Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1069. ében11 (válaszként erre: 1068. - Zsuzsa90)
2012. márc. 16. 12:22

Szia!

Bocsánat, hogy ilyen szigorú vagyok.

De nap mint nap látjuk a stúdióban, hogy nem tartják be sokan a kezelést.Illetve nem is gondolják, hogy baj is lehet.

Sokszor már a szúrás fertőtlenítés után megfogdossák a tetoválásukat, piercingüket(rajtunk kesztyű van!) pedig előtte pár pillanattal mondtuk el, hogy nem szabad megfogni-de a piszkos kézzel ne nyúlj hozzá-t úgy értik, hogy a látható piszok, pedig a bacikat stb. nem látjuk, egy tisztának tűnő kéz is tele lehet velük. :)

1068. zsuzsa90
2012. márc. 15. 10:18

Szia!

Köszi a választ.Igazad van mert én voltam a hibás,mert elvakartam.Most majd igyekszem rendesen kezelni és akkor remélem hamar elmúlik.

Mégegyszer köszi!

1067. ében11 (válaszként erre: 1066. - Zsuzsa90)
2012. márc. 15. 10:08

Szia!

Tilos vakargatni, piszkálni a piercinget!Mert gyulladást idézhetsz elő, és saját magadat elfertőzheted(gondold csak meg, mennyi mindent megfogsz, kilincs, pénzérme, bevásárló kosár stb. a kezünk tele van bacikkal!)

Már ezért sem mondhatod, hogy rendesen kezelted, mert így ez nem igaz!

Az irritációt, pirosságot gyulladást te magad okoztad.

Ha előtte nem volt semmi gond, akkor nem allergia, vagy fémérzékenység rögtön kijön-az is viszket, piros pöttyökkel(ekcéma szerűen) jár, de az rögtön jelentkezik, nem két hónap múlva.

Próbáld meg clarasept folyékony szappannal reggel és este folyó víz alatt átmosni.És octenisept sprayvel lefújni naponta 3-4 alkalommal.

Tilos az ékszert fogdosni, a bőrt dörzsölni, csak ha előtte a clarasept szappannal alaposan kezet mosol!

Tilos a kádfürdő, szoli, szauna, strand!

A kezelést addig kell alkalmazni, amíg rendbe nem jön a bőröd.

Ha egy hét múlva sincs változás, bőrgyógyászhoz kell elmenni-és azt is elmondani neki, hogy te magadnak vakartad el-különben félre kezelhet!És fölösleges különböző vizsgálatokra küld-és megint levonja a következtetést, hogy a piercer egy kontár illetve az ékszer ilyen bajokat okoz, holott most te voltál a ludas!

1066. zsuzsa90
2012. márc. 14. 20:26

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom van a piercingemmel,hogy olyan körülötte mintha kiütésem lenne.Az az igazság,hogy nagyon viszketett,mert gyógyult és én elvakartam körülötte,most nagyon piros és tele van kis pöttyökkel.Kezeltem rendesen és fertőtlenítettem is úgy ahogy kellett.Már 2 hónapja csináltattam,eddig semmi gond nem volt vele.mit csináljak vele?

1065. ében11 (válaszként erre: 1064. - ßeaa)
2012. márc. 12. 11:50

Szia! Már nem szabadna, hogy véres váladékos legyen-azt jelzi, hogy valami nem oké!

Mi octenisept sprayt szoktunk ajánlani, ez nem mar, nem csíp és nagyon hatásos.Ezzel kellene napi 4 alkalommal lefújni az ékszert.Ez mellett naponta reggel és este clarasept folyékony szappanal átmosni-ez is fertőtlenít, tus alatt átmosva az esetleges piszkot feloldja, kimossa a sebből.Érdemes beruházni-kb. 2000-3000 Ft. lenne, de nagyon sokáig elég-és rendbe hozná a köldöködet.Pár nap elteltével már érezni kell, hogy megnyugszik a köldököd.Amit szigorúan tarts be, az az hogy nem piszkálod az ékszert-mert a kézről rengeteg por baci belemehet-és akkor hiába a fertőtlenítő meg a szappan újra és újra elfertőzöd belül a sebet.És ha nem gyógyul meg, akkor kilökődhet, heges lehet vadhús nőhet rá.

Áztatni, szolizni, szaunázni, strandolni sem szabad amíg rendbe nem jön-és nem nyomja el ruha derékrésze.Ha egy hét után nincs változás, akkor érdemes dokit-bőrgyógyászt felkeresni-vannak kenőcsök rá-vénykötelesek-de általában ki szokták vetetni ilyen esetben az ékszert.

Mindenképp egy féle kezelési mód mellett tarts ki, ne variáld.

1064. ßeaa
2012. márc. 7. 14:02

Sziasztok..

nekem már lassan 2 hónapos a köldökpiercingem és véresfehér trutyi jön ki és orvosi pc van benne

próbálkoztam(gyógyszertári)alkoholal de attól csak rosszabb lett nagyon gyullat lett és kicsit marta is a köldökömet szóval azt senkinek nem ajánlom

mondták h spray lenne jó rá..de abból menyiket használjam?

1063. ében11 (válaszként erre: 1062. - Nannica)
2012. jan. 28. 15:26

Szia!

Most jött rendbe, ahogy olvasom-még nem erőltetném-de menj el, ha nem tesz neki jót fogod érezni-mert problémás lesz.Csak annyi hogy úszás után vagy szauna után le kell kezelni.Még kiázhat belül, meg a sok izzadság kicsípheti a lyukban a bőrt.Óvatosan próbálkozz-heti több alkalmat még nem ajánlok.

1062. Nannica
2012. jan. 26. 21:00
Most, hogy már nem folyik belőle semmi, teljesen gyógyultnak tűnik, lehet vele úszni meg szaunázni? (3 hónapos)
1061. Nannica
2011. dec. 30. 22:01
Na, megvettem ma a spray-t. :) Be is fújtam már, és egyből ki is jött belőle minden "trutyi". És a felső lyuk is szebbnek tűnik most, nem olyan száraz a bőr. :)
1060. Nannica (válaszként erre: 1055. - Ében11)
2011. dec. 29. 21:53
Nem tudtam még megvenni a fertőtlenítő spray-t, de most már be fogom szerezni. :) Köszi a tanácsot, nagyobbra fogom csináltatni. :) Kb. akkora kell akkor mint a mostani. Ebből a szúrás után egy mm se látszódott ki. Tény, hogy szebb volt úgy, de igazából így se látszik annyira. :)
1059. Shiro22
2011. dec. 28. 13:49
Köszönöm a választ, sajnos tegnap este megváltam a piercingtől, mert a gömböcske nagyon csúnya lett. Megvárom amíg teljesen begyógyul, és lehet utána újra csináltatom. Nagyon köszönöm, a tanácsot, a következő alkalommal már jobban oda fogok figyelni!:-)
1058. ében11 (válaszként erre: 1057. - Shiro22)
2011. dec. 28. 12:24

A kis gömböcske vadhús(valószínű), ami azért alakul ki, mert piszok bele megy és így reagál a szervezet-a bepanthen és a kamilla kevés-ezért nem gyógyul be rendesen-a köldök amúgy is lassan gyógyuló piercing 2 hónap vagy akár fél év is lehet amíg begyógyul, mert olyan helyen van(állandóan mozog, elnyomja a ruha stb-Octenisept Spray(bőr és nyálkahártya fertőtlenítő) kell rá-ez a gömböcskét is leszárítja-ezzel napi 3-4 alkalommal lefújni, illetve reggel és este clarasept folyékony szappannal átmosni(fertőtlenít ez is).Tilos a kádfürdő, szauna, szoli-erős izzadás, hasizom torna sem ajánlott és ne menjen bele testápoló.De a legfontosabb, hogy

ne piszkáld, ne fogdosd, nézegesd napközben, csak akkor érj a piercinghez, ha előtte alaposan kezet mosol a clarasept szappannal-mindig ez okozza a lassú vagy problémás gyógyulást, hogy hozzáérnek, fogdossák az ékszert, vagy a bőrt-a kézen pedig rengeteg piszok, por és baci van, amit szabad szemmel nem is látunk.És akkor hiába a kezelés, ha valaki akaratlanul is hozzáér az ékszerhez újra és újra fertőzi saját magát, és sosem gyógyul be a piercingje.Ha Octenisept spray nincs, akkor Clarasept Derm Spray is jó rá.Lényeg hogy ne kamilla és ne krém legyen( krémbe sok por,piszok beleragad).És egy jó ideig ne cserélj ékszert, vigyázz rá, ne rántsd meg, ne akadjon bele a ruhába, főleg kezeld-és a strand stb. dolgokat most szüneteltesd.Pár napon belül érezned kell hogy javulnak a dolgok.

1057. Shiro22
2011. dec. 26. 15:48
Sziasztok! nekem is van gondom vele! Nekem már kétszer volt szúratva, (először 1évig volt, utána 1 év szünet és most már 2 éve van meg.)és ugyanaz a bajom vele most mint régen. Szúrás után meggyógyult, majd ahogy telt az idő egyre sűrűbben gyulladt be. Kezelgettem, aztán muszáj volt kivenni, mert nagyon fájt. Már lassan 3 hete szenvedek vele. Műanyag van benne jelenleg. Egy kis rózsaszínes gömböcske nőtt az alsó lyukhoz. Bepanthen plus-al kenegettem idáig és kamillázgattam, ami jó volt és kezdett visszahúzódni, csak tegnap kiesett és nehezen tudtam visszatenni a piercinget, így ismét fájogat. A lényeg, hogy nem szívesen válok meg a piercingtől, és szeretném ha meggyógyulna. De félek is, hogy valami komolyabb bajom is lehet attól, hogy folyton lesz valami baja. Van valakinek valami jó tanácsa?
1056. ében11 (válaszként erre: 1053. - F.veronika)
2011. dec. 26. 08:43

Az orvosi fémre nem szokott allergia kialakulni, hiszen az orvosok is ezzel dolgoznak-csontot szegelnek össze vele stb.

Az allergia mindig rögtön jelentkezik, viszket sok apró piros kiütés formájában ami kiterjedt lehet.

Nálad az lehetett a gond, hogy nem kezelted megfelelően-és kezedről sok piszok bci belement ezért gyulldásba került.Tilos az ékszert fogdosni, csak alapos kézmosás után, a kezelés pedig 2-3 hónap is lehet.

1055. ében11 (válaszként erre: 1054. - Nannica)
2011. dec. 26. 08:39
Ne legyen szoros az új ékszer, valamennyi látszódjon ki a szárból, mert a feszülés sem jó.Octenisept spray és clarasept folyékony szappan bármikor használható-a gyógyszer mellett is.Kellett volna kezelni!
1054. Nannica (válaszként erre: 1051. - Ében11)
2011. dec. 24. 22:30
Uhh, hát az nagyon jó. :S Amúgy már nem kezelem régóta..lehet, hogy kellene...csak eddig antibiotikumot szedtem, és amellett nem lehet kenni a tetran-t. Most csináltatok ezüstből új ékszert, és akkorára csináltatom a banánt, hogy ne nagyon lógjon ki. Szóval ha az bent lesz és úgy is megy össze a bőröm, akkor fogok megijedni és félni a kilökődéstől. Most még egyelőre nem, mert nem ment össze túl sokat.
2011. dec. 23. 20:19
Egyszer volt nekem is, de folyamatosan be volt gyulladva a seb. Hiába kamilláztam, öblögettem... Mindig fájt, ezért inkább kivettem. Azóta tudom, hogy érzékeny vagyok az orvosi fémre, így sose lehet ékszerem. Az aranyat utálom, marad az ezüst:((
2011. dec. 23. 20:13
Nekem is volt, kétszer is ki lett szúrva. Egyszer csomósan gyógyult be, kevés ideig volt benn és amikor kivettem, akkor ilyen csúnyán gyógyult. Aztán másodszorra már normális volt.
1051. ében11 (válaszként erre: 1050. - Nannica)
2011. dec. 23. 20:04
Lehet kilökődés is, hiszen az is szépen lassan történik meg, hogy elvékonyodik a bőr, kidolgozza a szervezet.Váladékoznia sem kellene már-főleg ha tisztán van tartva és még kezeled.Ha egy pár hét múlva még kevesebb a bőr akkor sajnos kidolgozza a szervezet.
1050. Nannica
2011. dec. 20. 21:53
Amúgy az normális, hogy 2 hónappal a szúrás után több látszik ki a szárából, mint mondjuk 1 hónappal ezelőtt? Úgy értem, ez ugye nem a kilökődés jele, hogy kicsit összement a bőröm? Egyébként még mindig semmi problémám vele, nem néz ki gyulladtnak és nem is fáj, de a szemmel láthatóan fehér trutyi (ami fehér zsepin inkább kicsit sárgásnak néz ki) még mindig jön belőle néha. Minimális mennyiség és szagtalan...
1049. Andyka92
2011. nov. 6. 11:19
Köszönöm szépen a válaszod:) kivenni nem szeretném mert ha már ennyit küzdöttem vele akkor még próbálom hejre hozni megveszem a sprayt amit írtál és azzal kezelgetem és ha az sem segít akkor lehet mégiscsak kiveszem:( a bőröm már így is csúnya heges az előző 3 szúrás miatt azért is csináltattam meg 4szerre is hogy takarja a heget...remélem sikerül kikezelni mert már az ülés is fáj mert nyomja a pc-t a hasam ahogy leülök meg már csak bő pólót tudok horani mert a szűk nyomja és nagyon fáj...:(
1048. ében11 (válaszként erre: 1046. - Andyka92)
2011. nov. 6. 09:58

Szia!

Azt javaslom vedd ki, ha már most elvékonyodott.Több oka lehet ennek-nem jól szúrják(Túl sokat, feszül benne) vagy az ékszer nem jó(bizsu,karcos).De leginkább a kezelés az ami nem lehet jó neki-inkább clarasept folyékony szappan-reggel este ezzel átmosni-folyó víz érheti-sőt a régi krémet, mindig le kell lposn mosni.Majd octenisept spray npi 3-4 alkalommal-fertőtlenítő mind a kettő nem csíp, könnyű használni.A krémbe beleragadhat por piszok szösz, ami gyulladást okoz, és a gyulladást gennyezést még az is, ha önkéntelenül de megérinted az ékszert, a bőrt, mozgatod stb-mert akkor hiába a kezelés, újra és újra piszok baci megy a kezedről a sebbe(belül sokáig sebes-akár fél év is mire begyógyul).Ha meg akarod nézni, fogni előtte alpos kézmosás kötelező!Ha kiveszed, akkor is kezelheted ezekkel, hogy szépen begyógyuljon-de lehet többet nem próbálkoznék a helyedben, mivel ilyen sokszor volt szúrva, gyulladt be, elvékonyodott-ott már nem tökéletes a bőröd, lehet már emiatt sem marad meg benne az ékszer.A másik pedig a sok szúrás elcsúnyíthatja a köldököd, amit csak plasztikai műtéttel tudnak korrigálni.Gondold át ezeket, és döntsd el mi legyen vele- krémet teát felejtsd el-az most már kevés-és a fent leírt szappant sprayt vedd meg(ha octeniseptet nem kapsz, clarasept derm spray is jó még)

1047. Andyka92
2011. nov. 5. 10:14
Jah és még annyi hogy van nyelv,tragus,orr,ajak piercingem és a fülembe és van 9 fülbevaló és egyikkel sincs semmi gond eleinte volt egy kis gyulladás de a kezelések hatására elmúlt szóval az nem lehetséges hogy érzékeny vagyok a piercingekre. Akkor mi a gond a köldökömmel???
1046. Andyka92
2011. nov. 5. 10:12
sziasztok nekem az a problémám,hogy már 4x lett szúrva köldök pc-m és mindíg ugyan az a nóta először szépen gyógyul aztán begyullad és elvékonyodik a bőr és kiszakad...:( pedig kenem rendszeresen betadine kenőccsel és kamilla teával mivel úgy hallottam hogy az gyulladás csökkentő hatású. Most a 4 szúrás nagyon jól sikerült 2 hónapig szinte semmi gond nem volt pici gyulladás semmi több, azóta eltelt 3 hónap és már megint szokásosan nagyon begyulladt de nem tudom hogy miért mert még most is rendszeresen fertőtlenítem vigyázok fürdéskor hogy ne érje se tusfürdő semmi vigyázok rá hogy ne kapjak bele nem nyúlok hozzá koszos kézzel stb. Most gennyezik váladékozik fel van dagadva és már kb felére csökken a tőr nagysága szóval már vékonyodik a bőr rajta:(:( nagyon félek hogy megint kiszakad:( mit tegyek???
1045. ében11 (válaszként erre: 1044. - Nannica)
2011. nov. 3. 11:22
Nem kell izgulni, az normális.Dehogyis volt hiszti! :)
1044. Nannica (válaszként erre: 1043. - Ében11)
2011. nov. 2. 22:07
Köszi szépen és bocsi a sok hisztiért meg kérdésért. :) És ugye akkor a kis minimális mennyiségű fehér folyós valami miatt nem kell izgulni?
1043. ében11 (válaszként erre: 1042. - Nannica)
2011. nov. 2. 21:57
Legalább fél év-mire annyira legyógyul, hogy kiveszed az ékszert-és pár óra múlva még vissza lehet tenni.Szervezetfüggő-azt szoktuk tanácsolni, fél évig ne cseréljenek ékszert-ha előtte mégis, akkor újra kezelni kell a csere után, belül ugye nem látjuk, mennyire gyógyult be a bőr-és csere közben sérülhet.Még egy ideig nem javaslom az edzést 1-2 hó vagy amíg érzékeny -kivenni nem kell az ékszert, de egy izzasztó mozgás után jól lemosni, és esetleg octenisept spray-vel lefújni.
1042. Nannica
2011. nov. 1. 18:29
Ja, még annyit hadd kérdezzek, hogy hasazni kb. mikortól lehet? És előtte ugye ki kell venni az ékszert?
1041. Nannica
2011. nov. 1. 16:48
Hát...igazából nem rémlik, h mondta volna meddig kell kezelni...a kis papírra amit kaptam (kezelő papír) az van írva, h a gyógyulási idő kb. 2 hét...cserére viszont 6 hetet hallottam olyanoktól, akiknek már régóta van. Amúgy már teljesen gyógyultnak érzem, a pirosság is múlik és egyáltalán nem fáj. :) Viszont ma én is azt tapasztaltam h vmi kis fehér trutymó jött belőle...nagyon minimális, alig látszódott, de azért észrevettem. -.-
1040. ében11 (válaszként erre: 1039. - Nannica)
2011. nov. 1. 14:42
Mit mondott a piercer?De általában 4-12 hétig kezelni kell.Cserét utána ajánlom, mert ha még belül nem gyógyult meg teljesen és cserélsz-akkor újra bedagadhat érzékeny lehet mintha frissen szúrták volna stb.Ezért várnék vele!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook