Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. máj. 18. 17:34
rosszabb
2014. máj. 18. 16:46

Sziasztok!


Epekövességben érintett lévén eléggé utánanéztem a témának.

Ezt a "kőhajtást" (és semmifélét) epekövesnek szerintrm nem ajánlatos végeznie, mert ha elndul a kö, de elakad az epevezetékben, akkor elzáródást okoz. Besárgulhat tőle, és elég kellemetlen eljárással lehet eltávolítani,

rosszab esetben műtéttel. És az már nem laparoszkópiás.


Ez előfordulhat, tehát kockázat. Érdemes?

1496. dmxcsaj
2014. máj. 18. 16:22

Sziasztok!

Én is megcsináltam már többször is a kúrát. A kúra a máj tisztítására tényleg hatékony, de az epehólyag tisztításával kapcsolatban negatív tapasztalatom volt. A könyv szerint a máj tisztul meg előbb, és csak utána az epehólyag. Nálam miközben a máj tisztult, addig az epehólyagban összeálltak a kövek, több kisebb kő a meglévő 1cm-es kövemhez tapadt, így rövid idő alatt 1cm-ről 2cm-re nőtt a kő mérete. Ebből kifolyólag abbahagytam a kúrát, és valószínűleg műtétre fogok menni.

2014. máj. 18. 00:07
NAH! Túl az ultrahangon, végre ide is elkeveredtem! A doki szerint tele van az epehólyagom kövekkel. Megint. A legnagyobb ami látszik is szerinte 2cm. Alig akarta megmondani, mintha titok lenne és hozzátette, de ugye tudom, hogy mielőbb műteni kell. Mondtam naná és viszlát! Még jó, hogy már nem vagyok ijedős. Mikor előszőr mondott ilyet másnapra összekészítettem a korházi cuccokat, hogy befekszek. Már korábban is mentek el ekkora kövek és holnap esedékes a következő tisztítás. Már amúgy is éreztem, itt az ideje mert visszatért a rossz közérzet fej-, gyomorfájás stb. Gondolom most volt hely az epehólyagban és levándorolt a többi, vagy mert felbosszantott a doki:) Ha ez nem lenne elég, amíg ülök a váróban elkezd panaszkodni egy idős úr, hogy nem rég műtötték és most derült ki még hagytak benne köveket. Nem volt időm elmondani neki, hogy ez nem feltétlen az ő hibájuk, mert ez nem így működik. A családban is többen rákaptaka a tisztításra és volt meglepetés, főleg hogy olyan is volt, akinek az ultrahang leletére rá volt írva: epevezeték és epehólyag tiszta. Aztán 1-2 cm-es kövektől szabadult meg. Szóval készülök a következőre és még ki tudja hol a vége, de a kötelező mennyiséget biztos megcsinálom. Jó egészséget és jó tisztítást neked Zsuzsi és mindenkinek!
1494. zsuzsi44 (válaszként erre: 1485. - Julcsika60)
2014. máj. 15. 22:58
Julcsika! Kíváncsian várom az ultrahang vizsgálatodnak az eredményét, drukkolok Neked, hogy sikerüljön eltüntetni a kövedet az epehólyagból.
1493. zsuzsi44 (válaszként erre: 1488. - Krisz 18)
2014. máj. 15. 22:56
Egyébként köszönöm szépen a jó kívánságodat én is jó egészséget kívánok Neked!
1492. zsuzsi44 (válaszként erre: 1062. - Krisz 18)
2014. máj. 15. 22:52
Szia Krisz! Igazad van, igy hogy elolvastam, tényleg emlékszem, csak már olyan régen volt. Annyiból más volt a te helyzeted, ahogy írtad, neked problémákat okozott a kő, viszont nekem szinte néma volt, véletlen szerüen tudtam meg hogy létezik. Szinte te is ugyan azt írtad akkor nekem, mint amit én most javasoltam másoknak, hogy saját magának kell mindenkinek eldönteni, hogy műteti-e magát. Egyébként jövő hétre tervezem ismét a tisztítást, mert a legutolsónál még nagyon sok kő jött ki valahonnan, remélem a májamból.
1491. Annie1130 (válaszként erre: 1489. - Feheredina)
2014. máj. 6. 17:12
Szia!nem ajánlatos csak úgy hirtelen belevágni. Fel kell készíteni a szervezetet, és szépen, fokozatosan "ráhangolódni", ahogy a könyvben is írják. Valószínűleg ez lehetett a baj...
2014. máj. 6. 13:43
Mellesleg eszembe jutott, hogy a hajam rettenetesen zsírosodik, vigyázok arra amit eszek. Tanácsolták nekem ezt a kúrát a hajamra,de azóta lehet még jobban zsírosodik!!!
2014. máj. 6. 13:25
Sziasztok! új vagyok itt és tudtommal nincs semmi epeproblémám de a májtisztító kúrát a múlt héten én is kipróbáltaindent betartottam, majdnem behánytam a trutyiktól amit be kellett vinni, de megcsináltam. Nekem semmiféle kövek nem távoztak a testemből. Ez hogyan lehetséges?
1488. Krisz 18 (válaszként erre: 1487. - Krisz 18)
2014. máj. 5. 15:13
Meg is kerestem, 1058.hsz.
1487. Krisz 18 (válaszként erre: 1484. - Zsuzsi44)
2014. máj. 5. 14:55

Szia Zsuzsi! Örülök, h jól vagy! Igen, a Te köveid már valószínűleg méretüknél fogva sem tudtak volna távozni, de tényleg kihoztad a helyzetből, amit lehetett. :) Én azt azért hozzáfűzném, h amikor először jártál a fórumon, én (is, mások mellett) válaszoltam Neked, h legyen egy reális, mindkét oldalt megtapasztalt vélemény is a birtokodban, hogy nem biztos, h sikerülni fog az epehólyagodban lévő köveket eltávolítani, de magadnak kell döntened. Tisztíthatsz vagy műtétre is mehetsz. Én is átmentem azon, amin Te, tisztítottam, tisztítottam, tisztítottam, a végén mégis műtét lett belőle. Persze attól, h az epehólyagomban lévő kövek nem távoztak, a tisztítás nyilván hasznos volt. Az az igazság, h ez mindenkinek a maga döntése, és nem is szabad senkire ráerőltetni a magunk szentnek vélt igazságát. És persze általában az emberek (beleértve engem is) inkább hajlandók változtatni az életmódjukon, h elkerüljenek egy műtétet, de sajnos ez nem minden esetben oldja meg a helyzetet.

További jó egészséget Neked!

1486. Annie1130
2014. máj. 2. 13:42

Sziasztok! A múltkor láttam a youtube-on egy videót angolul, amely szépen, tudományosan, rajzokkal illusztrálva levezette az epe és a máj működését. Sajnos azóta sem találom, pedig nagyon szerettem volna közkinccsé tenni. Azt állítja, hogy ha már egyszer belökődöt a kő az epehólyagba, akkor onnan már nem tud kijönni, csak invazív, azaz műtéti módon. Nem szeretnék senkit sem elkeseríteni, de ha logikusan végiggondoljuk, akkor fizikai képtelenség, hogy onnan kijöjjön a kő, hiszen apránként került be az epevezetéken keresztül az epehólyagba a "trutyi" és ott kövesedett meg, azaz fizikai lehetetlenség szerintem (is), hogy egy többcentis kőkemény valami azon az úton pusztán az olajhidraulika segítségével távozni tudjon.


Mindezek mellett én nagyon klassznak tartom ezt a fajta májtisztítást, nagyon hatékonyan pucolja ki az ember szervezetét, én magam alkalmazom és minden egészséges embernek ajánlom megelőzés céljából!

2014. máj. 1. 22:33
Szia kedves Zsuzsi és mindenki! Igazán csodálom a kitartásodat és sajnálom, hogy mégis műtét lett a vége. Nálam kicsit más a helyzet ,nem a túlzott optimizmus beszél belőlem. Az ultrahangon mondták,hogy egynél több kő van az epehólyagban és szó sem volt 1 nagyról,vagy több összenőttről. A múltkor 2 db távozott, így igazuk lett kettő tényleg több mint egy. Nemrég másból kifólyólag csináltak 1 kontrasztos CT-t(azt hiszem az a neve, én csak szeletelő fotónak hívom) és kiírták cd-re. Azon látszik az epehólyagban két pici,fehér,egymás alatt elhelyezkedő valami( tömör dolog kell legyen,mert az nem engedi át a fényt). Szóval,majd meglátjuk-mondta a vak :) A május 12-i ultrahangon kiderül. Jó egészséget neked és jó tisztítást Mindenkinek!
1484. zsuzsi44 (válaszként erre: 1483. - Julcsika60)
2014. ápr. 28. 22:35
Szia julcsika! Nagyon sajnálom, hogy ki kell, hogy ábránditsalak, én keresztül mentem ezen a tortúrán. 2012. májusában véletlen szerűen az ultrahang kimutatott egy 7 cm.-es követ. Egyik ismerősöm felvhívta a figyelmemet egy könyvre Andreás Moritz:Csodálatos máj és epehyólag tisztítás cimmel, melyben a szerző garantálja, hogy ezzel a tisztítással amit leír idővel eltávoznak a kövek, fölösleges kivenni az epehólyagot. Óriási hévvel neki láttam a tisztításnak, visszamentem a sebészhez és közöltem vele, hogy én nem műtetem magam, mert nézze meg, hogy a tisztítással milyen rengeteg kő eltávozott. Ő mosolygott, és nem értette, de azt mondta, hogy próbálkozzal és majd jelentkezzek. Második tisztitás után elmentem privát ultrahangra, biztosra vettem, hogy valamennyi eltávozott a kőböl. Amikor vizsgált az orvos és mondta, hogy itt ugyan olyan nagy még a kő, teljesen el voltam képedve és keseredve. Ennek ellenére folytattam, mert hittem benne. Soha nem tudták megmondani, hogy hány db.-ból tevődik össze ez a méret. 13-szor tisztítottam, még az utolsónál is rengeteg kő távozott, körben 4-szer mentem ultrahangos vizsgálatra és amikor a 13. után sem változott semmi, akkor azt mondtam, hogy ez már tényleg nem megy így el. Ekkor elhatároztam, hogy megműtetem magam, amely jan. 31--én megtörtént, és 5cm. és 2 db. 1.5-2 cm-es követ vettek ki belőlem. Amikor megláttam azt hittem elájulok. Úgy néz ki, mint egy szál debreceni, összerakva 9 cm. Jól illeszkedik a két külön álló a nagyhoz, mintha hozzá lenne csiszolva. A szövettan negativ lett, de az epehólyagom eléggé el volt használódva, nem is tudom, hogy mi lehetett volna ebből A lányom nővér, sokat izgult miattam amikor tisztítottam, és most már belátom, hogy ez a kő soha nem ment volna el. Attól függetlenül nem bántam meg a tisztításokat, sőt hamarosan folytatom, mert még sok kő lehet a májamban. Az első tisztitás után rögtön elmúlt a borzalmas térfájásom, alig birtam ki a 20 percet mozdulatlanul és másnap nem akartam elhinni, hogy nem fáj és azóta sem. A májamon 3 cm.-es zsirmájat találtak először, azóta az l.5 cm.-es lett, a májkapu is 12 mm-es volt, azóta egyszer 6 utána 8 mm-es lett. Tehát a tisztítás biztosan használ a szervezetünknek, de sajnos a kő, legalább is tőlem nem távozott el. A műtét után elég hamar rendbe jöttem és azóta is hála Istennek jól vagyok, most már mindent eszek. Laparoszkópiás műtétem volt, igaz, hogy ahol kivették a hólyagot a kővel a szokásosnál nagyobban kellett vágni - 5 cm. -ami eléggé fájt és tovább gyógyult, de nagyon örülök annak, hogy nem kellett hagyományos módon műteni. Mindezeket azért irtam le, hogy tudjad kb., hogy mire számíthatsz és én nagyon örültem volna, ha hasonló beírásra leltem volna, - állandóan arra vártam, hogy olyan beíró legyen, akit meg kellett műteni -az nagyon jó lett volna. Egyébként mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit választ. Kívánom, hogy neked sikerüljön és eltávozzanak a köveid.
2014. ápr. 26. 00:31
Üdv Mindenkinek! Én annnyira új vagyok, hogy csak pár napja fedeztem fel a fórumot és gondosan végigolvastam az összes hozzászólást! Gondolkodás nélkül belevágtam ,tegnap megcsináltam ma pedig már jól vagyok.A dolog azért vált ennyire sürgőssé,mert a legutóbbi ultrahangon- ez volt a 2. mióta közölték epekövem van- már fenyegettek, ijesztgettek, hogy azonnal MŰTÉT! A dokik már csak így szokták. Fura volt, mert semmi komolyabb panaszom nem volt, és hiába kérdezgettem hány kövem van és mekkorák, az volt a válasz, azt ultrahanggal annyira pontosan nem lehet megmondani. ??? Mivel véletlenek nincsennek, keresgélni kezdem és itt lyukadtam ki nagy szerencsémre :) A lötyik egész türhetőek (ittam már rosszabb gyógyszert is) Reggel 9 tájban indultak be a "dolgok". 2 db 2,5 cm-es zöld kő távozott és több száz nagyon pici szintén zöld valami. A legjobb azon túl,hogy sikerült és büszke vagyok magamra hogy végig tudtam csinálni, az volt, amikor a családom megjegyezte, hogy kisimultak a ráncaim és olyan kipihentnek tünök. Ja! Alig aludtam valamit. 2 hét mulva ultrahang! Alig várom azt a meglepett fejüket, hogy csoda történt!!!
1482. alibaba60
2014. ápr. 22. 08:06
Sziasztok!Üdvözlök Mindenkit.Régen nem jelentkeztem már,de most túl vagyok a kövekező tisztításon.(18).Jól vagyok semmi különös nem történt.Minden rendben lezajlott. Szép kisköröm nagyságú kövek távoztak.Sokkal könnyebbnek érzem magam. Most egyáltalán nem számoltam meg öket.Csak örültem, hogy kijöttek.Mindenkinek további szép napot kivánok. További jó tisztítást és egészséget.
1481. Annie1130 (válaszként erre: 1480. - Zsuzsi44)
2014. ápr. 20. 21:43
Szia Zsuzsi!Oh, akkor már lassan tényleg belevághatsz. A lényeg, hogy figyelj a tested jelzéseire és csak azt tedd, ami jól esik!
1480. zsuzsi44
2014. ápr. 20. 21:34
Szia Annie! Köszönöm a válaszodat - már régen irkáltunk - a műtétem már jan. 31.-én történt, ezért gondoltam, hogy rövidesen megismételhetem a tisztítást.
1479. Annie1130 (válaszként erre: 1478. - Zsuzsi44)
2014. ápr. 19. 21:42
Húh, nem semmi! Örülök, hogy jobban érzed magad, és bár nem vagyok semmilyen műtét híve, de én úgy tudom, hogy a kő nem távolítható el az epehólyagból, ha már oda bekerült, úgyhogy mindenképpen jól döntöttél! A tisztítással én azért várnék egy pár hónapot a helyedben, szerintem nagyon korai lenne egy hónappal a műtét után ilyen terhelésnek kitenni magadat. Hagyj egy kis időt az öngyógyító folyamatoknak, a szervezet "kapjon észbe"...
1478. zsuzsi44
2014. ápr. 16. 20:24
Még annyit hozzátennék, hogy - alliance azt írta, hogy ő csak akkor vetetné ki a követ, ha gondot okozna - sokáig ellene voltam a műtétnek, de voltak olyan kisebb fájdalmaim ami a gyomorszáj tájékán volt és nem tudtam, hogy ez gyomor vagy epe. Az ultrahangos doktornő azt mondta, hogy az epefájdalom is ott jelentkezhet. Így utólag jól döntöttem, mert a szövettanból kiderült, hogy az epehólyagom már nagyon el volt használódva. Amikor megláttam azt a nagy szörnyűséges követ, akkor tudtam, hogy jól döntöttem. Nagyon nehéz meghozni a döntést, de ezt nekünk kell megtenni.
1477. zsuzsi44 (válaszként erre: 1470. - Krisz 18)
2014. ápr. 16. 20:07
Szia Krisz és mindenki! Már nagyon régen írtam, azt hiszem az epeműtétem előtt. Mint már sokan olvashattátok, én 13-szor végeztem el a tisztítást, még az utolsónál is rengeteg kő távozott. Mivel az első ultrahangnál 7 cm-es követ állapitottak meg, én még négy alkalommal végeztettem ultrahang vizsgálatot és bizony mág 2013. dec-ben is változatlan volt a kő mérete, ezért elhatároztam, hogy megműtetem magam. A műtétre jan. 31-én került sor, várakozáson felüli méretű kőt műtöttek kibelőlem. Olyan nagy mint egy fél debreceni kolbász, vastag és hosszú. Egy 5cm-es és két db. 1.5-2cm. közötti nagy kő, ugyan olyan vastag mint a nagy. Úgy néznek ki, mintha egybe tartotak volna, mert szinte illeszkednek. A képet fel akartam tenni, de nem sikerült, azt írja a hoxa, hogy valószínű a kép mérete nagyobb a kelleténél. Laparoszkópiával sikerült kivenni, de egy vágás kb. 5 cm-es lett, mert csak igy tudta kivenni az orvos az epehólyagot. Be kellett látnom, hogy ezt a nagy méretű követ tisztítással nem lehetett volna eltávolitani. Most már nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta, Tulajdonképpen mindent eszek mértékkel, eddig se mmi bajom nem volt még, remélem így is lesz ezután is. 4 hét után már a hasmenésem is megszünt, rendeződött a székletem is. Nem bántam meg a tisztításokat,mert a térd és vállfájásom a múlté, sőt elhatároztam, hogy még kb. egy hónapot várok és ismét megcsinálom a tisztítást, mert még a májamban biztos sok kő van.
1476. laci7014
2014. ápr. 3. 21:47

Szép estét mindenkinek!

Tettem fel fotókat,szöveggel megint!

Érdemes megnézni!....

1475. laci7014 (válaszként erre: 1473. - Ilonaaa)
2014. ápr. 1. 19:48

Ilonaaa

Szerintem,minimum fél év,vagy többet,kellene várni a tisztító kúrával!

SZERINTEM!

1474. laci7014
2014. márc. 30. 15:25

Készen vagyok ma a negyedik tisztításon,mostan jött a leg kevesebb kő idáig.

Az első három tisztításból kb 800db volt!

Teljesen jól érzem magam! :)

Tettem fel fotót a mai tisztításrol...

1473. Ilonaaa
2014. márc. 29. 01:23
Egy /ez volt az első/ epegörcsöt követően újra ultrahangra küldtek, ahol ismét felhívták a figyelmemet epeköveimre /2 db-ot láttak a vizsgálat során/, amelyek szép lassan de növekedtek. Rászántam magam a műtétre, megszabadultam 3db nagy 1,5 cm körüli zöldes színű kemény kőtől. Most lábadozok itthon. Olyan fórumozók segítségét kérném, akik műtét után is végezték a tisztítást.
1472. sulphur13
2014. márc. 28. 09:51

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a kúrával kapcsolatban. Szerintetek lehet menstruáció alatt végezni? Köszi a váalszt!

1471. laci7014
2014. márc. 26. 22:02
A hétvégén tisztító kúra! :)
1470. Krisz 18 (válaszként erre: 1406. - Zsuzsi44)
2014. márc. 25. 15:09
Szia Zsuzsi! Régebben sokat olvasgattam ezt a fórumot, mostanában kevesebbet, hát visszanéztem, h h a "régebbiekkel" mi újság. Érdeklődnék, szerencsésen túl vagy a műtéten?
1469. Klaudia20 (válaszként erre: 1466. - Laci7014)
2014. márc. 24. 21:02
Köszönöm szépen!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook