Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2197. Edit1965 (válaszként erre: 2196. - 480b578442)
2011. ápr. 5. 00:32

Én úgy értettem, lehet, hogy rosszul. AZtán megnéztem, hogy mi egy középfokú nyelvvizsga szókincs szükségessége, és 4500 szó ! Azaz, az a kéthetenkénti 200 szó valós lehet. Ez havi 400 szó, és 10 hónapot járnak iskolába, az 4000 szó.


Majd jön, és megmondja, hogy hogy kell érteni azt a 200 szót. :)

2196. 480b578442 (válaszként erre: 2195. - Edit1965)
2011. ápr. 4. 17:33
Szerintem laszlozsu ugy értette, hogy az eddig tanultakból írnak szódogát ami kb 200 szó és nem csak az utolsó 1-2 anyagrész szavaiból. Nem gondolom, hogy minden szódogára új 200 szót kapnak. Vagy mégis?
2195. Edit1965
2011. ápr. 4. 11:15

Köszönöm a beszámolókat ! :o)


Nagyon fontos az osztály összetétele, és az, hogy az ofő jó legyen. Tudjon a gyerekekkel bánni, és azok hallgassanak rá. Minél kevesebb renitens legyen, mert egy is sok, de ha többen vannak, az a legrosszabb. A lányom mostani osztályában is van egy gyerek, aki az órákat hátráltatja, és a tanárok idegeit is szétszedi, képtelenség tanítani tőle.


Ő is nyekes lesz, ugye biztosat majd még jó 3 hét múlva fogunk tudni.


Rosszabb jegyek természetes, hogy becsúsznak, új helyzet, nagyobb követelmény, nagyobb tananyag.


Jucus, nálatok hány szavas szódolgozatok vannak ? Mert Laszlozsu írta, hogy a fiánál 200 szavas, és kb. 2 hetente írnak dolgozatot. Ezt rengetegnek találom. Nyilván nem 200 szóból írnak, hanem 200 szót kell tudni, és abból próbaszerűen írnak mondjuk 50 szóból.


Most az általánosban a szódolgozat 12-20 szó angolból, és szerintem max 50 szó. Meg fogom számolni, 200 biztos, hogy nincs. Tavaly a lányommal 50 szavast íratott a tanárnő a jobb jegyért. Belehúzott, és 5-ös is lett neki. :)


A nyekes osztályoknál van valami követelmény, hogy év végére hány szavasnak kell lenni a szókincsének ?

2194. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2192. - Edit1965)
2011. ápr. 3. 13:51

Sziasztok, Szia Edit!


Az én lányomnak mondjuk ugy, h bevált az iskola.

Az osztályközösség nem a legjobb, de az osztályfőnök szerint javulni fog, mert egy pár problémásabb gyereket elküldenek már jövőre. Egyébként a lányom jól érzi magát, vannak barátai.

Mi nyek-es osztály vagyunk, ugyhogy jövőre jön az igazi 9-es anyag. Két nyelvet tanul egyszerre, ugyhogy nem könnyü. Az osztályfőnöke meg van vele elégedve, szerinte jó helyen van a gyerek, menni fog neki a továbbiakban is.

2193. Timejja (válaszként erre: 2192. - Edit1965)
2011. márc. 31. 10:29
Nekünk telitalálat lett a suli, ide is szeretett volna járni, összejött tavaly, úgy, hogy jól döntöttünk. Tanulás megy neki 4-5-ös. Vannak kivételek, most épp a kémia gyengébb, de nem szereti és nem is érti. 3-as belőle, meg matekból és fizikából és föciből. Ezek amik csak 1 héten egyszer vannak, lehet, hogy ezért nem is tanul rá annyit. De nekem azt mondta az ofő, hogy ezekből a tárgyakból, nem számít ha csak 3-as, a többiből kell jónak lenni. Ezért a matekon kell javítani. Van most kettő 5-öse belőle, de beszedett rá egy 2-est:(( Szóval tanulni kell sokat, de egy jó közösség és egy jó tanári kar csak tesz hozzá és nem megy el a kedve az egésztől, ez nagyon nagyon fontos. Persze ezt előre nem lehet tudni sajnos. Remélem nektek is sikerül és fellélegezhetsz picit, de nagyon nem lehet, mert mindig van amiért aggódni kell.
2192. Edit1965
2011. márc. 30. 19:48

Köszönöm ! :o)


Nektek hogy váltak be az iskolák ? A gyerekeitek megszerették ? Rég olvastam, hogy mi van veletek, Zsuláról tudok, hogy iskola csere lesz a lányának.

2191. Timejja (válaszként erre: 2189. - Edit1965)
2011. márc. 30. 13:48
Ha a gyerek benne van a felvehető létszámon belül, onnan nem pottyanhat ki semmi esetre sem!
2190. Cilumiluci (válaszként erre: 2189. - Edit1965)
2011. márc. 30. 10:17

Szia!

Igen,szerintem így van:)

2189. Edit1965
2011. márc. 30. 10:16

Sziasztok lányok !


Ha van most ideiglenes lista, amin ugye azok szerepelnek, akik az adott iskolába felvételiztek, az adott szakra, és ebben már benne van a március 17-18-a utáni rangsorok, szakok csereberélése, akkor ugye a lista már nem bővülhet mire végleges lesz ?


Hiszen most minden gyerek szerepel rajta, aki felvételizett, új felvételiző nem kerülhet fel rá. Az más kérdés, hogyha majd lesz végleges lista, és utána felebbzések sora, de gondolom, ha egy gyereket már felvettek, akkor ez őt nem érinti.

2188. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2187. - 480b578442)
2011. márc. 28. 21:33
Zsula! Persze fél, tart a Lányod a változtatástól, itt azért valamelyest már megszokta, még ha nem is szerette meg! Az hogy 9.-es lesz megint, ez csak formailag, mivel az én lányom is gyakorlatilag 9.-es lesz, pedig most is az volt. Nem tudom egyébként miért nem maradt a régi elnevezés, hogy az 0. osztály. Igazából jövőre kezdik el az igazi 9. évet tananyagilag, pedig 10-es lesz. Lányodat ez nem szabad, h eltántoritsa, hiszen nem évet ismétel, ugyanannyit fog járni! A nyelvből pedig penge lesz, biztos beteszik egy haladó csoportba.
2011. márc. 28. 16:09

Sziasztok lányok!

Haj elmondom itt is mi történt velünk mert már átpártoltam a 2011-es felvételi forumhoz:)

Szóval ma felhívott a választott gimiből az igazgató, hogy át tudják venni a gyereket de csak szeptembertől és csak ujból 9-be mert itt mindenféle tantárgyak vannak amiket ő nem tanult és nem tudja bepótolni.Azt viszont még nem tudta megmondani melyik tagozatra mert azt mondta ebbe még nem mélyült bele csak a lehetőséget mondta el és majd juniusba kellene bemenni és bevinni az év végi bizonyítványt.Én gondolom ez ennek is függvénye bááár mondtam, hogy az évvégi jegyek jobbak lesznek és azt mondta azokkal nincs baj (jól is esett)

Na ami viszont probléma a gyerekem nem akar biosz illetve pedagógia szakra menni( utóbbi szakközepes képzés lenne)és már az is baja, hogy újból 9-es lenne.Na azt mondtam én nem szólok van rá bő 2 hónapod, hogy eldöntsd.

Hát ez történt velünk így egyik szemünk sír a másik nevet.

2011. márc. 24. 16:27

Sziasztok!

Köszönöm nektek a lelki támogatást:)

Na elmentem ma a gimibe beszéltem az igazgatóval.

Voltam is bent kb 2 percig nála, meghallgatott és kedves volt de csak annyit mondott az általános tagozaton is zsúfoltan vannak.Meg amit előzőleg mondtam, hogy a sulinkat át fogja venni az egyház.Na persze, hogy ez mivel jár majd és miért fogja ettől a gyerekem jobban érezni magát szívem szerint megkérdeztem volna.Végül azt mondta hagyjam meg a telefonszámomat a titkárságon és adjam be a gyerek félévi bizonyítvány másolatát de szerintem ezt csak illendőségből nem hiszem, hogy történni fog valami.A gimikben nincs olyan vándorlás meg buktatás sem mint egy szakközépben ígyhát holnap beviszem a félévi másolatát de nem remélünk semmi pozitívat.

2185. laszlozsu (válaszként erre: 2183. - 480b578442)
2011. márc. 24. 09:30

Ha ennyire nem érzi jól magát, akkor nincs is mit várni ezzel.

Írj majd, hogy mit sikerült intézni.

Én biztos vagyok, hogy itt a fórumon mindannyian szorítunk értetek.

2184. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2183. - 480b578442)
2011. márc. 23. 18:56
Zsula! Legyél ügyes, drukkolok, h sikerüljön a legjobb megoldás!!!!
2011. márc. 23. 14:05

Köszönöm lányok!

Igen már döntöttünk abba a gimibe szeretne menni bármilyen szakra ahonnan tavaly másodiknak elutasították és meséltem, hogy utánunk következő gyerekeket is felvettek.Ez van ezt érzi a magáénak én már nem kotnyeleskedek bele teszem a dolgom és abban bízok hátha hisz tudva tudom nem egy gyerekről, hogy tőllünk gyengébb felvételivel és átlaggal oda jár.Éjszaka e miatt nem tudtam aludni, sokat fórumoztam, keresgéltem szakemberek véleményei között és rájöttem nem a gyerekkel van baj ez tényleg nem neki való suli és ha visszagondolok ezt én is láttam már az első szülőértekezletkór a szülői felhozatalból.Ma beteg, itthon van és csak attól, hogy tudja holnap megyek az ügyében intézkedni már felszabadultabb, mosolygósabb, nyugodtabb.

2182. Timejja (válaszként erre: 2179. - 480b578442)
2011. márc. 23. 09:32
Hála égnek a gyerek kezdetek óta imádja a suli, az osztály csúcs szuper, tanárokra sem fúj. A kezdeti nehézségek után beállt egy rendszer és most már gördülékenyebb minden. Nagyon jóba van az összes gyerekkel, sokszor kérdezem, hogy ki a legjobb barátod, erre azt mondja, hogy mindenkivel jóban van. Most már a lányokkal is...))Sajnálom a nálatok kialakult helyzetet, nekem ez idegen és valóban ez így nem jó. Nem tudom mi lehet a gond és mi a garancia arra, hogy az új suli jobb lesz. Dönteni kell a lányodnak.Vagy nektek szülőknek, nem tudok okosat mondani.
2181. laszlozsu (válaszként erre: 2179. - 480b578442)
2011. márc. 23. 08:02

Szia Zsula!

Látom csak elszántátok magatokat a döntésre.

Sok sikert kívánok hozzá.

Biztosan sikerülni fog átmenni gimibe, esetleg különbözeti vizsgát kérhetnek. Bár ha mondjuk egy nyelvi osztályba mentek, akkor szerintem arra sincs szükség, hiszen ott az első évfolyamon pár tantárgy van csak.

2011. márc. 23. 07:38

Sziasztok Lányok!


Köszönöm szépen mindenkinek, aki reagált a bejegyzésemre!:)


Zsula! Sajnálom, h a Lányod nem érzi jól magát. Nálunk is azt irta az osztályfőnök, abban az e-mailben, amit emlitettem, h van egy pár gyerek, akiktől szeretnének megszabadulni (de köti őket a törvény) de jövőre megteszik. (Magyarul ugy értem, h évközben nem tehetik meg)

Próbálj meg gimnáziumokkal beszélni, időpontot kérni, bemenni a titkárságra, elmondani a problémát, hátha tudnak valamit mondani. Nem hinném, h nem lehet átmenni gimibe, hisz ugyis 9.-től kezdenétek. Érdeklődj körbe, hátha tudnak segiteni! Egy év alatt már be kellett volna illeszkedni, ha odavaló a Lányod - ez az az én véleményem. Ha nem érzi jól ott magát, most hozd inkább el, most még kezdhet 9.-et és akkor nem ismétel évet tulajdonképpen, ugyanott tart mint a többiek, legalábbis akik mentek 0. évbe!

2011. márc. 23. 00:15
Azt még nem mondtam, hogy a mi sulink egyházi iskola lesz ugyanis minden városból 1 szakközepet az egyház átvesz.Ez a tanár kolléganőm szerint (amit biztos forrásból ott tanító tanártól tud)állítólag a fél tanári kar és gondolom vezetőség kicserélését is jelenti.Azt csak remélni tudom, hogy a gyerek kollekciót is átszelektálják viszont gondolom ez nem egyik napról a másikra fog történni de talán lehet összefüggés a tanárok lezserségében a munkahely féltés miatt.
2011. márc. 22. 23:56

Jucus!

Gratulálok ez tényleg nagy öröm.


Mi pedig továbbra is tanácstalanok vagyunk.

Az én lányom sajnos egyre rosszabúl érzi magát a suliban.Azt mondja nagyon nem érzi magát odavalónak furcsa neki, hogy olyan nagyoknak tekintik és senkit semmiben nem korlátolnak, nincsennek szabályok.Az osztályközösség 0.Itt nem gond ha valaki nem megy be az első 2 órára vagy nem öltözik át tesire ahol rendszerint az osztály negyede dolgozik a többi ha egyáltalán bent van órán nézi, következmények semmiért nincsennek, elmondása szerint nekem az jön le mintha a gyerekek irányítanának a tanárok pedig csak leadják az órát.Nem tudom mit csináljak azon gondolkodom holnap bemegyek néhány suliba (gimikbe)és megkérdezem van-e lehetőség átmenni.Az igazság az mi is kezdettől ugy éreztük a gimi inkább nekivaló fene sem gondolta, hogy ide kerülünk hisz tőlle gyengébb tanulókat is felvettek gimnáziumba.De az is megfordult a fejemben mi van ha a gyerekkel van baj és ott sem fogja magát jólérezni elvégre már egy összeszokott társaságba csöppenne bele.Azt is mondtam ma neki lehet, hogy csak fáradt ilyenkor már mindenki az de nem biztos, hogy jövőre is ilyen lesz.Első év az összeszokásról, beilleszkedésről szól és persze jövőre már nem ők lesznek a legkissebbek jönnek az újjak és ők lesznek porondon.Nem tudom ez csak nálunk probléma nálatok ezek működnek?

Van egy tanár kolléganőm aki azt mondta a szakközepek mind ilyenek mert ők fejkótát kapnak a pótfelvételivel bekerült vagy gyengébb képességű gyerekekért és igazából az összetétel nem nagyon fog változni míg a gimik jobban kiszűrik, hogy kik kerüljenek be.Bár ezekre is tudnék ellenpéldákat mondani mindenesetre ennek a sulinak az összetétele és arculata nagyon nem nekivaló.Szerintetek át lehet menni szakközépből gimibe?

2177. Timejja
2011. márc. 22. 21:23
Gratulálok,ez tényleg a legnagyobb öröm,ha a gyerekét elismerik!
2176. Lili74 (válaszként erre: 2172. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 22. 14:04
Gratulálok :))
2175. Cilumiluci (válaszként erre: 2172. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 22. 10:09
Gratulálok!
2174. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2173. - Laszlozsu)
2011. márc. 22. 09:40
Köszi!:)
2173. laszlozsu (válaszként erre: 2172. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 22. 07:34
Meghiszem azt. Büszke lehetsz rá.
2011. márc. 22. 07:30

Sziasztok Lányok!

Olyan boldog vagyok, ugyanis az osztályfőnök irt egy értékelést e-mailen minden gyerekről, és - nagy örömömre - nagyon jókat irt a lányomról. Azt irta, - többek között - örül neki, h odajár az ő iskolájukba!- Ennél nagyobb boldogság nem kell egy szülőnek!

2171. Lili74 (válaszként erre: 2168. - 480b578442)
2011. márc. 21. 18:34

Ez jó ötlet, de sajnos nálunk nincs ilyen.

Végül is szerencsére nem kell sokat pótolnia, az angolt már megcsinálta, sok tárgyból meg csak ismételtek, múlthéten meg valami extra szünet volt nekik, így csak 1 hetet maradt ki igaziból.

A lába szerencsére jobban van, reméljük így is marad.

2170. Timejja (válaszként erre: 2169. - Andi2oo5)
2011. márc. 20. 21:14
Ment privi!
2169. andi2oo5 (válaszként erre: 2167. - Timejja)
2011. márc. 20. 11:59

Szia Timi!

Az én lányom most nyolcadikos,és eddig a 2011-es fórumot olvasgattam, de gondoltam megnézem, hogy Ti hol tartottatok tavaly ilyenkor. Hát kb. ugyanolyan volt a hangulat mint most nálunk. Nagyon megörültem Neked mert szerintem a fiad oda jár ahová az én leányzóm (szerintem már tutira) bejutott. Kérdezhetnék Tőled? Deák, 4 évfolyam, emelt info?

Előre is köszi!

2168. 480b578442 (válaszként erre: 2166. - Lili74)
2011. márc. 18. 22:59

Ú az nem jó:( Jobbulást neki

Pótolni tényleg nehéz de erre jó a net.

Nálunk most kitaláltak a gyerekek egy jó módszert.Csináltak a sulinak egy közösségi oldalt ahol minden nap valaki leírja az aznapi leckét a hiányzóknak.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook