Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2017. Cilumiluci (válaszként erre: 2016. - Edit1965)
2011. jan. 12. 09:57
Szerintem nyugodtan írj ide:)Lehet hogy össze is vonnák ha új fórumot indítanál.
2016. Edit1965 (válaszként erre: 2012. - Timejja)
2011. jan. 12. 09:56

Nyitottam már, de a kutya se jött rá. :(


Meg azért is benneteket kérdeztelek, mert volt olyan dolog, amit csak ti tudtatok, akik már keresztülmentetek a felvételin, és sokat segítettetek ! :)

2015. Cilumiluci (válaszként erre: 2014. - Ke65)
2011. jan. 12. 09:48
Az igen magas :)Próbáljátok meg a Telekit vagy a Szent Lászlót:)
2014. ke65
2011. jan. 12. 09:23
Sziasztok! Köszönöm szépen az infokat, sokat segítettetek. Az iskolák mindegyikébe 3/4 óra alatt el lehet jutni tőlünk, még a kerületikbe is ennyi. Én viszonylag gyerekbarát iskolát keresek, olyat, ahol a gyerekem jól érzi magát. Az erőseket egy szakember ajánlása alapján vettem fel a listámra, aki nemrég vizsgálta a gyerekeket.(Egyik sem kitűnő tanuló, de 146 és 150 IQ-t mért náluk felnőtt tesztvizsgálatok alapján.)
2013. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2011. - Laszlozsu)
2011. jan. 12. 07:59
Lászlózsu! - Semmi baj!:) Én meg inkább csak a 4 évfolyamosra figyeltem!
2012. Timejja (válaszként erre: 2006. - Edit1965)
2011. jan. 12. 07:23

Szia!


Remélem nem veszed sértésnek,de én ajánlanám,hogy nyiss egy olyan fórumot,ami tavaly itt is elkezdődött velünk,hogy a te esetedben,jelenleg hasonló helyzetbe lévő anyukákkal tudsz beszélni.Mi itt már egy éve dumcsizunk én kicsit később jöttem,de befogadtak a lányok.Hidd el sokkal jobb lesz megvitatni,átgondolni dolgokat olyanokkal akik ugyanúgy benne vannak az idei felvételik hajrájában.Mint ahogy kezdtem is ,nem szeretném ha félreértenél,nem azt akarom javasolni,hogy ne tőlünk kérj tanácsot.Természetesen mindenki szívesen segít,de sokkal jobb lenne neked is,ha összejönne egy ilyen csapat mint a miénk és hosszútávon tudnáok közös élményekről,tapasztalatokról beszámolni egy másnak.Persze aztán a későbbiekben is megmaradna az a fórum és mindig tartanátok a kapcsolatot.

Nem tudom,hogy gondoltál-e már erre,én csak ötletet szeretnék adni jó szándékkal.


Üdv

2011. laszlozsu (válaszként erre: 2009. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 12. 06:56

Helló Jucus!

Elnézést, ezt én néztem be.

Tényleg a 4 évfolyamos volt az egyik gyermek esetében, csak a kisebbnél volt a 6 osztályos.

Nem tudom miért, de valamiért arra asszociáltam, hogy 8 osztályos gimi. Az volt bennem, hogy 4. után megy felvételizni.

Szóval bocsi. Legközelebb jobban figyelek.

2010. Edit1965
2011. jan. 11. 21:08

Jucus !


Szerintem reális az iskolák jellemzése. Sok függ attól is, hogy ki hanyadiknak hova jelentkezik, és amit közületek is írt valaki, hogy volt aki rosszabb tanuló volt, mint a gyereke, de volt önbizalma, és megjelölt egy erősebb sulit, ahova fel is vették. Szóval, sok mindentől függ, de a fő kérdés, hogy a gyerek bírja-e a jobb, erősebb sulit ! Ti már ezt a bőrötökön érzitek.


Minden gyereket nagyjából a képességeinek megfelelő suliba kell beíratni, amennyire be tudjuk lőni.


Azt tudom, hogy nem teljesen egyforma lesz a feladatsor, de mivel megcsináltuk évekre visszamenőleg, a típusát be lehet lőni. Az is nagy segítség.

2011. jan. 11. 20:46

Egyébként a közepes gimikbe, amiket irtam, volt olyan személyes ismerős, volt osztálytárs, aki 3,5 körül is bekerült, mivel sokan kiestek előle. Nem mondom, h jól megy neki a suli, de bekerült!!

Ezért mertem irni ezt az átlagot! És mégegyszer mondom ez 4 évfolyamos gimibe van, nem 6 és 8 osztályosba, oda nem vagyok rálátással.

2008. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2002. - Edit1965)
2011. jan. 11. 20:41
Edit! - Nem ugyanazt a felvételit irják előszörre és mádoszorra, ha beteg, vagy bármely más miatt van távol, más feladatsort fog irni legközelebb!
2007. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2000. - Laszlozsu)
2011. jan. 11. 20:39
- Bocsi, de én nem 8 és 6 osztályos gimit irtam, az volt a kérdés, h 4 évfolyamosba menne a kérdező.
2006. Edit1965 (válaszként erre: 2004. - Laszlozsu)
2011. jan. 11. 20:35

Az nagy segítség...ugyanis végig megcsinálta a lányom a 2004-2010-es feladatsorokat, matekból és magyarból is, és az M2 alig tér el az M1-től, azaz nagyon nagy segítség, hogy milyen feladattípusokra lehet számítani.


Átnézi, és akár max ponttal felvételizik.


Ezt így nem tartom jogosnak, mert tuti, hogy sokan élnek vele.

2005. Edit1965 (válaszként erre: 1997. - Ke65)
2011. jan. 11. 20:33

Veres Pálné, Eötvös : kitűnő és jeles


Ami nagyon fontos, hogy közel legyen az iskola, ne kellejen az egész napját utazással töltenie.

2004. laszlozsu (válaszként erre: 2002. - Edit1965)
2011. jan. 11. 20:26

Szia!

Nem. A pótfelvételire természetesen új feladatsort adnak ki. Itt pusztán annyit könnyíthet, hogy nagyjából képbe lesz, hogy milyen típusú feladatok vannak, s azokra gyúr rá.

2011. jan. 11. 20:24

Sziasztok lányok!

Olvasgatom mi történt veletek.

Nem sok időm van fórumozni mióta az adófizető polgárok táborába kerültem:)

Nálunk is van hajrá bár már vége mert ma beszedték az ellenőrzőt.Nem tudjuk milyen lesz csak azt, hogy angolból 4-es.Állítólag akik buknak azoknak be lesz írva az ellenőrzőbe, hogy mire számítsanak.Kíváncsi leszek mert pár gyerek változatlanúl nem ide való.Nekünk továbbra is az osztályösszetétellel van baj nem a sulival.

Néhány gyerek hangoskodik, zavarja az órát, mobilozik, festi magát szóval katasztrófa.

Remélem fog jövőre változni mert már azon gondolkodunk átvisszük másik suliba de ezt azért jó lenne elkerülni mert akkor újra kell kezdeni a 9-et.

2002. Edit1965
2011. jan. 11. 20:23

Sziasztok !


Ami nekem motoszkál a fejemben....ha valaki nem megy el az első január 22-i, normál felvételire, mert "beteget" jelent akkor majd megnézi a megoldókulcsokat, és feladatsort a neten ( azt írták, hogy 13-tól fent lesz a feladat és a megoldókulcs) , és nevetve felvételizik 27-én.


Vagy csak a megoldókulcsot teszik fel, kizárólag a megoldásokat ?

2001. Edit1965 (válaszként erre: 1997. - Ke65)
2011. jan. 11. 20:21

Szia !


Lányom is most fog felvételizni. Amit tudok iskolákról, a lányom általános iskolájából tavaly felvételizettek alapján:


Petőfi: 4,2-4,5

Apáczai: 4,7-4,9 ( de inkább kitűnővel, és erős gimi )

József: 4,0-4,3

Budai: attól függ, mert a két tannyelvűbe, és a gimibe 4,0 és 4-es felett, egyébként 3-as feletti bizivel is be lehet jutni


A 4 osztályos rendes gimikről írtam.

2000. laszlozsu (válaszként erre: 1999. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 11. 19:13

Szia Jucus!

Ne haragudj, nem cáfolni akarlak, de 8 osztályos és 6 osztályos gimibe 3.8-al nem lehet bejutni.

Minimum 4,6-tól van esély,de a legjobb a kitűnő, s akkor még nem biztos, hogy a felvételi jól sikerül.

Az elvárt pontszám alsó határa(hozott és írt együtt) 80 a 100-ból ezekbe.

Nálunk tavaly itt húzták meg a határt. 80 alatt senkit sem vettek fel.

1999. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1997. - Ke65)
2011. jan. 11. 18:26

Szia ke65!

Próbálok segiteni, amikről hallottam gimikról talán tudok egy-két szót mondani.

Petőfi I. kerület közepesen erős gimnázium, József Attila XI. ker. a közepes felett van, Budai XII. közepes, Veres Pálné erős, Elte Radnóti erős, Apáczai a legerősebbek egyike, Toldy erős, Eötvös nagyon erős, Trefort erős.

A többi gimiről nem hallottam. Ami azt jelenti, h közepes, oda kb. 3,8-tól lehet bejutni simán, a közepes felett 4,3 körültől, az erősekbe pedig 5-ös tanulókat vesznek fel.

- Hátha tudtam valamit segiteni!

1998. laszlozsu (válaszként erre: 1997. - Ke65)
2011. jan. 11. 17:20

Hát én azt gondolom, hogy elsősorban az iskola közelségét tekintsd. Mivel írod, hogy 4 és 6 osztályosba készültök, ebből adódóan a gyermekeid még a 10. és 12. évükben járhatnak. Nem biztos, hogy kellően nagyok ahhoz, hogy fél napot átutazzanak a városon oda-vissza, s mellette még jól is tanuljanak. Mert hát az ilyen tipusú intézményekben van követelmény rendesen. Az én kisebbik fiam is 6 osztályost kezdett az idén. Nagyon fáradt, nehezen vette fel a ritmust, de ma már valahogy beleszokott. A tanulással nincs gond, de szörnyen elfárad minden áldott nap. Ezt tartsd szem előtt mindig. Semmiképpen ne versenyistállószerű legyen számára az új iskola, ahova utazni kell, tanulni kell, külön programokon kell részt venni, stb..., s akkor mikor pihen.

Biztosan van különbség az általad felsorolt iskolák között, de hidd el, ezek mind-mind kiemelt képzést adnak jellegükből fakadóan. Azért hozták létre őket.

Szóval ne az iskola hírnevét nézd elsősorban, sokkal inkább a távolságot, hogy mekkora terhet raksz a csemetéidre. Mi nem bántuk meg,mert nagyon jól érzi ott magát, de néha a szívem szakad meg, amikor az esti fürdés előtt ülve, tátott szájjal elalszik a fotelban.

1997. ke65
2011. jan. 11. 14:17
Sziasztok,csak néhány oldalt tudtam elolvasni, így nem derült ki számomra, melyik iskolákba járnak a gyerekeitek. Tudtok nekem gimnázium ügyben segíteni? Lányom 4 osztályosba, fiam 6 osztályosba szeretne menni Budapesten. Jópár iskola van a listánkon, de teljesen tanácstalan vagyok a sorrend miatt. Ha van valakinek infoja,ossza meg velem: Petőfi I.ker., Babits, Könyves IV. ker.,Weöres IX.ker., Szt. László, Zrínyi X.ker., József A. XI. ker.,ELTE Gyakorló, Tamási Áron, Budai XII.ker., Álmos vezér XIV.ker., 6 osztályosak:Toldy, Babits, Apáczai, Eötvös, Veres Pálné, Trefort, ELTE Radnóti. Vidékről költöztünk ide, nem ismerem az iskolákat. Köszönöm.
1996. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1995. - Timejja)
2011. jan. 11. 11:12
Sajnos az esetek nagy többségében a szülő hibás!!!:(
1995. Timejja (válaszként erre: 1994. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 11. 07:20
Hidd el az ilyeneket gyorsan kiszűrik,szerintem a gyerekek is a tanárokat segítik ha arról van szó és akkor hamar kiderül.Azért az ilyen gyerek szüleit kéne megnézni.Én akiről írtam,azt a fiút valahol sajnálom.Elvált szülők,az apuka le se tojja,az anyuka meg egy faluba csücsül a pasijánál,a srác folyton egyedül van otthon,vagyis csavarog ,jön megy,az anyja meg nem tud semmit.Épp pár napja beszéltem egy másik volt oszt.tárj anyukájával akinek a fiának haverja ez a fiú ,elmegy hozzájuk elég sűrűn és már lpott tőlük ékszert meg pénzt is.Szóval katasztrófa a gyerek és ha megnézzük a hátteret,nem is biztos,hogy ő a hibás.Szomorú:((
1994. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1993. - Timejja)
2011. jan. 10. 20:51
Állitólag ezt a kislányt(mármint a kábszerest) félévkor elküldik. - Remélem én is!
1993. Timejja (válaszként erre: 1992. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 10. 20:04
Én is hallottam épp a múltkor egy volt osztálytársról,hogy füvezik.Ahova jár,azt a sulit mi 5.-nek jelöltük,jó ,hogy nem jutottunk el odáig ,állítólag nincs egyedül a fiú,vannak füves társak.Szörnyű,de ez itt van a levegőben már ebben a korban és bizonyos körökben,de én maximálisan bízom a fiamban,még a pezsgőbe sem iszik bele Szilveszterkor,a bagónak a szagát is gyűlöli,tudom,hogy nem fog ilyen helyzetbe kerülni.
1992. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1991. - Timejja)
2011. jan. 10. 17:32

Timejja! Normális fiad van, legyél rá büszke!

A multkor, amikor az egyik kislány megtudta, h megbukik félévkor angolból, elkeseredett és példálózott, hogy az osztálytársuknak jó, (ugyanis az állitólag kábitózik!) mert belövi magát, és kész ..... Rosszul voltam, amikor ezt hallottam!:(

Remélem csak nagy-nagy elkeseredésében mondott ilyet a kislány, mert nagyon rossz lenne, ha igy is gondolná!

1991. Timejja (válaszként erre: 1990. - D6d0a67fc0)
2011. jan. 10. 10:14
Nálunk is nagy hajrá van,csomó dolgozatot írtak még ,ma felel gazdaságból az 5-ösért.Matek dolija az egyik 5-ös lett így most kerek 4-esre áll,de ma kapják ki a következőt.Ha legalább 3-as meglenne,akkor még megkaphatja a 4-est.Föciből áll még kétesre,nem tudom,hogy kihívja-e,vagy így eldönti a tanár a jegyet.Nem áll rosszul,most minde n doli 4-5-ös lett neki.Belehúzott.Egyik nap irodalom dolgozatra éjjelig tanult,még mondta is,hogy tuti nincs még egy ilyen hülye mint ő.De én mondtam neki,hogy ez csak becsülendő,a tudást nem veszi el senk tőle.
2011. jan. 10. 10:06

Sziasztok Lányok!


Hogy birjátok a félév előtti hajrát? - Jó sok dolgozat van, van amiből már lezárták őket, van amiből még nem.


A barátnőm lánya is 8.-os, ők is előtte állnak, annak aminek mi egy éve! Neki legalább én tudok tanácsot adni, mert van rálátásom, kár hogy nekem nem tudtak. - Bár őszintén semmit sem csinálnék másképp.


Lányom osztálytársai közül sokan kaptak bukásértesitőt, van aki a barátai közül is, és nagyon sajnálja őket, azt mondja, reméli h kijavitják, mert nem szeretné ha megbuktaták őket, és nem járnának vele jövőre. Van olyan kislány akire azt mondja, h tanul, de mégsem megy neki, állitólag még tanárhoz is jár. Sajnálom szegényt, mert nagyon bántja a dolog!


Az angol tanár, akit felkértünk, h segitsen a lányomnak, sajnos már januárban nem tud tanitani, mivel szülni fog, vagy már megszült. Pár hónapot ki fog hagyni. Kérdeztem a lányom, h keressek-e mást, de azt mondta megpróbálja egyedül. - Remélem menni fog neki!


Én ugy látom, kb. hozza azt a jegyeket, amit általánosban.

1989. laszlozsu (válaszként erre: 1987. - Edit1965)
2011. jan. 7. 16:08

Sok sikert kívánok Nektek hozzá.

Igen, ilyenkor kezdődött az őrület.

Most pedig más őrület van.

1988. Timejja (válaszként erre: 1987. - Edit1965)
2011. jan. 7. 07:40

Pont tegnap este emlegettük a fiammal,hogy épp egy éve kezdődött az idegbaj:))))

Nehéz időszak volt a gyerekeknek is és a szülőknek is,de túl lehet élni,csak az idővel kell harcolni sajnos.Ugye februárban ideilenes jegyzék ami után még egy csomó időt kell várni a véglelegesig,a kettő kötött meg megy a tipp mix.Kitartást hozzá,menni fog biztos!!!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook