Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 25. 13:51

Sziasztok!

Ma van a kis Mark-babam nevnapja :)


Udv Ante es Kiddy es Judy86! Orulok,hogy gyarapszunk ,es hogy alig gyoztem visszaolvasni a forumot,mert beindultatok! :)


Ante,neked meg mi bajod van?! Ha mar azt nyilatkoztad,hanysz attol,ami itt van Angliaban,kifejthetned,miert is kell itt lenned...

287. Anyapocak (válaszként erre: 285. - Kiddy)
2010. ápr. 25. 13:11

Hahoo, lanyok olvaslak Titeket. Nagyon orulk h ilyen szep szamba gyultunk ossze. Udvozollek Judy koztunk. Majd meg irok, csak most dolgozok!

Mindenkinek szep napot

286. Judy86
2010. ápr. 25. 10:26

Sziasztok!

Én is csatlakoznék, holnap kezdem a 21.hetet és tökösünk lesz, igaz Mi Észak Írben vagyunk de olyan oldalt nem találtam...remélem nem gond, hogy csatlakozunk.

Még visszaolvasok!

285. kiddy (válaszként erre: 282. - Anyapocak)
2010. ápr. 25. 09:53

Szia Anyapocak!


A tortenetet leirtam,igen igaz hogy egy berendezett szobaban szulsz,ahol sajat furdoszobad van,van benne kanape.van lehetoseged netezni,tevezni meg telefonalni,de persze ezt mar penzert.de miutan megszultel par ora mulva levisznek egy olyan szobaban ahol mar 4en vannak es ha nincs semmi komplikacio akkor masnap mehetsz is haza.en megszultem csutortok este 21:24kor es masnap delutan 4kor mar jottem is haza.szerencsere nem sargult be meg semmi se:)

Kicsifiam szuletett,Roland.3,73kg.sajnos itt szulesnel nem merik le a hosszat:(,egy honapos korban nezik meg eloszor.nekunk ezen a heten neztek es mar 4,67kg es 55cm.no mint a gomba:)

az anyakonyvezetes sokkal egyszerubb mint otthon,nem bonyolitjak tul.bekell menni a regisztracios irodaba,ahol megkerdeztek anyuka-apuka nevet,adatait,munkahelyet es mar kesz is lett.kb 10 perc volt.

2007.novembere ota elek angliaban.egy gyarban dolgozok a 3.naptol kezdve.ugy nez ki itt is maradunk,nem nagyon tervezzuk a hazamenetelt,mert sajnos otthon semmi lehetoseg:(

284. kiddy
2010. ápr. 25. 09:44

Jo reggelt!Szivesen elmeselem.Hajnal fel3kor kezdett szivarogni a magzatvizem,nagyon megremultem hogy mi fog tortenni ezutan.szerencsemre pont itt volt anyukam,mert mar lazasan vartuk a babat,ugyanis kesett 5napot,anyukamek meg csak 10 napra tudtak jonni.gyorsan osszeszedtem magam,bementunk a korhazba ahonnan hazakuldtek mivel fajasaim meg nem voltak esazt mondtak hogy ha lesznek fajasaim akkor menjek vissza.na akkor irany haza.kb 1-2 ora mulva elkezdodtek a fajasok.visszamentunk de megint hazaakartak kuldeni hogy ezek a fajasok meg nem olyan erosek mint kellennek,de mondtam hogy en onnan mar sehova nem megyek.azt mondtak rendben,kapok egy levendulas aroma furdot ami eloidezi a meg erosebb fajasokat.ultem benne kb 30 percet,mert a vegere mar ki is hult es kenyelmetlen is volt abban turni a fajasokat.na a varva vart fajasok jottek es egyre csak erosodtek,probaltam megtalalni azt a poziciot amiben nem faj annyira(itt godnolok a labdan ulesre,korkoros mozdulatok a derekammal,masszazs)de rakellett jonnom hogy nem igazan segit semmi.aztan lefekdutem az agyra,kaptam gazt,ami az elso szivasnal segitett aztan semmi csak szivtam,mert ott volt:)delben megneztek hany cmre vagyok kitagulva,3cmre voltam es mondtak hogy 10cm szukseges a szuleshez.na akkor ketsegbeestem mert mar akkor nagyon fajt.de az epidularis erzestelenitestol nagyon feltem,ezert azt mondtam vegig csinalom nelkule.bent volt velem a parom es a noverem,akik nagyon nagy segitseg voltak.aztan eljott a 4ora amikor ujra megneztek hogy hany cm a tagulasom es csak 4cm volt.4ora alatt tagultam 1 cm-t.na akkor jott el a pillanat amikor konyorogtem az erzestelenitesert mert azt mondtak hogy anelkul nem fogom tudni vegig csinalni mar akkor olyan fajasaim voltak...megkaptam es mintha elvagtak volna a fajdalmat,semmit nem ereztem,csak ajanlani tudom.legkozelebb 8korul neztek meg,es akkor mar kivoltam tagulva 10cmre,mert kaptam az erzestelenito melle tagitot is.kb 20:50kor kezdtem erezni hogy nyomnom kell,jott a vedono es mondta hogy akkor nyomjunk.21:24kor megszuletett a picibabam,kisfiu.3,73kg.a neve Roland az apukaja utan.miutan ramtettek minden fajdalmamat elfelejtettem.csodalatos erzes volt.a noverkekkel maximalisan megvoltam elegedve,nagyon aranyosak es segitokeszek voltak.nem banta meg hogy itt szultem.

Macskabagoly,ha csuklik a pocakodban a baba azt onnan tudod hogy egy bizonyos helyen kb 2masodpercenkent utemesen azt erzed mintha luktetne.akkor csuklik a baba.nekem is nagyon sokat csuklott a pocimban,bar engem mar olyan 10perc utan kicsit idegesitett:)

Enis olvastam arrol hogy nem lehet a haton fekudni,en fekudtem bar nem sokaig mert mar nem is volt kenyelmes a vege fele,inkabb az oldalamon alukaltam mindig.

Furodtem meleg vizben is,de azt azert nem szerettem mert utana egy csoda volt a kadbol kimasznom:Dezert maradtam a zuhanyzasnal,az egyszerubb:)

2010. ápr. 25. 00:26

sziasztok!

Én is csatlakozom a gratulálókhoz, Cirbolya!:) szép nevet választottatok. hozzánk egy hét múlva pont jönnek látogatóba ismerősök, az egyik kislányuk Dorka :) én már elég nehezen várom a következő uh-t, még majdnem 4 hét, de olyan lassan telik az idő (máskor meg persze túl gyorsan). addig minden nap százszor megnézem a pocakom, hogy nő-e meg hogy vajon ez-e a normális méret.. már van egy pici :) persze a mocorgásokra is figyelek, hátha... de az megnyugtató, hogy még bőven ráér, ahogy Anyapocak is írta h neki mikor volt.. mondjuk néha voltak már gyanús jelek, de szerintem nem "igaziak" még.

A hámlás rossz lehet, de szerintem a szülés után helyreáll majd minden megint, úgy tudom, ez is lehet a terhesség egyik velejárója, addig próbáld meg kibírni! nem hiszem, hogy lehet vele valamit csinálni a kenésen kívül...

Cicu, azt honnan lehet tudni, hogy csuklik a kisbabád? azt, hogy szereti az édeset, gondolom onnan, hogy utána ficánkol, de a csuklásnál mit érzel? :) és pihenj nagyon sokat, a gombócgyártás nem épp a legpihentetőbb.. milyet szoktál, szilvást? nyami :) bár ott szilva lehet, h nincs...

Lehet, hogy amatőr kérdés, de szerintetek mennyire árthat a jó meleg vízben való fürdés? azt tudom, hogy túl forróban nem szabad, de a kb 37 fokos meg 5 perc alatt kihűl.. csak lázmérőm van, azzal nem tudom, meg lehet-e mérni a vizet.. vagy ez azért nem ilyen szigorú? anyósom védőnő, és csak azt mondta, forróban ne fürödjek. de ez olyan relatív...

és még egy dolog, amin sokat gondolkodom, hogy azt is mondják, a 16.(?) héttől ne feküdj sokat háton, ne aludj úgy, mert valami vénát elnyomhat.. ez mit jelent, fél órát sem szabad úgy lenni vajon? meg hát azt nehéz ellenőrizni, hogy álmomban hogy fekszem, csak ha nagyon éberen alszok..

üdv köztünk, kiddy! én is kíváncsi vagyok a történetedre, ha van kedved..

282. Anyapocak (válaszként erre: 281. - Kiddy)
2010. ápr. 24. 22:43

Szia kiddy!


Udvozlunk koztunk, ha gondoldod es van kedved ird le a tapasztalatodat en peldaul nagyon kivancsi lennek a Te szules tortenetedre. Tenyleg egyedul vagy e korhazi szobaba vagy tobbed magaddal. En peldaul kadban, vizben szeretnek szulni. Kisfiad vagy kislanyod van. Hogy ment az anyakonyvezes, mit csinaltal Angliaba, miota vagy itt.....:-)


Hm azt hiszem most "csak" ennyi kerdes jutott eszembe....:-)

Szep estet mindenkinek...

281. kiddy
2010. ápr. 24. 11:29
Sziasztok!Enis angliaban elek,pontosabban Hull cityben.Marcius 18.an szultem meg az elso picibabamat itt.csak jot tudok mondani.ha van kerdes szivesen valaszolok.
2010. ápr. 24. 01:44

Sziasztok Lanyok!

Tok jo h megint egy kicsit felporgott a forum. Huh Cirbolya, annyira atjon az interneten mennyire boldog vagy. Most ez tok kozhelyes de igy van, szinte latlak repkedni. A cicut is latom repkedni de O most "alacsonyan" szall. :-)

En is eleg "keson" ereztem h mocorog a pocaklakonk, a 20 hetes uh utan mentunk haza es a szuleim inkabb hallgattak a pocakomat mint hogy erezzek h hogy rugdos a baba. Nagyon elvetve voltak a rugasok. Hogy oszinte legyek en pont ma vagyok 26 hetes, es most egy jo 2 hete erzem annyira, hogy rug. Elotte is ereztem de most intenzivebbek. Megrendeltuk tegnap a baba agyat is. Micimackos, baldahinos. A ferjem "nagy kivansaga" volt a baldahin, meg tegnap vettunk egy micimackos bordurt a falra, mert h egyszinu a kicsi szobaja, meg a Hugom festett 2 eve Micimackot, Malackat, Csacsit. Eleg nagy kep es nagyon allatul nez ki majd megprobalom feltenni az internetre.

Az en borom csak hamlik. Lanyok teljesen tanacstalan vagyok: iszok, kenem magam testapoloval, utana meg BIo-Olajjal meg testvajjal, szoval 3 reteg krem van rajtam es hamlik a borom, de nem kicsit nagyon.

Most megyek szerintem, mindenkinek jo ejt.

2010. ápr. 23. 22:30

Ja... ha fiu lett volna Bence lett volna:)! De Dorkank van!!

Jo ejt!

2010. ápr. 23. 22:29

Jo estet mindenkinek:)!! Koszonom a gratulaciokat, meg mindig rozsaszin kodben vagyok am...semmire sem tudok gondolni, es mindent elfelejtek ami barmi egyebbel kapcsolatos...hihetetlen erzes!

Cicu mi nem koltozunk, de azert vigyazunk magunkra, mi tavaly januarban pakoltunk, azota is jol vagyunk szerencsere hazugyileg:)! Orulok, hogy Veletek is minden rendben, akkor hamarosan mar asszony is leszel:)! Nagyon szep helyen lesz am az eskuvotok!!! Tiszta idilli, mint maga a paradicsom:)!

Anyapocak igen mar gondolkodtunk a neveken, a fiu mar reg eldolt, a lany csak tegnap veglegesedett (mintha ereztuk volna tudat alatt...) Dorka Krisztina lesz. Parom szerette volna a nevemet adni neki, de en nem akartam (1Kriszti eleg a csaladban..) igy ez lett a kompromisszum. En Kis Draga Dorkam!!!

Kepzeljetek Lanyok, tegnap eloszor Sanyi is erezte Dorkat ficankolni, este fel 11kor olyan nagyokat rugdosott, hogy egyertelmuen lehetett erezni mar kivulrol is!

Most egyenlore ennyi, megyek pihenni, mert ez a sok izgalom elfarasztott, mindenkinek kellemes hetveget es jo babazast kivanunk!

277. Cicu 86
2010. ápr. 23. 21:51

Sziasztok!

Ne harizzatok,hogy én is csak most írok.Mindig van valami,és nekünk ügye otthon nincs net csak az irodában.Ugyhogy ide kell jönöm netezni.

Itt nállunk minden okés,csak nagy a hőség,és nincs esső semmi.Bezzeg szunyog az van.

Huu már azt sem tudom mit irjak.

A papyrjaink intézödnek,aztán gyorsan megesküdünk.Még nem voltam házas,és a párom sem.Idöm sem lett volna rá,mivel ügye 16 éves korom óta vagyunk együtt.Hatalmas a pocakom.

169magas vagyok.57kg al indultam,és most 65vagyok.8 kilót híztam.Szerintem nemsok,de azért én látom ám magamon.A kislányom igazi örökmozgó.Már nem mozog annyit éjjel mint rég.Van,hogy csak pisilni kelek fel.Sokat csuklik.Nagyon erös.Néha nagyon kellemetlen rúgásai,mozgásai vannak.Imádja az édességet.

Már nagyon várom,hogy kibujjon.A héten betöltöttem a 30.hetemet.Már kicsit izgulok.Föleg,hogy ne elöbb bújon ki,mert nemlesznek kész az új papírok.Nem mi halasztottuk az uccso idöre,hanem 2hete nyilt az új kórház,és most adták ki mik kellenek az ott szüléshez.Jófejek.

Lassan nekünk is megvan minden.Babarucival vagyok ki,mert kis méretet alig kapni itt.Csak 2hónapostól vannak inkább.Azt meg hova adjam rá.Meglestem olyan nagy.Édesanyám már tuti nemtud jönni,igy egyedül,illetve a párommal leszek szülés után.De Ő sem tud sokat itthon maradni,mert kell a pénz.Kicsit kifogtak rajtunk a papírok.

Ugynézki viszont addigra lesz net otthon.Ha valami gond van,pánikolok írok nektek!!!

Macskabagoly2.Isten hozott köztünk!Kellemes babavárást kívánok!

Anyapocak a derekam nekem is leakar szakadni.Ráadásul nekem van egy duzzanat a gerincemen,mit nem tudnak leszedni.Gyermekoromba alakult ki,hirtelen növéstől.Néha meg sem tudok mozdulni.Apa mindig kötelezö sziesztákat ír ki.A cickóm nekem nem nő.:( Viszont minden nap folyik előtejci belőle.Egyik éjjel arra keltem,hogy minden olya.(Mivel én csak bugyiba aludok.Nem birok másba,meg meleg van.)

Mindenképp potóld a vizet,nagyon fontos.Nagyon vigyázz magatokra!

Cirbolya!Nagyon vigyázz a nagy költözködésbe magadra.Meg ne eröltesd magad!Örülök,hogy te is jólvagy.

Nagyon nagyon gratulálok a Kislánykádhoz!Mi lesz a neve?Jaaaj de jó.Nekem is puncisom lesz.Persze annak is,hogy minden rendben odabent!


Pandamama neked,hogy telt a hét.Minden rendben.Nagyon köszönöm a tanácsaid.Majd az elsö hetekben mikor nehéz lesz,gondolok rád.Nagyon sokat tanultam ám tölled.Nagyon köszönöm!!

Mindent megteszek,hogy jó édesanyja legyek!Nem fogom hagyni sírni,és jobban szeretem mint bárkit a világon.Nagyon nagyon várom!


Mi hétvégére pihit tervezünk.Szerintem mindkét nap a parton leszünk.Mivel már 30fokok vannak a víz isteni.

Jaaj az én picurkám megin csuklik.Remélem természetes,hogy sokat csuklik.

Most megyek,mert egész nap gombócot gyártottam,és fáradt vagyok.

Szép napot kismamik!

276. Anyapocak (válaszként erre: 275. - Cirbolya2)
2010. ápr. 23. 21:30

Gratulalok cirbolya! Nagyon orulok, hogy minden rendben ment. Elvezd most egy kicsit akkor h mar tudod a pocaklako nemet es kezdhettek gondolkodni a neven...vagy mar van valami otletetek?


Jo hetveget

2010. ápr. 23. 18:07

Sziasztok Lanyok!! Megvolt az ultrahang, legalabb olyan jo erzes volt mint az elso, megint egy nagyon kedves szonografus holgyhoz volt szerencsenk, turelmes volt, mindent folyamatosan mondott mit lat, minek milyen erteknek kell lennie es mennyi a mienk... minden a legnagyobb rendben van, ugy fejlodik a bebink ahogy kell:)!! Mar elvileg nem is lesz tobb ultrahang, jo egeszseget kivantak nekunk, teljesen mas dimenzioban lebegunk most azt hiszem a meghatottsagtol:)!!

Es az is kiderult, hogy ki koltozott a pocimba:).... egy PICI KISLANY!!!

Jaj lanyok nem tudom szavakba onteni, hogy milyen boldog vagyok, a parommal igazan szohoz sem jutottunk... Oromomben ettem egy csomo jegkremet most itthon, rumost mazsolasat, merthogy inni azt nem lehet:)!!

Jok legyetek, majd meg kesobb jelentkezem!

274. Anyapocak (válaszként erre: 273. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 22. 23:26

Kedves Ante@!


Megértelek, pontosabban nem nagyon,mert itt szerintem az összes kismama "küzd" valamilyen formában. Mindannyian azt csináljuk és sajnos ebbe a fos világba ha nem vagy egy csöppet optimista akkor meg vagy lőve. Aki nálam jobban utálja az angolokat...nem túl sok van. vedéglátósként (recepciósként) dolgozunk a férjemmel, van belőle részünk bőven. Vagy amikor elvisszük a kocsinkat zöld kártyára és az angol nő megkérdezi h tudok e angolul olvasni???? Szóval sajnos el kell fogadnod, hogy vagy megszoksz vagy megszöksz. Nekünk ez a "szar" ország biztosítja, hogy szépen éljünk a férjemmel és persze keretek között de megengedhetünk magunkat dolgokat amiket otthon nem. Ha visszaolvastál a fórumon egy kicsit akkor én már írtam h iszonyat honvágyas voltam, vagyok és épp ma bszéltük a férjemmel h milyen jó lenne már egy jó kis, klassz nyár a Balatonon, amibe már évek óta nemvolt részünk. Szerintem azért mindenki kíváncsi lenne a Te történetedre, itt azért vagyunk "egymásnak" hogy mindenki lelket öntsön a másikba, segítsük egymást itt a világ vége mögött és igenis tartsanak össze a magyar kismamák!! Remélem a többi kismama is osztja a véleményemet és azért hátha leírnád nekünk h miért gondolod így!!

Neked is szép estét!

273. a1baa7edcc (válaszként erre: 271. - Anyapocak)
2010. ápr. 22. 22:07

Kedves Anyapocak,


Csupan leirtam, mit gondolok errol az orszagrol, bar orommel olvasom, sokan optimistak.

Bemutatkozasnak nem is tudom, mit irhatnek..., hagyom is.


szep estet.

272. Anyapocak (válaszként erre: 269. - Cirbolya2)
2010. ápr. 22. 21:32

Kedves Cirbolya!


Látom Ti si megvagytok. Igen most "ivókúrán" vagyok, de sajnos teljesen használhatatlan vagyok mert úton útfélen pisilnem kell. :-) A férjem nyúz h június első hetétől hagyjam a melót. Megyünk május 21-én a babashowra. És szerintem akkor úgy lesz, hogzy van még 2 hét szabim azt kiveszem június első kéthetébe, visszamegyek 2 hétre dolgozni és akkor utána finitó. Hát ez a terv aztán nehogy az én picurom másképp gondolja vagy túl kíváncs legyen és kiakarjon jönni. Fáradékony vagyok, de remélem h most ez az víz ivászat meg a jó idő jót tesz. Írj holnap h mi volt az uh-on.


Puszka

271. Anyapocak (válaszként erre: 270. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 22. 21:27

Kedves Ante@!

Üdvözlünk közöttünk, nem tudok h Te "régi" darab avgy e fórumon mert lusta voltam visszamenni a fórum kezdetéig. Lehet h a bemutatkozásod egy kicsit jobban is sikerülhetett volna. Nekem sem az "álmaim" országa, de úgy gondolom mindenkinek meg van a választási lehetősége. Ha Te nem itt szeretnél szülni minden jogod meg van ahhoz h ne tedd. Remélem azért jól telik a terhességed és ha gondolod egy kicsit kifejthetnéd jobban az álláspontod.....

Üdv neked és szép napot

2010. ápr. 22. 20:32

Nekem is bebim lesz, de en hanyok ettol az egesztol, ami itt van, ebben az orszagban.

Remenykedek, hogy nem kell itt szulnom.

2010. ápr. 22. 20:26

Sziasztok Kismamak es Anyukak! Orulok, hogy mindenki jol van, mi is jol vagyunk, nekunk holnap lesz a nagy nap.... vegre megtudjuk ki lakik bennem:)!! Mar nagyon izgatott vagyok, kb 3 hete visszafele szamolom a napokat...majd elmeselem milyen volt!

Udv kozottunk Macskabagoly, kellemes babavarast Nektek is, orulok, hogy vegre nem en vagyok a legfiatalabb kismama a 20hetemmel:)!

Majusibigar... mi is Cambridge-ben lakunk, van az iwiw-en egy forum Cambridge-ben kisbabaval cimen, ott irt valaki aki mostanaban koltozik Londonbol.. Ti vagytok azok?? En nem is gondoltam hogy itt ilyen sokan vagyunk-leszunk bebikkel, nagyon orulok neki, remelem lesz kikkel tologatni a babakocsit:)!!!

Anyapocak kitartas, mar nem sok van hatra, hamarosan erkezik a te kisfiad is, meddig fogsz dolgozni, hogyan tervezed? Szerintem probalj meg inni, en sem ittam eleget, lett is olyan migren szeru fejgorcsom tole..meg plusz a hormonok is gondolom, en azota mindennap megiszok egy 2literes asvanyvizet, mar ugyan javul a helyzet, de meg mindig vissza-visszater az a franya fejfajas.. a baba es a szervezetunk is igenyli a vizet.

Pandamama: jo hogy mar jobban vagy, en minden informaciot raktarozk magamban, en ilyen dolgokrol meg soha nem hallottam elotte, szoval eleg hianyosak az ismereteim, mar sokat tanultam toled igy is:) remeljuk mostmar nem lesz tobb rossz!

Mindenkinek kellemes estet es szep hetveget kivanok igy elore is, majd beszamolok a nagy eredmenyrol holnap!!

Mi most megyunk vacsizni, ra vagyok kattanva a zoldsegekre, ma gorogsalatat keszitettem hatalmas mennyisegben!!

2010. ápr. 22. 17:54

Sziasztok Lányok!

Látom itt van mindenki. Tök jó!!

Köszöntünk vissza Pandamama, nagyn örülök h "visszajöttél". És persze az új "családtagunkat is:macskabagoly. :-)

Én jól vagyok, pont ma vagyok 26 hetes. Múlt héten voltam vérvételen és alacsony a vasam, kaptam vastablettát. Ennek köszönhetően iszonyatosan fáradékony vagyok meg hát 155 cm vagyok, eltudtok képzelni. Olyan vagyok már most mint egy kis hordó. Kiszárdtam teljesen, belőlem kijön minden víz, nem vizesedek, megörjít a pisilés, meló alatt meg nem merek inni, mert sajna nem nagyon tudom elhagyni a rcepciót h kirohangáljak pisilni negyed óránként. Ebből kifolyólag teljesen kiszáradtam és elkezdett viszketni az egész testem, és még jobban repedni a pocakom meg a cicim. Múlt héten voltam melltartót venni, és már most 2 melltartó méretet nőttek az én drágáim. :-)

A kisfiam nagyon jól viselkedik, délutánonként indul be, de akkor mindig rá szólok h ne felejtsen el engem is meghívni ha úgy gondolja bulit rendez a pocakomba. Tudok rendesen aludni is, velem fekszik, velem kel, de ez lehet h azért van mert vastag a hasfalam és megmondom őszintén h nagyon ritka amikor annyira rugdos h "fáj" vagy kellemetlen. Derekam meg a csípőm készen van, kb 8 kg tartok ami elég gáz. Ennek a pici testnek ez a súlyfelesleg nem nagyon tetszik. Próbálok most még jobban odafigyelni h mit eszek, meg sétálni a férjemmel, de sajna e mellett az életvitel mellett nehéz (délután 3-11 ig dolgozunk). Szóval most jól kipanaszkodtam magam. Lehet h könnyebb lett volna ha előbb vállalunk babát mert most már még önzőbb vagyok, nehezen fogadom el ahogy változik a testem.

Baba kocsinkat megvettük, meg ma elmentünk vettünk Micimacis bordűrt a gyerekszobába azt fogjuk mindjárt feltenni.

Cicu: nektek nagyon szorítok, ne aggódj, minden rendben lesz.

Mindenki vigyázzon magára, majusibogar is...huh neked már akkor nincs sok vissza. Elméletileg bármikor jöhet a baba, nem igaz?

Szép napot, Angliába ma nagyon szép idő volt mindenki használja ki.


Puszka

2010. ápr. 22. 14:18

Sziasztok!

Bocsi, hogy sokáig nem jelentkeztem, de költözünk Londonból Cambridge-be. Össze kellett csomagolnunk, lakást keresni Cambridge-ben, stbstbstb....... Úgy volt, hogy kedden beköltözünk az új albérletbe, de sajnos nem tudtunk, így csak jövő héten költözünk. A londoni lakásból meg ugye kiköltöztünk, így most egy köztes városban vagyunk, a férjem unokatestvérénél. Se időm, se internetem nem volt, sajnos.

Macskabagoly, üdv köztünk!

Pandamama: sajnálom a mellgyulladást, biztos nagyon brutál volt. De a lényeg, hogy már jobban vagy és hogy a kisfiad is jóllakott és boldog :)

Mi tegnap voltunk az új midwife-nál, jövő héten megy ki hozzánk az új alkásba, ott lesz a következő találkozónk. Még nem igazán leszünk berendezkedve, de sebaj. A lényeg, hogy minden rendben van, a kisfiam szépen szülőpozícióban fekszik :) Én már a 35. hetemet taposom, már majdnem minden megvan, már csak 1-2 apróság hiányzik, na meg ugye ki kell mosni mindent. Már akkora a pocakom, mint egy ház! :D Nem tudom, hova fog még nőni.. :)

Most mennem kell, szép napot mindenkinek!

2010. ápr. 22. 13:10
Bocs, lehet, hogy felreertheto volt, nem ugy ertettem, hogy itt nem lehet az embernek igazi baratja, persze hogy lehet, ujak is, csak nekunk ugy alakult, hogy talan jobban kotodunk a regiekhez, akik nagy resze otthon van (vagy mashol kulfoldon). De persze az ittenieknek is orulunk, aki lett.
265. macskabagoly2 (válaszként erre: 264. - Pandamama3)
2010. ápr. 21. 22:47

A párom kapott egy ajánlatot hogy jöjjön egy projekten dolgozni (először csak rövidebb időről volt szó, aztán 2 év lett), amúgy biológusok vagyunk mindketten, és én is beszállhattam, bár nem pont az a terület, amit korábban csináltam. És ez most letelt, és nem is nagyon keresgéltünk közben más lehetőség után annak ellenére, hogy otthon a kutatás helyzete milyen kilátástalan. De el tudtunk max. 2 év fizetés nélküli szabira jönni, és mindkettőnket visszavesz a korábbi munkahelyünk, ami azért tök jó. Hogy később mi lesz, meglátjuk, lehet, hogy váltunk majd. De nekem még van időm most ezen gondolkozni :) És hiába jobbak itt a fizuk, nem tudnánk itt hosszabb ideig élni, úgy éreztük mindketten már az elején, ahogy mások is mondták, mindig idegen maradsz, és ezt nehezen viseljük. Akkor is, ha vannak "barátaink", bár többnyire nem angolok persze. Fontos mindkettőnknek a család, meg az igazi barátok, és évi 2-3 találkozás nem pótolja. És mindig arra gondolok, hogy nem akkor szeretnék rádöbbenni, hogy milyen keveset voltunk együtt velük, ha már késő lesz. Szóval ezek miatt. Persze biztos fájni fog sok szempontból a hazatérés, de már eldöntöttük.


A mola a méhlepény szövetének kóros elváltozása, általában elburjánzás, különböző mértékben, és közben az embrió sem normális (bár rémlik valami, hogy ritkán ki lehet hordani így is a bébit), vagy nincs is... Na nekem ez volt - nem volt semmi, csak üres petezsák, viszont a hCG szint meg nagyon magas, pont a méhlepény burjánzása miatt, az termeli a hormont. Asszem legtöbbször vetélés is jár vele, de ennek nálam semmi jele nem volt. Lehet, hogy később lett volna. De kis %-ban a burjánzás súlyos is lehet. Nem tudják pontosan, mi okozza, valószínű defektes ivarsejtek, és állítólag elég gyakori. De azt mondták, utána simán lehet normális terhesség. De azért én aggódtam persze.. Van teljes és részleges mola. Hát kb. ennyit tudok róla.


Az eddigiek alapján látom, nagyon jó anya vagy, szerencsés a kis kópéd! És biztos hogy a többiek is azok lesznek! Remélem, én is az leszek, bár néha még alig hiszem el :)

264. pandamama3 (válaszként erre: 262. - Macskabagoly2)
2010. ápr. 21. 21:33

Szia,szuper!!! Csatlakozz,persze,termeszetesen. Orulunk neked! Es vegre valaki!!!!! :)

Miert mentek haza?

Es mi is az a mola terhesseg?

263. pandamama3 (válaszként erre: 261. - Cicu 86)
2010. ápr. 21. 21:31

Osszehazasodtatok mar? Csak a papirok kellenek rola? Vagy meg ossze is kell hazasodnotok?


En is nezegettem a kepeidet, huhh hat gyonyoru helyen fogtok gyermeket nevelni, szazadszor hangoztatom,hogy nagyon irigyellek!! :)

Es hihetetlen ,milyen szuper alakod van! Es terhesen is!!! az a plane!


Csak igy tovabb!

10 het az mar semmi,majd utolag meglatod. Es csodalatos lesz,amikor mar meglesz,es a tied, es gyonyoru es imadod, es ugy nezel ra,hogy o egy kis csoda... szoval nagyon jo lesz, DE keszulj fel arra,hogy az elso hetekben ISZONYATOSAN nehez lesz: gondoskodni rola,beosztani az idodet... rajossz,hogy semmi mast nem tudsz csinalni,csak babazni egesz nap, elkeseredsz,megijedsz..stb. De semmi vesz, nehany het es sokkal sokkal konnyebb lesz. Engem mindenki ezzel vigasztalt,es nem ures beszed volt,mert igaz: mar semmi gondom nincs a kis tunemenyes babammal, nagyon jo kisfiu. Es a tied is jo kislany lesz,hidd el, csak rajtad mulik!!

En azt tanacsolom,sose hagyd sirni,elkeseredni, de legy kovetkezetes vele mar az elejetol! Es kenyeztesd,foglalkozz vele nagyon sokat, beszelj hozza es enekelj,es mosolyogj ra,ahanyszor csak lehet.

Meghalalja nagyon hamar ezt a nagyfoku torodest.


Imadni fogod az anyasagot,latom rajtad. De nekem senki nem mondta,hogy milyen lesz az elso idoszak,hogy mennyire faraszto es kilatastalannak tuno lesz minden nap, hogy nem lesz idom olvasni,megnezni egy filmet,vagy befekudni egy orara a kadba...

De aztan ezeket a dolgokat szepen el is felejted.

Es akkor fogod a legjobban erezni magad,amikor a kisbabaddal vagy.

2010. ápr. 21. 21:26

sziasztok Lányok!

csak most bukkantam rá a fórumra és nagyon szimpik vagytok :) ha lehet még, akkor csatlakoznék. mi már csak 5 hétig vagyunk Angliában, 2 évig voltunk de május végén megyünk haza. én 32 leszek augusztusban, első bébi, és a 16. hétben vagyok, szóval Mo-i szülés lesz, ha minden jól megy. De én nem bánom, mert itt az rossz, hogy alig van valaki, akivel megoszthatom a dolgokat, hiányzik a család meg a barátaim.

Az angol kismamagondozás - mármint hogy alig foglalkoznak az emberrel - jó is lehet, ha nincs semmi gixer. de azért nekem megnyugtatóbb lett volna pl. egy egész korai ultrahang, mintegy megerősítésként. ugyanis én 2 éve otthon lehet, hogy megszívtam volna, ha ugyanígy van minden, mint itt. volt egy probléma (utólag kiderült, hogy mola terhesség), ami nem tudom, hogy hova fajult volna, ha csak jóval később derül ki. Tüneteim ugyanis nem voltak (akkor még legalábbis). És a doki azonnal küldött is "műszeres befejezésre". brrrr... de már rég túlvagyok rajta, csak azóta óvatosabb vagyok.

Már nem emlékszem, melyikőtök aggódott a rossz véreredményei miatt (sarlósejtes vérszegénység - gondolom, az derült ki, hogy hordozó, és a 0Rh- vércsoport), de ezek nem olyan vészes dolgok, ha érdekel valakit, részletesebben is írok róla, bár a neten is utána lehet nézni, mik ezek.

most hirtelen ennyi, jó olvasgatni titeket, kivel mi történik. Cicut persze én is irigylem egy picit, bár látszik, hogy ott is akadnak problémák... remélem, sikerül őket megoldani! sok egészséget mindenkinek!

261. Cicu 86
2010. ápr. 21. 20:03

Szijjja Pandamama

!Nah a sok bonyodalom a papirok miatt van.A doki aztmondta semmi nem kell.Erre közölték velünk,hogy a korházba nem is engednek be,még nincs meg egy újfajta Tb kartyam,meg házasségi papirok.Pffff.Most rohangálunk minden után.Nem kis lóvé.A szüleink is rohangálnak nekünk otthon.Sok papir kell az esküvöhöz,és persze minden hitelesen leforditva.Aztsem tudom kiadnak e nekik mindent,vagy az uccso pillanatban hiányozni fog egy papir.Már csak10 hét pontosan és szülök.

Kicsit most igy feszült minden.

Amugy jólvagyunk.Álmosan.A kislányom hajnali5 kor kel.Minden nap,pontosan.Meg meleg van.30fokok felett minden nap.Ki sem mozdulok,csak apával hétvégén.

Jaaj anyira várom már,hogy a picurkám kibujjon.Már nagyon törelmetlen vagyok.

Nagyon jók a képeid iwiw en.Megmutattam apának is.

Nagyon örülök,hogy megismertelek.

És nállad minen ok?

Most mennem kell.Puszi!


HAHOOOOO HOL VAGYTOK CSAJOK???

260. pandamama3 (válaszként erre: 259. - Cicu 86)
2010. ápr. 21. 08:54

Oksi, akkor majd nezem,hogy irtal-e, es meselj,mizu!

Szep napot itt Angliaban ,lanyok!! Ha lesz idotok,irjatok.

259. Cicu 86
2010. ápr. 21. 03:12
Szia!Megjeloltelek.Nemes Annamaria a nevem.Most nemtudok irni,de holnap irok am!Pusz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook