Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


298. maszimano (válaszként erre: 295. - Kingerus)
2011. febr. 27. 09:48
Hát ez nagyon jó hir, hogy ilyen jól sikerült a szóbeli. És az is nagyon jó, hogy igy helyrebillent a gyerek lelke. :)
2011. febr. 27. 09:48

Én is egyet értek Veletek!!!

Örüljön az a gimnázium, ahová az én jól tanuló, 4,7-es, kedves, tisztelettudó, szorgalmas, az iskolai életben aktivan részt vevő lányomat felveszi! :)

296. könyvbarát (válaszként erre: 294. - Kakasdomb)
2011. febr. 26. 23:04
"Tehát: örüljenek, hogy az én tehetséges, aranyos, kedves fiam hozzájuk megy tanulni és emeli az iskola színvonalát." <<-- Igen, igen, igen! :))))))
295. Kingerus (válaszként erre: 294. - Kakasdomb)
2011. febr. 26. 20:56

Igen, tudom, hogy a Szent Lászlóba max. 30 pont a vihető az ő számítási módjuk szerint. A 48 pontot szerintem csak úgy általában említettem, mert a legtöbb helyen ezt nézik mindössze.


Mi is ma voltunk a Leöveyben szóbelizni angolból, az emelt angol tagozatra, mert ez volt a másik, amit megjelöltünk a gazdasági-angol mellett, ahol mentességet kapott a lánykám a szóbeli alól.

Az emelt angolnál nálunk 3 pont hiányzott a mentességhez. A lányom is nagyon elégedetten jött ki, jól ment minden, és nagyon kedvesek voltak a felvételiztető tanárok. Teljesen felvillanyozódott, és már nem is érdekli, hogy a Madáchnak még szóbelizni sem volt jó a nagyon jó eredményeivel, örömmel megy a Leöveybe. :)


Egyetértek Veled! Szerintem is lesz még bajuk azoknak a gimiknek, akik nagyon magasan húzták meg a ponthatárt. De nagyon meg fogják érdemelni.


És IGEN! Örüljön az a gimnázium, ahová az én kedves, tisztelettudó, jó tanuló 4,8-as, szorgalmas lányomat is felveszik! :)

294. kakasdomb (válaszként erre: 298. - Kingerus)
2011. febr. 26. 17:53

Kingerus!

Nektek a hozott 48 pont hogy jött össze?

A Szt. Lacira értetted?

Mert oda a hozott pont max. 30 lehet... :-)


Az én fiam 82 pontot írt, 42 magyar, 40 matek megoszlásban. Hát mi sem voltunk ettől elragadtatva, mert nagyon-nagyon sokat gyakoroltunk - szinte, mint itt majdnem mindenkinek - az életünk elmúlt fél-háromnegyed éve erről szólt. Én olyan 85-87 ponttal egyeztem volna ki. Nekünk is van egy kérdésünk még azért a magyarral kapcsolatban: az a szó, hogy egyszer csak, egyben, vagy külön írandó? Mert a fiam külön írta aláhúzták, volt az osztályukban egy másik srác, aki egybe írta és az is aláhúzták hibának! De már mindegy, úgysem lehet reklamálni, de lehet, hogy majd pont ez az 1 pont hiányzik a boldogsághoz.

Mi a Szt.László info és olasz szakot, majd a Leovey NYEK, média és info szakot jelöltük.

Ma voltunk a Leöveyben szóbelizni, 2 tételt húzattak, 20' volt a felkészülés. Mondatelemzés és szövegértés, -magyarázat volt a feladat a NYEK-en, mert a másik kettőre a "magas" pontszám miatt mentességet kapott.Itt is csak 2-vel csúszott le.

Hát nagyon boldogan jött ki az osztályteremből. Nagyon rendesek voltak a tanárok (3-an szóbeliztettek), megdicsérték a szép központiért és a bizonyítványért is, átlagosan 4,5-ös tanuló.

Bizakodóak vagyunk. Nekünk is a Laci a cél, de ha nem, akkor nem. Kicsit vissza is fordítanám ezt az őrültet, amit egyes gimnáziumok - de csak a túljelentkezés okán - meg mernek maguknak engedi. És ha belegondolok, ezt mi magunk "csináljuk" velük.

Tehát: örüljenek, hogy az én tehetséges, aranyos, kedves fiam hozzájuk megy tanulni és emeli az iskola színvonalát. :-) na bocs, kicsit poénkodtam, KÍNOMBAN, mert persze: természetesen mi is nagyon izgulunk!

2011. febr. 24. 19:48

A Leövey honlapján fent vannak a pontsávok, hogy hány ponttól hívnak be szóbelizni, és hány pont felett nem kérik a szóbelit.

A lányom a 2 megjelölt tagozatból az egyikbe nem kell szóbellizzen, mert 125 a ponthatár, és 129 ponttal úgy veszik, mintha a szóbelin elérte volna a max. 25 pontot. Úgyhogy itt a 154 ponttal már nagyon jók az esélyei, és talán már bent is van a Leöveyben. A másik tagozatnál csak 3 pont hiányzik, itt angol szóbelizik valamikor, de a pontos időpont még nem látható. (most egyáltalán nem lehet felmenni a honlapra, lehet, hogy most töltik fel a listát)

Összességében nagyon örülünk, bár nem a Leövey a favorit, hanem a Madách, de annyira megkönnyebbültünk mindketten a lányommal. :)

Mindenkinek sok sikert, és csak pozitívan gondolkodni, nem belekeseredni semmibe, mert messze még a felvételi időszak vége!!!

292. maszimano (válaszként erre: 290. - Edit1965)
2011. febr. 24. 18:41

Köszönöm szépen az együttérzést. Én reggel úgy bőgtem, mint egy hülye. Nyáron az nlc-n leveleztem egy tanárnővel, és ő mondta, hogy nagyon nehéz bekerülni a Veres Pálnéba, de én hülye nem hittem neki. Azt mondta, hogy mindenképp fogadjunk matektanárt a gyerek mellé, mert nagyon jól kell megírnia a központit, és hogy oda járjunk előkészítőbe, meg ott írjon is. Azt mondta, hogy akik az ismerősök közül nem fogadták meg a tanácsát, azok nem is kerültek be, csak azok, akik megfogadták. Hát ez van.

Csak a gyerek érzi pocsékul magát. Ráadásul egy másik iskolába amit megjelölt ki van írva a szóbeli napja, jövő szombatra, de még nem érkezett meg a levél amivel behívnak. Így szegénykém ettől is ki van. Majd csak túl leszünk ezen. Hát azt aki ezt a rendszert megalkotta, ilyenkor januártól májusig mit össze szidhatják!!! :-))

291. maszimano (válaszként erre: 289. - Limma)
2011. febr. 24. 18:36

Szia! A Lővey Klárába jár a kolléganőm fia, most 11.-es, ő csak jót mond, szeretik a sulit. Már bánom, hogy mi nem jelöltük be azt is. Nézd meg a honlapot, fent van, hogy az idei központi átlag 57,4 lett, pont ma mutatta a kolléganőm, és a tavalyi ponthatárok is fent vannak. Tök jó, hogy legalább valamit már láthat az ember a ponthatárokról.

A Vörösmarty. Hát a drámatagozaton jár egy ismerős lányzó, ő 10.-es. Oda elég nehéz volt bejutni, főleg hogy egy fél napos szóbeliztetés volt, de ő is nagyon szeret odajárni. Remélem segítettem.

290. Edit1965 (válaszként erre: 284. - Maszimano)
2011. febr. 24. 18:27

Ez rémes ! Minden együttérzésem a tiéd a nagy izgalmakban. Én biztos, hogy felhívnám az iskolát, és rákérdeznék, hogy miért nem szóbelizhet a gyerek. Mondják meg, hogy mi az a ponthatár, amitől behívnak szóbelizni. Azért ez az eljárás igencsak lélekromboló a gyereknek.


NAGYON DRUKKOLOK NEKTEK !!

289. limma
2011. febr. 24. 15:21

Sziasztok!

Szemeréről, Leövey Klára , Petőfi gimiről mit tudtok?

Nehéz bejutni?

Móricz? Vörösmarty?

Milyenek a tapasztalatok?

2011. febr. 24. 14:54
Nem tudom, jelentkezett-e valaki a Bókay kéttannyelvűbe. A szóbelik beosztását ott is elkezdték feltölteni :)
287. 4000c6bd34 (válaszként erre: 286. - Maszimano)
2011. febr. 24. 11:01
Köszi :). Én is Nektek! ÉS mindenkinek, akiért itt izgulunk!
286. maszimano (válaszként erre: 285. - 4000c6bd34)
2011. febr. 24. 10:30
Nagyon nagyon drukkolok Nektek! :-)
285. 4000c6bd34 (válaszként erre: 284. - Maszimano)
2011. febr. 24. 10:17

Nagyon átérzem az elkeseredésedet, tényleg rémesek ezek a hetek.

A Szent Lászlóban holnap írják ki a szóbelivel kapcsolatos információkat. Én is szörnyen izgulok. :S

2011. febr. 24. 09:08

Sziasztok! Ma felkerült a szóbelire behívottak listája a Veres Pálné gimi honlapjára. A lányom nincs rajta. Tökre elkeseredtünk, pedig sejtettük, hogy nem valószínű, hogy bekerül. De azért bíztunk abban, hogy legalább a szóbeliig eljut. Hát nem.

Igaz a suli a honlapra kiírta, hogy ha valaki komolyan gondolja, és valóban oda akar menni, annak ajánlott a suli előkészítője és hogy ott írja a központit.

Gyerekek, ennyi a kitűnő tanuló gyerek? Ezek szerint semmi esélye a 4,7 átlaggal és egy közepesnél jobb írásbelivel rendelkezőnek? Nem is merek belegondolni, hogy a Kölcsey-vel mi lesz. Apával nekünk az a favorit. Ez a felvételi időszak rémálom!!! :-(

283. laszlozsu (válaszként erre: 281. - LondonEye)
2011. febr. 23. 17:42

Igen, az én nagyobbik fiam a gimiben nyelvi tagozatra jár. A számozás ugyan nem 0.-tól kezdődik, hanem rendesen 9.-es, és 13.-al fogja befejezni, de ez lényegtelen.

Szóval itt nyelvet, informatikát, matematikát, magyar nyelvtant, testnevelést és természetismeretet tanulnak. Ez tulajdonképpen földrajz.

Irodalom sincs még és többi tárgy is csak jövőre jön vissza.(Fizika, kémia, biológia, irodalom, ének, média, történelem, rajz, stb. és egyéb gimis tárgyak) Ugyanúgy osztályozzák őket, felelnek, dolgozatot írnak, tehát teljes gőzzel tanulják ezeket. Viszont a nyelvet heti 18 órában tanulják nagyon intenzíven. Kicsit egysíkúnak tartja a fiam már, de egyébként tetszik neki. Az viszont biztos, hogy keményen nyomják a németet egyenlőre 11.-ig. Akkor előrehozott érettségit kell tennie belőle, és meg kell csinálnia a középfokú nyelvvizsgát. 12.-ben veheti fel a második nyelvet, ami nálunk az angol lesz, s akkor már csak azt tanulja idegen nyelvként.

Nálunk így megy. Azt hiszem vannak sulik, ahol eltérnek ettől, mert párhuzamosan is tanulják a két nyelvet. A rendes gimis osztályokban itt is úgy megy, de lényegesen kevesebb óraszámban.

2011. febr. 23. 14:12

Én is nagyon büszke vagyok a lánykám eredményére, 81 pontot ért el a központi írásbelin. Én borzasztóan izgulok érte, tudom, mennyire fontos neki, hogy a kiválasztott iskolák valamelyikébe bejusson.

Még a szóbeli is hátravan, én pedig már teljesen kivagyok =/ a várakozástól.

281. LondonEye (válaszként erre: 280. - Laszlozsu)
2011. febr. 23. 10:06

No igen, mert ugyan sokminden kiderül egy nyílt napon, de érhetnek meglepetések.


Van valaki, akinek járt gyereke 0. évfolyamra? Mi ilyenre jelentkeztünk, én sokat várok ettől, de nemigen tudom, konkrétan a nyelven kívül mit jelent a fentaró oktatás a közismereti tárgyakból. Azokból is kapnak jegyet?

280. laszlozsu (válaszként erre: 278. - LondonEye)
2011. febr. 22. 14:36
Mi már ott tartunk a tavalyi fórumon. Sőt, nem csak a hogy bírunkkal, hanem a hogy vált be a sulival is.
279. maszimano (válaszként erre: 278. - LondonEye)
2011. febr. 21. 14:21
Oké! Az ötlet nagyon jóóóó! :-)
278. LondonEye (válaszként erre: 277. - Laszlozsu)
2011. febr. 21. 12:46
Szeptemberben pedig nyitunk egy új fórumot: Hogy bírunk a középiskolásainkkal címmel :-)
277. laszlozsu (válaszként erre: 276. - LondonEye)
2011. febr. 21. 09:37
Ismerős a szituáció:-))
276. LondonEye (válaszként erre: 267. - Edit1965)
2011. febr. 21. 09:05
Igen, most talán mégjobban oda kell figyelni, mert - legalábbis az én lányom el akar szállni a gyönyörtől, hogy mindjárt középiskolás lesz...
2011. febr. 20. 17:30
Én most fogok menni szóbelire kedden. De mivel általános, reál és angol tagozatra is jelentkeztem, nem tudom miből lesz ( a szóbeli). Mind a háromból egyszerre? Valaki el tudná ezt nekem magyarázni? Előre is köszi
2011. febr. 18. 21:21

Nekünk is van szóbeli, de abban bízom, hogy a tanárok hozzá vannak ehhez szokva.


A db 1-es a lányomnál egy irodalom: nem csinálta meg az olvasónaplót, és töri, mert nem készült az órára. Hétfőn írnak töriből egy nagy témazárót, kikérdeztem, és még hétvégén is elmondatom vele. Ha szerez egy 4-est, akkor látják, hogy az csak baki volt. Irodalomból, mivel a fél osztály kapott 1-est ( a fél osztály nem tudta, hogy kell olvasónaplót készíteni...) ezért adott fel egy új olvasónaplót más könyvből, azt már megcsinálta, 1 este. :)


Szóval, mindig azt mondom, hogy mindenkinek lehet rossz napja, ha a tanár azt látja, hogy kijavítja a gyerek a jegyet, akkor megnyugszanak.


Ellenőrzőt kell vinni, matek, magyar füzetet, és kérdezz rá, hogy még mit,de az is lehet, hogy nektek nem kell vinni semmit.

273. andi2oo5 (válaszként erre: 272. - Edit1965)
2011. febr. 18. 18:09
Első két helyre gimi nyelvi előkészítő-reál és matek tagozat, utána közgazdasági szakk.nyelvielőkészítő emelt info. Nálunk nem olyan nagy a tét, mert ha nem sikerül maradhat itt a gimiben is. Csak hát menni szeretne innen..Most eléggé pánikolok, mert a közg-ban van szóbeli elbeszélgetés és itt olvastam, hogy vinni kell az ellenőrzőt??? Hát ha meglátják a februári jegyeket...
272. Edit1965 (válaszként erre: 271. - Andi2oo5)
2011. febr. 18. 17:55

Megértem őt, nekem is csak a reáltárgyak feküdtek. Az is jó, ha azt tudja, mi nem érdekli. Hazabeszélek, én biztos, hogy közgazdaságit választanék.


Hova adtatok be jelentkezést ?

2011. febr. 18. 17:40

Szia Edit!

Győrben lakunk.Én is közgazdaságiba jártam. Az a legnagyobb bibi, hogy fogalma sincs a lányomnak, hogy mi érdekelné. Csak az biztos, hogy mit nem szeret.Amelyik tantárgy fekszik neki,azt kisujjból

kirázza,( matek, angol, német,info, fizika..) de a többivel totál nem foglalkozik, pedig az esze megvan hozzá...

270. Edit1965 (válaszként erre: 269. - Andi2oo5)
2011. febr. 18. 17:11

Ha szereti a matekot, infót és nyelvet, akkor próbáljon meg egy 0. évfolyamos közgazdasági szakközépiskolát. A 0. évfolyamon tanulhat 1 évig emelt szinten nyelvet, amit majd folytat, és közgazdaságtant. Még szakmája is lesz.


Közgazdaságiba jártam én is, mert nekem a számok jelentik az alfát és az omegát. :)


Közgazdasági szakközépiskolákból is vannak erősebbek.


A felvételije gyönyörű, gratulálok neki ! Merre laktok ?

269. andi2oo5 (válaszként erre: 265. - Kati1971)
2011. febr. 18. 15:14
Sziasztok! Eddig csak olvastam, most írok is. Az én lányom hatosztályos gimiből menne máshová, de teljesen tanácstalanok vagyunk. Írásbeli matek 46,magyar szintén 46. A négy fő tantárgy négyes, töri 3-as. Ez így nem olyan rossz, de utálja a föcit,bioszt (ezekből is hármas de éppenhogy..) Szerintem ilyen jegyekkel nem gimibe való. Elég erős ez a kisgimi, szinte ő a legjobb angolból,informatikából matekból.Gondoltam menjen át mondjuk közgáz szakközépbe. Ott megúszná az utált tárgyakat.. Tud valaki tanácsot adni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook