Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köznevelési rendszer - 2013. január 1. fórum

Köznevelési rendszer - 2013. január 1. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
68. Kiss Mária (válaszként erre: 66. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:58
Én azért írattam oda őket, hogy az alapot amit otthonról vittek azt megerősítsék és ne romba döntsék. Most, hogy az lányom már 21 a fiam 18 éves talán elmondhatom, hogy sikerült
67. megi04 (válaszként erre: 61. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:53

Ezzel én pontosan ugyan így vagyok,hidd el.Csak...valami történt az új generációval...Valami megváltozott,korcsosult(bocsánat)és sajnos "lefelé" halad,nem fölfelé..

Nem a vénség beszél belőlem(Bezzeg az én időmben így,úgy...) de valami tényleg nem oké.Mikor én jártam iskolába,akkor is volt szerelem,szex,szerettek divatosan öltözködni,és voltak akkor is bűnözők,k..ák..és normálisak.De ami most van,az félelmetes..:( A gyerekek nem játszanak,hanem verekednek,a lányok 12-13 évesek,kint a csípője,melle,20centis sarkú cipőben démont alakít...A tanárokkal úgy beszélnek,hogy "kinyílik a bicska zsebemben"...:((

Az alkoholt úgy isszák,mint a vizet,és jobban pöfékelnek,mint a gyárkémény..:(( Valami nagyon nem oké...És úgy látom,a szülőket vagy nem érdekli,vagy...nem tudom..:(( Természetesen tisztelet a kivételnek...A nagyon kevés kivételnek..Sok kicsi elsős sír,mert a nagyok verik,bántják,terrorizálják...A tanárok arcán csak a lemondást látom...Mit csináljon?? Ha rászol,jön a gyerek szűk családi köre,hogy megverje,megfenyegesse..:(( Hova tart a világ??? Nem férne rá egy kis erkölcs tan?? Talán...talán nem lenne rossz..

2012. nov. 27. 14:53

Senki se legyen olyan naiv, hogy azt várja, majd az iskola (egyházi vagy állami) megtanítja a gyerekét erkölcsösen élni. EZ A SZÜLŐ FELADATA.

A keresztény egyházi iskoláknak elsősorban a keresztény értékrend mentén kellene nevelnie a gyerekeket, aminek csak egy kis része az erkölcsi nevelés.

Még a végén az állami iskolába járó gyerekek, úgy lesznek beállítva, mint a vadállatok, akiknek a szüleik nem tudják megtanítani, mi az erkölcs és z illem.

65. libalány (válaszként erre: 64. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:50
hát hogyne.Oda pl. rengeteg muzulmán gyerek jár.
64. Hudvig (válaszként erre: 62. - Libalány)
2012. nov. 27. 14:47
Ahol szabad vallásgyakorlás van!!!
63. Hudvig (válaszként erre: 59. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:46

Pontosan, csak mi az érem két oldalán állunk. Pont ellenkezőleg közelítjük meg a dolgokat.


Egyébként amit szerinted fölöslegesen tanul, az törvényileg kötelező tananyag, míg a hittan és a mise maximum iskolai kereteken belül kötelező. De akinek nincs módja más iskolába járatni a gyerekét, miért kell megbuktatni magatartás, szorgalomból, meg még a tanárok is pikkelnek rá? Mert sajnos ilyen eszközökhöz folyamodnak vidéken az egyházi iskolák. " Ja, jó, nem akarod misére vinni a gyereket? Akkor biztos lehetsz benne, hogy év végén megbukik és majd, ha háromszor már megbukott, úgysem veszik fel középiskolába"

62. libalány (válaszként erre: 16. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:45
irasd őket a lauderba,és vedd tudomásul,hogy ez egy keresztény ország!
61. Hudvig (válaszként erre: 58. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:42

Szeintem több kivételt találsz, mint példát.

Sok jó embert ismerek, akiből ki nem néznéd milyen volt tinédzserként, pl. magamat. Többet tanultam így az életről, mintha egyháziba jártam volna, megvívtam a magam csatáit és ezáltal lettem erősebb és az aki ma vagyok. És többre becsülök egy tisztességes embert, mint akár a saját rokonomat, akitől jót még nem kaptam.

60. megi04
2012. nov. 27. 14:41
*hasznát
59. megi04 (válaszként erre: 57. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:41
Nem baj.Csak értelmetlen.Én sem örülök,hogy a gyerekem egy csomó olyasmit tanul,aminek az életben nem veszi hasznáz! Írhatok annyi petíciót,amennyit akarok,nem én döntök.Jól olvastad:NEM ÉN.Ugyanis sem pénzem nincs,sem lehetőségem,hogy a gyerekem...teszem azt Montessoriba járjon.Ez van.Ha van benne "akarat" akkor ettől még bármi lehet belőle.Ha meg nincs,járathatom én akár hova,örülök,ha felveszik kukásnak,mert az elég protekciós "szakma".
58. megi04 (válaszként erre: 44. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:37
Mert te kivétel vagy,aki erősíti a szabályt!:)
57. Hudvig
2012. nov. 27. 14:37

De miért is olyan nagy baj az, hogy nem szeretném, ha a gyerekem hittant tanulna és misére járna? Hisz ez nem kötelező tananyag.

Kérem ezt írjátok már meg, mert nem értem ezt a parázs vitát.

Nálunk pl. egy falu próbál összefogni, mert az önkormányzat leadta az iskolát egyháznak, mert nemtudták fenntartani és kötelező teszik a hittant és a KATOLIKUS misét. De sajnos nincs semmi esélyük, csak ha átíratják a gyerekeket a közeli városba.

56. Kiss Mária (válaszként erre: 54. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:37
NEM papok tanítanak, nálunk még a hittanórát is hitoktató tartotta nem a pap
55. megi04 (válaszként erre: 49. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:36
Háát..azt tényleg nem tudom..:(
2012. nov. 27. 14:35
Amúgy az meg a legnagyobb becsapás, hogy a katolikus iskolák erkölcsi szintje magasabb. Hiszen ott van a rengeteg pedofil pap, nevelő. Legalább ugyanannyi hátránya van az egyházi iskolának, mint előnye és ez igaz az államira is.
53. Kiss Mária (válaszként erre: 51. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:34
Sajnos ez már az általános iskolákban is előfordul, hisz van a problémás gyerekek között olyan aki a felsőbb iskoláig már el sem jut
52. Hudvig (válaszként erre: 50. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:33
Több pénzt kapnak utánuk.
51. Hudvig (válaszként erre: 43. - Kiss Mária)
2012. nov. 27. 14:32

Ez már nevelési kérdés, ebbe nem mennék bele.

Ez pedig már az iskola, az igazgató hibája, hogy engedi ezt. Ezért kellene jobban megnéznie a középiskoláknak,hogy kit vesznek fel. Az alsóbb tagozatokban tényleg kemény a helyzet, hisz nincs meg ez a lehetősége és amíg a szülők hozzáállása az, hogy az én gyerekem tökéletes és a tanár ne nevelje, addig ez nem fog változni.

50. 2838728b4d (válaszként erre: 46. - Vberni01)
2012. nov. 27. 14:32
Ez csak legfeljebb részben igaz. Mert a mi kisvárosunkban például(22000 fős város, ahol 5 ált. iskola van)a katolikus iskola szinte gyűjti a roma származású gyerekeket.
49. 2838728b4d (válaszként erre: 39. - Megi04)
2012. nov. 27. 14:30

Értem amit mondasz. De szerintem rég rossz az a szülő, aki csak azért íratja be a gyerekét egyházi iskolába, mert ott majd megtanulja az erkölcsöt és a hitet.


Egyébként azért jó oktatási színvonal szempontjából sok egyház iskola (azért van egy csomó, ahol rosszabb, mint az államiban), mert sokkal több pénzt kapnak, mint a sima egyházi vagy állami iskolák. De ezt sem értem miért van így. Miért részesítjük előnyben az egyházit az államival szemben.

48. Hudvig (válaszként erre: 40. - Vberni01)
2012. nov. 27. 14:27

Az illemmel semmi bajom, de csak a saját hittanóráimból tudok kiindulni, ahol szídást kaptam, ha valamivel nem értettem egyet. És mivel vallásos osztálytársaim voltak, így tudom, hogy kevés pap van, aki elfogadja a mást valókat (legalábbis a környezetemben). A tisztelendő viselkedést meg nem az egyházi oktatásból szerzik, hanem a normális oktatóktól, amiket egy egyházi iskola meg tud fizetni, nem úgy mint egy állami.


Másrészt megnézném, hogy négytagú család esetén a havi 150ezer forint mire elég! Hát biztos nem arra, hogy oda járjon a gyerek, ahová én akarom (mert ilyen emberek is élnek vidéken).

47. vberni01 (válaszként erre: 46. - Vberni01)
2012. nov. 27. 14:26
férni=félni
46. vberni01 (válaszként erre: 37. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:25

Bocsánat, ha túl személyeset kérdezek, de van gyereked?


Ha nem, akkor most úgysem fogunk tudni meggyőzni, hogy miért jobb egy gyereknek egyházi iskola, ahol nem kell férni, hogy a kisebbségi megveri, ellopja a holmiját, stb...


ha van, akkor pedig a legjobbat akarod neki, hogy szeretet teljes körülmény között nőjön fel, legyen az a te közeledben, otthon, vagy egy intézményben, pl óvoda, iskola.

Az pedig, hogy a gyerek végül is hívő lesz, vagy sem, csak és kizárólag ő fogja eldönteni, hiszen vallás szabadság van. Engem vallásosan neveltek mégis több eszem van, úgyhogy nem járok templomba! :D Ugyanez lehetséges fordítva is.

45. Kiss Mária (válaszként erre: 42. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:23
Ez nem igaz. Nálunk is voltak reformátusok és nem volt kötelező katolikus templomba járniuk. Eljárhattak a sajátjukba de max évnyitón kellett résztvenniük az ünnepségen a templomban...
2012. nov. 27. 14:22
Érdekes én nem jártam/járok egyházi iskolába, de ugyanolyan tisztában vagyok az erkölcsökkel, mint aki oda járt.
43. Kiss Mária (válaszként erre: 41. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:22
Nemcsak az állam adott hatalmat hanem a fenenagy demokrácia. Amikor egy gyerek ráfoghat egy tanárra bármit, a szülő bemegy és megveri a tanárt. A tanár meg nem tehet semmit mert a fejkvóta számít az alapján kapja az iskola a támogatást...
42. 2838728b4d (válaszként erre: 24. - Kiss Mária)
2012. nov. 27. 14:21
Csak szerencsére (vagy most már nem) nem mindenki él faluban. Én is egy vidéki kisvárosban élek, ahol az embereknek nem annyira fontos a templomba járás, de egy faluban tény hogy ez nem így van. És abban a faluban, ahol eddig volt katolikus, református, evangélikus templom meg volt egyetlen egy db iskola, akkor úgy néz ki, hogy azt az egy iskolát megkapják a katolikusok mondjuk és a többi gyerek, aki nem katolikus onnantól kezdve szépen járhat vasárnaponként a katolikus misére. És nem is az a legnagyobb baj, hogy katolikus kézbe kerül 400 iskola MO-on, hanem az, hogy igen is sok helyen kötelezővé akarják tenni a vasárnapi iskolát és misére járást. Ezt ti nem tartjátok szörnyűnek?
41. Hudvig (válaszként erre: 36. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:20

Igazad van, ez tényleg a szülők feladata.

Én nem egyháziba jártam és olyan szépen bevonta magatartásból az egyest a magyar tanár a kitűnő tanulónak, mikor kivillant a köldöke, hogy öröm volt nézni. Ezt a mostani tanárok és főleg iskolák, igazgatók miért nem szabályozzák le? Egyszerű, el lehet tanácsolni a gyereket az iskolából, de ma már ezzel az erővel nem élnek. Ezért mondom én, hogy a tanároknak ki kell harcolni a tiszteletet és akkor nem fogják őket annyiszor atrocitások érni. Az állam már elég sok eszközt adott a kezükbe, de mit várunk olyan pedagógusoktól (és politikusoktól), akik maguk sem tartják be a szabályokat?

40. vberni01 (válaszként erre: 32. - Hudvig)
2012. nov. 27. 14:19

Muzulmán járhat katolikus iskolába.

Én reformátusként jártam görög katolikus iskolába, csak a mise volt más templomban.


Muzulmánként is jó ismerni más vallásokat, bővíti a látókört, az ismereteket, csak úgy, mint ahogyan én is tudom reformátusként mik a buddhizmus, hinduizmus alapjai. De attól hogy ismerem, és tisztelem ezeket a tanokat, illetve, akik gyakorolják, még nem ítélem el őket, akár meg is hallgatnám egy-egy "miséjüket", nem hallnék bele, ha mellette olyan tudásra tennék szert, ami segít az életben való eligazodásban.


Vidéken lakom, waldorfba akarom, és fogom járatni a fiam, mert nekem az tetszik, tőlünk 50 km-re van. Most vagy odaköltözöm, vagy behordom. De vagy így, vagy úgy, de megoldom, mert azt akarom hogy oda járjon. Én nem a kifogásokat keresem, a megoldást.


Pénz pedig arra van, amire az ember akarja!


Magyarországon régen nem látott mértéket öltött a munkanélküliség! Az, hogy ott dolgozhatsz, ahol akarsz- nos, kétlem! Mert ha felmondanak, és van családod, vagy csak magad kell eltartanod, azt vállalod el, amit ajánlanak, amit kapsz.


100 szónak is egy a vége: lehet választani, vagy ha mégis -uram bocsá mekkora tragédia!- egyházi suliba, oviba jár a gyerek, a jó oldalát nézni! Nem fog káromkodni, tisztelet tudóan fog bánni szüleivel, embertársaival, heti 1-2 hittan óra mellett illemtant is tanul!

39. megi04 (válaszként erre: 36. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 14:19
Így van.Csakhogy a szülők valamiért nem teszik.Azt nem tudom miért,(sajnos nincs kislányom) de nem teszik.Mikor reggel elkísérem a fiam suliba,néha a frász jön rám,hogyan viselkednek/néznek ki a gyerekek.Nem vagyok ciciáter,nem értek hozzá,de vannak tanárok,nevelők,akik még a hangjukat sem kell,hogy felemeljék,és mégis tudnak az óráján viselkedni...És vannak,akik ezt sosem tudják elérni.Nem fegyelmezhetnek.:( Sajnálom a mostani pedagógusokat,az az igazság.És...valahogy egy hitoktatóval...valamiért nem szoktak szemtelenkedni.Talán őket meghallgatják,talán hisznek nekik...Nem tudom.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook