Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik az előnyei és hátrányai a köldökpiercingnek? Okozhat betegséget? fórum

Mik az előnyei és hátrányai a köldökpiercingnek? Okozhat betegséget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 31. 10:24

azt énis olvastam h sem szaunába se szoliba sem pedig napozni nem nao leet menni.

mert a meleg szaporitja a bacikat v iesmi.

nemtoom h belőle mi az igazság de a biztonság kedvéér inkább ne menny napozni sem a strandra.még énsem voltam:D

49. Szandy06 (válaszként erre: 42. - 55b1652900)
2009. máj. 29. 11:31
Szia!Én régóta vágytam rá,ezért hétfőn megcsináltattam!Nagyon féltem,teljesen be voltam parázva,de nem is éreztem semmit!És be sem pirosodott,nem is gennyedzik!Ma 5 napos a kicsike,éa semmi gond vele,minimálisan húzódik,de az természetes!Azt mondta a piercinges,hogy semmiképp se kenegessem kenőcsökkel,hanem sprayt ajánlott.Octenisept a neve.És nagyon jó,nem csíp.Ha tisztán tartod,és kezeled,akkor semi baj nem lehet szerintem.A szolit, és a napozást kerüld min.2 hétig,és a strandolást is felejtsd el 3-4 hétig.A gyógyulás egyénfüggő.
2009. máj. 25. 13:41

Köszi!

Elolvastam a naplódat :)

A leírtak alapján ki tudom jelenteni, hogy hasonlóan jártam el ez eltelt 1 hétben. Nagyon vigyázok rá. A páromra is mindig rászólok, hogy ne nyúljon hozzá, mert állandóan birizgálná :D :D

Csak örülnék már neki, ha nem fájna. Meg még mindig csíp, mikor befújom.

47. ében11 (válaszként erre: 45. - 55b1652900)
2009. máj. 25. 12:36
ja és a napozással is vigyázz, mert a friss sebnek nem túl jó, meg felforrósodhat az ékszer megizzadsz stb.
46. ében11 (válaszként erre: 42. - 55b1652900)
2009. máj. 25. 12:35

szia!

olvas el a naplómba a kezelési leírást, az oxicort is fog egy picit,de csak a bőrt úgy mint a betadin.De minden nap mielőtt befújod az ékszert le kell mosni tisztára!

2009. máj. 23. 14:17

Strandra nem ajánlották, hogy menjek 5 hétig... Nah persze, aki csak napozni, akar az mehet :D :D De én állandóan a vízben lennék!

Esténként én is zuhanyzok és szoktam is engedni rá vizet, azért jó, ha kimossa..., főleg ebben a melegben sok piszkot össze lehet szedni.

2009. máj. 23. 09:27

5 hét?

ugyérted strandra vagy nyilvános fürdőre?mer akkor leet

>>ugyértem az h nem leet.

43. RylPlyr. (válaszként erre: 42. - 55b1652900)
2009. máj. 23. 09:26

5 hét?

ugyérted strandra vagy nyilvános fürdőre?mer akkor leet de egyépként leet vizhez érnie!

zuhanyozni szabad de áztatni/fürdeni nem.

legalábbis nekem ezt tanácsolták és elég profi helyen;)

én már aznap este zuhizhattam egyépként ha fáj a zuhanyzás egy kicsit megnyugtataja meg ugye kell egy kicsit mozgatni és a vízsugár egy kicsit mozgatja benne!

2009. máj. 19. 22:27

Hát hihetetlenül bátor vagyok :D :D

Ma a városban mászkálva betértem egy szalonba és megcsináltattam. Nagyon be voltam tojva :D De szerencsére túléltem :) Viszont most egy picit fáj még... Vettem a patikában Oxycort spray-t, remélem, hogy nem fog nagyon begyulladni! Igyekszem tisztán tartani! Ajánlották a Betadine oldatot is, de félek, hogy befogja az ékszert, azért maradtam ennél a spray-nél.

Mit tudtok esetleg ajánlani még? mivel ápolgassam?

Tényleg 5 hétig nem mehetek vízbe? :( :(

2009. máj. 19. 09:21
:-), nehogy ő is kedvet kapjon hozzá! :-)
2009. máj. 18. 21:06
Kinéztem már egy pár szalont, ahova el szeretnék látogatni. Viszonylag jó árban is van, főleg, hogy névnapomra meglepett anyu egy ékszerrel, tehát viszem magammal :)
2009. máj. 18. 16:51

az átszúrás a legkevesebb kettőig se számolnál el és már kész is!max. mint egy szúri.

hát arckrémet vagy sampont is próbálunk, aztán lehet nem jön be-de ha jó, megbízható stúdióba mész, bizti jól sikerül!Érdeklődj barátoknál ki mit ajánl!

2009. máj. 18. 16:33

Én nagyon szeretnék már köldökpiercinget, de az átszúrástól rettegek :(:(:(

Tudom, hogy a szépségért meg kell szenvedni, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni.

Felmerül az előző hozzászólások alapján az a kérdés bennem, hogy érdemes-e több ezret kidobnom, hogy lehet, hogy nem is fogom bírni, nem fog begyógyulni stb stb...?

2009. máj. 16. 09:29
ha ilyen probléma van mindig vissza kell menni időben, és segítenek.Akkor talán nem jutsz el odáig, hogy ki kell venni!
36. Yulcsy
2009. máj. 16. 08:46

Az átszúrás nekem sem volt kellemes élmény, de ki lehetett bírni.Nekem az sokkal rosszabb volt ami utána jött.Nem gyógyult, hiába kenegettem, fertőtlenítettem, így pár hónap után kivettem, mert nagyon fájt, és úgy voltam vele, hogy ez már nem éri meg.

Sok szerencsét hozzá!!

2009. máj. 15. 21:10
hát remélem nekemse fog fájni;)
2009. máj. 15. 11:55

:-)

Nekem nem fájt, csak feszítő kellemetlen érzés volt.

Még jó hogy egy pillanat és kész!

Hát előfordulhat, hogy leesik, de legalább fertőtlenítette!

2009. máj. 15. 11:47
Nekem is volt, és nem ámítok senkit: nagyon fájt, amikor átszúrták, ráadásul a csaj, aki csinálta, még le is ejtette az ékszert, tehát ment megint a fertőtlenítő löttybe bele, addig pedig a kis rúd feszitette a bőrömet. Pedig ez egy profi szalon volt! Mindezek ellenére megérte, mert nekem nagyon tetszett, és nagyon imádtam. Ma már nem hordom, mert kisgyerekkel nem praktikus. Arra azonban figyelni kell, hogy a megfelelő fertőtlenítés meglegyen. Előírás szerint kell csinálni és nagyon alaposan! Nekem hamar begyógyult, nem gyulladt be soha.
2009. máj. 15. 11:25

nem, remélhetőleg.

ha kezeled és figyelsz hogy mindig tisztán legyen tartva-akkor gyorsan és szépen gyógyul majd!

ha nézegeted akkor se szabad majd hozzányúlni, igazgatni stb. általában akkor gyullad be, mert a kézről belemegy a sok piszok, baci stb.más se nyúljon hozzá, hogy jaj de szép, muti!

Ha legyógyul és apiercinges cseréli ő is gumikesztűben, fertőtlenített ékszerrel teszi ezt.

2009. máj. 15. 11:16

a képeim közt van amugy csak az az oldalon van nem én fotóztam.

:)

2009. máj. 15. 11:15
nekem sebészi acél(surgical steel) pc.van .még nem rakattam be kedden fogom de ezt egy angol katalógusbol rendeltem meg és h ez is olyan mint az orvosi fém?szal nem leet ien allergiám v iesmik.?
2009. máj. 13. 18:38
ha hiszed ha nem 4-8 hét,vagy amíg meg nem gyógyul.
2009. máj. 13. 18:34

Sziasztok!Köldök piercing után mikor lehet otthoni medencében vagy strandon fürdeni?

Előr eis köszi

2009. ápr. 29. 09:49
Hát mert szexi!(az előny, nem?):-)
2009. ápr. 28. 21:23
Mik az előnyei????? :-))))) ezen jót nevettem:-)))
2009. ápr. 28. 19:15

Nem fáj, mert egy pillanata az egész!Jó ha olyan ékszert tesznek be ami orvosi fémből van, mert az nem irritáló(implantátumok is abból készülnek csavar stb), hamarabb gyógyul!Nagyon kell rá vigyázni, meg ne rántsa valami(nadrág öv),és tisztán kell tartani

alkoholos bőrfertőtlenítővel vagy tengerisós oldat+betadin oldat kell kezelni.

Nem szabad szolizni,úszni, szaunázni napozni és nem jó ha belemegy a tusfürdő és a testápoló!

Ha meggyógyult lehet cserélni az ékszert.

24. Zojci (válaszként erre: 23. - 55b1652900)
2009. jan. 7. 12:45
Szia!:) Nekem profin érzéstelenítették,még meg is dícsértem a pasit olyan jól szúrt meg,h nem is éreztem.:) Nekem 2hónapig érzékeny volt,alkohollal kenegettem,első napokon picit csípett. Érdemes a kenegetés közben mozgatni a piercinget,nehogy letapadjon! Én már kivettem 2éve,de újra szeretnék,mert csudiszép szerintem!:)
2008. dec. 9. 06:01

Sziasztok!


Lenne pár kérdésem a köldök piercinggel kapcsolatban. Nem nagyon vagyok ebben jártas, ugyenis nekem még nincs, viszont nagyon szeretnék! Mondjuk leginkább az átszúrástól tartok :( De bízom benne, hogy nem fáj annyira... Szóval az lenne a kérdésem, hogy amikor megyek átszúratni, akkor bármilyen ékszert beraknak nekem, amit viszek (előre megvett). A gyógyulás ideje alatt fokozottabban kel rá vigyázni, hogy nehogy begyulladjon?

Kérem, akinek van jó és rossz tapaztalata ezzel kapcsolatban, az íron!


Előre is nagyon szépen köszönöm Mindenkinek! :-*

2008. szept. 16. 19:57
Köszönöm szépen mindenki tanácsát!
21. lufi
2008. szept. 16. 15:05
Nekem is van a köldökbe és a nyelvben is lassan 10 éve. Soha semmi gond nem volt vele. Persze orvosi fém. Nem tudom van-e összefüggés, de amióta berakattam, nincs fém allergiám.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook