Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2137. Timejja
2011. febr. 15. 10:41

Sziasztok?


Mi újság lányok?Nagyon eltűntetek.Gondolom most nem nagyon történik semmi.Nálunk is csend van.Annyi jó a hír,hogy eddig a 2. félévben még csak 5-ös van,kettő matekból aminek birzasztóan örülök.

2136. Cilumiluci (válaszként erre: 2135. - Maszimano)
2011. febr. 11. 08:14
Igen,jó erős gimi.
2135. maszimano (válaszként erre: 2133. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 11. 08:13
Köszi az infót! Igen, én is azt hallottam, hogy a Veres Pálnéba nagyon nehéz bejutni.
2134. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2131. - Timejja)
2011. febr. 10. 21:52
- Lehet, h egyszerüen nem érzi jól magát ebben a közösségben, lehet az is egy ok. - Érdekes!
2133. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2132. - Maszimano)
2011. febr. 10. 21:50

Sziasztok! - Sajnos csak ismerőseim járnak a Kölcsey-be, de én jókat hallok róla, a Veres Pálnéról azt hallottam, h az erősebb, mint a Kölcsey. Oda nehezebb bejutni.

Sajnos részletesebben nem tudok egyikről sem.

2132. maszimano
2011. febr. 10. 20:38

Sziasztok! van itt valaki, akinek a gyereke a budapesti Kölcsey gimibe, a Veres Pálnéba jár. Vannak valamilyen tapasztalataitok ezekkel a sulikkal kapcsolatban? Előre is köszi.

Az én lányom most nyolcadikos, is ide felvételizne, 72 pont lett az irásbelije, és egyébként jól tanul, 4,7 körüli az átlaga. Előre is köszi.

2131. Timejja
2011. febr. 10. 13:47
Fiaméktól is elmegy egy lány,de ő jó tanuló más miatt döntöttek így.Nem nagyon értem,mert egy olyan suliba megy át ami gyengébb,szóval hamarabb be lehetett jutni.Ment oda egy srác is aki eredetileg a fiam sulijába jelentkezett de ide nem,csak oda vették fel.De amúgy jön is helyette szintén egy lány.Nem tudom mi ebben a jó,de lehet,hogy nem tetszik a lányzónak ez az iskola.
2130. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2129. - 480b578442)
2011. febr. 5. 10:52

Valószinü, h ugy kalkulálnak az iskolák a felvételt illetően, h tudják h le fognak morzsolódni gyerekek.

Van olyan gimi (ahová egy osztálytársa ment) ami nagyon jó hirü volt régebben és olyan gyenge osztályzatokkal vettek fel gyerekeket, és ezekből is 25 fő jött össze ... - Elképzelhető, milyen nehéz dolguk van ott a tanároknak, gyengébb képességü gyerekekkel kell dolgozniuk.

Amiért meg gondolom, h nem "tanácsolnak" el gyerekeket, mert a iskolák ugyebár a gyerekek után kapják a fejkvótát. - Ördögi kör ez!

2011. febr. 4. 23:48

Köszönöm, tényleg jó volt hallani és az is jó volt, hogy az ofő aki nálunk is rideg, hideg már kezdi a szülőket beazonosítani melyik gyerekhez tartozik és mikor elköszöntem jólesően rám mosolygott:)

Én is azt próbálom magyarázni a gyereknek lutri, hogy az a másik iskola milyen lesz.És nem szeretném taposómalomba adni, hogy kihajtsák mint a lovat aminek ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy felhasználható tudás is áll mögötte.Itt pedig a tanítással semmi baj nincs szerintem.

Jucus nekünk is azt mondta az ofő mikor az egyik szülő megkérdezte mi lesz ha a fél francia osztályt megbuktatják, hogy és mi van akkor? Így is túl sokan vannak (34)nem is érti miért kellett ennyi gyereket felvenni.Tehát még 10 bukás is bőven beleférne akkor lenne egy normál osztálylétszám.Egyébként ez mindig így van.Mi annakidején kezdtük a szakközepet kb 30-an és 14-en érettségiztünk le.Az általánost is jóval többen kezdték mint amennyien eljutottak a 8-ig.

Nekünk az ófő azt mondta különbözeti vizsgát kell tenni ha másik suliba visszük legfeljebb akkor nem ha ugyan ezt a szakirányt választja és az iskola eláll tőle esetleg ha jók a jegyei vagy jövőre megint a 9-et kezdi.De nyílván ezt mi sem szeretnénk hisz már így is 1 évet késett és nekünk a kéttan alapból 5 év.

Olyan ez mint a politika.Hozok egy törvényt de a feltételek hozzá szinte teljesíthetetlenek.

Most egyenlőre várunk és én lehet, hogy naív vagyok de nem hiszem, hogy ezek a gyerekek itt maradnak.Az ófő elmondta névtelenűl az érintett szülőknek, hogy a gyerek ha érzi nem idevaló nyomasztja, stresszeli nem tud megfelelni az elvártaknak és higyjék el ez nem jó a gyereknek.Ezek a gyerekek az eddigi tapasztalatai alapján sok esetben teljesen megváltoznak pozitívan ha átkerülnek egy nekik valóbb gyengébb iskolába.Én nem is értem miért győzködik a szülőket ennyire? Már annyi hatáskörük sincs az iskoláknak, hogy eltanácsolják a gyengébb képességű gyerekeket? Azért ez szomorú.

2128. Cilumiluci (válaszként erre: 2127. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 4. 08:20
Így igaz.
2127. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2121. - Cilumiluci)
2011. febr. 4. 08:19
Akkor ezek szerint nem csak nálunk ilyen kritikus a helyzet!
2126. Cilumiluci (válaszként erre: 2125. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 4. 08:18
Itt is van pár gyerek akinek a szüleivel beszélget az ofő,hogy nem való nekik a gimi.
2125. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2124. - Cilumiluci)
2011. febr. 4. 08:16
Nálunk is 32-en vannak, - de a mostani felállás szerint ez jóval kevesebb lesz jövőre!
2124. Cilumiluci (válaszként erre: 2123. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 4. 08:15
Nagy baj még az ofő szerint a nagy oaztálylétszám,35-en vannak.
2011. febr. 4. 08:14
- Elég rossz egyébként, h kénytelenek az iskolák felvenni kevésbé jó pontszámokkal is gyerekeket, ha marad helyük, ahová meg nem vesznek fel csak kitünőket, oda meg nehéz bekerülni, vagyis sokszor lehetetlen!:(
2122. Cilumiluci (válaszként erre: 2119. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 4. 08:14
Nagyon jól esett hogy név szerint mondták Danit a nyelvtudása okán:)
2121. Cilumiluci (válaszként erre: 2118. - 480b578442)
2011. febr. 4. 08:13
Nálunk 15 bukás volt.
2011. febr. 4. 08:12
- Az is elgondolkodtató, h elviszi az ember egy másik suliba, honnan tudod, h ott milyen az osztály összetétele?! Ebben a suliban az előző osztály, a mostani 10.-esek egy egész osztályzattal jobb átlagot értek el, ugyanilyen O.-os osztályban. Ugyhogy nem feltétlenül iskolafüggő a dolog, sokkal inkább, milyen gyerekek jönnek össze.
2119. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2118. - 480b578442)
2011. febr. 4. 08:08

Én is gondolkodtam a szülői után, h elviszem ebből a suliból, meg is néztem a tavalyi sulit, - ahová nem vettek fel - hátha most beleférnénk, de azt mondják, hogy ujra meg kell csinálni a felvételi procedurát. Ami ezek szerint azt feltételezi, hogy uj felvételi irás, (ami elmaradt!) meg kikérni a suliból a papirokat! - Nem is tudom, hogy hogyan kell, de a lányom azt mondta, hogy Ő nem megy innen el!! Ő jól érzi itt magát, mondtam, h az egy dolog, de ha megbukik a fél osztály, mit csinálok? A párom is azt mondja, nem eszik ilyen forrón a kását .... !

- Szóval engem is zavar ez a helyzet, mondjuk nálunk az ofő után felszólalt az egyik igh. és azt mondta, hogy ez tendencia, később komolyabban veszik a dolgokat! Ugy érzékeltem, hogy meg is szeretnének rémiszteni bennünket, meg meg is nyugtatni! - Ugyhogy igy vegyes érzelmeim vannak.

Ugy volt elmegy két gyerek, (akit nem bántam volna) félévkor, de nem mentek el. Kiváncsi leszek mennyivel lesznek jövő évre kevesebben!



Cilu!!! - Neked gratulálok a fiadhoz, klassz hogy ilyen jó nyelvből!!:)


Zsula! - Neked is gratulálok a lányodhoz, nagyon jó érzés, amikor felsorolják a gyereket, és büszkék lehetünk rájuk!:)

- Nálunk sajnos ezt nem tették, pedig jól esett volna! Elég hideg és elutasitó az ofő nőjük!:(

2011. febr. 3. 23:12

Sziasztok!


Cilu, gratulálok:)


Nálunk is megvolt ma a szülői.

Sajna itt is ilyen a helyzetkép.

Nem tanulnak és ami még bosszantóbb pár gyerek miatt szenvednek mind a tanárok mind pedig azok akik figyelni szeretnének.7 gyerek bukott, ezek szüleivel elbeszélgettek és próbálnak közös nevezőre jutni és tanácsolják a gyereket másik iskolába.De engem is ért pozitív élmény.

Az ofő felolvasta 12 gyerek nevét akik 4 vagy a fölötti félévi átlagot értek el és a lányom is köztük volt:) Azt mondta ezek a gyerekek büszkék lehetnek magukra.Én is büszke voltam annál is inkább mert látom, hogy könyvet még szept. óta nem forgatott a kezében csak most kezdi komolyan venni a sulit.

Én rákérdeztem az osztály összetétel megmaradására és bólogatott a tanárnő, tudnak róla őket is zavarja és év végén összeülnek együtt megbeszélik mi legyen ezekkel a gyerekekkel de valószínüleg nem maradnak itt.

Viszont amit a tanárnő szavaiból kivettem sajnos ebben a suliban nem egészen ugy működnek a dolgok ahogy kellene és itt az iskolavezetés nem a tanárok hanem a diákok és szülők mellé áll.Ezt konkrét példával is alátámasztotta.Az egyik kislány feltünően lenge öltözékbe jelent meg az egyik osztályelőadáson. Szólt a kislánynak, hogy remélem így nem az első sorba fogsz beállni.Erre a kislány elsírta magát és berohant az igazgatói irodába az ignő pedig behívta a tanárt és megdorgálta.Ez nálunk az áltban nem így működött.Azt hallottam nagy hangsúlyt kap itt a pénz beszél szlogenje.Ez elég szomorú és több szülő is mondta a jó tanulók táborából, ha nem lesz változás jövőre elviszik a gyereket.

Erre az osztfő azt mondta ő teljesen megérti ezeket a szülőket ami nekem furcsa volt mert azt vártam azt mondja, hogy nyugodjunk meg nem marad ilyen az osztály.

Na majd meglátjuk de ha nem lesz változás én sem hagyom itt.

2011. febr. 3. 20:31

Megvolt a szülői,örömöt okozott nekem a fiam:)

Mondta az ofő,hogy annyira megy neki az angol hogy amint lehet majd le kéne neki érettségizni belőle és rámenni a spanyolra és felvenni még egy 3.nyelvet.11.-ben erre lehetőség van.Nem nagyon tud a tanár az órán mit kezdeni Danival már:)

Más különösebb nem volt.

2116. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2115. - Timejja)
2011. febr. 3. 20:05
Ez a baj h tényleg nem tanulnak, a lányom mondta, h volt házi feladat, felszólitottak ő előtte két gyereket, egyik sem irta meg a házit, harmadiknak a lányomat szólitotta, ő készitette el a feladatát hármuk közül. - Ez nem jó sajnos!:(
2115. Timejja
2011. febr. 3. 17:54
Nekünk is volt szülői,de nem tudtam elmenni ,úgy hogy nem tudok semmit.Gondolom félév értékelés volt.A fiammal nincs gond,de van mit javítani.Úgy látom,hogy tanul és tudja,hogy mi a tét.Legalább is nagyon remélem.Más a 2. félévben is vannak egyesek,páran nem tanulnak a figyelmeztetésből sem.
2114. Cilumiluci (válaszként erre: 2113. - Laszlozsu)
2011. febr. 3. 13:02
Dani is javíthatna pl.matekból és töriből.
2113. laszlozsu (válaszként erre: 2112. - Cilumiluci)
2011. febr. 3. 12:48

Ez még csak az első félév, ebből szerintem nem kell messzemenő konzekvenciákat levonni.

Majd a másodikban javítanak. Mostmár tudják, hogy kinek mi a követelménye, mit várnak el tőlük.

Én ezzel nem nagyon foglalkozom, mert ahány gyerek az osztályban, annyi felől jöttek.Mindenhol más volt eddig. Kell egy kis idő, amíg belejönnek, összerázódnak.

2112. Cilumiluci (válaszként erre: 2111. - Laszlozsu)
2011. febr. 3. 12:41
Állítólag nem lett túl jó az osztályátlag:(
2111. laszlozsu (válaszként erre: 2110. - Cilumiluci)
2011. febr. 3. 12:36

Sziasztok!

Én is várom már, hogy szülőik legyenek.

Kíváncsi lennék sok dologra.

2110. Cilumiluci (válaszként erre: 2109. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 3. 12:34
Oké,jövök majd este és beszámolok:)
2109. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2108. - Cilumiluci)
2011. febr. 3. 12:34
Szia Cilumiluci! Kiváncsi leszek mit mondanak nektek az osztályról, meg a tanulásról, majd irj!
2011. febr. 3. 07:47
Sziasztok!Ma délután megyek szülőire:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook