Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire negatív külföldön a magyarok megítélése? fórum

Mennyire negatív külföldön a magyarok megítélése? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Kira88
2010. dec. 23. 11:47

Éltem Olaszországban picit kevesebb mint 8 hónapot, soha semmi hátrányát nem éreztem annak hogy magyar vagyok. Persze biztos fontos az, hogy alkalmazkodóképes vagyok, és ahova kiköltözöm, azt az országot megtisztelem azzal, hogy megtanulom a nyelvét, megismerem a kultúráját, megpróbálok beilleszkedni.

Az olyan magyarok, akik "csapatosan" mennek ki valahova, folyton magyarul beszélnek és meg se kísérlik az integrálódást, hát azokat valóban nem szeretik sehol.

51. 7af3347250 (válaszként erre: 1. - 88e297a0b8)
2010. ápr. 27. 13:13
Aham...engem több diszkrimináció ért itt, az országunkban, mint külföldön...mivel a nemzetiségem magyar "csak"...Bár ez az egész is a "jól bevált" általánosításból ered...
2009. dec. 2. 23:24

Azért ez sem semmi :///


[link]


Az osztrákok végülis nem útálnak bennünket,sok barátot lehet szerezni,de mostanában azt mondják hogy Magyarország sz@r helyzetben van igy majd mennek át lopni,Románokkal együtt.Hát ez van :/

49. a1baa7edcc (válaszként erre: 48. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 2. 23:17
Ha kocsilopas, azt tobbnyire romanok csinaljak.
48. tapsi hapsi (válaszként erre: 36. - 88e297a0b8)
2009. dec. 2. 23:15
nagy igazság : "nem vagyunk egyformák". Tudnék mesélni sokat a románokról, illetve azokról akik itt vannak, de nem akarok megbántani senkit, nem is erröl szól a fórum. Én senkit nem ítélek meg származás alapján, de amit itt müvelnek azért biztos egyik sem kapna hivatalos úton állampolgárságot.....
47. tapsi hapsi (válaszként erre: 34. - A1baa7edcc)
2009. dec. 2. 23:11
nem tudom, én azt látom inkább, hogy nem szivesen "barátkozunk egymással". Sokáig én is azt hittem, hogy egyedül vagyok, de mára egész szép kis csapat jött össze. Persze volt olyan, hogy egy angol haverom bemutatott egy ismerösének nagy örömmel, hogy Ö is magyar, de a lány abszolut nem akart kommunikálni, söt magyarul megszólalni sem... az ilyet hagyni is kell!!!
2009. dec. 2. 13:40

Pár évvel ezelőtt többször volt lehetőségem utazni, de egyetlen egyszer sem tapasztaltam, hogy ellenségesen viselkedtek volna velünk. Olaszországban, Ausztriában, Németországban kifejezetten segítőkész, barátságos emberekkel találkoztam. Kanadában befogadtak, Szlovákiában sem volt gond soha. A franciák kezeltek némi fenntartással...de ezen meg sem lepődtem.

A megnyilvánulások sokszor attól is függnek, hogy túristaként vagy vendégmunkásként vagyunk külföldön.

45. Csigusz 79 (válaszként erre: 44. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 2. 13:16
Jajj :(((
44. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 40. - Zoric)
2009. dec. 2. 13:12

szia

én nem vagyok Székely, de a Székelyhimnusz ki van téve a teraszra egy gyünyürű fából falagott fatáblába és abba bele van vésve, és az utcáról bárki láthatja miután kitettük nemsokra rá betörték az ablakunkat egy nagy kövel és parírba csomagolva, arra rajta, hogy :

ne magyarkogggyáááááá

kitartást kívánok nektek innen békéscsabáról

43. 88e297a0b8 (válaszként erre: 40. - Zoric)
2009. dec. 2. 10:40
Egyedül az én hozzászólásom lehet sértő, mert egy példa alapján nem szabad általánosítani, ezért elnézést. Többiek tényeket közöltek.
2009. dec. 1. 22:59

Ilyen kiírásokkal nem törödnék a helyetekben.

Tudom sértő a dolog, de erre mondja egy régi közmondás "akinek nem inge, ne vegye magára".


Minden nációban vannak jó és rossz emberek. Kíváncsi lennék hány külföldi ember követ el valamilyen módon büncselekményt M.o.-on, még sem általánosítunk egy egész nemzetre vonatkozólag.

41. Chrissy28 (válaszként erre: 38. - E13e99c5db)
2009. dec. 1. 22:52

Engem még az lep meg, hogy azért egy ilyen nyelvtanilag korrekt mondatot egy genfi hogyan tudott megírni, és miért pont magyarul?

Az én édes kis holland férjem próbálgatja a magyar nyelvet, és szótárazik elég rendesen hogy a szüleimmel megértesse magát vagy nekem kedveskejen, de egy ilyen szerkezetet csakúgy összeállítani.. Nem lehet, hogy esetleg magyarok dolgoznak vagy dolgoztak ilyen helyeken?

40. Zoric
2009. dec. 1. 22:21
Istenem,olvasom a hozzászólásokat és mindenütt szidjátok a románokat.Nekem ebből csak az fáj,hogy én is Romániában élő székely -magyar vagyok,akiket az anyaországiak románoknak hívnak.Ki a román,ki a tolvaj és mi vagyok én,aki magyarnak születtem és az is maradok .Soha nem szégyenkeztem azért ,mert magyar vagyok,csak akkor,ha az itteniek hazátlannak,az ottaniak románnak neveztek.
39. 88e297a0b8 (válaszként erre: 38. - E13e99c5db)
2009. dec. 1. 22:03

Kiírtam volna alá angolul valami frappánsat! :)


Például, "magyarként fogyasztok az Önök éttermében, és soha nem loptam. Hasonló gondolkodásmód vezetett a lágerek kialakításához is."

2009. dec. 1. 21:03

Én Genfben, egy 4 csillagos szálloda éttermében a következő felhívást láttam magyar nyelven kiírva.

Magyar ne lopj! Igen kellemetlenül éreztem magam ezek után.

2009. dec. 1. 17:07

Szerintem az az ember aki egy embert ismeretlenul szarmazasa alapjan itel meg, az tobbet mond az itelo szemelyrol, mint arrol akirol itelkezik.

Hollandiaban nincs rossz hire a magyaroknak. Itt inkabb a lengyelektol feltik a holland munkasok az allasaikat.

36. 88e297a0b8 (válaszként erre: 33. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 17:04
Nem ismerem a részleteket, tesóm ismerőse, lehet hogy már rég házasok, és a min. időt akarja kivárni?! De, a lényeg, ha simán egyedül románként akarna állampolgárságot, akkor sokkal többet kellene várnia. Célzottan keresett férjet magának. Nekem az egésztől feláll a szőr a hátamon. Hogy lehet egy másik embert így kihasználni?! Na de nem vagyunk egyformák, és el is tértem a tárgytól.
2009. dec. 1. 16:26

Nekem csak jó tapasztalataim vannak.

Szlovákiába szoktam átjárni,de még soha nem volt gond,ha magyarul szólaltam meg,akkor is barátságos,segitőkész volt mindenki,akkor is,ha nem beszélt magyarul.

Ausztriába is járok néha,ott is ugyanezt tapasztaltam.

34. a1baa7edcc (válaszként erre: 32. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 14:51
Madridban laktam 3 evet, egyetlen magyarral talalkoztam, a setaloutcaban szorolapozott... ezen kivul egyszer Valenciaban turistakkal.
33. tapsi hapsi (válaszként erre: 31. - A1baa7edcc)
2009. dec. 1. 14:51
A spanyolt. De azért ez sem ilyen egyszerü. Nem vagyok szakértö, de kell min. 5év házasság ha jól tudom, meg egy csomó minden más.
32. tapsi hapsi (válaszként erre: 30. - A1baa7edcc)
2009. dec. 1. 14:48
Ezt cáfolom! Nem mondom hogy tömegesen vagyunk errefelé, mert az a románokra jellemzö, de SOKAN vagyunk. Van egy kisebb település, Torrevieja - nem tudom hallottál e róla - azt konkrétan kis-Debrecennek nevezik. Tele van magyarral, föleg Hajduságiakkal. De ahol én lakom is vagyunk jó páran.
31. a1baa7edcc (válaszként erre: 26. - 88e297a0b8)
2009. dec. 1. 14:43
Milyen allampolgarsagot kap meg?
30. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 14:42
Nagyon egyszeru oka van ennek: keves kint a magyar, ismerik Puskast azt szevasz.
29. tapsi hapsi (válaszként erre: 26. - 88e297a0b8)
2009. dec. 1. 14:23

Én is ismerek ilyet. De igazából nem emiatt. Mivel eddig nem volt papírjuk, nem dolgozhattak hivatalosan. Fekete munkát pedig nemigen találni, így maradt a lopás. A börtönökben legnagyobb százalékban románok vannak.

De akinek véletlen van papírja, az sem hazuttolja meg a származását. Én (sajnos) dolgoztam olyan üzletben, ahol csak románok voltak. 2 hét után otthagytam a melót... Nem nekem volt bajom velük, hanem fordítva!

28. gatto4
2009. dec. 1. 12:17

Helló!

Én finneknél tanultam kinn fél évig és abszolút csak pozitív tapasztalatról tudok beszámolni.

Mind a finn emberekre nézve, mind a többi egyéb nemzetre nézve jól fogadták a magyarokat :)

27. 88e297a0b8 (válaszként erre: 23. - C82ae2485b)
2009. dec. 1. 12:15
Földmérő mérnökök, ami ott elég kemény munka a hideg miatt.
26. 88e297a0b8 (válaszként erre: 24. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 12:14
Érdekes, lehet hogy van összefüggés, a mentalitás miatt: Román lány spanyol férjet választott, amint megkapja az állampolgárságot el akar majd válni. (Élő példa)
25. c20c593f1c (válaszként erre: 23. - C82ae2485b)
2009. dec. 1. 11:04
Pár éve láttam egy olasz kisiskolásoknak készült könyvet, amiből éppen tanítottak. Mutatták, hogy a magyar paraszt még ma is faekével szánt!
2009. dec. 1. 11:01

Sziasztok!

Én Spanyolországban élek, és szerencsére semmilyen negatív tapasztalatom nincs a származásomat illetöen. A munkahelyemen sincs ebböl problémám, söt, a fönököm nagyon is segítökész, mert tudja hogy nem ismerem úgy a dolgokat mint Ök.

Akiket itt nem szeretnek, azok a románok... és persze annak is van oka!!!

23. c82ae2485b (válaszként erre: 7. - 88e297a0b8)
2009. dec. 1. 10:57

MIt dolgoznak ott? Csak azért kérdezem, mert én szívesen dolgoznék valami skandináv országban, így szeretnék egyre jobban képben lenni, bármi érdekelne, amit tudsz...


Amúgy megítélés... nos ez nem feltétlenül negatív, de azt mutatja, sok dolog ellenére mennyire nem ismerik még Magyarországot az európaiak sem: volt egy nagyon értelmes (szinte az egyik legértelmesebb ember, akit eddig ismertem) francia lektorom még gomnáziumban. Ő olyan elképzeléssel jött országunkba, hogy itt még népviseletben járnak és lovaskocsival (mert ezt látta egy könyvben). Teljesen le volt döbbenve h itt is ugyanolyan "civilizáció" van, mint náluk. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook