Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
979. merantin (válaszként erre: 975. - Krisztii.)
2011. ápr. 9. 20:07

Szia!

Az enyém 4 hónapos. A szúrás után már 1 hónappal kicseréltem, a szalonban is 1 hónapot ajánlott a srác csere nélkül. A lényeg, hogy alkohollal fertőtlenítsd az új ékszert. Sőt, egyébként sem árt az alkohol vagy a hidrogén-peroxid időnként. Egész hosszú ott belül a seb, kb. 6 hónap kell a teljes gyógyuláshoz.

978. ében11 (válaszként erre: 977. - Hope1104)
2011. ápr. 8. 18:01

Szia!

Az attól függ, hogyan gyógyult-ha minden rendben volt vele eddig-akkor két pici pont marad a helyén.

Vedd ki nyugodtan, tisztogasd ki jól-szappanos lemosás bő vízzel, esetleg egy fültisztító és némi alkohol, vagy egyéb bőrfertőtlenítő-és rá lehet segíteni egy kis bepanthen kenőccsel-hámosító.Talán segít hogy még szebben összeforrjon.

2011. ápr. 6. 21:11

Sziasztok!

Én két éve csináltattam, de megbántam. Ki szeretném venni, de félek, hogy egy csúnya mélyedés marad a helyén, viszont akkor már inkább az ékszer maradjon benn. Mit gondoltok? Mi marad utána, ha tényleg kiveszem?

976. ében11
2011. ápr. 6. 17:22
Szia!Szerintem se cseréld ki-mert újra meg lenne bolygatva az a rész-a friss sebnek nem tenne jót.Belül még nagyon gyenge a bőr-egy csere is újra felsértheti-ami okozhat kisebb irritációt vagy még jobban lelassíthatja a gyógyulást.
2011. ápr. 2. 11:50
Lenne még egy kérdésem remélem tudsz ebben is segíteni:) Ez az 5. hete h kész a pc-m és a csajszi aki csinálta azt mondta csak 2hónap után cserélhetem ki. Viszont most elég hülyén néz ki mert felül rózsaszín köves alul meg piros, mert az eredetinek a felső gombóca valahogy kettétört és mivel nm mertem kicserélni csak a felső gombócot cseréltem. Begyulladna ha az egészet kicserélném?
974. ében11 (válaszként erre: 973. - Krisztii.)
2011. márc. 27. 14:18
Igen akkor krém már nem kell-elég a spray.
2011. márc. 26. 19:29
Köszi ha nem javul a helyzet kipróbálom:) És ha ezt a fertőtlenítő sparyt használom akkor a Betadinnel ne is kenjem egyáltalán?
972. ében11 (válaszként erre: 971. - Krisztii.)
2011. márc. 26. 16:34
Hm...nem kellene hogy dagadjon-nem az a gond, hogy túl nagy lett szúrva-ezért nem látszódik ki az ékszer és szoros-ez is lehet, hogy nem megfelelően szúrták.a krém helyett kezeld inkább octenisept spray-vel-kicsit drágább de megéri, mert a krémbe sok piszok beleragadhat-és ez belemegy a lyukba-sosem gyógyul meg rendesen-ellenben ez a spray fertőtlenít-lemossa a piszkot.Ha ez nincs a patikában akkor clarsept derm sprayt vegyél-és ezzel vagy az octenispettel kezeld-reggel és este folyó vízzel megmosod a piercinget,közben megmozgatod-esetleg antibakteriális szappant lehet használni(clarasept szappan)jól leitatod róla a nedvességet.és befújod a sprayvel-napi 3-4 szer lehet használni a sprayt-többször ne-mert nagyon szárítja a bőrt.Ha nincs változás egy hét után akkor mutasd meg egy piercingesnek-ő tapasztalt és tudni fogja mi a gond.Én arra gyanakszom, hogy nagy lett szúrva-és feszesen áll benne az ékszer(esetleg cserélni egy hosszabb szárú ékszerre).mert dagadás gyulladás miatt szokott lenni, vagy ha megrántod az ékszert(öltözés közben) vagy ha esetleg elnyomja a ruha derék része,öv.
2011. márc. 26. 15:02
Sziasztok. 1hónapja csináltattam, köldök piercinget. Csak az első héten fájt, húzódott, de begyulladva még nemvolt és nem is gennyedzett. Viszont még mindig be van dagadva, pedig már épphogy csak egy kicsit piros a felső gombócnál. Ja és Betadin kenőccsel kenem. Ez normális?
970. 398fc7d6ef (válaszként erre: 969. - Lilangel)
2010. nov. 25. 19:57
hát szerintem várj vele legalább 2 hónapot ha nem többet mert nekem is csak 2hónap után lett másik beletéve mikor teljesen begyógyult!!!
2010. nov. 23. 00:31
Hali minden oké mostmár!! :o))))))) Nagyon örülök!!! Most mikor birom lecserélni a piercet? Várjak vele még pár hónapot?
968. 398fc7d6ef (válaszként erre: 967. - Crimson)
2010. nov. 13. 14:00

Köszi a tippet akkor én is kiveszem ,mert azért tartja még egy részen ,deh látszik, hogy elég kicsi fele akkora mint a barátnőmnek és ő minimum fél évvel korábban csináltatta!

Tudom, hogy marad egy pötty mert az első szúrás helye is meglátszik :/sajnos köszi a segítséget még egyszer!!

967. Crimson (válaszként erre: 966. - 398fc7d6ef)
2010. nov. 13. 12:24

Szia!

Én már voltam ilyen helyzetben. Tavaly Karácsony körül néztem a piercingemet és láttam h alig tartja a bőr, fogtam és kivettem a bőrön keresztül. Nem fájt, nem is vérzett mert annyira kilökte a szervezetem a piercinget.

Viszont: nagyon csúnya maradt a helye, és bánom h addig vártam vele, amíg teljesen kilökődött. Ha most kiveszed csak egy pici pötty heg lesz max a piercinged helyén, szerintem ne várj addig amíg úgy jársz mint én.

966. 398fc7d6ef (válaszként erre: 965. - Ében11)
2010. nov. 12. 20:49

Köszönöm a segítséget hát ez a piercing szúrás másodjára sikerült és valóban sokáig be volt utána gyulladva.

Ha nem veszem ki a piercinget és megvárom,hogy magától "essen ki" akkor lesz valami károsodás szerinted?

965. ében11 (válaszként erre: 963. - 398fc7d6ef)
2010. nov. 11. 19:59

Igen valószínű a bőrödből kinő a piercing.

ez előfordul ha nem jól szúrják vagy sokáig gyulladásban van nehezen gyógyul-ilyenkor a szervezet egyszerűen megszabadul tőle és kilöki, kinő a bőrödből.

ezen segíteni nem igazán lehet.

megvárod amíg kinövi vagy kiveszed és meggondolod hogy újra szúratod-e.

De ajánlom hogy jó piercingest keress hozzá.És a gyógyulásra kezelésre sokkal jobban oda kell figyelned-hogy ez még egyszer ne forduljon elő vele.különben ha folyton kidobja a bőröd csúnya maradhat a köldököd-és azon csak a plasztika tud segíteni!

2010. nov. 9. 23:46
Úgy látom h a jódtól mindha jobb lenne,pedig csak ma kezdtem el használni remélem pár nap múlva már minden okés lesz :o))))
2010. nov. 9. 19:34

Május végén csináltattam a köldökpiercingemet és csak másodjára sikerült kiszúratni, mert nem ment át a lyukon a piercing!

Most egy lógós van benne és a bőr ami ott tartja az, ahogy látom egyre kisebb és nem tudom h ez annak a jele, hogy ki fog-e szakadni vagy valami másé?

Nem tud valaki segíteni???

Lécci

962. ében11 (válaszként erre: 961. - Lilangel)
2010. nov. 9. 15:34

Remélem javulni fog!

tarts ki az octenisept mellett-az se jó ha pár napig ezzel pár napig azzal kezeled!

2010. nov. 8. 08:42

Ma vettem octenisept sprayt, remélem h segit mert otthon azt mondták h irány a doki ha nincs javulás :o(

Később majd veszek betadine-t is.


Szoritsatok nekem :)

2010. nov. 7. 21:32
amugy nekem is kb 5hónapos
2010. nov. 7. 21:31

Én csak betadine-t tettem rá meg aloe first-t semmi mást, és mindig rendben volt :)

Ha megmostam akkor Clarasept-el mostam meg...

2010. nov. 7. 16:58

Sziasztok!


Kb 5 hónapja fúrattam a köldököm és nemrég gyulladt be, pedig eddig nem volt semmi baja. :( Renszeresen fertőtlenitettem meg próbáltam legtöbbször pamut polót viselni mivel azt ajánlotta a piercinges. Titanium bioplastic piercingem van és amúgy egyszer sem cseréltem ki. Nem tudom mi lehet a gond. Nem szeretném kivenni.

Két napja gentamicin kenőcsel kenem de nem látok semmi javulást. Itt olvastam h octenisept sprayt ajánlatok, akkor én is azt vegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat

957. ében11 (válaszként erre: 956. - Rééka.)
2010. okt. 23. 12:14

Szia!

ha sokáig nincs benne-lehet utána bele sem tudod tenni.kezelni kellene-mert ha gyulladt gennyes marad sokáig akkor úgy fog beforrni a lyuk hogy csúnya heg marad utána.

a kezelése a következő-reggel este clarasept folyékony szappannal alaposan lemosni.napközben octenisept sprayvel-vagy clarasept derm spray-vel napi 3-4 alkalommal lefújni.ezek a leghatékonyabb szerek.érdemes megvenni és használni őket.akkor is ha már nincs benne a piercinged-hogy ne maradjon heg.

ha már nem piros gennyes-és nincs benne az ékszer-lehet éjszakára egy kevés bepanthen kenőcsöt rákenni-ez hámosít, segít hogy úgy gyógyuljon a seb hogy ne maradjon nyoma.sajnos előfordult hogy valakinek plasztikázni kellett a köldökét-olyan csúnya maradt a gyulladás helye!ha tanácstalan vagy minél előbb bőrgyógyász!!!De remélem gyógyulni fog!

2010. okt. 17. 13:45

sziianektek.

neekem kb. 3hónapja van köldök pc.-ém és eléggé piros és nekem így összement a bőr rajta vmi. :S most kivettem h megnézzem rendesen, de elkezdett gennyesedni :S most bekentem előtte fertőtelenítettem mégis. és nemtudom, most visszatenyem vagy haggyam begyógyulni? de annyira sajnálom mert olyan szép volt. :(

előőre kööszi a válaaszokat.

2010. okt. 2. 13:37

egy lány azt mndta,hogy neki is elwékonyodott.

csak úgy spontán.és újraszúratta ,azóta nincs wele baj. :D

remélem nekem is jó lesz :)

mindenesetre télleg köszönöm a wálaszokat :D

2010. okt. 1. 10:26
Netről szerintem ne nagyon rendelj, ki tudja hogy kié volt és honnan vagy meg miyen fémből. . . lehet attól gyulladt be :S
953. maryke1994 (válaszként erre: 952. - Ében11)
2010. szept. 30. 19:48

elsőre sima banán wagy mi wolt benne. aztán tettem bele két hónap múlwa egy pst,amit netről rendeltünk.Attól mindig begyulladt és nagyon fájt..



köszönöm wálaszokat :)

952. ében11 (válaszként erre: 949. - Maryke1994)
2010. szept. 30. 19:18

az előfordul hogy kilöki a piercinget a bőr-gyulladás,vagy mert az ékszer szárához viszonyítva túl nagy bőrt szúrtak vagy mert folyton nyomja irritálja valami.

az hogy a golyónak ott marad a nyoma-hát vagy gyulladt ott a bőr vagy elnyomod a hasad-folyamatosan nyomódik bele a piercing.

mindenképp menj el egy piercingeshez-aki megnézi és tud mondani valamit.át lehet még egyszer szúratni-de akkor vigyázni kell ne legyen begyulladva és jó ékszer legyen benne-elsőre semmiképp ne lógós nehéz!

951. maryke1994 (válaszként erre: 950. - Orsi cicuska)
2010. szept. 30. 18:03

mikor megcsináltattam pont olyan wastag wolt a bőr mint amekkora elfért a szárán a pcnnek.

és egy ien kréter wagy wmi oasmi marad a hasamba..:S

2010. szept. 30. 17:59
Mikor megcsináltattad már akkor is vékony bőrt szúrtak át?? Nemértem hogy a gömbnek hol marad a nyoma? :S szerintem menj el nézesd meg mielőtt ujraszuratnád...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook