Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köznevelési rendszer - 2013. január 1. fórum

Köznevelési rendszer - 2013. január 1. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
38. Kiss Mária (válaszként erre: 35. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:19
Az biztos, hogy a későbbi felvételiknél is nagy pozitívumot jelentettek...
37. Hudvig (válaszként erre: 30. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:15

Nekem főleg azzal vn bajom, hogy nincs választási lehetőség. Van a katolikus és kész! Más vallást nem is engednek. És igenis maga a vallás bigott, legalábbis az én szememben.

Engem is küldött anyám hittanra ateista révén, viszot én saját fejből mondtam azt 7 évesen, hogy többet nem megyek. Nem azért, mert otthon teletömték a fejemet az ellenkezőjével. De én még dönthettem úgy, hogy nem megyek, de egy mai falusi gyerek, ahol a faluban az iskola egyházi nem mondhatja azt a gyerek, hogy én nem megyek oda többet? Szabad vallásgyakorlás van Magyarországon, de ezzel pont ezt a szabadságot tiporják porba!

36. 2838728b4d (válaszként erre: 20. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:14

Igazatok van abban, hogy van különbség öltözködésben, viselkedésben.

De akkor ti azt mondjátok, hogy a pedagógus feladata, hogy megtanítsa a gyereket arra, hogy 13 évesen nem illik sminkelni magát egy lánynak, miniszoknyát hordani és szexuális életet élni. Azt gondolom ez a szülő feladata és nem az iskoláé.

35. megi04 (válaszként erre: 33. - Kiss Mária)
2012. nov. 27. 14:13
Talán mert úgy hallottam,olvastam,hogy az egyházi iskolák,mindig sokkal jobbak voltak.
34. Kiss Mária (válaszként erre: 31. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:12
Nekem spec. az egész ez a hatalmas ellenszenv és fújjolás olyan iránt amit szerintem nem is ismer
33. Kiss Mária (válaszként erre: 30. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:11
Pont ezt írtam én is lentebb, hogy ezt a szülők agonizálják túl. A mi sulinkba is járt ateista doktornő gyermeke nem is egy, mert az, hogy egyházi iskolába jár a gyermeke nem pedig a szokványos államiba neki fontos volt. Külsőségek miatt de fontos volt...
32. Hudvig (válaszként erre: 25. - Vberni01)
2012. nov. 27. 14:11

De én választom meg a munkahelyem!!!

Míg ez vidéken nem így van.Igenis nehézkes megoldani, hogy a gyerek máshova járjon, mint ahová kellene. És főleg pénzkérdés ez.

Másrészt a vidék is fejlődik és már nem mindenhol ALAP a katolikus vallás. És miért ne lehetnék én muzulmán mondjuk, ha én azt szeretném?

31. 2838728b4d (válaszként erre: 19. - Kiss Mária)
2012. nov. 27. 14:10
Melyik rész a durva?
30. megi04 (válaszként erre: 24. - Kiss Mária)
2012. nov. 27. 14:09
Már vidéken sem járnak olyan bigott vallásossággal templomba,mint régen.De az tény,hogy nem akadnának fel azon,ha ezentúl alap tantárgy volna a hit,és erkölcstan is.Sőt! Szerintem örülnének neki.Ugyanis,hiszel,vagy nem hiszel,a VALLÁS,az MŰVELTSÉG! Tehát valamikor még hasznát is veheti a gyerek.Ahogy én látom a gyerekeket,nem is nekik van bajuk ezzel,hanem a szülőknek.
29. Hudvig (válaszként erre: 23. - Vberni01)
2012. nov. 27. 14:07

Pontosan.

És én nem látom annyira borzalmasan azt, hogy az egyház veszi át az iskola működtetését, ha attól nem lesz maga az iskola egyházi. Szerintem oly mindegy, ki működteti, ha a gyerek a kötelezőkön felül azt tanulja, amit ő illetve a szülője akar.

2012. nov. 27. 14:05

EGyébként a szülőnek van választása, hová adja a gyereket: egyházi, állami, montessori, alapítványi, waldorf óvoda, iskola, középiskola....


Nem csak egy van! ;)

2012. nov. 27. 14:05
Pesten és a városokban pedig kismillió lehetőség van
26. megi04 (válaszként erre: 21. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:05

Ezzel én tökéletesen egyetértenék veled,ha ez MINDEN tantárgyra vonatkozna! Most őszintén...Szerinted történelemből az igazat tanítják? Vagy a matekot imádja minden gyerek???

Ez sehogy nem jön össze...

25. vberni01 (válaszként erre: 21. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:05
:D sok mindent nem akarnak a gyerekek! Fogat mosni, iskolába járni, házit írni... ez egy fajta kötelesség. úgy mint nekünk reggel munkába menni.
2012. nov. 27. 14:04
Egyébként a felvetést azért sem értem, mert vidéken még a vallásosság nem divat hanem alap és az ottaniaknak nem igazán szokott gondot jelenteni, ha az iskola nem állami hanem egyházi fenntartású
23. vberni01 (válaszként erre: 16. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:04

Költségvetési alapon!


Így nem az államnak kell fizetni a rezsit, hanem az egyháznak! Ennyi!

22. megi04
2012. nov. 27. 14:03
Lehet,hogy tényleg szörnyű lenne,ha egy lány 15 évesen még nem azon gondolkodna,terhes,vagy sem? Mert nem járhatna szinte pucéron,kifestve,13 évesen? Vagy mert a fiúk nem egymást vernék agyon,már tizenévesen?? vagy mi olyan szörnyű???
21. Hudvig (válaszként erre: 15. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:01
Azért egy mise nem estimese, és miért kényszerítik bele a gyereket, ha nem akarja. Esti mese sem kell, ha Ő nem akarja. Így a 21. században, elvileg a demokrácia világában legyen már az embereknek szabad választási lehetőségük, főleg ha kötelező dolgokról van szó (és itt az általános iskolát értem), hogy csak azt tanulja, ami kötelező és a többiről maga döntsön.
20. megi04 (válaszként erre: 16. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:01

Háát...én örülnék,ha egyháziba járhatna a gyerekem..Talán nem egy bűnöző nemzedék nőne fel,de mindegy,egy ez egy másik beszélgetés témája,igazad van.

Egyébként miért nem normális dolog? Tényleg nem értem,nem gúnyolódom.Miért fúj???

19. Kiss Mária (válaszként erre: 16. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:00
Ez elég durva megnyilvánulás, egyébként is van megoldás mert lehetetlenség nincs csak tehetetlenség...
2012. nov. 27. 14:00

4 évig jártam egyházi szakközépiskolába. Amit akkor ott tanultam, mai napig, 10 évvel később is nagy hasznát veszem a munkában, mint pl számítógép ismeret, gépírás.

Az, hogy mellette hittant is tanultunk, nem volt gáz. Egyfajta lyukas órának tekintettük, hiszen annyira nem kellett rá készülni, mint pl matekból vagy történelemből.


papok csak a hittant tanították.


Ami még jó volt: áprilisban, szinte csak egy hetet jártunk iskolába. Ugyanis volt egyfajta "csendes hét", ilyenkor délelőtt mise, utána beszélgetés adott témáról, előadókat hívtak (korai szex hátrányai pl), majd délben már otthon is voltam. Ezután jött a húsvét, tavaszi szünet! Szóval elég jó volt!


Ami különbséget látok még az egyházi és állami iskolák között (közép iskola!), az a tanulók megnyilvánulásában, viselkedésében, öltözködésében egyértelműen észrevehető. Elég ha csak a kommunikációt nézzük! A műköröm, festett-dauerolt hajról, piercingekről nem is beszélve 14-18 éves lányoknál!


Fiatalabb húgom most egyházi általános iskolába jár, neki móka/mese a reggeli mise! A vasárnapi misére ketten járnak apámmal, ez már nekik közös program. Falun egyébként el lehet azt is intézni, hogy pap bácsi pecsétel az ellenőrzőbe, és nem kötelező a részvétel a misén.


Mi/én sem vagyunk vallásosak, de egy gyereknek el lehet mondani otthon, hogy amit a pap bácsi, pap nézi mond, azért nem teljesen úgy van! Megértik.


Az egyházi iskola legnagyobb előnye mégiscsak számomra az, hogy megválogathatják, kit vesznek fel! Pl csak azért mert valaki lakhely szerint odatartozik, még nem indok, hogy fel is vegyék a gyerekét. Ezt a kisebbségre értem.

17. Hudvig (válaszként erre: 13. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 13:59

Pontosan, meg kellene hagyni a szülőkenk a szabad választás lehetőségét.


A pedagógusokról nem épp egyszerű a véleményem.

1. tényleg kemény munka 30 fős osztályokat tanítani, ott rendet tartani, de

2. közel nem dolgoznak annyit (átlagban), mint más ember, nem 8 órában ülnek bent az év 250 napján

Nekik megvan a nyári, őszi, téli, tavaszi szünet, ugyanúgy megkapják a munkaszüneti napokat, és véégsősoron nem keresnek olyan nagyon rosszul (átlagban).

Felelősségük sincs annyi, mint másnak. LEgfeljebb buták maradnak a gyerekek, de ezért még egy tanárról sem hallottam, hogy kirúgták volna.

Csak az én osztályomból 5 fő ment tanítóképzőbe, abból 4 kényszerből, hogy ne kelljen elmenni dolgozni. Ebből 4 fő jelenleg is pedagógusként dolgozik.

3. a tanároknak meg kellene tanulniuk, hogy tiszteletet vívjanak ki maguknak. Ma már nem azt a világot éljük, hogy mivel tanár, fejet hajtunk előtte, ezért neki kell megharcolnia, mint minden más embernek.

2012. nov. 27. 13:56

Azt meg egyenesen felháborítónak tartom, hogy 400 iskolát kaptak meg a katolikusok. Milyen alapon?


Külföldön az állam arra törekszik, hogy minél kevesebb iskola legyen egyházi tulajdonban, MO-on meg osztogatják őket. És miért baj? Azért mert szerintem nem normális dolog, az hogy az iskolákat kiszolgáltatjuk az egyházaknak. És az egyházak kezébe kerül az oktatás. Ők nevelik majd fel a gyerekeimet. Fúj.

15. megi04 (válaszként erre: 14. - Hudvig)
2012. nov. 27. 13:56

Értem.Akkor valószínűleg mesét sem olvasol szegénynek,mert csak nem hiheti a gyerek,hogy a sárkányt legyőzi a királyfi,a béka,királyfivá változik,Csipke Rózsi,100 esztendőt alszik...

Igazad van abban is,hogy "errefelé" csak úgy nyűzsögnek a muzulmánok...Tiszta katrasztrófa,de tényleg!

14. Hudvig (válaszként erre: 8. - Megi04)
2012. nov. 27. 13:51
Talán azért, mert a család hindu, muzulmán vagy csak egyszerűen ateista. Az én gyerekemnek ne adjanák már be olyan meséket, hogy egy ember feltámadt vagy vízből bort csinált. Főleg, hogy azóta nagyon sokmindent kiderítettek már a történészek Jézusról.
2012. nov. 27. 13:51

Tiszteletben tartom a véleményeteket. Lehet, hogy sok helyen nem kötelező, de sok helyen az.

Az nem baj ha valakinek tetszik, hogy katolikus papok tömik tele a gyerekük fejét hülyeséggel (saját vélemény), de akkor az se legyen baj, ha valaki úgy dönt nem szeretné, ha a gyerekét papok tanítanák.

És mi a véleményetek a többi dologról?

12. Hudvig
2012. nov. 27. 13:48

Én sem tudnám a gyerekemet elképzelni egyházi iskolában, hiszen én is 7 évesen kijelentettem, hogy nem akarok hittanra járni, mert nem értem és mert ott csak összevissza beszélnek. Azóta rájöttem, hogy azért, mert nem értek velük egyet, túl racionális a gondolkodásom.

De részben egyetértek azzal, hogy egységesítik az iskolákat, mert azért durva, hogy míg az egyik iskolában digitális tábla van, addig a másikban még a táblák lefestésére sem jut és a szülőknek kell azt kifizetni.

A papok tanításával meg már azért sem értek egyet, mert egy cölibátust fogadott pap, akinek se családja, se gyereke ne papoljon a családi életről és a gyereknevelésről. Na persze kivétel ez alól az a pap, aki igenis tanult pedagógiát ás tanári diplomája van. De ők meg vegyék tudomásul, hogy a világ változik és már közelsem az ő vallásuk az elsődleges.

11. Kiss Mária (válaszként erre: 9. - 14d5e9b9a1)
2012. nov. 27. 13:47
Nálunk római-katolikus, de nem bigott
2012. nov. 27. 13:46
Nálunk ajánlott volt de nem kötelező, senki nem kapott büntetést ha nem ment, azt hiszem ezt is a szülők agonizálják túl...sok nem katolikus osztálytársa volt a gyerekemnek, van a kerületben vagy 6 másik iskola itt mégis túljelentkezés van minden évben és örül az aki bekerül...
9. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 5. - 14d5e9b9a1)
2012. nov. 27. 13:46
Görög katolikus iskoláról van szó!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook