Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 26. 20:56
Amit Cambridge-ről írtam persze májusibogárnak is szól, jó nektek, már ketten biztos, hogy lesztek magyar kismamák, de inkább többen, gondolom!
2010. ápr. 26. 20:49

Szép estét mindenkinek!


itt olyan szép idő volt ma, ilyenkor nagy fájdalmam, hogy nem tudok valamit kertészkedni, ilyenkor nagyon rá vagyok indulva.. persze lehet sétálni, de itt a faluban csak úgy céltalanul.. az kicsit béna. na majd otthon, anyuméknak van kertje, és addigra már remélem, érik majd az eper mire megyünk :) Kocogni menni meg már nem nagyon merek... nem tudom, lehetne-e, de inkább nem kockáztatom meg. uszoda sincs a közelben... csak néha olyan mozgáshiányom van :(


Anyapocak, menjetek minél többet kirándulni, meg mindenfelé, teljesen igaz, hogy később nagyon bánnád, ki kell használni a lehetőséget. Kisbabával meg megint nem lesz könnyű aztán.. Mostanában már a botanikus kertek is biztos kezdenek gyönyörűek lenni. Mi még a Kew Gardens-be megpróbálunk eljutni mielőtt már túl messze lesz..:)

Pandamama, igen, otthon is biológusként dolgoztunk, és rövid távon biztos fogunk is, aztán meglátjuk. szavazni mi nem megyünk itt, nem hoz annyira lázba a dolog, haza meg nem szavaztunk, mert nem volt kedvünk azért Londonba utazni. De nem rajtunk múlott az eredmény, mint kiderült. Az LMP bejutásának azért nagyon örülök.

Angolból mi annyit csináltunk, hogy jártunk egy magántanárhoz beszélgetni, mert az volt a leggyengébb láncszem. nem tudnám megmondani, ár-értékben megérte-e, de valamit biztos tanultunk tőle is.. A 2 év után mostanra azt mondanám, már fejlődtem, de vszg 5 év múlva se lennék teljesen elégedett :)


Cirbolya, Cambridge olyan szép város, biztos jól fogjátok magatokat érezni ott! meg mivel nem óriási, babázáshoz is biztos sokkal jobb lesz :)

itt nálunk falun már túlságosan is nyugis, az azért egy kisbabával nekem is sok lenne, pedig nagyon szeretem a falut, de így szinte "egyedül" azért nem nagyon lenne jó.

na puszi mindenkinek!

2010. ápr. 26. 08:56

jajj bocs lanyok! az utolso ket uzenet a januari babavarok forumra ment volna,csak elnyomtam. ne haragudjatok!


Tanul itt valaki valamit amugy? ha mar felmerult ez a tema nalam... :) Angolra jartok pl?

2010. ápr. 26. 08:54

En is szeretnek valamit tanulni amugy. Jarok otthoni foiskolara levelezon: Igazsagugyi ugyintezo szakon.

De itt is akarok jelentkezni majd suliba,mert semmi kedvem visszamenni a raktarba pakolni,es onnan menni nyugdijba...:(


Ady,hol vagy??? Hogy allsz a vizsgaiddal?Mar reg akartam kerdezni...

2010. ápr. 26. 08:52

Huanita, itt vannak Ritamama receptjei:


[link]

2010. ápr. 26. 08:49

Nekem is meselte az ismerosom,hogy olyan amugy a nagykovetsegen az ugyintezo hely,mint egy vasuti jegypenztar :) Es kb 10 perc volt az anyakonyveztetes es az utlevel kerelem benyujtasa osszesen :)


Nem banom. Amugy nagyon szegyellem,de nem voltunk meg Londonban (a teruleten termeszetesen voltunk mar sokszor,mikor repultunk valahova,vagy jottunk vissza, dekonkretan a varosban,korulnezni ,turistaskodni nem) :( pedig mar 2,5 eve elunk itt,de mindig elmaradt ... Szoval most kicsit korul is nezunk majd,kirandulunk egyet. Delutan haromra kaptunk a kovetsegre idopontot,de lemegyunk majd egy reggeli busszal,megnezzuk a fobb latvanyossagokat,amik ott vannak egy helyen.


Markom tapszert kap,ugyhogy tudok vinni neki tobb adag kajat, pelenkazno helyet gondolom ott is minden sarkon lehet talalni,mint itt Nottinghamben , es jol birja a babym a kiruccanasainkat, elnezelodik,meg nagyokat alszik a babakocsiban, csak legyen jollakva,es szaraz pelusba rakva,akkor nincs semmi gond.

2010. ápr. 26. 08:42

De remek,mert meg aznap valaszolnak,ha munkaidoben irsz,vagy a kovetkezo munkanapon.

En 3 het mulvara kaptam idopontot, szoval erdemes idoben jelentkezni,es akkor amig varakozol,van ido a papirok kitoltesere,megszerzesere.


Az utleveligenyles valoban nagyon egyszeru,ott kell kitolteni az igenylolapot.

De mi nem ideiglenes utlevelet fogunk kerni,ami egyszer hasznalhato (arra az egy utra,amig hazaviszed a babad,hogy ott megkapjatok az allando utlevelet) ,hanem rogton allando utlevelet csinaltatunk,viszont annal kb 6-8 het,amig megerkezik. Szoval jo sokat kell varni,mig hazamehetunk..

Ha ideiglenest kersz,8napon belul kikuldik.


De mi nem biztos,hogy hazamegyunk eloszor,hanem lehet,hogy nyaralni, meg amugy sem akarok otthon ezzel megint foglalkozni, eleg lesz itt egyszer ugyintezni,es kesz. Akkor otthon megint izguljak,hogy megkapom-e,mikor erkezik meg...visszaerunk-e idore ide,mert paromnak lejar a holiday..stb.Szoval inkabb megvarjuk azt a majd 3 honapot,amig megkapjuk, de akkor szabadon vihetjuk a babynket barhova,barmikor.

311. pandamama3 (válaszként erre: 307. - Kiddy)
2010. ápr. 26. 08:36

Nem telefonon ,hanem e-mailben kell az idopontot egyeztetni.

Erre az e-mailcimre kell irnod,hogy idopontot szeretnel kerni a gyermeked magyarorszagi anyakonyveztetesere es utlevel igenylesre:


konz.lon@kum.hu

310. pandamama3 (válaszként erre: 303. - Kiddy)
2010. ápr. 26. 08:33
Na koszi. Az teljes keptelenseg,hogy 4-5 evig ne hagyjam el az orszagot a gyerekemmel...ugyhogy ez a lehetoseg kilove. Akkor utanajarok majd alaposan,es 2 ev mulva megigenyeljuk neki a kettos allampolgarsagot. Olyat is hallottam,hogy ezzel a szuloknek is "kedvezmeny"jar, marmint hogy ha a gyermekuk megkapja az allampolgarsagot,akkor nem kell nekik sem megvarni az 5 (most mar 6) evet, es talan vizsgat sem kell tenni,ha jol emlekszem..
2010. ápr. 25. 21:42

Na sziasztok lányok!


Itthon vagyok. Hát először is mi nem vettünk még semmi baba rucit "csak" a babakocsink van meg és holnap hozzák a babaágyat. Megyünk májusba a babashowra, akkor szeretnék ilyeneket venni. Mellszívót, rucikat. Én is egyébként a Tescoba, az Asdaba meg a Matalanba láttam nagyon szépeket. Nem vagyok skót, de nem fogok vagyonokat kiadni a babaruháért mert benne van a drága márka címkéje, és arról nem is szólva h nagyon gyorsan kinövi.

A kádban fürdés: én is hallottam h nem jó nagyon nagyon meleg vízbe fürdeni. Én is tusolok. De ayzért szerintem hogyha be szeretnél feküdni egy kád meleg vízbe nem árthatsz a babának, csak vigyázz h tényleg ne legyen tűzforró.

Huh most néztem meg a youtube-os klipet. Szerintetek ez létezik?? Mindenesetre ha igen, ez nagyon durva.

Mi jól vagyunk, csak fáradt vagyok. Rám mennek fel a kilók elég rendesen. Azt mondták, hogy a második trimeszter majd jobb lesz energikusság meg ilyenek. Nekem sajna nincsen. Minden energiámat elveszi a munka, a baba, meg az otthoni teendő. Na nemmintha olyan sok dolgom lenne itthon, de ahogy már írtam előbb én t9bbnyire délután 3-11 ig dolgozom, fél órányira lakunk a melóhelytől. A férjem nem mindig tud 11 kor végezni, így meg kell várnom mivel csak 1 kocsink van. Szóval jobb esetbe hajnali 1-2 között ágy, reggel 10-11 kor kelünk, kávé fürcsi, vasalás, majd 2 kor el kell otthonról indlni. Szóval sajna nem nagyon "tartalmas" a napom. A szabadnapokon próbálom magam utolérni, de akkor meg férjem "nyaggat", főleg ha jó idő van h mozduljunk ki, menjünk valahova csavizni és végülis igaza van. Ha megöregszünk nem arra fogunkl emlékezni vgy nem arra szeretnénk emlékezni, hogy mekkorákat takarítottunk, hanem h milyen szép, nagyokat sétáltunk, kirándultunk.

Most azt hiszem ennyi jutott az eszembe. Csütörttökön lesz a találkám a midwife-fal akkor küldd el a 28 hetes vérvételre meg lesz majd egy-két kérdésem. :-)

Puszilok mindenkit

308. Judy86
2010. ápr. 25. 20:06

Sziasztok!

Én szeptember 6.ra vagyok kiírva.Én szerdán voltam a 20hetes UH.Az első mocorgás 15hetesen éreztem..jó korai volt a kis drága a 17. héttől már apa is érzi, sőt már látni is lehet.Én 8 hetesen voltam az 1. UH-n, 16 hetesen voltam a tripla teszten és ott is csináltak UH-t, 18 hetesen voltunk otthon és ott voltunk 4D-n, 20 hetesen voltam a nagy UH-n, 29 hetesen lesz még 1 és ha nem jön a 40.hétre akkor a 41.en is lesz:)

Valaki írta a kádban fürdést..Én nem ajánlom úgy begörcsöltem tőle hogy egy napot szenvedtem borzalmas volt!!!

Vitamint nem szedek, rá vagyok kattanva a gyümölcsre zöldségre...most a hétvégén nagyon ehetnékem van,nem tudom miért!?Eddig 4kg-ot híztam, kicsit vissza kell vennem az evést!

Ti hogy vagytok, vannak napok amikor tök fitt vagyok, de néha csak vánszorgok...Ti vásároltok már?Én már vettem ruhákat..a tescoban olyan szépek és olcsók vannak mindig nézem az akciós részt..ma is vettem 4 fonté ruhákat.Meg szoktam nézni az alapítványi boltokat, 25 peniért vettem jó sok NEXTes ruhát, nagyon jó állapotban vannak kimosom és nem is tudni,hogy használt volt..meg szerintem a NEXtben nem az alja ember vásárol....szóval biztos jó helyről van.

Meg hát ha otthon lennénk tuti kapnánk kinőtt rucikat szóval ugyan az...

307. kiddy
2010. ápr. 25. 18:59

Pandamama,megtudod nekem adni a szamot amin idopontot kertel Londonba?

Egyebkent az egyik ismerosom mar intezett ilyet,es azt mondta hogy kb 10percet leszel ott,mert annyit kell mondani hogy szeretnel a babanak egy utlevelet amivel hazautaztok,adtok rola egy fenykepet meg alairtok.ennyi lesz.aztan kapsz egy egyszer hasznalatos utlevelet amin magyarorszagon a repuloteren elis vesznek es nem is adjak mar vissza.

2010. ápr. 25. 17:51

Sziasztok, ujra itt:)!

Tenyleg nagyon komoly a video...most neztem meg, nem is tudom az ilyen intenziv mozgas fajhat vajon a maminak? A maternity leave-vel kapcsolatban, az en munkahelyem 6honapig fizet plusz kapok 8hetet atlagkeresettel, es meg egy picit nyujthatom ha sima annual leave-vel kezdem...ez a terv, akkor gondolom az 1ev kiterjesztes az anyagi javakra vonatkozna... Es persze az egesz onnan indul mikortol visszavonulok a cegtol, tehat kb 6honap marad Dorka erkezese utan, es sajna nekem vissza kell mennem dolgozni, mert hitelt fizetunk...es egy fizu...hat nem is tudom...nehez lenne

Engem Toth Krisztina neven talaltok az iwiw-en (Cambridge-re szukitsetek, mert eleg gyakori a nev) es az en picikem is izeg-mozog, komolyan mondom csiklandozza a hasam:)!!

305. kiddy
2010. ápr. 25. 16:15

Anyapocak!de jo neked en imadtam amikor mocorgott a pocakomban.hianyzik is az az erzes.nekem mindig este indult be nagyon,es ugy latszott kivulrol hogy meg videot is csiniztem amin szemmel lathato ahogy kinyomja magat.

uhh jut eszembe,van egy nagyon durva video youtubon,nezzetek meg;

[link]

304. kiddy (válaszként erre: 300. - Cirbolya2)
2010. ápr. 25. 16:07
Cirbolya!mar most is 1 ev a Maternity leave,csak ugy hogy 9honap fizetett,3honap nem.
303. kiddy (válaszként erre: 295. - Pandamama3)
2010. ápr. 25. 16:06
igen ez igy van.en utana kerdeztem es azt mondtak hogy 2 ev utan kerelmezni lehet az angol allampolgarsagot,de ha 4vagy 5evig semmilyen formaban nem hagyod el a babaval az orszagot akkor automatikusan megkapja.legalabbis nekem ezt mondtak.de amikor megszuletik csak magyar allampolgar
302. kiddy (válaszként erre: 291. - Pandamama3)
2010. ápr. 25. 16:02
szegenyke,53 ora az nagyon sok:(sajnalom hogy ugy vegzodott:(
301. Anyapocak (válaszként erre: 299. - Pandamama3)
2010. ápr. 25. 15:19

Sziasztok, meg mindig dolgozok, de azert lopok egy ket pillanatot h meglesselek Titeket.:-)

Engem megtalaltok Petrusne Magyar Nikolet neven az iwiw-en.

Huh az en pocaklakom most nagyon beindult ugy mocorog mint a csuda. :-)

Pandamama: felveszlek majd iwiw en.

2010. ápr. 25. 14:37
en ezt a szavazast nem igazan kovetem nyomon, de ha en szavazhatnek akkor most tuti elmennek mert azt hallottam ha a labour-ok nyernek, akkor a maternity leave-t kiterjesztenek 1 evre:)! Ami nekem most igazan jol jonne......
2010. ápr. 25. 14:10

Ha gondoljatok,jeloljetek be az iwiwen, Dobor Ildi neven megtalaltok. Orulnek,jobban megismerjuk egymast.

Mi Cicuval mar ismerosok vagyunk :)

Hat ot erdemes megcsekkolni :) Gyonyoru helyen ,gyonyoru kismama!! :)

Anyapocak,teged is kerestelek a Zsanett ismerosei kozott,de nem tudtam,hogyan talalhatnalak meg...

298. pandamama3 (válaszként erre: 296. - Cirbolya2)
2010. ápr. 25. 14:08

Koszoni :) Bar most epp alszik,ugyhogy ha felebred,atadom neki.


Amugy valaki szavazott otthonra innen? Mi nem.

2010. ápr. 25. 14:07

Lanyok,ti mentek itt szavazni?

Kepzeljetek,kaptam szavazocedulat nevreszoloan,es nem ertettuk a dolgot, megkerdeztem egy magyar not,aki mar 16eve itt el,es angol csaladja van,hogy ez hogy mukodik... Mondta,hogy mehetunk szavazni,mert unios allampolgarok vagyunk. En ezt rendkivul furcsallom, de utananezek,kire/mire lehet voksolni,es tuti elmegyek. Mekkora "poen" mar!! Angliaban szavazok :) hat nem??

2010. ápr. 25. 14:07
Oke, orulok, hogy pont itt vagy Pnadamama, kivancsian varok minden ezzel kapcsolatos infot:)! Boldog nevnapot a kis Marknak:)!!
295. pandamama3 (válaszként erre: 293. - Cirbolya2)
2010. ápr. 25. 14:04

Ha magyar szulok gyermekekent szuletik (tehat egyikotok sem angol allampolgar),akkor magyar allampolgar lesz a gyermek.

De en is most akarok utanajarni,hogyan lehet kerelmezni a kettos allampolgarsagot, hallottam valami olyasmit,hogy 2 ev itt eles utan kezdemenyezheto.. Szoval ha vmi konkretat megtudok,akkor felirom ide.

2010. ápr. 25. 14:02

Jotanacs: mar most kezdjetek el regisztralni mindenfele baby-oldalon: pl Bounty,Cow and Gate,Pampers..stb. Egy csomo kupont,ajandekcsomagot kaphattok toluk a regisztracioert,es kesobb a tagsagert.

En eddig minden zacsko pelenkat akcios kuponnal vettem,annyit kuldenek folyamatosan (pl. 1font kedvezmeny barmely Pampers pelusbol kupon/ vagy 2font kedvezmeny a Tescoban vasarolt Huggies 2-es meretu pelusbol kupon... stb.)

2010. ápr. 25. 14:01

Sziasztok Lanyok! Udv minden kedves regi es uj tagnak, nagyon orulok, hogy egyre tobben vagyunk, es szaporodnak az uzenetek! Judy86 mi majdnem egy idosok vagyunk, en most pentreken kezdtem a 21.hetet, par nap elteres van kozottunk, a due date varhatoan szeptember 9.-e:)! Nekunk kislanyunk lesz, epp most penteken voltunk a 2.uktrahangon... Te is erzed mar a babat mocorogni?>? Nekem egyre intezivebbek, nem is tudom mikor pihen a mi kisbabank, allandoan mocorog, mar a parom is erezte a kezevel a hasamon at, biztos szep eros baba lesz...

Lanyok kerdes aki mar szult lehet tud nekunk segiteni....ha itt szuletik a baba magyar szuloktol, akkor milyen allampolgarsagor fog kapni?? Egyertelmu hogy m,agyart, vagy van valasztasi lehetoseg is...hogy mukodik ez tulajdonkeppen, mert en a neten erre vonatkozoan sehol nem talaltam semmilyen informaciot...

Hat most egyenlore ennyi..

Ante ne szomorkodj, nezd a dolgok pozitiv oldalat, lesz egy kisbabad, az elet legszebb csodajaban van reszed!!!! Elvezd minden pillanatat, en is azt teszem:)!

Puszi Lanyok, irjatok jo sokat, hogy legyen mit olvasnom:)!!

2010. ápr. 25. 13:59
A magyarorszagi anyakonyveztetesrol elmondom majd a tapasztalataimat, majus 13ra kaptunk idopontot, megyunk a londoni nagykovetsegre.
2010. ápr. 25. 13:58

Kiddy,nekem nagyon hasonloan zajlott a szulesem, de sajnos a vegen nem volt ilyen szerencsem: 53 ora vajudas utan csaszaroztak, mert nem nyomhattam ki a tobb,mint 4kilos babymet a kb 8 centire tagult mehszajamon... :(

pedig mar tolofajasaim voltak!

290. pandamama3 (válaszként erre: 265. - Macskabagoly2)
2010. ápr. 25. 13:56

Macskabagoly,koszonom,jol esik,hogy az irasaim alapjan kitunik,hogy jo anya vagyok... :) Ugy erzem,valoban jo anya vagyok, es ti is igy fogjatok erezni magatokrol,lanyok,higgyetek el! Minden remekul megy majd nektek is! (persze lesznek nehezsegek, de tul kell jutni rajtuk...)


Macskabagoly, otthon is biologuskent dolgoztok?

Sajnalom az alterhesseget :( Most nagyon boldog lehetsz,hogy egy igazi kis elet novekszik benned <3

Szerintem maradj a forumon mindenkepp, kivancsi leszek az otthoni tapasztalataidra a terhesgondozas kapcsan peldaul.

2010. ápr. 25. 13:52

Cirbolya,gratula a kislanyhoz!! <3


Huh,lanyok,nehanyan hamarosan szultok!! aah

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook