Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2077. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2075. - 480b578442)
2011. jan. 27. 11:18

Zsula! - Igen, én is tartok ettől az időszaktól!! A lányomnak még nincs barátja, de el fog jönni, és én is ezektől a dolgoktól tartok!:)

Lászlózsunak igaza van a barlangfürdővel, és a látogatással is, még teljen el egy kis idő, persze ha ugy alakul, hogy felugrik hozzátok az nem baj, de ott maradnia még korán lenne. - Ez az én véleményem. Minden esetre jó, hogy hazakiséri, ez pozitiv a részéről (ma sajnos nem divat udvariasnak lenni, férfiasan viselkedni). A lányom is azt mondja, az osztályából kb. 5 fiu van, aki normális és tud viselkedni, a többi fellöki a lányokat az ajtóban, stb.

2076. laszlozsu (válaszként erre: 2075. - 480b578442)
2011. jan. 27. 07:07

Hát jó kérdés! Nem tudom.

Én a barlangfürdőbe elengedném őket minden további néllkül, inkább a családlátogatást odáznám még el. Miért ne mehetnének. Egy fürdő nyilvános hely, semmi olyan nem történhet, amiből gond lehet.

Az ismerkedés ráér még véleményem szerint, hiszen ők is mindössze két hete járnak. Elmúlhat ez még, mint a tavalyi hó. (Már az idei is elmúlhatna, mármint a hó.)

Mondjuk én teljesen kivülállóként dumálok a pálya széléről, Te sokkal jobban ismered a lányodat és a körülményeket. Izgalmas dolog, annyi biztos.

2011. jan. 26. 21:48

Nálunk jövőhéten rendkívüli szülőértekezlet lesz mert állítólag nagy bajok vannak.Judit szerint ez is téma lesz.


Lányok másban kérném a tanácsotokat.

A lányom megismerkedett egy tündéri aranyos fiúval aki amellett, hogy okos még jól nevelt is szóval 2 hete járnak Juditnak ez az első fiúja és igazán nem tudom nekem szülőként, hogy kell ehhez hozzá állni.Eddig úgy tünik nagyon ésszel szeretik egymást és mivel a fiú különösen elfoglalt sportol, zenél nekem is példamutató ahogy a randikat szervezik.Ha úgy van órájuk reggel együtt mennek, délután taliznak hétvégén pedig olyan ügyesen szerveznek programokat és tényleg programokat kettesben (olyan édesek):))És a tanulás stb nem látja kárát.

Na szóval szerintetek mikor kellene megengednem, hogy feljöjjön hozzánk?

Mert most az van, hogy hétvégén moziba mennek és mivel a fél 6-os előadásra kb 8 körül ér haza és persze a fiú felajánlotta, hogy hazáig is elkíséri.Tudni kell, hogy félig egy irányban laknak csak ő tovább megy a busszal a lányom átszáll másikra de ha leszáll a buszról pont a buszmegállóban lakunk nem kell gyalogolni.

Szóval szerintetek, hogy van ez mert előszőr ugy is a fiúnak kell a lányhoz menni de mikor?

A másik kérdésem meg az lenne a fiú elhívta a barlangfürdőbe. Ti megengednétek, hogy oda menjenek kettesben vagy én vagyok túl konzervatív? A fenébe is lányos anyukának nem könnyű lenni ilyenkor. A férjemmel titkosan árgus szemekkel követjük minden lépését:)

2074. laszlozsu (válaszként erre: 2073. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 26. 10:51

Egyébként ha minden kötél szakad, a jó tanulókat akkor sem hagyják veszni.

Nyilván meg fogják keresni a módját annak, hogy ők ugyanebben a formában tanulhassanak tovább.

2011. jan. 26. 10:00

Lászlozsu, Timejja! - Köszi a véleményeteket, remélem igy lesz!!


Ez az, h nem gondolnak arra, h egy gimnáziumi érettségi pont semmire nem jó. Egyébként az igazgatóhelyettes bejött a szülői végére, és Ő is mondta, hogy általában később észbekapnak a gyerekek.

2072. Timejja (válaszként erre: 2071. - Laszlozsu)
2011. jan. 26. 09:16
Én is azt gondolom,hogy ez a gyerekeknek is felnyitja majd a szemét,hogy komolyan meglegyintette őket a bukás szele,hisz ki akar bukott diák lenni.Nagyon kemény nálunk is a helyzet,páran buknak,szám szerint nem tudom,de van aki több tárgyból is.Van egy fiú,aki már tavaly lebukott és a fiamékkal jár,az most is bukott és nem egy tárgyból.Nem értem a szülőket sem,hogy miért erőltetik ezt az iskolát.Én is folyamatosan mondom a gyereknek,hogy törtetni előre,menni,menni nem megállni.Tegnap az osztályfőnök megdic sérte az osztály előtt,hogy már 4db 5-öse van a második félévben és ,hogy ezt így kell csinálni.Ez biztos jól esett neki.Mindig mondom neki,hogy ne is foglalkozzon a nem tanulókkal,nem az a példa,de én látom,hoy neki sem az .Van pár jó barátja,ő szintén hasonló tanulók mint ő.Egymást is inspirálják ezáltal.Remélem,hogy maradunk legalább ezen a szinten és csak még inkább a javítás legyen a cél.
2071. laszlozsu
2011. jan. 26. 08:13

Sziasztok!

Jucus! Nem gondolom, hogy egy egész osztályt vagy tagozatot megszüntetnének. Azért ez annyira mégsem egyszerű. Nem beszélve arról, hogy ez valahol a pedagógusok munkáját is minősíti ám.

Persze, alapvetően a gyerek a hibás, hisz nem tanul, de a felelősség kettős. Sajnos a fiamék osztályában is jelen van az, hogy sikk nem tanulni, mert ők a vagány nagyfiúk és nagylányok. Bukás ugyan nem volt, de születtek gyengébb eredmények. Elmondta nekik az ofő, hogy ez egy gimnázium, ide olyan céllal jönnek a fiatalok, hogy a felsőoktatásban kívánnak továbbjutni. Aki ezt nem tartja elsődleges célnak, annak nincs itt helye. Megkéri azokat a diákokat és szüleiket, hogy vagy vegyék komolyan, vagy intézzék az áthelyezést más (szakközép vagy szakiskola) intézménybe.

A fiam nagyon felháborodva mesélte ezt, de elmondtam neki, hogy valahol igaza van az ofőnek. Nem az a baj, hogy kettesekkel és hármasokkal nem lehet elvégezni egy gimit, hanem az,hogy ezzel nem lehet bekerülni a felsőoktatásba. A szimpla gimis érettségivel pedig kitörölheti maximum. Úgy tűnt megértette. Bár én úgy gondolom, hogy meg fog ám jönni az eszük később. A szomszéd kislány is most érettségizik ugyan ebben a gimiben. 9.-ben szinte tiszta 3-asra lerontotta az eredményét, tizedikben pedig szépen elindult a folyamat, kapaszkodott felfelé, most az utolsó évben pedig több az ötöse, mint a négyese.

Szóval nyugi.

2070. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2066. - 480b578442)
2011. jan. 26. 08:04
Zsula! - Köszi a vigasztalást, remélem én is, h igy lesz. A Lányodnak jó nehéz lesz a második félév, angolol tanulni a tantárgyakat .... - de legalább jól megtanulja a nyelvet!!
2011. jan. 26. 07:59

Sziasztok!


Megkérdeztem a lányomat, h ne próbáljam-e meg a tavaly elsőnek beirt suliba ujra a felvételit, ha itt ilyen sokan buktak félévkor. - Ki volt akadva, h ő nem megy el innen, neki itt jó. A párom is azt mondta, szerinte is össze fogják szedni magukat a bukottak, év végére csak néhány gyerek fog kiesni.

Végülis 32 fő van az osztályba, még ha 7-en ki is esnek akkor is marad 25 fő. Más suliba eleve 25 fővel is indultak osztályok, ott jó kevesen maradnak, ha onnan buknak.

Tehát azért bizom benne, hogy megtette a szülői, és a félévi eredmények a hatásukat, hogy összekapják magukat a gyerekek.

- Kiváncsi vagyok a Ti sulitokba mit mondanak szülőin!?

2068. 480b578442 (válaszként erre: 2067. - Timejja)
2011. jan. 25. 22:35
Igen ezt el tudom képzelni de azt nem, hogy tömegével buktatnának tagozat megszünést vonva maguk után. A lányomékhoz jött egy új gyerek és pont abból a gimiből és arról a szakról amit ő írt be elsőnek.Nem tudom beszélt e a kislánnyal miért jött át de azt mondta megkérdezi, érdekli.Biztos mindenhol lesznek vándorlások ez már náluk is néhány gyereknek be van igérve.Jövőhéten lesz szülői kíváncsi leszek erről mondanak e valamit.Ugy tudom az érintett gyerekek szüleit már tájékoztatták.
2067. Timejja (válaszként erre: 2066. - 480b578442)
2011. jan. 25. 20:32
Épp ma néztem a suli honlapját és az a szak ahova a fiam jár és 35 volt a felvehető tavaly,az most 32 főre van meghirdetve.Szerintem,alapban arra számítanak,hogy az ő osztályukból,legalább 2-3 fő lebukik az tuti.Különben miért csökkenne a felvehetők száma.Sajnos az oktatási renszer épp most a legzűrösebb és átalakulás előtt áll.
2011. jan. 25. 18:23

Tímeja !

Ne bosszankodj majd kijavítja én is így állok hozzá.


jucus!

Szerintem ez nem fog bekövetkezni. Nálunk is hasonló a helyzet francián de a lányommékkal közölték a tanárok a szak nem szünhet meg.

Egyébként szerény véleményem az, hogy azért buktatnak gőzerővel félévkor mert év végére fog ez az arány csökkenni ugyanis az iskolának nem érdeke a buktatás mert fejkótát kapnak a gyerekek után.Na és persze melyik tanár akarná, hogy gyerekhiány miatt felmondjanak neki? Szóval szerintem ez az egész oktatási rendszer egy kalap sz... sem ér ez a nagy büdös véleményem és egyre inkább ez.


Nekünk most félévtől bejött a biosz és a töri angolul de most még átveszik magyarul utána kezdik tanulni.

2065. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2064. - Timejja)
2011. jan. 25. 14:10

Remélem én is, h riogatásnak mondták, mármint a szülők ráhatását várták az ügy érdekében. Azzal együtt elszomoritó valóság ez a sok bukás. Valóban nem tanulnak. Azóta egy-két gyereket elvittek magántanárhoz és elkezdett jó jegyeket szerezni. Azt mondták a tanárok, h nem kell magántanár ennyi nyelvóra mellé, csak TANULNI KELL. Itt látszik, h akit elvittek tanárhoz, mivel ott foglalkozik a gyerek a tanulással, meg van az eredménye. A lányom is járt év elején korrepetálásra, mivel a haladó csoportban le volt maradva, de már nem jár. A tanárok szerint nyelvet meg lehet tanulni külön tanár nélkül is.


Hiába akarnám elvinni a gyereket abban az esetben, ha megszünne az osztály (bár remélem erősen, h nem lesz igy!) mert ilyen osztályt nem találnék, max. vihetném nyelvi előkészitőbe, és akkor megint járhatna még + 5 évet, akkor az már összesen 6 év lenne, azt meg semmiképp nem szeretném.

2064. Timejja (válaszként erre: 2061. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 25. 11:44
Ha ilyen megtörténne,akkor elvinném máshova a gyereket.Egy kalap alá nem vehetik a jókat és a rosszakat.Meg,hogy megszűnne egy komplett osztály?Ezt nem csak riogatásképp mondták?Hihetetlen milyen rossz eredményeik vannak egyeseknek.Nálunk még nem volt szülői,de kíváncsi vagyok én is,de a fiam nem mondja,hogy tragikus lenne a helyzet.
2063. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2059. - 480b578442)
2011. jan. 25. 11:07
Zsula! Nekem is az a tapasztalatom, h rosszabb jegyeket kaptak, arra gondolok, h adnak azért esélyt év végére a jobb jegyekre. Mi uj matektanárt kaptuk fél évtől, remélem jobb is lesz!:)
2062. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2060. - Timejja)
2011. jan. 25. 11:05
Timejja! Ne idegesitsd magad mostmár a jegyeken, én is abban bizom, h még jó néhány tantárgyból javitunk az év végére!
2011. jan. 25. 11:02

Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam szülőin, nagyon-nagyon sokáig tartott. Elmondta az ofő, h nagyon rossz az osztály, nem tanulnak, és 32 bukás van, ez az osztály feléből tevődik össze. Vagyis egy gyerek van hogy 3 tantárgyból is bukik. Egy kicsit megijedtem, mert attól tartok, hogyha nem szedik össze magukat a többiek, nehogy megszünjön az osztályuk.

- Nem tudjátok, h hány fővel inditanak még kb. osztályt tovább? Nagyon rossz lenne, ugyanis mi vegyes osztályba O. két nyelvet tanulunk egyszerre, és pont ilyen osztály (aki ugyanitt tart) nem nagyon lehet találni máshol. Azt mondták, ha netán megbuknának annyian, akkor a jövő évi 9-esekhez csatlakoznak be, ami azt jelenti, h nem tanul több tanévet tovább, de a nyelvi előkészitő nem onnan folytatódik, ahol tartanak, hanem kezdik ujra a jövő évi 9-esekkel.

Ez nagyon rossz lenne, főleg nekünk, akiknek tanul a gyereke (ez egy fél osztálynyi) ugyhogy remélem a szülők előveszik a gyerekeiket - akiket érint - és felpörgetik magukat év végére.

2060. Timejja (válaszként erre: 2059. - 480b578442)
2011. jan. 25. 07:16

Nálunk meg a témazárók duplán számítanak és az teljesen megpecsételheti az egészet ,mint ahogy írtam is,hogy bizi oszátás előtt kerek 4-esre állt a fiam,de iratott még egy témazárót mert sok egyes lett,(már egyszer megírták).A fiamnak 3-asra sikerült,így az duplán számítva 3.44-re lehúzt utolsó héten a jegyen.Én is bepöccentem,ráadásul azt ő már egyszer megírta 4-esre,de ez a tanár mindenkivel megiratja,nem csak az egyesekkel.

De most jól indult,tegnap 5-ös lett a témazárója függvényekből.

2011. jan. 24. 23:41

jucus!

Matekból mi is 3-ast kaptunk amit ő sem ért mert szín 4-re állt.Meglepett mi sem értjük ezeket az osztályzásokat.Állítólag mindenki egy jeggyel rosszabbat kapott mert az utólsó doli osztályszinten 1-2 lett.Na de ezért mikor az összes többi 4-es 5-ös?

2011. jan. 24. 23:36

Sziasztok:)

Látom mindenkinél megszülettek a félévi jegyek.

Gratulálok

Nekünk lett két 3-as a többi 4-5.

A tavalyihoz képest kicsit rosszabbak lettek a jegyek ami a lányomat is nyomasztja és azt mondta a második félévbe belehúz.Remélem így lesz.

2011. jan. 23. 12:06

Sziasztok Lányok!

Gratulálok a félévi jegyekhez, ugy látom, h senkinek nincs nagyon aggódnivalója!:)

Részemről az az egyik öröm, h az angolból megdicsérték, látszik rajta a fejlődés, mostanra érett be a felzárkózása a haladó csoporthoz. Németből a csoportjukból ő volt a legjobb. Hétfőn lesz szülőink, kiváncsi vagyok mit mond a tanár.

Ami bosszant, mert igazán nem értem, h testnevelésből tiszta 5-ös volt, és 4-est kapott. Mindig megdicséri a tanár, ráadásul sportol is nem értem az osztályzását. Lányom szerint utolsó alkalmakkor kapott rosszabb jegyet, mert a kötélre nem tudott végig felmászni, és a szekrényugrás sem az erőssége. - Na de a jegyekben ezt nem láttam a dititális naplóban csak szin 5-ösök voltak. Nem a legfőbb tantárgy a tesi, de bosszant, mert abból aztán tényleg megérdemelte volna az 5-öst. Töriből is rosszabb jegyet kapott, mert a tanár az év eleji 5-öst, (amit év elején kapott, és végig mutogatta az iskolában a lányom munkáját, h igy kell csinálni!)

nem irta be!:( Többször szólt a lányom neki, és mindig elfelejtette. Pedig ez döntő lett volna az osztályzásában, ugyhogy ezt igazságtalannak tartom. Összességében meg vagyok elégedve a többi eredményével, örülök neki, ugy látom, h készül, tanul.

2056. Cilumiluci (válaszként erre: 2054. - Laszlozsu)
2011. jan. 21. 15:45
Jaj,igen:)
2055. Timejja (válaszként erre: 2052. - Laszlozsu)
2011. jan. 21. 15:45
Imádja és mindig el is mondja,hogy milyen jó ,hogy ide is szeretett volna járni amúgy is és még ,hogy plusszban szuper is!Van sok barátja és jó az osztály.
2054. laszlozsu
2011. jan. 21. 15:43

Most az jutott eszembe, hogy miként fogunk itt izgulni majd az érettségi, meg a felsőoktatási felvételi idején.

Visszajön az az eredeti hangulat, amikor indult a fórum.

2053. Cilumiluci (válaszként erre: 2052. - Laszlozsu)
2011. jan. 21. 15:40
Igen,jó a suli:)Gratula mindenkinek!!!
2052. laszlozsu
2011. jan. 21. 15:32

Sziasztok!

Akkor túlestünk a kritikus első féléven is.

Most már tudják a szokásokat, a követelményeket, beilleszkedtek. Úgy gondolom az ezután következők már csak jobbak lesznek.

A Ti gyerekeiteknél még mindig töretlen a lelkesedés, jól érzik magukat az új sulijukban?


Nálunk minden szuper, imádnak ide járni.

2051. Cilumiluci (válaszként erre: 2050. - Timejja)
2011. jan. 21. 15:09
Köszi:)
2050. Timejja (válaszként erre: 2049. - Cilumiluci)
2011. jan. 21. 15:04
Gratulálok,ügyes volt!
2049. Cilumiluci (válaszként erre: 2048. - Timejja)
2011. jan. 21. 14:54
Nekünk is van 3-as és 4 db 5-ös is,magyar nyelvtan dícséretes 5-ös,a fiam megnyerte a nyelvtan versenyt:)
2048. Timejja (válaszként erre: 2047. - Cilumiluci)
2011. jan. 21. 14:52
Elvileg megvan nekünk is csak vissza adta a fiam,az irodalom és a nyelvtan jegyet felcserélte a tanár.Föci,matek,fizika,irodalom 3-as!!!Javítani kell.Biosz,nyelvtan,kémia,gazdaság,infokezelés 4-es!Angol,info,viselkedés,ének,külalak,töri 5-ös!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook