Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1099. ében11 (válaszként erre: 1098. - HelloKitty16)
2012. máj. 26. 20:58

igen normális.

A gyulladás csökkentőt ajánlották kezelésre?

Vagy saját magadtól azt használod?

Általában Clarasept folyékony szappanos lemosás és valamilyen fertőtlenítő spray használata elég szokott lenni-pl. Octenisept spray vagy Clarasept derm spray-napi 3-4 alkalommal.

Tilos kézzel megérinteni az ékszert és a bőrt ott, ha mégis előtte alapos kézmosás kötelező!

Hónapokig eltarthat a gyógyulás addig kezelni kell-azt nem tudom a kenőcsöt annyi ideig lehet-e használni-ezért ajánljuk a fertőtlenítőt, illetve mert kényelmesebb a használata.

A krémezés előtt ajánlatos lemosni folyó vízzel a piercinget, hogy a régi krém maradványok ne maradjanak az ékszeren, és a bőrön, valamint sok por beletapadhat.

2012. máj. 26. 11:14
Sziasztok! 5.napja van koldokpc-em,es kicsit piros korulotte ez normalis igy az elso napokba???(kenem gyulladas csokkento kremmel). Elore is koszi;)
1097. Anitaaa03 (válaszként erre: 1096. - Doreah)
2012. máj. 25. 14:19
jó olyat is hallani akinek nem hónapokig gyógyult:)
1096. Doreah
2012. máj. 23. 16:52

Három éve van köldökpiercingem, egy debreceni szépségszalonban csináltattam.

Kb két hét alatt meggyógyult és azóta sem volt vele semmi gondom.:)Imádom!:)

1095. Anitaaa03 (válaszként erre: 1093. - Ében11)
2012. máj. 23. 16:27
köszönöm ezt a kimerítő választ:).mivel vidéki vagyok így a hozzám közeleső városba fogok ellátogatni:D
2012. máj. 23. 13:55
nekem is van:)
1093. ében11 (válaszként erre: 1092. - Anitaaa03)
2012. máj. 23. 13:54

Szia!

Jó szakembert úgy keress, hogy a közeledben lévő tetováló stúdiókat felkeresed-csak nekik van engedélyük testékszer behelyezésre, csak őket ellenőrzik higiéniás szempontok alapján.

Ha lehet kérj fotókat elkészült piercingekről, nézd meg az oldalukat, esetleg facebookon is keresd őket.

Biztosan lesz ismerőseid között olyan akik jártak már piercernél-de ezek a magán vélemények nem elegendőek jó szakember kereséséhez.

Mivel a behelyezést, a sterilitást, a megfelelő ékszer kiválasztását egy kivülálló nehezebben tudja felmérni.

Illetve csak a gyógyulásról lesznek tapasztalatai-nyilván ez függ attól is, hogy a stúdióban a piercer milyen kezelési módott mondott-de a legtöbb esetben-így nálunk a stúdióban is előfordul, hogy ezt nem tartják be, nem figyelnek rá-gyulladt lesz a pierceing-és ezért a piercert teszik felelőssé-pedig mindenkinek magának kell a higiéniára figyelni, illetve hogy vigyázzon az ékszerére-több hétig tart a gyógyulás.

Inkább azt ajánlom, menj el személyesen érdeklődni, árakról, milyen kezelésre lesz szükség, milyen ékszert tud majd betenni neked-mit ajánl.Ezekből látni fogod, hogy megbízható jó kezek közé fogsz-e kerülni.Saját szemeddel győződj meg.Az otthon hobbiból szurkálókat, vagy kozmetikusokat, és egyéb helyeket akik pisztollyal

lőnek kerüld el, nekik nincs elég tapasztalatuk, és megfelelő ismeretük a fülbevaló belövésén kívül.

Ez valószínű több idődbe és pénzedbe fog kerülni, de megéri, mert az egészséged a bőröd bánja ha nem

megfelelő helyre mész szúratni.

A microdermalt nem dobja ki a szervezet, előfordul kilökődés de ez minden piercingre igaz, ha sokáig gyulladásba kerül, nem gyógyul le teljesen akkor a szervezet igyekszik megszabadulni ettől-és kinövi a bőr.

Nagyon ritkán gyulladás nélkül is megtörténik-ha valakinek a szervezete így reagál az idegen testre, de ez nagyon ritka.

Mi még csak azzal szembesültünk, hogy nem kezelte, begyulladt neki-emiatt kilökte a bőr.

Allergia nem léphet fel-mert ezek orvosi fémből készülnek, de a neten vagy butikokban fellelhető pár száz forintos ékszerek lehet hogy csak bizsuk, az áruk mindenképp gyanakvásra ad okot.

Stúdiók ilyet nem tarthatnak, és nem szúrhatnak be.

Illetve allergia az rögtön kijön, ha valaki fém allergiás, akkor ahogy érintkezik a bőrével a fém, rögtön viszketni fog, pirosodik, apró hólyagok jönnek ki-ez azonnal tapasztalható-a később jelentkező tünetek mindig abból adódnak hogy az illető nem vigyáz a sebére.

1092. Anitaaa03 (válaszként erre: 1090. - Ében11)
2012. máj. 22. 15:45
az igaz hogy a microdermalt rövid időn belül kidobja a szervezet?és ha esetleg allergia lépne fel akkor el lehet távolítani?
1091. Anitaaa03 (válaszként erre: 1090. - Ében11)
2012. máj. 22. 15:21
köszönöm válaszod.hogyan keresek jó szakembert?kérdezősködjem v ilyesmi?
1090. ében11 (válaszként erre: 1089. - Anitaaa03)
2012. máj. 22. 15:13

Szia!

Minden piercingre nagyon vigyázni kell, és a kezelést szigorúan betartani, megfelelő időn keresztül folyamatosan-akkor egyáltalán nem veszélyes és probléma illetve minimális érzékenységgel gyógyulnak le.

De ehhez türelem és kitartás kell.

Valamint egy jó szakember, és jó ékszer.

A kilövetést nem ajánlom, az csak az egyszerű fülbevalók behelyezésére való, máshová nem lehet lövetni, illetve a fülbevaló nem megfelelő ékszer(méretében formájában) más területre.

A microdermalnak sincs nagyobb veszélye egy fülbevalóénál.

1089. Anitaaa03
2012. máj. 22. 13:54
Sziasztok.én most gondolkozom piercingeken.az orromat régebben kilövettem kozmetikussal aztán 1x 1 éjjel vmiért kivettem és benőtt most ott egy kis lyuk oda szeretnék csináltatni újra.ezenkívül nagyon izgat a köldök és a tragus piercing viszont félek a gyógyulástól hogy sokáig fáj ilyesmi.és nagyon megtetszett a microdermal is viszont nemtudom hogy esetleg mennyire veszélyes:S
1088. ében11 (válaszként erre: 1087. - Angelbocs)
2012. máj. 15. 10:13
Nem lesz gond, azért mondta mert sokan egyik nap ezzel másik nap azzal kezelgetik, és akkor az nem segít.De ha ez most nem használt és mással kezded el akkor nem lesz probléma vele.
1087. Angelbocs
2012. máj. 14. 18:07

Köszi a segítéget! Még egy kérdés, aztán befejeztem. :)

Nem lesz probléma az, ha a Betadine után más fertőtlenítőt használok?

A szalonban, ahol szúrták, azt mondta a srác, hogy ha elkezdem valamivel kezelni, akkor onnantól fogva csak azzal kezeljem. Bár már 1 hónapja nem használom a Betadine-t, lehet, hogy ő arra gondolt, hogy konkrétan ne egy időben kevergessem őket.

1086. ében11 (válaszként erre: 1085. - Angelbocs)
2012. máj. 13. 22:32

Szerintem ártani nem ártasz vele, ha a Betadin helyett veszel a patikában Octenisept sprayt(bőr és nyálkahártya fertőtlenítő).Ha nem lehet kapni, akkor megrendelik.

Mert kényelmes használni, gyorsítja a gyógyulást, hogy a váladékozás is elmaradjon.

Kezelés nélkül elfertőződhet, ha belül még van olyan része, ami nem gyógyult meg rendesen.Ugye nem látunk be oda, csak a körülményekből következtetünk rá, hogy mennyire gyógyult meg.

Illetve a későbbiekben is jó, ha kéznél van fertőtlenítő, mert bármi történhet a piercinggel-és akkor rögtön el lehet kezdeni kezelni.Megrántod, belemegy piszok, csere után egy ideig szintén ajánlatos legalább reggel este lefújni.És ha teljesen legyógyult akkor is egy héten egyszer jó alaposan lemosni, átmosni folyó víz alatt, lefújni vele.

Én még kezelném ezzel, nehogy gyulladás lépjen fel-mert azt nehezebb helyre tenni.

1085. Angelbocs (válaszként erre: 1082. - Ében11)
2012. máj. 10. 20:40

Szia!


Köszi a gyors választ és a tanácsokat!


Igazság szerint 1 hónap után abbahagytam a kezelését (Betadine-t javasoltak rá), mert úgy vettem észre, hogy már attól pirosodik a lyuk körül a bőr.

Feltétlenül tovább kell kezelnem, vagy most már nem lesz vele gond ilyen szempontból?


Természetesen az hogy nem cserélem még, hogy nem piszkálom az egyértelmű, eddig sem tettem.

1084. ében11 (válaszként erre: 1083. - Sziszkó03)
2012. máj. 10. 15:43

Szia!

Mintha korábban neked is leírtam volna a kezelést.

Nem tudom, hogy azóta folyamatosan kezeled-e a köldöködet.És ha igen hogyan, mivel.Vigyázol-e rá?

Amíg sebes gyulladt tilos napozni, szolizni, szaunázni, kád fürdőzni, strandolni vele, de nem tesz jót neki a hasizom edzés sem és nem szabad elnyomni, megrántani.

Valamint szigorúan tilos a piercinghez és a körülötte lévő bőrhöz nyúlni, csak alapos kézmosás után-nem hiába veszünk fel mi is gumikesztyűt, ha cseréljük, letisztítjuk stb.

Testápoló stb. ne menjen bele.

Azon kívül nem tudom, hogy december óta nem mentél vissza oda ahol szúrták? Sőt sehová sem mentél el?

Ha folyamatosan kezelted, és vigyáztál rá, betartottad amit írtam akkor még lehet gond az ékszerrel-bizsu,arany, ezüst-nem köldökbe való, rossz minőségű. esetleg a szúrás nem megfelelő-túl szoros az ékszer.

De látatlanban nehéz mit mondani rá.

Clarasept szappanos lemosás reggel és este, napi 3X Octenispet spray-vel lefújni, és a fenti szabályokat betartani-ha egy két hét múlva semmi változás-akkor menj el egy piercerhez, vagy bőrgyógyászhoz.Mert komoly gondok lehetnek belőle, csúnya vadhús nőhet a bőrödre, aminek a nyoma örökre megmaradhat.

2012. máj. 10. 15:05

Sziasztok!


Én decemberben csináltattam meg, és azóta is gennyes, nem nagyon akar begyógyulni.. ma mikor tisztítottam még vérzett is..


Mit javasoltok?

1082. ében11 (válaszként erre: 1081. - Angelbocs)
2012. máj. 5. 20:58

Szia!

Normális jelenség.Segíthetsz azzal, hogy még kezeled a köldöködet, és vigyázol rá ne nyomjad el, ne rántsd meg.

Ha lehet se a piercinget, se a bőrt nem piszkáld, fogdosd napközben-ezzel megy bele a legtöbb por piszok és baci.

Folyó vízzel átmosni, és legalább reggel és este lekezelni azzal, amit kaptál rá-vagy octenisept sprayvel lefújni.amíg picit piros és váladékozik, várnék egy esetleges cserével, és a napozás során letapasztanám-ne forrósodjon fel az ékszer a bőrödben, és még nem strandolnék,szaunáznék egy-két hétig vele.

Később is érdemes jól átmozgatni, lemosni fürdésnél, és hetente egyszer lekezelni-mert sok minden benne maradhat, ruhaszösz, szappan maradványok, stb.

1081. Angelbocs
2012. máj. 4. 23:23

Sziasztok!


Lassan 2 hónapja van meg a köldökpiercingem. Úgy látom, egészen szépen gyógyul, nem érzem már különösebben érzékenynek, még talán egy picikét pirosnak látom a felső lyuknál, de azt sem gondolom vészesnek.

A kérdésem az lenne, hogy normális az, ha 2-3 naponta, fürdés után fehér váladékszerű valamit látok a lyukaknál?

Nem nagyon tudok másra gondolni, mint hogy így tisztul, mert abszolút nem látom és nem érzem gyulladtnak.


A segítséget előre is köszi!

1080. ében11 (válaszként erre: 1079. - Zsuzsa90)
2012. ápr. 28. 16:45

Szia!

Nem olyan régen írtál ide.A gyógyulás 2 hónap is lehet, leírtam neked korábban.

Kitartóan kell kezelni, a köldök ilyen-mert olyan része a testünknek, ami állandóan mozog nyomódik-ezért lassabban gyógyul.

Gyulladás rendes kezelés mellett és ha az ékszerrel is minden rendben van nem fordul elő, sohasem!

Talán helyre jött volna, ha kitartóbban kezeled.

Most ugyanaz érvényes rá, mint amikor még benne volt az ékszer.

Tisztán tartani, reggel este átmosni-ne kád fürdőzz, szoli, napozás, strand se lenne jó.

Vannak hegkezelő készítmények, a patikában kaphatóak-el kellene olvasni, hogy sebes gyullad felületre is lehet kenni, vagy csak már akkor amikor a gyulladás lement róla.

Most kezeld légyszíves a fertőtlenítővel-tetrán és más nem kell rá.

Ha már nem váladékozik, nem fáj, nem gennyes, nem sérült ott a bőröd, akkor érdeklődj patikában, hegkezelő krémek után.Ezek elég drága készítmények, de hatásosak.

1079. zsuzsa90
2012. ápr. 25. 21:56

Sziasztok!

Úgy döntöttem hogy kiszedem a pc-t mert már nagyon bosszantott hogy állandóan begyuglladt pedig rendesen kezeltem Tetrannal meg azzal a fertőtlenítővel is.Kb. mennyi idő alatt gyógyul be a helye és a heget hogyan kell kezelnem?????

előre is köszi a választ!

1078. ében11 (válaszként erre: 1077. - Hbarbi93)
2012. ápr. 23. 12:24

Szia!

Semmikép se lövesd ki a köldöködet!Az az ékszer nem oda való, szorítani fogja a köldöködet, és akkor garantáltan probléma lesz vele.

A pisztollyal csak fülbe lehet lövetni, mert az ékszert oda találták, annak megfelelő a mérete.

Még ha be is gyógyul, akkor sem tudsz bele köldökékszert tenni, mert nem akkora lesz a szúrás, és a vastagabb köldökékszer a fülbevaló után nem fog belemenni!

Másrészt aki lövi, annak pontosan el kell tudni mondania a szúrás előtt, hogy mire kell odafigyelni, mivel és hogyan kell kezelni!Ha ezt nem tudja, akkor nem nevezném jó szakembernek.

A lövést azért sem szeretjük, mert roncsolja a szöveteket, hiszen nem egy éles hegyes dolog megy át a bőrödön, hanem a fülbevaló tompa vége-emiatt nehezen lassabban gyógyul, mintha szúrták volna!

Az ékszer nem lehet szorosan a bőrödbe, nem feszülhet-akkor gyulladás, vadhús kilökődés lehet, ugyancsak ezek történnek meg, ha nem a megfelelő módon, nem megfelelő szerekkel kezeled a sebedet!

Illetve a köldök azért gyógyul lassan és azért vannak vele problémák az esetek 90%-ban mert hiába kezelik, napközben fogdossák, mozgatják az ékszert-és a kézről rengeteg baci belemegy, saját magukat fertőzik el!

Csak a kezelésekkor szabad az ékszerhez, a köldökhöz hozzányúlni és előtte alaposan kezet kell mosni!

Külön mozgatni nem kell a piercingeket!

Napozás, szoli, szauna, kádfürdő, strand, uszoda, hasizom edzés nem ajánlott.

Valamint vigyázni kell ne akadjon meg az ékszer, ne nyomja el ruha, öv, ne menjen bele tusfürdő, testápoló-belül még sokáig sebes a bőr-akár kettő hónap is lehet a gyógyulás-de van akinek több-szervezettől is függ és attól mennyire komolyan veszi ezek, és betartja-e.

Ebben az időben cserélni sem szabad az ékszert!

De ha ezeket betartod, akkor szépen begyógyul és semmi probléma nem lesz vele!

Kezelés clarasept folyékony szappannal reggel és este tus alatt átmosni-közben meg lehet mozgatni-és napközben 3-4 alkalommal Octenisept sprayvel(nem tartanak minden patikában, de meg lehet rendelni-bőr és nyálkahártya fertőtlenítő szer) fújni! ezek picit drágább szerek, de nagyon hatásosak! nem érdemes spórolni rajta, és mindenféle házi praktikákat alkalmazni.

Később is érdemes hetente egyszer így lekezelni az ékszereket, a lyukba belemehet por, izzadság, szöszök-jót tesz neki egy átmosás fertőtlenítés.

illetve ha nagyon piszkos helyen jár az ember akkor után szintén jó lekezelni.Valamint ha otthon mindig van legalább a sprayből az is jó, ha gond lenne vele, akkor rögtön le lehet kezelni-pl. beleakad ruhába megrántod stb.

Igazából neked kell eldönteni, hogy nyáron oda tudsz-e ezekre figyelni, vagy inkább a nyaralás napozásos időszak után szúratod át.

De szúrasd, rendes orvosi fém köldökékszerrel-ne lövesd!Keress egy piercert, akinek nagy gyakorlata van, stúdióban lehetőleg!

Higiéniás szempontból csak a tetováló stúdiókat ellenőrzi az ÁNTSZ!

És nem kell leírnom a vérrel testnedvekkel mennyi betegség terjed!

1077. hbarbi93
2012. ápr. 22. 16:19

Sziasztok!


Sokat bújtam ezt a fórumot, nekem jövő héten pénteken lesz köldök piercingem. A szúrástól már nem igazán félek, de elég sok rosszat olvastam, hogy utána szinte mindenkinek begyulladt, sok gond van vele. Ettől kicsit félek. Mennyi az esélye annak, hogy például kilöki a bőröm? Meg a vadhús kialakulásától is félek kicsit. Vagy ezek mitől fordulhatnak elő? Csak a nem megfelelő kezeléstől? Vagy mástól is? Meg nem tudom, hogy érdemes- e egyáltalán most megcsináltatni, hiszen mindjárt nyár és mi van, ha két hónap nem elég neki a begyógyuláshoz, és mondjuk ha látszólag rendben is lesz, egy-egy velencei-tavi fürdőzés után ismét begyulladhat? Egyébként leragasztva sem lehet vele napozni? Itt azt is olvastam, hogy jobb, ha szúrják, de nekem lőni fogják. Erről tudtok véleményt mondani? : ) Én csak attól félek, hogy azt olvastam, hogy inkább fel-le kell mozgatni és nem forgatni, de ugye ha lövik, akkor magával az ékszerrel lövik, és akkor pont akkora lesz a lyuk, mint a köldök szára, nem? Akkor hogy fogom tudni mozgatni? :O


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! : ))

1076. ében11 (válaszként erre: 1075. - ßeaa)
2012. ápr. 22. 14:31

Nem egészen világos, mi történt 2 hónap után?

ki kellett venni az ékszert a kórházban?

Ott volt benne ékszer?Kezelted-e akkor?

A fülbevaló után ha betetted az orvosi fém ékszert és most az van benne-akkor valószínű azért gyulladt, gennyes mert megbolygattad, teljesen nem volt begyógyulva belülről(ezért is tudott összeszűkölni, tapadni annyira hogy csak a fülbevaló ment bele).

És valószínű elfertőződött, ráadásul a nagyobb ékszer szétfeszítette a sebet,lyukat belülről ezért is irritált.

Hagynod kellett volna benőni, és újra szúratni gyógyulás után.

Próbáld meg reggel és este Clarasept folyékony szappannal alaposan átmosni, majd az Octenisepttel fújni 3-4 alkalommal.

Tilos a kádfürdőzés, testápoló ne érje, se szoli,se napozás, se szauna, se uszoda.Edzés sem tesz jót neki, ne nyomja ruha, öv.

És szigorúan tilos napközben az ékszert mozgatni, piszkálni, megérinteni-csak ha előtte a clarasept szappannal kezet mosol, vagy gumikesztyűt húzol!Mert ha megérinted a kezedről újra és újra rengeteg baci, por belemehet(csomó mindent a kezünkbe veszünk, ami nem tiszta-kapaszkodó, pénz, kosár a boltban, háziállat stb.)És akkor hiába kezeled, mert saját magadat fertőzöd újra és újra!

A végén vadhús nőhet oda, vagy kilökheti a bőröd az ékszert!Ha nem tudod megállni,hogy ne érintsd meg akkor tapaszd le.

Egy hét múlva javulnia kell-ha ez nem történne meg, akkor inkább vedd ki az ékszert.

Kezelni akkor is érdemes, a szappannal és a sprayvel-hogy szépen gyógyuljon be-és ősszel télen szúrasd vissza, amikor már nincs strand szezon.

És ne cserélgesd benne az ékszert!Mert felsérted belül a bőrt, sosem fog begyógyulni!kb.2-3 hónapig ezekre figyelni kell, és addig cserélni sem szabad.

1075. ßeaa
2012. ápr. 22. 12:05

Sziasztok.

3.hónapja hogy megvan a köldök piercingem,a 2 hónapban már be is gyógyult szinte teljesen,csak azóta korházban voltam és 1 hét után már csak egy fülbevaló ment bele,mostmár percing is bele megy de már vagy 1 hónapja volt és azóta is nagyon gyulladt,gennyezik,néha fáj is..azóta fujom az octenisept-spray el ..kicsit mindtha haználna de nem sokat ..de viszont amikor orvosi pc-van benne akkor vhogy szebb és nem fáj

1074. ében11 (válaszként erre: 1073. - Zsuzsa90)
2012. ápr. 14. 09:30

nem!ne használd!

Piercing kezelésére fertőtlenítő hatású szerek használata javasolt-clarasept folyékony szappannal reggel és este folyó víznél alaposan átmosni, Octenisept spray-vel napi 3-4 alkalommal lefújni(ez bőr és nyálkahártya fertőtlenítő!).Ha ez nem kapható jó lehet még a Clarasept Derm spray is.

Ezen kívül fontos, hogy ne piszkáld, fogdosd napközben-ha meg szeretnéd nézni, érinteni a piercinget-előtte alaposan kezet kell mosni a fertőtlenítő szappannal!

a legtöbb gyulladás azért alakul ki, mert a kézről baci, piszok megy bele!

Ez a kenőcs teljesen másra van, szerintem ettől kilökődne a piercing a bőrödből-nekünk bőr összenövésre adták, mert sorvasztja a bőrt, elvékonyítja-ne használd.amit leírtam, nagyon be szokott válni, lényeg hogy ne kezeld egyszer így egyszer mással, mert akkor sosem jön rendbe!És nem érdemes spórolni, mert csúnya gyulladás, vadhús egyebek alakulhatnak ki, aminek a nyoma örökre megmaradhat a bőrödön!Kezeld, tartsd tisztán, ne fogdosd a bőrt vagy a piercinget és semmi szoli szauna napozás kádfürdő strand, valamint ne nyomja el ruha, ne rántsd meg, ne akadjon bele semmibe!

Ezeket addig kell betartani és kezelni amíg teljesen legyógyul-ez szervezettől is függ 1 hónaptól 3 hónapig is eltarthat.

Ha gond lenne vele még egy hét múlva, keress fel egy stúdiót, egy piercert-mert látatlanban nehéz megmondani mi a gond, vagy bőrgyógyászt-és nekik mindent el kell mondani, milyen ékszer, mióta és mivel kezelted eddig!

azért érdekelne ilyenkor hol van az a személy, aki beszúrta neked, és miért nem tudja ő ezeket!

1073. zsuzsa90
2012. ápr. 12. 17:55

Sziasztok!

Egy apró kis kérdés: Tetran kenőcs helyett amúgy jó a Ftorocort kenőcs is a pc-re?

2012. ápr. 1. 09:25
Utálom az ékszereket,de ez hiányozna ha nem lenne.
1071. ében11 (válaszként erre: 1070. - Brazilcsaj87)
2012. márc. 28. 23:10

Szia!

Próbáld meg reggel és este jó alaposan folyó vízzel(tus) átmosni.Ilyenkor lehet clarasept folyékony szappant használni-fertőtlenít!

Napközben ne menjen bele piszok, ezért ne fogd meg, ne nyúlj hozzá, ne mozgasd...ha mégis, vagy kezeled, előtte alaposan moss kezet!Nehogy újra bacikkal fertőzd el magad.

A kenőcs helyett használd az Octenisept Sprayt.Naponta 3-4 alkalommal kell befújni vele-ez is bőr illetve nyálkahártya fertőtlenítő szer...van amelyik patika nem tart ebből, de meg lehet rendelni-mert nagyon jó!

Ha egy hét után is ott a dudor, akkor sima alkoholt lehet használni, mosni reggel este, és az alkohollal törölni-olyan vattakoronggal amiről nem esnek le szálak-nehogy belemenjen a lyukba.

Alkohollal vigyázni kell nagyon szárít!Pár nap után kellene látni a változást.Ha ez nem történik meg, keress egy piercingest nézze meg, de a bőrgyógyász a megoldás...el kell menni hozzá, elmondani mi történt, hogyan kezelted.

Látatlanban nehéz megmondani mi az a dudor.

Smink, testápoló, arckrém ne érje az orrod, és ilyenkor a szoli szauna uszoda sem tesz jót.De a legfőbb ellensége a kéz...sokszor jönnek be a vendégek, hogy nézd be van gyulladva, és közben a kezével kitolja a piercinget, megmozgatja stb. pedig a kezünk akkor sem tiszta, ha annak látszik...gondoljátok végig mi mindent összefogdosunk napközben. Jobbulást neked!

2012. márc. 28. 15:04

Hali.

Először is bocsi h ide írok :) Nekem egy orr piercingem van már 2hónapja és egy hónap után egész szépen gyógyult mikor véletlenül beleakadt a törölköző és kirántottam félig. Akkor bepirosodott és egy ilyen pattanás szerű kis púp lett a pc mellett.Azóta hiába kenegetem bepanthen-el nem gyógyul. Azóta is ugyan olyan piros és néha fáj ha hozzáérek. Mit lehetne tenni vele? A pc-től nem szivesen válnék meg. Köszi előre is.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook