Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2521. T.Livi76 (válaszként erre: 2520. - 3f5c7e70e6)
2018. nov. 12. 07:19
Köszönöm! <3
2520. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 2519. - T.Livi76)
2018. nov. 12. 05:46
Ártani nem árt. Drukkolok!!
2519. T.Livi76
2018. nov. 10. 14:35

Sziasztok! 2 sikertelen lombik után küldtek el mindenféle vizsgálatra. Kiderült a Leiden (heterozigóta) MTHFR (homozigta) mutációm.

Most a 3.lombiknál tartunk, tegnapelőtt volt a leszívás, kedden lesz a beültetés. Stimuláció alatt végig ment a Clexane és Aspirin. Femibiont is szedem, szerintetek az Inofolicot is szedjem?

2518. Airamanna90 (válaszként erre: 2517. - 3f5c7e70e6)
2018. nov. 5. 20:35
Köszönöm szépen! Aranyos vagy!
2517. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 2516. - Airamanna90)
2018. nov. 5. 16:43

Sajnálom. És nagyon jól tetted, hogy elmentél a vizsgálatra. Valóban nem szoktak ilyenkor gyógyszert adni. Terhesség alatt megy majd az injekció!!!!


Drukkolok!!!

2018. nov. 3. 19:30
Sziasztok! Hátha van még itt valaki a fórumon.. Nálam júliusban derült ki, hogy Leiden mutáció homozigóta fajtájába (vad típus) tartozom, amelynek vizsgálatára februári 12 hetes elhalt terhességem után került sor. Sajnos akkor 2-szer is megműtöttek. A vizsgálatra már másik nőgyógyász küldött (nem az, aki műtött). Korábban anyukámnak volt mélyvénás trombózisa és felületi is, amelyet még a terhességem alatt közöltem a fogadott dokimmal,és engem is műtöttek viszérrel, de nem küldött el Leiden szűrésre. Szerinte csak a természet szelektál, de én nem hagytam ennyiben, első terhességem lévén nem értem be ezzel a válasszal, így elmentem egy másik nőgyógyászhoz is, aki egyből ezzel a vizsgálattal kezdte. Bár feldolgozni a mai napig nem tudtam, de legalább az esetleges okot megtudtam. Jelenleg nem kell szednem vérhígítót, majd ha kapok egy trombózist csak utána, valamint ha újra próbálkozunk, de akkor már a próbálkozásunk alatt is.
2515. Lindi2
2018. máj. 21. 13:37
Sziasztok. Nekem tavaly derült ki a leiden.(heterozigota). Előtte volt egy missed ab.10 hetes terhesség. Aztán több pozitív teszt és egyikse maradt meg. Akkor mentem másik dokihoz. Ahol kiderult ez a betegség. Kaptam aspirin tablettát. Aztán sikerült később váratlanul a baba mert még előtte normálisan meg sem jött két hónapig. Most vagyok 30 hetes kismama. A picivel minden rendben. Szedem az aspirint ha hosszabb útra megyünk akkor kell injekció. Meg majd szülés után 6 hétig. Most sajnos terhességi cukrom is van a.. Diéta, de már az inzulint is emlegették. Németországban vagyok amúgy. Itt szigorúbb a cukor is.. Nekem a reggeli ami magas a többi érték az jó. Van még valakinek ilyen problémája? Szép napot kismamak!! :)))
2514. orchidea28 (válaszként erre: 2513. - 789468b0f8)
2018. ápr. 25. 08:54

Szia VJudit37!

Olvastam a történetedet.

Én is Leidenes vagyok,heterozigóta.

Volt egy vetélésem 9 hetesen.Majd clexan injekció mellett egy sikeres terhességem. Most 2 éves a kisfiam. Szerettünk volna kistesót,ugyanúgy ment a clexan,de 10 hetesen nem volt szívhang. Megint missed ab. Most megint terhes lettem,ma megyek uh-ra,és iszonyúan félek,ideges vagyok. Fogamzásgátlót akkor te szedhetsz? Az én mostani orvosom nekem nem is írja fel a Leiden miatt..

2018. márc. 24. 17:01

Megosztanék röviden egy tanulságos sztorit:

19 éves koromban vizsgálattal igazolták, h Leiden és MHTFR HETEROzigóta vagyok (nagyapám trombózisa után). 21 éves voltam, amikor új dokit válaszottam, és erről be is számoltam neki a fogamzásgátló felírása miatt. Akkor azt mondta, semmi bajom nem lesz, ha nem cigizem, és rendesen mozgok. SEMMI EGYEBET. 27 évesen kihordtam gond nélkül egy gyereket, nulla gyógyszerrel, maximális bizalommal. Majd tavaly, 34 évesen 2 missed ab. után is azt mondta a dokim (ekkor már 14. éve jártam hozzá): NEM HISZI, hogy a trombózishajlamom miatt vetéltem.De azért a 2. kaparás előtt mondta, hogy 1 hétig szúrjam magam Clexane-nal. Nem igazán értettem, mert előtte soha nem kellett. Eredmény: a petezsák az elhalt embrióval 1 hét alatt jócskán megnőtt, csak a baba nem támadt fel...

Elmentem egy meddőségi vizsgálatra, és mivel mást nem találtak, a trombózishajlamra kezdtek kezelni. Aspirint kellett szednem, sikeres teszt esetén azonnal szúrni kezdtem magam Clexane-nal. Most 10 hetes terhes vagyok. Persze dokit váltottunk, mert tulajdonképpen az első gyerekem léte is kész csoda, mert a doki soha egy szóval nem mondta, hogy baj lehet. HÁT LETT 2szer is! (most még azért várom a genetikai ultrahangot, úgyhogy nem nyugodtam meg még teljesen).


Hálával tartozom dr. Skriba Eszternek, aki a meddőségi vizsgálatok alatt végig biztatott, és az új dokimnak, dr. Sobel Gábornak, aki pedig azóta biztat és vigyáz ránk. És dühös vagyok arra a dokira, akinek 14 évig bizalmat szavaztam, hiába.(egyébként közkedvelt,drágán dolgozó dokiról van szó)


Időközben utánajártam ennek-annak, és kiderült, hogy a leidennek semmi köze az ösztrogénhez, vagyis, hogy Leidenes is szedhet kombinált fogamzásgáltót. Az ösztrogénes (kombinált) fogamzásgátló az MTHFR mellett lehet veszélyes, mert belebabrál a folsavanyagcserébe, (de az meg kivédhető folsavszedéssel, sok folyadékkal, és sok mozgással). Úgyhogy ezt a Leident sokan nem úgy kezelik, ahogy kellene....

2512. Nóra2018 (válaszként erre: 2506. - Jövő2016)
2018. márc. 10. 16:15
Szia, megvan még a Clexane-od? Átvenném tőled, írtam privátot.
2017. nov. 9. 15:15

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, aki Xarelto-t szedett, amikor teherbe esett?

2510. Jövő2016 (válaszként erre: 2507. - Nadine81)
2017. júl. 27. 13:00

Szia!

Mi a Synlabban csináltattuk, 5000/mutáció + a vérvételi díj.

Nálunk a férjemnek is meg kellett csináltatni.

Nálam szükséges lesz az LMWH + a folát tartalmú vitamin szedése, és a vitamint a férjemnek is kell majd szednie nagy valószínűséggel.

Te is habituális vetélő vagy?

Ti kihez jártok kivizsgálásokra?

2509. nadine81 (válaszként erre: 2508. - Dina_67)
2017. júl. 20. 09:38
Szia. Köszönöm :) nem, még nem vagyok túl a vizsgálaton, most egyenlőre peteérési gondjaim is lettek, meg most jön ebben az évben először az inzulin terhelés is. És ezt az mthfr -t hogy kezelik? Csak simán metafolin tartalmú vitamin kell?
2508. Dina_67 (válaszként erre: 2507. - Nadine81)
2017. júl. 19. 21:48
Szia! Sajnos a beutalóval is fizetős a vizsgálat. Synlab-nál 5.000.-/ gén (kettő van belőle: MTHFR C677T, MTHFR A1298C) plusz a vérvétel díja. Ennek ellenére én azt mondom érdemes! Magyar oldalon nem sok infót találni, én is csak angolul találtam....hát ledöbbentem. Lentebb olvastam a bejegyzésed: "pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin és inzulin rezisztenciám van..." ezek mind mind jelzés értéküek. Bár remélem a dátumot tekintve már túl vagy a vizsgálaton! :)
2507. nadine81 (válaszként erre: 2506. - Jövő2016)
2017. júl. 9. 23:20
Szia. Az Mthfr vizsgálatra melyik orvos adhat beutalot? Nálam is habituális vetélés a gond, de már majdnem minden vizsgált meg volt és sehol semmi nyom,hogy mi lehet a gond.
2017. júl. 7. 18:03

Sziasztok!

Szeretnek csatlakozni hozzatok.

Habitualis veteles miatt folyik a kivizsgalasunk,az MTHFR A1298 mutaciora es a PAI polimorfizmusra heterozigota eredmenyt kaptam.

Sajnos nagy valoszinuseggel allergias vagyok a heparinra.

Van koztetek olyan,aki szinten allergias lett es akinek talaltak megoldast ra?

Ebbol kifolyolag a Cexane/Fragmin/Fraxiparine injekcioim feleslegesse valtak,kedvezmenyesen tovabb adnam oket.

2505. Edit1984
2017. jún. 10. 08:00
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A héten lett meg a véreredményem,mire azért küldtek,mert az egyik orvos azt mondja PCOS vagyok,a másik szerint nem. Amelyik nemet mondott (vizsgálat nélkül) küldött. Szóval azon van ez az APC ami nekem -os 1.56lett,mellette javasolt genetikai kivizsgálás. Nekem van 3gyerkőc 10,8,3 évesek,tök simán összejöttek,semmi gondom nem volt mind 41hétre lett.Szülésnél se volt ebből a szempontból gondom,igaz a kislányom születése után majdnem 3hétig volt vérzésem. Anyai nagyanyámnak volt több trombózisa,mélyvénás is. Kérdésem,hogy milyen orvoshoz kell fordulnom egyáltalán további vizsgálat miatt.? Én nem szeretnék már gyereket.Az mit jelent,hogy nekem nekem alacsonyabb,nem éri el a minimum szintet?
2504. nadine81
2017. ápr. 7. 14:10
Sziasztok! Nekem még sajnos nem kellett felirni az injekciókat de majd kelleni fog. Annyit tudok, hogy az a lényeg hogy Eü 100 -as támogatásra írják fel, akkor olcsó.
2503. Magni1 (válaszként erre: 2502. - Bobbancs)
2017. ápr. 7. 09:53

szia! nekem ugyanez lenne a kérdésem, most kaptam meg a második adag szurit (hematológus írta, így egyből olcsón kaptam), de tegnap mondta, hogy már nem kell mennem hozzá, csak ha többet hízok, mint a súlyom 10%-a. Most vagyok 7 hetes, úgyhogy ez kb nyáron lesz aktuális.


Ha nőgyógyász írja a következő adagot, akkor az drágább lesz vajon?

2502. bobbancs
2017. ápr. 5. 20:38
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Leiden heterozigóta vagyok, ami azt jelenti az esetemben, hogy várandósság alatt Clexane injekcióval kell szúrnom magam. Most úgy tűnik, hogy újra babát várok. :) Kisebbik lányom több, mint két éve született. Akkor úgy működött a receptírás, hogy a nőgyógyászom írta fel a receptet 3 hónapig, majd után a háziorvos írhatta már fel kiemelt támogatással. Így gyakorlatilag "doboz áron" jutottam az injekcióhoz. Tudjátok esetleg, hogy azóta változott-e a törvényi háttér? Hogyan működik ez most a gyakorlatban? Köszönöm!
2501. pbm1987
2017. márc. 31. 19:46

Sziasztok!

Én ugyan nem terhesség miatt,csak simán tájékozódnék a betegségről.

Anyukám 3 éve kapott trombózist,utána nálam is vérteszt,és "nyertem".

Anno letiltott a doki a fogamzásgátlóról,a dohányzásról,és az állómunkáról.(Ez utóbbi még nem sikerült.)

Milyen gyakran jártok ellenőrzésre?Mert én azóta ezt elengedtem a fülem mellett...

2500. nadine81 (válaszként erre: 2499. - Agnesagneske)
2017. márc. 31. 19:16
Ez az mthfr mi is pontosan? Eddig abban a tudatban voltam, hogy nézték ezt már nekem, méghozzá a genetikai véralvadás vizsgálaton de most meg néztem és nincs is rajt. Melyik orvos tudja ezt megnézetni?Én is szedtem femibiont is már de mivel gyulladt a pajzsmirigyem, viszont nem autoimmun gyulladás, mégis a jódot kerülni szeretném úgyhogy más jód mentes vitamint kell keresnem, pedig a femibion összetétele tetszett a legjobban.
2499. agnesagneske (válaszként erre: 2498. - Bogyó0225)
2017. márc. 31. 11:47
A folsav az még a lebontatlan formában van. A gén az MTHFR felel ennek a lebontásáért, ezért kell helyette a folát, mert az már le van bontva. Én rendeltem neten metafolint és a femibion mellé még szedtem az első trimeszterben. (férjem orvos)
2498. Bogyó0225 (válaszként erre: 2489. - Deejus)
2017. márc. 30. 08:28

Szia Deejus!


Azt megkérdezhetem, hogy az MTHFR szempontjából a folsav és folát között mi a különbség? Több helyen olvastam, hogy a folsav nem elegendő, mert nem úgy illetve közvetlenül nem tudja lebontani a szervezet, mint a folátot. Viszont a doki velem csak Femibiont szedetett plusz folát hozzápótlásáról nem volt szó... A Femibionban tudom, hogy van folát, de akkor az az elegendő mennyiséget tartalmazza?


Előre is köszönöm a válaszod!

2497. agnesagneske (válaszként erre: 2489. - Deejus)
2017. márc. 30. 03:02

Szia. Errol van valamjlyen tudomanyos cikked/irasod? Komolyan erdekelne. Se genetikus ismerosom se az amugy prof. nogyogyaszom se mondott semmit az MTHFR-re. A folsav felszivodasan kivul (marmint hogy az bem tortenik meg) szedtem ra folatot -ezt ajanlott amugy neha szedni?


Varandossagom alatt 75 mg aspirint szedtem mint irtam korabban...de mas panelben kijott eredmeny miatt. Komolyan erdekelne a velemenyed. Koszi

2496. nadine81 (válaszként erre: 2495. - Shigella)
2017. márc. 18. 18:04
A próbálkozós hónapokban erős, darabos mensit okozott. Miután nem szedtem, nem volt ilyen és előtte sem. Immunológus javasolta. Hematologus aztaa javasolja, csak terhesség alatt szedjem. De nem tudom, miért kellene pluszban mellé injekciók is.
2495. Shigella (válaszként erre: 2494. - Nadine81)
2017. márc. 18. 12:34
Mit jelent, hogy bekavart? Nőgyógyász vagy hematológus javasolta a vérhigítót?
2494. nadine81 (válaszként erre: 2493. - Shigella)
2017. márc. 18. 10:36
Nekem az itt felsoroltak közül egyik sincs, antifoszfolipid szindróma is csak a klinikai kép alapján van tehát mivel pco, pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin és inzulin rezisztenciám van. Terhesség előtt kellene az aspirin protect, de az nekem nagyon bekavart,pozitív teszt után véralvadás gátló injekciókat kell kapnom elvileg. De tartok tőle az is ugyanúgy bekavar majd mint az aspirin protect. Vagy ez lehetséges hogy nekem is csak a terhesség miatt /alatt van ez a véralvadás zavar? Minden eredményem jó.
2493. Shigella
2017. márc. 17. 23:17
Nekem is Leiden heterozigóta és MTHFR heterozigóta mutációm van. Nógyógyászom azt mondta, ha teherbeesek, LMWH-t kell szúrnom a terhesség alatt. Bár már ott tartanék. :)
2492. Magni1 (válaszként erre: 2491. - Deejus)
2017. febr. 16. 15:58
De jó! Gratulálok és drukkolok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook