Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2107. Aranka2
2011. febr. 2. 23:14

Sziasztok !

Ma mondta a lányom ,hogy Zsófi néni van a Való-Világban. Ugyan őt nem ,de abban az iskolában tanít ahová a lányom is jár. Így aztán megnéztem :)

2106. laszlozsu
2011. jan. 31. 11:44

Szia!

Pont a 2011-es fórumban tett már fel valaki egy ilyen kérdést. Egy topictársunk válaszolt is oda.

Ott megtalálod.

2105. D. anita
2011. jan. 31. 09:06

Sziasztok!


Szóbeli felvételivel kapcsolatban szeretnék érdeklődni tőletek.Megyünk majd angolból, és magyarul is elbeszélgetésre : általános inteligencia.Ez vajon mit jelent, milyen kérdések merülhetnek fel majd szerintetek?

2104. 480b578442 (válaszként erre: 2103. - Laszlozsu)
2011. jan. 30. 21:07
Bizzunk meg bennük és higyjük, hogy az eddigi nevelés szele és a hangunk valahol majd csak utóléri őket.Ettől többet ilyenkor már ugy sem nagyon tehetünk:)
2103. laszlozsu (válaszként erre: 2102. - 480b578442)
2011. jan. 30. 16:12

Hát van mindenre példa, az biztos.


Én csak abból gondolom, hogy náluk még nem áll fenn ilyesmi, mert valahogy olyan éretlen ehhez még.


Hacsak jól át nem vágnak és mozi vagy uszoda helyett máshol lógnak. Bár azt nem hiszem, mert mindig társasággal mennek, ha mennek.

2011. jan. 30. 15:31

Igen nagy többségben ez jellemző a lányokra ők udvarolnak.A lányom is pont tegnap próbálta megmagyarázni a barátnőjének, hogy ne ő kísérje már ki a fiút az állomásra.

Egyébként ne gondold ám, hogy annyira ártatlanok még ezek a kapcsolatok:)

Gyerekem a napokban mesélte, hogy az egyik csajszi elszedte a bárátnője pasiját amit nem volt nehéz mert a kislány nem akart vele lefeküdni a másik pedig megigérte a srácnak, hogy ő megteszi.De tegnap még ettől csudábbat is mondott.Az egyik haverja aki elhívta a gyerekemet karácsonykor a barátnőjének ajándékot venni elmondta a lányomnak, hogy lefeküdt a kislánnyal aki most 8-os.Szóval én ugy gondolom nyitott füllel és fél szemmel kell ám köztük járni.

2101. laszlozsu (válaszként erre: 2100. - 480b578442)
2011. jan. 30. 14:38

Szia Zsula! Sziasztok!

Az az igazság, hogy az én fiam is csak egy 15 éves kamasz ám. Jól tanul, kétség nem fér hozzá, de hogy mennyire gondolkodik okosan, hát a fene se tudja.

Más arcát mutatja itthon, s más pl. amikor jönnek a haverok, s maguk közt beszélgetnek a kapuban, vagy a szobájában.

Nem feltétlen van ám itt szó még bármilyen komolyabb dolgokról. Tényleg ártatlan kapcsolatok ezek. Max. a telefonszámlát növelik, de más miatt nem kell aggódni egyelőre.

Azt sem gondolnám, hogy ezek a csajszik könnyelműek lennének, egyszerűen csak kész nőként néznek ki, belül pedig ugyan olyan gyerek lélek van, mint a fiúkban.

A baj sokkal inkább az, hogy elkényeztetik a gyereket. Ők jönnek érte, ők hívják, s a fiamnak ez nyilván tetszik. Nekem sokkal inkább ez a furcsa.

2011. jan. 30. 14:19

laszlozsu!

Ez tényleg érdekes amit írsz pedig a te fiad okos intelligens fiú fene gondolná, hogy ezeknek a fiúknak pont a nem ilyen lányok tetszenek.Persze tényleg nem kell komolyan venni mert gondolom ha majd komolyabb kapcsolatra szánja rá magát jobban meggondolja. Egyébként tényleg nem szabad a külső alapján ítélni. A lányom mesélte, hogy az ő sulijuk tömve van ilyen típusú lányokkal de meglepődött 1-2 lányon, hogy mennyire nem olyan mint amilyennek mutatja magát.De tényleg ahogy fogalmaztál jönnek mennek mint a 6-os villamos.És ugy vélem így is van ez rendjén, ismerkedjenek, tapasztaljanak szerintem majd késöbb ezekből fognak egy tartós kapcsolatot összerakni.Viszont nem szeretem ha egy kislány könnyelmű és hamar odateszi magát ami egy fiúnál talán még belefér.Háát remélem a lányomat senki nem fogja ennyire elszédíteni.Most ugy tünik helyén van az esze.Eddig 3 fiú tetszett neki amiből a mostani kivételével nem lett kapcsolat de mindkettő megbánta és most a legjobb haverok.Most ennél a srácnál várja mikor tisztul le az agya és veszi fel ő is vele a kapcsolatot.Azt mondta nem alakult ki részéről és állítólag a fiú részéről sem vonzalom viszont nem találkozott még olyan fiúval aki ennyire színes egyéniség volt és a csajokon, pián kívül mindenről el lehetett vele beszélgetni.(Bár igaz aztán csak kilyukadt ő is a piánál:))

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én újra megélem fiatal éveimet tök jó:))

2099. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2098. - Laszlozsu)
2011. jan. 30. 12:01

Lászlozsu! - Jól jellemezted a "csodamacákat"!:)

- De teljesen egyetértek Veled!:)

2098. laszlozsu (válaszként erre: 2095. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 30. 11:08

Persze hogy lehet attól még rendes ember. Ez most életkori sajátosság.

Az én fiamnak például pont ezek a kis "csodamacák" jönnek be, ahogy ezt Timi megfogalmazta.

Legalább is ilyen típusú kislányokat látok a társaságában forogni. Olyan tipikus divatos, sminkelős, fürdőszobai tükörben fényképezkedős csajszikák. Szerinte ők a "bevállalósak", lehet velük "hülyülni". Most még ez a fontos.

Aztán lehet, hogy teljesen rendben van ám minden velük, mert hát nem ismerem őket, maximum a látszat alapján ítélhetnék. Azt meg nem szabad.

Gyerekek még. Annyi minden formálja még őket.

2097. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2096. - 480b578442)
2011. jan. 29. 07:58

Zsula! - Akkor nálatok is zajlik az élet!

Kiváncsi leszek év végére hányan maradnak az osztályban, akik most buktak.


Nálunk is azt mondta az osztályfőnök, h a nyelv tagozatos osztályok szoktak elől lenni az eredményességi mutatókban.


Ugy vagyok vele, akiket év végén kibuktatnak, azok inkább menjenek is, talán aki marad, azzal lehet majd dolgozni. Nálatok ezek szerint felét buktatják a mi osztályunkhoz képest. Kiváncsi leszek összekapják-e magukat!

2096. 480b578442 (válaszként erre: 2095. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 28. 22:45

Nekem sem azt nem is hagynám.

Szerintem is a látszat egy felszín de erre ők még most nem fognak rájönni mert kis bohémok még.

Majd pár év múlva már máshogy fogják egymást értékelni.

A lányom ma kivett a könyvtárból egy angol regényt. Kérdezem tőle ezt el fogod tudni olvasni? Azt mondta a legegyszerűbb szint szerinte el de ha valamit nem ért majd megnézi a szótárban.Kíváncsi leszek de már annak is örülök, hogy valami értelmes dolgot látok a kezében.


A sulibalhét ma még az is tetőzte, hogy 2 lány meglógott a francia óráról és a kis buták kiírták facebookra, hogy meglógtak és a szinvaparkban vannak a franciatanár pedig elolvasta:)

7-en buktak az osztályból és ma az ofő bejelentette az igazgatónak és az érintett szülőknek javasolta konkrétan 4 gyerek elküldését de a többi 3 is gondolkozzon el a váltáson.

Illetve közölte az osztállyal akik nyelvből 3-asok lettek is gondolkodjanak, hogy van e értelme végig bukdácsolni az elkövetkező éveket.

Hát nagyon kíváncsi leszek ebből mi lesz év végéig.

2095. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2093. - 480b578442)
2011. jan. 28. 18:41
Zsula! Abban igazad van, h a látszat csal! Nem feltétlen rendes lány az aki, nincs kifestve és forditva sem igaz. Nekem sincs ellenemre, ha valaki sminkeli magát, még a mükörömről sem vagyok rossz véleménnyel (egyébként régen én is csináltam) mindenben van egy normális szint. A végletes dolgok nekem nem szimpatikusak, sem öltözködésben, semmi másban, azzal együtt lehet ez a korral járó "dili" is, amit majd kinőnek, tehát lehet még "rendes" ember az is, aki jelenleg igen hülyén néz ki.
2011. jan. 28. 17:33

A lányom szerint nagy gáz van a sulijukba.

Az új kislány akit említettem 2 nap után nem bírta visszament a gimibe de nagymama bement az iskolába és kicsapta a balhét(teljesen jogosan) hogy milyen osztály ez és milyen a tanítás, tanárok.(Bár utóbbit igazából nem értem 2 nap alatt, hogy állapította meg)

Szóval összehívták a tanári kart és a szülőket mint írtam rendkívüli szülőértekezletre.

Kíváncsian várom a fejleményeket.

2093. 480b578442 (válaszként erre: 2087. - Aranka2)
2011. jan. 28. 14:50

Tényleg aranyosak:)

Ez is így nyitott, hogy mi lett vele fene tudja.

Tegnap mivel a lányomék új órarendet írtak és 5 helyett 7 órájuk volt szólt a fiúnak, hogy nem fognak tudni találkozni.Erre a fiú azt mondta nem baj várok rád és igaz addig elütötte az időt a haverokkal de megvárta a lányomat.

Ki tudja lehet, hogy a haverok kezdték húzni minden esetre a gyerekem azt mondta mostantól csak magával fog foglalkozni.Egyébként fiús anyukák ne gondoljátok, hogy minden ribi kinézetű lány az és minden szolíd kislány visszafogott. A látszat sokszor csal.A lányom is szeret kicsit divatosan öltözni, festeni magát de nem baj az amíg izléses nem pedig nadrágból kilógó bugyi és bluzból kieső mellek.

laszlozsu!

Igazad van a fiúkat meg attól nehogy összehozzanak egy végterméket aztán fizethetnek egy életen át.Hány ilyen ismerősöm van.

Hát nem könnyű.


Na jól ki taglaltuk ezt a témát ténylég lassan már egy társkeresőt is nyithatunk kamasz gyerekeknek:)

2092. Aranka2
2011. jan. 28. 12:52

Köszönöm :)))

Este amikor a kapuhoz érnek becsöngetnek ,hogy lássuk tényleg nem együl jött haza. Ez apa kívánsága volt :)))

2091. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2087. - Aranka2)
2011. jan. 28. 12:48

Aranka! - Ez tök jó, aranyosak lehetnek!:)


Jó lenne, ha jó sok jól nevelt, udvarias fiu lenne. Tudom egyébként, h a lányok sem angyalok!:)

2090. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2085. - Timejja)
2011. jan. 28. 12:46
- Hátha még levelezünk egy jó darabig!:):)
2089. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2086. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 12:45
- Látod, megalapozzzuk a gyermekek jövőjét!!:):)
2088. laszlozsu (válaszként erre: 2087. - Aranka2)
2011. jan. 28. 12:15

Gratulálok.

Valamikor mi is így kezdtük, ha emlékszünk még.

2087. Aranka2
2011. jan. 28. 12:00

Sziasztok !

Úgy látom az én lányom kivétel több mint 6 hónapja jár az 1 évvel idősebb fiúval.(minden 19 -én rózsával jön haza :))) Aki ha elmennek haza kíséri ,pedig a kerület másik oldalán lakik. A téliszünetben volt nálunk .

2086. laszlozsu
2011. jan. 28. 11:13

Mi folyik itt? Társkeresőt nyitottunk, Anyukák!

:-))

2085. Timejja (válaszként erre: 2084. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 28. 08:58
Lehet,hogy nekik kettejüknek kéne találkozni!?:))))
2084. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2081. - Timejja)
2011. jan. 28. 08:38
Timejja! - Én azt gondolom, a lányom sem cicababa, nincs müköröm, nem festi magát lehet, hogy nem Ő a legmenőbb az osztályban, de ugy vagyok vele, legyen önmaga, és ismerkedjen össze majd olyan fiukkal, akik az ilyen tipust kedvelik. Bizom benne, h minden zsák megtalálja a foltját ...!:)
2083. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2080. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 08:35
- Jót mosolyogtam az őskutatásban!:)
2082. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2078. - 480b578442)
2011. jan. 28. 08:34

Zsula! - Ugy tünik ez probléma most megoldódott!

Lerendezte a lányod az esetet. Megáll az ész, h már alkohollal akarta kinálni a lányodat. Lehet én is maradi vagyok, de azért ez gáz. A másik probléma, hogy a kinézetét kritizálta, basszus ha nem tetszik neki, mi a fenéért akar vele randevuzni, azzal randizzon, akiért oda van, ugy összességében! - Nem?! - Látod megoldódnak a dolgok!

2081. Timejja (válaszként erre: 2080. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 08:01
Hát én is fius anyuka lévén,u.ettől tartok.Az én fiam egy szelid,normális fiú,nem az a mai vagány,machó,hanem olyan hagyomásoabb fajta és a csajokat nézve ők meg olyan full extrás,műkörmös stb lányok most akik úgy váltogatják a fiúkat mint a bugyijukat és féltem szegényemet,hogy mivel nagyon naív,nehogy beleszeressen egy ilyen kis csoda macába,aki aztán jól megszivassa.Na én meg ettől félek.Egy szó mint száz,ha fiú ha lány itt nincs különbség kamasz korban,ha valaki gané tipus akkor tök mindegy.Unokatesója a fiamnak is jár egy lánnyal már,ő is 9.-es,tök jól elvannak,helyesek.Ilyen eshetőség is van,nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.:)))
2080. laszlozsu (válaszként erre: 2079. - 480b578442)
2011. jan. 28. 07:05

Háááát. Azért én is tartok ám tőle, hogy nehogy valami galibába keveredjen.

Ha a "legyet röptében" akcióban mondjuk valami maradandót alkotnak, az ránk nézve is probléma, nem csak a kislánynak.

Bár még itt nem tartunk, de a csajok jönnek-mennek, mint a hatos villamos. Nem is szimpatikus ez nekem, független attól, hogy ez még olyan nagyon ártatlan dolog.

Kérdeztem is az apját, hogy kire ütött ez a gyerek, mert én nem voltam ilyen, Apa szerint ő sem. Akkor csak valamelyik nagyszülő lehet, majd színt vallatunk az "öregekkel".

2011. jan. 27. 19:39

Ja még annyit jucus nekünk nehezebb lányokat jobban kell félteni mert ezeknek a kamasz fiúknak lsd még a legnormálisabbnak is a hormon elveszi az eszüket és a legyet is reptében.Na ezt az időszakot fogom kicsit nehezen átvészelni az állandó résen vagyok miatt,de nem baj majd edződöm:)

laszlozsunak ebből a szempontból könnyebb dolga van.

2011. jan. 27. 19:33

Sziasztok!

Igen én is így gondolom bár a feljöhet hozzánkot ugy gondoltam behozza bemutatja 5 perc mégis tudjam kivel megy el. a barlangfürdővel nekem az a bajom ez tipikus becserkésző férfi gondolkodás de Juditnak meg van a magához való esze és jól kivágta magát, hogy legutóbb jól megfázott inkább menjenek máshová.

Na mitagadás csajok tényleg nehéz ez a korszak.

Igen elmúlhat és ma össze is vesztek ugyanis minden csoda 3 napig tart, a mi esetünkben 2 hétig mert ma közölte vele ez a 6 osztályos egyházi iskolába járó jólnevelt kisfiú, hogy holnap elé megy a suliba és visz majd alkoholt amit karácsonyra kapott és majd isznak.Ja és kritizálta a lányom külsejét mert, hogy belsőleg nincs vele baja, ritka normális de miért jár magas sarkuba és miért nem fésüli be a haját a szemébe.Szóval a gyerekem jól kiosztotta aztán hazajött.


Ja a sulival nincs baj matekdoli 4-es lett 2 pont híján 5-ös.Mindig 1-2 ponton csúszik el.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook