Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élő magyaroktól kérdeznék.. fórum

Külföldön élő magyaroktól kérdeznék.. (beszélgetős fórum)

1 2
2011. márc. 25. 06:26

Nekem holnap után megy a gépem LA-be, vannak kint rokonaim, remélem így bejön az élet.

Viszont ahogy előttem is írták, itt sem megy semmi könnyen. A magyar papírok semmi sem érnek, és angol tudás nélkül meg még csicska munkásnak sem vesznek fel sehova. Háttér nélkül belevágni nagyon nehéz, nagy valószínűséggel hazaút a vége. Itthonról munkát találni szinte lehetetlen, mivel hogy a magyar szakma semmit sem számít, és a munkáltatónak sokkal nehezebb elintézni a a papírokat, minthogy ott felvenne valakit. Még ha vállalkozik rá, akkor is csak úgy mehet a dolog, ha valami olyat tudsz amit ott kint senki...

2011. márc. 24. 21:58

Osszesegeben szerintem nagyon jo dolog kulfoldon elni,de csak akkor ha megfelelo hatter van kialakitva,ami nem kis melo.Viszont amikor az alapok megvannak,munka,lakas,auto,baratok,akkor mar csak elvezni kell az itt elest.

Jo dolog,hogy uagyanzzal a munkaval vagy ugyan annyi munkaoraval a tobbszoroset meg lehet keresni,mint otthon.Ebbol kifolyolag(persze kinek mi az igeny) egy eleg jo eletszinvonalat lehet kialakitani.A kornyekbeli adotsagoktol fuggoen,jokat lehet kirandulni.Fillerekbol lehet szorakozast talani.

Mi pl az ocean mellett lakunk.Nekem mindig is ez volt a nagy almom,hat vegre teljesult.Baromi jo erzes nyaron egy torolkozovel a vallamon lesetalni a partra.Vagy par oras auto ut utan a Niagaranal,Floridaban,New Yorkban,vagy epp a hegyekben kikotni.Ezek penzben nem merheto dolgok,es elmenyek.Arrol nem is beszelve,hogy epp a rautaltsag miatt,sokkal jobban osszekovacsolodik ket ember(jo esetben).


Tehat amikor mar megvannak az alapok,akkor mar nagyon jo dolog,de addig nehez eljutni es nagyon kitartonak,elszantnak,es talpraesettnek kell lenni,ezek nelkul nem megy.


Nem szabad rozsaszin almokat kergetni,es fel kell keszulni a nehezsegekre is,mar amennyire lehet.Nem art a jo problema megoldo kepesseg sem.Persze mindezek a jo angol tudas es egyebek mellett szuksegesek.


El kell felejteni az addigi eletet,es nyitottnak kell lenni minden ujra.Mas emberek,mas kulturak,mas nyelv,es mas kornyezet.(az otthoni baratok,csaladtagok persze megmaradnak,de akkor mar csak telefonon,skype-on,szemelyes talakozasra csak ritkan vagy esetleg evek mulva van lehetoseg)


Az is ido mig az ember azt a vasorst es kornyeket megismeri ahol letelepszik.Elofordulhat,hogy a munkahely valtozas miatt koltozgetni kell.Ezek mind benne vannak a pakliban.Ezert is mondom,hogy rugalmasnak kell lenni es alkalmazkodni kell az itteni dolgokhoz.


En azt tanacsolom,hogy csak az vagjon bele egy ilyen nagy valtoztatasba aki lelkileg eleg eros,es erett,es nem utolso sorban van egy kis anyagi tokeje,ha esetleg az elejen nem ugy alalkul valami ahogy tervezve volt,akkor legyen mihez nyulni.

Nehany ismeros,barat sem art,mert ha masban nem is legalabb az ottlakasban tudnak segiteni egy darabig,jo esetben meg munkat keresni is.


Elore nagyon nehez tervezni,mert sokszor mar csak akkor latja az ember milyen is ez az egesz "kulfoldosdi" amikor mar benne van.


Szoval szerintem jo dolog,de nagyon at kell gondolni mennyi valtozassal is jar valojaban.

2011. márc. 24. 21:38
Barátnőm több éve él New Yorkban, 3 éve férjhez ment, van állampolgársága is, és ennek ellenére bizony komolyan meg kell neki küzdenie minden napért; férje 40 éve amerikai állampolgár és annak is... még mindig.
35. e458602baf (válaszként erre: 34. - Jsanett)
2011. márc. 24. 21:25

Hát már nem.

Párom ismerősei kijöttek még pár éve(kb. 5) úgy, hogy nem beszéltek egy szót se angolul és mindegyik egyből kapott munkát.

Most már nem így megy. Én is úgy jöttem ki a párommal, aki viszont jól beszél. Ő azonnal kapott munkát, én egy éve nem...majd talán most ha megint beindul a felvétel.

Szerencsére egy fizetésből is bőven megvagyunk...otthon ezt több év alatt se értük volna el. De ezért a párom minden nap 10 órákat dolgozik.

Én nem vagyok egy önbizalommal teli ember, és így talán még nehezebb.

És most már nagyon nagyon kell az ismeretség is mindenhova.

Takarításhoz kocsi kell.

Szóval már kicsit nehezebb mint régen...ezt a régiek is mondják. Csak nekik szerencsére már biztos helyük van, és közbe megtanultak angolul is. :)

Szerintem Amerikába ennél is nehezebb bekerülni és ott legálisan tartózkodni, munkát vállalni, élni meg mindent.

Nagyon jó nyelvtudás kell és nagy elszántság...na meg egy kis szerencse is :)

34. jsanett (válaszként erre: 33. - E458602baf)
2011. márc. 24. 21:14
Nem is tudtam, hogy ennyire kemény most a hlyzet munkafronton itt. Mondjuk azzal abszolút tisztában vagyok, hogy már itt sem kolbaszból fonják a kerítést. Nagyon durva......
33. e458602baf (válaszként erre: 32. - Jsanett)
2011. márc. 24. 21:11

Nem sok van...de már lassan az itteniekkel is baj van, mert lefizetik őket a lengyelek (mások is de főleg azok) és mindenhova ők kerülnek csak be. Most lehet meg is fogják szüntetni ezeket az ügynökségeket.

Már itt se úgy van mint régen, hogy ha nem beszélsz nyelvet, akkor is találsz valamit. Nagyon nehéz ...saját tapasztalat. Sokan kijönnek és mennek is haza mikor elfogyott a pénzük.

32. jsanett (válaszként erre: 26. - E458602baf)
2011. márc. 24. 21:06

Manapság már nem sok megbízható magyar ügynökség van...

Konkrétan mikor kijöttem nekem volt egyetemi diplomam es középfoku angol nyelvvizsgam. Én ezzel együtt kb 2 évig pincérkedtem. Egy irodai munkához azert szerintem elég jónak kell lenni, szoval nekem ennyi idő kellett hogy legyen eleg önbizalmam jelentkezni irodai munkara. Szoval először magat az orszagot is meg kell szokni, valamennyire beilleszkedni, a nyelvben is felvenni a fordulatokat, stb...

2011. márc. 24. 21:04

Hátha látja a fórumodat olyan is, aki Amerikában él.

Láttam, hogy vannak itt olyan felhasználók. Szerintem náluk próbálkozz vagy az Amerikás fórumokon...ott biztos többet tudnak erről mesélni neked.

30. Clau26
2011. márc. 24. 21:04
mennem kell de köszönöm a válaszaitokat...majd jövök..sziasztok
29. Zorkusz (válaszként erre: 11. - Clau26)
2011. márc. 24. 21:03

Usa az kemeny dio.

Eloszor is munkavallalasi vizum kell,legalabb az egyikotoknek.Azt meg nem adjak olyan konnyen.Ha csaladostol akartok kijonni,ugy megnehezebb ,mert nem is biztos,hogy beengednek,mert rogton levagjak,hogy itt akartok maradni.Angol tudas es ismerosok,baratok nelkul veszett fejsze nyele.Arrol nem is beszelve,hogy rengeteg penz kell hozza.Itteni cim aki var titeket legalabb papiron,munkahely stb.A repjegyek,egy kezdo alberlet.Ide auto kell,kulonben sehova nem tudtok elmenni,meg dolgozni se,mert oriasi tavolsagok vannak.Ahhoz,hogy autot tudjal venni,vagyis hogy kapjal ra rendszamot ahhoz legalisnak kell lenni,a biztositasrol nem is beszelve.

Usa is hatalmas,itt sem mindegy hova akartok menni.New York kornyeken van munka,ott is leginkabb az epitoiparban a pasiknak.Baratok es ismerosok hijjan nem olyan konnyu felvenni az angolt sem,hisz alig beszelsz valakivel.A marketinges szakmadat felejtsd el itt.Itt ahhoz hogy azzal tudj valamit kezdeni,ey itteni sulit el kell vegezned,mert a magyar papirokat nem is merik el.A kozmetikus,fodrasz,sok diploma stb is ugyan ez.

Alberletet talalni sem olyan egyszeru,mert sokan csak amerikaiaknak adnak ki lakast,es egy 1 szobas lakas is kb 800+ rezsi egy honapra,ossesen kb 1200 dollar.


Es akkor meg a gyerekrol nem is esett szo.Egy pici gyerekkel itt eleg nehez.Amig te/ti dolgoztok hova teszed?Vagy akkor te otthon egyedul a gyerekkel ,a parod meg jo esetben este 7-8 ra er haza mert nagy fogalom,meg tavolsagok vannak.Az orvosi ellatasrol nem is beszelve,itt nem ingyenes,bar a gyerek reszet nem tudom.

A masik resze,hogy nem tudom otthon nektek hogy van,de itt nem lesz veled a csaladod,se a barataid!!!!Senki,amig nem szerzel itt baratokat stb.

Olyan,hogy biztos munka meg nem letezik.Mert otthon mondanak valamit,es ha nem ugy van???Kijosztok es a nagy semmi,csak a sok fizetni valo.Itt sem ugy van mint regen,hogy kapkodnak az ember utan.Ismerosok,kapcsolatok kellenek.


Tyu nap estig tudnam sorolni,de most elso szuszra ennyi eleg.


Ne essetek abba a hibaba,mint sokan,hogy azt hiszik csak mert kulfoldon vannak,mar rogton minden f.sza!Itt scak magadra meg a parodra szamithatsz.Csak az a biztos ami mar elmult.Iszonyu kitartonak es erosnek kell lenni lelkileg,kulonben osszeomlas a vege,mind lelkileg,mind anyagilag.

Szoval jol gondoljatok meg,hianyzik ez most neketek egy pici gyerekkel?Foleg ha a parodnak jo munkahelye van otthon.

28. Clau26 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2011. márc. 24. 21:02
hát ja az nem igazán lenne jó...
27. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:59

megfordítanám a kérdést: hogy kapsz tartózkodásit vagy vízumot, ha nincs aláírt szerződésed?


amerikában social security number nélkül elfelejthetsz szinte mindent a bankszámlától kezdve az orvosi ellátáson át a munkaválallásig... csak nem ilegális feketemunkások akartok lenni vagy mi? :)

26. e458602baf (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:59

USA-hoz egyáltalán nem értek.

Mi Angliában élünk...és nálunk úgy működik hogy ügynökségek vannak, akik kiközvetítenek gyárakba(mert ez egy gyárváros, ahol mi lakunk). Ezt nem tudtuk volna elintézni otthonról az tuti...hisz be kellett regisztrálni meg minden.

Vannak jobb munkahelyek is, de itt úgy látom, hogy gyorsan le kell csapni rá...mert hamar elkapkodják.

Otthonról nem tudom hogy lehet elintézni az ilyet.

Vannak ügynökségek amik ezzel foglalkoznak, de én még nem sok korrekt magyar ügynökségről hallottam.

25. jsanett (válaszként erre: 20. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:57

akkor esteleg keressetek fel egy amerikai munkaközvetítőt és rajtuk kereszül probaljatok szerezni neki először munkat. Ha a munkaltatonak "tetszik" es fel is veszik az adott munkara, akkor könnyebben jön talan a munkavállalási engedély.

vagy hasonlo körben tevékenykedő cégeket érdemes megkeresni a párodnak e-mailben, hogy munkat keresel ilyen és ilyen munkakörben, stb...

Más ötletem nincsen... :)

24. Clau26 (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2011. márc. 24. 20:57
Akkor ez a páromra vár:-)
23. Clau26 (válaszként erre: 17. - E458602baf)
2011. márc. 24. 20:55
Itthonról hogy lehet munkát találni,úgy hogy ha kimegyek biztos legyen az állás?
2011. márc. 24. 20:55

szerintem a "nyelv gyors megtanulása" illetve az "egy keresett szakma elvégzése" az úgy minimum két-három év... és a nyugati országokban sokkal magasabb az iskolázottság, tehát mindenki tanul meg diplomája van. ezért szerintem kétkezi munkával vagy speciális betegápolói, stb végzettséggel mész a legtöbbre.


ha viszont egyetemet végzett vagy, akkor egyszerűen a neten keress kiírt állásokat, és küldözgesd bátran az önéletrajzod, ahova csak bírod. de el kell tudni beszélgetni velük, ha felhívnak. :)

21. e458602baf (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 20:55

Nekünk fél évbe telt mire annyira összeszedtük magunkat, hogy elhagyjuk a kis szobánkat és külön lakásba(albérletbe) költözzünk, és azt be is rendezzük meg minden. És akkor ez csak Európa.

Szerintem Amerikába még nehezebb elkezdeni, főleg ismerős nélkül.

20. Clau26 (válaszként erre: 18. - Jsanett)
2011. márc. 24. 20:53
jól beszél, a munkájához is szükséges
19. Clau26 (válaszként erre: 14. - E458602baf)
2011. márc. 24. 20:52
kb 10éves korom óta álmodozom az USA-ról úgyhogy ha már külföldre mennék mindenképp oda vagy valami egzotikus országba..Anglia,Németország nem érdekel...
18. jsanett (válaszként erre: 16. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:52
A párod milyen szinten beszel angolul?
2011. márc. 24. 20:52

Én úgy olvastam, hogy Amerikába úgy tudsz munkát vállalni legálisan...hogy ha egy kinti cég akar foglalkoztatni, akkor neki kell elintézni ez ehhez szükséges engedélyeket, papírokat számodra.

Valamint annak a cégnek be kell bizonyítania, hogy pont rád van szüksége, nem egy amerikai állampolgárra.

De ha rosszul írtam, javítsatok ki. Én ezeket olvastam a neten.

16. Clau26 (válaszként erre: 12. - Jsanett)
2011. márc. 24. 20:50
Nekem marketing és reklámügyintéző a végzettségem de sose dolgoztam még ebben..ügyfélszolgálaton,recepción dolgoztam..Páromnak jó munkája van,diplomája,és több végzettsége én miatta nem aggódom csak, nem tudjuk azt megtenni hogy kimegyünk és majd lesz valami hanem itthonról kellene nézni valamit..
15. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - E458602baf)
2011. márc. 24. 20:48

Csakis így szabad kimenni. És tényleg legalább fél év kell ahhoz, hogy az alapok meglegyenek. Lakás, munkahely, bankkártya, folyószámla, tartózkodási engedély, igazolások, stb.

Fiam 5. éve él Angliában, később ment ki a lány, utána a húga a fiújával, majd az ő unokatestvére. Mindez másfél év alatt.

14. e458602baf (válaszként erre: 11. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:48

Na oda mi is szeretnénk :) de az már keményebb dió szerintem. Ott legálisan munkát találni...

Európán belül azért egyszerűbb.

Remélem sikerül a tervetek ;)

13. Clau26
2011. márc. 24. 20:48
Marketinges szakmám van viszont angolt csak alapfokon beszélem ezért gondoltam elvégzek itthon egy olyan szakmát ami kint keresett lenne a nyelvet pedig gyorsan megtanulom...
12. jsanett (válaszként erre: 9. - Clau26)
2011. márc. 24. 20:46
hová akartok menni? melyik országba? Vagy melyik nyelvet beszélitek? Milyen képesítésetek van vagy szakmátok?
11. Clau26 (válaszként erre: 7. - Shila)
2011. márc. 24. 20:46
Én usa-ra gondoltam elsősorban...Nem Europára
10. jsanett (válaszként erre: 7. - Shila)
2011. márc. 24. 20:45
Hat vannak olyan dolgok amik sokmindenben befolyasoljak az eleted külföldön, pl: az időjárást nem tudod megváltoztatni. De az életkörülmények függnek attol, hogy te hoyg állsz a dolgokhoz, vagy milyen képzettseggel rendelkezel, szoval egyetertek ebben Shila-val.
2011. márc. 24. 20:44
De ő csak úgy akar kimenni ha van valami biztos szóval itthonról keresni munkát mert itt jó munkája vn és a bizonytalan miatt nem akarja elvesziteni..de hogy lehet itthonról keresni munkát hogy biztosra menjünk ki?Ti hogy csináltátok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook