Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


80574. tinu74
2021. márc. 16. 09:56
Miért kell előrehozni a biztos sulikat? Nem úgy van, hogy mindegy hányadiknak van beírva, oda jut be, ahol előbb teljesítette az adott pontszámot? Most csak azért kérdem, mert mi ugyanazon a helyen hagytuk azt a két sulit, ahova be se hívták szóbelizni a gyereket, nem raktuk azért hátra. Azok kiesnek automatikusan, nem?
80573. reges10 (válaszként erre: 80567. - Virgilius)
2021. márc. 16. 09:56
A mi példánk csak a konkrétum volt. Írtam azt is, nem véletlenül, hogy a szülők "megérzik", hogy gond van. Ebbe sok minden belefér. Természetesen lehet, hogy a te fejtegetésed a jó, vagy az is helytálló... sokszor akkor van nagy BUMM, gond, vagy szerencseszitu, ha többféle tényező adódik össze... lehet, most is többféle összekacsintó vagy független ok, hatás van.
80572. Aquarius76 (válaszként erre: 80563. - Zakablanka)
2021. márc. 16. 09:55
Jaj, nem szabad a biztosat előre hozni csak akkor ha az az álomsuli! Ha nem, maradjon az X. helyen. Legyen első az álomsuli aztán az algoritmus úgyis mindenkit besorol oda ahova "befér".
80571. reges10 (válaszként erre: 80566. - Csepke8)
2021. márc. 16. 09:51

Hát, adott esetben, nagyon nem "ennyi". Nálunk két különféle gondolkodási mód szerint (Nyek szakközép, nem nyek gimi, helyi, bejárós... kő kőtözni vagy sem...) 4 különféle első helyezett van. Amelyik suli azzal szórakozik, hogy 22-én teszi ki a listát, amikor tudja, hogy kb. ekkorra kérik be az ofők a módosítási cuccot, az nálunk ki lett söpörve a rangsorból, mondjuk úgy, profiltisztítási okból.

Amelyik sulinak fonrosabb a saját érdeke a gyereknél és szülőnél vagy a hozzájuk való tiszteletnél, hát... "az annyit is ér". Nyilván ez nem mindig igaz, de lehet, hogy többször igaz, mint nem.

Hunfalvy példája (nem vagyunk érdekeltek, csak szimpi, megvan a tisztelet): veszik a fáradságot, kiirják, hogy amit tudunk most kiírjuk, de azt gyorsan (gyorsan ad, ki kétszer ad), mert tudjuk, hogy Önöknek ez FONTOS és megtiszteljük önöket ezzel. De akkor vegyék figyelembe, hogy ez változhat.

80570. ZSESZTER2 (válaszként erre: 80563. - Zakablanka)
2021. márc. 16. 09:50
Én azt sem értem, hogy miért pont 22-e , hétfő? Legalább péntek lenne a határidő, hogy a hétvégén végig lehessen gondolni...a sulik hétvégén úgysem dolgoznak, ellenben mi szülők, kattoghatnánk:)
80569. VeTspKa (válaszként erre: 80563. - Zakablanka)
2021. márc. 16. 09:48
Én is ezt próbáltam feszegetni pár napja, hogy ha a listánál nem gond az 1 hét csúszás, akkor miért nem lehet legalább 2-3 nappal csúsztatni a módosítást is?
80568. szakszolga (válaszként erre: 80565. - Virgilius)
2021. márc. 16. 09:47
SOTE Egészségtudományi Kar menzája. Vas utca. Aki arra jár, és nincs ideje főzni, próbálja ki. Nem drágább, mint más kifőzde.
80567. virgilius (válaszként erre: 80548. - Reges10)
2021. márc. 16. 09:44
A Ti példátokat ismerem, de azért nem gondolnám tipikusnak. A szülők többsége ennyire képben lenne az adott évfolyam létszámát illetőleg? Vagy a nyílt napok és sok helyen a szóbelik hiánya miatt ennyire sötétben tapogatóznak, és ezért írtak be ennyire rettenetesen sok iskolát? Ugyanakkor itt a fórumon is sokan vannak, akik pont hogy keveset írtak be. Azért elég misztikus ez a dolog, így külső szemlélőként.
80566. Csepke8 (válaszként erre: 80563. - Zakablanka)
2021. márc. 16. 09:40

"Így én eldöntöttem, marad az álom sorrend, csak azt változtatom, ami biztos nem szívügy már.Nem hozom előre, ahol biztos bent vagyunk, akkor elvenném az esélyt a BEST sulitól."


Ennyi.

80565. virgilius (válaszként erre: 80538. - Klina)
2021. márc. 16. 09:39

De ez ugye nem az ELTE BTK menzája? Mert az viszont tényleg pocsék, és drága is legalább.

Városmajoriból bizony nem engedték ki a gyerekeket a nagyszünetben (sem). Pedig sanszos, hogy visszamentek volna, ha még van órájuk ;)

Lehet, hogy a fegyelem/motivációs indexnél látható magas szám a Majorban erre utalt? Nincs engedélyezve kimászkálás, reggel pedig aki 7.50 vagy 55 után érkezett, az bizony kapott beírást.

2021. márc. 16. 09:39
Dunaharaszti Baktay lekérdezhető.
80563. Zakablanka (válaszként erre: 80561. - Reges10)
2021. márc. 16. 09:37

Teljesen kivagyok. Miért kell várni? 22-én este tudjuk meg és nekünk 23-án muszáj bemennni a a suliba, de hamarabb küldjem meg a listát, hogy fel tudják vinni.


Ha egy héttel csúszik a lista, miért nem lehet kapni 3-4 napot pluszban? Április végéig lenne idő bőven még úgy is mindenre.


Így én eldöntöttem, marad az álom sorrend, csak azt változtatom, ami biztos nem szívügy már.Nem hozom előre, ahol biztos bent vagyunk, akkor elvenném az esélyt a BEST sulitól.

80562. szilkszilky (válaszként erre: 80559. - Liluka9)
2021. márc. 16. 09:36

Mi eleve úgy raktuk össze a sorrendet, hogy ne kelljen módosítani.

De közbe szólt a járvány és a JAGba még el tudtunk menni szóbelizni (max. pont lett, így nagyon a listák elején vagyunk, első ötben), a Berzsenyinél meg volt egy tagozat, ahol mentes lett a lányom (ami mint kiderült kuriózum), viszont a nyelvi tagozat szóbelire már személyesen nem mentünk el, mert úgy voltunk vele, hogy a suli már úgyis megvan, és ne kapjon el semmit az első helyen lévő suli szóbelije előtt. Szóval most itt állunk, hogy a Berzsenyiről semmilyen személyes élményünk nincs, és eddig JAG előtt volt. Nálunk ez az egy kérdés, hogy módosítsunk-e, viszont ezek a sulik a 4.5. helyen állnak, az előtte levőkről meg eddig még csak egyről tudunk infot, ott osztálylétszámban nincs benne, de a statisztikák alapján bőven be fog kerülni. Még megvárjuk a többi listát is, aztán ha fontos, elgurulunk a Berzsenyihez.

Az ofő még nem mondta, hogy mikorra kell neki a módosított lap.

80561. reges10
2021. márc. 16. 09:32

VANNAK sulik, amelyeknek BIZONYOSAN kész van már 1, 2, 3 hete az ideiglenes listájuk, mondjuk, még is 03-22-én teszik ki az ideiglenes rangsorukat.

Nevezzük már nevén, hogy ez mi: tiszteletlenség és pofátlanság a szülőkkel, na pláne a gyerekekkel szemben.

És mivel, hogy az erősebb és súlyosabb érdek ezen (szülői, gyereki) oldalon van, nem érv, hogy nekünk így kényelmesebb, mi úgy okoskodunk, hogy nekünk így jobb... ezért + azért.

80560. reges10 (válaszként erre: 80558. - ZSESZTER2)
2021. márc. 16. 09:26
Non possumus... (Ha valamire nem szeretnék - ez esetben nyilvánosan - válaszolni, akkor ezt "kell írjam"... hogy az erdélyi magyar szóhasználat citáltassék izide. De a mi szitunk más: mert két helyen - BP/vidék - is tudunk lakni adott esetben, és ezt figyelembe véve írtunk be sulikat.)
80559. Liluka9
2021. márc. 16. 09:25

Wáááá, én már tűkön ülök :D Reggel óta frissítgetem a kiválasztott sulik oldalait , hátha feltették már.

Nekünk csak az egyik írta ki, hogy 22.-én fogják nyilvánosságra hozni szóval a többi elvileg ma.

Ez azért lényeges mert nálunk a suli legkésőbb 20.áig kérte, hogy küldjük meg ha módosítani akarunk a sorrenden.Illetve ha nem akkor is jelezzük .

Nálatok mennyire jellemző egyébként? Ti mit gondoltok erről? érdemes ilyenkor módosítani ( pl. nekünk egyik suli nagyon nagyon nem volt szimpatikus-és mivel ugye idén nem voltak nyílt napok a felvételi során láttunk egy kis rögtönzött bepillantást - )

80558. ZSESZTER2 (válaszként erre: 80548. - Reges10)
2021. márc. 16. 09:11

Jesszus, ez ijesztő sztori:((

Mennyi suli az az annyi?

80557. Markaa
2021. márc. 16. 09:08
Mindenkinek köszönöm az Europa2000 suli infókat!
80556. reges10
2021. márc. 16. 09:01

Bláthy Informatikai Technikum ( [link] előrejelezte, csak 03-22-én válnak lekérdezhetővé az eredmények.


"Tájékoztató a felvételéi eredmények nyilvánosságra hozataláról

Tájékoztatjuk önöket, hogy a 17/2021. (III.5) EMMI határozat értelmében a felvételi eljárás határidői módosultak, a középfokú iskoláknak 2021. március 22-ig kell nyilvánosságra hozni a jelentkezők felvételi jegyzékét.


A BMSZC Bláthy honlapján 2021 március 22-től lesz elérhető a felvételi jegyzék, a szóbeli felvételik beosztásának nyilvánosságra hozatalakor már megismert lekérdező rendszeren keresztül.

A rendszerbe bejelentkezve a tanuló, illetve szülő megtekintheti, hogy összességében milyen eredményt ért el iskolánkban a felvételiző és egy adott tanulmányi területen a jelentkezők rangsorában hányadik helyet foglalja el.


A felvételiről szóló döntés (egyeztetett felvételi jegyzék) április utolsó hetében lesz elérhető iskolánk honlapján."

80555. Nyúlanya
2021. márc. 16. 09:00

Deák téri evangélikus:

A nyolc- és négyosztályos tagozat ideiglenes felvételi jegyzéke ma 16 órától elérhető honlapunkon.

80554. szilkszilky (válaszként erre: 80553. - Minpins)
2021. márc. 16. 08:52
na igen, ettől félek én is...
80553. minpins (válaszként erre: 80549. - Yukiko)
2021. márc. 16. 08:47
Mi nyolcadikosban vagyunk érintettek. Szerintem az sem teszi ki ma, aki elfelejtette átírni a 16-át 22-re :-(
80552. Zsocc2
2021. márc. 16. 08:42
A Dunakeszi Radnóti Gimi honlapján tegnap még az volt kitéve, hogy március 16-án lesz kint az ideiglenes lista, ma már az van kint hogy március 22-én. Nem értem hisz itt nincs is szóbeli csak a 8 osztályosoknak. A honlap alapján nem egyértelmű, hogy melyik korosztály ideiglenes listájáról írnak, de igazán kirakhatnák a 14 éveseknek az ideiglenes listát.
80551. szilkszilky (válaszként erre: 80549. - Yukiko)
2021. márc. 16. 08:38
Igen, a Tefort írja is, hogy este. Az E5-t nem láttam, hogy kiírta volna, hogy mikor, csak az eredeti tájékoztató van. De mivel náluk nem láttam pótszóbelit hirdetve, mert online volt, ezért ki tudja, változik-e.
80550. 4675a14f8e (válaszként erre: 80549. - Yukiko)
2021. márc. 16. 08:37

8. EJG mikorra várható szerintetek? Csak a hét vége felé? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán rangsorolják-e (az angol szint miatt)??


Tűkön ülve várom az Illyést én is, sikítson légyszi aki először meglátja :) :)


JAG haladó angol nyek-en 29. :)

80549. Yukiko (válaszként erre: 80526. - Minpins)
2021. márc. 16. 08:35
Api és Trefort a honlapjuk szerint ma teszik ki (inkább du. vagy este gondolom)
80548. reges10 (válaszként erre: 80533. - Virgilius)
2021. márc. 16. 08:24

Nézd csak a mi példánkat. Amikor a gyerek 4-edikben felvételizett, 14 ponttal maradt le a szóbeli nélküli itteni csúcsgimiben (120 ponton belül). Következő évben ugyanez a pont már csak 4 lett volna, a rákövetkező kettőben felvették volna. Ha tehát nem ebben az évfolyamban van, mások a sanszok. Ennél jóval durvább a szitu a körzet 2. gimijében. A 2. számú másik gimiben, ami még mindig egy nagyon jó egyházi - szóbelis - 8-osztályos suli neki 4 éve 115 pontja volt a felvételi határ AZ Ő ÉVFOLYAMÁNAK 125 pont volt, de csak ebben az évben, a következőkben 91, 92, majd 99 pont... azaz 16-24 ponttal fölötte volt a ponthatárnak a saját túltöltött évfolyamát leszámítva minden évben.

E helyett, mi történt, csak mert ennek az évfolyamnak a tagja. Lúzer pályára került, az általad "leépítő általánosnak" nevezett iskolaformában.

Két teljesen más tanulási pálya.

Na most, EZEK UTÁN, szerinted hány sulit írtunk be a listára... hadd ne mondjam el ;)

Nyilván nem mindenkinek van ilyen tapasztalata, vagy talán relatíve keveseknek, de sokan hallhattak arról, hogy ez egy "feltorlódott", szerencsétlen évfolyam, meg a szülők így-úgy "megérzik" az ilyesmit.

Tisztán bizonyítják ezt a mentőiskoláknak IS használt sulik horribilis jelentkezés-számai.

Összefoglalva: szerintem, innen-onnan sok szülő tudta, hogy ez egy halálos évfolyam, és ha csak egy releváns részük tudta ezt ÉS pl. annyi sulit írtak be, mint mi, AKKOR elszállhattak a jelentkezés-számok.

No ezért lenne "közérdek" megtudni, hogy az OH-s 54 6XX 8-adikos írásbelizője a mennyi, mi mennyi kérdésre valójában mennyi.

80547. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 80536. - Matr Jóska)
2021. márc. 16. 08:19
Apáczai 8.15 a napindítás szeptember óta. Nem tudom, hogy visszakerül-e 8-ra a pandémia "után". 10 perccel előbb érdemes beérni, igen.
80546. Zakablanka
2021. márc. 16. 08:13

Neumann és Egressy info technikumok kitették a listát.


Sokszorosa a jelentkező szám az előző évekhez képest.


Neumannban 39. hely, Egressyben 10. A Petrik a cél, de csak 22-én lesz ott kint a lista. Mindenképpen első marad.


Kölcseyben és Leöveyben is viszonylag jó állunk, de ott hajszállal le fogunk szerintem maradni.

80545. tinu74 (válaszként erre: 80476. - Minpins)
2021. márc. 16. 07:16
Egy nyolcadikos még a kamaszkor elején van, ott van a következő 4-5 év, hogy rájöjjön ki ő, mi ő, merre is akar elindulni az életben. Semmiről nincs lekésve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook