Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. szept. 30. 10:37

Köszönöm szépen!

Még egy kérdés:) Adtok valamilyen ötletet, hogy Budapesten hová érdemes menni?

1188. ében11 (válaszként erre: 1186. - River Song)
2012. szept. 28. 12:05

Ha begyógyult teljesen akkor sem a megfázás sem az orrfújás sem az orrcseppek stb. nem okoznak gondot.

Időnként ezzel az octenisepttel érdemes azért lekezelni a gyógyult piercingeket, hogy a por szösz smink maradvány kijöjjön a lyukból és az ékszer szárát is jó néha megtisztítani.Ehhez nem kell kivenni az ékszert, folyó vízzel jól átmosni és lefújni a sprayvel.

1187. Anitaaa03 (válaszként erre: 1186. - River Song)
2012. szept. 28. 10:22
nekem nem okozott semmi gondot régen nekem is volt most szeretném újra csináltatni próbálkoztam szájpiercingel de az nem túl kényelmes az orr viszont nem okoz gondot szerintem
1186. River Song (válaszként erre: 1185. - Ében11)
2012. szept. 28. 00:40

Köszönöm szépen! Azt hiszem, egy próbát megér, mert már elég régen kacérkodom a gondolattal. Ha nem működik, akkor így jártam.

Olyanoktól kérdezném, akiknek van tapasztalatuk, gyógyulás után mi a helyzet a mergfázással?

(Eddig csak ez tartott vissza a dologtól, na meg a szülők "haragja", de mivel már 10 éve nagykorú vagyok, és külön is lakom, talán lenyelik...:) )

1185. ében11 (válaszként erre: 1183. - River Song)
2012. szept. 27. 20:33

Ki lehet próbálni, ha tisztán tartod, kezeled rendesen és nagyon vigyázol rá akkor nagy baj nem történhet.Ha nem akar gyógyulni, vagy kényelmetlen a sok orrfújás miatt akkor ki lehet venni.

Ha használsz orrcseppeket vagy sprayt-akkor más a helyzet-mert a sebbe ezek nem kerülhetnek és kell pár hét a gyógyulásig.

Mi Octenisept spray-t ajánlunk, ez bőr és nyálkahártya fertőtlenítő kívül belül lehet vele kezelni a piercing száránál a sebet, nem csíp nem hagy foltot és hatásos picit drágább mint a többi szer de megéri használni.

Az első pár napban éjszakára le kell ragasztani az ékszert-mert könnyen kifordulhat-belekapsz álmodban vagy forgolódás közben kieshet-de később összehúzódik a bőr-igazodik az ékszer szárához és biztosan tartja.

Szoli szauna úszás áztatás tilos vele és smink-alapozó púder arckrém tonic sem kerülhet a közelébe mert gyulladást okozhat-valamint nem szabad az ékszert fogdosni, piszkálni mozgatni-a kézről bacik kerülhetnek bele és elfertőződhet gyulladás alakulhat ki.

1184. Anitaaa03 (válaszként erre: 1183. - River Song)
2012. szept. 27. 10:49
én a helyedben megvárnám a szezon végét de várd meg a szakértő véleményét :)
2012. szept. 27. 02:05
Sziasztok! Orrpiercinget szeretnék szúratni. Csak az a baj,hogy az allergia miatt sokat folyik az orrom. Mondjak inkább le róla? Koszonom!
1182. ében11 (válaszként erre: 1181. - Anitaaa03)
2012. szept. 6. 10:53

Fél év is lehet amíg meggyógyul.

Addig kell kezelni és vigyázni rá-nem szabad nyomogatni és fogdosni-mert akkor újabb adag piszok bacik mennek bele-és folyamatosan gennyes lehet.

Reggel este Clarasept szappanal bő vízzel át kell mosni-közben meg lehet mozgatni picit.És napközben fújni az Octenisepttel.

Türelmesnek kell lenni, meg kell gyógyulnia.

Ha nem lett szoros benne az ékszer és nem bizsu került bele akkor szépen meg fog gyógyulni.

1181. Anitaaa03
2012. szept. 6. 10:34
Szia.az a gondom hogy több mint 2 hónapos a köldök pc-m és még mindig gennyes volt pár nap mikor nem váladékozott aztán újra kezdte készültem vele strandra de végülis ott sem voltam vigyáztam rá és folyamatosan kezelem.kívülről semmi sem látszik csak ha megnyomom akkor jön ki a genny alul is és felül is egy kevés.lehet nem bírja a szervezetem az ékszert?
1180. ében11 (válaszként erre: 1179. - F779693eb3)
2012. aug. 21. 20:55
Szerintem jó a spray, kell pár nap mire látható az eredménye.Ha egy hét alatt sincs változás akkor jöhet a krém-azt jól le kell mosni az új krémezés előtt-lehet antibakteriális szappannal folyó víz alatt-tus.
2012. aug. 20. 15:27

Sziasztok!

Nekem 5 hónapja szúrták a köldökpiercingem, de tegnapelőtt történt egy kis "baleset" (nem ecsetelném, iszonyúan röhejes), aminek következtében tegnap reggelre begyulladt a piercing. Meg van dagadva, piros körülötte a bőr és fürdés után látom, hogy gennyes is. Octenisepttel fújom napi 5-ször.

A kérdésem, hogy ha ezzel kezelem továbbra is, az rendbe hozza, vagy kezdjem el esetleg Tetrannal kenni? (Szívem szerint ezzel kenném, de egyrészt nem akarom keverni a két szert, másrészt jópár helyen olvastam, hogy a krémbe beleragad a piszok, amitől még jobban begyulladhat a piercing.)

A segítséget előre is köszi!

1178. ében11 (válaszként erre: 1177. - Anitaaa03)
2012. aug. 16. 14:07

Szia!

Ha stúdióban készítik el a tetoválásodat nem kell allergia vizsgálat, ha egyébként egészséges vagy nincs problémád.

Mivel a stúdiók csak engedéllyel rendelkező festékeket használhatnak, amit az ÁNTSZ forgalomba kerülés előtt és közben is folyamatosan vizsgál.

A 15 év alatt még nem tapasztaltunk problémát sem allergiát a stúdióban, ha adódtak gondok azok a kezelés miatt alakultak ki.Nem kezelte, nem megfelelően vigyázott a sebére tetoválás után.

Viszont ha házhoz mész ott előfordulhatnak problémák, a háznál dolgozókat soha senki nem ellenőrzi, nincs működési engedélyük, sem azt hogy mivel sem azt hogy hogyan dolgoznak milyen eszközöket anyagokat használnak fel tetoválás során.Az interneten pedig engedély nélküli olcsó vagy éppen hamisítvány festékeket is lehet rendelni, ami sokszor nem steril, káros anyagokat tartalmazhat, amitől betegség vagy allergia kialakulhat.

1177. Anitaaa03
2012. aug. 15. 14:22
tudom h nem ide tartozik de gondoltam megkérdem tőletek. így hogy már túl vagyok a piercingen szeretnék tetoválást csináltatni azt mondták az a biztos ha elötte csináltatok allergia vizsgálatot.erre lennék kíváncsi hogy hogyan működik hová menjek ilyesmi.?
1176. ében11 (válaszként erre: 1174. - DiamondAngel)
2012. aug. 15. 14:21

Én inkább kivetetném, mert a köldöke mindenkinek máshogy alakul a terhesség során, van akinek kidudorodik stb.És a feszülés miatt csúnyább lehet a helye, mintha kiveszi a terhesség előtt és beforr a lyuk.

Ha tudod hogy most pár évig nem tervezel babát akkor csináltasd meg nyugodtan!

A terhesség után pedig lehet nem is akarod majd visszatenni.

Ha valakinek lazább a kötőszövete akkor repedhet a bőr a hason és jobban kinyúlik de van akinek 3 gyerek után sem látszódik semmi és szép lapos marad a hasa-ezt előre nem lehet tudni, bőrfüggő(a hormonok is tombolnak és beleszólnak ezekbe a folyamatokba).

1175. ében11 (válaszként erre: 1173. - Jutkaaa)
2012. aug. 15. 14:17

Szia!

Stúdióban ha lehet és sima orvosi fém ékszerrel, amíg legyógyul ez legyen benne-amúgy sem lehet kivenni vagy cserélni.

Ha nagyon tisztán tartod, kezeled, nem fogdosod napközben nem mozgatod piszkálod stb. akkor viszonylag gyorsan gyógyul és nem fertőződik el nem fog begyulladni.

Szerintem menj be az üzletekbe érdeklődj milyen ékszerek vannak, hogyan kell kezelni stb. és aki szimpatikusabb elnyeri a bizalmadat azzal csináltasd meg.Nem is a sok beszéd inkább a korrekt válaszok és a tiszta rendezett körülmények számítanak.

1174. DiamondAngel (válaszként erre: 1172. - Ében11)
2012. aug. 15. 11:41

De van kimondottan kismamáknak kifejlesztett is. Azok szilikonosak, ha jól tudom. Azt is kivetetik? Terhesség után milyen marad a lyuk?

Én nagyon régóta szeretnék már, de nem merek pont emiatt, hogy ha terhes leszek utána mi lesz a pc helyével. És úgy egyáltalán létezik, hogy nem forr be azalatt a lyuk?

1173. Jutkaaa
2012. aug. 15. 10:55

Sziasztok!

Én nemsokára szeretnék tetetni egy köldök piercinget. Kicsit félek mi lesz utána..:S Szóval kit tudtok ajánlani, vagy hol csináltattátok? Olvastam, hogy van aki a westendben van aki a pólusban. Az ár úgymond nem számít csak jól csinálják meg, mert az egészség fontosabb.

Előre is köszi a válaszokat.:)

1172. ében11 (válaszként erre: 1168. - Anitaaa03)
2012. aug. 6. 11:35
Igen kivetetik a vizsgálatok miatt, meg mert nyúlik a bőr.:)
1171. ében11 (válaszként erre: 1167. - Angelbocs)
2012. aug. 6. 11:20

Szia!

Valószínű, hogy még nem gyógyult meg teljesen.

Csak azt tudod tenni, hogy még kezeled.

Lehet picit a szúrásnál más színű lesz a bőr-ez akár természetes is lehet.

1170. ében11 (válaszként erre: 1166. - Csucs)
2012. aug. 6. 11:17

2 hónapig ne vedd ki, valamelyik bogyónál van a menet-a bogyót kell lecsavarni róla és akkor kihúzható a szára.

Ha nem vagy benne biztos, akkor cserélni is menj el a piercingeshez.

Neki vannak fogói, sterilen gyorsan kicseréli az ékszert.Ha neked nem kerül visszatenni, a próbálkozásoktól feldagadhat és bevérezhet ami után már a piercinges sem tudja visszatenni és akkor össze is tapad újra, beforr.

1169. ében11 (válaszként erre: 1165. - Csucs)
2012. aug. 6. 11:14

Szia!

Akkor lesz csúnya a helye, ha begyullad, mert akkor heges lehet vagy ha kinövi a bőr annak megmarad a nyoma.Ha nincs vele probléma akkor csak kettő pici lyuknak a helye marad.

Az első 2-6 hónapban kell rá nagyon vigyázni, uszoda strand napozás szoli szauna illetve nem ajánlatos hasizomra edzeni vele, ruha derékrésze ne nyomja el, ne szorítsa és ne ránts meg az ékszert-mert bedagadhat, fájdalmas lehet érzékeny.

1168. Anitaaa03 (válaszként erre: 1165. - Csucs)
2012. aug. 6. 10:27
szia nekem 5 hetes a pc-m nem volt begyulladva viszont nagyon vigyáztam rá 1 hónapig szüneteltettem az edzést is.én úgy tudom h terhesség alatt ki kell venni utána pedig tuti ott marad a lyuk helye viszont terhesség után nagyon sok embernek csúnya marad a hasa szóval utána lehet h nem is fogsz akarni pc-t.engem amúgy nem zavar észre se veszem én sem gondoltam volna:)
1167. Angelbocs (válaszként erre: 1137. - Ében11)
2012. aug. 5. 19:55

Szia!

Kb. 1 hónapja írtam, hogy a piercingem felső gömbjénél bepirosodott a bőröm, arra gondoltam a nagy meleg miatti izzadás irritálhatja. Ahogy tanácsoltad, azóta is napi 3-4-szer fújom Octenisepttel, a gyulladásszerű pirosság már a második napon teljesen eltűnt.

Viszont a felső lyuk körül ilyen bordós pirosas maradt a bőröm. Leginkább véraláfutáshoz tudnám hasonlítani, bár nem hiszem, hogy az, mert nem annyira lila, és nem változik a színe. Amúgy nem váladékozik, nem érzékeny és lassan 5 hónapos a szúrás. Ez mitől lehet? Egyáltalán normális, hogy ilyen ott a bőröm? Mit lehetne tenni, hogy ez is elmúljon?

Köszi előre is a választ!

1166. Csucs (válaszként erre: 1165. - Csucs)
2012. aug. 5. 16:31
Valamitvkifelejtettem.Hogy kell kivenni a piercinget?Az egész rudat kell?Könnyen beletaláltok a lyukba?
1165. Csucs
2012. aug. 5. 16:28

Sziasztok!Pár hónap múlva szeretnék én is köldök piercinget,addig még szépítem a hasam :)Kérdeznék pár dolgot.

A súly ingadozástól nem lesz csúnya a helye?Pl terhességnél ha megnyúlik a bőr,utána nem lesz heges?Éreztétek valami hátrányát annak,hogy van?Sportolásnál,vagy a mindennapokban.Bocsi,hogy ha olyanokat kérdeztem,amit már leírtatok,igyekszem vissza olvasgatni :) és köszi előre is a válaszokat

1164. Anitaaa03 (válaszként erre: 1163. - Ében11)
2012. aug. 2. 11:45
köszönöm kezelni kezelem még most is :)
1163. ében11 (válaszként erre: 1161. - Anitaaa03)
2012. aug. 2. 10:17

Igen, de ne sokat áztasd-és a napozáskor takard le, hogy ne forrósodjon fel az ékszer, mert ha belül mégsem gyógyult be, akkor begyulladhat.

A strand után kezeld le, fertőtlenítővel.És figyeld nem kezd-e pirosodni stb. mert akkor újra és 1-2 hétig ismét kezelni kell.

Mondjuk én a helyedben még egy hónapig kezelném.

De mindig jót tesz neki, ha már legyógyult és egy héten egyszer folyó vízzel jól átmosod és lekezeled-mert a port, ruhaszöszöket stb. így kimosod a köldöködből.

1162. ében11 (válaszként erre: 1160. - Melinda95)
2012. aug. 2. 10:14

Szia!

Neked még nem szabad strandolni vele, hiszen azt írtad még piros váladékozik stb-így nem mehetsz be vele a vízba, kiázna a seb és a fertőzés veszély is nagy.A napozás szintén nem tesz jót neki, mivel átforrósítja az ékszert, ami nagyon irritálja a sebes bőrt.

A köldök piercing nagyon lassan gyógyul, 2-6 hónap mire legyógyul, addig tisztán kell tartani, vigyázni rá(strand szoli szauna és kozmetikumoktól-testápoló tusfürdő óvni kell)

Nyugodtan vedd meg az octenisept spray-t, mert könnyű vele kezelni az ékszert.Ha e mellett döntesz, más szerre nincs szükség, és ne is cserélgesd, hogy egyszer ezzel máskor mással kezeled.

Naponta 3-4 alkalommal le kell fújni, picit megmozgatni az ékszert, letörölni nem kell.

Reggel vagy este lehet antibakteriális szappannal folyó víz alatt átmosni a köldököd.Kád fürdőzni tilos, cserélni, kivenni szintén nem szabad.

Még egy dolog, mielőtt lekezeled lemosod te is alaposan moss kezet, mert a kezelés mellett is elfertőződhet, ha valaki nem bírja megállni és fogdossa a bőrt vagy az ékszert napközben-aminek csúnya és komoly gyulladás lehet a következménye(a kezünk tele van bacikkal, vírusokkal!)

Kilökődhet az ékszer, vadhús nőhet rá-és ezeknek a nyoma örökre megmaradhat, heges lehet.

1161. Anitaaa03
2012. aug. 1. 10:34
engem is érdekelne a medencés kérdés nekem tegnap volt 1 hónapos a köldök pc-m kívülről nézve már teljesen begyógyult nem piros nem váladékozik nem is fáj.a kérdésem az volna hogy hétvégén már mehetek vele stradra?
1160. Melinda95
2012. júl. 31. 23:40
Sziasztok! Segítség kéne, 3hete szúrattam köldök piercinget szalonban, igazából semmi gond nincs vele, gondolom az természetes hogy kicsit piros a felső lyuk körül, és ha tisztítom kicsit gennyedzik(nem minden esetben) először 70%os patikai alkohollal kezeltem, de 1 hete vettem Hyperol tablettát is pluszban. A kérdésem az lenne, hogy 1hét múlva megyünk nyaralni, és medencézés után nem tudom mivel lenne célszerű gyorsan lefertőtleníteni nehogy begyulladjon. Én utána néztem és az Octesinept sprayre gondoltam, de félek ha sűrűn használom roncsolja a bőrömet, nem túl erős az ? és a használatát se értem pontosan, 1 perc a hatóidő? utána le kell mosni?vagy esetleg ne menjek vízbe?és a napozás? ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook