Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1468. laci7014
2014. márc. 20. 20:22
Lujcsa! Küldtem privátot..
1467. Cibatta (válaszként erre: 1464. - Lujcsa)
2014. márc. 20. 10:53

Erre én is kíváncsi lennék, mármint más tisztítási tapasztalatokra.

Máriatövismag olajat szoktam iszogatni kúra szerűen, de fogalmam sincs, hat e vagy sem.

1466. laci7014
2014. márc. 20. 06:19
Minden Klaudiának! Boldog Névnapot kívánok! :)
1465. laci7014 (válaszként erre: 1464. - Lujcsa)
2014. márc. 19. 21:50
Lujcsa! Küldtem privátot..
1464. Lujcsa
2014. márc. 19. 20:52
Sziasztok ! Minden vágyam , hogy megcsináljak egy májtisztító kúrát. Nagy szüksége lenne a szervezetemnek rá , már több problémám is van ami a máj túlterheltségére utal . De nagyon félek ! Mi lesz ha nekem nemcsak hasmenést, hányingert okoz ?Esetleg nagyon rosszul leszek tőle . Félek ettől az olivaolajos keserősós kúrától . Nem tudtok egy kicsit kíméletesebb megoldást ? Az sem baj ha nem egy napos diétáról lenne szó .Olyan más kúrát ajánljatok , amit már valaki kipróbált .
1463. laci7014 (válaszként erre: 1461. - Klaudia20)
2014. márc. 19. 20:07

Mindennek megvan az oka ebben a konyhaművészetben. Kicsi kurkuma az immunrendszernek, ghi a hűtésre, és paprika E vitaminnak, ami immunerősítő és „hűt” is egyben.  


Említettem a férjemnek, hogy az egyik Lyme fertőzött fórumtag, aki olvasott a kurkuma áldásos hatásairól, nekilátott minden reggel kurkumát és ginzenget enni, mire addig sosem látott Lyme-foltok jöttek ki rajta, és hogy a tag most eléggé érthető módon arra gyanakszik, hogy ez a kurkuma hatására történt ez. Azt modja a férjem, ginzenggel? Na, az mind a kettő sok hőt gerjeszt...Rengeteg vizet kell vele inni akkor, hogy hűtsön!  

...Szóval annyira nem is olyan egyszerű ez az egész.  Dr Christine Horner azt írja, hogy „Ayurvedikus orvosok azt ajánlják, hogy ¼ teáskanállal adjunk az ételünkhöz a főzés vége felé.    A kurkuma nagyobb harmóniában dolgozik a testtel, ha főtt, de nem túl főtt.”

1462. laci7014
2014. márc. 19. 20:05

Ezt egy cikkből másoltam át!!!


NA DE MENNYI KURKUMÁTÓL FOGOK MEGGYÓGYULNI???



Van, hogy megkérdezik, nade mennyi kurkumát kell enni naponta, mire nem is tudok válaszolni. Nálunk itthon a kurkuma olyan, mint a só. Szinte minden ételbe belekerül belőle egy kicsi, mert a férjem , ...nem is. Az anyósomnál kell kezdenem...Az anyósom egy tradicionális indiai asszony, aki istenien és ártatlanul az eredeti indiai bölcseletek, azaz az Ayurveda szabályai szerint főz. Anélkül, hogy foglalkozna Ayurvedával.  A recepteket anyukájától tanulta, és azt is, hogy mi milyen betegségre jók. Anyukája pedig az ő anyukájától tanulta, aki meg az ő anyukájától tanulta... Na de Ayurveda ide vagy oda, a mama főztjének ízei olyan isteniek, hogy a fia, aki hihetetlen kalandok útján az én férjem lett,  inkább megtanult főzni, mintsemhogy nélkülözze ezeket az ízeket a mindennapokban. Nekem semmi hely sem marad a konyhában...Sőt a vendégeink, nyalogatva a 10 ujjukat mindig engem találnak „szerencsésnek”. Még senki sem mondta neki, hogy ő milyen szerencsés... Mindez a kurkumát illetően pedig azt jelenti, hogy egy kis kurkuma minden zöldségtálba belekerül. Azért húzom alá, hogy kis, mert mint a férjem mondja, a kurkuma hőt gerjeszt a testben (ez egy ayurvedikus kifejezés), mely hő túlzott kurkumafogyasztás esetén pattanásszerű kiütésekben távozhat a testből.   

Az év során kurkuma port használunk, ám január-február táján lehet kapni gyökeret is. Na az aztán az igazi csemege! Sajnos ez a világító narancssárga gyökér marhára fog, ezért eldobható gumikesztyűben szoktuk pucolni. Ilyenkor rettentően kell vigyázni, hogy a kesztyűt bele ne szeleteljuk a kajába! És rém munkás, mert a gyökerek csicsókaszűen kacskaringósak, sőt, még kisebbek, mint a csicsókák. De megéri ám a sok munkát, mert valami hihetetlen finom! Ha megpucoltuk, a férjem kis kockákra fevágja, jó sok ghiben megdinszteli, megsózza, és egy kis enyhén csípős pirospaprikát ad hozzá. A ghi aztán belepi az egészet, ami azért kell, mert naponta –sajnos- csak 3-4 evőkanállal szabad belőle enni a „hő” miatt.  A sok ghi a tetején egyrészt védi a maradékot, másrészt emésztéskor „hűt”. Szoktuk joghurttal is enni, mert az is „hűt”, és persze mert marha finom joghurttal is. És el ne felejtsem, az egészet rotival a legjobb kimártogatni, tunkolni...hmmm! A roti az egy élesztő néllküli, palacsintakinézetű,  indiai kenyérke. Sosem felejtem el, ahogy a mama tanította nekünk hogyan kell sütni. Ez SriLankán történt, ahol aztán a mama távozása után rengeteg selejtes rotit gyártottunk. Sokszor nem tudtuk kitalálni, hogy ki, mit csinált rosszul. Még szegény szolgálót is hibáztattuk, ha ő gyúrta a tésztát. Nagy művészet a dzsén roti sütés! Ha jól nyújtjuk a tésztát, és jól forgatjuk a tepsiben, akkor felpuffad egy kis időre, aztán lelottyad, minek következtében rétegekre válik belül, amitől százszor olyan finom lesz, mintha nem puffadt volna fel. 

1461. Klaudia20
2014. márc. 19. 13:11
és hol lehet kurkumint venni, és hogyan kell szedni??
1460. laci7014 (válaszként erre: 1459. - Zsilv)
2014. márc. 18. 22:35
Örülök neki! :)
1459. zsilv (válaszként erre: 1458. - Laci7014)
2014. márc. 18. 19:31

Szia laci7014!


Nagyon hasznos amit feltettél.

Köszi!

1458. laci7014
2014. márc. 17. 20:34

Szép estét kívánok,minden fórumozónak!:)


SZERINTEM NAGYON FONTOS LEHET!!!!!!!!!


Tettem fel! itt az én adatlapomon a KURKUMÁRÓL! (Képeket) szöveg van rajta.

1-8ig!

Akit érdekel,az kérem olvassa el!


Nagyon remélem,hogy sok mindenkinek tudok ezzel örömöt szerezni.(hiszen ez a célom)


További szép estét,és egészséget mindenkinek!!!! :))

1457. zsilv
2014. márc. 15. 16:39

Köszi laci7014. Az igaz, hogy a gyakorlott tisztítóknak kellene a tapasztalataikat átadni. Sajnos én is csak ritkán nézek be ide. Elméletileg mindent leírtunk már a fórumban, de ki tudja azt végig olvasni.


Ügyes vagy Klaudia20!

Örülök, hogy probléma mentesen sikerült a tisztítás. Nekem sem volt még gondom vele, és aki betartja a menetét az valószínűleg máskor is belevág.

Nagyon jó, hogy te is leírtad a tapasztalatodat,így talán mások is kedvet kapnak hozzá, ha szükséges a szervezetüknek.

1456. Klaudia20
2014. márc. 15. 09:04

Megcsináltam! én még élveztem is, hogy szépen kiürül a szervezetem a méreganyagoktól :-)

A keserűsó teljesen iható, keserű, de semmi extra, simán megittam! A 2. után már látogattam a wc-t 3x, 22-kor megittam a oliva+grap. mixet, nekem kifejezetten ízlett, olyan volt, mintha kicsit sűrűbb grap. gyümilevet ittam volna! 20 perc mozdulatlan fekvés, és mint akit fejbevertek, úgy elaludtam, hogy csak Na :-) Egyszer se keltem fel, nyugodtan, mélyen végigaludtam az éjszakát! 5.45-kor keltem ürítés miatt, aztán megittam a 3.-at, ekkor indultak meg a kövek, csak szürke és fehér volt! A 4. is mosott ki köveket, délutàn 1 órakor mentek utoljára wc re, egész délután teljesen jòl voltam, csak a fejem fájt, de ez biztos hogy a reggeli kávém hiánya okozta! Kb. 100 kő tâvozott, nem számoltam pontosan :-P


Nagyon jòl érzem magam, azóta is! Jaaaa, és 2 kg-mal lettem kevesebb, ennyi szxrt hurcoltam magammal feleslegesen!

én ittam vizet végig,úgyhogy ez nem folyadékveszteség!

Egyáltalán nem voltam éhes, majd 11 órakor ittam egy pohár 100%-os narancslevet, és utâna lettem éhes!

Délután húslevest ettem, és a benne levő zöldségeket!


A környezetemben élők is kedvet kaptak hozzá :-)

1455. laci7014 (válaszként erre: 1454. - Zsilv)
2014. márc. 12. 22:52

Köszönöm ezt a hozzászólást! :)

Szerintem itt a fórumban,sokan nem is tudják hogyan kellene kíméletesen,hatékonyan tisztítani...

1454. zsilv
2014. márc. 12. 20:37

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy elég sok új májtisztító társ találta meg a fórumot.


Klaudia20

Én már 26 tisztításon vagyok túl. Mindig ittam az utolsó napon 14 óra után, de csak vizet. Ha mást is iszol, lehet, hogy nem jönnek ki a kövek, ha nem iszol, akkor nehezebben viseled. A hasmenéstől sok folyadékveszteség van, és azt is ajánlatos pótolni.


laci7014

A 6 napos almalé kúra valóban nagyon fontos, sőt a könyv azt ajánlja, ha valakinek panaszai vannak az a tisztítás előtt tovább is igya. Első alkalommal én 3 hétig ittam előtte (napi 1 litert).

A beöntést a tisztítás előtt még soha nem csináltam, engem a keserűsó eléggé kipucolt.(Meg kicsit túlzásnak tartom.) Utána sem mindig.

A negyedik alkalommal csináltam először beöntést. Azután is kb. minden 2-3. alkalomnál. Számomra így megfelel, de nyilván mindenkinek más az ideális.


Amúgy utoljára még december elején tisztítottam. Majd igyekszem ismét beiktatni valamikor, mert még mindig jöttek kövek szép számmal. Igaz lényegesen kevesebb mint az előző tisztításoknál.


További jó egészséget kívánok mindenkinek, és sikeres tisztítást.

1453. laci7014
2014. márc. 12. 19:11
Aztán lehet,hogy ezt mindenki tudja itt a fórumban,csak én irkálok itt össze vissza...
1452. laci7014
2014. márc. 12. 19:08

Itten csak azt lehet olvasni,hogy délután 2-től mit csináljak vagy mit ne csináljak....

Az egyik leges legfontosabb dolog le sincsen írva!!!

A bél tisztítás,beöntéssel a kúra előtt,és a kúra után!!!!!!

Ez az egyik legfontosabb dolog!!!

Ugyanis ez nélkül az esetleg bennünk maradt kövek (a gyomorban) mérgezést okoznak mert el kezd fel szívódni!

A Májban lévő kövek mérgeznek!

Ezt sem látom a fórum cikkben....

1451. laci7014
2014. márc. 12. 18:55

Elnézést!

Én úgy tudom,hogy az epe és máj tisztítás az 6-napos,és nem kettő!

Hol a 6 liter almalé? Ugyanis a benne lévő almasav puhitja meg szépen a köveket!

Az előtte lévő napokban is már jóval másképpen kell étkezni,mint a megszokott!

Ezt sem látom a fórum cikkben...

Nem értem..Nahh mindegy.

1450. Annie1130 (válaszként erre: 1447. - Klaudia20)
2014. márc. 12. 12:40
Szia!Egyáltalán nem szabad inni, csak pici kortyokat lehet esetleg, ha már nagyon nem bírod. Azt a pár órát igazán ki lehet bírni, hiszen éjszaka normál esetben nem iszik az ember...Sok sikert a kúrához, én is most szeretném újra rendszeresen bevezetni.
1449. Klaudia20 (válaszként erre: 1448. - Laci7014)
2014. márc. 12. 06:52

Ez a fórum, a májtisztító kúráról szól! Ami egyben tisztító és méregtelenítő kúra is! Egy adott kúráról, amit mindenki majdnem ugyan ugy csinál!!!!

A forum indító, egy cikkel indított, amibe tökéletes pontossággal le van irva a téma!

Itt Nincs több fonal!!!

Hogy mi mindent vettem még???- keserűsó-olivaolaj-grapefruit

1448. laci7014 (válaszként erre: 1447. - Klaudia20)
2014. márc. 11. 20:57

Mit is vettél meg?

És mit kezdesz holnap?

Máj tisztításba kezdesz?

Vagy csak natúr méregtelenítés?

El vesztettem a fonalat...:(

1447. Klaudia20
2014. márc. 11. 16:20

Olyan kérdésem lenne, hogy most akkor szabad közbe inni, vagy nem szabad, vagy nem szabad, de szükség szerint lehet??

Mert minden félét olvastam, és már elvesztem a szavak forgatagába!!!!:-)

Már megvettem hozzá mindent, holnap kezdem!


Előre is Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 9. 13:37
és egész éjjel..
1445. d1e807c461 (válaszként erre: 1443. - Klaudia20)
2014. márc. 9. 13:37
igen. legalábbis én szaladgáltam.
1444. Klaudia20
2014. márc. 9. 13:01
Lessen=kedden
1443. Klaudia20
2014. márc. 9. 13:01

Sziasztok! én lessen fogom megcsinálni! De olyan kérdésem hogy az első nap mikor délután megiszod az első adagot, aznap is fogok wc re szaladgálni, vagy csak másnap Reggeltől???

és a folyadékom lehet citromos víz??

Köszi a válaszokat előre is!!

1442. laci7014 (válaszként erre: 1440. - Pipacs78)
2014. márc. 9. 12:59

Szia!

Küldtem privátot...

1441. laci7014
2014. márc. 9. 00:48
Boldog nőnapot kívánok! :)
1440. pipacs78
2014. márc. 7. 20:49

Sziasztok!


Még csak most bukkantam erre a fórumra. Sajnos nem fogom tudni az összes hozzászólást végigolvasni, ezért kérdezek:


ez a májtisztító kúra segít a súlyos aknés arcbőrön?


Az állam és az orrom két oldala melletti terület tele van csúnya, gyulladt aknékkal. Több orvosnál jártam, góckutatás stb...minden negatív. Roaccutant akarnak felírni, de azt nem szeretném.


Volt valaki hasonló problémával akinek ez segített?

Köszi a választ!

1439. laci7014 (válaszként erre: 1438. - A1f4b553ae)
2014. márc. 3. 20:18
Küldtem privátot...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook