Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2227. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2225. - Laszlozsu)
2011. ápr. 21. 21:51

- Igen, mindig van min izgulni egy szülőnek!

Először, h felvették-e, majd, h hogyan állja meg a helyét, azután meg, h hogyan érettségizik. - Remélem az még azért elég soká lesz! (Persze nem azért mert évet ismételünk!:)

2226. laszlozsu
2011. ápr. 20. 10:05
Remélem itt, együtt, ezen a fórumon mindenkivel.
2225. laszlozsu (válaszként erre: 2224. - D6d0a67fc0)
2011. ápr. 20. 10:05

Igen, tényleg. Bár már ott is nagyon sokan tudják az eredményeket.

Kicsit átéreztem velük én is a tavalyi évet. Tényleg jó izgi volt.

Na mi majd az érettségin, nyelvvizsgán és a felsőfokú felvételin újra rághatjuk a körmeinket.

2011. ápr. 20. 08:37
Olyan hitetetlen, h már egy éve, h mi is izgultunk a felvételi miatt, most meg a "szomszédban" izgulnak szegények, h kit-hová vettek-vesznek fel!
2223. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2220. - 480b578442)
2011. ápr. 20. 08:35
Általában nem baj, h sokat követelnek, hosszutávon az lesz jó!
2222. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2221. - Laszlozsu)
2011. ápr. 20. 08:34
Nálunk is sokat kell tanulni, most a németre látom, h többet tanul, nagyon hosszu szövegeket kell megtanulni kivülről. Szerencsére elég jól elbir vele, könnyen tanul. Kiváncsi leszek nálunk hányan fognak középfokuzni majd, és melyik nyelvből, mivel nekünk döntő többségében van az angol, és marad is 5:3 arányban jövőre.
2221. laszlozsu
2011. ápr. 20. 06:54

Helló Lányok!

Én nagyon kedvelem ezt a nyelvi tagozatot. A mi sulinkban is közel 90-ban tesznek a NYEK-esek középfokú nyelvvizsgát 11.-ben.

A fennmaradó 10 százaléknak pedig legkésőbb második nekifutásra, de később sikerül. Az iskola információja szerint.

Eleve előny számukra ez a felsőoktatásba való bekerülésnél és a kikerülésnél is, hiszen nem kell várnia a diplomájára emiatt.

Bár most Hoffmann Rózsánk szabja-alakítja a felsőoktatási törvényt, majd meglátjuk konkrétan mi sül ki belőle. Az emelt szintű érettségi az már most biztos. Bár őszintén szólva, talán ez nem is baj.

2220. 480b578442 (válaszként erre: 2219. - D6d0a67fc0)
2011. ápr. 19. 23:29
Van egy tanár kolléganőm aki dolgozott a lányom iskolájában és ismeri a francia tanárt. Azt mondta tényleg sokat követel de egy francia tagozaton ez érthető hisz ebből fognak érettségizni és tantárgyakat tanulni így a tanárnak ki kell szűrni ki az aki idáig el fog jutni amit szülőin meg is mondtak a 9-dik erről szól (szerintem ezért 5 éves jövőre fog ez igazán elkezdődni).És én remélem is, hogy így lesz.
2011. ápr. 17. 11:46
Szia Zsula! Elgondolkodtató, amit irsz! - Tényleg furcsa, h a gyerekek akarnak dönteni felnőttekkel szemben. Ráadásul ebben biztos sok gyereknek a szülei partnerek is! Mi is ugy voltunk nevelve, h a tanárnak kell igazat adni, de legalábbis alkalmazkodnunk kellett. Nem jó ez igy! Nálunk is azt mondják, h rossz a német tanár! Lehet, h tul gyorsan halad és az is lehet, h nem jól követel, vagy magyaráz, de amit én látok, h nem tanulnak. Megmondta a gyerekeknek, h meg kell tanulniuk egy szöveget x napra. Egy csomó gyerek, aki mellesleg nem áll jó a nyelvből, nem tanulta meg a szöveget, és szembrebbenés nélkül közölte a tanárral, h nem tanulta meg. Ezek után kapott egy 1-est, majd megsértődött a gyerek! - Ugyhogy én is fenntartással vagyok azokkal, akik mindig csak a tanárt hibáztatják!
2011. ápr. 16. 18:07
Ja a tanárnő olyat is írt, hogy jelentsetek fel nyugodtan.Ez már nonszensz! A mi iskolánk azt hiszem a terror háza.Azt gondolom ha maradunk és kibírja az érettségiig igen edzett gyerek lesz.
2011. ápr. 16. 18:00

Köszönöm nektek:)


Képzeljétek nálunk a suliban megint balhé van.

Na most nem velünk hanem egy tanárral történik ugyan az ami velünk történt.A francia tanárt támadja az egész francia tagozat, hogy állítólag rengeteget követel, a lányom szerint is elképesztő mennyiségű házit ad fel. A tanárnő a facebookon írt a gyerekeknek egy levelet amiben leírta, hogy csak segíteni próbált és mostmár nem lesz ilyen elnéző és segítőkész stb és voltak olyan gondolatok amiben magunkra ismertem.Az egyik kislány anyja elolvasta és felhívta az osztfőnököt, hogy képzeli ez a tanárnő, hogy ennyit követel ezektől a szegény gyerekektől ...az ofő pedig a helyett, hogy a kollégája mellé állt volna teljes megértést tanusított a szülő felé.Hétfőn lesz folytatás.

Hát komolyan mondom elképesztő számomra ez a hozzáállás!Nem arra oktattak minket mindíg, hogy a tanárt soha ne szidjuk, bíráljuk a gyerek előtt?

Nem látok bele sőt a lányom sem mert ugye ő még franciát nem tanul de a tanárnő írásából én azt vettem ki jegyzeteket ad segítségnek mellesleg nincs egy tanmenet amihez a pedagógusnak tartania kell magát? Mondtam a lányomnak aki szintén a diákoknak adott igazat,(bár szerintem csak alkalmazkodási szempontok miatt) hogy én nem így látom.Azért ne a szülő és a diák határozza már meg mit tanítson a tanár, mellesleg az anyuka csepp lánya is elég hígagyu vigye át gyengébb iskolába ha nem bírja szerintem, mindenesetre állítólag nagy balhé lesz belőle mert a kölykök ki akarják csinálni a tanárt ez nekem már megint elképesztő.

2216. Timejja (válaszként erre: 2214. - D6d0a67fc0)
2011. ápr. 16. 17:29
Köszi szépen!
2215. Timejja (válaszként erre: 2213. - 480b578442)
2011. ápr. 16. 17:29
Köszönjük szépen és én is gratulálok az Antigónés fogalmazáshoz!
2011. ápr. 16. 09:24

Timejja, Zsula! Ügyesek a gyerekek!

Gratulálok!!!!:)

2011. ápr. 15. 20:48

maszimano!

Köszönöm az vagyok:)


Timejja!

Ez jó gratulálok szép eredmény:)

Ügyesek ezek a gyerekek.

Ma a lányom is hozott egy jó hírt.

Az Antigonéból írtak témazárót és neki lett az osztályban a legjobb három 5-öst kapott rá, megdícsérték és fel kellett olvasni az osztálynak a fogalmazást.

2212. Timejja
2011. ápr. 15. 10:09
Nos tegnap volt az angol verseny befejező, szóbeli fordulója. Fiam II. helyet ért el.A prezentációja tetszett a zsűrinek. Nyert angol könyveket, pólót és egy bécsi kirándulást és persze oklevél is járt a nyereményhez.
2211. maszimano (válaszként erre: 2210. - 480b578442)
2011. ápr. 10. 13:26
Zsula! Gratulálok, fantasztikus a lányod. Komoly és megfontolt, nagyon büszke lehetsz rá!! :)
2011. ápr. 9. 23:47

Kedves anyukák!

Kicsit más téma de a mi korszakunk gyerekeinek problémája.Az egyik topikon véletlenül megtaláltam a lányom egyik hozzászólását amit minden szülő figyelmébe ajánlok.Bár nagyjából ismerem a gondolatmenetét de volt amin kicsit én is meglepődtem mennyire felnőtt szemmel próbál szülőknek segítséget nyújtani.Érdemes egy tini szájából hallani azt amiről sok szülő nem is tud vagy nem mer beszélni.Belinkelem, azt hiszem én is büszke vagyok rá:)


"Kedves anyuka,

Az emotól nem kell megijedni.Én 15 éves vagyok,nekem is tetszik ez a stílus,mind külsőleg,mind zeneileg,belül pedig egész kicsi korom óta az vagyok (nem debressziós,csak érzékenyebb az átlagnál...és nehezebben megy a beilleszkedés...).Az érzés nem jelenti azt,hogy most a lány/fiú öngyilkos akar lenni vagy felvágja az ereit vagy hasonló,mert az emo nem erről szól (de persze van kivétel,aki ilyen...szerintem ez nem emo,hanem valami pszichés baja van...)


Ha úgy öltözködik,úgy néz ki,mint egy emo (fekete haj,fekete cuccok,póthaj,piercing stb...),akkor ez ellen nincs mit tenni igazán,hiszen az,ha a lányra/fiúra elkezd mondjuk veszekedni,hogy hogy néz ki,akkor az csak ront a helyzeten.Ráadásul az illető így érzi jól magát :)


Nem igazán tudom,hogy ez esetben a külső vagy a belső riaszt meg.A külsőt el kell fogadni!Belül pedig,ha a tini depresszióssá kezd válni (pl nem lóg a barátaival stb...),akkor pszhiológust ajánlok vagy legalábbis egy alapos szülő-gyerek beszélgetést.Erről viszont NEM AZ EMO TEHET.Ennek általában más oka van.


Viszont!

(És ezt most minden szülőnek üzenem)

Én úgy vagyok vele,hogy inkább leszek emo,és max az emberek nem fogadják el azt a stílust,amiben én jól érzem magamat,minthogy egy olyan kiscsaj legyek,akin átment a fél város,lóg folyamatosan suliból,minden hétvégén bulizik,drogozik,erősen fogyasztja a cigit és az alkoholt.Utóbbi kettőt a tinik 70-80%-a kipróbálja (én még nem tettem,de tuti kifogom a társaság miatt,mert körülöttem midenki cigizik,iszik és rossz kilógni a sorból...mindenesetre kevés olyan tiniről tudok,aki még nem próbálta ki),MÉG OLYAN IS AKIRŐL NEM IS GONDOLNÁNK MERT "JÓKISLÁNY/FIÚNAK NÉZ KI".De (szerintem) addig nincs gond,amíg valaki kipróbálja,tud magán uralkodni,csak rá ne szokjon!


Ezt csak azért említettem meg,mert mindenki be van ijedve az emotól,h jajj azok az elkallódott tinik stb...pedig az átlagosnak,nőiesnek kinéző (vagy nevezzük csúnyán: ri*ancok) még rosszabbak!:)


És amúgy szerintem ez ellen a szülő nem sokat tehet,az sem kizárt,hogy észre sem veszi.Társaságon és a tinin múlik,hogy ez csak egy jött-ment "rongálódás",vagy elkezdett csúszni a lejtőn és nincs visszaút...De kevés az olyan,aki ne próbálta volna a káros szerek közül valamelyiket is...


Na sajnálom,hogy kicsit hosszú lett a mondanivalóm,de én csak azt üzenném,hogy nem kell elítélni az emot,mert vannak attól rosszabb dolgok is.Ez a mostani tini korszak :D "

2209. Timejja
2011. ápr. 9. 21:13
Köszönjük a gratulációkat! Majd meglátjuk mi lesz a vége.:)))
2208. 480b578442 (válaszként erre: 2203. - Timejja)
2011. ápr. 8. 23:58

Érdekes, hogy a lányoméknál is van 5 fiú de egyikkel sincs semmi baj mindegyik jól tanul és az egyik matekversenyen 1 helyet ért el a lányokkal ellentétben.


jucus!

Szerintem a 9-dik a takarításról is szól.Aki fenn marad a rostán biztosan eljut az érettségiig.Nálunk kicsit magasabb a kiszórandók listája.Pont ma mondta a lányom, hogy legalább 8-10 gyerek fog kiperegni vagy bukással vagy önként távozással sőt a nagyon problémásak(akikkel nekünk is bajunk volt)már be sem járnak órára.

2207. 480b578442 (válaszként erre: 2203. - Timejja)
2011. ápr. 8. 23:51
Ez szép!Ügyes fiad van gratulálok:)
2206. andi2oo5 (válaszként erre: 2203. - Timejja)
2011. ápr. 8. 22:25

Szia! Mi lesz később, ha már 9.-ben ilyen ügyes?!

Gratulálok, csak így tovább!

2205. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2203. - Timejja)
2011. ápr. 7. 22:00
Timejja! Ügyes Fiad van, csak gratulálni tudok!!!:)
2204. laszlozsu (válaszként erre: 2203. - Timejja)
2011. ápr. 6. 09:25
Gratulálok! Büszke is lehetsz rá.
2203. Timejja
2011. ápr. 6. 08:22
Képzeljétek, a fiam továbbjutott a városi angol verseny írásbeli fordulóján és ezért mehet a szóbeli fordulóra 14.-én egy itteni hotelban lesz, 5 perces prezentációt kell készíteni, meghatározott témában, pl. tudomány stb.Már meg is csinálta. Nagyon büszke vagyok rá!
2011. ápr. 5. 12:09
Egyébként valószinü, h sokkal könnyebb egy nyelvre koncentrálni és utána felvenni a másikat.
2201. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2200. - Laszlozsu)
2011. ápr. 5. 12:07
Laszlozsu! Igen, ezen én is elgondolkodtam, h hogyan is fog nyelvvizsgát tenni, mivel két nyelvet visz végig, vagyis főnyelv az angol, most 8:5 arányban tanulják a némettel, később viszont 5:3 arányban tovább. Azt hiszem még 12.-ben mi is vehetünk fel még nyelvórákat. Egy kicsit nehéz igy a kettő, mivel keverhető, sokszor azt sem tudja melyik leckét is irja!:) Hasonló szavak is vannak, de hát gondolom, ha később kezdi, akkor is bezavar a másik nyelv, és végülis két nyelvet tudni illik manapság. Mivel a nővére Németországban él, és minden évben nyáron ki tud hozzá menni, gondoltuk minél előbb elkezdjük a németet is tanulni, tudjon mire épitkezni a kintléte alatt.
2200. laszlozsu (válaszként erre: 2199. - D6d0a67fc0)
2011. ápr. 5. 07:55
Érdekes. Nálunk nincs ilyen vizsga év végén. Kap egy osztályzatot az éves teljesítménye alapján, de az átsorolást az általános tagozatra itt is mondták. Ez azonban csak arra vonatkozik, aki nagyon gyengén teljesít nyelvből. Ez mondjuk érthető is, hiszen itt majd nyelvvizsgát kell tenni. Eleve nálunk 11.-ig csak egy nyelvet tanul, látom nálatok kettőt visznek egyszerre. A mieink 12.-ben vesznek fel másik nyelvet és azt akkor még két évig tanulják.
2199. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2195. - Edit1965)
2011. ápr. 5. 07:41

Edit!

Sajnos pontosan nem tudom megmondani mi a követelmény az év végére, csak azt tudom, h mindkét nyelvből lesz felmérő, irásban, szóban és aki nem felel meg, azt átteszik az uj 9. általános évfolyamba. Tehát nem ismételt évet, csak nem megy tovább a nyek.-es osztállyal, hanem ujra kezdi a 9.-esekkel a nyelvtanulást. (4-4, vagy 5-3 órában)

Nálunk már 2 gyerek elment az osztályból (32 főből) és egyet biztos hogy eltanácsolnak, de remélem kettőt. Kb. 25-27 fővel fognak tovább menni szerintem.

Majd megkérdezem a lányom egyébként, h hány szavas a szódolgozat, mert ezt nem tudom konkrétan.

2198. laszlozsu
2011. ápr. 5. 06:43

Sziasztok!

Na, itt vagyok. Helyreteszem a korábban írottakat.

A kéthetenkénti szódolgozatra kijelölt 200-250 szó természetesen nem mindig az új nyelvi leckéből származik. Visszanyúlnak az előzőekhez.

Tehát behatárolja a tanárnő a témaköröket, véletlenszerűen, abba beleeshet az eddig tanultak közül bármi. Egy-egy dolgozatban kb. 50-55 szót kér számon.

Mivel felejtenek is az előzőekből, ezért mindig szükséges a fiamnak újra átnézni, megtanulni.

A nyelvvizsgára csak 11.-ben kerül sor, tehát addig meg lesz az a 4000, ami ennek az alapkövetelménye, szerintem több is.

Szerintem a felejtést, kirostálódást pont ez az őrült tempó okozza. Bár most behúzzák a féket a hátralévő időre, mert új anyagot már nem vesznek. Így is négy könyvön vagyunk már túl. Első félévben kettő meg a munkafüzetei, második félévben szintén kettő,munkafüzetekkel együtt, amiből most a második végén járnak már. A hátralévő időben már csak átrágják az eddig tanultakat.

Szóval valahogy így van nálunk. Húzós a tempó, de nem vállalhatatlan. Sokat kell dolgozniuk vele, de erre idő igazán az első évben van. Vélhetőleg ezért is ilyen az iram.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook