Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1009. krisztii. (válaszként erre: 1007. - Ében11)
2011. jún. 10. 16:23
Köszi majd kipróbálom és remélem jobblesz:) amúgy azóta ilyen mióta hason napoztam..lehet h nagyon befülledt és még túl korai volt?
1008. ében11 (válaszként erre: 1006. - Kriszpii)
2011. jún. 10. 15:54

Szia!

Mindenképp ajánlom az octeniseptet-az alkohollal vigyázni kell-nagyon kiszáríthatja bőrt(túlzott használata).A kenőcsöt nem ismerem-de nem szeretünk kenőcsöt ajánlani-összegyülik belül,por piszok beleragadhat-krémezés előtt a régit mindig alaposan le kell emitt mosni-így nem praktikus, lehet emiatt nem akar gyógyulni.És amíg nem nyugszik meg a bőr-nem is kezdődik el igazából a gyógyulása.

A balatont-és a hosszú kádfürdőzést felejtsd el, súlyos gyulladás is kialakulhat-akkor pedig csak doki tud segíteni neked.

A gennyezés nem normális-de váladékozás-fehéres és nem vérzik nem fáj nem piros közben-az igen, a szervezet öntisztulása miatt nem kell tőle megijedni-de a gennyes dolog az más-sárgás véres szagos dolog.

Szerezd be a szappant-és inkább a fertőtlenítő spray-vel fújd, naponta 3-4 alkalommal-fogod érezni a különbséget.Inkább költs rá, hogy hamrabb gyógyuljon-megéri.Mint később doki, vagy esetleg egy köldök plasztika-volt akinek úgy végződött, mert nem figyelt magára(az illető rádásul orvos volt),gyullad piercing után csúnya heges lett a köldöke-és plasztika hozta rendbe.

1007. ében11 (válaszként erre: 1005. - Krisztii.)
2011. jún. 10. 15:46
Octenisept jobb-nem annyira szárít, mint a clarasept és jobban gyógyul vele-a másikat azért írtam, mert sok patikában csak a claraseptet ismerik.Mi krémeket nem szoktunk javasolni-mert az kényelmetlenebb használni, és azokat minden krémezés előtt alaposan le kell mosni(por,piszok ragadhat bele).Megéri befektetni egy octeniseptre-el fog fogyni, és ha az ember olcsó megoldással kezdi-lehet vennie kell még valamit-mert az olcsó nem hatásos-és akkor gyakorlatilag ugyanannyit költ a kezelésre-mintha elsőre octeniseptet veszi meg.
1006. kriszpii (válaszként erre: 1000. - Ében11)
2011. jún. 9. 22:42
Szia! Hát nagyon szépen köszönöm a válaszodat, remélem hogy befog jönni és sikerül helyrejönnie a piercingemnek, csak az a gáz hogy Balcsis időszak és hát jaa :) és oké, hogy pár hónapig az gennyedzés oké..de azért már fél év? és már őszintén kicsit kezd elegem lenni ebből bár nagyon imádom :)) amúgy sima orvosi fém piercing, és sima köves nincsen lógós része, nem szoktam mozgatni sem, csak amikor megtisztítom alkohol majd septosyl kenőcs reggel és este, legalábbis ahol lövettem ezt ajánlották:)köszönöm szépen előre is, és várom azért további válaszod, remélem sikeres lesz :) nagyon szépen köszönöm..szépnapot:)
1005. krisztii.
2011. jún. 9. 19:26
És a kettő spray közül inkább melyiket? Mert néztem, hogy árban elég nagy különbség van köztük..hatásuk is ennyire különbözik?
1004. ében11 (válaszként erre: 1002. - Krisztii.)
2011. jún. 9. 19:19

Szia!

Kezelned kell.Azt nem tudom, mi váltotta ki a gyulladást.

Octenisept vagy clarasept derm spray-t kell venned-ezzel napi 3-4 alkalommal lefújni.Reggel és este pedig alaposan folyó vízzel lemosni-antibakteriális szappannal.És közben tarts tisztán, ne nyomja a ruha, szoli szauna strand napozás tilos.

ha nem javul(1 hét), keress fel egy piercingest, mindenképp meg kell nézni.Vagy bőrgyógyászt-bár ő biztos kiveteti és úgy ad rá gyógyszert.Házi praktikákat és ajánlott krémeket stb. kerüld.

A spray amit ajánlok vény nélkül, kifejezetten bőr és nyálkahártya fertőtlenítő-szépen helyre szokta hozni a gyulladt piercingeket is.

1003. Bombon (válaszként erre: 1002. - Krisztii.)
2011. jún. 9. 19:15

Szia!

Nekem már 13évesek az ékszereim.

Az egyik 1évi váladékozott! :(

Hiperollal mostam át...aztán jött a Bepanten.

Az hámosit és hamar "börösödik" a luk ;)

1002. krisztii.
2011. jún. 9. 18:24

Sziasztok. Pár napja eléggé fáj a pc-m, gennyezik és bevan dagadva. Ma meg elkezdett vérezni:(( Mit tudok vele csinálni és mitől lehet?:S segitsetek:/

ja és már több mint 3hónapos..

1001. Zsanetta
2011. jún. 9. 10:11

Sziasztok!


Nekem már több éve van piercingem,sokág benn is volt az ékszer,de a sok műtétem után ami a köldökömnél volt,fájni kezdett,kb. 2-3 évig nem volt benne ékszer,nem bírtam,de a lyuk meg maradt.

Most vettem olyan piercinet ami csüngős ,remélhetőleg ha ülök ,nem nyomja így be a golyót a köldököm belsejébe.

De én nem mindig hordom,kiveszem ,ha itthon vagyok,sőt ha megyek is vhová ,sem mindig rakom vissza.

1000. ében11 (válaszként erre: 999. - Kriszpii)
2011. jún. 9. 09:53

Szia!

A strndolást most hagyd el.

Kezelni kellene-nem házipatikai módszerrel és a gyógyszerész tanácsit is mellőzd-néha félrevezetőek.

A piercinged amúgy sima orvosi fém-nincs lógós része?ez is számít maga a piercing anyaga is irritálhat.És nem feszül a bőrödben az ékszer?

A kezelés a következő-és ezt kitrtóan kell alkalmazni-hogy javulás legyen!

Reggel este alaposan folyó vízzel átmosni-ehhez sima szappant lehet használni-vagy antibkteriális szappant(clarasept szappan).Közben meg lehet mozgatni az ékszert.

Napközben pedig octenisept sprayt-ezt jó lenne megrendelni a patikában(nem mindenhol tartanak-de megrendelhető!).Ezzel napi 3-4 alkalommal lefújni.

tiszta zsepivel(ami nem illatos nem balzsamos stb.)meg lehet törölni-de ha rászárad a spray az is jó.

És a legfontosabb-az ékszert kezelésen kívül ne fogd meg, ne mozgasd-ha rá is nézel akkor se nyúlj hozzá-csak ha előtte alaposan kezet mosol-a legtöbb gond ezzel van-a kézről újra és újra bacik piszok por stb kerül az ékszerre, onnan a sebbe-emiatt folyamatos gyulldásban, váladékozásban lehet-mert próbál a szervezet ezektől megszabadulni.Illetve kozmetikumok se érjék-testápoló stb.

Valamint tilos a szauna szolárium kádfürdőzés(áztatás) erős izzadás sem tesz neki jót-a napozás szintén-felforrósítja az ékszert a nap-ez pedig irritál.Vigyázni kell ruha, öv ne nyomja-és ne rántsd meg-a belső(éppen növő bőr) beszakadhat és akkor a gyógyulás nagyon elhúzódik.

Ha vigyázól rá- nem piszkálod-mindig kezet mosol ha az ékszerhez nyúlsz, és kezeled intenzíven(nem marad ki) akkor már pár nap után érezni lehet a javulást-de a teljes gyógyulás kár két hónap is lehet.A fehér váladékozás egy ideig teljesen normális.

Kitartónak kell lenni-nem szabad abba hagyni a kezelést-mert rengeteg probléma is lehet-vadhús nőhet rá, gennyes gyulladás lehet-és ki is lökheti a piercinget a szervezet-kiszakadhat.Ezek után a bőrödön tartós nyom maradhat(heg).

Ha van kérdésed írj!Remélem gyógyulni fogsz!

2011. jún. 8. 11:57
Sziasztok:) Olyan gondom van, hogy december közepén lövettem a köldökpiercingemet, és úgy éreztem minden jól halad, kezdett szépen javulni stb..viszont a mai napig a gennyezés megmaradt, nemrég véres is volt..kivettem és egy Septosyl nevű kenőccsel kentem..gyulladás le ment róla..viszont gennyezés ugyanúgy megmaradt. Szerintetek kivegyem és hagyjam? vagy van még rá esély hogy jobb lesz? és ha igen, a strandolással hogy álljak? :/ köszönöm a segítséget előre is :)
998. ében11 (válaszként erre: 997. - XDorcsA)
2011. jún. 4. 09:13

Szia!

Az egész nyár kimarad-sőt a napozáskor is védeni kell-jó ha egy ideig az is kimarad.Ha felmelegszik a bőr és az ékszer az nem tesz jót a sebnek-belülről is tökéletesen be kell bőrösödnie.Illetve az izzadság kicsípheti-begyulladhat miatta.

Ha nyaralni mennél vagy fürödni-inkább várj pár hetet még-és utána szúrasd be a piercinget.

997. xDorcsA
2011. jún. 2. 23:47
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha jövő héten csináltatok köldökpiercinget, körülbelül mikor tudok strandolni? Vagy egész nyár kimarad?
996. ében11 (válaszként erre: 995. - Rencsa_18)
2011. jún. 1. 09:07

Szia!

Írtam neked.Amúgy az a véleményem, hogy várj vele-2-3 hónapot.Igazából praktikus lenne megvárni a nyarat, mert strand szezon, napozás stb.Így pont lenne idő, hogy megnyugodjon a bőröd-és jó ékszert(orvosi,sima banán) válassz és jó piercingest!Kezelést pedig tartsd be-türelmesen gondosan.

2011. máj. 31. 21:25
Sziasztok:) 2 hónapja csináltattam egy köldökpct. És lenne egy olyan problémám, hogy kiszakadt. Szóval a bőr elszakadt. Remélem értitek. No és az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő míg összeforr? Mennyi idő után lehet újra csináltatni? Kb 2,5 hét múlva lehetne? Előre is köszi!
994. ében11 (válaszként erre: 993. - 01f0dbfd13)
2011. máj. 2. 15:14

Szia!

Csak gratulálni tudok!!!Ezekből a házipraktikákból van a legtöbb probléma-akár orvosi beavatkozás is lehet a vége, ha valaki nem tartja be a kezelési leírást, amit elmondunk piercingnél tetoválásnál.

Ecettel !hígítva! lehet lemosást végezni-mert van fertőtlenítő hatása-de ez sebbe nem való.Hiába természetes-és igen a szárító, irritáló hatása miatt nem gyógyulhat tőle a bőr, kilökődhet az ékszer, mert tönkre vágja(szárítja, marja) a bőröd!Ha elvékonyodott a bőröd, az sajnos már nem fordítható vissza, olyan marad.Azt teheted, hogy veszel octenisept-sprayt vagy clarasept derm-sprayt és napi 3 alkalommal ezzel fújod be-ez bőr fertőtlenítésre szolgál-erre találták ki.kényelmes használni-igaz pénzbe kerül, de az egészségével az ember ne spóroljon-én legalábbis ezt gondolom.Szerintem te sem örülnél, ha kórházba kerülnél, és valami házi szerrel látnának el.

2011. ápr. 30. 18:37

Sziasztok! (megintcsak)

Érdekes kérdéssel állok elétek. Ecettel lehet köldök pc-t fertőtleníteni? Mert kb. 1-1,5 hete azzal fertőtlenítem. Csip, szúr de ez természetes. Persze nem minden nap! Viszont ma fertőtlenítettem és azt vettem észre, hogy az ékszer szárából több látszik ki. Ez azt jelenti, hogy kifog lökődni? Vagy csak az ecet hatására kiszáradt a bőr? Help pls:)

992. Nitus1982 (válaszként erre: 992. - Ében11)
2011. ápr. 22. 11:04
Köszönöm szépen...mostmár megyeget a kezelgetés :)!!
2011. ápr. 20. 10:33
Sziasztok! Én is szeretnék kérdezni akinek már van benne tapasztalata.....Hogy lehet bekenni a piercing sebbel érintkező részét ha nem tudom mozgatni mert fáj? Még csak 2 napos!! Szerintetek...ti betudtátok kenni..nem volt gáz?
990. ében11 (válaszként erre: 989. - 01f0dbfd13)
2011. ápr. 20. 10:10

Biztos nincs allergiád!

Kezelni mosni kell, ahogy már írtm lentebb is!

clarasept folyékony szappan octenisept-vagy clarasept derm spray!!!

És kell neki idő-egy hét múlva kell hogy javuljon-egy nap alatt nem fog helyrejönni.És a lényeg, hogy ha kezeled-akkor azt mindig ugyanúgy-tehát ha octenisept spray-vel akkor az legyen rendszere-ne az, hogy másnap meg alkohol-mert attól még rosszabb lesz.az alkohol nagyon szárít-szóval ha hámlik ott a bőr, az alkohol ezt fokozhatja.

És tényleg türelem!!!ha nem javul, akkor ne az internetre és házi praktikákra hagyatkozz, hanem menj vissza oda ahol készült-mutatsd meg!!!

És még egy tanács-ha naponta többször nézegeted netán hozzá is érsz mozgatod stb-ezzel is csak ronthatsz a dolgon.A legtöbb gyulladás mögött az van, hogy fogdossák az ékszert-és a gyulladást az a piszok és bacik okozzák amik az ember kezén rajta vannak-nagyon fontos mielőtt az ember hozzáérne egy gyógyuló félben vagy gyulladásban levő piercinghez-mégha csak z ékszert fogja is meg-hogy alaposan kezet mosson.

2011. ápr. 19. 18:20
Az elképzelhető h fémallergiám van?
2011. ápr. 19. 17:56
Nem tudom mi tévő legyek, hnap mindenképpen veszek alkoholt. Fáj, alul megint ez a "vadhús" és jön ki ez a véres vacak. Foszlik a bőröm. A felső gömbnél meg be van duzzadva kicsit, piros is rendesen. Csak azt nem értem mitől mikor úgy vigyázok rá:/
2011. ápr. 19. 12:21

Trainzgirl!!!! Nekem most lesz egy éve,hogy van köldökpiercingem.Eddig sokat szenvedtem vele,gennyesedett,hámlott a bőröm a lyukaknál, és nekem is volt olyan "vadhús".Én csak alkohollal fertőtlenítettem a piercinget,mást nem használtam.

Legyél türelmes.Nem kell kivenned a piercingedet.Viszont az alkohollal vigyázz,ne kend túl sokat vele,mert én az első köldökpiercingem szúrásakor rendszeresen használtam(napi 2alkalommal) és 3 hónap elteltével úgy elvékonyodott a bőr,hogy kiszakadt a piercing.

986. ében11
2011. ápr. 17. 14:54
ne aggódj...kezeld...attól a pirosságnak is múlnia kell...szerintem nem lesz baja...heges akkor lesz, ha sokáig gyulladt állapotban volt a piercing.
2011. ápr. 16. 15:32
Okés :) akk veszek azt! igazság szerint ahol összefogta azzal a csipesszel a bőröm besebesedett lefoszlott..és most megint foszlik. ennek mi oka van? A bőröm meg a csipesz nyomán a két lyuk között enyhén piros. De nem látnám h gyulladt lenne. Ez a pirosság lehet h nem fog elmúlni? Mert neten néztem ilyen köldökpiercingekről képeket és van amelyik ilyen heges marad pl. Aggódnom kéne?
984. ében11 (válaszként erre: 983. - 01f0dbfd13)
2011. ápr. 16. 09:05

Még nem gyógyult meg teljesen a piercinged...nem szabad bolygatni piszkálni!kezeld továbbra is-reggel este le lehet mosni-folyó szappanos vízzel(tusolni) és napi 3-4 alkalommal octenisept spray-val-ez fertőtlenítő, nem csíp.Ha ez nem kapható-akkor ne a patikusra hagyatkozz-keresd a clarasept derm spray-t helyette.Ez helyre szokta rakni a piercinget.A köldök nagyon lassan gyógyul-akár több hónap is lehet a teljes gyógyulás.

Ha a pirosodás nem múlik egy-két hét múlva, vagy rosszabbodik a pirosodás akkor menj el egy piercingeshez és mutatsd meg neki.A vadhús piros színű dudoros ami növekszik-arra is a fent említett spray-k jók, mert leszárítják.Esetleg alkohol, de ezzel csak napi 2-3 alkalommal szabad áttörölni, mert erősen szárít.

2011. ápr. 14. 19:09
Azzal mit lehet csinálni? v miért lehet? kikell szednem a piercinget?:S
982. Crimson (válaszként erre: 981. - 01f0dbfd13)
2011. ápr. 13. 20:58
Szerintem az vadhús lehet. Én még nem láttam, csak hallottam, hogy van akinél előfordult ilyen, mikor piercinget csináltatott.
2011. ápr. 13. 18:17

Sziasztok!

Az enyém hnap lesz 5 hetes. Köldök pc-m van :) és egyik nap olyan fura dolgot vettem észre. a golyónál alul mögötte a lyuk mellett közvetlenül nem tudom h mi az megpróbálom körbe írni. ilyen kilógó véres micsoda. tnap megbolygattam kicsit, de most meg ránőtt egy vékonyabb réteg bőr. lehet h eddig nem nőtt be?? (remélem értitek mit sznék megtudni)

2011. ápr. 13. 18:12
Köszi a válaszokat:) Merantin te magadnak cserélted ki? Én már próbáltam azóta, és miután már eltűnik a szára a lyukba érzem h elkezd fájni mikor húzom:/ nah kicsit értelmetlen lett de remélem érted:) Nekedis fájt mikor kivetted?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook