Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi volt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény összege 2013-ban? fórum

Mennyi volt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény összege 2013-ban? (tudásbázis kérdés)

2014. febr. 14. 13:16
Köszönöm a választ! Hétfőn bemegyek újra, mert ezek szerint 1 borítékot zsebretettek előlem...
2014. febr. 14. 12:50
És minden évben újra kell igényelni
2014. febr. 14. 12:49
Csak évente kétszer van 5800 Ft aug - nov(legalább is tolna megyében)
2014. febr. 14. 12:36

Kíváncsi vagyok, ki mit tud erről...

Tavaly 2013-ban megkaptam a rendszeres gyermekvédelmi kzdvezményre való jogosultságot.

Úgy tudom júliusban és novemberben tavaly 6.000 valamennyi forintot kapnak a jogosultak Erzsébet utalványon.

Sokaktól hallottam postán kapják meg, vagy a falugondnokok rendezik.


Én tavaly nyáron kaptam meg a papírt erről, egy határozatot amiben semmi egyéb nem szerepelt. Sem összeg, se időpont, se semmi, csak hogy jogosult lettem rá. Ennyi.


Viszont úgy hallottam mások tavaly november-decemberben megkapták a tavalyi 2 összeget utalvány formában.

Én nem. Így ma az önkormányzatnál a tavalyi papírt felmutatva kiszúrták a szemem 1 borítékkal, amiben 5.800 Ft értékű Erzsébet utalvány volt, mondván tavaly nem jelentkeztem érte mikor szóltak, így vissza küldték mert nem lett kisoztva, így egy hónapra ennyit kapok.


Most megint nem értem, ezt havonta kapja mindenki?

Vagy csak évente 2 alkalommal júliusban és novemberben, ha jogosult rá?


Utólag pedig miért nem kárpótolnak, mert nekem senki sem szólt, se levélben, se telefonon, se személyesen. Holott másoknak postán küldik ki, vagy személyesen viszi ki aki ezzel megbízott kisebb településeken, tudomásom szerint.


Kérem aki tudja mi a helyzet ezzel kapcsolatban írjon, most jogos-e ez, hogy csak 5.800 Ft-ot kaptam, holott úgy tudom többet kapott tavaly 2x mindenki más.

Mindenhol más informácót találok, és nem is tájékoztattak rendesen az önkormányzatnál sem, se szóban, se írásban.

Azt tudom évente kell mindig újra igényelni, de most már nem értem, mi az az összeg amit meg kell kapjon egy jogosult, akár utólag is.


Köszönöm a segítséget!

2014. febr. 14. 12:29
Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény 2013

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook