Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


80453. trapiti (válaszként erre: 80446. - Chelsey)
2021. márc. 15. 17:55
Vagy akar nem is negyes... en toribol a mai napig nem tudom hogy voltam otos, de egy Morizban eleg volt ami ramragadt... kozben meg akik tori szakra meg jogra keszultek, veluk rengeteget foglalkozott ugyanaz a tanar, aki az en esetemben az otosert annyit vart el hogy kovessem az orakat es nagyjabol keszuljek fel a dolgozatokra.
80452. trapiti (válaszként erre: 80449. - Chelsey)
2021. márc. 15. 17:53
Igen, en is javasoltam ezt nekik, de nem volt "eleg eros" meg szerintuk nem jo iskola... mondjuk most meg lassan barmi jo lenne, 57 pontos kozpontival talan nem is baj ha nem eros a suli...
80451. Chelsey (válaszként erre: 80450. - Aquarius76)
2021. márc. 15. 17:51
Ez annyira igaz, csak baromira nehéz megtalálni a legjobb sulit, főleg a mostani nehezített körülmények között.
80450. Aquarius76 (válaszként erre: 80444. - Kisbéka09)
2021. márc. 15. 17:50

Itt a kulcs:

"Nem kell, hogy mindenki a legjobb iskolába járjon, a számára legjobbat kell megtalálni."

Olvastalak és maximálisan egyetértek veled. Inkább járjon a gyerek gyengébb iskolába, ha az a vágyaival egyezik, mint egy erős iskolában szorongjon 4-5 évig. Szerintem. Sok szülőt ez nem érdekel és mindenáron elitgimibe akarja küldeni a gyerekét.

80449. Chelsey (válaszként erre: 80442. - Trapiti)
2021. márc. 15. 17:49
A "vicc", hogy Fóton van olyan suli, ahol sokat tudna iskolai keretek között is ilyesmivel foglalkozni, pl. grafikával: [link]
80448. minpins (válaszként erre: 80445. - AErika)
2021. márc. 15. 17:48
Úgy egyben, minden részét utáltam. Szerintem a fő az alkalmatlan ofőnk volt. De a fél osztályt nem is nagyon ismertem, legtöbb óránk külön volt.
80447. minpins (válaszként erre: 80444. - Kisbéka09)
2021. márc. 15. 17:46
Én például nem tudom, hogy kell csinálni (amit az elején írsz), nekem ez nem sikerült. Bár úgy érzem, ez adottsága a gyerekeknek, nekem is van olyan gyerekem is, akinek van nagy tudásvágya.
80446. Chelsey (válaszként erre: 80432. - Trapiti)
2021. márc. 15. 17:39
Nagyon egyetértek veled, az én gyerekem se szeretné, ha nem maradna ideje a saját dolgaira, csak azért, mert olyan tárgyakból nem elég jó a négyes, amik őt nem is igazán érdeklik. Ez még általánosban nem annyira jön elő, talán mert a legtöbb általános suliban azért könnyebb kitűnőnek lenni, mint a top gimikben. :)
80445. AErika (válaszként erre: 80437. - Minpins)
2021. márc. 15. 17:39
Miért volt a legrosszabb 4 éved?? Tanáraid vagy az osztálytársak??
80444. Kisbéka09 (válaszként erre: 80442. - Trapiti)
2021. márc. 15. 17:38
Szerintem nem iskolát kell adni a gyereknek, hanem tudás iránti vágyat, megtanítani arra, hogy legyenek céljai, megmutatni, hogy lehetősége akkor lesz, ha tesz is azért, hogy lehessen. Nem kell, hogy mindenki a legjobb iskolába járjon, a számára legjobbat kell megtalálni. Ha az élet lehetőséget ad élni kell vele, hogy jöhessen egy másik vagy egy harmadik.... Nem élhetjük a gyerekeink helyett az életüket, csak megmutathatjuk nekik hogyan érdemes...és még így is választhatnak más utat, ami nem biztos hogy jó.....szerintem a felvételi kapcsán mindenki megtette, ami tőle tellett, de ez még nem a vég bárkiből lehet bármi IS...
80443. Chelsey (válaszként erre: 80426. - Lamme)
2021. márc. 15. 17:34

Ok, de akinek nincs lehetősége irányt váltani vagy javítani a helyzetén az érettségi utáni egy évben, annak van-e egyáltalán lehetősége továbbtanulni?


Az meg, hogy bármelyik gimiből, szakgimiből van esély továbbtanulni, az nem kérdés, hiszen érettségivel fejeződnek be. Az meg, hogy milyen eredményes valakinek az érettségije leginkább a diákon múlik (mert ha látja, hogy nem elég amit a tanároktól kap segítséget, akkor kipótolja máshonnan). Nem tudok hirtelen olyan tantárgyat mondani - nektek lehet, hogy megy - aminek az érettségi eredménye a tanáron és nem a diákon múlik.

80442. trapiti (válaszként erre: 80438. - Aquarius76)
2021. márc. 15. 17:13

Mi is ezt probaltuk mondani... Raadasul szuper tehetsegesen rajzol, ugy hogy soha senki nem tanitotta, mert arra ugye sosem volt ido az iskola + a hegeules mellett, amihez amugy teljes mertekben tehetsegtelen. En mar regen rajzolni hordtam volna, es kepzomuveszet ill nyelv iranyaba tolnam mert ebbbol a kettobol szuper magatol is. De kpezomuveszeti sulit eszuk agaban nem volt megjelolni... sajnos az is kozrejatszik, hogy a fel osztaly kituno es mind elit iskolakra hajt, ami miatt a gyerek total ossze van torve attol a gondolattol hogy esetleg nem jut be a Radnotiba... pedig sajnos mar eleve eselytelen volt, de ha be is jutna, nem lenne jo neki... en sokkal inkabb azt partolom hogy legyen modja a gyereknek abban kibontakozni amiben jo, es nem kell mindenaron bepaszirozni olyan helyre ahova nem valo...


Mar gyerekkent is vegigneztem ezt a csaladban: harom unokatesom kozul a legnagyobb a kisujjabol razta ki a trefortot a 80-as evekben ugy hogy meg ott is magasan a legjobbak kozott volt mindig mindenbol (tori nemet szakot vegzet, hozzament a gimis nemettanarahoz, majd elvalt, kiment Svajcba es nem lett belole semmi sem amugy). A nagyra valo tekintettel a kozepsot is benyomtak a Trefortba, ahol vegig kettes tanulo volt, alig birtak kitalalni utana valamit, nagy nehezen beadtak asztalosnak erettsegi utan, aztan valahogy kirugta magat es mara az egyik legmenobb zongorahangolo Mo-on. A velem egyidos legkissebb mar az Eotvos-be kerult, ott jol elvolt negyes atlaggal es szinten zongorahangolo lett csak sokkal kevesebb cirkusszal... mi a tesommal mindketten a Moriczbol vegeztunk egyetemet es hasznaljuk is a diplomankat... hat ennyi...

80441. Eminoa (válaszként erre: 80423. - Yukiko)
2021. márc. 15. 17:11
Koszonom a segitseget😊. Az edzesek a lakhelyunkhez vannak kozel.
80440. bba (válaszként erre: 80429. - Trapiti)
2021. márc. 15. 16:48
Mondd, hogy túlzol. Ez nagyon-nagyon sok!
80439. minpins (válaszként erre: 80437. - Minpins)
2021. márc. 15. 16:39
Amúgy most néztem, ott van még 3 olyan tanár, aki annó engem is tanított.
80438. Aquarius76 (válaszként erre: 80429. - Trapiti)
2021. márc. 15. 16:39

Jaj, ez nagyon nem jó.

Én ilyet biztos nem szeretnék egyik gyerekemnek sem. Napi sok órás + hétvégi tanulással biztos nem. (Az érettségi időszak vagy nyelvvizsgára készülés idején esetleg.)

Az lesz "jó", ha kamaszodván a gyerek netán fellázad és tojik majd a tanulásra.

Szerintem kegyes az élet a gyerekhez ha nem a Radnóti lesz az iskolája.

80437. minpins (válaszként erre: 80436. - Trapiti)
2021. márc. 15. 16:39
Én is a Szinyeibe jártam, életem legrosszabb 4 éve volt. De azóta eltelt majdnem 30 év :-)
80436. trapiti (válaszként erre: 80434. - Virgilius)
2021. márc. 15. 16:34
Az akkor jo. Igazabol minden gyereknek megvan ami neki a legjobb, es ez nem biztos hogy egyezik azzal ami a legnepszerubb. Sajat tapasztalat is, a Szinyeit annyira sokan, sot egyre tobben szeretik, csodalkozom is mindig hogy lett az ennyire elit gimi. Nekem a leheto legrosszabb valasztas volt, pedig rengeteget kuzdottem erte, biologia tagozat, ami akkor meg szinte sehol nem volt. Egy ev alatt az elettol is elment a kedvem, nemhogy az iskolatol meg a tanulastol... kozben meg az osztalytarsaim imadtak...
80435. Favola69 (válaszként erre: 80424. - Aquarius76)
2021. márc. 15. 16:32

Én 25 évesen kezdtem nappalin a fősulit, mint első generációs gimnazista és egyetlen egyetemet végzett a családban.

A gimi, ahová alig jutottam be a 4,2-es átlagosnál, elég gyenge volt. 43-ból első évben ötöt vettek fel a felsőoktatásba. A rendkívül rossz tanulmányi eredményeimmel 4 évre elvágtam magam előtt az utat. Ez alatt levelezőn szakközepet ill. egyéb tanfolyamokat végeztem, meg nyelvet tanultam, amivel bejutottam a felsőoktatásba. Utána még két szakot elvégeztem, részben gyerek mellett. A 4. szak elvégzése akkor maradt félbe, amikor korán megérkezett a második gyermekem.

Úgy tűnik, hogy a gyermekeimnél már alap a továbbtanulás. A nagy elsőre bejutott állami képzésre egy középszerű gimiből, középszerű eredménnyel, de viszonylag jó érettségivel, két emeltet is megcsinált.

80434. virgilius (válaszként erre: 80432. - Trapiti)
2021. márc. 15. 16:26
A top-ban sem feltétlenül hajtják ki... :))) Legalábbis nem mindenki és nem mindegyikben.
80433. levia (válaszként erre: 80430. - Yukiko)
2021. márc. 15. 16:15

Az önallóság (mi esetünkben pénzügyi függetlenségről még sokáig nincs szó) korai megtapasztalása tényleg meghatarozó lehet a későbbi tanulmanyai és majdani karrierje szempontjából.

Ezt látom a sajat gyereken is.

80432. trapiti (válaszként erre: 80426. - Lamme)
2021. márc. 15. 16:14
Ha harmatgyenge gimibol talan nem is, de kozepesbol siman lehet tovabbtanulni kozvetlenul is. A kozepes gimiknek megvan az az elonyuk hogy nem kell minden targybol kihajtanod a beledet, igy tobb idod marad arra ami tenyleg erdekel es fontos, mikozben a tobbibol is megvan a hozott ponthoz szukseges jobb jegy anelkul hogy megszakadtal volna. En pont igy voltam anno a Moriczban, tudtam hogy orvos akarok lenni, toribol, magyarbol es tarsaibol sosem kellett megfeszulnom, az otos megvolt siman, es nem kellett tul sokat erolkodni hozza. Viszont volt idom azokra a dolgokra amik jobban erdekeltek es jobban kellettek.
80431. tritong (válaszként erre: 80407. - Reges10)
2021. márc. 15. 16:12
Nyitott kapukat döngetsz, ezt én is így gondolom, és örülök, hogy többen egyet értenek velem. A nemTOPgimnáziumok egy nagyon rideg, veszélyes környezet, de túl lehet élni, és a túlélők onnan akár még jó egyetemre is bejuthatnak.
80430. Yukiko (válaszként erre: 80428. - Levia)
2021. márc. 15. 16:08
Az általam ismert srác is ELTE-s, de ő már végzi. Én mindkét szempontot értem, de ennek a fiúnak nagyon jót tett az egy év. Jobb szakember is lesz belőle azon a területen, ahol tanul, ebben biztos vagyok.
80429. trapiti (válaszként erre: 80398. - Markaa)
2021. márc. 15. 16:08

Na ez is jo otlet lehet, de szerintem ehhez el kell engedniuk a Radnoti-hoz fuzodo remenyeiket. Amig abban a hitben vannak hogy egy olyan gyerek aki az 1-2 negyeses bizikhez napi 6 orat plusz teljes hetvegeket tanul ket szulo folyamatos kozremukodesevel, annak jo lenne a Radnoti, addig egy Dozsa nem hiszem hogy opcio...


Az az igazsag hogy oriasi csapde szerintem ez hogy ha valaki kituno vagy majdnem kituno akkor mar top gimit akar. Es tul sokan elhiszik hogy egy kozepes gimibol mar nincs is tovabb... En anno egy evet jartam a Szinyeibe (konnyeden elert sokdicseretes kituno, szigoru altalanos iskola orosz tagozata utan), biologia tagozatra es szivbol gyuloltem. Masodik ev elejen olyan allapotban voltam hogy a szuleim azonnal masik iskolat kerestek, igy kerultem a Moriczba ami akkor is inkabb kozepmezony volt. Imadtam a suli hangulatat, tamogattak, mindent megkaptam amire szuksegem volt. Es siman lettem orvos utana, sot siman az evfolyam legjobbjai kozott voltam mar az egyetem masodik feleben. A volt gimis tanaraim kozul az egyik most a Patrona igazgatonoje, a masik a Lauder igazgatoja...

80428. levia (válaszként erre: 80425. - Yukiko)
2021. márc. 15. 15:58

Gyerekem is passzívon van az ELTE-n.

Ezekre a gyerekekre meg rendszerint azt mondják, hogy milyen szemetek, mert csak foglalják a keretszámot, holott valójában eszük ágában sincs odajárni. És valahol igaz is ez kicsit, mégha meg is dolgoztak a kölykök a bekerülésért. Sok intézmény pont emiatt nem engedi halasztással kezdeni a tanulmanyokat. Az ELTE még engedi...

80427. lamme (válaszként erre: 80424. - Aquarius76)
2021. márc. 15. 15:53
Pontosan :) És ezért jó az, ha nem csak a top gimikből van lehetőség KÖZVETLENÜL egyetemre/főiskolára bekerülni.
80426. lamme (válaszként erre: 80422. - Chelsey)
2021. márc. 15. 15:51

Abszolút igazad van :) Csak már kicsit elkanyarodtunk attól, ami a kiinduló pont volt :)


Tritong felvetette, hogy nem top gimiből is lehet jó egyetemre, fősulira bekerülni. Erre reagált Reges10 (szerintem kissé vehemensen), miszerint harmatgyenge gimiből is lehet továbbtanulni, ha utána rászánsz egy évet a tanulásra. Én erre írtam azt, hogy nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy erre szánjon egy évet, és a lényeg az, hogy nem top gimikből is van lehetőség KÖZVETLENÜL továbbmenni...


Ettől teljesen független a Levia által írt gap year vagy az általad említett, 19 évesen érkező ihlet :)

80425. Yukiko (válaszként erre: 80422. - Chelsey)
2021. márc. 15. 15:50

Ismerek is ilyen diákot, top-top gimibe jár humán tagozatra, és most jött rá, hogy inkább más irányban tanulna tovább. Tervei szerint érettségi után kihagy egy évet, és rákészül az emelt szintű érettségire két természettudományos tárgyból. Szerintem tök jó, hogy rájött mit szeretne, és tesz is érte.


Olyat is ismerek, aki felvételt nyert az egyetemre, de nem kezdte el rögtön, hanem kiment külföldre nyelvet tanulni. Itt-ott vállalt munkát kosztért-kvártélyért. Visszajött, és most boldog egyetemista (plusz egy nyelvvizsgával :)

80424. Aquarius76 (válaszként erre: 80416. - Lamme)
2021. márc. 15. 15:46

Az előbb már írtam de hülyeséget. :)

Szóval ha NYEK-es technikum az 5+1 év ahol a 15 évesen középiskolát kezdők 21 évesen végeznek. Ha tanul otthon még 1 évet, 22 évesen kezdi az egyetemet.

Sokan mások meg 20 évesen (vagy korábban). Nappali tagozaton néha sok az 1-2 év különbség. Bár ez már általános iskolás korban is jellemző.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook