Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köznevelési rendszer - 2013. január 1. fórum

Köznevelési rendszer - 2013. január 1. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. dec. 4. 14:28
Az utolsó pillanatban is jelentősen módosítja a kormány az iskolák államosításáról szóló szabályokat. Már csak egy hét van az államosítás megkezdéséig, de a kormány úgy döntött, hogy az eredetileg tervezettnél több iskolát vesz át, akármilyen sokba kerül is. Több polgármester a káoszra panaszkodik, mert még mindig nem tudják, hogy ki fizeti a fűtést és a portást januártól.
217. megi04 (válaszként erre: 214. - 2838728b4d)
2012. dec. 4. 14:00
Hát...erre kellene valami..törvény félét kitalálni... Hogy meddig személyiség jog,és honnan szabály? Mert ha belegondolsz,akkor ezzel az erővel,cigizhetne,ihatna is a suliban..:(( Mondjuk lenne egy dohányzásra kijelölt hely(sok tanár is dohányzik) oda mehetne a gyerek is..:((
216. megi04 (válaszként erre: 215. - Juci1979)
2012. dec. 4. 13:57
Ó,nálunk is van ilyen..sőt!Anyuka végig kéregeti az utcát,egy kis "tegnapi" kenyérért,mert nincs a kicsinek,de a "nagy" 15 éves,a sulitól 10 méterre pöfékel..Arra van.Kannás borra is..Csak kenyérre nincs..:(
2012. dec. 3. 20:40
Ma nálunk a suliban azért volt felháborodva az anyuka, mert nem kap a gyermeke kaját! Hozzáteszem a tartozása miatt. Benzinre van pénz, mert kocsival hozzák a gyereket. (kis településről van szó)
214. 2838728b4d (válaszként erre: 213. - Megi04)
2012. dec. 2. 02:07
A középiskolákban a sminkelést és a hiányos öltözékben való megjelenést nem lehet megtiltani már. Még a házirendben sem szerepelhet, maximum utalás szerűen. Személyiségi jogok...
213. megi04
2012. dec. 1. 16:48

1000% ban igazad van! Csakhogy a szülőt nem érdekli.:( Csak 1 pl.Az én gyerekkoromban,ha egy kislány kifestve ment volna suliba,akkor lemosatják vele,ha "ruha nélkül" annak is voltak következményei,és minden alkalommal el lett mondva,hogy TILOS! Most,csak válat von szülő,pedagógus!:(A szülő dolga lenne,az tény! De ha a suli is jobban "odatenné magát" (Nem a tanár,hanem azigazgató) akkor talán lehetne ezen segíteni...Talán..Nem biztos.Ezzel nem a tanárokra akarom hárítani a szülők dolgát,félre értés ne essék!!Csak esetleg szigórúbb szabályok kellenének,ha már a szülő carik rá!:((


Azért az is érdekes,hogy bár ki van írva,hogy:Tilos! A diákok,vígan bagóznak az udvar eldugott sarkában...Én észreveszem,egy tanári kar nem...:(

2012. dec. 1. 16:29

Nem lesz pedagógus béremelés, helyette lesz osztály összevonás a felső tagozatokon. Vicc. :(


Januártól semmiképpen nem lesz béremelés a pedagógusoknál, de az államtitkár 50 százaléknál nagyobb esélyt lát arra, hogy a pedagógus-életpályamodell szeptember elsejei bevezetésével történjen bérrendezés”. Tömeges pedagóguselbocsátást viszont nem terveznek, mert a nyugdíjazások száma bőven kompenzálja azt a létszámcsökkenést, amelyet a csökkenő gyereklétszám megkövetelhet. Iskolabezárást sem terveznek, de elképzelhető, hogy a felső tagozatoknál összevonások lesznek, ott, ahol az állami átvétel után irracionális létszámmal és gazdálkodással működő intézményt találnak.

2012. nov. 29. 17:13
Teljesen igazad van. A családnak is kellene nevelni, nem csak az intézményeknek.
2012. nov. 29. 16:56

Ahol én élek, ott a szülők igen nagy százaléka ezekért a mondataidért neked esne. Csak azok, akik nem nevelik, csak tartják a saját gyereküket. Azok, akik szidnak boldog-boldogtalant, mert ebben a hónapban a gyermekvédelmi segélyt nem pénzben, hanem Erzsébet-utalványban fizették ki, így nem tudnak alkoholt, dohányárut venni.

Egyre több az iskolázatlan, sokszor túl fiatal szülő, akik szerint minden nevelés a pedagógus dolga, de nehogy már hangosabban szóljon a 'pujámra', hogy mert egyest adni neki???

Itt, ezen a településen én majdnem csodaszámba megyek, mert nem vagyunk gazdagok, a gyerekeim mégsem "három h-sok". Az a tévképzet, hogy a tanulás a gazdagok kiváltsága, nekik tökéletes a megélhetési gyerekszülés.

A nővérem óvónő. Én sose lennék. Nem bírnám elviselni a szülőket... Meg az egyre több követhetetlen jogszabályt.

209. cicakaktusz (válaszként erre: 205. - 2838728b4d)
2012. nov. 29. 16:45

A fiam tanára annak ellenére ott van a suliban fél nyolckor minden nap, hogy az első óra lyukasóra, mert tesivel kezdenek, azt meg egy fiatal, nagyon fiatal srác tartja, akinek minden megmozdulásából ahogy a gyerekekkel bánik, látszik, hogy TANÁR akar lenni. Az angol tanár viszont csak azért tanít, hogy kapjon fizetést.

Szóval a fiam tanára becsengetés előtt a suliban van, akkor javít, adminisztrál, és akkor lehet vele nyugodtan beszélni. Az utóbbi időben ezt gyakran kihasználtam ám!

2012. nov. 29. 14:15

Szia!

Teljesen egyetértek veled.

207. 2838728b4d (válaszként erre: 206. - Megi04)
2012. nov. 29. 12:22

Igen, most még valóban nincs így, de januártól így lesz.

Nem mondtad, hogy lusták, csak azt, hogy nem tudod, hogy lusták-e. Erre reagáltam.

206. megi04 (válaszként erre: 205. - 2838728b4d)
2012. nov. 29. 12:02
Szerintem is.De nem tudom máshol hogy van,a mi sulinkban,ha nincs 8tól órája,akkor nem jön be 8ra...Ha csak második,vagy 3.órája van,akkor akkorra jön be.Ez nem lustaság! Minek üljön bent 2 órát,és bámuljon a levegőbe???És egyáltalán ki mondta,hogy lusták????
205. 2838728b4d (válaszként erre: 204. - Megi04)
2012. nov. 29. 09:55
A nem lustaság alatt azt értem, hogy januártól be kell menniük reggel 8-tól (akkor is ha nincs órája) és ott kell lennie 5-ig. Ezen idő alatt nem lesz ideje javítani dolgozatokat, órára készülni és stb. Mert tovább emelik az adminisztrációs feladatokat. Ezek maradnak otthonra. Tehát nem 8 órát dolgoznak, hanem 10-13 órát. Ezt szerintem semmiképp sem lehet lustaságnak tartani. Persze mindenhol van kivétel. De az összes pedagógusról általánosságban azt állítani, hogy lusták, az nagyon felháborító. Szerintem.
204. megi04 (válaszként erre: 203. - 2838728b4d)
2012. nov. 29. 09:35
Hogy lusta,vagy sem,azt én nem tudom.Amit meg kell csinálnia otthon (javítás,stb) azt biztosan megcsinálja,hiszen különben kirúgják..Ha ez jelenti azt,hogy nem lusta,akkor nem lusta.Mi szerencsére,soha nem fogtunk ki "rossz tanárt" de sok pl. hallottam már mástól erre.
203. 2838728b4d (válaszként erre: 201. - Megi04)
2012. nov. 29. 09:09
Igazad van. A pályakezdőknél még rosszabb a helyzet. De meggyőződésem, hogy az a tanár, aki valójában csak azért választotta a pedagóguspályát, mert kellett valamit, szóval azt gondolom, attól még nem lusták.Lehet rossz tanár, de nem lusta tanár. Márpedig a társadalommal, a szülőkkel azt hitetik el, hogy a pedagógus az iskolában leadja a napi 4-5 óráját aztán megy haza. Ez nagyon nagy becsapás. És a köznevelési törvény még óraszám emelést és plusz többletterhet is rárak majd a pedagógusokra. Ez a törvényben is benne foglaltatik, amire még sosem volt példa. Ha jó egy tanár azért nem jó az óraszám emelés, ha rossz egy tanár, akkor meg azért. Sajnos olyanok kezébe került az oktatás, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy mit kellene tenni, vagy ha van, akkor nagyon jó színészek.
202. megi04
2012. nov. 29. 09:01
*csinálni
201. megi04 (válaszként erre: 199. - 2838728b4d)
2012. nov. 29. 08:59

Háát....a keserű igazság az,hogy mostani fiatal tanároknak csak kb. 20% -a pedagógus!Mert EZT szeretné cssinálni.A többség sajnos azért megy tanárnak,mert a tanító/tanárképzőbe nem olyan nehéz bejutni,és mégsem otthon ül:(( Ezt a rádióban hallottam,és sajnos szerintem tényleg igaz!

Volt elsőben egy tanítónénink,(mi szerettük)de az első szülői értekezleten,az egyik anyuka mondta,hogy bajban van,mert egyedül neveli a kicsit,(elsősök voltunk)és neki 7re a munkahelyén kell lennie.A sulit viszont negyed 8kor nyitják ki...Ha csak annyit mond a tanárnő,hogy hát nagyon sajnálja,ez ügyben nem tehet semmit,megértem...De Ő közölte,hogy sajnálja,őt fél 8tól fizetik,nem fog bejönni 7re...

Ez pedig elég undorítóan hangzott...:((

Hát nekem ETTŐL SEM pedagógus valaki,max.tanár,mert elvégezte a főiskolát...

Érdekes viszont,hogy az idősebb tanárok,még a fogorvoshoz is elkisérik a gyereket,ha a gyerek fél egyedül menni,anyukája meg pl.nem ér rá,mert dolgozik..És a tanárnő soha nem ajvékol,hogy EZT ki fogja neki kifizetni??? Senki! És Ő mégis megteszi..Pedig EZ tényleg nem a kötelessége!

200. 2838728b4d (válaszként erre: 199. - 2838728b4d)
2012. nov. 29. 08:59
A 800000 forint, sajnos valójában csak 80000 Ft.
2012. nov. 29. 08:50

Lehet, sőt biztos, hogy sok pedagógusnak ez csak a szakmája és nem a hivatása.

De az nagyon felháborító, hogy az utóbbi 2 évben a 150-ezres pedagógustársadalom egy lusta, dolgozni nem akaró embereknek vannak beállítva. A pedagógusokat becstelennek tartják, tekintélyüket vesztették. Nagyban köszönhetően az utóbbi két és fél év kormányzásának és Hoffmann Rózsa államtitkár asszonynak, akinek fogalma sincs arról, hogy mit jelent 800000 forintért 25 gyereket tanítani vagy még többet, azokért felelősséget vállalni és ezekhez mind jó pofát vágni, úgy hogy ki tudja meddig lesz még munkájuk és még arra is figyelni, hogy ne a gyerekeken csattanjon, hiszen ők nem tehetnek semmiről. És akkor nem is beszéltem arról a sok felelőtlenségről, amit Hoffmann Rózsa bevezetett vagy bevezetni készül...

2012. nov. 28. 09:07

Nálunk az egyik kiskölyök letörte a mosdókagylót, mint ahogy már írtam. Erre az egész osztály bukta a mikulásnapi bulit. Mivel még csak ötödikesek ez eléggé fájdalmas nekik. Aki miatt meg történt az egész, csak jót röhögött, mivel úgysem vitt volna mikulás csomagot az ünnepségre, így ő sem kapott volna semmit. Szerintem az osztályfőnök döntése nem igazságos. A srác ma reggel ott vigyorgott az iskolaudvaron, hogy ő milyen jani, mert ugye, hogy nem tiltották ki az iskolából, semmi következménye nem lett az ügynek, az újabb osztályfőnöki meg elfér a 3 szaktanárija, és a másik két osztályfőnökije mellett. Semmiféle fegyelmet nem lehet tartani. Ezeket a gyerekeket nem lehet megfékezni. Pontosan látják, hogy attól, hogy írkálgatnak az ellenőrzőjükbe, semmi bajuk nem lesz. Nagy ívben tesznek mindenkinek a fejére. A tanárok képtelenek őket fegyelmezni. Ez a srác még csak 11 éves. De már óvodában is elküldte az óvónőket melegebb éghajlatra. Mi lesz később, ha már most nem bírnak vele a tanárok? Nálunk már volt olyan, hogy az egyik gyerek egy széket vágott óra közben a tanárnőhöz. Abból se lett semmi, a srác ugyanúgy járt tovább suliba. Mint ahogy az is, aki úgy fejbeverte az osztálytársát, hogy elájult és kórházba kellett szállítani. Hol a fegyelem?

Én nem lennék tanár, az biztos. Elég nekem a magam két gyereke, pedig az ő magaviseletük teljesen átlagos, egészséges gondolkodású gyerekhez illő. Megbolondulnék ezektől az alulszocializált félvad kölyköktől. De azért azt leszögezném, nem minden tanár való tanárnak.

197. megi04 (válaszként erre: 196. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 22:11
:DD Biza!:)
196. 130454e42d (válaszként erre: 195. - Megi04)
2012. nov. 27. 22:09
Pár év és elmúlik :D Akkor kezdi majd a kicsi...
195. megi04
2012. nov. 27. 21:59
Az nem hiba,az életkori sajátosság:))
194. 130454e42d (válaszként erre: 193. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:57
Neki is megvannak a hibái, jópárszor az agyamra megy. japánmániás, animefan... Japán zenét hallgatni nekem kicsit sem élvezet :D
193. megi04 (válaszként erre: 192. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:56
Szerencsés kislány!:)
192. 130454e42d (válaszként erre: 190. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:55
Az anyagi része necces, tisztában van vele, hogy melóznia kell suli mellett, hacsak nem történik valami csoda. De talpraesett szerencsére, jobb az ürabére, mint az enyém, már el is kell utasítania tanítványokat, időhiány miatt :)
191. megi04 (válaszként erre: 189. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 21:51
Igen.Kb.ez a lényeg.A kivétel..:) Nálunk általánosban normálisak a tanárok:)-és amelyik középiskolát ismerem(műszaki,kerekedelmi-vendéglátó) ott is.:)
190. megi04 (válaszként erre: 188. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:50
Hát remélehtőleg neki jobb lesz! Az én legidősebb fiam is matekzseni,a főiskolára is felvették,matematikusnak.Aztán abba kellett hagynia..:(( A piszkos anyagiak..:(( Most érettségivel ül itthon,és vadul munkát keres..:(
2012. nov. 27. 21:48
Szerintem a középiskola sokkal emberibb, mint az általános. Sokkal inkább érzem úgy, hogy a tanáraim partnerként kezelnek. Általános iskolában még a 12-15 évesekkel is úgy bánnak mint az elsősökkel és a dedósokkal. Legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom. Sokkal jobban értékelik a teljesítmény, sőt még meg is becsülik. A tanárok az alapján ítélnek meg aki vagy és nem az alapján, hogy kinek a kije. Persze kivétel mindenhol akad.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook