Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2011. márc. 3. 08:19
A másik kérdésem az lenne, hogy létezik olyan, hogy egy gyereket több helyre is felvesznek??
2011. márc. 3. 08:17

Tudja valamelyikőtök, hogy ha most meg lesznek az ideiglenes rangsorok, a szóbelik, aztán meg a rangsor cserélő napok, akkor mi fog történni?? Fel tesznek a sulik egy újabb rangsort, vagy most már csak április végén tudjuk meg, hogy mit döntöttek az iskolák?? Amikor már végleges a döntés?

Köszi!:)

353. laszlozsu (válaszként erre: 350. - 4300750b82)
2011. márc. 3. 08:17

Én azt mondom erre, hogy mindenképpen az legyen az első, ahova igazán szeretnétek menni. S azt megváltoztatni nem kell, mert nem tudhatjátok hányan hullanak ki előletek az ideiglenes rangsorból. Ellenben a rangsorolásnál az algoritmus is azt veszi előre, aki elsőként jelölte, feltéve, ha megfelel a követelményeknek, s csak azután azokat, akik hátrább.

Ez mondjuk már a végleges rangsorolásnál van így, az ideiglenes felvételi rangsor mindenkit úgy tekint minden iskolában és tagozaton, mintha az első helyen jelölte volna.

352. maszimano (válaszként erre: 348. - Kabaré11)
2011. márc. 3. 08:14

Ez nagyon szemét dolog a suli részéről. Egyébként elég sok helyen megkérdezik, hogy hányadik helyen jelölte a sulit, amikor bemennek szóbelizni. Ezt a lányom osztálytársainál hallottuk.

De ezt nem kéne annyiban hagyni, amit veletek csináltak!!

2011. márc. 3. 08:09
Sajnos nem tudom bizonyítani, de azért nem írtam le a gimnázium nevét, mert utána akarok járni, hogy mit tehetek... Mi is elmondtuk, hogy ha rákérdeznek, mondja azt: "még nem döntöttünk", de hátulról kezdték kérdezni: milyen szép eredményeid vannak, tehetséggondozót is írtál? - igen, és az hogy sikerült? (Ebbe a suliba nem kérték csak a központit...)Aki még a napokban szóbelizik, készítsétek fel a gyerekekt erre is... A szóbelin 25 pontot lehet szerezni, és ezt kétszerezik, szóval ha lepontoznak, azt még meg is duplázzák.
2011. márc. 3. 07:57

Szép reggelt lányok! :)

Egy kérdésem lenne! Miért sulykolja minden középiskolai igazgató, hogy ha "hozzánk szeretnének jönni, akkor a mi iskolánkat jelöljék be első helyen!" mikor a rendszer algoritmus szerint nézi végig a tanulói igényt?

Mi most bizonytalanok vagyunk az első sulit illetőleg ,16 gyerek áll előttünk, de ők más tagozatot is jelöltek, viszont a második suliba biztos befutók lennénk, megjegyzem a szívem is a másodikba húz, ahol "szívesen várják" a gyerekemet! Érdemes-e változtatnuk a sorrenden ?

349. laszlozsu (válaszként erre: 348. - Kabaré11)
2011. márc. 3. 07:48
Ha ezt bizonyítani tudod hitelesen, akkor azonnal fordulj az Oktatási Hivatalhoz.
2011. márc. 3. 07:05

Kedves Szülők!

Szeretném elmesélni a mi történetünket: Szóbelin az egyik Dél-Pesti gimnáziumban "ügyesen" feltett kérdésekkel "kiszedték" a fiamból, hogy nem első vagy második helyen jelölte meg az iskolát. Olyan szinten lepontozták, hogy így 20 pont hátrányba került. Megtudtam, hogy ez nem egyedi eset... Valóban az utolsó helyen jelöltük meg, de így is elszomorító.

2011. márc. 2. 22:24
Ez egy vidéki suli : Siófok Perczel Gimi
346. kati1971 (válaszként erre: 345. - D. anita)
2011. márc. 2. 22:07

Hát ez tényleg durva ,melyik suli volt ez?

Egyébként ha tényleg az utolsó választás akkor ne is foglalkozzatok vele ,biztos sikerül az első helyek valamelyike ,ehhez sok sikert !

2011. márc. 2. 21:45
Mi is túlvagyunk egy angol szóbelin.Húzni kellett egy szöveget.Hát a lányom beválasztott.A foci történetéről szólt, tele ismeretlen szavakkal.Volt aki a reggelizésről kapott szöveget.Hol itt az igazság?Ezzel nem lehet összemérni a tanulók tudását.Volt aki Mata Hariról kapott szöveget,szegény talán sírva is fakadt.De az se volt komplett aki ezt összeállította. Hál isten ez a suli a legutolsó választás lett volna,úgyhogy nem kár érte.De akkor is.Én nem látok a méregtől,szerencsére a lányom csak nevet ezen!
344. könyvbarát (válaszként erre: 331. - Kati1971)
2011. márc. 2. 17:28
Szuper! :))))
343. kati1971 (válaszként erre: 342. - E678c41c88)
2011. márc. 2. 15:52
Igen bocsi ,most nézem vissza hogy írtad tényleg a Kölcsey a 2. ,hát nem csoda hogy az ember belekavarodik ,remélem egyszer túl leszünk rajta persze úgy ahogy azt szeretnénk.
342. e678c41c88 (válaszként erre: 339. - Kati1971)
2011. márc. 2. 15:43

Mármint a Kölcseyt akartad írni 2. tuti :D:D

Belekutyulódunk itt az isikbe XD

2011. márc. 2. 15:32
Márc. 10-én legalábbis akkora van kiírva a honlapon, már nagyon várjuk.
340. e678c41c88 (válaszként erre: 339. - Kati1971)
2011. márc. 2. 15:19

köszönöm :)

A Szent Lászlóban mikor lesz eredményetek?

339. kati1971 (válaszként erre: 338. - E678c41c88)
2011. márc. 2. 14:42
Biztosan sikerül ,szorítok nektek mi is megnéztük mi a az angol-magyar két tannyelvűnél 160. vagyunk de nekünk ez a 3. helyen van megjelölve és biztos nem ide megy mert a Karinthy 2. már tuti de az 1.-re várunk a Szent Lászlóba reméljük az is tuti lesz .
2011. márc. 2. 13:16
Feltették a Karinthy ideiglenes listáját is. Fanni a 191 pontjával az angol-magyar kéttannyelvűnél 117. az emelt angolnál 89. (Az iskola tájékoztatója szerint az előző évi eredmények alapján még akár 200-250 körüli sorszámmal is be lehet jutni. Hinni akarok ebben, úgyhogy bizakodok :) ).
337. kati1971 (válaszként erre: 336. - Kakasdomb)
2011. márc. 2. 11:32
IGEN !!!! és köszi.
336. kakasdomb (válaszként erre: 331. - Kati1971)
2011. márc. 2. 11:27

Gratulálok én is Nektek!

Sok sikert! Ugye ez akkor azt jelenti, hogy a Kölcseyben már biztosan bent vagytok?

:-)

2011. márc. 2. 10:51
Köszi nektek ,hogy velünk együtt örültök,és szorítunk mindannyitoknak .
334. e678c41c88 (válaszként erre: 331. - Kati1971)
2011. márc. 2. 10:45

Jujj, de jó!! Végre egy megkönnyebbült boldog anya!

Gratulálok nektek!


(Mi még teljes tudatlanságban várakozunk, ami a Karinthyt illeti, a Bókayban pedig holnap lesz a szóbeli)


Kitarás mindenkinek!

2011. márc. 2. 10:37
Kakasdomb! Teljes mértékben egyetértünk! Bennem is sok minden felmerült, és tovább gondoltam én is a dolgokat. Hát, igen amikor éjszaka az ember csak forgolódik és pörög az agya, akkor sok mindent végig tud gondolni.
332. maszimano (válaszként erre: 331. - Kati1971)
2011. márc. 2. 10:33
Jaj de jóóóó!! Gratulálok, jó fej az általános sulis igazgatótok!!!:)
2011. márc. 2. 10:17

Sziasztok !

Nagyon boldog vagyok az általános iskolai igazgatónk ma reggel felhívta a Kölcseyt egyeztetni

a pontszámítás miatt és elnézést kértek mert véletlenül a tehetséggondozós felvételi eredményeket számolták az általános helyett így a 165 helyett 183 pontja van a gyermekemnek ami a 83. helyről a 19. helyre repítette . Így azért már nyugodtabbak vagyunk ,várjuk a többi iskola rangsorjait is és reméljük ott nem lesznek problémáink . Sok sikert mindenkinek!

2011. márc. 2. 08:20

Nekem azért ez olyan, mint a parkolóhelyek általános fizetőssé tétele.


Rendben, emeljék fel ilyen magasra a felvételi ponthatárokat. De akkor legyen meg az is, hogy nemcsak kb. 10-15 normálisnak és színvonalasnak mondható gimi legyen a városban, hanem az összes, a központi büdzséből működtetett iskolát hozzák egy vonalba. De nem? Az idén elmaradt a felvételi körüli botrány, most lehet abból lesz egy nagy vihar - ami egyébként semmin nem fog változtatni, legalábbis a felvételizők szempontjából -, hogy tehetséges gyerekek fognak kiszorulni olyan helyekről, ahova pedig képességeik alapján járniuk kéne, és nyilvánvaló, hogy abból iskolákban, ahol erre alkalmatlan az oktatás színvonala, nem fognak tudni olyan típusú felsőoktatási intézménybe bekerülni, ahonnan egy normális képzés után pedig igen.

Persze lehet azt is gondolni, hogy mindenhol "csak" tanulni kell, légyen az bármilyen iskola. Én ezzel nem értek egyet. Na szóval bennem ez az egész cirkusz kicsit mélyebb gondolatokat ébresztett, már a nem tudom én hányadik álmatlan éjszaka után...

2011. márc. 2. 08:12

Na tényleg:

adott egy jó tanulónak mondható gyerek - nekem ebben a 4-5 között átlag még belefér -, ír egy jó központit és egy jónak mondható tehetséggondozót.


És aggódni, izgulni kell, mert bizonyos helyekre még csak nem is jut be szóbelizni sem? Tébolyda!!!


Ilyen magas színvonalú lenne az oktatás nálunk?


Bennem ez mélyebben, számtalan gazdaságpolitikai és szociálpolitikai kérdést is felvet.

De mióta is van ez így? És megkockáztatnám: miért is tartunk itt - Mo. -, ahol tartunk?

Mert a munkaerő-tudástőke nem oly régen kezdett el kivándorolni...

Na de ezzel az okfejtéssel csak fárasztalak Benneteket, kicsit hangosan gondolkodtam, hogy eltereljem a figyelmem, hogy mikor lesz az ideiglenes kifüggesztése... :-(

328. kakasdomb (válaszként erre: 327. - Maszimano)
2011. márc. 2. 08:04

:-)

Gratula, ez már fél siker, ugye? Már az, hogy a lányod jó kedvvel és szívesen megy.

Ha igen, akkor pedig a másik felét én kívánom!!!

2011. márc. 1. 20:05

Ma a gyerek kapott szóbelire behivást a Weöres-be, beszélgetésre. Vinni kell ellenőrzőt, a legkedvesebb olvasmányát, és valami füzetet, oklevelet, amit szeretne bemutatni, valamint egy olyan fényképet, amin a gyerek is rajta van, és rá jellemző és amiről szivesen mesélne. Előtte lesz a dráma felvételi, három vers, próza és dalból.

A lányom teljesen fel lett dobva ettől a levéltől. :)

326. andi2oo5 (válaszként erre: 325. - D. anita)
2011. márc. 1. 19:43
Mi szombaton voltunk szóbelin. Itt nem tárgyi tudást mértek, hanem olyan kérdések voltak pl.miért pont ezt az iskolát szeretné, milyen könyveket szokott olvasni, egy év alatt hány könyvet olvas ki, szabadidőt mivel tölti, milyen információkat hallott az iskoláról, járt-e ide testvére stb. És erre ha jól tudom 25 pont jár. Csütörtökön megyünk egy másik suliba ott is csak beszélgetés lesz, 10 pontért. Hát én elég furcsának tartom ezt az egészet, mert ez így szerintem nyíltan legalizált protekció.. Hát meglátjuk! ( Az első eset gimnázium volt, a másik szakközép)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook