Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élő Magyarok ide. fórum

Külföldön élő Magyarok ide. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
29. fanny83 (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2010. jan. 31. 22:36

De ha ennyire drága egy tojás, akkor gondolom jobb a fizetés is, mert ha nem, mért akarnál kinmaradni.

Jól gondolom? Mennyit keresel? Vagy elég, ha csak a minimálbért mondod.

2010. jan. 31. 21:24

Na ezt én nem mondhatom el. Itt a lakáson kívül - ami a legdrágább - minden más is rohadt drága. Konkrétan egy félkilós kenyér 3.6o frank, ami 65o forintnak felel meg. Egy tojás ára köbö 1oo forintnyi pénz. Egy napi bevásárlással lazán elverek negyven frankot, és akkor még odafigyeltem. A szolgáltatások a legelképesztőbbek: egy sima manikűrért - ápolás, reszelés, gőzölés, majd lakkozás - nemrég fizettem 11o frankot, azaz kb 2o ezer forintot. Fodrászhoz még nem mertem elmenni :D


Amúgy a kajával rendkívül elégedett vagyok. Minden bio meg hibátlan minőségű, és bármikor kapok vagy 8féle hűtött fűszert, (nemám szárítottat!) mángoldot, bulgurt, thai alapanyagokat a sarki közértben is (sose szerettem a "magyaros" konyhát), szóval nekem ez itt a kánaán gasztroilag. Nem hiányzik otthonról semmi. Tán a tokaji, az itt nincs.


Természetesen fogorvoshoz haza járok. :)

27. fanny83 (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2010. jan. 31. 20:15

jaja, azt én is szoktam otthonról hozni. Meg kifele túrórudit lefagyasztva, meg kakaós csigát. Augusztusba, ha minden jól megy, jön ki anyósom, meglátogatni az unokáját (még úton van a csöppség ) akkor majd hozatok is ki vele ezt azt, a túrósbukta is hiányzik.:(

Te hol vagy? Én az UK-ban

2010. jan. 31. 19:39
Nálunk ami drága, az az albérlet vagy a saját lakás. Az étel, a ruhák, az autók, a háztartásba szükséges dolgok (hűtő, mosógép, mikró, tapéta, ülőgarnitúra, stb.) minden olcsó. Nekünk semmit se éri meg Mo-ról hozni, mert minden drágább, de azért van néhány dolog, amit mégis onnan szerzünk be, mivel máshol nincs, ilyen pl a Piros Arany és a Rákóczi szalámi.
2010. jan. 31. 15:00

Sziasztok! Én Szlovéniában élek, ide jöttem férjhez. Nekem az iratok beszerzése volt a legbonyolultabb, több havi művelet, rengeteg utánajárás és még mindig nem értünk a végére, de lassan oda jutok, hogy kereshetek állást.

Amit én itt tapasztaltam: a boltban, utcán az emberek barátságosak, segítőkészek. Engem eddig semmilyen negatív dolog nem ért azért, mert magyar vagyok.

Viszont a család mint fogalom, nem olyan, mint otthon. Itt hűvösek az emberek családon belül, ha pedig idegenként csöppensz egy beszélgetős társaságba, akkor hajlamosak átnézni rajtad, mintha ott sem lennél.

Jó akciókat itt is ki lehet fogni, de alapjában véve a hús drága. Mi kaján kívül szinte mindent M.o-ról hozunk, ruhát és még gyógyszereket is.

24. petka
2010. jan. 31. 13:03

Meg csak 4 es fel honapja elek Irorszagban. Mar most sokszor tele van a puttonyom vele, de ettol fuggetlenul nem mennek haza. Az ir emberekrol megoszlik a velemenyem. Vannak nagyon kedves, segitokesz emberek, de az ellenkezoje is sok van. Nagy reszuk utalja a kulfoldieket es nem is titkolja.

Rohogtem amikor olvastam a ciprusi vizhianyt, mert nalunk 2 hetig vizkorlatozas volt. Ott ahol csak viz van!!! Reggel 7-kor megnyitottak, este 7-kor elzartak a vizet. Attol kezdve se ivoviz, se veceoblites, sem furdes nem volt. Rohantam haza estenkent hogy meg le tudjak zuhanyozni, hat volt amikor nem sikerult, a kadban tartalekolt hideg vizben tudtam mosakodni.

Amikor kijottem majdnem 3 honapig kerestem munkat, mert 1 allasra kb 500-an jelentkeznek. Beszelhet itt az ember fluent Englisht, meg lehet akarmilyen tapasztalata, a szerencsen mulik minden.

Viszont azt gondolom, ha itt valakinek mar van munkaja, akkor nem annyira rossz az elet. Eltem Spanyolorszagban is, ott az ember legfeljebb narancsot meg paradicsomot szedhet ha kulfoldi. Hiaba van januarban 15-20 fok, akkor sem mennek oda vissza. Ez itt Irorszagban a nyari atlaghomerseklet :))

2010. jan. 31. 12:38

Milyen érdekes, hogy mindenkinek hasonlóak a tapasztalatai a külföldi élettel kapcsolatosan.

Biztos meg van a miértje, hogy nem akar haza menni senki. Ahogyan Mi sem. Amikor bele kóstolsz a jobb világba, nem akarsz el szakadni tőle, és vissza menni a nyomorba. Ami még egy kicsit taszít otthonról, hogy egymással cs....k ki az emberek, csak azért hogy nekik jobb legyen. Ezt egy kicsit gusztustalannak tartom. Itt is vannak Magyarok, de teljesen másképp viselkednek, mint otthon. Át vették az itteni életstílust.

22. fanny83 (válaszként erre: 21. - Hohaha)
2010. jan. 31. 11:53

Ez így jól hangzik, mert nem ígérget. És ráadásul nem kér pénzt előre, mégis kivisznek, szóval neki is érdeke, hogy neke sikerüljön. Az más kérdés, hogy mennyit fog kérni. Mindenképpen tudjad ezt is, meg hogy ha kikerülsz, akkor egy darabig fizetik a szállásod? Vagy legalábbis ők intézik?

Mert ezzel is csínyján kell bánni, mert beszervez neked egy heti 20 ezer forintos szállást, mikor lehet, hogy lehetne negyed annyiból is, vagy csak hasraütés szerűen mondja, hogy ez ennyi volt, közbe meg nem.

21. Hohaha (válaszként erre: 8. - Fanny83)
2010. jan. 31. 11:42

Szia!


Köszönöm a válaszod ez a közvetítő nem kér élőre pénzt hanem ő fizet mindent és majd ha már kint dolgozok akkor vonja le a fizumból. És nem úgy megyek ki hogy megvan a munkahelyem hanem először kivisz egy állásinterjúra. Konkrétat még nem tudok majd utána kell még néznem.


De írjátok a tapasztalatokat ha vannak.

20. fanny83 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. jan. 31. 10:53

Ezt nem is gondoltam volna, megyünk skóciába:D

Csak kár, hogy már van egy csomó holmim:D Jól hangzik. Én itt épp a lakásban lévő hideggel küzdök.

19. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2010. jan. 31. 10:45

Mi ott hazasodtunk ossze, nekem nem tetszett, ferjemnek igen, volt olyan resze, ami szep volt, de nem mennek oda nyaralni.

Csotany a mediterran es paras orszagokban altalanossagban van, foleg a tengerpart kozeleben, szoval azokat kerulje, aki nem tudja oket elviselni.

18. MelisUK (válaszként erre: 13. - Fanny83)
2010. jan. 31. 10:41

Skócia: nem hűvös, idén télen -8 fok volt a leghidegebb, 3 hétig volt hó, de már a 70-es évek óta nem volt ilyen hó és hideg. Nyáron itt is strandpapucsba meg rövid ruciba lehet lenni, a hőmérsékletet nem tudom, h max mennyi, de meleg. A nap irtóra fog, jól le lehet barnulni, ha épp nem akkor dolgozik az ember, mikor süt a nap.

Tegnap is sütött a nap - mint ma is -, 26 fok volt a lakásban pusztán a nap sugarai végett, nem a radiátoroktól - és tél van.

17. MelisUK (válaszként erre: 13. - Fanny83)
2010. jan. 31. 10:37

Tényleg ne menjetek oda nyaralni. Állítólag Kréta fantasztikus, de Ciprus tényleg nem jó. Nemcsak rengeteg csótány van, de borzasztó sok kóbor macsa is, amiket a kígyók végett telepítettek be, hogy elkapják őket. Elképzelhetetlen, de vízhiánnyal küszködnek a mai világban, szóval úgy képzeld el, hogy ha nem esik elég eső (és márpedig nem esik), akkor bizony nincs víz, szóval lehet venni az ásványvizet a mosakodáshoz, mosogatáshoz... És az ottaniak utálják a turistákat, pedig belőlük élnek.

Ja, és elmondanám, hogy ha öt csillagos hotelba foglaltok szobát, az se minőségi, az csak ciprusi szinten öt csillagos, nem világi szinten.

16. fanny83 (válaszként erre: 15. - A1baa7edcc)
2010. jan. 31. 10:33

Család, mint anyud, apud, megszokott szomszéd, unokatesó, barátok...

kakaós csiga, lángos, krémes, kolbász, pálinka,...

levegő, fák az utcán, emberek, házak, udvarok, bicikli út...

magyar beszéd a munkahelyen, az utcán...

.......

.......

15. a1baa7edcc (válaszként erre: 2. - Fanny83)
2010. jan. 31. 10:22
Melyek 'azok a dolgok'?
2010. jan. 31. 10:19

Sziasztok,


én Svájcban élek és ugyanazt tudom róla mondani, mint MelisUK Skóciáról :) A barátságos, mosolygós emberek valami fantasztikus élmény! Na meg a térdig érő hó :D

13. fanny83 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jan. 31. 10:12
csótányok cipruson, erre nem is gondoltam...akkor nem megyünk oda nyaralni. Skócia tényleg szép hely lehet, csak kicsit hűvös, nem?
12. fanny83 (válaszként erre: 10. - 7e145704b8)
2010. jan. 31. 10:09
jajj, rossz helyre írtam, a babás topicba akartam írni, na most másolhatom át:D mindegy.
2010. jan. 31. 09:47

Sziasztok!

Én Skóciában élek és nagyon jól érzem magam, soha többé nem költöznék "haza". Már a saját lakásom is megvettem, teljesen ide tartozom. Cipruson is éltem egy ideig, oda viszont nyaralni se mennék vissza, annyira rossz emlékeim vannak onnan, kezdve a rengeteg csótánytól a bunkó emberekig. :P

Skócia és egész Nagy-Britannia tele van külföldiekkel, szóval a beilleszkedéssel nem igazán van gond, hisz nem az egyedüli külföldi vagyok. Bár az emberek szokásait meg kellett tanulni, teljesen más temperamentumú és felfogású emberek élnek itt, mint Mo-on, de megtanultam boldog lenni. Könnyebb az élet az anyagiak szempontjából is, de ami a legeslegtöbbet jelenti, az a pozitív gondolkodás, a mosolyok, a segítőkészség.

10. 7e145704b8 (válaszként erre: 9. - Fanny83)
2010. jan. 31. 09:37

Szia.

Eszedbe ne jusson bármit is beszedni. Maradj a homeopátiás kúránál. Attól bizti nem lesz baj. Vigyázz a picire.

2010. jan. 31. 09:26

Szevasztok!

Van náthás most köztetek? Én most az vagyok, ici-picit köhögök is. Ti most mit szednétek rá? Mert nekem azt mondta a gyógyszertáros csaj, hogy terhesség alatt ezek a megfázás elleni italporok kizárva. Szal marad a citromos tea. Köhögésre is majdnem megvettem a rubitusint, mikor közölte velem, hogy azt se lehet, adott egy másikat, na majd kiderül. Nem tudom, hogy azokat a szopogatósokat lehet e enni. "s" betűvel kezdődik a neve, nem ugrik be, otthon is van, jó drága.

8. fanny83 (válaszként erre: 7. - Hohaha)
2010. jan. 31. 09:19

Szia! Én csak a magyar közvetítőkről hallottam nagyon sok rosszat. 80%-ban azt hallottam, hogy ne rajtuk keresztül mennj ki. Én ismerek egy lányt, ő segített nekünk kijutni, középiskolás osztálytársnőm volt. Ő mondta, hogy cégen keresztül ment ki, volt irodájuk, hivatalos papírjaik, meg minden. Aláírattak vele egy szerződést, hogy ő neki egy évig lesz munkája az xy cégnél Angliában. Megszervezték az utat, a szállást, mindent. Teljesen legálisnak, hivatalosnak tűnt az egész. Befizetett egy csomó pénzt nekik ezért. A kiutaztatással nem is volt gond. De amikor abba a városba értek, ott nem tudtak róluk semmit, nem tudták, hogy jönnek. Éppen éppen lett nekik szállásuk az éjszaka közepén, de egy nagyon alulszerelt házban, ahol majd halálra fagytak, minden ruhájukat magukra terítették, hogy ne fázzanak. Egy putriba vitték őket. Mellesleg az a cég nem tudott róluk, így nem is kapták meg a melót abban a városban, de hatalmas nagy mákjuk volt, mert egy másik gyár tudott nekik adni melót. Az a meló két hétig tartott, aztán nekik kellett keresni újat. Óriási mákjuk volt, hogy pont mire elfogyott a pénzük, amit felvettek hitelre, lett munkájuk. Nekik rázós volt. (többen voltak, ott ismerkedtek össze egymással az utazás alatt, az egyik párt a mai napig ismeri az ex-osztálytársnőm, és én is ismerem őket). Én nem cégen keresztül jöttem ki, nem is bántam meg. Nagyon-nagyon alaposan nézzél utána ennek a cégnek, ha azzal akarsz kimenni. Jó lenne, ha valahogy ismernél valakit arról a környékről, ahova mész. Így infókat gyűjthetsz. Iwiwen is utána nézhetsz, ki van azon a környéken, és szerintem ismeretlenek között is találni fogsz olyat, aki segíteni tud.

Mindenképpen jó, ha elvégzed a sulit, jobb, ha ápolónőként helyezkedsz el, mint gyári melósként, mint én. Hamarabb összegyűlik a pénzed, és mégiscsak jobb munkád lehet. Nagyon sok sikert és kitartást kívánok neked hozzá, addig nagyon-nagyon tanuld a nyelvet!

7. Hohaha (válaszként erre: 5. - 7e145704b8)
2010. jan. 31. 08:05

Hát én is úgy gondolom hogy jobb lett volna hamarabb belevágni a dologba, de most sajnos úgy áll hogy még be kell először fejeznem a sulit még az egy év. És csak utána tudok kimenni mert ez a végzettség kell hozzá hogy kint ápolónő lehessek. Még azt szeretném kérdezni hogy ti mit tudtok az ilyen közvetítőkről mert nálunk a suliba jöttek ilyen Magyar-Belga cégtől hogy ápolónőket keresnek és ők fizetnek mindent a nyelvtanulástól a kiutazásig minden aztán ha már kint vagyunk levonják a fizuból. Szóval van ezekkel valami tapasztalatotok?

Válaszokat előre is köszönöm.

2010. jan. 30. 23:00

Sziasztok !én már 2003 óta kint élek!Nekem jól ment a beilleszkedés de sajnos a családnak nem...

most megint otthon vannak...

Örülök, hogy másnak vannak jó tapasztalatai..én sajnos magányos maradtam!:-S

5. 7e145704b8 (válaszként erre: 4. - Hohaha)
2010. jan. 30. 20:19

Szia.

9 éves Janika, és otthon már járt egy évet iskolába. Itt újra kellett kezdenie az első osztályt, mert nem tud Németül. Ne ijedj meg attól, hogy nem fog tudni beilleszkedni, mert majd észre veszed, hogy mennyire hamar meg fogja tanulni a nyelvet. Mi sem hittük el, de már most nagyon sokat tud. Ami még lényeg, hogy a tanárok is nagyon kedvesen állnak hozzá, és segítőkészek. Ha egy tanácsot akarsz elfogadni, akkor ne tétovázz, és vágj bele. Minél előbb annál jobb. Még oviba is el tudod helyezni szerintem, és az még jobb lenne neki.

4. Hohaha (válaszként erre: 3. - 7e145704b8)
2010. jan. 30. 19:08

Szia!


Én most kaptam egy lehetőséget hogy esetleg kimehetnék ápolónőnek németbe vagy osztrákba. Egy gond van hogy még be kell fejeznem a sulit és hogy van egy 7 éves lányom aki szeptemberben kezdi az iskolát. Neked mennyi idős a gyerek? És hogy érzi ott magát nagyon nehéz felzárkózni neki?

3. 7e145704b8 (válaszként erre: 2. - Fanny83)
2010. jan. 30. 12:47

Szia Fanny.

Igen Mi is kint élünk Németországba. Én már második éve vagyok itt, de a feleségemet, és a gyereket szeptemberben hoztam ki. Janika már ide jár iskolába, és segítenek a tanárok megtanulnia a nyelvet. Úgy írattuk be, hogy egy kukkot nem tudott németül. Feleségem is most jár egy tanfolyamra, hogy munkát tudjon Ő is vállalni. Őszintén meg mondom, Mi sem kívánkozunk haza, mert amint írtad, nem tudsz otthon rendesen érvényesülni. Nekem /lekopogom/ van munkám. Szép lassan Mi is szeretnénk előre haladni, és az igazság, hogy látom is esélyét. Otthon 50.000 Ft volt a párom fizetése. Itt csak a családi pótlék 184 €. Ez kb annyi, mint a fizetése volt. És arról nem is beszélve, hogy nem kell havonta utazgatnom haza, hogy lássam Őket. Már ezzel is spórolunk, hogy a benzin pénz meg marad, és a munkából sem esek ki napokra. Egyszóval jobb. Nagyon gratulálok a jövendő kisbabához. Bízom benne, hogy nem csak Mi leszünk így, hanem más Magyar is egyenesbe fog jutni. Kitartás kell hozzá, mert azért nem hullik senkinek az ölébe egy ilyen lehetőség. Örülök, hogy feljöttél a fórumomba, és cseveghetünk a mindennapokról.

Üdvözletünk a családodnak. Gábor

2010. jan. 30. 12:35

Szia!

Te kinn élsz, vagy csak tapasztalatgyűjtés céljából nyitottad a fórumot?

Én kinn élek Angliában a párommal. Kicsit nehezen indult, de most már több, mint két éve kinn vagyunk, és most úgy érezzük, hogy maradunk. Örökre. Az indok világos. Otthon lehetetlen. Itt meg meg lehet mindenünk, kivéve "azokat a dolgokat" Ha kinn élsz, érted mire gondolok.

Most jutottunk el oda, hogy külön költözzünk. Jövő hét szombaton költözünk! Csak ketten leszünk, de nem sokáig:D Már úton van a családunk:D Egy picibaba. Még csak 12 hetes vagyok, tegnap láttam először. Nagyon várjuk már, készen áll minden. Teljes lesz az életünk, mégha vannak "dolgok" amikről le is kell mondanunk, itt leszünk egymásnak. Jelenleg van munkám, páromnak még szerződése is. Sinen vagyun! És azt hiszem sikerült beilleszkednünk. Elég gyorsan elfogadtunk mindent. És büszkék vagyunk rá, hogy megmertük tenni, és megcsináltuk! Én otthon maradok a gyerekkel, childminder akarok lenni, otthon dolgozni, remélem sikerül.

Ha kinn élsz, te is írd meg, hogy hogy érzed magad. Ha épp azért nyitottad a fórumot, hogy segítsünk tapasztalatainkkal döntésedben, azt mondom, aki mer, az nyer, vagy másképp mondva, aki nem játszik, az nem is nyer!

kíváncsi vagyok én is a tapasztalataidra.

2010. jan. 30. 12:24
Aki kint él külföldön írja le ide a tapasztalatait, és hogy sikerült-e beilleszkedniük? Na és persze, hogy hogyan érzik magukat?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook