Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. márc. 24. 09:36

Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés... Tegnap csináltattam orrpiercinget, nagyon korrektül elmondták, mit kell csinálnom vele. Eddig még csak be se pirosodott, viszont kicsit azért be vab duzzadva,az a baj, hogy nem merem kijjebb mozdítani, hogy hozzáférjek a szárához, hogy be tudjam kenni, mert nagyon nehezen mozdul meg, én meg lehet,nagyon óvatos akarok lenni, mert azért még fáj...mindegy, szóval gyakorlati "képzésre" lenne szükségem a témában :)

1218. Cápipiercing (válaszként erre: 1212. - Ében11)
2013. márc. 21. 11:59
Nem csak az tünteti el. A Betadine-Tetran is lehúzza.
1217. Cápipiercing (válaszként erre: 1213. - Ében11)
2013. márc. 21. 11:58
A gyulladás normális, csak az 5 hónap után nem. De ez így van, hogy attól mert a piercer sterilen dolgozik onnantól a vendég dolga kezelni, tisztán tartani...
1216. ében11 (válaszként erre: 1215. - Kiszvorosz)
2013. márc. 21. 00:13

Érdekes, valami miatt jött ez.Változik a bőr stb.

Bocsánat hogy így félre olvastam.

Kezelni kellene, és ha egy hét múlva sincs változás akkor bőrgyógyász segít.

1215. kiszvorosz (válaszként erre: 1214. - Ében11)
2013. márc. 20. 20:51

Szia! Azt írtam, hogy amint megtudtam, hogy baba lesz, kivettem...ennek 8 hónapja:)

Amit írtál, az tök jó, ha valakinek friss piercingje gyullad be. Az enyém 15 év után csak most tette, ezért kérdeztem, hogy van e valakinek tapasztalata!

1214. ében11 (válaszként erre: 1211. - Kiszvorosz)
2013. márc. 19. 15:13

Szia!

Vedd ki az ékszert-szerintem.

Vannak szilikonból készültek, amelyek hajlékonyak és kényelmesek, de a gyulladás nem jó, főleg azon a területen most ebben az állapotodban!

Szerintem a dokid ha meglátja, úgyis kérni fogja ezt.

De vegyél bőrfertőtlenítőt(Octenisept spray)

picit drága, de kényelmes használni, nem csíp, nem hagy foltot és nagyon hatásos, hamar leviszi a gyulladást!

Ezzel napi 3 alkalommal fújd le a köldököd.

Ne kádfürdőz amíg gyulladt és esténként egy rizsszemnyi Bepanthen kenőcsöt tehetsz a lyukhoz.

Ezt reggel tisztogasd le, figyelj rá hogy ne piszkáld a lyuknál a bőröd-nehogy piszok bármilyen baci stb. a kezedről belemenjen.Mielőtt lekezeled moss alaposan kezet!

Egy hét múlva rendbe kell jönni, de kezelni és vigyázni addig kell rá, amíg pirosas gyulladt.

Ha kiveszed akkor is kezeld, és most a cserét nem ajánlom gyulladás alatt.

Szóval én kivenném a helyedben, nem tudom a dokid mit mondott erről, vagy kérdezted-e.

De legkésőbb a szülőszobán szerintem kiveszik, mert útban lesz, és hogy ne akadjanak bele, ne legyen sérülés belőle stb.

1213. ében11 (válaszként erre: 1210. - Cápipiercing)
2013. márc. 19. 15:06

Egy gyulladás sohasem normális velejárója egy sebnek!

A piercerek sterilen dolgoznak, attól még a vendég elfertőzheti a sebét hiszen 2-3 hét és 2-3 hónap is lehet, amíg teljesen begyógyul a seb, attól függően hová lett szúrva az ékszer.

A nyelv, intim részek, a microdermal ékszerek hamarabb gyógyulnak mint egy porcban levő, vagy köldök ékszer.

Nagyon sok múlik azon hogy hogyan kezelik, mennyire vigyáznak rá!

És a kezelő szerek sem egyformák, máshogyan hatnak.

1212. ében11 (válaszként erre: 1209. - Cápipiercing)
2013. márc. 19. 15:00

Ha vadhús nő rá, csak a szaliciles alkoholos oldat képes a dudort eltüntetni.

Vagy mehet az illető bőrgyógyászhoz, általában kivetetik az ékszert és ő vényköteles szereket is tud adni rá.

2013. márc. 15. 22:15
Sziasztok! Valakinek van tapasztalata terhesség és köldökpiercing kapcsán? Amikor megtudtam babát várok, megszabadultam az utolsó piercingemtől is. Most vagyok a 8. hónapban, és elkezdett begyulladni az alsó része...soha, semmi bajom nem volt egyik piercingemmel sem, így ezzel nem tudok mit kezdeni.
1210. Cápipiercing (válaszként erre: 1205. - 65950e3293)
2013. márc. 15. 22:02
A gyulladás normális velejárója. A gyógyulás sok mindentől is függ: a piercer elsősorba steril kell legyen minden tekintetben(önmaga,az eszközei és a vendége felé is). Ezután fontos a kezelési utasítás, bár ahány piecer annyi féle, de fontos betartani és utoljára pedig egyén függő is. Te szerencsés vagy akkor, átlagnál kicsit hamarabb gyógyult :)
1209. Cápipiercing (válaszként erre: 1204. - Valaki011)
2013. márc. 15. 21:58

Szia!

Amiről írsz az elsősorban nyelvnél és orrnál szokott előfordulni, ez fertőzés miatt van, de nem komoly dolog ez ,,normális" tehát elő szokott fordulni. Legtöbb esetben akkor ha sokat piszkálja v.ki az ékszert, ezáltal az ember sok koszt visz bele... Nekem és a vendégeimnek bevált kombo az évek alatt a Betadine+Tetran. Alkohollal viszont soha ne kezeljetek ékszert, én ellenzem akár más piercer ajánlja akár nem, én nem.

1208. ében11 (válaszként erre: 1206. - Panka1992)
2013. márc. 5. 16:47

Szia!

Ez gyakran előfordul, ha a seb nem gyógyul be rendesen, gyulladásban van-esetleg csüngős nehéz ékszer kerül bele.

A tiéd biztosan megint ki fog nőni, újra lehet szúrni-de akkor a kezelésre nagyon oda kell figyelni-hogy gyorsan gond nélkül gyógyuljon.

Sajnos hogy már elvékonyodott ennyire, semmit nem lehet tenni.

1207. ében11 (válaszként erre: 1204. - Valaki011)
2013. márc. 5. 16:45

Szia!

A kamilla kevés a köldök kezelésére.

Most egy ideig ne kád fürdőzz, szolit uszást hasizomgyakorlatokat is kerüld.

Venned kell antibakteriális szappant, ezzel tus alatt átmoshatod a köldököd, és Octenisept sprayvel kell napi 3-4 szer lefújnod.

Ne mozgasd, ne piszkáld és kerüld el, hogy nap közben hozzáérsz-mert a kézről piszok baci mehet bele.És folyton elfertőződhet.

Lassan gyógyul, 6 hónap is lehet-neked még több, mert nem jött rendbe.

Addig kell így kezelned, amíg rendbe nem jön.

Ha gyulladásban marad, akkor csúnya vadhús nőhet rá, és ki is lökheti a szervezeted az ékszert.

Ezekkel és így kezeld, kamilla és a betadin nem kell rá.

1206. Panka1992
2013. márc. 1. 17:07
sziasztok! Én most regisztráltam erre az oldalra mert láttam hogy milyen jó tanácsok vannak itt a piercinggel kapcsolatba.:) Azt szeretném kérdezni, hogy én 2 éve csináltattam a köldök piercingemet és 1 év után már a legkisebb piercinget kellett hordanom és és nagyon el van vékonyodva a bőr :S már szinte a legkisebb piercing is nagyon lóg :S és szerintetek fog még tovább vékonyodni a bőr és ez normális ?:S nem lehet valamit tenni ellene nem akarom kivenni mert így is a második szúrásom volt :S előre is várom a tanácsokat köszönöm!:)
2013. febr. 27. 21:18
Nekem kb. egy éve szúrta ki a barátnőm, begyulladt, de kezeltem én is kamillával + betadinnal, kn egy hónap volt vagy annyi se, és begyógyult, azóta se gyulladt be ( kop . kop , kop)
1204. valaki011
2013. febr. 27. 21:12

Sziasztok!

5 hónapja szúrták a köldökpcmet szalonban. Kezeltem rendesen Betadine-nal, kamillával, a felső szúrás mellet azonban az egyik oldalon hol jobban, hol kevésbé, mindig kicsit piros (gyulladt?) maradt. Nem fáj, hason nem alszom, nagyon nem is akadtam bele. Néha kicsit opálosan nedvedzik, de ami inkább zavar, hogy a felső lyuk melletti piros rész időnként pattanásszerűen megdudorodik (tényleg tök olyan, mint egy pattanás), ami aztán kiadós kamillázás után akár egy éjszaka alatt is visszahúzódik. Ez mitől van, normális? Tudom, h ez hosszan gyógyul, de van remény, hogy valaha rendesen megyógyul..?

köszi

2013. febr. 18. 22:11
van
1202. ében11 (válaszként erre: 1200. - Kubu20)
2013. jan. 8. 17:04

Lőni csak a fülcimpába és fülbevalót szabad-erre lett kitalálva a pisztoly-bár sokan mindenhová lőnek vele, igaz roncsol és az ékszer sem jó, csak a fülcimpába.

A szúrással sokkal pontosabban mérethez igazodva lehet az ékszert betenni.

Le lehet tapasztani-de igazából az áztatástól kozmetikumoktól szoli szauna és a sok felüléstől kell védeni valamint ne nyomja a ruha derékrésze, ne rántsd meg stb.

Ha teljesen legyógyult, akkor már egy jobb minőségű bizsu nem okoz gondot, de az orvosi fém ékszer a legjobb-erről vagy tudnak papírt mutatni, vagy az alapján választasz, hogy nem pár száz forintos az ára-mert az olcsó az mindig gyanús.

A neten is találsz forgalmazókat-ők leírják pontosan miből készült az ékszer, akár arany fehérarany stb. is találni köztük.

1201. Cápipiercing (válaszként erre: 1200. - Kubu20)
2013. jan. 8. 15:10

Kedves Kubu20!


1. Van! Piercianget csak szuratni szabad!!!

(Ugyanis: -a pisztoly a nagy nyomás hatására sokkal több szövetet roncsol,

- a pisztolyba nem helyezhető be piercing csak a hozzá alkalmas ,,sima" fülbevaló

- ezáltal a ,,drága" kozmetikusok (tisztelet a kivételnek) amit belőnek mindenhova azt soha nem fogod tudni kicserélni piercingre mert a piercingek vastagabbak és hosszabbak is!!!


2. A piercer le fogja neked kötni a szúrás után amit aznap még érdemes fenn hagyni. Másnap már elhagyható és nem kell új kötés.


3. Megbízható hely és rengeteg a választék: Apacs! Megtalálod a Westendben (rögtön a vízesésnél az aluljáró szinten), Árkádban és Mammutban :)


Ha bármi kérdés van még szívesen segítek!

1200. kubu20
2013. jan. 4. 11:53

sziasztok,én is szeretnék csinátatni köldökpiercinget nemsokára,én fémérzékeny vagyok ,de gondolom ezek orvosi fémből vannak.


3 kérdésem lenne:

1,szúrás és lövés közt van különbség?

2,jót teszek azzal ha első hetekben 1 légáteresztő gézzel letapasztom?

3,ha utána akarok venni piercingeket,honnan tudhatom hogy valóban orvosifém és nem csak bizsut akarnak rámsózni?


köszi szépen aki időt szakít a válaszokra:)

szép napot!

1199. ében11 (válaszként erre: 1198. - Judy_21)
2012. dec. 6. 13:20
Igen, ha túl szoros az sem jó.
1198. judy_21
2012. dec. 5. 16:32

Sziasztok!

Én 3 hónapja csináltattam köldök piercinget és szerencsés vagyok, mert nem gyulladt be, nem is fájt, nem volt gennyes sem.Octenisept sprayvel kezeltem. Még nem cseréltem ki, de télre nem is akarom. Szeretem a piercingem, de az a kérdésem, hogy normális az hogy a piercing szára egy kicsit kilátszik a bőrömből?

1197. ében11 (válaszként erre: 1195. - Tritu)
2012. dec. 3. 23:03

Szia!

Attól is függ mennyire mozog az ékszer, hogy milyen hosszút szúrtak, tehát van-e helye picit mozogni, vagy szoros benne.

Mozgatni a piercingeket nem kell-a fürdésnél vagy amikor kezeled picit meg lehet mozgatni-hogy a kezelő szerből beljebb is kerüljön, vagy hogy az előző napi adagot letisztítsd az ékszer száráról.

De a folytonos mozgatás árt neki, folyton irritálja, a gyógyulást elhúzza és bedagadhat kipirosodhat a bőr-ráadásul ha ezt kézmosás nélkül teszed, bacik és piszok kerülhet az ékszerre, és elfertőződhet.

Kádfürdőzést, szolit szaunát, úszást kerüld, hasizom gyakorlatokat is.

Esti fürdésnél lehet antibakteriális szappannal jól átmosni, alaposan leöblíteni-főleg ha krémet használsz-hogy a régi krém ne maradjon ott.

Azzal kellene kezelned amit az elején is használtál rá, mert attól szépen gyógyult ezek szerint.

Én a krémeket nem szeretem, mert ottmarad a maradéka, nehéz lepucolni az ékszerről-a tetránt akkor szoktuk ajánlani, ha gyulladás is van.De vigyázni kell vele, nekem pl. ettől a krémtől kipirosodik a bőröm, valószínű érzékeny vagyok rá.

Mi egyébként mindig octenisept sprayt ajánlunk, ez nem olcsó de hatékony, nem csíp, nem hagy nyomot a ruhán, bárhol le tudod vele kezelni.

A lényeg hogy most addig vigyázz rá és addig kezeld amíg rendbe nem jön.Ha gond lenne vele inkább menj vissza oda ahol szúrták!Vagy ha kérdésed lenne akkor is keresd meg a piercingesed, ő tud a leginkább segíteni.

1196. Catrin89 (válaszként erre: 1195. - Tritu)
2012. dec. 1. 12:28

Szia! Vegyél a gyógyszertárban Tetran kenőcsöt és abból tegyél egy picit a piercingre vagy a lyukhoz, mehet mind 2 részére és úgy kell mozgatni a piercinget, így a tetran belekerül a lyukba is.

Zsíros, tehát sokkal hatásosabb , mint a víz, ami pl az elején nem is érhet hozzá.... ez butaság volt!

Ez a kenőcs gyulladás csökkentő is, ami nem fog ártani, ha levedzik, még akkor sem ha nincs begyulladva.

Amikor már nem olyan szoros és semmi kellemetlenséget nem okoz, akkor már nem kell a tetran és ugyan úgy fog mozogni,mint a füledben a fülbevaló.

De jó ha van otthon, mert később is kellhet, pl. ha felakad vmibe a piercinged utána is fájhat és begyulladhat picit.

1195. tritu
2012. nov. 30. 19:50
Sziasztok kérlek segítsetek nekem három hónapja van has piercingem és olyan gondom lenne hogy régebben már az elején behámosodott és egyszerűen meg se akart mozdulni benne csak ha bevizeztem és megpuhult a bőr akkor a barátnőm látta akinek van piercinge és azt mondta hogy huzogatni kell ezért én is ezt tettem mert nagyon megijedtem hogy ránől a bőr tényleg nagyon szoros volt de azóta levedzik állandóan és nem tudom hogy most akkor mi az igazság kell húzogatni vagy nem? Megoszlanak erről a vélemények vagy ha akkor hagytam volna akkor már régen begyógyult volna? Egyébként fájni nem fáj gyulladtnak nem gyulladt csak levedzik. Szeretnék egy hozzáértőt megkérdezni hogy akkor most hagyjam csak békén ne húzogassam és helyre fog jönni? De nem fog benőni fog akkor utána mozogni? Kérem segítseket mert nagyon dilemmába vagyok a kérdéssel kapcsolatban most már tényleg nem tudom hogy kezeljem
1194. ében11 (válaszként erre: 1193. - Cf6e2452c3)
2012. okt. 10. 14:31

Természetesen nem haragszom.:)

Mi más kezelőszert ajánlunk, mert kényelmesebb a használata és talán így nem felejtik el lekezelni.

A spray nem olcsó, viszont a betadinnal sok vendégnek az volt a gondja, hogy csöpögött folyt össze vissza, befogta a ruhát stb. és egy-két hét után abbahagyták a kezelést, macerásnak vélték.

És mi is mindig mondjuk a vendégnek, ha kérdése észrevétele van-bennünket keressen meg(2hét után a kontroll mindenkinek ajánlott!)

Mert mi szúrtuk, mi mondtuk el a kezelést és szeretnénk tudni mi történik a piercinggel, hogyan gyógyul stb.

És sokszor volt gond félrekezelésből, pl. a szomszéd néni, a barátnő, nagymama és stb. mást ajánlott mást mondott és egyik nap így másik nap úgy kezelte-aminek mindig az volt a vége, hogy lassan problémásan gyógyult a seb.

1193. cf6e2452c3 (válaszként erre: 1192. - Ében11)
2012. okt. 9. 11:57

Köszi a választ.

Megkaptam amúgy minden szükséges információt a piercertől a hosszú gyógyulásról és minderől, amit Te is amit leírtál. A kamillázást kiegészítő kezelésként ajánlotta gyulladáscsökkentő hatása miatt, ami egyébként nyilván elvitathatatlan. A fő csapásirány a napi kétszeri betadine-ozás (én az oldattal csinálom) a gyógyulásig, és a tisztán tartása, nem mozgatása, meg a többi "titott dolog".

Csupán érdeklődtem, mert útközben ilyen kérdések merültek fel bennem a gyúgyulás során, amit ugyan neki is feltehettem volna, és minden bizonynal válaszolt volna is, de mivel rátaláltam erre a jó kis fórumra és híve vagyok annak h több szem többet lát,gondoltam, megkérdezem itt. Remélem, azért nem haragszol...

1192. ében11 (válaszként erre: 1191. - Cf6e2452c3)
2012. okt. 9. 09:07

Szia!

Ki volt a piercered, hogy sem a kezelést sem a gyógyulást nem mondta el neked. Kamillás borogatást mondott egy olyan sebre, ami 2-6 hónap alatt gyógyul be? És miért nem őt kérdezed, ha profi és ez a szakmája minden kérdésedre tud és kötelessége válaszolni!

Szúrás után egy picit ki szokott látszódni a szár, kell egy kis hely neki, hogy tudjun mozogni a köldöködben.Ha leülsz mozogsz ne feszüljön az ékszer benne, ne nyomódjon be a golyó-mert ez azt eredményezi, hogy irritálja a friss sebet nem vagy nagyon nehezen gyógyul a seb-akár ki is lökheti a szervezeted, ha a gyógyulás nem kezdődik el.Mint ahogy a szálkát is megpróbálja kilökni magából a bőr egy gyulladásos folyamattal.

Pirosodás hámlás akár lehet normális is, de 2 hét után már nem kellene neki ilyennek lennie.

Vegyél Octenisept spray-t.Ez picit drága készítmény (2000Ft körül van).De a leghatásosabb fertőtlenítő szer, nem csíp, nem hagy nyomot a bőrön és magaddal tudod vinni, bárhol bármikor le tudod vele kezelni magad.Naponta 3-4 alkalommal kell befújni a köldököd picit megmozgatni az ékszert hogy a szerből belülre is kerüljön.

Úszás kádfürdő szoli szauna tilos, hasizom edzés szintén.Ne nyomja el a ruha derék része és ne akadj az ékszerbe ne rántsd meg-mert bedagadhat!

Kamillával nem kell kezelni!Nem fertőtlenít rendesen nem hatásos és az ékszert nem kell-nem szabad áztatni! Tusolni lehet, akkor jól öblítsd le, ne maradjon ott szappan tusfürdő stb. tusoláskor picit meg lehet mozgatni-de a mozgatással is vigyázni kell, belül friss seb van, a mozgatás felszakíthatja a sebet friss bőrt és minden kezdődik elölről.

A kezelést és ezeket 2-6 hónapig be kell tartani.

Addig tilos kivenni az ékszert, cserélni sem szabad.

Ha cserélni szeretnéd akkor keress fel piercert, aki gyorsan sterilen kicseréli és megnézi azt is már lehet-e cserélni.

A köldök lassan gyógyul, vigyázni kell rá.Nap közben nem szabad fogdosni az ékszert vagy kapargatni nyomogatni a bőrt-a kezünkön rengeteg por baci vírus lehet, ami belemehet a sebbe és elfertőződhet a köldököd, ilyenkor gyulladás gennyesedés alakul ki, vadhús nőhet rá és ki is lökheti a bőr az ékszert.

Ha elkezdet kezelni, 1-2 hét után fogod érezni, hogy már nem érzékeny elmúlik a pirosodás és gyógyul a sebed.

2012. okt. 8. 17:44

Sziasztok!

Nekem 2 hete szúrták a köldökpiercingemet orvosi fémmel. Nem fáj, csak ha nagyon rosszul mozdulok, akkor érzékeny, nem váladékozik, kezelem, kamillázom.

3 kérdésem lenne:


1.Nekem szúrás után és most sem látszik ki a szára a piercingnek, ez ugye önmagában nem baj..? Mit okozhat, ha szoros a piercing?


2. Az normális, ha a 2 kő között érzem a szárát bőr alatt?


3.A felső seb aljánál, félkörben a szúrás után 2-3 nappal bepirosodott kis vékony karéjban. Még mindig piros és kicsit hámlik is. Ez is normális?


Köszi a válaszokat előre is:)

1190. ében11 (válaszként erre: 1189. - River Song)
2012. okt. 1. 16:13
Rengeteg tetováló stúdió van-menj be többe is(google segít keresni) és ahol szimpatikusabb a piercer és az üzlet is rendezett.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook