Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2011. jan. 22. 08:05

Sok szerencsét minden felvételiző csemetének és izguló anyukának-apukának.


Ahogy szokták mondani: egy kalappal.

23. bobe2
2011. jan. 22. 07:57

Szép jo és szerencsés reggelt kivánok.

Az én fiacskám már elment ,mára már ö is izgult.Én nagyon,de nem mutattam ki elötte.A gyomrom görcsbe van:Remélem jol fog sikerülni.!!!!!



Sok szerencsét minden ygereknek !!!!!!!

2011. jan. 21. 19:44
Persze, tudom, hisz egy sima dolgozatnál is szokott így lenni.
21. laszlozsu (válaszként erre: 17. - Edit1965)
2011. jan. 21. 13:21

Nálunk ez annyira nem vált be. Mármint a megoldókulcs.

Amire azt mondták a fiaim, hogy így töltötték ki, s azt hittük jó, persze, hogy nem az volt. Amire pedig azt hittük, hogy rosszul sikerült, az meg jó lett.

Kiszámoltunk hozzávetőlegesen egy pontszámot, s aztán messze nem az lett a vége. A kicsinél jobb. A nagynál pedig matekból rosszabb.

Azért irányvonalnak behatárolható, hogy az 50-ből tizen vagy huszon, vagy harminc-negyven valamennyi.

20. bobe2 (válaszként erre: 19. - Edit1965)
2011. jan. 21. 12:48

Bizony az önbizalom a legfontosabb .Ha az nincs akkor el van veszve.és ki más is tudná az önbizalmukat növelni mint mi szülök.


Sok sikert kivánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 21. 12:31

Ez igaz. Mert ha meg is oldja a gyerek, ha lehagy pl. egy cm kiírást, vagy nem ír fel egy mondatot, akkor néhány feladatnál az pontvesztés.


Legyenek jó feladatok, azt kívánom, és akkor a gyerekeink sikerrel veszik az akadályt ! Ők is izgulnak. Lányom is , én jobban, de nem mutatom, és bátorítom, meg erősítem az önbizalmát. Ugyanis az önbizalom a másik fontos dolog a tudáson kívül. :o)

18. bobe2
2011. jan. 21. 07:50

Igen tudom,3 éve végicsináltuk a lányommal:)


Az a baj hogy sok feladat lessz olyan amibe csak belekezdenek,és azt már nem tudjuk hova tenni.


De bizom benne hogy ügyesek a gyerekek és jo pontokat érnek el!!!!!!!!!

17. Edit1965 (válaszként erre: 16. - Bobe2)
2011. jan. 20. 23:00

Azt tudod, hogy 22-én 13 órától fent lesz a megoldókulcs a gov oldalán ?


Vagyis már aznap meg tudjuk nézni, hogy kb. mennyi pont várható. A JAG-ban február 2-án mutatják meg a dolgozatokat, és akkor látható a pontszám, a dolgozat megoldása maga.


Az már ad azért valami támpontot a bejutási esélyekre.

16. bobe2 (válaszként erre: 14. - Edit1965)
2011. jan. 20. 20:17
Igen már itt a felvételi,aztán várhatunk 2 honapot az eredmányre.Hát ez vanÉn is jobban izgulok mint a gyerek.
15. bobe2 (válaszként erre: 13. - 480b578442)
2011. jan. 20. 20:15

Az iskola ahova jelentkezni fog a gyerek középiskola,nem szeretném hogy gimibe menjen.



Nem olyan rossz az az irodai munka,föleg ha már nem birják a lábak,sajnos én irodait nem találok,csak mászkálosat.

2011. jan. 20. 19:43

Nos, mindjárt itt a felvételi. Mindig remeg a gyomrom a gondolatára is.


Magam miatt sosem izgultam ennyire.

13. 480b578442 (válaszként erre: 12. - Bobe2)
2011. jan. 18. 23:44

Á dehogy miért lenne kevés?

Írjatok be szakközepet is oda nagyobb az esély, hogy bejut.Nálunk például az egyik szakra (franciára)pótfelvételiseket is felvettek. Igaz most a többiek isszák a levét a sok buta neveletlen nem odavaló gyereknek de remélem kiszórják őket év végén és akkor kellemesebb lesz az osztálylégkör.Félévkor 7-en buknak és felajánlják nekik a gyengébb osztályokat vagy a másik iskolát.Az érdekes ebben a továbbtanulásban az ha egy népszerűbb szakra túljelentkezés van hiába tanul jól a gyerek ami alapján felvételt nyerne a helyhiány miatt nem veszik fel viszont ha marad betőltetlen hely akár egy erős gimiben is akkor oda pótfelvételiseket is bedobhatnak hiába esetleg a tanulmányi eredmény alapján nem vennék fel de kötelező őket az üres helyekre felvenni.Na persze hosszú távon ugy is kibukik, hogy mennyire bírják majd a tempót.

Én a saját tapasztalatom alapján azt tanácsolnám ha kizárólag kéttanba akartok menni írjon szakközepet is.Nekünk egyébként az ofő mondta is, hogy a biztonság kedvéért írjon mindenki egyet.

Sokat jelent az is milyen szakra jelentkezik mert a nyelv és az informatika a legnépszerűbb abból is az angol ahová a legnehezebb bejutni és hacsak a gyerkőc nincs chip aggyal megáldva és nem kerül be a felvehető létszámba akkor nem sok az esély viszont péld nálunk az egyik gimiben németre alig jelentkeztek így oda is kerültek pótfelvételisek.

Tudom milyen ez az időszak mikor mi jobban izgulunk mint a gyerek de nem lesz azzal baj meglátod:)


Irodában dolgozom egy piackutató cégnél.

A munka unalmas és monoton de a jó benne, hogy klasszak a kollégák és a főnök, kényelmes és be vagyok jelentve.Jobbat sajnos nem találtam így most ennek is örülök de ha feltőltődöm próbálok jobbat keresni de az igazság az, hogy a keresgélésbe is igen bele lehet fáradni gondolom ezt már te is tapasztaltad és örülök, hogy végre valahol kikötöttem.

12. bobe2 (válaszként erre: 11. - 480b578442)
2011. jan. 17. 08:25

Köszönöm a biztatást,nem adom fel,csak egyre kevesebb a remény.



Igen a fiam is kéttanosba szeretne,a központi most lessz 22-én



Mit dolgozol és merre?

11. 480b578442 (válaszként erre: 10. - Bobe2)
2011. jan. 15. 23:23

És van már valami fejlemény a felvételiről?

Már nem vagyok képben de ha jól emlékszem most fogják írni a központit?

Akkor a fiad is kéttanosba szeretne menni?


Köszönöm bár nagy jóindulattal nevezhető munkahelynek de legalább van.

Fel a fejjel előbb-utóbb csak összejön neked is próbálkozz folyamatosan:)

10. bobe2 (válaszként erre: 9. - 480b578442)
2011. jan. 14. 06:51

az én lányom már 11-es a kéttannyelvüben,mi nem bántuk meg hogy ezt választottuk.Remélem a fiammal is jol döntünk.


Gratulálok a munkához.Nekem sajnos még nincs semmi kilátásban.

9. 480b578442 (válaszként erre: 2. - Bobe2)
2011. jan. 13. 22:06

A lányom is kéttannyelvű középiskolába jár 5 éves 0-dik évfolyamos . Jó a nyelvoktatás, heti 18 órában tanulják az angolt félévtől pedig már tantárgyak is lesznek de jövőre több tantárgy lesz angolul és felveszik a franciát is. Fél év alatt többet tanult angolul mint az általánosban 4 év alatt.

Bár az általánosban 5-ös volt most ugy néz ki 4-es lesz viszont ennek jóval nagyobb a tudásalapja mint az általánosi 5-nek.

Szerintem jók ezek a nyelv tagozatos sulik.

2011. jan. 13. 12:52

4-ker UMSZKI.

Több szak is indul,csak nem mindeggyik nyelvi elökészitös.

A fiam is angolt tanul,ésangol nyelvi elökészitös osztályba szeretne menni,hogy mi lessz a második nyelv amit majd tanulni kell azt még nem lehet tudni.

A vizsga kötelezö a lányoméknál is,de én jo dolognak tartom,a szobelivizsgákat,mert annyira még nem veszik komolyan de viszont a gyerek megszokja,és késöbb könnyebb lessz neki.

Én izgulok a felvételi miatt a fiam nem.:)

7. Edit1965 (válaszként erre: 6. - Bobe2)
2011. jan. 13. 09:10

Melyik iskolákban gondolkodtok ?


Kéttannyelvűt mi nem szerettünk volna, felvetettem, de aztán elvetettük.


A lányom angolul tanult, szereti is, van is a nyelvhez érzéke. A spanyolt ő választotta, és örülök neki, mert jó nyelv.


Heti 18 órában tanulják azokban az iskolákban, ahova jelentkezik. Az első , vagy a második év végén, HA akarja leteheti a középfokot. kéttannyelvűket, amit néztünk, ott pedig kötelező első év végén vizsgázni, és akinek nem sikerül, azt áttanácsolják másik iskolába.


Ez nem tetszett, mert értem az ő álláspontjukat is, de épp azért jó a 0. évfolyam, hogy a gyereknek legyen egy átmeneti éve a tanulásra, és az új élethelyzetre való rákészülésben.


Ha kötelező a vizsga, és még retorziója is van....pont azt veszi el, ami a lényege lenne.


Persze, nyilván aki kitűnő tanuló, vagy nagyon buzgó, annak ez meg se kottyan. :)


Ti nem izgultok a felvételi miatt ?

6. bobe2 (válaszként erre: 3. - Edit1965)
2011. jan. 12. 14:52

Mi pest megyében élünk,de Budapestre járnak a gyerekek.


Nekem van egy lányom aki most már 11 -es.ö is volt nulladikos,és kéttannyelvü Középiskolába jár.Alsoba németet tanult.0-ba kezdte az angolt1 év alatt megtanulta ,utánna 4 tantárgyat angolul tanultak,közöttük a történelmet is,nem mondom hogy könnyü volt neki,de egy kis akaraterövel,4-5 ös tanuló.


Azért szertném a fiamat is ilyen iskolába iratni ,egy kicsit tartok tölle mert lusta,de esze van.

5. laszlozsu (válaszként erre: 4. - Mosoly30)
2011. jan. 12. 11:23

Nem biza!

Nagyon komoly nyelvtanulás folyik a 0.-ban.

Heti 13 nyelvóra. Ennél intenzívebb nem kell szerintem, s meg is lesz az eredménye, higgyétek el.

4. Mosoly30 (válaszként erre: 3. - Edit1965)
2011. jan. 12. 11:15
Az én fiam még csak 6-os, de mi már eldöntöttük mindenképpen kéttannyelvű gimit választunk. Semmiképp nem időpocsékolás a 0. évfolyam, szerintem.
2011. jan. 12. 11:04

Szia !


Mi is ezt szeretnénk. 0. évfolyamos spanyolra jelentkezik majd. Van aki időpocsékolásnak tartja, én épp ellenkezőleg.


Volt hétfőn szülői nálunk a környező középiskolák igazgatóival, és nagyon egyetértettem azzal az igazgatóval, aki azt mondta, amit én is gondolok: a 0. évfolyam egy átmeneti év, felkészülés a középiskolára. Nem mellesleg pedig megtanul a gyerek egy nyelvet. Azért napi 3-4 óra nyelvtanulás+ emelt informatika+ egyéb tantárgy, ami pl. a beszédkészségét fejleszti ezt mind előnyösnek tartom.


Ti hol éltek ?


Mi Bp-en, és már megvannak a cél iskolák. Kettő, és ezeknek a spanyol 0. vagy a biosz tagozata. A biosz az hagyományos 4 éves, még a sorrendet kell beállítani jól.

2011. jan. 12. 10:05

Szia .Nekem a fiam 8 -os ,mi még nem adtuk be a jelentkezési lapot.Kéttannyelvü középiskolát szeretnénk elsönek megjelölni.


Én szertném ha 0-ik évfolyamos lenne.

2011. jan. 12. 10:00

Sziasztok !


Azért nyitom ezt a topikot, hogy akiknek idén felvételizik a gyereke, itt tudjunk beszélgetni, és egymásnak információkat átadni a várakozás folyamatában.


Lányom 8.-os, és 4 osztályos gimnáziumokba jelentkezett.


Mindenkit szeretettel várok !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook