Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1039. Nannica
2011. nov. 1. 10:40
Oksa, de mennyi ideig kell még kenni? Mikor lehet kicserélni másikra?
1038. Nannica
2011. okt. 29. 20:22

Enyém most 2 hetes és sosem váladékozott, nem folyt belőle semmi. Tetran kenőccsel kentem reggel és este, +néha kamillateás fültisztító pálcikával kenegettem az ékszerrel érintkező részeket. Már szinte egyáltalán nem fáj, viszont egy kicsit piros a felső lyuk körül a bőr és hámlik is kicsit, ill. 2 napig hámlott, most megint nem, de lehet csak azért, mert most jobban bekentem és ettől nincs kiszáradva a bőröm. Pár napja viszketett is, de nem sebes, szal nem tom h csak a gyógyulás miatt, vagy nem tom...Nem félek az elfertőződéstől meg a gyulladástól, mert eddig se volt semmi baj a drágasággal, én egyedül a kilökődéstől tartok, mert annak nem tudom milyen jelei vannak. Nem tudom mennyire van mélyen a banán, mennyire kell éreznem kívülről az ékszer belül levő részét...nem tapogattam mikor beszúrták, de mostanában szoktam, amióta olvasgattam a kilökődésről, és bazira zavar, hogy érzem a banánt. Persze lehet, h ez tök normális, csak mivel nekem ez az első és semmi ilyet nem kérdeztem a piercertől ezért most kicsit parázok, h jól van-e így ez. :) De gondolom addig nincs gáz, amíg a bőrömön keresztül nem látom a banánt.

Nagyon nem szeretném, ha kilökné a szervezetem, mert imádom, nagyon tetszik!!! Azt mondják túlságosan aggódom, főleg, h nekem még csak fehér váladék se meg semmise jött belőle eddig és tényleg úgy érzem már, h eléggé begyógyult, mert nem fáj ha hozzáérek. Mind mondtam 2 hetes, és pont emiatt nagyon örülök, h nem volt és most sincs semmi problémám. Ja, és én mozgattam, mert csak úgy tudtam bekenni rendesen az ékszerrel érintkező bőrfelületet, ha feltoltam. Nem mondták, h mozgassam, azt se, h ne. Viszont víz még nem nagyon érte, mert azt mondták h nem szabad, és erre nagyon figyeltem mindig.

2011. szept. 25. 22:14
Nekem már elmúlt 2 éves. Hál isten nem volt ilyen panaszom. Nekem is hosszú ideig kellett fertőtlenítgetni.
1036. ében11 (válaszként erre: 1035. - 3f0d783527)
2011. szept. 25. 22:12
Persze lehet sebes, a szélén a lyuknál ez látszódik is, pirosság is normális.Kb. 2 hónap a gyógyulás-addig mosni kell-folyó víz alatt antibakteriális szappannal-napközben pedig legjobb rá az octenisept spray-napi 3-4 alkalommal lefújni, esetleg fültisztítóra fújva átkenni.És ez idő alatt vigyázni kell, ne rántsd meg, ne akadjon, ne nyomja semmi-ha megmozgatod, megnézed előtte alaposan kezet kell mosni.A legtöbb gond ebből van, hiába kezeli az előírt módon, ha nem mos kezet és hozzáér mozgatja stb. olyan mintha semmit nem csinálna a sebbel-újra és újra belekerül minden ami a kézen, az ujjakon van-piszok, por, bacik-smink testápoló maradvány-ezek nem tesznek jót a piercingnek.Ha kezeled és ezekre odafigyelsz, pár nap múlva jobbnak kell érezned a piercinget a köldöködben, ha nem így lenne-akkor menj vissza a piercerhez-nézze meg!Látatlanban én sem tudok igazán segíteni, és a házi praktikák sem jók-komoly gyulladás vadhús is előfordulhat-aminek maradandó nyoma lesz a bőrön.Jobb megelőzni-fém allergia-elméletileg, ha valóban az orvosi fémnek nevezett ötvözetből készült az ékszer, akkor nem szabad kijönnie-egyébként ugyanaz a tünet jön elő, mint amikor a fémallergiád kijön.Ezt egyszerű kipróbálni, egy ékszert a bőrödhöz rögzítesz, mondjuk egy sebtapasszal, ha semmi nem történik, akkor nem vagy allergiás rá.
2011. szept. 25. 18:15

Sziasztok!

Pénteken csináltattam a köldök piercingem, 2 napos:) Ma reggel vettem észre h alvadt vér van körülötte.És fáj egész nap!És a két kő között piros a bőröm:(

Mikorra múlik el ez kb? Vagy egyáltalán normális? Köszi a válaszokat.(Fémallergiás vagyok, de a szalonba olyat kaptam amitől nem jöhet ki az allergiám)

1034. Anita0713
2011. aug. 23. 21:51

Köszönöm szépen a sok segítséget :) És a gyors válaszodat!


Szép napot! :)

Anita

1033. ében11 (válaszként erre: 1032. - Anita0713)
2011. aug. 22. 11:26
Szia!Azért piros mert még nem gyógyult be-lényegében picit sebes-teljesen normális.Az enyhe viszketés is-hámlás is-ha nagyon hámlana elképzelhető, hogy szárítja z octenisept-akkor picivel kevesebbet kell rá fújni.Lényeg hogy ne kapard le.Mert az segíthet hogy kilökődjön.Biztosan nincs allergiád-mert az hevesen jelentkezett volna a szúrás után rögtön.
1032. Anita0713
2011. aug. 21. 20:50

Szia! Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat!

Persze kitartó leszek, csak szeretném, ha ez a piercing nem lökődne ki :) Az allergia azért jutott eszembe, mert elég sok mindre allergiás vagyok,és néha szokott viszketni a bőröm a piercingnél!

Nem nagyon gyulladt csak a kis csavarrészénél, váladék is előfordult már, de nem büdös és nem sárga. Annyi még ami érdekes, hogy a piercing körül körülötte hámlik a bőröm, nem nagy mennyiségben. Remélem ez nem jelet problémát!?

Szép napot! Anita :)

1031. ében11 (válaszként erre: 1030. - Anita0713)
2011. aug. 21. 10:41

Szia!Ha tényleg betartod-és tisztán tartod, nem nyomod el, nem rántod meg-akkor meg fog gyógyulni.Ez eltarthat 2 hónapig de akár fél évig is-ezért kitartóan kell vigyázni rá-és kezelni.

Gyulladtnak nem szabad lennie-pici pirosodás enyhe váladékozás-nem gennyedzés előfordul.Cserét kb. fél évig nem ajánlom-fenti okok miatt.Orvosi fémre ritkán allergiások-pont amiatt mert orvosi fém-ha csontot kell szegecselni-ebből az anyagból készül az is.És a fém allergia rögtön kijön-pl. ha a bőrrel érintkezik-csatt óra stb. pirosodik, sok apró pötty és viszketés stb.Nem egy hét vagy 2-3 hónap után jelentkezik-hanem rögtön.Bármilyen pirosodás, gennyedzés fájdalom-gyulladás általában azért alakul ki, mert mégis belemegy piszok, por, baci-esetleg kozmetikum-és onnan nem tud kitisztulni-esetleg egy erősebb rántás(véletlen beakad valamibe) miatt is gyulladt lehet-ilyenkor alaposan át kell mosni-clarasept szappannal, folyó vízzel-közben mozgatni-majd lekezelni.Ha lehet ne váltogasd a fertőtlenítőt.Ha legyógyult cserélheted az ékszert.

1030. Anita0713
2011. aug. 20. 18:43

Sziasztok! 3 hete van köldökpiercingem(másodjára), nem babrálom, figyelek arra, hogy tiszta kézzel nyúljak hozzá, octenysept spray-t fújok rá kb. napi 4x. Az első piercingem kb fél év után elkezdett egyre kijjebb kerülni a hasamból, végül már csak egy kis bőr maradt ami tartotta és végül kiszakadt. (az első alkalommal betadin kenőccsel kenegettem. Nem szeretném, hogy újra kidolgozza a szerveztem!! Két kérdésem is lenne :) Az egyik, kb mennyi ideig normális ha gyulladt körülötte picit? A másik pedig az lenne,hogy én elég sok mindenre allergiás vagyok, előfordulhat az is, hogy az orvosi fémre is többek között, aki allergiás az orvosi fémre, annak hogyan jelentkezett az allergia, milyen tünetei vannak?

Lehet érdemes lenne lecserélnem titánra majd a piercinget? Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek! Anita :)

1029. barcabo (válaszként erre: 1028. - Ében11)
2011. júl. 6. 23:44
köszi!
1028. ében11 (válaszként erre: 1027. - Barcabo)
2011. júl. 4. 12:45
igen ez előfordulhat.belül egy viszonylag nagy lyuk van-sötét és nehezen tisztítható hely-ami még évek múlva is érzékeny ha megrántják-elnyomja ruha-vagy piszok por halmozódhat fel.Ezért ajánlatos a régi piercingeket is átmosni, átfertőtleníteni-heti egyszer-bármilyen bőrfertőtlenítővel.Esetedben is z a megoldás-illetve ha napozol strandolsz megizzad a bőröd szintén ajánlatos legalább lemosni.jó ha mindig van otthon antibakteriális szappan és octenisept spray-vagy clarasept derm spray.Ezekkel megelőzésképpen heti egyszer vagy strandstb után le lehet tisztítani az ékszert.ha már begyulladt akkor napi 3-4 alkalommal kell-amíg helyre nem jön.tilos kézzel piszkálni-mozgatni csak ha előtte a fertőtlenítő szappannal kezet mosol.
1027. barcabo
2011. júl. 3. 14:56
sziasztok szerintetek az normális hogy tavaly augusztusban rakattam be a piercinget és még van egy hónapban legalább 2x gennyedzik és begyullad??
1026. ében11 (válaszként erre: 1025. - Elektra22)
2011. júl. 3. 10:34
Szia!Több gond is lehet-nem volt elég rá a betadine-vegyél clarasept folyékony szappant-ezzel reggel este alaposan le kell mosni az egész köldöködet-és kellene octenisept spray-ha nem lehet kapni-rendeld meg!ha ezt nem tenné meg a patikus jó rá még a clarasept derm spray-napi három négy alkalommal le kell fújni vele-közben meg lehet mozgatni a piercinget.egyéb esetben tilos megfogni a piercinget, csak ha előtte a szappannal alaposan kezet mosol.A legtöbb gondot ez okozza, vagyis fogdossák mozgatják stb. és a kézről újra meg újra bacik piszok por stb-megy bele a lyukba amitől állandó gyulladásba kerül-piros lesz, gennyes fájdalmas.Továbbá tilos szauna szoli napozás strand és kádfürdő-és jó ha testápoló sem kerül bele.A dudor az lehet vadhús-most 4-5 napig kezeld ahogy írtam-és lassan javulnia kell-dudor csökken gennyezés csökken.Ha változás nincs akkor személyesen fel kell keresned egy piercert-megmutatni neki-vagy doki(bőrgyógyász)!Ha valóban nagyot szúrt-és alig látszik ki az ékszer, egy hét múlva sem tudod megmozgatni benne-akkor sajnos ki kell venni-mert ez is állandó gyulladást okoz!Így nem fog gyógyulni, talán még ki is löki a szervezeted vagy olyan vadhús nőhet-hogy a doki kiveteti az ékszered.Ezeket vedd nagyon komolyan-mert komoly következményei lehetnek-a gyulladás helye pedig csúnya heg formájában megmaradhat-örökre.Azért írj ide-ha elkezdted kezelni-van e változás.Jobbulást!:)
1025. elektra22
2011. júl. 2. 22:57
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy kb 1,5 hónapja rakattam be a köldökpiercinget.naponta 2-3 szor kezeltem de mégis mindig begyulladt.4 napja észrevettem hogy folyik belőle valami fehéres sárgás,szaga nincs viszont alul a lyuk mellett van kidudorodott rózsaszín valami mi lehet az?Én most kivettem alkoholba raktam és folytatom a betadinos kezelést de egy kicsit megijedtem tőle.Ja a szúrás nagy lett ezért csak a két fej látszik ki ez gond lehet?Esetleg szóljak annak aki szúrta mutassam meg vagy kezeljem és legyek türelmes ? Előre is köszönöm a választ.Lécci írjatok:(
1024. ében11 (válaszként erre: 1023. - 5add22c6f8)
2011. jún. 27. 21:03
Hm...így hogy nem látom miről van szó-őszintén szólva fogalmam sincs.A legjobb az lenne, ha felkeresnéd a piercingest, nézze meg.Telefonos netes segítség ebben az esetben kevés!Addig is kezeld, tarsd nagyon tisztán-és ha lehet ne nyomja se ruha derék része, se öv.Minnél előbb lássa piercer!!!
2011. jún. 27. 15:02

Sziasztok!

Márciusban szúrattattam a köldök piercingemet. Ilyen olyan gyulladások már elmúltak. A váladék is szinte teljesen elmúlt. Viszont az a problémám támadt, hogy a piercing alul és felül szúrandó helyénél, a lyuknál véraláfutáshoz hasonlító dolog jött létre. Már egy jó ideje van, csak reméltem, hogy elmúlik! De ahogy látom nem fog. Mit csináljak?

1022. ében11 (válaszként erre: 1021. - Bébetű)
2011. jún. 20. 00:12

Szia!

A plasztikai sebészethez nem értek, csak annyira-amennyire neten utánna lehet olvasni.

Annyit tudok, hogy icipici nyoma a sebészetnek is van-de az orvos tud rá pontosn válaszolni.

Ha van erre pénzed, akkor rajtad múlik-felkeresed-e vagy sem.Én egy pici pont miatt nem keresném fel.

1021. bébetű (válaszként erre: 1008. - Ében11)
2011. jún. 19. 21:04

Szia ében11!

Úgy látom Te jártas vagy a témában, ezért kérdeznék, hogy a köldök plasztika milyen? Gondolkodom rajta, mert évekig volt k.piercingem és ugyan szinte soha nem gyulladt be, heg sincs rajta, de ugyebár a lyuk megmaradt. Ezt szeretném megcsináltatni, ha lehetne...Szerinted? Érdemes plasztikai sebészhez fordulnom?


Köszi ha válaszolsz!

1020. ében11 (válaszként erre: 1019. - Kriszpii)
2011. jún. 17. 08:45
Fújhatsz rá egy keveset, nem árt. :)
1019. kriszpii (válaszként erre: 1013. - Ében11)
2011. jún. 16. 21:37
Szia:) megszereztem a sprayt és a szappant:) Olyan kérdésem van, hogyha reggel meg este a szappant használom..tegyük fel este miután megmostam vele..utána besprayzzem? :$ előre is köszi :))
1018. ében11
2011. jún. 12. 16:58

És az allergia úgy néz ki-hogy kipirosodik viszket-apró hólyagok jönnek ki(gombostű fejnyi)körülötte.

A legtöbb gyulladt, piros gennyes piercing nem megfelelő kezelés miatt fordul elő(rossz krém szb.)és azért mert az illető naponta többször megérinti, megfogja a piercinget, vagy a bőrt a piercingnél-és saját magát fertőzi el.A kézen nagyon sok baci por piszok van-gondolj csak bele, mi mindent fogsz meg egy nap-kilincsek,aprópénz bevásárló kosár és még sorolhatnám.Ha valaki erre nem figyel és folyton a piercingjét piszkálja-ezek a bacik mind belemennek-és bár lekezeli-de újra és újra visszafertőzi magát.Amikor bejönnek és ezt megkérdezzük tőle-mindegyik azt mondja nem ér hozzá-de elég az a tíz perc-és ott előttünk hozzáér piszkálja-és már észre sem veszi, csak amikor rászólunk, hogy naugye nem moss kezet de hozzáér folyamatosan.

1017. ében11 (válaszként erre: 1016. - Krisztii.)
2011. jún. 12. 16:31
Az nem lehet-az allergia rögtön kijön-és akkor más fémre is kijön(bizsu, óra, csatt, öv stb.)Sztem inkább belement valami piszok és amiatt nem gyógyult, hanem gyulladásba került.Az orvosi(igazi) nem okoz allergiát, azzal szoktak sérült csontokat is összeszegecselni kórházban műtéttel-az előfordul, hogy kínai olcsó bizsu ékszerre ráfogják, hogy orvosi fém-és nem gyógyul.én kezelném-ahogy írtam-és egy hét múlva mi történik-ha javul, akkor semmiképp nem allergia.Ha nem akkor te döntesz, kiveszed vagy próbálkozol még vele.Lassan fog javulni!Türelem-és ne menj mindenkihez-mert egyik nap így kezeled a másik nap úgy az ront a helyzeten.
1016. krisztii. (válaszként erre: 1015. - Ében11)
2011. jún. 12. 11:36
Várok türelmesen akkor hogy gyógyulgasson:) Egy piercinges csávó szerint fémallergiám van ami az orvosi fémtől is kijöhet..csak akkor azt nem értem, hogy az elmult 1hónapban már mérvolt ennyire szép és eddig mért nem jelentkezett a fémallergiám ha tényleg azlenne. Szerinted lehetséges, hogy az van?
1015. ében11 (válaszként erre: 1014. - Krisztii.)
2011. jún. 12. 10:10
A lyuknál a bőr lehet pirosas-sebes, a gyulladás miatt.A vadhús is vörös színű, növekszik-mint egy dudoros valami.Az alkohol szárítja.Keddig nem lesz gond, jó rá az alkohol-utána az octenisept rendbe hozza-de kell neki idő, mire a kezelés hat.Nem egyik napról a másikra-egy hét után kell hogy változzon javuljon.
1014. krisztii. (válaszként erre: 1007. - Ében11)
2011. jún. 11. 17:12
Lenne mégegy kérdésem..lehetséges h vadhús nőtt a pc-m alsó lyukához?:S Olyan mintha egy bőrdarabka jelent volna meg és pirosas a színe..gondolom véres. Ha ez vadhús mit tudok vele csinálni? Ki kell venni mindenképp?
1013. ében11 (válaszként erre: 1012. - Kriszpii)
2011. jún. 11. 15:05
De-mosd reggel este-folyó vízzel, és napközben kétszer alkohollal áttörölni-a krémet elhagynám-kedden meg megvennéd a többit.
1012. kriszpii (válaszként erre: 1011. - Ében11)
2011. jún. 10. 21:38
értem:) Hát akkor igyekszem beszerezni őket:) Akkor most ne kenjem kenőccsel és alkohollal? mert ugye legközelebb csak kedden tudom beszerezni ezeket:) Szted?:))
1011. ében11 (válaszként erre: 1010. - Kriszpii)
2011. jún. 10. 21:08

Szia!olyan 2000Ft-durván, patika válogatja.

A clarasept spray olcsóbb-végülis az is jó rá.

Antibalteriális szappant lehet venni simán boltban is, vagy patikában clarasept folyékony szappant-ennek az árát nem tudom.Tényleg megéri beszerezni-aztán nem kell újra és újra mást megvenni és próbálgatni.Saját magunkon is ezeket használjuk.

1010. kriszpii (válaszként erre: 1008. - Ében11)
2011. jún. 10. 17:45
Szia! Hát igen, most hogy mondod a krémezés tényleg nem a legjobb volt, hát ahány piercinges és ezzel foglalkozó annyiféle vélemény, de a Tied most nagyon is logikusnak tűnik:)) Ez a spray ez kb. mennyibe kerül csak hogy mégis tudjam?:) szappant is gyógyszertárba lehet kapni, mármint ilyen antibakteriálisat:) Hát igen, nem szeretnék semmiféle plasztika vagy ilyesmit, azt akarom hogy meggyógyuljon és szép legyeeen:)) Nagyon szépen köszönöm a segítségedet ismét:) és jelentkezem tényleg ha van valami kérdésem:))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook