Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Leküzdjük a nagy súlyfelesleget!!! fórum

Leküzdjük a nagy súlyfelesleget!!! (beszélgetős fórum)


2019. márc. 19. 15:46

A Bázist én pont azért szeretem, mert nem kell sokat számolni.

Ha mindenképp szeretitek a matekot, akkor hajrá. Lehet a szögletest is gurítani...

123. Guruljka (válaszként erre: 122. - Bulikázós)
2019. márc. 19. 15:44
A Bázison sehogy, mert automatikusan beállítja, sőt ha a napi tápanyag javaslat kis ablakában (jobb oldal, a vigyorgó fejek) a kis fogaskerékre kattintasz, lenyílik a Tápanyagok aránya, azon belül a Módszer, és ott a lefelé nyilacskával ötféle beállítás közül választhatsz. Mondjuk a Fogyókúrás eleve jó lehet.
122. bulikázós (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2019. márc. 19. 10:42
Légyszíves számold ki nekem, ha én fogyózni szeretnék és a kalórabázis szerint kb. 1400 kcal-t ehetek, akkor hogy kell beállítani a fehérje-szénhidrát-zsír arányt?! köszi
121. unom (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2019. márc. 19. 00:50

Persze, javítani lehet, főleg a kettes típusú.

De az egyes egy autoimmun betegség, a szervezet elpusztítja a bêta sejtjeit. Próbálkoztak hasnyálmirigy átültetéssel, de ugyanaz történt.

Azt állítani, hogy ez étrenddel gyógyítható...

De azt is mondta, hogy az, hogy az ember zsírt raktározás a középkorban alakult ki.

120. Guruljka (válaszként erre: 119. - Unom)
2019. márc. 19. 00:31
Személyes ismerősöm, szavahihető és szerény tanárember, a vércukorszintjét paleo étrenddel hozta kezelhető mértékre, és fogyott is elég szépen. Ma is pufi alkat kicsit, de sokkal aktívabb fizikailag. napi több km-t is gyalogol.
119. unom (válaszként erre: 118. - King86)
2019. márc. 19. 00:25

Nem biztos, hogy ez a dietetikus lesz a megfelelő. A neten sok hülyeség is terjed. A párom valamelyik nap olyanba futott bele, amelyik azt magyarázta, hogy a cukorbetegség gyógyítható, még az egyes típusú is. Vegán étrendet...

A te döntésed, de 30 kiló fogyás után azt javaslom, inkább a fehérje legyen több, mint a zsír.

118. King86 (válaszként erre: 115. - Unom)
2019. márc. 19. 00:16

Igazából édesanyám ugye tudja miket szenvedek. Amúgy ő is küszködik a súlyával, csak neki nem ennyire sok, kb 20 kg feleslege van. Na szóval ..rátalált egy dietetikusra a neten, aki csinál videókat, életmódtanácsokat ad, és ott az egyikben beszélt például az IR ről, és hogy ő miért nem feltétlenül ajánlja a 160 grammos cht minden IR-esnek.

Nemes egyszerűséggel azért, mert nem mindenkinek jó, nem mindenkinek elég, szépen elmagyarázta a videójában az egészet. Így aztán 160-nál drasztikusabb ch csökkentést, és legmagasabb arányban a zsírt ajánlja. Azon majd még akarok alakítani, hogy kisebb legyen a különbség a zsír és a fehérje között, de ez az étrend amit szeretnék magamnak kialakítani, legnagyobb részben zsírra épül. Több mint a fele. Nyilván kezdőként még nem annyira látom ezt át, de igyekszem szabadidőmben utánajárni, tanulni, olvasgatok...ilyenek:)


2000 kalória esetében a hétfői napom így nézett ki

Fehérje:27% túlteljesítettem, 124g lett de 100-ra van állítva

Szénhidrát: 20% - 90 lett, 100g a max

Zsír:53% 109g-lett de 120-ra van állítva.

Kalóriába nem fért bele több, így maradt.


Itt van egy arány javaslat egy mintaétrendhez, lehet rosszul látom, de kb nekem is hasonlóak az értékeim arányaiban. Lehet magasabbra kéne tenni egy tízessel a fehérjét.


Átlagos energia- és tápanyagtartalom: Mintaétrend


Energia: 1410 kcal

Fehérje: 82g ~ 25 energia%

Szénhidrát: 75g ~ 20 energia%

Zsír: 84g ~ 55 energia%

117. Guruljka (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2019. márc. 18. 23:17

Kiszámoltam, ez az arány azt jelenti, hogy a napi kalória 49%-a zsírból, 22%-a fehérjéből és 29%-a Ch-ból jön össze.

Kíváncsi vagyok, de izom nemigen fog zsírból képződni.

2019. márc. 18. 23:04
Nem csak nálad jelenti valamelyik makró csökkentése a másik kettő emelését, hanem ez nem megy másképp. A 100% mindenképpen 100%.
115. unom (válaszként erre: 114. - King86)
2019. márc. 18. 22:43

Szerintem ez késôbb fog kiderülni.

Ilyen nagy súlytöbbletből még könnyebb fogyni.

Ha így megy le, és neked jó, akkoaradjon most így, ha megáll a fogyás tartósan akkor változtass.

Miért épp a zsír a legtöbb?

114. King86
2019. márc. 18. 22:35

175 centi vagyok. 33 éves, 2000 kalóriát állítottam be. és 100cht, mert doki régebben ajánlotta a 160gramm cht, de nem fogytam vele semmit, hiába tartottam. Akkor spec nem figyeltem kalóriát mert azt nem mondta, de végülis mindegy....

Egyenlőre megindultak centiben a körméreteim kb 2 hét tudatosabb étkezés és 1 hét kalóriabázis után 100 alatti chvan és ez nekem kényelmes is, nem kívánok többet, de a 2000 kalóriához képest kevesebbet ettem, tehát lehet, hogy ezért ment le centi, nem tudom.

Nem tudom a 2000-res kalóriával hogy lesz, mert azt csak ma állítottam be.

A 2000 kalóriát úgy lőttem be, hogy megnéztem mennyi kalóriát kell bevinnie egy 175 centis nőnek ha 65 kgs testsúlyt szeretne megtartani (ez volt az eredeti célom, de jó nekem a 69 is:), na szóval 65 kg tartáshoz 1709 kalóriát írt nekem a kalkulátor, a mostani súlyom BMR-je pedig 2450. Ezért gondoltam jónak a 2000 kalóriát, mert ha majd csökken a súlyom, valószínű visszább kell venni a kalóriát is, de gondolom jobb fokozatosan, mint egyből ilyen 1700-as kalóriakeretet beállítani. 2400 kalória bezabálása viszont engem megijeszt, nem merem...és igazából szerintem nincs ember aki 2000 kalórián elkezdene tartalékolni, vagy nem tudom... Jól összerakva, beférve a chba sokminden belefér, finomak, kényelmes stb.

Egyenlőre nekem ez most tesztüzem. Ma ettem először az új kerettel, meglátjuk. Adok neki 2 hetet, ha mennek a centik, akkor marad, és majd később csökkentem a fogyás mértéke szerint, meg az új súlyom szerint. Többet nem merek enni. Ahhoz képest, hogy régebben ilyen 1300 meg 1500-nál már pánikoltam hogy sokat eszek aztán meg persze éheztem és stb, messze nem olyan mint a 2000, még a jelenlegi súlyommal se. Szerintem. És tényleg NEM koplalok.

Ja igen. Nálam a kevesebb ch alapú étrend azt is jelenti, hogy feljebb nyomtam a zsírt és a fehérjét. Tehát 100g fehérje, 100g alatti ch, és 120 zsír. A fehérje általában sikerül, a zsír nem mindig, olyan 100 körül szokott lenni. Én kifejezetten jól érzem magam, több az energiám, éberebb vagyok, régen egész nap ásítoztam, álmosnak éreztem magam, most már jó pár napja egyáltalán nem. Ugyanannyi alvással.

A héten, 5-6 év óta először olyan menstruációm jött meg, ami régebben volt, én az az "ömlik belőlem " típus vagyok egyébként, de ugye ez évekkel ezelőtt volt. Azóta évente csak 4-5 alkalommal jött, meg az is ilyen alig valami pár csepp 3-4 napig, aztán ennyi. Még a legkisebb tampon is sok volt, pedig régen a legnagyobbat az első napokban 3 óránként cserélni kellett. (bocsi a részletekért)

EZ akkor nem azt jelenti, hogy az én szervezetemnek a zsír-fehérje ch alapú étrend jobb mint a ch fehérje zsír ?

113. Guruljka (válaszként erre: 112. - Unom)
2019. márc. 18. 20:35

Szerintem is, de azt írja, annyival nem fogyott.

Viszont tudom, hogy a 100 g kevés, mert én pici vagyok, de ha nincs meg napi 130 g CH legalább, akkor éhes vagyok. Próbálgattam én az arányokat. A fehérjét mindenképpen nyomni kell.

112. unom (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2019. márc. 18. 20:32
A kalóriabázis 2000-et ajánlott neki a kívánt fogyáshoz. Ezt tartva 160CH-val simán fogyna, és könnyebben tartaná.
2019. márc. 18. 20:28

A 160 g Ch kalóriaértéke *4,1, azaz 656 Kcal.

Ha ezt a napi bevitel felének vesszük, akkor az eredmény 1312 Kcal, ami lehet kevés is a magasságodtól is függ), és akkor a tartalékolás miatt nem fogytál esetleg.

A szabály másik fele, hogy a fehérjéből kell 30%, zsírból 20%. De több újabb álláspont szerint nem kell CH-ból 50%.


[link]


[link]

110. unom (válaszként erre: 108. - King86)
2019. márc. 18. 20:24
Nem csak a CH számít, a kalória is. Próbáld meg a 160CH-t, úgy, hogy figyelsz a kalóriát.
109. Guruljka (válaszként erre: 108. - King86)
2019. márc. 18. 20:20
Nem volt sok a zsír?
108. King86
2019. márc. 18. 20:17
Nekem IR miatt kell visszaszorítani a CHt, csak a 160 grammossal nem fogytam semmit, még centikben sem. Ezért vettem le 100 maxra.
107. Guruljka (válaszként erre: 106. - King86)
2019. márc. 18. 19:44

Ha azt a szabályt veszed alapul, hogy a CH a napi kalóriabevitel 50%-a legyen a szénhidrát, akkor:

2000 fele 1000, ezt osztva 4-gyel (na jó, 4,1 a CH kalóriaértéke), akkor akár 250 g szénhidrátot is ehetnél. Tehát ha azt tapasztalod, hogy nehezen tartod a 100 g-ot (szerintem is kevés), akkor emelheted.

106. King86
2019. márc. 18. 19:40

Na, azé...


Kabát: Nekem 1 szem fekete van, jah, tavaly már elég szűkös volt, ez is egy ok a sok közül, hogy ráncba szedjem magam.

Amúgy kutakodtam olvasgattam, kérdezősködtem, végül arra jutottam, hogy napi 2000-res kalóriakeretet állítok be. 100g max chval. Elvileg a bázis szerint ezzel is kellene fogynom 0,8 kgt hetente. Havi 3 kgval már halál boldog lennék:) Ja és nincs időhatár, de bevallom hogy 2021 december 1-re szeretnék 100kgig lemenni. Az valami csodálatos lenne.

Ez ilyen álomszerű nekem. Aztán meglátom mi történik. Egyenlőre alakulgatni látszik. Kúsznak lefelé a körméreteim, de kivárom az első 1 hónapot az örömködéssel.:) Nem akarom elkiabálni. Egyenlőre ez a mostani lesz az első hét az új kalóriaértékkel. AZ előzőn nem mertem annyit enni. Meglátjuk. Igyekszem nem megint átfordulni abba, hogy a fogyás csakis koplalással lehet elérni. Aztán persze mindig feladtam...

2019. márc. 18. 18:18

Nemnem! :D


Holnapután fel kell utaznom Pestre, és egyetlen megfelelő bőségű kabátom van. Az meg kék. Elég rémes dolog, hogy a többit alig tudom becipzározni.

Kék kabáthoz meg nem tudok rendesen felöltözni.


Meg fogom kérdezni, a szemem miatt milyen mozgást végezhetek. Nem árt tudni.

104. King86
2019. márc. 18. 18:10
Mindenki eltűnt. Itt hagytatok?
103. King86
2019. márc. 17. 12:57

Kivel mi újság?

Fura dolgokat érzek mostanság. Régebben folyton álmos voltam egész nap, ásítoztam-majd elaludtam. A héten szinte kivétel nélkül előbb ébredtem mint az ébresztőórám, úgy érzem több energiám van. Megjött a mikulás is. Nekem már évek óta vannak menstruációs zavaraim a súlyom miatt. Régen az első 3 nap mindig kvázi ömlött belőlem a vér, és görcsöltem is. Ez már jó 5-6 éve nem fordult elő, sokkal kevesebbet véreztem és ritkán, a legkisebb tampon és elég volt, évente csak 4-5 alkalommal jött meg. Most csütörtökön jött...és évek után először megint a régi vérzésemet tapasztalom (ebben a legnagyobb méretet használom és azt is cserélni kell 4 óránként). Ezen most eléggé ledöbbentem. Nem tudom végleges-e a visszaállás, vagy csak megbolondult a szervezetem, majd meglátjuk a kövi hónapban:)

Hát dióhéjban ennyi. A többit majd inkább akkor írom, ha már letelt az első hónapom:)

102. Guruljka (válaszként erre: 101. - King86)
2019. márc. 16. 01:09
Pedig éveken át így volt, úgy néztem rá a boltban, mint a polcra, amin volt.
101. King86 (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2019. márc. 16. 01:06
Akkor jó. ...Nem jutott eszedbe, hogy a gyümölcs is ennivaló:D Ezen jót nevettem:)
2019. márc. 15. 23:59

Én ma kevés kenyeret ettem, de nagy adag főtt ételt, az is erősen szénhidrátos... sárgaborsó. Mit tegyek, szeretem!

Még nem vagyok a harcos formámban.

2019. márc. 15. 22:10

Itt egy rosttáblázat.

Egészséges embernek [link]


Az egészséges felnőttek számára ajánlott napi rostfogyasztás 30-40 gramm (fogyókúrázóknak kicsit több), amelyben a nem oldható rostok aránya 70% körüli.


(Ezt a cikkből másoltam, amelyre a táblázat feletti szövegből nyílik meg.)

98. Guruljka (válaszként erre: 96. - King86)
2019. márc. 15. 22:04

Éveken át nem ettem gyümölcsöt, nem jutott eszembe, hogy az is ennivaló.

Szerintem sem lesz semmi bajod.

97. unom (válaszként erre: 96. - King86)
2019. márc. 15. 21:42
Semmi bajod nem lesz, a vitaminhoz másképp is hozzájuthatsz.
96. King86
2019. márc. 15. 21:41

Örülök, hogy a gyümölcsök szóba kerültek, mert akartam kérdezni róluk.

Szerintetek lehet valakinek attól baja, hogy nem eszik egyáltalán gyümölcsöt? Azért kérdezem mert én 3-ra konkrétan allergiás vagyok (kivi, banán, dinnye, amiktől viszket a torkom és fulladok, bár a banánt amúgy se szeretem), a többi- több fajtának is szeretem az ízét, csak a gyomrom nem bírja egyiket se. Konkrétan hasmenésem van az összes gyümölcstől amit próbáltam megenni, ezért régóta nem is eszem. Amúgy nem ragaszkodom hozzájuk de néha napján jó lenne enni egy narancsot, vagy néha egy kis epret, málnát, cseresznyét, almát, szőlőt, de így esélytelennek tűnik.

Lehet bajom ha nem eszek gyümölcsöt?

2019. márc. 15. 21:29
Az almában nincs sok cukor szerintem. Én abból szoktam kreálni. A saláta nekem hússal ízlik, ha úgy érzem nem kell, biztos nem fokok azt enni, de most jól esik különféle húsokkal. Eszek főzelékeket is. De még csak 6 napja kezdtem, nem főztem diétásan eddig csak ennyi félét. Majd később biztos tudok rendes étellel is jelentkezni.... ☺️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook