Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 14:51
sziasztok tudtok ekem mondani valamit a xvii. ker.-ben lévő Budakalász felnőtt gimiröl
267. Edit1965 (válaszként erre: 263. - LondonEye)
2011. febr. 18. 12:21

Így vagyunk vele mi is. Azért a kötőféket most megfogtam, és tanulok vele, kikérdezem, nem engedem, hogy rontson. Épp a márciusi szóbeli miatt. 1-1 egyes belefér, nagyon fáradt volt a felvételire való felkészülés után, nehéz időszak volt. Fáradt voltam én is.


Mi is már a középiskoláról álmodozunk ( persze tudom, hogy ott is lesznek nehézségek, lesz mély víz, lesznek konfliktusok ), de már ott akarunk lenni.


Izgalomban vagyok én is, mert engem is érint, hogy felvegyék spanyol tagozatra. Ugyanis, akkor elmegyek spanyolt tanulni én is, és együtt tanulunk. Érdekel is, kihívás is, tetszik is a spanyol nyelv.

266. limma (válaszként erre: 265. - Kati1971)
2011. febr. 18. 11:57

Szia Kati!


Gratulálok, nektek szerintem nincs izgulnivalótok.

A fiam viszont ötödiktől egyre ront, félévije idén minden négyes, kivéve három hármast és három ötöst (az is info, etika és rajz) úgyhogy én nem dőlhetek hátra :-(

2011. febr. 17. 20:52

Szia Limma !

Az én lányom is a Szent Lászlóba szeretne menni ,ő elsősorban a Magyar-olasz két tanítási nyelvűt szeretné,ezt adtuk be elsőnek ,második az emelt matek és harmadik az infó.

A felvételi 48 pontos matek, és 37 pontos magyar a hozott pont gyakorlatilag ,majd nem maximális 7. év végén egy db 4 es kémiából ,és most félévkor angolból .Nagyunk bizunk benne hogy felvételt nyer ,mert ez az álma .Reméljük nektek is sikerül .Szorítunk nektek és mindenki másnak is.

264. limma
2011. febr. 17. 17:27

Sziasztok!


A fiam a Szent Lászlóba emelt matek vagy infora szeretne menni.

Van még valaki, aki érdeklődik ez iránt?

42 pontos matek, 32 magyar és nem max hozott pont - gyakorlatilag 4-es szintű.

2011. febr. 17. 12:07

Tulajdonképpen a gyerekek is már fél lábbal kint érzik magukat a suliból, elkezdődnek az "utolsók"

Utolsó karácsony, farsang, kirándulás stb.


Meg aztán lélekben az új suliban vannak...

legalábbis mi állandóan arról beszélünk, de sokmindenről az jut eszünkbe, milyen lesz ott...

az biztos, hogy hosszú lesz ez az egy-másfél hónap.

2011. febr. 17. 11:28

Akkor én nagyon örülhetek! :) A lányom iskolájában egyáltalán nem szokás sem a gyerekek, sem a tanárok között, hogy a 8. osztály második félévében leeresszenek. (Már 10 éve itt dolgozom - nem tanárként - azért vagyok "képben".)

Arról nem is beszélve, hogy egyre több helyen van szóbeli felvételi, ahová vinni kell az ellenőrzőt is, és hogy néz már ki a sok 5-ös és 4-es után, hogy a II. félévi jegyek 1-2-3 érdemjeggyel kezdődjenek!

Ez is szelektáló szempont lehet a szóbeli felvételiztető iskoláknál.

261. maszimano (válaszként erre: 260. - Edit1965)
2011. febr. 17. 08:29
Igen, valahogy így van ez, már meg van az első félévi bizi, a többi meg nem számít. Pedig a középiskolák eléggé ki vannak akadva, amikor sokat ront a gyerek 8. végére. Az egyik kolléganőm mesélte, hogy náluk az osztályban az egyik gyerek nagyon sokat rontott 8. végére, és a válaszott iskola nem akarta felvenni. Úgy kellett a középiskola igazgatójához kérelmet írni.
2011. febr. 16. 23:28

Maszi, részvétem a tanárváltás miatt. A lányoméknál meg ugye 8.-ra összevonták őket. Nem is részletezem, már nem érdekel, mindjárt új iskolába megy ! A jó tanárokat nagyon fogjuk sajnálni, mert szerencsére vannak.


Nem tudom, hogy nálunk a tanárokat érdekli-e a 2. félév. Ofőn azt mondták, hogy a gyerekek leengedtek, de értessük meg velük, hogy tanuljanak. Lányom is leengedett. Nekem most sok munkám van, épp elég az is, nincs erőm kikérdezni. Már hozott két db 1-est ( magyar, töri ) a két utált tantárgyból. Mindegy, belefér, majd márciustól megint kézbe veszem. Most kikérdezem majd tőle az egész II. vh-t, pedig fertelmesen uuuuuutálom a törit, de nem hagyom lerontani a jegyét, bármilyen sikk is most az osztályban a nem tanulás.

259. LondonEye (válaszként erre: 257. - Laszlozsu)
2011. febr. 16. 09:18

Pont ezen lamentáltam énis ma reggel, hogy miért nem érdekli a sulit a nyolcadikosok tudása. Nyilván mert már elmentek a felvételi papírok, és már mindegy- legalábbis nekik.


Azt viszont örömmel láttam, milyen sok középiskolában indítanak 0. évfolyamot, mi is ilyenbe jelentkeztünk első helyen, ezért is reménykedem annyir hogy fölveszik, mert nagyon jó dolognak találom. A nagylányom vért pisilt a gimi mellett, hogy 3.ban letegye a középfokút, nem beszélve a külön nyelvtanfolyamol áráról...

258. maszimano (válaszként erre: 257. - Laszlozsu)
2011. febr. 16. 09:18

Hát igen. Mondjuk nálunk ilyen probléma nincs, mert ahogy elnézem nem változott sem a tempó, sem a hozzáállás a tanárok részéről. Igaz a kölykök azt hitték a központi írásbeli után, hogy most hátradőlhetnek, mert nem kell tenni semmit. De rögtön a következő héten szembesültek egy pár dolgozattal és a tanárok felvilágosításával, hogy még fél évig ugyanúgy kell tanulni mint eddig.

Én csak azért vagyok mérges az új magyar tanárra, mert ezalatt a négy hónap alatt ép hogy megszokják egymást a gyerekekkel. A régi magyar tanár elég sokat követelt tőlük, miért nem folytatja az új a régi által megkezdett utat. Miért kell keménykedni, miért kell degradálni a másik tanár munkáját? Főleg egy olyan osztályban, ahol a gyerekek jó tanulók, nagyon jó az átlaguk, és tényleg komolyan veszik a tanulást? Miért kell ez alatt az utolsó pár hónap alatt megkeseríteni az életüket? És főleg lerontani a jegyeiket.

2011. febr. 16. 07:45
Tapasztalatból mondom, hogy sajnos nyolcadik második félévében szinte már semmit nem tanulnak a gyerekek. Nem hajlandóak ők sem, s emellett az iskolát sem nagyon izgatja már. Amolyan tessék-lássék módjára a kötelező dolgokat megcsinálják, s aztán ennyi. Ennek csak annyi a hátulütője, hogy ez a félévnyi anyag nagyon fog hiányozni nekik a középiskola elején, hiszen ott meg erre építkeznének tovább.
256. maszimano (válaszként erre: 255. - Maszimano)
2011. febr. 15. 19:58
Bocsi lányok, hogy ennyit irtam. De kicsit kiakadtam. Nem csak a gyerek mesélt az új nőről, hanem az ofő is. Mondtam is az ofőnek, hogy jó lenne, ha megmondaná a csajnak, hogy ne keménykedjen már az utolsó négy hónapban.
2011. febr. 15. 19:52

Sziasztok! Képzeljétek ebben a félévben megkapták a lányomék ötödik óta a 4. magyar tanárukat. Irtak dolgozatot azóta, iszonyúan siralmas lett az egész osztályé, a lányom négyese nagyon jó jegy, mivel ötöse senkinek sem lett, négy db négyes. Amúgy a lányomnak a maximum 40 pontból 34 pontja lett, igy lett négyes, és a második legjobb az osztályban.

Az első magyar tanár nyugdijba ment ötödik végén, hatodikban volt egy pasi akinél az osztály több mint egy egész osztályzatot rontott, nem akarom ecsetelni, de a pasi tönkre vágta az alsós tanár négy évi munkáját, négy éven keresztül a mi osztályunk átlaga messze magasan volt a legjobb az alsóban, ja és az osztály jó része már nem szerette a magyart év végére. Mondjuk ezek után megmondta neki az igazgató, hogy vagy összekapja magát, vagy keressen más helyet. Elment. 7-ben kaptunk egy fiatal csajt, aki nagyon jól felhozta az osztályt, és imádták őt a gyerekek. Mondjuk velünk kiszúrt, mert a lányomnak 4,8-ra és 4,6-ra nem adta meg az ötöst irodalomból és nyelvtanból sem. Annak a gyereknek, aki minden iskolai műsorban, versenyen részt vesz. De idén nagyon megemberelte magát a csaj és értékelte a lányom munkáját. De januártól elment szülni. Most meg megint jött egy újabb tanár, utolsó félévre. És ahelyett, hogy megpróbálná őket szinten tartani, jön és meg akarja váltani náluk a világot, hogy ő majd megmutatja.

254. maszimano (válaszként erre: 253. - Edit1965)
2011. febr. 11. 17:58
Szia!!! :-))
2011. febr. 11. 15:25

Ahogy olvastalak benneteket, az áprilisi beírásokat, még az én gyomrom is remegett. Volt aki még április 27-e után sem kapott semmi értesítőt.


Most is azt írják, hogy április 27-én postázzák az eredményeket, tehát onnantól a postára kell várni.

252. laszlozsu (válaszként erre: 251. - LondonEye)
2011. febr. 11. 12:41

Igen. Az már lehet előrelépés. Mert, ha benne vagytok az ideiglenes listán a felvehető keretben, akkor már csak hátra kell dőlni és várni a papírt.

Tavaly nálunk úgy volt, hogy a kisebbik fiam hatosztályos gimibe jelentkezett, a nagy pedig 9. évfolyamra. A kicsi már az ideiglenes jegyzéken a 15. volt, tehát már márciusban tudtuk, hogy felvették. A nagyfiam a német nyelvi csoportban felvehető 17-re a 25. helyet foglalta el. Valahol sejtettem, hogy ez jó lesz, de csak a kiértesítés után lélegeztünk igazán fel.

Amúgy ne számítsatok rá, hogy korábban értesítenek. Betartják a határidőt rendesen. Az első pacsirták is csak április közepén kezdték kiküldeni a tájékoztatókat, vagy kitenni a honlapra a felvettek névsorát. Tehát türelem.

251. LondonEye (válaszként erre: 250. - Laszlozsu)
2011. febr. 11. 12:32

Ez igaz, én tulajdonképpen valami nagyságrendi összehasonlításra gondoltam.

A március közepére várható ideiglenes lista ugye a sulik honlapján lesz megnézhető?

250. laszlozsu (válaszként erre: 248. - LondonEye)
2011. febr. 11. 12:24

Szia!

A középiskoláknál nincsenek úgynevezett ponthatárok, mert ez minden évben másként alakul.

Függ elsősorban a felvételi eredményektől. Tavaly nagyon gyengék voltak a matematika eredmények, amelyek aztán lehúzták az egészet, ezáltal a legjobb eredmények sem érték el azt a határt, ami az idén jellemző. Várhatóan az idén magasabb lesz, mert országos átlagban szép magas pontszámok születtek. Lehet, hogy egy olyan suliba tavaly be lehetett kerülni 70 ponttal, amibe az idén a 80 pontos lesz az utolsó bejutó.


Pl. ha egy 35 fős tagozatra a legjobb eredménnyel első helyen bejutó 100 pontot ért el, akkor az utolsó helyen elvileg a 66 pontosnak kell lenni. Ez azonban nagyon sarkosra vett számítás, hiszen nagyon sokan vannak, akiknek azonos pontszámuk van, s azokat is rangsorolják. Lehet olyan is akár, hogy az első 100 pontos, a másodiktól a 35. helyig pedig mindenki 97 pontos. Ott már egy 96 pontosnak sincs esélye, pedig az egy gyönyörű eredmény. Ez mondjuk abszurd példa, de minimum 10-15 egyező pontszámú simán előfordul egy rangsorban. Az már tíz-tizenöt pontszám.

Ergo ez minden évben egyedileg alakul, nincs ponthatár húzás. A betölthető létszám függvényében haladnak előre a pontszámokkal.

2011. febr. 11. 12:22

Szia Maszi ! :)


LondonEye: nincs fent sehol tavalyi ponthatár, ami középiskolás. Nem is nagyon érdemes nézegetni, ha lenne is, mert minden évben más. Tavaly a felvételi nehézsége miatt alacsonyabb volt, idén meg magasabb lesz. Kérdés mennyivel, addig pedig lehet izgulni. :(

2011. febr. 11. 11:34
Lehet valahol a neten iskolákra lebontott tavalyi ponthatárokat találni? Mert nekem folyton az egyetemeket találja meg.
2011. febr. 11. 10:48
Sziasztok! Jöhetek közétek? Az én lányom is 8-os, engem is nagyon érdekel a téma. A férjem szerint túllihegem az egészet. A lányom a bp. Kölcseyt, Veres Pálnét, és a Weöres Sándor gimi dráma tagozatát jelölte. Sajnos csak 72 pontot írt, mindkét központija 36-36 lett. El van keseredve, mert a magyarra sokkal jobbat gondolt, és amúgy is nagyon jó magyaros, egyébként 4,6-4,7 az átlaga. Nem tudom mire lesz ez elég.
2011. febr. 11. 08:48
Sziasztok, jelentkezett valaki a Modell Divatiskolába?
245. shery (válaszként erre: 243. - Edit1965)
2011. febr. 10. 17:33
Edit, ettől én is kifekszem:) Azért 80 fölött nagyon nem kell talán aggódni, ahogy a tanárokkal és más szülőkkel beszélgetek, de még így is izgulunk. Hát még azok, akiknek nagyon kétes! nekem is hosszúnak tűnik, de hát jó munkához idő kell:)
244. shery (válaszként erre: 240. - Kingerus)
2011. febr. 10. 17:30
Kingerus gratula! Érdemes volt akkor Nektek is észrevételt tenni! Örülök! Azért érdekes, hogy minden suli másképp csinálja.... Mi nem postán kaptuk meg, hanem az értékelő lap mögé csatolták a határozatot. De végülis az eredmény számít:)
2011. febr. 10. 16:15

Ma 10-e van, ma is sokan megtudják az eredményeket.


Jó lenne már túl lenni ezen a procedúrán, nagyon sok idő van még április végéig. Nem is értem, mi tart olyan sokáig. Március 17-18-án még lehet csereberélni, utána miért kell 1,5 hónap a végleges eredményig ?

242. Kingerus (válaszként erre: 241. - Edit1965)
2011. febr. 10. 10:18
Köszönjük szépen! :))
241. Edit1965 (válaszként erre: 240. - Kingerus)
2011. febr. 9. 23:48
:))))) Gratulálok a lányodnak !!
2011. febr. 9. 14:53

Sziasztok! Megkaptuk ajánlott küldeményben a fellebbezésre a választ. Mind a 3 pontot megítélték utólag, amit kérelmeztünk! :)

Így a magyar 40 pont lett, a matek pedig az eredeti 41 pont, összesen tehát 81 pont.

Nagyon-nagyon boldogok vagyunk! :)

239. Villám1970 (válaszként erre: 234. - Edit1965)
2011. febr. 9. 12:54
aZ ÉN FIAM 23-PONTOT ÍRT ÉS NAGYON ELKESEREDETT.SZERENCSÉRE AZ ORSZÁG EGYIK ELIT ISKOLÁJÁBAN 7-ES ÉS NAGYON JÓL ÉRZI MAGÁT.iGAZ TANULNI KELL.MÉG SZOMBATON IS SULI DE HOSSZABBAK ÉS TÖBB A SZÜNET.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook