Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig gyógyul egy köldökpiercing? fórum

Mennyi ideig gyógyul egy köldökpiercing? (tudásbázis kérdés)


27. marlenka70 (válaszként erre: 26. - Huncut Inci)
2016. febr. 13. 16:02

Én kb 10évig vágyakoztam, amikor egy reggel elindultam és kiszúrattam. Nekem hónapokig gennyes volt de kitartóan fertőtlenítettem. Csak egy műtét alkalmával kellett eddig kivennem de estére vissza is raktam. A magasabb derekú nadrággal vigyázni kell mert ha beleakad...

Örülök, hogy megcsináltad :-)) Azóta már a lányom is csináltatott, rohan az idő.

26. Huncut Inci (válaszként erre: 25. - Marlenka70)
2016. febr. 13. 13:23

Még akkor, pár nappal utána hogy kérdeztem, megcsináltam. Nincs errefelé tetováló szalon. Ékszerész van de ilyesmit nem végez.

Kisebb fájdalommal, és kisebb utólagos kellemetlenséggel jár mint a fül pc. Mivel nem irritálódik annyit mint a fül pl. éjszaka alvás közben és hamarabb is gyógyul a köldök. Csak a csipeszek nyoma látszott meg elég sokáig elég csúnyán, mert azok felsértették a bőrt.

De nem lehet annyi időre kivenni mert tényleg nagyon hamar képes benőni, még hónapokkal később is. Fél napra kivevés három napos ujbóli gyulladással jár,majdnem úgy mintha újonnan lenne fúrva és a magasabb derekú nadrágokat sem szereti. :(

25. marlenka70 (válaszként erre: 24. - Huncut Inci)
2015. aug. 21. 21:20
Próbáld olyan helyen ahol tetoválnak, ott is szoktak szúrni. Biztos nem kezdenék neki magam. Egyébként még profi esetében is előfordul (fertőtlenítés mellett is) hogy hónapokig gennyes lesz. Ha már benne van naponta többször kell betadinnal fertőtleníteni.
2015. aug. 21. 20:51

Sziasztok én is köldök piercinget szeretnék csinálni, de a környéken nem találtam senkit(ékszerész, piercinges kozmetikus) aki megcsinálná. Hiába érdeklődtem. A google sem ad ki semmit.

Megérné megpróbálkoznék vele egyedül? Van inyekciós tűm amivel a fülemet is szúrtam okkal móddal össze birom csipni a bőrt, illetve van hozzá kinai köldökbe és szemöldökbe való ékszerem is + vatta, alkohol. Más sajnos nincs. műanyag csövet és egyéb nagyobb méretű inyekciós tűt amin átférne a piercing nem találtam. Elég sok rosszat hallottam az ilyen próbálkozásokról, de hallottam olyanról is aki szintén maga csinálta minimális felszereléssel.

Esetleg köztetek van valaki aki magának készítette? Leírná a pontos tapasztalatokat hogy lehetne ilyen itthoni szinte háztartási eszközök segítségével legjobban esetleg könnyebben elkészíteni?

Nyár eleje óta tervezem, de eddig a strand szezon miatt nem csináltattam, az utóbbi hetekben pedig mert nem találtam hozzá semmilyen segítséget. A westend messze van és nagyon drága vagyis az esélytelen.

23. ében11 (válaszként erre: 22. - Pamyka)
2011. jan. 20. 15:53
Szívesen.írj csak bátran!:D
22. pamyka (válaszként erre: 21. - Ében11)
2011. jan. 19. 17:35

köszi mindent :)

ha van valami ilyen gondom, hozzád fogok fordulni :)

21. ében11 (válaszként erre: 20. - Pamyka)
2011. jan. 19. 16:41

szia!

Nem tudok tanácsot adni-igazából amíg gyógyul vigyázni kell rá-mindegy télen vagy nyáron készül el.

igen a strand tilos-általában azt szoktuk mondani 2 hónap, de van hogy azt kell mondjuk jó ha fél évig nincs áztatva.mégis csak kényes hely a köldök.

Rád van bízva a döntés.

Igazából, ha nem kényelmes, nem tudsz rá vigyázni-ki lehet venni.

20. pamyka
2011. jan. 18. 22:36

köszi szépen :)

de még mindig nem tudom, hogy lehetne e, mivel minden hétvégén táncolok...

hajolgatunk is, meg nyujtunk is...

szted igy is lehet? :|

mer anyum szerint nyáron kéne, hogy szellőzzön, mer h télen nagyon fel vagyunk öltözve, de ha nyáron csináltatnék, akkor meg nem mehetek strandra...

19. ében11 (válaszként erre: 18. - Pamyka)
2011. jan. 14. 21:42

Szia!

Lassan gyógyul-igen eltarthat egy hónapig is, vagy akár tovább-mert olyan helyen van ahol amúgy is sokat mozog a bőr-leülsz, lehajolsz stb.

De érheti víz-sőt rendszeresen le is kell mosni.

Csak az első pár hétben nem tanácsos kád fürdőzni, szolizni szaunázni.

Télen is lehet piercingeltetni-attól még szellőzik-nem kell letapasztani.

Az edzés az első pár hétben tényleg nem a legjobb, de ez a mozgástól is függ-nyilván hasizomra edzeni nem a legjobb.Végül is ott egy friss seb van-ami nem csak felszíni karcolás!!!

A gennyesedés akkor következik be-ha az illető piszkálja mozgatja fogdossa az ékszert-és előtte nem mos kezet-ezért rengeteg bacit, piszkot belevisz a friss sebbe, vagy az ékszer gagyi esetleg nagyon rosszul szúrták-esetleg lőtték(a fülbelövőt használva).

Ha kezeled és tisztán tartod nem lehet vele gond.

Erről van leírás a tetkós naplómba.Olvasd el, vagy írj nekem-szívesen válaszolok!

18. pamyka
2011. jan. 10. 19:00

Sziasztok!

köldökpiercinget szeretnék csináltatni, de azt hallottam róla, hogy egy hónapig nem érheti víz, olvastam hogy kenőccsel kell kenni, és gennyezhet is... meg hogy nem nagyon lehet a seb miatt edzeni... de mivel én hétvégén 4 órát táncolok, ezért nem tudom mit csináljak... meg szerintetek most csináltathatok igy télen? mert azt is hallottam hogy annak szellőznie kell...

várom a válaszotokat. előre is köszi: pamy :)

17. ében11 (válaszként erre: 16. - Galagonyabogyó)
2009. aug. 19. 16:36
lassan gyógyul.de hát olyan helyen van.remélem már nincs vele gondod?
2009. júl. 12. 06:36

Addig még simán vennem kell másik kenőcsöt rá,mert tutira nem lesz elég:D

Jó sokáig gyógyul,ez a legnagyobb baj vele. Meg míg megszokja az ember,hogy van ott valami amit nem kéne megtépni...

2009. júl. 11. 15:55

Ha az én begyulladásomra céloztál, fogalmam nincs, mitől van...:( De már szebb!:)

A 3 hónap alatt nekem is csak egyszer gyulladt be ezelőtt, de az egy "baleset" következménye volt!:)

Most lehet a stressztől, hogy megizzadtam (hiába tusolok, a lyukban csak benne marad a kosz:P), szóval passz, mitől van. De azt mondta a piercer, 2-6 hónap a gyógyulási ideje.

2009. júl. 11. 15:37

Minnél több lányt kérdezek meg annál több féle választ kapok. :)

Gondolom csak úgy nem gyullad be:)

Az enyém most jól van ahhoz képest hogy egy hetes és tegnap jól megtéptem:S

2009. júl. 11. 14:08
Nekem 3 hónapja van, eddig semmi gond nem volt vele, szépen gyógyult, erre tegnap begyulladt... Kiszámíthatatlan...:(
12. psycheee (válaszként erre: 11. - Galagonyabogyó)
2009. júl. 11. 14:03

Dehogy! :) Kb. 6 éve megvan, de az is lehet, hogy 8.

Talán kevésbé bírom a fájdalmat. Szenvedtem vele fél évig az tény, de azóta észre sem veszem, hogy van.

2009. júl. 11. 06:06
Ez most nem túl jó hír... Kivetted?
2009. júl. 11. 05:53
Én több, mint fél évig nyűglődtem vele. És mindig mikor azt hittem, hogy most már nem lesz vele gondom, úgy begyulladt, hogy győztem kerülgetni, nehogy hozzáérjek!
2009. júl. 11. 05:35

Szia!

Jó,mindenképpen szólok ha baj van vele:) Még meg kell szokjam,hogy ott van mert simán kitéptem majdnem tegnap este is:S Mondjuk az tuti nem tett jót neki... De nem lett nagyobb baja,csak kissé kellemetlen volt:S egyébként tényleg nem terveztem fürdőzést,meg az izzadással is vigyázok rá,minnél többet igyekszem levegőztetni,azt olvastam ha többet van levegőn,mint felsők alatt míg gyógyul akkor valamivel gyorsabban teszi azt és egészségesebb:)

8. ti-mici (válaszként erre: 7. - Galagonyabogyó)
2009. júl. 10. 11:45

nyugi!

semmi baj sincs!

normalis hogy meg piros!!! az is lesz meg par hetig mig bor kebzodik, olyan mint egy seb, horzsolas, mig nem lesz rajta uj bor addig pirosabb, rozsaszinebb mint a tobbi...de ha a pirossag kezd elterulni, vagy h mondjam, szal nagyobb hely pirosodik be es esetleg genyes lesz es egyeb akkor megtobbet kell gondzni kenegetni nehogy elfertozzon...

de ha vigyazol ra es nem jarsz "veszelyes" helyekre akkor nem lesz gond :)

sok sikert hozza vagyis mielobbi gyogyulast :)

aztan irj meg ha lenne vmi gond :)

en szemelyszerint mindent megtapasztaltam ami a rosszul elsult dolgokat illeti...pedig oszel szurattam es vigyaztam is ra...de hat nem vagyunk egyformak :)

2009. júl. 10. 09:23

Szia!

Tudom,hogy ilyenkor veszélyesebb. És nagyon oda is figyelek rá,nem is járok sehova(uszodába vagy ilyen helyekre) . Kaptam rá kenőcsöt is. Ezek szerint ha nem gennyes, csak egy kicsit piros az akkor még nem gáz?

Ha (ahogy mondjátok) 2-3 hónapig gyógyul szépen akkor nem aggódom:)

6. ti-mici (válaszként erre: 2. - Galagonyabogyó)
2009. júl. 10. 08:32

hat sok ido mig begyogyul...de akkor kezdj aggodni ha mar eltelt jo par het akar honap es meg mindig nem nez ki jobban, marmint olyan mintha most szurtak volna, piros vagy geny folyik belole vagy ilyenek...ami lehet azert mert allergias vagy az ekszerre vagy azert mert rosszul kezeled, vagy allergias vagy arra amivel kezeled, vagy rosszul szurtak rossz helyen van allandoan mozog es irritalva van igy nem tud uj bor oda kebzodni mert a piercing allandoan mozog es leszedi azt a kis uj nagyon vekony bort...


en valahogy igy jartam...es 8 honap utan sem gyogyult meg ezert ki kellet szednem amiutan meg eleg depis lettem mert nagyon sokat vartam ra :(

ugyh vigyazzatok minden piercing es tetkora mert nagyon kenyes dolog es maximalis odafigyelest es kezelest igenyel!!!

5. ti-mici (válaszként erre: 2. - Galagonyabogyó)
2009. júl. 10. 08:26

szia

hat nem tudom mi volt az aki neked most koldokpiercinget csinalt, de nagyon rosszul tette!!!


amugyis kb 6 honap kell mig teljesen begyogyul es ez komplikaciok nelkul...

a nyar egy eleg rosz idoszak ehez a piercinghez, mivel ez a legkenyesebb es a leghosszabb ido alatt gyogyul...

meleg van megizzadsz odafolynak a sok bacik, es a strandrol ne is beszeljunk...


hat nagyon vigyazz ra!!!! ne piszkald!!! ne menj strandra vagy egyebb ilyen helyekre!!! vigyazz h tiszta es szaraz maradjon!!!

a betadine jo, ha nem leszel ra allergias...en az octenisept sprayt ajanlom vagy hyperol tablettat es egy antibiotikumos kremet amit a piercing kore kenj ne bele a lyukba, es vigyazz a fultisztitokkal ne keruljon a lyukba kis szalacska belole...


sajat tapasztalatom a koldokpiercingel nagyon durva volt, igy hat mindenki nagyon nagyon vigyazzon vele es ra :)

2009. júl. 10. 08:13
Szia!Nekem még 2004szeptemberében tették bele,és decemberben meg is gyógyult.Én Betadint kaptam rá..
2009. júl. 10. 07:40

Szia!


Nekem fél év volt mire teljesen begyógyult, de ha elmész a háziorvosodhoz és iratsz vele oxicortot(spray) attól hamar begyógyul:)

2009. júl. 10. 07:20

Sziasztok!

Pénteken csináltattam egy piercinget,és az érdekelne,hogy mennyi ideig gyógyul? És mikor kezdjek aggódni?

2009. júl. 10. 07:19
Mennyi ideig gyógyul egy köldökpiercing?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook