Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 30. 12:50

Haho Lanyok!

hozzank ismerosok jonnek a hetvegere Reading-bol (magyarok), 2, mar nem olyan kicsi gyerekkel (sulisok mar), es mivel pici a lakasunk, erdekes lesz :) remelem, az ido kegyes lesz es nem fog egesz napokat esni, es el tudunk menni kirandulni. ugyhogy ma meg var a fozes-takaritas (mindjart kezdem is) :)

Az autos kiutazas ismeros, es tenyleg sok elonye van a szules kornyeken is, amiket irtatok. mi is azzal jottunk ki anno otthonrol, es azzal is megyunk haza, ugye eleg sok lesz a cuccunk igy komplett koltozesnel :) bar mi megalltunk mindig aludni 1x (most en 2x szeretnek, legalabb megnezni meg valamit utkozben). Igaz, London 2 - 3 oraval kozelebb van a kontinenshez, mint mi, de akkor is baromi faraszto lehet egyben levezetni, kiveve talan ha cserelodnek a vezetok. bar aludni akkor sem nagyon tud senki...

Lanyok, az normalis, hogy egyik nap sokkal nagyobbnak erzem a hasam, mint a masikon? tegnap ugy tunt, mintha mar jobban beindult volna, ma meg megint olyan mint 3 hettel korabban volt..:(( most vagyok kb a 17. het kozepen-vegen...

remelem en is, mindenki jol van, es jo hosszu hetveget mindenkinek!

2010. ápr. 30. 12:49
Szerencsere nem hasfajos, de eleinte az volt,azt hiszem... bar a mai napig nem tudjuk,hogy a hasa fajt,vagy azert sirt,mert nem lakott jol.
346. kiddy
2010. ápr. 30. 12:47

Pandamama!


Akkor mi pont felidosek vagyunk mint ti:)tegnap volt 6 hetes:)

A kicsi Mark hasfajos??Sajnos mi elegge:(probaltam ra sok mindent de semmi sem 100%os.az esti alvassal hogy alltok??majd meselj,szep napot

2010. ápr. 30. 12:26
Viszont Anyapocak,arra nem gondoltal,hogy ha akkor indulnak otthonrol kocsival,mikor megindul a szules,akkor tiszta idegben lesznek egesz uton, es azert ugy levezetni a 24orat...hat felelmetes.
2010. ápr. 30. 12:25

De annak orulok,hogy a szulesnel itt voltak, es hogy a korhazba bejartak hozzam.MInden delutan ott toltottek,beszelgettunk,babaztak,es ott mondtak el a tanacsokat,amik eszukbe jutottak,ott tettem fel a kerdeseimet... SZoval sokat segitett a hangulatomon,hogy ott voltak velem.

Persze a parom is bejart veluk, de ha csak o jott volna, lehet,hogy nem lett volna ugyanolyan megnyugtato.

Ne ertsetek felre,ez most rosszul hangzott, nehez ezt megmagyarazni...

Peldaul elso nap,mikor furodhettem, jottek ,es anyu elkisert a furdobe,segitett,megnezte a sebet/mert en ugye nem lattam.. stb. Szoval azt hiszem,ez jobb volt igy anyuval,es nem kellett a szerelmemet terhelnem vele..

2010. ápr. 30. 12:22

Sziasztok!! Mit csinaltok hetvegen ,csajok?


Kiddy,az en kisbabam tegnap volt 12 hetes, februar 4-en szuletett, szoval jovo heten,majus 4-en tolti be a 3honapos kort :)

Imadom,meg lehet zabalni!!!! :) <3


Anyapocak,nagyon jo otletnek tartom,amit irtal a csaladod kiutazasarol. Harman jonnek,szoval a hugod is? az tok jo! Irigyellek! Es a parod csaladja nem jon?


Nalam 3hetig volt itt anyu + anyospajti, na de mire megszultem,mar csak par napjuk maradt itt,es mivel a csaszar miatt 4 napot toltottem a korhazban,csak egy fel napot voltunk itthon egyutt,masnap mar indultak haza :( (mert ugyebar kis Markom majdnem 2hetet rahuzott a pocakban) :)

342. Anyapocak (válaszként erre: 341. - Kiddy)
2010. ápr. 30. 11:48

Szia Kiddy!


Köszi a jó tanácsot, első baba. Mondjuk nekem annyi "szerencsém" lesz, hogy mondtam az anyuéknak h kocsval jöjjenek több okból is. Az egyik h nem áll a pénzük fél évig a repülőjegybe a másik pedig pont az amit írtál, hgy jönnek megveszik a visszafele jegyet és a kis pocaklakó meg később jön. SZóval úgy tervezem (mivel 3-an jönnének) tudnak cucokat i kihozni,nem száolgatni a bőröndöt h 20 kg vagy a wizzair-nél már csak 15 kg stb. Szóval risztanám őket, ha megyünk szülni, ők meg elindulnak otthonról. 24 óra alatt itt vannak, az nem baj ha lekésik a szülést a férjem velem lesz, csak akkor utána maradjanak.

Más: ezek az időjósok nem nagyon jók előreljelzésbe. Mára is esőt ígértek és hál' istennek süt a nap és szabadnapunk van, együtt!!! Szóva megyünk sétlni. Mindenki jól van??? Cicu nagyon eltűnt! Reméljük minden rendben van vele!

Mindenkinek jó hétvégét, majd még próbálok írni.

341. kiddy
2010. ápr. 30. 09:57

Jo reggelt!


Anyapocak,teljesen normalis ez a panik,enis sokat gondolkodtam ezen.de majd jon az anyai oszton,es mindent tudni fogsz.

Nekem sincs segitsegem,raadasul hogy kesett a baba anyukamek csak 3 napot tudtak mar velunk lenni:(

oszinte leszek,nem konnyu egyedul(nem tudom,neked ez az elso baba???),nagyon sokat sirtam az elso par hetben,de mostanra mar kezdunk beallni es tudom mi miutan fog kovetkezni.de az eleje nehez(minden kezdet nehez:)).amikor anyudek kint lesznek pihenj amennyit csak tudsz,mert nekem azert is volt nehez mert aludni sem tudtam normalisan,nem volt kinek oda adni par oracskara:(

kitartast neked,puszi mindenkinek

2010. ápr. 29. 22:47

Sziasztok Lányok!

Ma voltam a midwife-nál. Megmérte a pocakomat. Minden ok, legközelebb majd csak 1 hónap múlva kell mennem meg elküldött vérvételre. Ma egy jó nagyot sétáltam, kicsit csepergett az eső, de szabályosan meleg volt. Azt hiszem elkezdtem egy kicsit pánikolni. No nem a szüléstől, hanem h milyen anya leszek? Fogom e tudni csinálni főleg egyedül, hogy nincsenek nagyszülők, akik segítenének. Anyuék jönnek ki, de persze mennek is haza, 3-4 hétig maradnak.

Kedves pandamama: én tavaly 2 esküvőről maradtam le és nagyon bántott. Nem lehetek otthon amikor valakinek (többnyire a Húgomnak) :-) van valami baja, hogy kisírhassa magát a vállamon. Vagy most vasárnap anyáknapján. :-( De mit tudunk tenni?

Örülök én is h megkaptátok a pénzt, biztos jól jött. Én ma kaptam meg a Ł190-hoz a papírt a midwife-tól.

Azt hiszem most ennyi, mindenkinek jó hétvégét...

339. kiddy
2010. ápr. 29. 21:42

Pandamama!Tok jo hogy megkaptad a tamogatast:)orulok neki,mik voltak hozza a kovetelmenyek???

ma irtam a konzulnak de nem valaszoltak:(

pontosan mit is kell irni??hatha en voltam a bena...

amugy mennyi idos a picibabad???

az en picurom ma 6 hetes,de mar most olyan akarata van:)nagyon elvan kapatva,na meg csak a nagy agyban hajlando alukalni...a kisagyat annyira nem kedveli...!

tegnap ki is turta apucit a helyerol es o a kisszobaban aludt egyedul mi meg ketten szerelmesen:)

na de ebbol nem lesz rendszer mert ez nem kedvz egy egeszseges kapcsolatnak...pussz

338. pandamama3 (válaszként erre: 336. - Prebotka)
2010. ápr. 29. 14:42
szia,udv koztunk! :) velunk felkeszulhetsz a leendo kismama eletre :)
2010. ápr. 29. 14:41

jajj lanyok! ugy orulok,most jott a level ,hogy megkapjuk az egyszeri 500fontos tamogatast!!!!!

(Sure start maternity) annyira jooooooooo

2010. ápr. 29. 11:49
Az en ismerosom rendszeresen jart vizsgalatokra, meg fizikoterapit is irtak neki, mert vekony volt, es nem birta a sulyt a dereka.
2010. ápr. 29. 11:45

Sziasztok! Olvasgattam a hozzaszolasokat. En is kivancsi vagyok, mert volt ismerosom aki kint szult, de azt mondta, hogy inkabb ment volna haza, ha ezt tudja, volt ismeros aki itt szult, de azt mondta, hogy ennel jobb csapatot el sem tudott volna kepzelni, pedig neki a vajudas 1nap volt, csak o nem akarta, hogy kozbelepjenek .

Amugy Bedfordban elek. Lutontol eszakra!

Orulok, hogy ratok bukknatam, mert ha minden jol alakul akkor mi is babazunk majd 2011-ben, de meg elotte el kell rendezni a kis eletunket.

2010. ápr. 29. 10:02

Anyuval megbeszeltuk,hogy Msn-ezunk+kamerazunk,es meglepjuk hugomat,hogy kicsit mi is reszt veszunk az unneplesben igy.

Es ott lesz az egesz nagy csalad,ugyhogy biztosan odalesznek,hogy lathatjak Markot :)

2010. ápr. 29. 10:01

Holnap lesz hugom ballagasa , de mar egesz jol hozzaszoktam,hogy nem veszunk reszt a csaladi rendezvenyeken ,es lemaradunk a finom unnepi etkekrol is :(

(ti hogy birjatok ezt pl?) (na nem is a kajara gondolok elsosorban, hanem a csaladi esemenyekrol valo lemaradasra...) :)

2010. ápr. 29. 09:59

Sziasztok,lanyok! Kinek milyen hete volt (van)?

Es mit csinaltok a hetvegen?

Mi sokat fogunk pihenni,es nagyon jo lesz a hetvegen,mert holnaptol Szerelmem itthon lesz, szoval pentek-szombat-vasarnap szabadnapos lesz,es vegre egyutt leszunk egesz hetvegen! :)

Amugy heti egy szabadnapja van (de azt sokszor eltorlik) + a vasarnap (de sokszor akkor is van munka).

2010. ápr. 28. 21:18
Lanyok,normalis,ha erzitek,hogy lefele nyom,rugdos a baba. Bar nem emlekszem,hogy nekem ennyire fajt volna...
330. pandamama3 (válaszként erre: 329. - Kiddy)
2010. ápr. 28. 21:17
magyarul. de ne aggodj,en sem voltam benne biztos,hogy milyen nyelven beszelnek a nagykovetsegen pl. :)
329. kiddy (válaszként erre: 311. - Pandamama3)
2010. ápr. 28. 12:48

Pandamama!


Koszonom az email cimet,lehet hogy most nagyon nagy hulyeseget kerdezek de szamomra tenyleg nem egyertelmu.magyarul vagy angolul irjak majd emailt??elvegre a magyar konzulnak irok,de megis angliaban vagyok:)tenyleg nem tudom...

328. Anyapocak (válaszként erre: 327. - Cicu 86)
2010. ápr. 27. 20:12

Szia Cicu!

En szerintem ugyanigy jartam mult heten, amit irtam h elkezdett piszkalni belulrol. En is sirtam mert annyira fajt. SOt tegnap este is amikor mentunk haza a ferjemnek majdnem meg kellett allni a kocsival mert annyira elkezdtem "gorcsolni". En sem hallottam meg egy kismamat sem, hogy hasonlo tunetekre panaszkodott volna,de ugy latszik akkor ez nem csak velem esik meg. En egyebkent arra gondolok, hogy en peldaul sokat ulok es nem "tetszik" neki h osszenyomom es tiltakozik ellene. Most is mar faj a a derekam mint az allat, meg egy honapig szeretnek dolgozni, de ha igy fojtatom csak kinszenvedes lesz az egesz. Cicu nem ulsz sokat? Ha tudsz akkor inkabb fekudj nyujtsd ki a labad es relaxalj.

327. Cicu 86
2010. ápr. 27. 19:29

Sziasztok!

Ittvagyok csajok,viszaolvastam már,de nincs eröm viszamenöleg írni.Kéne egy kis segítség.Tegnap este a pici lányom teljesen lekuszott a hasam aljára.Olyan mértékben matat,bögdös ott,hogy iszonyatosan fáj.Alig aludtam,reggel már sírtam is.Szerintetek ez normásil???

2010. ápr. 27. 09:49
En mondtam neki nemreg,hogy van ez a health clinic,es akkor o is eljott,hogy lemeresse a babat.
2010. ápr. 27. 09:48

De az ismerosom ,aki decemberben szult,szoval mar 4honapos a babaja, a 6hetes orvosi kontrollon kivul nem volt sehol!! (csak a 2honapos es a 3honapos oltason, de ott csak beadjak az oltast). Nem ertette,mikor mondta neki a health visitor ezt a health clinicot. Es basszus nem szolt neki azota sem senki,hogy hee,megneznenk a gyereked,minden rendben van-e vele!

Ezt furcsallom.

2010. ápr. 27. 09:46

...Nalunk ugy van,hogy minden het csutortoken van 9:30tol 11:30tol az egyik orvosi rendeloben ez az ugynevezett health clinic "rendezveny". Ott varjak a health visitorok,hogy menjetek a babaval. Lehet csak sulymeresre sorban allni, akkor hamarabb sorra kerulsz, de ha van kerdesed,vagy meg szeretned nezetni a babad,akkor a health visitorhoz allsz sorba.


En megyek majdnem minden heten amugy, mert kivancsi vagyok,hany kilo,mennyit gyarapszik, meg tok jo program :) Sok anyuka, kisbaba,kisgyerek, kedvesek nagyon a noverek,health visitorok is... Es raerek elmenni boven, szoval miert ne mennek...

2010. ápr. 27. 09:41

Jo reggelt!

Valoban van baja az itteni rendszernek is, de en osszessegeben veve akkor is elegedett vagyok,holott a szulesem egy katasztrofa volt a korhazi hozzaallas szempontjabol. Megsem bantam meg,hogy itt szultem.

Igazabol az is erdekes am,ami a szules utan van... Eloszor nagyon megfelelo es kenyelmes: ha nincs semmi gond egy nap utan hazamehetsz a korhazbol ugyebar, aztan masnap megy hozzad a vedono (midwife), megnez teged es a babat is, aztan hetente kijar hozzad,vagy ha jol vagy te is ,meg a baba is,akkor te mesz, egy darabig...kb 2 alkalommal meg,ha jol emlekszem, kozben mar meglatogat teged a health visitor,aki atveszi a midwife szerepet onnantol kezdve, viszont o mar csak a babaval foglalkozik (szoval pl a te csaszarmetszeses hegedet mar nem nezegeti senki...).

En abban a hiszemben voltam sokaig,hogy a midwife itt is "elkiser" bennunket a baba elso eveben, es utana kell gyerekorvoshoz regisztralni pl. De nem, a health visitor aki a baba fejlodeset felugyeli, de o is csak akkor,ha elviszed a health clinicre a babyd,ha kerdesed van,vagy le szeretned meretni.

322. macskabagoly2 (válaszként erre: 320. - Anyapocak)
2010. ápr. 27. 00:25
szegenyke... ez a távügyintézés/-gyógyítás tényleg kiakasztó néha. én akkor dühöngtem, mikor a gp megígérte, hogy beutal KORAI uh-ra, amit a múltkori mola terhesség miatt kértem (a 7. héten voltam nála), ezután 3 hétig nem történt semmi (ja, azt mondta, majd hívnak hogy mikor lesz - jó mi? én azt hiszem, telefonra gondolt). szóval semmi hívás, aztán eljött az első randi a midwife-al, akinek elmondtam, hogy 3 hete várok a korai uh-ra... szerencsére ő jobb fej volt, telefonálni kezdett a kórházba, és pár nap múlvára szerzett is időpontot. addigra ugyan már a 10. hét volt, de sebaj. csakhogy ezután megjött postán a beutaló a kórházba (nem derült ki, hogy uh, csak az volt, hogy egy nőgyógyásszal(!) lesz randim). aztán rájöttem, hogy ez volt a gp által megkért beutaló az uh-ra, pont a 12. hétre esett, de persze ezt már nem voltak hajlandóak megcsinálni, mert 2 hete voltam.. :( és nyaki redő vizsgálatot is hiába kértem akkor, pedig pont jó időben lett volna.. de a "vicces", hogy egy nap múlva, ápr. 1-től pont változott a szabály, és már járt volna..... na erről ennyit. szóval tényleg nem tök szuper a rendszer.
2010. ápr. 26. 23:16
Huh lanyok elfelejtettem valamit mondani. Felmentem az ebay-re es kepzeljetek talaltam, mar osszeallitott, osszekeszitett korhazi csomagot. Amire szukseged lesz a szules alatta korhazba. Szerintem eleg elfogadhato arba lehet mar talalni. Ha gondoljatok (persze akik meg nem szultek :-)) csekkoljatok le.
2010. ápr. 26. 23:06

Sziasztok Lanyok!

cibolya es pandamama: bejeloltelek titeket iwiw-en, de sajna a cicut nem talaltam. :-(

Eleg jo nap volt, gyorsan elment, csak kezdek lemerulni, a csipom meg a derekam meg annyira faj mint a csuda. Kepzeljetek ma beszelgettem az egyik kolleganommel aki angol es mar a 60as eveibe jar es nem akarta elhinni h meg nem latott nogyogyasz. Azt mondta h amikor o terhes volt, igaz veszelyeztetett terhes mert verzett, de hetente kellett neki jarnia a korhazba. En meg junius 26-ara kaptam az elso korhaz idopontot, amikor is korbe visznek a korhazba, az ugynevezett antenatal class. Van fizetos is, ha valakit erdekel leirom, hogy hol talaljatok, de olyan £150-nal kezdodik az ara es ugy vagyok vele, hogy anyukam ugy is jon kis segiteni meg az osztonok meglesznek, nem letfontossagu.

pandamamanak koszonhetoen en mar beregisztratltam a pampers, bounty, huggies oldalakra. Remeljuk mmajd profitalok is valami belole. :-)

Nem vagyok 100%-osan elegedett az itteni ellatassal, na de az otthonival sem lennek. A midwifeomnak ugy kellett "konyorogni" h adja oda az igenylo lapot az ingyen recept jogosultsagra. Iszonyat hamar meg volt a kartya, 1 het alatt megerkezett. Lanyok mindenkepp intezzetek el, aki meg nem tette nagyon jo dolog. Aztan az anyukam hivta fel a figyelmemet, hogy mindenkepp szoljak a midwifenak h csipoficammal szulettem, mert akkor nem hagynak "annyit" szenvedni. Legutoljara megemelitettem neki, azt mondta h jo lehet h a korhaz kikuld majd egy papirt es behivnak lecsekkolni, de persze semmi.

Szerintem egy ket vizsgalatot is "elmulasztottak" mert amikor mentem a 20 hetes uh-ra a no kerdezett hogy voltam e 17-18 kornyeki "kotelezo" vervetelen. En mar pedig a down kor szuresen kivul nem voltam, az pedig valszthato volt, es az uh-os no nem arra kerdezett ra.

Amikor beregisztraltam, hogy terhes vagyok akkor nagy elnezes kozepette mondta a csaj, hogy ad majd ilyen "start" konyvet, amikbe benne vannak ezek az ingyenes kuponok, meg minden fele tortenet a terhessegrol na azom sincs. Az en GP mentsegere szoljon, hogy teljesen uj, szerintem probaljak berendezkedni, szoval turelmes vagyok. De akkor sem erzem, hogy ez az ut is jo amin Ok jarnak. Lehet h kevesebb beteg baba szuletik,, de azt honnan tudjak szerencsetlenek h ki vagyok e nyilva alul, meg egy nogyogyasz sem latott. Jaj lanyok es ami a legjobban tetszik az angolokba ez a tavgyogyitas. Ha valami bajod van akkor hivd az NHS emergency szamat. Mult heten begorcsolt munka kozben a petefeszkem, annyira fajt. Erre felkellett hivnom a korhazat elmondani, majd telefonon keresztul, telkepatikus uton lattak, hogy semmi bajom nincs, csdak ahogy no a baba, nyomja a belso szerveket. Nyugodjak meg. Vicces nem?

Huh azt hiszem megint "kipanaszkodtam" magam. Ha gondoljatok irjatok le h nektek mi a tapasztalatotok.

Mindenkinek szep estet

2010. ápr. 26. 21:04
jaj, teljesen összekavarodtam, hogy ki költözik, meg ki lakik már ott :)) bocs, visszanéztem, most már tudom :) csak ahogy telik az idő, egyre nehezebb követni az eseményeket :)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook