Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élő Magyarok ide. fórum

Külföldön élő Magyarok ide. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
149. 274c9996b8 (válaszként erre: 148. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 16. 16:58

Igen ,mostmar ertelek es az egesszen mas ha kint szulsz :)

Viszont ne feledd hogy aki kimegy gyerekkel az is idegenre bizza a gyereket , plane plussz idegen nyelv,kultura ez az amiröl en beszeltem .........ami kegyetlen egy gyermeknek -:(

148. f54c6b8a8d (válaszként erre: 147. - 274c9996b8)
2011. okt. 15. 17:03

Írtam már legelőször is.De bemásolom:

144. angel! 2011-10-15 04:08

ez jó. :D Átvinném a gyerekemet /ha lenne/a nagymamájának, vagy a keresztanyámnak, pl, h. "bocs, tudnál vigyázni a gyerekemre pár évig, amíg kimegyek dolgozni külföldre?"


Ha lenne... tehát nincs..)


Nem tartom helyesnek gyereket szülni,majd lelépni külföldre dolgozni,másra hagyni a gyereket.Mi fordítva terveztük.Lelépni külföldre,majd gyereket szülni...

De nem fontos egyetértenünk,olyan is van tudom,aki intézetbe adja a gyerekét.

Persze rengeteg rossz anyagi helyzetű család van Mo-n,de én akkor sem pártolom,h.mindkét szülő külföldre menjen,gyerek nélkül.Ha meg csak egy szülő neveli,akkor otthon kell maradni.

Ismerek egy családot,2 lány,és az anyukájuk.Anyuka külföldön dolgozik.Nagyon rosszul élik meg a gyerekek..

147. 274c9996b8 (válaszként erre: 146. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 15. 13:27

Csak gratulalni tudok a batorsagodhoz !

Viszont nem irod hogy , neked szemelyessen van-e kisgyermeked ?

146. f54c6b8a8d (válaszként erre: 145. - 274c9996b8)
2011. okt. 15. 13:15

Már kint élek 2 éve lassan, tehát otthon már nem maradok.:D

És itt több család is él,gyerekekkel.

145. 274c9996b8 (válaszként erre: 144. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 15. 12:12

Akkor pedig maradj otthon a gyermekeddel !

Mert en igy csinalnek ! Nagyon sokan felelötlenul kimennek ,persze a legtöbbször nem jön be a dolog , mert nem tudjak megszokni,sem a kulturat,sem a munkahelyi szokasokat ! Aztan a szerencsetlen gyerek/-kek!/ sinylik meg a legjobban.

144. f54c6b8a8d (válaszként erre: 131. - 274c9996b8)
2011. okt. 15. 04:08

ez jó.:D Átvinném a gyerekemet /ha lenne/a nagymamájának,vagy a keresztanyámnak,pl,h."bocs,tudnál vigyázni a gyerekemre pár évig,amíg kimegyek dolgozni külföldre?"

Na jó,gondolom nem évekre gondoltál,de én ezt elképzelhetetlennek tartom,h.otthon hagynám a gyerekemet..

2011. júl. 25. 17:02
Magyarországon élő pegagógus házaspár vagyunk. Egy civilszervezetet müködtetünk amely kimondottan gyermekeknek szervezünk programokat pl:játszóház,táborozási lehetőségek,nyelvi táborok stb..Keresünk külföldön élő magyarokat akik esetleg valamilyen civilszervezet tagjai és tudnának segíteni bármiben.Gondolunk itt például közös pályázat megírásában vagy konzorciumra való hivatkozásra,vagy bármi más segítséget is szívesen fogadunk.Címem: simi1971@gmail.com
2011. máj. 22. 18:23
Köszi, majd átböngészem. A nyelv miatt tényleg szerencsés vagyok, na meg ezek a pizzériák mindenhol... :D
2011. máj. 22. 15:34
Ja, és nézelődhetsz itt is: [link]
140. 07c4794583 (válaszként erre: 139. - Piccolastella)
2011. máj. 22. 15:31

grüccije :)


vagyis inkább buongiorno :)


énnekem annnyi munkám volt, hogy nem volt idő magányosnak lenni, azóta építgettem egy pár kontaktot, bár főleg külföldiekkel, a svájciak jobb szeretnek egymás közt lenni... na meg a nyelv az egy küzdelem itt a német részen. neked szerencséd van az olasszal, ha beszéled. a svíccerdüccs ugyanis egy agyrém!

2011. máj. 22. 05:07
Sziasztok, remélem újjáéled még ez a fórum! Én 2 hónapja élek Svájcban a férjemmel (és a kiskutyámmal) de már most tudjuk, hogy örökre itt akarunk maradni. Az egyetlen problémám, hogy egyelôre nem ismerek senkit, persze váltunk néhány szót a szomszédainkal, vagy a parkban a többi kutyasétáltatóval, az otthoniakkal pedig rengeteget facetime-olunk, de ez mégsem ugyanaz... ráadásul nem bejárós munkahelyem van, itthon dolgozom, így elég nehéz lesz barátokat találni. Ti hogy éltétek meg az elsô hónapokat? Nem éreztétek magatokat magányosnak?
138. Zoria
2011. máj. 18. 10:19

Mit találtam?

KÉT HÉT ALATT magyar-angol vagy magyar-német TOLMÁCSVIZSGA! 2011. június 27-től 2011. július 8-ig nyári szuperintenzív előkészítő tanfolyam lesz Budapesten. Kollégiumi szállás van. Jelentkezési határidő: 2011. május 30. Alapfeltétel: felsőfokú nyelvvizsgának megfelelő szintű nyelvtudás /Nem papír!/

Ott van információs hely is, de tudom, hogy azt ide nem írhatom ki... írjatok és akkor továbbítom

2011. ápr. 20. 11:42

jelenleg is járok angol tanárhoz és tanulom az angolt!


hogyan kezdjek neki a kimenetelnek?


mi az a minimum angol tudás és pénz amivel kimehetek?

gyorsan tanulok :-)

2011. ápr. 20. 11:41

aki már kiment külföldre, hogyan kezdte el?

melyek a legelső lépések?


az angolt értem jól, pl. könnyű angol olvasmány, a beszédből a tartalmat értem stb. kezdő szinten


írjátok le hogyan választottatok célországot és mennyi pénzt vittetek ki, mennyibe került az út, lakás, stb.


mennyit kell minimum összespórolnom?

2011. ápr. 20. 11:39

szerintetek melyik jobb au-pairként kimenni vagy egy ügynökséggel kimenni vmi takarítás stb. munkát vállalni, aztán pedig ha már minden ok egy jobbat keresni?


az au-pairnál az a gond, hogy ha elmész tőlük, gondolom akkor megszűnik az adott országban való munkavállalásod. Nem?

134. kkriszta (válaszként erre: 133. - Fueledbyfire)
2011. jan. 27. 11:48

Szomorú, hogy az embernek a saját honjában semmi esélye sincs :( Ezt tudom a saját családomról, Tesómról.


Én anno au-pair-ként jöttem ki(Mo-on már megvolt a diplomám), de hosszú utat tettem meg, sok évnek kellett eltelnie,mire végre a szakmámban dolgozhattam.

Szerintem próbáld meg, hogy az interneten keresel vmilyen állást, ahol lakást is biztosítanak (pl. au-pair, idöseket gondozó stb.)és utána ha már kint vagy, megismersz másokat is --> több lehetöséged lesz vmi más munka után is nézni. De az elsö idöszak nehéz. Szerintem a többség is alul kezdi. Én mindenesetre azt tanácsolnám, hogy fejezd be az egyetemet! Addig még változhat a világ/ország helyzete! Sok szerencsét!

2011. jan. 26. 13:59
Sziasztok. Elég rég nem irtatok ide, de remélem még azért itt-ott benéztek... én már igy is eleve külföldinek számitok, mivel szlovákiai magyar vagyok, de itt még rosszabb a helyzet mint Magyarországon ami a megélhetést illeti, és az egyetemek szinvonalát nem is emlitem, harmadéves vagyok, de tök feleslegesen küzdök, mert itt csak az kap állást akinek van ismerőse, rokona aki szerez neki egy tuti helyet, nem a szaktudás, tapasztalat számit... Szóval nem látok más lehetőséget, mint hogy nyugatabbra vegyem az irányt, mert ez az életszinvonal itt elkesrit, pedig csak egy normális szinvonalra vágyom, semmi luxusra. Angol nyelvtudásommal nincs gond, viszont a németet nem tanultam sosem, és elég nehéz igy nekikezdeni... de semmi sem lehetetlen ha az ember akarja. Azt szeretném kérdezni tőletek, mit tanácsolnátok, milyen irányba induljak, melyik az az ág, ahol különösebb szakképzés nélkül is el lehet helyezkedni, vagy inkább jobb ha konkrét irányban keresek... Ti hogy indultatok neki, már volt munkátok amikor kimentetek, vagy ott kerestetek? Mennyi ideig tartott taláni? Válaszotokat előre is köszönöm.
2010. okt. 17. 13:05
Sziasztok! Én lassan már 8 éve, hogy itt élek Németorszában, Frankfurtban. Nekem nagyon tetszik, bár az élet elég nehézkes. És ma nagyon hideg is van :( De legalább nem esik az esö ;)
131. 274c9996b8 (válaszként erre: 116. - Rizoli)
2010. okt. 16. 12:17

38-eve elek kint ,en csak azt tudom ajanlani hogy , ne egessetek fel magatok mögött mindent ! Föleg a gyerekeiteket ne tegyetek ki fölösleges megterheleseknek !

Ha talaltatok munkat,szallast csak akkor induljatok utnak , ha csak az egyikötök talalt munkat akkor csak az menjen ! Ez az utobbi talan a legjobb indulasnak , aztan nehany ev utan ,meglatjatok hogy megeri-e ?

A gyerekeket en mindenkeppen otthon hagynam ha ez lehetseges , nagyszulök,rokonok partfogasa alatt.Ugyanis az ovoda, oktatas stb egesszen mas mint otthon , es ha kesöbb hazakivantok menni csak ujjabb töres a gyerekek eleteben.

2010. okt. 15. 19:34

Nyelvtanfolyamra járok, és élem a mindennapokat, a férjemmel és a lányunkkal:).

Már hideg van, minuszok, a hegyekben havazik.

2010. okt. 15. 19:31

Mar voltunk, Parizsban. :) Hihetetlen aron talalunk neha jegyet, most is 20 font/fo volt a repcsi, es azt hiszem 100 font 2 ejjelre szallas, 3 fonek.

Akkor sem adom fel meg Norvegiat! :)

(ja, tesokammal mentunk - meg mielott azt hiszed, hogy 2 ferfit tartok :DDD)

Hogy telnek a napjaid, dolgozol? Nincs nagyon hideg?

128. 9242a6388c (válaszként erre: 127. - E2da8c4d63)
2010. okt. 15. 19:16

Norvégia nagyon drága:) És valóban meseszép...A nyelv megy, kb két hónapja tanulom:)

Hova mentek, ha nem idejöttök?:)

2010. okt. 15. 19:13

Igen, bar nagyon ingadozo. Neha imadom, es konnyezek, hogy ilyen csodat lathatok, neha meg azonnal indulnek haza. :)

Azon mosolygok, hogy nemreg meglepi-utazast szerveztem a fiuknak, es majd leesett az allam, hogy mennyibe kerul a szallas norvegiaban. ugyhogy mashova mentunk. :D de biztos vagyok benne, hogy gyonyoru hely! Megy mar a nyelv? Ott kezdted el tanulni?

126. 9242a6388c (válaszként erre: 125. - E2da8c4d63)
2010. okt. 15. 18:59
Igen szeretek:) És te Skóciában?:)
125. e2da8c4d63 (válaszként erre: 124. - 9242a6388c)
2010. okt. 15. 18:38

szia nagypanka, hogy vagy? :)

szeretsz norvegiaban elni?

124. 9242a6388c (válaszként erre: 123. - E2da8c4d63)
2010. okt. 15. 18:33
Szia Beka!:)
2010. okt. 15. 18:12

Sziasztok, en is Skociabol.

Hu, itt aztan valtozatos a terkep, latom irtok mindenhonnan. :-)

Hogy vagytok?

122. 9242a6388c (válaszként erre: 121. - EBMZicke)
2010. okt. 15. 16:36
:)
121. EBMZicke (válaszként erre: 116. - Rizoli)
2010. okt. 15. 16:30

Szia Rizoli!

Az en ferjem is kamionos es egy sved cegnek dolgozik.Mi mar tobb mint 5 eve itt lakunk Norvegiaban.....de lehet,hogy atkoltozunk Svedorszagba,de en tovabbra is itt dolgozom Norvegiaba.

Ha a ferjed itt akar Skandinaviaban dolgozni mint kamionos,akkor tanuljon svedul/norvegul,mert nyelvtudas nelkul mar nagyon nehez itt munkahoz jutni es ha megis munkahoz jut nyelvtudas nelkul,akkor elofordulhat,hogy joval kevesebb az orabere(pl. sok lengyelnel is igy van),vagy jo atvagjak.

Ami nagyon fontos :egy "kis" kezdotoke...foleg,ha gyerekekkel josz ide.

Skandinaviaba(foleg Norvegiaba,nagyon draga orszag!) tobb kezdotoke kell,mint pl.most Nemetorszagba.(eltem ossz.16 evig N.o.-ban is)

Nyelvtudas:Itt Norvegiaban/Svedorszagban nagyon fontos.

Szerintem eloszor dontsetek el,hogy hova akartok menni es utana aljatok neki nyelvet tanulni.

120. 9242a6388c (válaszként erre: 117. - Rizoli)
2010. okt. 15. 16:26
Szia! Együtt jöttünk ki, megtaláltuk a számitásunkat:). Beilleszkedni könnyű volt, szerintem nagyon barátságos, segitőkész egyszerű emberek a norvég emberek. A nyelv könnyű, az angol nyelvtudás előny. Mit irjak még? Kérdezz bátran és amire tudok, válaszolok szivesen!:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook