Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köznevelési rendszer - 2013. január 1. fórum

Köznevelési rendszer - 2013. január 1. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
188. 130454e42d (válaszként erre: 186. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:46
Matekkönyvet még nem láttam a lányom kezében, a zsebpénzét mégis matekkorrepetálásból szerzi meg, év végén előrehozott érettségit akart tenni, hogy ne kelljen órákra bejárnia :) Most jött rá, hogy van amit muszáj tanulnia a pontok miatt, szerencsére még időben. Mondtam neki, a te életed, jogod van úgy elbaszni ahogy szeretnéd, ha neked a lustraság megéri, hogy sz-r pénzért gürizz, mint én, hajrá.
187. megi04 (válaszként erre: 185. - Cicakaktusz)
2012. nov. 27. 21:43
:D
186. megi04 (válaszként erre: 184. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:42

Hát ebből a szempontból tényleg szerencsések vagyunk,a nagy fiaim,középsuliban sosem panaszkodtak,a kicsi meg mindenkit levesz a lábáról:) Kristály tiszta a logikája,udvarias,segítőkész,és a tanárai szerint semmi baj nincs vele.Holott szerintem kalóz lesz,vagy betyár.Ha van kedve,mert tetszik neki az anyag,akkor szinte itthon nem is tanul,megjegyzi azzal,hogy odafigyel.Ha meg nem érdekli,akkor ha agyon ütném se érdekelné:(

De háát..ez van.:) Mind ilyen volt,mégis nagyon okos kölkök:)

185. cicakaktusz (válaszként erre: 177. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:41

Remélem sehol!!!

De abban a verekedős ügyben nem tudom a tanárt hibáztatni. Pisilni még neki is kell!! És nem ment el az ebédlőbe, csak a hátul lévő kőkori vécét használta.

A fiam egyébként úgy szereti, hogy már egyszer majdnem féltékeny lettem.

184. 130454e42d (válaszként erre: 182. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:38

Legyen szerencsétek, tényleg kívánom.

Mióta gimibe jár nagyjából nyugi van, bár az osztályfőnökével nem kedvelik egymást. Most úgy néz ki, ameddig hozza a versenyeket nem lesz gond, elnézik, hogy kilóg az osztályból.

Rájött, ha teljesít, akkor békén hagyják :)

183. megi04 (válaszként erre: 181. - 2838728b4d)
2012. nov. 27. 21:38
Hát szerintem a legtöbb tanár ezt pontosan tudja! De gondolom,van egy "anyag" amit neki tanítania kell...Akkor is ha,még ő sem érti:MINEK?
182. megi04 (válaszként erre: 180. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:36
Ha sor kerül rá,én sem.Remélem,nem kerül rá sor soha!
2012. nov. 27. 21:35

Az én személyes véleményem az a pedagógusokkal és főként az általános iskolákkal kapcsolatban, hogy a nevelés nem hatékony és "túlszabályzott", rengeteg az olyan tananyag, amit feleslegesen tanítanak, de számolni és olvasni sok esetben nem tudnak.

A pedagógusokról pedig az, hogy sok a rendes, lelkiismeretes, de legalább annyi a rosszindulatú és frusztrált. Sajnos.

180. 130454e42d (válaszként erre: 179. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:34

Ja, az ilyen hisztin röhögni szoktam :D Ha megtanulta, felmondta ötösre akkor reklamálhat, hogy nem volt igazságos, különben csak lustaság, hiszti :)

De találkoztam nem egyszer olyannal, hogy a tanár igazságtalan volt, ezt sem fogom letagadni a gyerek előtt.

179. megi04 (válaszként erre: 178. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:30

Aki ilyet mond egy gyerek előtt,az nem tanár! Bocsánat,lehet,hogy tanár,de nem pedagógus!!

Hazudni nem szoktam a gyereknek,de nem vagyok hajlandó elhinni,hogy a magyar tanár azért adta fel őszi szünetben a Toldi 10 vers szakát,mert ki akart tolni a gyerekekkel,mert nem kedveli őket!

178. 130454e42d (válaszként erre: 175. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:18

Vagyis hazudsz neki? Van olyan, hogy a tanár pikkel sajnos, mázlid van, ha nem találkoztál ilyennel. Másodikban az osztályfőnöke közölte, hogy valószínűleg szellemileg visszamaradott... Ja, a gyerek előtt. Szerinted az ilyet tisztelni kell?

A lányom azt tiszteli, aki tud, igazságos. Az egyik tanárnál hiába ötös, nem tiszteli, mert érzi, hogy azért ötös mert a tanár kedveli, és ez nem fair.

Viszont a törit utálja, de a tanárt tiszteli, mert sokat tud és igazságos. Ha nála egyest kap, megérdemelte, de ha hajt akkor azt is elismeri a tanár. Szerintem ez így van jól, senkit ne tiszteljen a pozíciója miatt, hanem a tudásáért, emberségéért.

177. megi04 (válaszként erre: 176. - Cicakaktusz)
2012. nov. 27. 21:18
Ja! Így már oké,mi akkor voltunk így,mikor az ovi lett uniós ovoda!:) Már frászt kaptam,hogy ugyan hol létezik ilyesmi?:DD
176. cicakaktusz (válaszként erre: 174. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:16

Félreérthető voltam! Bocsánat!

Az iskola két épületes, az egyikben a felsősök iroda, stb. van a másikban az alsósok, és a tornaterem. Na, ezt az épületet újítják, átépítik, így az alsósok a település különböző intézményeiben kaptak ideiglenes termeket. Műv. ház, könyvtár, és a harmadikosok az egyik egyház két termes imaházát. Na, ott nincs szaniter. De a suliban van minden, az átépítésre a növekvő gyerek létszám miatt van szükség. Amúgy modern iskola, interaktív táblák minden osztályban, számítógépek a jobbik fajtából az informatika teremben.

A harmadikosok elvileg mehetnek az ebédlő mosdójába, közel is van, de nekik külön poén a pottyantós.

175. megi04 (válaszként erre: 173. - 130454e42d)
2012. nov. 27. 21:14
Én nem beszélem meg hármasban,mert ha "olyan" a tanár,akkor a gyerek egyrészt fél,másrészt sajnos,jön a "bosszú" HA!!!-olyan a tanár.Nekem hála istennek még nem volt ilyenhez ilyenhez "szerencsém"!! (Remélem,nem is lesz!) De a gyereknek akkor is azt mondom,hogy nem,a tanár nem PIKKEl senkire!! Ha bajt érzek,bemegyek,és megbeszélem a tanárral,hogy is van ez? De arra nagyon-nagyon vigyázok,hogy a gyerek előtt ne járassam le a tanárt.Tiszteletre tanítom,már annak okán is,hogy egy ember hajlandó neki ingyen.és bérmentve átadni a tudását! És ha ő rendesen tanul,és kicsit odafigyel a magatartására is,akkor nekem ne jöjjön olyannal,hogy a tanár így,meg úgy!(Nem szokott,szerencsés természet,még azzal a tanárnővel sincs baja,aki a polgármester asszonyunk lánya,magyartanár,és nincs diák,aki csak kedvelné)Az én fiam azzal is kijön...Fura...:)
174. megi04 (válaszként erre: 171. - Cicakaktusz)
2012. nov. 27. 21:08
Úristen! Bocs ezt nem "arra" mondtam,tökéletesen igazad van!!!-de ha nem titok,merre laktok??? Tudom,hogy nincs mindenhol ultra modern iskola,de pottyantós wc?????? Mármint egy iskolában,MOST?????
173. 130454e42d (válaszként erre: 165. - Megi04)
2012. nov. 27. 21:06

A gyereknek is lehet igaza a tanár ellenében. Én ha konfliktus volt hármasban beszéltem meg, így lehet csak tisztázni.

Találkoztam jó és rossz tanárral, mint minden szakmában itt is vannak jók és rosszak.

A nagylány első matektanárának mai napig hálás vagyok, mikor találkoztam vele el is mondtam neki, pedig már 10 éve, hogy tanította. De volt olyan tanár is aki miatt iskolát váltott...

172. megi04 (válaszként erre: 169. - Juci1979)
2012. nov. 27. 21:05

Igen! A mi tanító nénink is ezt mondta!:DDDDDDD

Pontosan!!!!:DDD Sőt,mikor a harmadikba átmentünk,akkor ment a harmadikos(szintén tündér)hez,hogy:Kérem őket vissza!:)))

2012. nov. 27. 20:59

Iskolafelújítás miatt a harmadik osztályosok egy egyházi épületet kaptak, mint ideiglenes tantermet. Mindegy most, hogy vécé csak pottyantós, nincs kézmosási lehetőség... A lényeg, hogy a két évfolyam, kb. 40 gyerek, két tanárral. Az egyik a szünetben átment az igazgatóhoz, fontos volt, a másik, a fiam tanára elszaladt a vécére. Ezt a percet használta ki egy erőszakos természetű fiú, hogy elpüfölje, de úgy istenesen a fiamat.

Annak a szülőnek a felelőssége, tudom, hogy kevésnél is kevesebbet törődik a gyerekeivel. De a tanár arcát látni kellett volna, mikor elmondta nekem. Az önvád, a bűnbánat, a kétségbeesés, minden ott volt az arcán. És az a helyzet, hogy fordított esetben a másik anyuka tette volna a feljelentést a tanár ellen, csinálta volna a balhét velem. És ezt a tanár is tudta. Szóval ez a fajta felelősség az, amit sem az állam, sem a szülők egy része nem ismer el, mert nem lát bele.

A jogszabályokat meg olyanok hozzák, akik azt se tudják, mit jelent a szó: Pedagógus.

170. Juci1979 (válaszként erre: 168. - Megi04)
2012. nov. 27. 20:55
Neked legyen igazad.
169. Juci1979 (válaszként erre: 164. - Megi04)
2012. nov. 27. 20:54
Nem adom Őket! Nagyon szeretem az osztályom úgy ahogy van. Egy kicsit ilyen-olyan de az enyém! Annyi szeretet kapok tőlük, hogy az nem pótolható semmivel.:))
168. megi04 (válaszként erre: 167. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:54
Még 1-200 év,és talán úgy lesz..
167. Juci1979 (válaszként erre: 165. - Megi04)
2012. nov. 27. 20:52
Nem itt tartanánk, ha mások is így gondokodnának! Nem miattam, a saját gyereke miatt!!!!
166. Juci1979 (válaszként erre: 161. - Mosolyka1111)
2012. nov. 27. 20:49
Tudom, hogy másnak sem könnyű. De olyanakot írnak a hozzászólók, amely nem fedi a valóságot. Biztos hogy a te munkád is nagyon fontos, fárasztó stb. Meg másoknak is .Szeritem neked sem tetszene,esne jól ha a te munkádad becsmérelné valaki vagy valakik. remélem érted, hogy mire gondolok?
165. megi04 (válaszként erre: 163. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:45
Nem tudom,hogyan történt ez...Mármint..az én gyerekkoromban,ha odáig fajult a dolog,hogy a gyerek kapott a tanártól egy nyakast,akkor otthon megfejelték kettővel..Most meg elvettek minden ezközt,de azért tarts fegyelmet...A gyerek meg..mondjuk ki nyiltan,hülye is marad.Az én fiam nem mer itthon panaszkodni,mert tudja,úgyis a tanárnak adok igazat!:)
164. megi04 (válaszként erre: 158. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:43
Én szívesen cserélnék...de már nem kezdhetem újra az életem...:)
163. Juci1979 (válaszként erre: 160. - Megi04)
2012. nov. 27. 20:43
Hát erről van szó! Nincs a kezünkben semmi eszköz, a szülők nagyrésze meg nem partner a megoldásban.Sajnálom a történteket!
2012. nov. 27. 20:39
Cicakaktusznak akartam küldeni, de magamnak sikerült!:))
161. mosolyka1111 (válaszként erre: 153. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:39

Tényleg nem akadékoskodni akarok, de az a bizonyos szellemi megterhelés pl. az én munkámban is megvan.

Folyton változó adójogszabályok, még a törvényalkotók sem tudják, hogy mit akarnak, de nekünk tegnapra kell tudni, egymásba érnek a hatósági ellenőrzések, jogszabályokkal fekszünk és kelünk (könyvelés-adószakértés).

Bocsánat, én a felkészülési időn vagyok kicsit kiakadva a tanárok esetében, mert azért dolgoznak napi 4 órát, mert az nem is négy óra, hanem 8 óra a felkészüléssel.

Na mármost, mi a folyton változó jogszabályokat biflázzuk, de nincs felkészülési idő, ez a napi 8 óra munka után természetes.

Aztán egy évben 3-4 átfogó NAV ellenőrzés a cégeknek, mi is az idegösszeomlás szélén állunk sokszor, nem kellenek ehhez neveletlen kölykök.

De egyébként minden elismerésem a tanároké, amiket a lányom mesél, pedig elit gimibe jár, hát ott is vannak elvetemült kölykök.

160. megi04 (válaszként erre: 157. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:39
Én tisztelem a pedagógusokat,nehogy félre érts! Mi legalábbis mindig "olyat fogtunk ki" akit nagyon szerettünk!!!Csak azért kérdeztem,mert szóba került,hogy nektek a szünet a szabi.Sajnos,éppen most veszítettünk el egyet,a nagyobbik fiam osztályfőnöke volt,reméltem,a kicsit is tanítja majd,de háát...nem bírta..Igaz,nem fiatal már,de utoljára olyan osztályt kapott...:(( Az egyik 8adikos "lányának" (sajnálom,nem bírtam ki)egy reggel megígértem,hogy én nem vagyok tanár,tehát én felpofozhatom,ha nem bír a testével.Szegény tanárnő meg ott állt sápadtan,szinte falfehéren,mert őnem tehett semmit...:(( Pár éve elküldte egy gyerek melegebb éghajlatra,és Ő adott neki egy pofont.Jöttek a szülők,és a tanárnőt függesztették fel fél évre! Pedig nem bántotta soha a gyerekeket,imádták! Eddig bírta!:((
159. Juci1979 (válaszként erre: 158. - Juci1979)
2012. nov. 27. 20:36
Nagyon jól esnek, amiket írtál. Köszi mégegyszer.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook