Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2167. Timejja (válaszként erre: 2166. - Lili74)
2011. márc. 18. 13:05
Szegényke, milyen műtét volt amúgy?Hát nehéz mindent pótolni. Fiam egyszer hiányzott 3 napot, az sem volt egyszerű, az általad is említett okok miatt.
2166. Lili74
2011. márc. 17. 23:30

Sziasztok!

Rég nem jártam itt.

Visszaolvastam valamennyire, hát nem unalmas az élet az tuti.

A fiammal szerencsére nincsenek nagy gondok, tanul rendesen. Most derül majd ki milyenek a tanárok, mert 2 hete nem jár suliba, megműtötték mindkét lábát. Ugye pótolni nem tudott, mindenki a világ vége után kettővel lakik, kisebb gondjuk is nagyobb, mint elhozni a leckét. Amúgy meg a füzetbe írnak ezerrel, azt kell mahd lemásolnia.

El lesz vele egy darabig.

2165. laszlozsu (válaszként erre: 2164. - 480b578442)
2011. márc. 10. 00:11

Látod, mindig az első lépést nehéz megtenni, mert az ember vacilál, hogy okos dolog-e vagy sem.

Aztán ha ráveszed magad, hogy bemenj, máris jobb kerékvágásba lehet tenni a helyzetet.

Nagyon jól tettétek, hogy bementetek, hiszen lehet, hogy előbb-utóbb a Te lányodnak kellett volna pszichológushoz mennie.

Egyébként én is voltam már így, hogy kis romagyerek alsóban folyton csesztette a fiamat. Minden szünetben. Aztán egyszer megvártam, leteremtettem. Szegény annyira megszeppent, hogy hüppögött is az ijedtségtől. Úgy megsajnáltam, ahogy olyan kis összezsugorodva, szánom-bánom módjára állt előttem. Azóta is akkorát köszön, ha összefutok vele az utcán, pedig hát rég nem haragszom már rá. Később még próbált testőre is lenni az én gyerekemnek, de hát nem volt rá szükség.


Köszönöm egyébként az első soraidat.

2011. márc. 9. 23:16
Ja azt is mondta a tanárnő, hogy mentek megint a pszichológushoz, ezek szerint már máskor is jártak, az ighelyettes meg közölte velük nem biztos, hogy év végéig maradnak a suliban. Egyébként sajnálom a gyerekeket mert biztosan nagyon cudar hátterük lehet.
2011. márc. 9. 22:56

laszlozsu!

Gratulálok és osztozom az örömödben.

Annál is inkább mivel egy cégnél dolgoztunk és tudom, hogy itt milyen nehéz kitőrni a ránk ruházott skatulyából. Biztos, hogy nem volt ez véletlen és ha mást nem hát nyelni sokat kellett érte hisz igen kemény cég ez ahol még fennmaradni a rostán sem könnyű nemhogy fentebb jutni.

Sok sikert:)


Voltunk bent hétfőn a suliban és nagyon jól tettük, hogy bementünk.Egy időzített bomba volt már ez csak nem volt aki a gombot megnyomja.

Az ofő behívta a lányokat és az ig.helyettest.Mikor megláttam a 2 lányt(a 3-dik nem volt bent) hát nem tudtam, hogy sajnáljam őket vagy haragudjak.Szegénykék szánalmasak voltak ahogy kinéztek és amennyire primitívek voltak.Nem tudtak választ adni miért csinálják és persze tisztában sem voltak azzal, hogy miket csinálnak nekik ez természetes jópofás.Bevittem a facebookos bejegyzéseket, levelezéseket és odaadtam az ignek.Szép kis hadjárat tevődött már össze az oldalukon az egész országból ismeretlen gyerekekből.Nos a tanárnő ugy fogadott nem érti mi bajuk a gyerekkel mert egy aranyos kislány ezek pedig mind repülnek év végén mert nemcsak nem tanulnak hanem magatartászavaros problémás gyerekek otthon is, a szülők nem bírnak velük.

Kellemetlen is volt mert a tanárnő ugy beszélt velük mint egy törött selejtes vázával ami kukába való.Másnap félrehívta a lányomat, beszélgettek és elmondta tudja milyenek és neki is ezek a lányok kavartak be .2 hónapja ugyanis volt a tanárnő körűl is botrány ami szintén a lányoktól ered.Elképesztő, hogy még a tanárra is rá mernek szállni.Most nyugi van de ne gondoljátok, hogy ettől megijedtek csak már nem piszkálják.Most új vizekre eveztek másokat piszkálnak csak azok jobban lekezelik mint az én jól nevelt gyerekem.Ma az egyik kislánynak beszólt az egyik de ő nem germózott gyomron vágta egy medicinlabdával mire a kislány ment panaszkodni az ófőnek, egy másik pedig a lányom egyik barátnőjét kezdte el ugyanazon módszerrel fellökni a folyosón merő véletlenűl.

Szóval nem kispályások ám a lányok.

Sokat beszélgettem a lányommal és próbálom adagolni, hogy keményítse magát mert az életben ez a túlélés elve és a puhányokra mindig rá fognak szállni.Ő is látja de ha egyszer nem ilyen a jelleme nem tudok mit csinálni.

Mindenesetre most mindenkinek kezd már felnyílni a szeme és az osztályban kezd oldódni a feszűltség ez már megérte.

2162. laszlozsu (válaszként erre: 2161. - Timejja)
2011. márc. 9. 10:28

Köszönöm Timi.

Hát boldog vagyok, igaz ami igaz. Küzdésről különösebben nem beszélhetünk, maximum annyiban, hogy ettől folyamatos műszaktól akartam megszabadulni már évek óta. Ezt hangoztattam a vezetőimnek.

Erre az átszerveződésre már legalább 2-3 éve készül a cég, csak különböző akadályok voltak még. Most ért meg a pillanat, s idén júliustól indul az új felállás, az új profil.

Alapjában véve szerettem a mostani munkámat is, csak nagyon elfáradtam már ebben a felállásban.

Így, hogy felkértek az új munkakörre természetesen középvezetői bért fogok kapni, ami messze felette lesz még az eddigi pótlékos béremnek is.

Ami a legfőbb, az pedig a családom. A gyerekeim tegnap nagyon örültek, hogy végre ugyanakkor leszek mindig otthon, amikor ők is. Minden hétvégém szabad, minden este a saját ágyamban alszom, nem pedig két görgős széket összetolva egy félóra-órányi időt nyújtózok két repülő között.

Sajnos árnyoldala is lesz ennek, mert telephely változtatás is fog történni. Több telephelyet összevonnak egy nagyba, ide a repülőtérre. Ez pedig leépítéssel is jár. Őket azért borzasztóan sajnálom.

2161. Timejja (válaszként erre: 2158. - Laszlozsu)
2011. márc. 9. 07:38

Gratulálok!


Nekem v.színűleg sosem lesz ilyen m.helyem sajnos.Gondolom nagyon boldog vagy és küzdöttél is azért, hogy ezt elérd.

2160. laszlozsu (válaszként erre: 2159. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 8. 20:10
Köszönöm.
2159. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2158. - Laszlozsu)
2011. márc. 8. 17:46
Lászlózsu! - Gratulálok Neked, végre valami jót is hall az ember a munkahely fronton! Örülök, h sikerült egy jobb helyzetbe kerülni!!:)
2158. laszlozsu
2011. márc. 8. 12:05

Sziasztok!

Kicsit más téma, de annyira örülök most, hogy meg kell osztanom. A családom elfoglalt, így velük nem tudok beszélni egyenlőre.

Szóval a helyzet az, hogy képzeljétek, júliustól előléptettek. Újjászerveződik a munkahelyem, teljesen más feladatkörök alakulnak ki, mint az eddigiek, s egy újonnan alakuló egység vezetője leszek. Ez némi pénzzel is jár, meg egészen más munkaidőbeosztással. Vége az éjszakázásnak és hétvégének. Végre normális hétfőtől-péntekig dolgozó családanya leszek, szabad hétvégékkel, hosszú ünnepi hétvégékkel, stb.

Szóval, most nagyon örülök.

2011. márc. 6. 00:12

Jaj ez tényleg jó:))

Szerintem én is biztos nevetnék.

Na nálunk most nagyon élesbe mennek a problémák.

Hétfőn megyünk be suliba a férjemmel mert ezt a szekálást már nem tűrhetjük tovább.

Ma megláttam mit írnak a lányomnak ezek a kötekedő problémás kölykök holott letíltotta őket facebookrol.Kicsit leveleztünk férjemmel a lányokkal de el sem hitték, hogy mi vagyunk ugyhogy hétfőn isit látogatunk mert most aztán kiborúlt a bili.

Nyomoronc emo azért sem hagylak mert ehhez van kedvem és hasonlók amiket kinyomtattam de ugyan ez megy suliban is.Ha a vezetés megint nem tesz semmit vagy még ez után is az ofő melléjük áll megyek a rendőrségre és feljelentést teszek mert nem én fogom néhány problémás neveletlen kölyök miatt a problémamentes jól tanuló gyerekemet elvinni a suliból.Csak a férjemtől tartok kicsit mert ha berág kijön belőle az állat.

Majd jövök hétfőn és beszámolok.

2156. laszlozsu (válaszként erre: 2155. - 480b578442)
2011. márc. 5. 07:35

Fiaim vannak. Más gondokkal küzdünk.

Hajfestéstől, sminkügyektől mentesülök.

Némi öltözködési gondunk van, akár stílus, akár praktikusság szempontjából. Meg ami zavar mostanában, az az, hogy elkezdték az ofőjüket kifigurázni. Ukrajnai magyar, a felesége pedig vélhetően ukrán, csak beszél magyarul, de szörnyen töri. Olyan szófordulatokat használnak, hogy ezeknek a lökötteknek a könnyük potyog osztályfőnöki órán. Amikor összegyűlnek nálunk a haverjaival, akkor csak így beszélnek egymással.

Az egyik már ofőit is kapott, mert kiröhögte a nőt, aki angolt tanít nekik.

Állítólag ezt mondta: "Ték és ték és ték óódjátok oda ellenórzót. Taaanár úúr fogja írni be íntóót."

Ez a szlogen mostanában.

Ezt miért kell hagyni egy gimiben, hogy olyan tanárok tanítsák a gyerekeket, akik még magyarul sem tudnak. Hogy tanítja vajon az angolt?

Szerencsére a gyerek németes még, de mi lesz később, amikor felveszi az angolt.

2011. márc. 5. 00:22

Cilu!

Gratulálok:)

A lányom is beszedett ma egy 4-est matekdogára ami azért érdemleges mert nem lett 5-ös és négyesből is csak három . 10 egyes lett a többi kettes, hármas.Pedig sosem tanul csak folyton a gépbe ül vagy barátokkal lóg.Nem tudom nálatok, hogy zajlik ez a kamaszkor de engem megőrít.

1 hónapja befestette fodrásszal a haját szőkére círka 4000Ft-ért ami olyan szőrnyű lett, hogy nem mert felszállni a buszra gyalog jött haza egy barna hajfestékkel amit még aznap át kellett neki festenem.Ma meg kitalálta, hogy fessem be sötétbarnára ami fekete lett és szerintem szőrnyű de szerencsére neki tetszik és nem találta ki, hogy fessem vissza barnára.De általában mostanában minden hasonlóképp működik nála. Mondtam is neki ha nem tudnám, hogy jó tanuló vagy azt hinném valami fogyatékos gyereket nevelek.

2154. Cilumiluci (válaszként erre: 2153. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 4. 08:01
Köszönjük szépen:)Igen,ez a másodiknak bejelölt volt.Nemcsak ötös van ám,de azért jól megy:)
2153. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2152. - Cilumiluci)
2011. márc. 4. 08:00
Cilu! Akkor Ti megnyugodhattok, h jó választás volt a suli, még ha nem is az elsőre ezt választottátok volna! Gratulálok a jó jegyekhez!:)
2152. Cilumiluci (válaszként erre: 2151. - D6d0a67fc0)
2011. márc. 3. 10:33

Sziasztok!A fiam szereti az osztályt,szeret oda járni,ez az általánosról nem annyira volt elmondható.Szerzett barátokat,ma moziba mennek.

Ja és a héten született 4 ötös:))

2011. márc. 3. 08:45

Sziasztok Lányok! - Régen voltam már, de most visszaolvastam egy kicsit. Látom zajlik az élet!


Zsula! Remélhetőleg év végével nagy szórások lesznek nálatok is, és rendeződik majd a végleges osztály. Én is ebben reménykedek, h csak a jobbak maradnak meg, akik szeretnének tanulni a jövőben is.

2011. febr. 26. 22:59
Igen mi is ezt gondoljuk és így már szeretne is maradni.
2149. Timejja (válaszként erre: 2149. - Zsula11)
2011. febr. 26. 12:11
Na ez jó hír.Akkor már nem sokat kell kibírni a lánykádnak.De gondolom vannak barátai akik miatt meg jól érzi magát.Azért a többség normális és ez a lényeg.
2148. laszlozsu (válaszként erre: 2147. - Timejja)
2011. febr. 24. 07:22

Ez felénk is így működik.

Egy kéttannyelvű giminek még a közelébe sem jutnak az ilyen magatartásproblémás, kezelhetetlen, rossztanuló diákok.

Én sem értem ezt a sulit, nem a "good-will", azaz a jó hírnév és a teljesítmény a fontos?

2147. Timejja (válaszként erre: 2146. - 480b578442)
2011. febr. 24. 07:07
Hát ez rizikós,de persze ti tudjátok.De ha ennyire védeniük kell ezeket a gyerekeket,akkor minek a színjáték,hogy védjük védjük őket,aztán meg úgyis elmennek.Akkor ez már bevett szokás ezek szerint.Úgy mond látszatot kelt a suli,hogy na mi felveszünk ilyen gyerekeket is,csak épp tudják,hogy kárász életűek.Érdekes szemlélet,csak így lejáratják a sulit.Nálunk ez itt úgy működik,hogy ha v.kiket sehova nem vesznek fel,akkor van egy kijelölt konkrét felvevő iskola amelyik be kell,hogy fogadja őket. Gimibe meg Szki-ba senki nem kerülhet be aki nem oda való.Úgy látszik ahány város annyi féle,de ez itt jól működik.
2146. 480b578442 (válaszként erre: 2145. - Timejja)
2011. febr. 23. 23:03

Na igen csak nem ilyen egyszerő ez.Az a baj ha másik suliba megyünk csak kéttanosba mehetünk mert ők itt nem tanulják az alaptantárgyakat csak a matekot és a magyart, törit, bioszt pedig csak angolul ezért nem tudna olyan suliba átmenni ahol vannak más tantárgyak is.Nem tudom ez esetben mi a teendő? Viszont ma azt mondta a lányom ennek a pár gyereknek nagyon kifelé áll a lóláb biztos, hogy elmennek év végén. Egyenlőre várunk mert ha tényleg elmennek akkor jövőre egy jó osztály lesz ez.

Szerintem a tanárok csak a látszat miatt állnak mellettük mert itt ám ezen tanulók igen tisztában vannak a jogaikkal mint a bűnözők a tanárok pedig vigyáznak arra nehogy szabályt sértsenek és inkább kivárják a ,,hivatalos ítélet hírdetést" (vagyis a jegyeket)ami alapján majd kipenderíthetik innen.Hááát ez van, ilyen világot élünk.Nálunk ez élesben a való világ.

2145. Timejja (válaszként erre: 2143. - 480b578442)
2011. febr. 21. 07:16
Jesszus milyen suli ez???Ilyenről én még nem halottam gimiben,de úgymond színvonalas Szki-ban sem fordulhat ez elő.Nálunk olyan válogatott gyerekek vannak,hogy az csúcs.2-3 gyerek bukott félévkor de ők falusi suliból jöttek ahol kitűnő tanulók voltak szegények itt meg küzdenek.DE ilyen viselkedési problémás gyerekről nem tudok nálunk,de a férjem tuti bemenne és szétkapná ott a rendszert.Ha már elmentek akkor csináljatok egy kis "reklámot" a sulinak.Nem értem ezt a francia szakot meg miért erőltetik ha nincs rá jelentkező?Nem hiszem ,hogy a tanárok is díjazzák ezt,hogy küzdeniük kell ilyen renitensekkel.Felháborító,hogy védik is őket.Szerintem sürgősen menjetek,de ne várjatok.Már félévkor lépni kellett volna.Fiaméktól is elment egy lány,de jött is egy.Az egyik egy picit gyengébb suliba ment ,de közgázos az is,a másik meg abból a közgázos suliból jön amit mi 3.-nak jelöltünk,jó nevű erős suli az is,nem tudom mi lehetett a baj vele,majd a fiamat kikérdezem.De látod,más is vált ,szerintem minél előbb annál jobb lesz hidd el.
2144. 480b578442 (válaszként erre: 2143. - 480b578442)
2011. febr. 20. 22:05
Az ingyenest azért emeltem ki mert itt szinte hetente történnek ingyenes programok. Vajon miből finanszírozzák? mert mint említettem nálunk az általánosban az évi egyszeri farsangot és alapítványi bált is csak szülői támogatás útján tudták megrendezni. Ja pénteken pedig diáknapok lesz a suliban fellépőnek Floort hívták fél órára 100.000ért:)
2143. 480b578442 (válaszként erre: 2142. - Laszlozsu)
2011. febr. 20. 21:57

Na igen én is ezt kérdezem mit keresnek itt és nagyon remélem, hogy már nem sokáig kell velük egy levegőt szívni. 3-4 gyerekről van szó mindegyik félévkor bukott bízunk benne év végén kiperegnek de már ebben sem vagyok biztos.Nekem sajnos nagyon ugy tűnik a tanárok vagy a vezetés félnek kilökni ezeket a kölköket nem tudom miért.Fel kellett őket venni mert franciára nem sokan jelentkeztek és ha valakit sehová nem vettek fel pótfelvételisként szétszórták őket azokban az iskolákban ahol volt még hely mint itt francián és az osztály fele angolos a másikfele franciás így együtt vannak.Most kell leadni a jövő évi tankönyvrendelést és nem is tudom leadjuk e.Egyszerüen nekem ugy tűnik az iskolavezetés gyenge és nem mer fellépni.Ebben a suliban komolyan mondom ugy mennek a dolgok mint a TV-ben látott amerikai gimikben.Itt diákuralom van a tanárok pedig behúzzák fülüket, farkukat.

Pont ma mondta a lányom, hogy pénteken az egyik tanár közölte 2 gyerekkel ők ne rendeljék meg a jövőévi tankönyveket és az osztály java fel volt háborodva, hogy kimondta a tanár a két nevet.

Vagy másik.Vasárnap iskolakirándulás (ingyenes)Pestre.Megy a lányom is de ma elmondta bár nem akarta, hogy az egyik tanár mesélte az egyik ilyen pesti kirándulás alkalmával egy gyereket ott felejtettek mert valamerre elcsatangolt.Szuper, totál nyugodt leszek vasárnap:)

Szóval érdekes dolgok vannak itt.

2142. laszlozsu (válaszként erre: 2140. - 480b578442)
2011. febr. 20. 18:44

Mit keres egy két-tannyelvű gimiben egy bukott etnikumi?

Látjátok ez a baj ezzel a fejkvóta alapú finanszírozási rendszerrel, hogy a mennyiségre törekszenek a minőség helyett.

Ha itt a közoktatásban is bevezetnék azt, amit a felsőoktatásban akarnak, hogy teljesítményalapú finanszírozás lenne, nyilván meggondolnák az intézmények, hogy kit is vesznek fel ilyen helyekre.

És én még azt mondtam a gyerekeimnek, hogy a gimiben biztosan nem lesznek ilyen problémás társaik, mint itt az általánosban voltak.

Mondjuk a mi sulinkban nincsenek is, egyebek között ezt élvezik a fiaim olyan nagyon a gimiben.

Ez azonban nagyon meglepett, amit írtál. Nem értem mit keres ott.

Arról nem is beszélve, hogy az osztályfőnök miért nem a lányod mellé áll! Ő is része a létszámnak, ami után támogatást kap, s éppen az a része, akire építhet, akinél biztos, hogy végig fog maradni, s hozza a pénzt, mert biztosan megfelel majd a kimeneteli követelményeknek.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de lehet hogy nem is veszítenétek olyan sokat, ha átmenne egy másik suliba, rendezett, normális iskolai körülmények közé.

2141. Cilumiluci (válaszként erre: 2140. - 480b578442)
2011. febr. 19. 21:12
jaj,sajnálom:(
2011. febr. 19. 21:11

Sziasztok!

Nálunk sincs tanulás téren semmi minden a régi mederben folyik viszont én nem mondanám, hogy nyugi van.Továbbra is bajunk van az összetétellel.1-2 gyerek rászállt a lányomra provokáció, folyosón való lökdösés stb.A heti 5 napból 2-szer ugy jön haza, hogy nem marad ebben a suliban.Már javasoltam, hogy bemegyek de nem akarja. Legutóbb azt mondtam beszéljen osztályfőnöki órán a tanárnővel a dologról mégsem terroristákról van szó hátha beijednek.Na ez pénteken meg is történt és nagy meglepetésünkre a tanárnő a problémás bukott cigánygyerek mellé állt és közölte a lányommal, hogy ez magánügy nem tartozik az osztályra(pedig nevet nem is említett)

Jó igaz? Na kb ilyen hozzáállások miatt tehetnek meg mindent ezek a mocskosok mert még a rendőrök is félnek tőllük azonkívül agyba-főbe szedik fel utánuk a támogatásokat a sulik.Nem véletlen, hogy hetente vannak mindenféle programok, ingyen kirándulások az általános sulinkban meg az évi egyszeri farsangot és alapítványi bált is csak szülői támogatás utján tudták megrendezni.

Azzal vigasztal az osztályfőnök megérti ha elviszik innen a gyerekeket a helyett, hogy azt mondaná nyugodjanak meg nem maradnak itt ezek a gyerekek.Undorító az egész.Na valahogy még év végéig kibírjuk és ha ez a pár gyerek nem kotródik el az osztályból én viszem máshová az sem érdekel ha megint 9-es lesz.

2139. laszlozsu
2011. febr. 16. 07:39

Sziasztok!

Nálunk sincs semmi. Nyugalom, tanulás. Készülnek az iskola 60 éves évfordulójára. Márciusban nagy ünnepségsorozat lesz. A férjem is megy, mint ott végzett apuka egy apa-fia vetélkedőre. Ment a vita a fiúk között, hogy melyikkel induljon. Mind a kettő szerette volna, de nyilván csak egyikkel lehet. Mondtam is neki, hogy készüljön fel rendesen, nehogy beégjen a gyerek előtt.

2138. Cilumiluci (válaszként erre: 2137. - Timejja)
2011. febr. 15. 10:53
Szia!Semmi,nyugi van,tanul a gyerek rendesen:))
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook