Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a jelei a köldökpiercing kilökődésének? fórum

Mik a jelei a köldökpiercing kilökődésének? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. okt. 30. 21:05

Sziasztok!

Tegnap lett csinaltatva koldok pc-m és most olvastam hogy nem szabad tusfurdonek belekerulnie, viszont en azzal mostam ki amikor zuhanyoztam..ettol most lehet baja vagy nem?😅

2017. aug. 25. 11:43
Sziasztok! Nem reg lett koldok piercingem, de... Mintha kijott volna a hus.... Vagy nem tudom mi az... Vagy lehet mas... Nem faj meg semmi...kenehetem mindennel.. Ha kell kuldok kepet is
2013. okt. 16. 08:13
pirosodas/gyulladas/,vannak emberek akik a femre allergiasak.
70. ében11 (válaszként erre: 69. - Noncsi95)
2013. júl. 31. 09:26

Ha begyógyul, és a piercinges úgy ítéli meg, hogy lehet szúrni, akkor nincs akadálya.

Könnyű ékszert kell bele tenni-sima bogyósat(orvosi fém)-ha legyógyult akkor lehet szilikon ékszert is bele tenni, ez még könnyebb.

2013. júl. 21. 17:18

Sziasztok!

Már nagyjából 1 éve van köldök piercingem és nemrég vettem egy lógós piercinget amitől megnyúlt a bőröm.Most már csak 4mm-es az a bőr ami tartja az ékszert.Nem tudom, hogy érdemes e újra lövetni vagy inkább ne?

68. ében11 (válaszként erre: 67. - SzNelli)
2013. júl. 20. 15:45

Szia!

A kezelést rögtön a szúrás után el kell kezdeni, mert a seb hosszú ideig(2-3 hónap) gyógyul.

Ha ez idő alatt nem kezelik, akkor elfertőződik, csúnya gyulladás, vadhús és kinövés lehet a vége(lázas állapot is előfordulhat) és akár még antibiotikumra is szükség lenne, ha bekövetkezik.

A piercingesnek kellett volna pár kérdést feltenned illetve neki a kezelésről a gyógyulási folyamatról az ékszerről mindent elmondani kötelezettsége!!!


Mivel az edzést nem hagyod ki, így azt mondom vedd ki az ékszert!

3-4 hétig jó ha az erős hasizom gyakorlatokat elhagyják, az állandó mozgástól a seb újra és újra felszakad(belül) és nem kezd el gyógyulni a köldököd sőt gyulladásba jön.

Olyan ez mint amikor egy sebet kikaparsz és elölről kezdődik a gyógyulása.

Ha kiveszed, akkor is kezelni kell-mert ugye már most piros-antibakteriális szappannal lemosni és bepanthen plusz krémmel reggel este picit bekenni.

Áztatni 1-2 hétig nem ajánlatos, hamar beforr így.


Ha bent hagyod akkor az edzést el kell hagyni 3 hétig legalább.

Egy két nap alatt is komoly problémák kialakulhatnak ha nem kezelik vagy nem vigyáznak rá!!!

Octenisept sprayt-ha ez nincs akkor clarasept derm sprayt-amivel naponta 3-4 alkalommal le kell fújni.

Este pedig antibakteriális szappanos vízzel le lehet mosni.

Tusfürdő, testápoló ne menjen bele.

Tilos továbbá úszni, napozni, szolizni, szaunázni, kádfürdőzni vele!!!

Szintén tilos az ékszert fogdosni, mozgatni-mert a kezünk tele van bacikkal, vírusokkal porral-ami így belekerül és elfertőzi a sebet!!!

Tehát ha meg akarod fogni az ékszert-előtte az antibakteriális szappannal alaposan kezet kell mosni!!!

Ezt 2-3 hónapig így kell folytatni, addig az ékszert cserélni is tilos!!!

Ha orvosi fém az ékszer, akkor sem a kezelő szerektől sem a víztől tengervíztől nem lesz baja az ékszernek.


A tengervízben való fürdőzést én kihagynám, mert az már mindjárt itt lesz-és a tengervízben a són vízen kívül még egy csomó minden más is lehet-szintén elfertőződhetsz!!!

Vagy egyszerűen csak kicsípi a sós víz(izzadság is ezt teszi a sebbel).


A legegyszerűbb ha kiveszed, és a későbbiekben átgondolod ezek vállalhatóak-e és van e olyan időszakod, amikor oda tudsz figyelni rá, be tudod tartani a sebkezelést, be tud e gyógyulni neked.


Sajnos a köldök elhelyezkedése miatt(állandóan mozog a hasunk) lassan gyógyul.Pl. egy fülcimpa vagy egy nyelvpiercing sokkal hamarabb meggyógyul.

2013. júl. 17. 20:26
Helló!Nekem 5 napja csinálták a köldökpiercingemet.Mivel egy gyors tudathasadásomból kifolyólag jóformán meggondolatlanul ültem be a székbe,bele sem gondoltam hogy mi is lehet belőle...csak annyit tudtam hogy akarom és kész! Most persze fogalmam sincs hogy miért piros,sőt,egész sötétes piroskás a bőröma piercing 2 gömbje között.Vagy ez normális? Mert 5 nap alatt már el kellett volna múlnia szerintem..meg nálad olvasom hogy nem szabad bántani...hát én bántottam kicsit,mert nem fáj..de csak törölgettem a Betadine-os fültisztitópálcikával...ennyi...látom hogy irod hogy a sprayt ajánlod inkább,meg fogom holnap mindjárt reggel venni...DE! a legnagyobb bajaim igazából hogy edzeni járok heti 3x 3 órát az edzőterembe!Ezt most hogy csináljam?Mert nem hagyhatom abba...légyszi mondj valami köztes megoldást,mert ez az ügy megőrjit!! Kötelező az edzés és tényleg nagyon fontos a számomra!!Ha ezt tudom,akkor nem is mentem volna fúratni!!És ha edzés idejére gézzel leragasztom hogy szellőzzön vagy sebporral beszórnám,azt szabad?? A másik nagy bajom még hogy 3 hét múlva megyek a tengerre nyaralni...mondd,hogy fürödhetek a tengerbe!! Ettől is kikészülök..ha fürdés után mindig befújom a spray-jel,az úgy okés lesz?? Meddig nem szabad tusolnom vele?Én arra a 10 percre leragasztom hogy ne érje viz,mert azt mondták ne tusoljak sem...hát akkor hogyan tisztálkodjon az ember??Ezt valahogy nem értem...az okés hogy kádba nem ülök,meg nem áztatom,de tusoni???És meddig nem érheti egyáltalán viz?MIkor tudok rendesen tusolni vele?És a tengervizben nem fog e korrodálni az ékszer? Mert én szőke még meg sem kérdeztem mit tettek be!!!Mennyi idő után szabad először kivenni és lecserálni...lehet hogy jó ötlet a fehérarany??Talán legegészségesebb ha aranyat tennék bele fürdésre? Na de 3 hét után??? Bocsi,sok a kérdésem tudom,de remélem sorban válaszolsz rá...nagyon,nagyon szépen köszönöm előre is! :)
66. ében11 (válaszként erre: 65. - Brigittady)
2013. márc. 7. 11:22

Szia!

Ha nagyon elvékonyodott akkor már nem lehet tenni semmit.

Valamiért a szervezet így reagált.

Általában akkor, ha nem gyógyul a seb, újra és újra elfertőződik, vagy nagyon nehéz csüngős ékszer kerül bele.

Ha megfelelően van kezelve és vigyáznak a sebre akkor szépen és gond nélkül gyógyul.

Vedd ki, pár hónap múlva újra lehet szúratni.

2013. febr. 26. 11:30
azt szeretném kérdezni hogy 3-honapja csináltatam köldök pirszinget és észrevettem hogy nagyon elvékonyodott a bör ezt hogyan lehetne kezelni hogy át ne szakadjon mert nagyon vékony...
64. judy_21 (válaszként erre: 63. - Ében11)
2012. szept. 8. 23:32
Huhh, köszi :)
63. ében11 (válaszként erre: 62. - Judy_21)
2012. szept. 8. 09:47
Normális, gyógyul a sebed.
2012. szept. 7. 15:49

Sziasztok!

Én 1 hete csináltattam köldökpiercinget. Octenisepttel szoktam tisztítani naponta 4-szer, ezt javasoklták ott, ahol szúrták. A felső kis golyónál a bőrömön van egy pici fehér pöttyöcske, ott, ahol az ékszer szára kijön a börömből. Ez normális? Meg néha olyan mintha viszketne, persze nem szoktam hozzányúlni, csak kellemetlen. Egyébként van amikor piros a bőröm, de van amikor egyáltalán nem.

61. ében11 (válaszként erre: 60. - Kisnöci)
2012. júl. 18. 11:33

Szia!

Sajnos túl korán cseréltél 2* is, amivel belül felsértetted a sebet.

Ezért is illetve ha nem vigyáztál rá, nem kezelted rendesen sokat piszkáltad fogdostad az ékszert akkor saját magadat fertőzted el-ha elkezdett vékonyodni a gyulladás miatt a bőröd, akkor ne tehetsz semmit-a szervezet így szabadul meg a gyulladást okozó tárgytól a bőrödben.

A köldök piercing nagyon lassan gyógyul, mivel folyton mozog-amikor leül feláll az ember, a nadrág szoknya derékrésze is nyomja.2 hónaptól 6 hónapig tart a gyógyulása, ez alatt az idő alatt kezelni kell és vigyázni rá.

Se strand se szoli se szauna, tilos kézmosás nélkül az ékszert vagy a bőrt fogdosni, nem mehet bele testápoló vagy tömény tusfürdő-kád fürdőzni sem szabad-csak tusolni.

Vegyél clarasept folyékony szappant-reggel este ezzel alaposan lemoshatod a köldököd-fertőtlenít.

Illetve a betadine összes maradékát jobb lemosni.

De az lenne a legjobb ha vennél a patikában Octenisept spray-t(napi 4 alkalommal le kell vele fújni a köldököt), mert ezzel egyszerűbb kezelni és hatásosabb is.

Viheted magaddal, ruhán sem hagy foltot.Ha nincs meg kell rendelni a patikában-bőr és nyálkahártya fertőtlenítő ez a készítmény.

Ezek drágák picit, de egy elfertőződött piercing még többe kerül, ha már orvoshoz kell menni.

Sajna ha a szervezeted elkezdte kilökni, ezt nem tudod visszafordítani-kezeld és várj türelemmel.

Nem kell és tilos is piszkálni, a bőrt mozgatni az ékszert stb. Mert a fertőtlenítő szerek mellett is

beleviszel a sebbe bacikat, és így a kezelés mellett is gyulladásban maradhat.

Ha kinövi, akkor pár hónap múlva újra lehet szúratni, de akkor ezekre neked még jobban figyelni kell és betartani, hogy ne forduljon elő még egyszer.Ugyanis a gyulladásnak és a kilökődésnek is csúnya nyoma maradhat a bőrön, heg

alakulhat ki-ha sokszor előfordul ez valakivel akkor csak plasztikai sebész tudja helyrehozni a köldöknél a bőrt.

Illetve a második alkalommal is kilökődne nem ajánlom, hogy többször próbáld a köldök ékszert.

2012. júl. 18. 10:32

Sziasztok! Látom elég régi a fórum,de hátha tudtok segíteni:) 6 hete csináltattam a köldökpiercingemet (másodjára) és minden rendben volt vele,nagyon szépen gyógyult,nem is fájt. Türelmetlen voltam és kicseréltem a 4.héten,plusz akkoriban volt az a nagy kánikula,és izzadtam mint a ló folyamatosan.

Már múlthéten is feltűnt hogy begyulladt,kenegettem betadinnal, visszaraktam az orvosi fémet,és nagyon figyeltem rá,de héten vettem észre,hogy elkezdett kilökődni! Sokkal vékonyabb a bőr mint az elején volt,és eléggé kilátszódik a piercing szára,de szerintem még időben észrevettem. Most leragasztottam,hogy ne mozogjon,hátha visszanő rá a bőr rendesen(?) ez jó,vagy van valakinek más ötlete mivel tudnám megmenteni?

59. ében11 (válaszként erre: 58. - Po.cok)
2011. okt. 20. 08:54

Szia!Nem fog kilökődni.De ahhoz újra kezelned kell-nem a betadine-nal hanem vegyél patikában octenisept sprayt-picit drágább, de nagyon jó fertőtlenítő nem csíp, viheted magaddal bárhová.Ezzel napi 3-4 alkalommal fújd le a piercingedet-ilyenkor meg lehet mozgatni-de csak tiszta kézzel-előtte alaposan moss kezet!Ha ez nincs a patikában-rendeljék meg neked(bőr és nyálkahártya fertőtlenítő szer) ha nem tennék meg akkor jó lehet a clarasept derm spray-ezt minden patikában ismerik.És vegyél clarasept derm folyékony szappant-ezzel kezet tudsz mosni, illetve legalább este ezzel mosd meg a köldököd-és folyó vízzel(tus) öblítsd át-picit mozgatva.A picike dudor valószínű, hogy azért van, mert belement piszok és nem tudott onnan kijönni-akár a betadine maradványa is gondot okozhat-bármivel kenni az ember-az előző kezelés maradványait le kell mosni(oldat, krém) és úgy újra kenni-de most ezt ne használd-hanem a sprayt!

Kb egy hét múlva változnia kell-ha semmi változás akkor menj vissza piercer-hez mutasd meg, meg látatlanban interneten nem tudok én sem segíteni.Gond akkor van, ha valaki nem kezeli, nem mutatja meg-esetleg csak hónapok múlva(addig vár, és mindenféle házi praktikával próbálkozik, vagy amit a patikus rásóz)Nagyon fontos, hogy ne fogdosd az ékszert-csak a kezelésekkor, akkor is alapos kézmosás után, ezt nem szokták betartani, és hiába a kezelés, ha naponta többször megérintik, mozgatják piszkálják-mert a kézről rengeteg baci piszok megy bele újra és újra(gondold csak meg mit meg nem fogunk egy nap-pénz, kapaszkodó, kilincsek stb!)és ilyenkor hiába kezeled, ha hozzányúlsz újra baci kerül rá!Illetve ne rántsd meg, ne nyomja ruha dereka, öv, csatt.Testápoló se menjen bele-illetve tusolást ajánlok, kádfürdőt nem-strand uszoda szoli szauna szinté nem ajánlott amíg gennyes-legalább egy hónapig kezeld így ahogy ajánlottam-utána is ajánlatos letisztogatni lefújni fertőtlenítővel-hetente egyszer.

58. po.cok
2011. okt. 19. 21:26
sziasztok! május végén csináltattam köldök piercinget, eleinte nem is volt gond vele, de kb 3-4 hete megjelent a tetejénél egy picike duncs.. ma észrevettem, hogy tele van gennyel picit megnyomtam ki is jött.. mindennap kenem betadine-nal legalább kétszer, fájni csak akkor fáj ha megnyomom. előfordulhat, hogy majd 5 hónap után kilökődik? de elvékonyodva sincs a bőr meg semmi, csak az a duncs. előre is köszi a válaszokat :)
2010. márc. 3. 15:57

Na nekem is volt, a 30. szulinapomra kaptam a Hugimtól. Akkor nagyon orultem neki, de sosem gyógyult be igazán!!!!! Volt hogy szebb volt, de általában gyulladt volt, és valadékozott!

Fertotlenítettem, tiszta szesszel mosogattam, ám hiába. Pedig orvosi fém volt!Aztán elegem lett,és kb.1-1,5 év után kivettem!

MOstmár tudom jobb nélkule, nem attól leszek

" nagymeno",dehát ki kellett ,hogy próbáljam, merthát a divat a hatalmába kerített.

Szépen begyógyult a helye, és most, hogy van egy édes kis Pocaklakóm nem hiányzik hogy még az a pc ott kellemetlenkedjen!

Valakinek bejon, de nekem már nagyon nem! :)

2010. márc. 3. 15:45

Szaisztok!!!:)

Na jó vége lett a piercingnek.....tegnap voltam sebészeten...egy 3 cmes darabot szedtek ki a hasamból(enyhén szólva kurvára fájt).......soha többé piercing az tuti.....

2009. nov. 5. 14:29

igen egyre jobban ki fog látszódni az ékszer szára.de nem kell mindenkinek megijedni és babrálni méregetni a piercinget egész nap-főleg kézmosás nélkül-mert ez sem tesz jót.amúgy az hogy gyógyulás után egy kissé jobban kilátszódik az ékszer szára az normális-mert a szúrás után általában minden piercingnél bedagad valamennyire a bőr-és a piercinges ezért eleve egy picivel kisebbet szúr hogy ne feszüljön szúrás után az ékszer-mert úgy nem tudna legyógyulni.szóval ha pár nap hét után picivel jobban kilátszódik a szára az még nem jelenti azt hogy ki fog lökődni.

kezelni kell hetekig és vigyázni rá+kézmosás!és akkor minden oké lesz!

2009. nov. 2. 17:36

és még annyit had kérdezzek h a bőr az hol kez vékonyodnii?szoval ugye a pc tetej és alja közöött az okéé de ugy kez el szoval mintha egyre kiseb lenne a távolság kettö között vagy hogy:D?

(bocsii ha hülyeséget kérdezek csak nem nagyon vagyok otthon még a témában:D)

53. ében11 (válaszként erre: 52. - Bébibogyo05)
2009. okt. 31. 17:22

igen észrevehető-sokszor gyulladás is kíséri és egyre vékonyabb egyre jobban kilátszik a piercing szára.de ha orvosi fém kerül bele-jó minőségű-nem ócska.és kezelve van legalább 6-8 hét vagy amíg teljesen meg nem gyógyul és ez idő alatt vigyázol is rá-szoli,strand,úszás, megrántás,kézzel babrálás kerülöd akkor nem lehet gond.:D

naplómba van kezelési leírás stb.

2009. okt. 31. 15:51

sziasztok:)

most hogy igy elolvasgattam ezeket kicsit beparáztam:D

észrevehetö hogyha a bőr kezd elvékoynulni vagy nem annyira:D?

2009. szept. 22. 17:34

Sziasztok!!!:)

Én például idén április 30.-án csináltattam köldökpc-t.Eleinte nem volt semmi gond...bár már kezdőpiercingnek is bizsu volt benn lehet h ez sem tett jót, na szal pár hete észrevettem h egyre jobban vékonyodik a bőr a pc-nél.Eléggé megijedtem de nem is szóltam senkinek mondom biztos ez normális meghát nem is rég tetettem be, am is sztam kezelgetni.Aztán egy hete este fürdés után észrevettem h szinte már csak egy hajszál tartja.Egyből ki is vettem.Rájöttem h vagy nem birom vagy nem tom....pedig most rendeltem nemrég a netről orvosi fém pc-t, és az volt már benn....nagyon szép volt....Majd ha teljesen meggyógyul akk újra átszúratom de akk már figyelmesebb leszek vele az biztos...annyit sznevedtem és most meg vehettem ki...na mind1...saját hibáiból tanul az ember..:) Am még aznap éjjel be is gyógyuzlt a helye szal eléggé be lehetett gyulladva...bár az orvosom is mondta h vegyem ki mert h nagyon nem tesz jót...de ugyse bírom ki h ne legyen..:) És most már a fájdalomtól sem félek mert tom h mi vár rám...Én mindenkinek azt tanácsolom h ne féljen tőle próbálja ki...ha egy kicsot is fáj utána a szépség minenért kárpótol..;)

50. Kati94
2009. máj. 7. 16:55

Köszi szépen a választ. Hát szerintem is az lesz, hogy visszamegyek a piercingeshez aki csinálta, megkérdezem, hogy mi legyen vele...és aztán nem tudom...mert én szeretném ha lenne piercingem, de most megint újraszúratni pont a nyárra ne legyen szép!? :S

nah kösziii majd írok hogy mi volt...

2009. máj. 7. 15:02

Még valami a többieknek:fülbelövő van, és az nem igazán arra való hogy más helyre is piercinget tegyenek be vele.

A szúrás sokkal kíméletesebb(mert a hegye nagyon éles), gyorsabban gyógyul és a szúrás nagyságát is jobban lehet igazítani a tűvel.Meg bármilyen ékszert be lehet tűvel tenni.

pisztolynál az ékszer szára szúrja át a bőrt és az sokkal tompább, roncsol.És a tűvel is ugyanolyan gyorsan megvan és ugyanúgy minimális a fájdalom.

2009. máj. 7. 14:55

Szia!

Az 5 mm azt jelenti hogy fél centi hosszan van benne

az ékszer?Mert hát az tényleg kicsi!

Az hogy vékony vagy és vékony a bőröd még nem azt jelenti hogy nem lehet a köldöködben piercing.

Van vékony szárú ékszer, és rövidebb(hosszra) például sima kisgolyós banán rövidebb szárral.És a piercinges mikor szúrja te állsz előtte és be tudja

jelölni(bőrfilccel) milyen nagyot(kicsit) szúrjon,odaméri az ékszert.

Ha nagyon kilátszik az ékszered szára, akkor bizony nem jól lett beszúrva.Menj vissza(esetleg kisebb ékszert még lehet bele tenni), vagy keress másik helyet.Ahol megméricskélnek és tudsz

rövidebb ékszert is kérni(de akkor újraszúrják és várni kell hogy az előző gyógyuljon)!

47. Kati94
2009. máj. 2. 20:13

Nekem már több, mint 2 hónapja van köldök pc-m. De mivel kis vékonyka vagyok meg tök feszes a bőröm így kis bőrt szúrt át. Eddig nem foglalkoztatott, de volt már aki mondta, hogy tuti ki fog lökődni. De szerintem ekkora bőr volt átszúrva eddig is. Segítsetek mit csináljak...:(

Már alig piros....meg szinte már semmi baja... menjek vissza a piercerhez megkérdezni? De van aki azt mondja szerinte tartja a bőr. Amúgy 5 mm a bőr...várom a gyors válaszokat.

Köszi!!

46. b23551ea80 (válaszként erre: 45. - Gmonix)
2009. ápr. 18. 18:00
Nekem van és lövettem. Egyáltalán nem fáj. Egy-két napig csöppentettem rá a lötyiből amit kaptam és ennyi. Nekem már lassan 3 éve van, és semmi gondom nincs vele.
45. gmonix
2009. ápr. 18. 16:08
Akinek van orrpiercingje,lövette? Fájt? Hasonló a fülbevaló belövéshez?
44. gmonix
2009. ápr. 15. 14:28
És az orrpiercinget belövő pisztollyal csinálják? Nekem nagyon tetszik! De még nem mertem!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook