Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


208. Edit1965 (válaszként erre: 202. - D6d0a67fc0)
2011. febr. 2. 20:38

Minden úgy van most is, ahogy tavaly, ahogy Kati is írta. A sorrend igen fontos. Eleve a jelentkezési lapon felhívják erre a figyelmet, el is magyarázzák, hogy miképpen kell adott esetekben a sorrendet iskolák és/vagy szakok között felállítani.


A sorrenden lehet változtatni, de ez tavaly is így volt. De ugye csak azon a két napon.


Szerintem ő félreértette.

207. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 203. - Kati1971)
2011. febr. 2. 20:31
Kati! Köszönöm szépen válaszodat, én is csodálkoztam volna, ha ugy van ahogy Ő mondja, itt valamit nagyon félreértett! - Mindenesetre még azon a két napon majd tud változtatni.
206. Edit1965 (válaszként erre: 201. - Bobe2)
2011. febr. 2. 20:31

Boldog Születésnapot Kívánok a fiadnak ! :o)

Gratulálok az eredményéhez is !

205. Edit1965 (válaszként erre: 198. - Kati1971)
2011. febr. 2. 20:30

Nagyon szépen köszönöm !

Szorítok nektek én is, és minden sorstársunknak !


Nagyon szép minkét eredmény.

Melyik iskolába szeretne menni a gyermeked ?

2011. febr. 2. 20:20

Szia Bobe !

Gratula a fiadnak és nagyon sok boldog szülinapot kivánunk neki!

2011. febr. 2. 20:19

Szia Jucus !

Igen pontosan így van most is ,ahogy te tudod az ideiglenes felvételi rangsor kihirdetése után amit max. Március 16. kell közé tenni azután Márc. 17-18 án (2 nap)van lehetőség a sorrenden módosítani és abban a sorrendben veszik fel az iskolák .Ha az elsőnek jelöltbe felveszik akkor a többi törlődik és így megy lefele addig míg az általa megjelölt sorrendbe nem veszik fel valamelyik iskolába . De a sorrend mindenképpen fontos !

2011. febr. 2. 19:32

Sziasztok Lányok!

Én tavaly tulestem a felvételi izgalmain, csak azt szeretném megkérdezni Tőletek, h változott-e a felvételi beadásának a módja, ugyanis egy ismerősöm azt mondta, hogy nem kellett sorrendet beirni az iskolák között (ti.nekik azt mondták az iskolájukban). Én ezt nem értettem, mert akkor hová veszik fel a gyereket, hová szeretne elsősorban menni. Erre azt mondta, h megnézik a felvételi rangsort a megjelölt iskolákba, és ahol a legnagyobb esély van oda jelölik majd be. De ez tavaly nem igy volt, be kellett sorrendbe jelölni, majd esetleg lehetett sorrendet módositani. - Igy van most is?

201. bobe2 (válaszként erre: 197. - Edit1965)
2011. febr. 2. 18:30

Gratulálok a lányodnak!!!!!!


Boldog szülinapot neked!!!!!


Az én fiamnak a matek 42 a magyar 31 lett ÉS MA VAN A SZÜLINAPJA.MA LETT 14 ÉVES:D)))))))

2011. febr. 2. 18:15
Reménykedünk benne és köszi szépen !
199. laszlozsu (válaszként erre: 197. - Edit1965)
2011. febr. 2. 18:11

Szia!


Gratulálok, ez tényleg nagyon szép eredmény.


Nemkülönben Katiéké is.


Innen már nincs is mit izgulni. Szerintem sínen vannak a dolgok.

2011. febr. 2. 18:06

Szia ! Elöször is gratulálunk a szép eredményért ,és nagyon sok boldog születésnapot kivánunk neked .

Mi is ma tudtuk meg igaz mi már a tehetséggondozó eredményét matek 36,magyar 31 vagyis 67 pont szerintem ez is szép .

A mi sima központink matek 48,magyar37 lett szóval én is nagyon boldog voltam nem kevésbé a gyermekem.

Sok sikert a felvételhez,szoritunk nektek és mindenkinek aki most áll iskola választás elött.

2011. febr. 2. 16:42

Ma lett meg az eredmény. :o))


A lányomnak a matek 41 pont, a magyar 39 pont lett. :o)) Nagyon boldogok vagyunk !


Ma van a születésnapom, ez a legszebb ajándék !

196. Kingerus (válaszként erre: 190. - D. anita)
2011. febr. 2. 11:09

Anita!Utánanéztem még egyszer, és vinni kell a Madáchba a szóbeli felvételire a felsoroltakon kívül még 2 db felbélyegzett, címzetlen(!) borítékot, az eredeti értékelő lapot, a diák- és a személyi igazolványt is!

A gimi honlapján (www.mig.hu) minden fent van a felvételi alpontnál. :) Ide fogják feltenni a szóbelire behívottak listáját is, külön értesítést nem fognak küldeni!

195. ági42
2011. febr. 2. 03:01

Sziasztok!


Kérdésem az, hogy valakinek a gyermeke felvételizett-e a debreceni Medgyessy Gimn. német szakára?

194. gyöngyköles (válaszként erre: 191. - Edit1965)
2011. febr. 1. 11:02

Köszi a nyugtatgatást. Azért néhány napig még biztosan rágódok mindezen(ilyen vagyok), de aztán túljutok rajta.

15 éve költöztünk el Budapestről egy kis faluba, és ez a vidéki, falusi, közeli kisvárosi lét nem egyszer megtanított arra, hogy minden csoda 3 napig tart, utána zajlik tovább minden a rendes kerékvágásban.


A szülők rendesek, úgy tekintik, hogy ha pontosan javították volna elsőre a dolgozatot, akkor erre a feladatra nem kapott volna pontot.

A gyerek kicsit duzzogott, de majd lehiggad.

193. gyöngyköles (válaszként erre: 189. - D. anita)
2011. febr. 1. 10:54

Nem szeretnék ez ügyben több kört futni, így is kezd elegem lenni az egészből. Talán az érintett tanuló szülője léphetne, de őket nem izgatja ennyire (szerencsére) ez az egész, hiszen így is jók a pontjai és az esélyei a gyermeknek.

Az ügy, az eljárás kapcsán ilyenek jutottak eszembe, hogy lehet, hogy jogos a szóban forgó iskola eljárása, de szerintem nem etikus.

(Persze az korábbi években megszokhattuk már mindenfelé ezt a szópárosítást...)

192. Kingerus (válaszként erre: 190. - D. anita)
2011. febr. 1. 10:49

Az írásos fellebbezésünket maga az igazgató vette át, aláírással hitelesítve. 10-ig kell megkapjuk a "végítéletet". Ahogy itt olvasom a többiek történeteit, görcsbe rándul a gyomrom. :(

Azért remélem a legjobbakat.

Köszi a gratulációt, én is szurkolok Nektek a szép eredményért!

191. Edit1965 (válaszként erre: 184. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 10:36

Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Minden szülő a saját gyereke érdekeit nézi, és tesz akkor, ha szükséges, pl. ha pontot lehet még jogosan beszerezni.


Arról te igazán nem tehetsz, ha emiatt az az iskola mást lepontoz, ami nem is lehet szabályos, ha ugyanannál a feladatnál nem nézik végig az ÖSSZES dolgozatot, és mindenkinek felülbírálják hasonlóan, ahogy a gyereked osztálytársáét.


A gyerek szülei reklamáltak nálad, vagy ők nem hibáztatnak téged ?

190. D. anita (válaszként erre: 187. - Kingerus)
2011. febr. 1. 10:21

Nagyon köszönöm az infókat. Azért jó hallani hogy a fellebbezést nem mindig utasítják el.

Gratulálok nektek, ez nagyon szép eredmény!!

189. D. anita (válaszként erre: 184. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 10:13
Döbbenten olvastam végig a történetet.Lehet hogy az oktatási hivatalnak kellene írnod levelet,hiszen a további fellebbezést is feléjük kell megtenni.
188. gyöngyköles (válaszként erre: 182. - D. anita)
2011. febr. 1. 10:09

Szia Anita!


Gondolom elvben így kéne működnie mindenhol, de itt nálunk nem adtak lehetőséget arra, hogy személyesen 2 szaktanárral beszéljem meg a problémámat. El tudom képzelni, hogy akkor nem fajulnak idáig a dolgok.


Köszönöm a linket.

187. Kingerus (válaszként erre: 183. - D. anita)
2011. febr. 1. 10:05
Az előbb kifelejtettem az angol szóbeli felvételit illetően, hogy természetesen az 5 mondat-kiegészítés után lesz még 1-2 perc angol társalgás is.
186. 4300750b82 (válaszként erre: 184. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 10:02

Sok sikert! :)

Én azt hallottam, hogy két tanár javítja, először az egyik, majd a másik átnézi, minimálisra csökkentve a tévedés lehetőségét ...lehet nem mindenütt van ez így,

ne okold magad,

talán más is tett észrevételt és azért nézték tüzetesebben át.

185. Kingerus (válaszként erre: 183. - D. anita)
2011. febr. 1. 10:02

A lányomnak az angol előkészítőn a gimiben azt mondták, hogy a magyar szóbeli úgy fog zajlani, hogy húznak egy képet és egy szöveget, ebből ki kell választani az egyiket, kapnak kb. 10 percet felkészülni, és utána magyarul kb. 3 percig folyamatosan beszélni kell. Angolból pedig lesz 5 mondat, aminek vagy az eleje vagy a vége hiányozni fog, és ki kell egészíteni a megfelelő szavakkal.

Vinni kell az ellenőrzőt, magyar-matek-angol füzetet és az összes oklevelet ami összegyűlt a 8 év alatt.

A központink matekból 41 pont, magyarból első körön 37 pont, de szóban már reklamáltunk és megkaptunk 1 pontot, illetve írásban fellebbeztem még másik 2-ért. (Lefotóztam a fogalmazást, és a suliban 4 (!) magyar tanárral is átnézettem. Mind a 4-en egyetértettek és támogattak az írásos fellebbezést illetően, úgyhogy még tegnap délután el is vittem Tehát a legjobb esetben 81 pont lesz, a legrosszabban pedig 79.

Mire végleges eredményünk lesz, én is lerágom a körmöm! :)

2011. febr. 1. 09:48

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a reagálást.


Megpróbálom röviden ismertetni a történteket.

Saját gyermekemmel együtt még másik két osztálytársát is elvittem autóval a kis falusi iskolából a közeli kisváros gimnáziumába, ahol meg lehetett tekinteni a kijavított felvételiket.

Miközben várakoztunk a fénymásolásra -itt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az utánunk sorban állókét már nem másolták le, csak másnapra vállalták, mivel lejárt a munkaidejük 1/2 4-kor!!!!!-tehát eleve nem sok esélye van fellebbezni a munkahelyről későn odarohanó szülőnek:-))))-.

Miközben várakoztunk, a gyerekekkel nézegettük a kijavított dolgozatokat, és mindannyiunknak feltűnt, hogy ez egyik feladat egyik részét a lányom és az egyik osztálytársa egyformán jól (vagy rosszul) oldották meg. Lányom nem kapott rá pontot, osztálytárs megkapta az egy pontját. Ez a tény indított arra, hogy otthon a javítókulcs szerint átnézzem, majd egy magyar tanár barátnőm is megnézte, s így találtunk még ezen kívül két pontot, ami akár megadható lett volna.

Észrevételeimet annak rendje és módja szerint írásban megtettem. Ígérték, hogy ezen a héten megkapom válaszukat.

Tegnap mondja az osztálytárs édesanyja, hogy telefonon közölték vele, hogy egy pontot levontak a gyerekétől, mert találtak benne egy hibás megoldást. Ők előzőleg nem tettek semmilyen észrevételt,nem kérték a dolgozat újbóli javítását.

Ezt kicsit furcsállom. Illetve akkor lenne elfogadható, ha minden dolgozatot, amit az a tanár javított (azok a tanárok javítottak)e szerint újrapontoznának. Ezt biztos nem teszik meg, hiszen nyilván nincs rá idejük, kapacitásuk.

Sajnálom az osztálytársat, hogy akaratlanul miattunk levontak tőle egy pontot.

Ha tudtam volna, hogy ilyesmi előfordulhat -mondjuk nem csak arról tájékoztatják a szülőta felvételi írását megelőzően írásban, hogy fellebbezhet, hanem arról is, hogy mindezt úgy tegye, hogy a meglévő pontokból nem csak fölfelé, hanem lefelé is változhatnak, s mindez nem csak az saját gyereknél, hanem másnál is-, akkor valószínű hagyom az egészet és nem nyújtom be észrevételeimet, hiszen egyáltalán nem szándékoztam rontani az osztálytárs pontjait. Bár így is jó a teljesítménye, hiszen 70 pont fölötti az átlaga, csak hát engem furdal a lelkiismeret.

A mi fellebbezésünkre még nem kaptuk meg az írásos, választ, de telefonon tájékoztattak, és azt mondták, hogy mindegyik pontban elutasítják a kérelmet (mily meglepő...).

Kérdeztem, hogy még mielőtt kipostázzák mindezt, van- mód az egész fellebbezés visszavonására. Azt a választ kaptam, hogy igen, lehetséges, de az osztálytárs pontját most már akkor is levonják,

tehát az ő esetében nem tudnak úgy tenni, mintha nem történt volna semmi...

Mindezektől eltekintve az elsőként megjelölt gimnáziumba -ami nem ez a bizonyos gimnázium- valószínű így is mindketten felvételt nyernek majd.

183. D. anita (válaszként erre: 155. - Kingerus)
2011. febr. 1. 09:34

Mi a 05-kódot tettük előre, de ettöl függetlenül megpróbálkozunk az angol felvételivel is.Úgy gondoljuk nem ártana elölröl kezdeni alaposabban az angol tanulást.

Esetleg nem emlékszel mit mondott az igazgató a magyar szóbeliről (általános műveltség) ? Milyen kérdésekre számíthatunk?

És milyen lett a központitok? Nekünk még 1 HÉT!!

182. D. anita (válaszként erre: 178. - 4300750b82)
2011. febr. 1. 09:22

Nálunk ez úgy működik a gimiben ,ahogy észrevételt teszel ,két szaktanár ezt megvizsgálja , és még ott a helyszínen választ is adnak erre. De úgy tudom ez mindenhol így van.És ha mégsem értesz egyet velük, akkor további lépéseket lehet tenni.

Ezen az oldalon a felvételi eljárás pontos menetét megtalálod : [link]

2011. febr. 1. 09:03

[link]

Ne legyen rá szükségünk,... de ha mégis, jó ha tisztában vagyunk a dolgokkal

2011. febr. 1. 08:19

...milyen hülyeséget írtam :D még reggel van.


el tudok képzelni


...rákérdezek otthon: dehogy otthon, hanem majd a suliban :DD

179. Edit1965 (válaszként erre: 176. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 08:00

Én holnap megyek a felvételi dolgozatokat megnézni, akkor majd rákérdezek, hogy mi ennek a menete.


De szerintem sem létezik olyan, hogy valakit lepontozzanak utólag, ha ő nem tett észrevételt.

Olyat eltudok képzelni, és ha gondolod, rákérdezek otthon, hogy : ha olyan hibára hívta fel az észrevételt tevő szülő a figyelmet, amilyen hibát a dolgozatot javító másoknál is elkövetett, akkor átnézik az ÖSSZES ( kétlem....kinek van erre ideje ?) általa javított példányokat, és MIND kijavítják. Olyat nem tudok elképzelni, hogy csak egyetlen másik gyereknél javítanának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook