Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan étkezzünk a terhesség alatt, ha már úgy estünk teherbe hogy nagy súlyfeleslegünk van? fórum

Hogyan étkezzünk a terhesség alatt, ha már úgy estünk teherbe hogy nagy súlyfeleslegünk van? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 09:14
:) nyáron voltam pocakos.kicsit vigyáztam csak, mert a vérnyomásom cukrom rendben volt végig, így nem nagyon tiltottak el semmitől.de az utolsó hetekben azért a mértéket se tartottam be-1kg barack, jópár szelet sütemény lecsúszott egyszerre én és a baba örültünk neki :)
2009. júl. 15. 00:18

ERTEM, KOSZONOM SZEPEN.

A szollore hallottam, hogy nem nagyon szabad enni, mert nagyon edes,de a dinnyet nem tudtam, hogy miert nem jo enni..

koszi a valaszt, latom barmit kerdezhetek, te tudsz tanacsot adni, es ez nekem nagyon sokat segit

23. ében11 (válaszként erre: 22. - Buhu bahu)
2009. júl. 14. 22:03
elég cukros.de ha csak egy szeletet eszel és nem az egészet semmi baj nem lesz belőle-amúgy a szőlő is ilyen gyümölcs.de van bennük más is ami meg hasznos.
2009. júl. 14. 18:02

koszi ében a választ:-)

Valahol azt olvastam, hogy a görögdinnyét nem ajánlatos fogyasztani..Ebben van valami, vagy hulyeség?

21. ében11 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2009. júl. 12. 22:37

biztos nem lesz semmi baj.

én az elején azt ettem amit kívántam-gondoltam a baba bentről üzeni ha kell valami.a középső időben figyeltem a mennyiségre,és akkor már nem ettem meg mindent amit hirtelen megkívántam.de sokat változott az étkezésem.a natur, frissen elkészített dolgok csúsztak.a cukrozott üdítők,készételek sütemények nem.inkább hús,gyümölcs zöldség,magok.sima ásványvíz.esetleg bébiital-ha rostosat akartam inni,nasinak aszalt gyümölcs-ez kissé a székrekedésen is segített.

az utolsó hónapban viszont a mennyiségre nem figyeltem-1kg barack is eltűnt,mindig éhes voltam-a baba akkor gyarapszik sokat.

egyszer egyszer ettem olyat amit nem lehetet(szénsavas üdítő pici sör)nem tudom miért de nagyon megkívántam így egy decit kaptam belőle.a sóval lehet vigyázni, de nem kell teljesen megvonni.úgyis mondja majd a doki védőnő mire figyelj(édesség,tészta-ezt szokták gyakran tiltani),meg lesz vércukor ellenőrzés-akkor már jobban kell figyelni, ha felmenne a vércukrod.a szopizás majd fogyaszt, persze ha az édességet,nasit kerülöd.

2009. júl. 12. 21:36

angel, jajj de jo, megnyugtattal..:-)en is bizok benne,hogy nem lesz baj

erkipipi, koszi a tanacsokat igyekszem majd betartani oket

2009. júl. 12. 09:20

Ja, s nyugodtan ehetsz édességet is, mert mindenre szüksége van a szervezetednek. Én is nagy súllyal kezdtem, és nem szedtem fel többet 7 kilónál, ami szinte rögtön le is ment.

A lényeg: mértékkel egyél.

18. erikpipi (válaszként erre: 3. - 8fbc6fca58)
2009. júl. 12. 09:18

"tt a rengeteg friss gyümölcs és zöldség, abból ehetsz bőven. "-Ez az egyik legnagyobb tévedés. Gyümölcsből 20 deka/nap. az kb. 4 kicsi őszibarack.

És, hogy úgy fogalmazzak érthető legyen: Mindenből egyen, csak módjával.

17. angel304 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2009. júl. 12. 09:06
Mikor én teherbe estem (tavaly július)én is szedtem fogyokúrás bogyókat amitől a terhességem előtt 15kg-ot fogytam.Nem tudtam hogy terhes vagyok,nincs semmi baja a babának.
16. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 9. - Buhu bahu)
2009. júl. 11. 10:47
mikor vetted be?
15. 9cb35398ff (válaszként erre: 9. - Buhu bahu)
2009. júl. 11. 10:46

Szedd nyugodtan a vitaminok, és a Kalcium Magnezium tablettát...jót is tesz! főleg az terhesség elején nem árt...


Én Elevitet szedtem a terhesség és a szoptatás alatt is végig - én nagyon ajánlom! A Gravida valamiért kijött belőlem...nem bírta a gyomrom.


Nekem 8 éves és 1 éves lányaim vannak!

2009. júl. 11. 10:42

Hidd el nem ördöngősség. Sokat sétáltam, és talán tényleg mázlista vagyok, egyrészt mert nem nagyon szeretem az édességeket, másrészt mert folyton savanyú uborkát, vagy zöldbabfőzeléket kívántam:-)))

Nyugi, nem lesz semmi baj, gyönyörű terhességed, és egészséges kisbabád lesz, biztos vagyok benne. A terhességemről írtam egy cikket(Duciterhesség) ha van kedved, olvasd el. HA bármiben tudok segíteni, vagy csak mesélni, beszélgetni akarsz, írj nyugodtan privit!

2009. júl. 11. 10:42
Nekem még nincs babócám, de a mostani jelek nagyon annak tűnnek, hogy esetleg van bent valaki... :) Szerdán derül ki, ha minden jól megy.
12. buhu bahu (válaszként erre: 10. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 11. 10:37
Jajj de jó lenne, ha és is így járnék ... :-)
11. buhu bahu (válaszként erre: 7. - 9cb35398ff)
2009. júl. 11. 10:36
Köszönöm :-)
2009. júl. 11. 10:35
NAgyobb volt a súlyom, amikor teherbe estem kilenc éve a kisfiammal, mint most a tiéd. Semmi extra dolgot nem csináltam, csak kicsit odafigyeltem arra, hogy ne egyek kettő helyett. Lehet, hogy szerencsém is volt, de a kilenc hónap alatt egyetlen kilót sem szedtem fel, ugyanannyi volt végig a súlyom, és egy egészséges, 3,40 kg-os babának adtam életet. Császsárral szültem, mert a kicsi harántfekvéses volt, s a szülés után összesen 17 kg-al voltam könnyebb, mint amikor teherbe estem.
2009. júl. 11. 10:34

Nagyon félek a zsírégető tabletták miatt..Most számoltasm meg, nem olyan sokat vettem be 10 drbot - 5 napig szedtem.

Nagyon hasznos a cikk, amit írtál Renus, köszönöm.

Gondolkodtam rajta, hogy mivel allergiás vagyok a napra,és egyedüli dolog ami segít rajtam az a kalcium magnezium tabletta, gondoltam hogy továbbra is kellene szednem az allergia miatt is, és a baba miatt is.

Ti mit gondoltok? Csak úgy vitaminokat szedhetek, vagy azzal is várjam meg a 29.ét, hogy a doktornő mit mond,,?

Nektek is vannak babócáitok?

8. 9cb35398ff (válaszként erre: 5. - Buhu bahu)
2009. júl. 11. 10:31

amúgy sem egészséges.

Én Tatabányán élek és itt nagyon jó minőségű a csapvíz - szinte ásványi víz minősége van - úgyhogy én csakis csapvizet iszom és a gyerekeim is.

2009. júl. 11. 10:30

Az alacsony Natrium tartalmú ásványvizet fogyaszd...kerüld a sót! csak egy tanács!


Jó egészséget és gratulálok a Babához!

2009. júl. 11. 10:13
Hát a szénsavas víz amúgy sem egészséges. Úgyhogy szerintem is menteset igyál.
2009. júl. 11. 10:12

Köszönöm s hozzászólásaitokat

A drnőhöz majd csak 29. ére kaptam időpontot.

Akkor szénsavas ásványvizet sem szabad innom?

4. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2009. júl. 11. 09:52
beszélj a dokiddal a zsirégető miatt.Szerintem.
3. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2009. júl. 11. 09:50

Semmiféle zsírégető vackokat ne szedj terhesség alatt, ez nagyon fontos, árthat a babának! Ne egyél egyáltalán édességet, nagyon kevés szénhidrátot egyél, azt is csak reggelire (pl:egy zsemle vagy kifli). Naponta ötször egyél de keveset főleg fehérjetartalmú kajákat és szerencséd van, jókor vársz babát, mert itt a rengeteg friss gyümölcs és zöldség, abból ehetsz bőven. Gyümölcsöt délután már ne nagyon, mert a cukortartalmuk hizlal. A bogyós gyümik nagyon egészségesek és nem hizlalnak annyira(ribizli, málna, eper), almát egyél rengeteget, amennyit csak bírsz és ne pucold meg, a héjja alatt tele van fontos vitaminokkal. Zöldséget bármikor bármennyit ehetsz, nyersen a legegészségesebb, de jó párolva, esetleg főzve is. Egyél sok sok zöldséglevest. Főleg fehérhusit egyél, tejet, tojást, joghurtot (ne kész gyümölcsöset, mert cukros, sima joghurtot turmixolj össze friss gyümivel, nagyon fini), kefírt. Néha egyél vöröshusit is, sertést semmiképp, inkább marhát, vadat, lényeg, hogy ne zsírosat. Lényeg sok fehérje, sok zöldség, gyümölcs, kevés szénhidrát, nulla zsír, nulla cukor. És sétálgassatok minden nap a pároddal jó nagyokat romantikusan összebújva :), inkább este, amikor már hüvösebb van. És semmi mást ne igyál csak bubimentes ásványvizet, cukor nélküli zöldteát.

Jó egészséget Nektek! :)

2009. júl. 11. 09:31

Szia,

Gratulálok! :)

Ez egy jó cikk, hogy mit egyél:


[link]

2009. júl. 11. 09:19

Sziasztok

MAr reg ota probalkoztunk a babaval, de nem akart osszejonni.Atkinseztem es 104 kgrol 98 ra fogytam, mikor kiderult, hogy allapotos vagyok.

Hogyan tovább?miket egyek, félek, nem magam miatt, hanema baba miatt, hogy nehogy baj legyen.

Meg még egy kérdés...

Kb 4- 6 hetes terhes vagyok, ami azt jelenti hogy kb 1 hónap amit fogyóztam az már a terhesség alatt volt.Plussz szedtem valamilyen zsírégető vacakokat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook