Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. máj. 5. 11:48

Sziasztok!

En itt nagyon ritkan teregetek ki, pedig imadom a frissen mosott,kint szaritott ruha illatat :) Es szeretem latni,ahogy lobognak a szelben a lepedok..:)

Olyan idilli.... Mint regen a nagymamamnal falun.

De nyaron azert amikor tehetem,kint teregetek,de akkor is allando keszenletben kell lennem,hatha esik..szoval sokszor inkabb megsporolom ezt a stresszt :)


Nekem is van par cserep muskatlim OTTHONROL!!! (ilyesmiket is szoktak nekem kuldeni csomagban!!) :) Anyukam mondta,hogy van egy mondas,hogy minden magyar haznal kell lennie muskatlinak :) Ugyhogy legyen nalunk is, hogy kicsit otthonosabban erezhessuk magunkat.

De egyik sem nyilott meg sosem :) Olyanok lettek,mintha valami futonovenyek lennenek, csak no a zold szaruk ,leveluk,egyre magasabbra... Itt minden olyan gnom es tulmeretezett,eszrevettetek :) Ezen jokat szoktunk nevetni. PL a galambok is akkorak,mint nalunk egy jol megtermett kacsa! :) A macskak nagy resze beillene egy kozepes meretu kutyanak! :)

2010. máj. 5. 10:31

Jo reggelt! Nekem ma szabadnapom van, itt sincs olyan szep ido, elegge felhos, na de majd kiderul...

En mar voltam boltba, vettem gorog meg sargadinnyet, ma Sanyi is korabban jon haza, szoval delutani szieszta lesz:)! Jo lenne picit kerteszkedni, illetve kimenni a kerteszetbe, szeretnek majd venni futo muskatlit, nekunk otthon regen olyan szepek voltak, becsempeszhetnek az otthonunkba megint egy kis Magyarorszagot:)!!

Szep napot Mindenkinek!

2010. máj. 5. 10:26

Jo reggelt, sziasztok!

Haat, itt nincs jo ido nalunk. Teljesen be van borulva, ugyhogy nem is teregettem ki, csak benn szaradnak a ruhak. Azert remelem nem fog esni.

A gyerekeket elvittuk reggel a suliba a ferjemmel. Ma hamarabb mentunk fel oraval, mert Odett jar zongorazni es ilyenkor gyakorol a suliban. Tok rendes volt az igazgato, o ajanlotta fel, hogy mehet reggelente hamarabb es az iskola zongijan gyakorolhat, mivel nekunk nincs itthon. Majd szeretnenk venni neki, de egyelore nem ferne el, nem tudjuk hova tenni.

Most pedig a szokasos kovetkezik: mosogatas, fozes, pakolaszas..

Ilyenkor reggel mindig a Szeged radiot hallgatom, olyan jo! :) Mindig tudom mik a hirek otthon es kicsit megnyugtat.. olyan, mint regen, amikor ezt hallgattuk otthon.

2010. máj. 5. 09:00

Csak maradjon igy delutanra is!


Nektek mi a program? Hogy birjatok a melot?

2010. máj. 5. 09:00
Jo reggelt,anyucik!! :) Nagy az esly ra,hogy parkban setalos delutanunk lesz ma...,ugyanis GYONYORU NAPFENYES IDO VAN!!!! juhhhiiiiii
403. pandamama3 (válaszként erre: 402. - Anyapocak)
2010. máj. 5. 00:25

Semmi problema nincs azzal,hogy igy erzel!!!! Ezt jol vesd az eszedbe! Nehogy emiatt lelkiismeretfurdalasod legyen!

Ez teljesen normalis.

Nem veletlen,hogy az aldott allapotban levo noket egyszeruen csak ugy mondjuk terhes nok. Hisz nagy terhet cipelnek. Es ez nem tul kellemes.

Teljesen ertheto.

Tudom,hogy orulsz a babadnak es varod nagyon, ez nem jelenti azt,hogy a terhesseged minden percet elvezned KELL! :)

(amugy a te kis meretedhez kepest meg plane nagy egy 7honapos pocak... es lesz ez meg rosszabb is...) :)

En is tok pici vagyok,csak en mar (sajnos) eleve hozza voltam szokva,hogy nagy sulyt cipelek.

A plussz kilok + az oriasi pocakom mar csak extra feltetek voltak :)

2010. máj. 4. 23:21

Sziasztok Lányok!

Én is csak olvasgatlak titeketek egész nap de túl lusti voltam ma írni....nem vagyok vagyok/voltam valami jó passzba, majdnem 2 órát vártam vérvételen, és utána a nőnek nem nagyon ment megtalálni a vénámat és ráadásul 3 kémcső vért kellett neki levenni, utólag amikor a tű már bent volt kezdte el nyomogatni a vénám körül h folyjon már a vér, teljesen elzsibbadt a kezem, meg ellilult. Tiszta barbár módon utána meg rám tette a ragtapaszt, vágott szemű nő volt, azt hittem jól fogja csinálni de tévedtem. Voltam már egy pár vérvételen, de ez a nő mindenkin túltett. Ma is meg még két nap szabadnapom van a férjemmel, pihiztem is délután, de kezdek egy kicsit depis lenni.....Iszonyat nő a pocakom, ma fél óán keresztül sminkeltem magam, hogy egy kicsit "nőnek" érezzem magam.....nehezen mozgok, kelek fel az ágyból, úgy érzem magam mint egy elefánt a porcelán boltba. A férjem ma viccből közölte, hogy jobban jár ha megkerül, mint átmászik rajtam. Jó vicc volt....:-) de azért ja. Olyan nehéznek érzem magam. Lányok ne kövezzetek meg, de én nem nagyon élvezem már ezt az egészet, és még csak 7 hónapos vagyok!!! Huh szörnyű anyának érzem magam h így érzek!!!!! Már megint panaszkodok, de csak TI vagytok itt nekem!!Egyébként én is jó ötletnek tartom a táblázatot.....mindenkinek szép estét....jó éjszakát....jövök majd holnap, írjatok valami vidámat!!!!! puszika

2010. máj. 4. 23:15
Cicu,kosz az otleteket, ezeket a magyar oldalakat en nem is ismertem. En is megnezem majd oket...
2010. máj. 4. 23:14

En sem tudtam geppel fejni, csak kezzel egy keveset,mikor begyulladt a mellem..


Cicu,varom azt a finom es olcso receptet! :)


Macskabagoly, nekem is azt mondtak,hogy jajj ezeket a dolgokat nem konyvbol kell megtanulni... Hat en igenis nagyon sokat tanultam a konyveimbol! :)

Imadok olvasni, konyvzabalo vagyok :) Es termeszetesnek tartottam,hogy a terhesseg alatt vegig a temaba vago konyveket olvassak, hisz a babas dolgok kotottek le leginkabb a figyelmemet ugyebar... :)

Szoval en ajanlom,hogy olvass sokat a csecsemogondozasrol,gyermeknevelesrol. Es amit szeretnel azt fogadd meg,ami nem tetszik,azt ne //ugyanugy,mint a csalad vagy az ismerosok tanacsait...

En is ezt tettem./teszem.


Nem mondom,hogy mindent tokeletesen csinalok, de ritkan allok ugy egy problema elott, hogy nem tudnam,mirol is van szo, milyen lehetosegek,megoldasok vannak..

Szoval hajra!! Lehet errol sokat olvasni, a neten bongeszni, magazinokat bujni, es masokkal tapasztalatokat megosztani, "okosabbaktol" tanacsot kerni.

Aztan majd ugyis ugy csinalod, ahogy te jonak tartod. Viszont szeleskoru lesz a tudasod ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Es az csak hasznos lehet.

399. pandamama3 (válaszként erre: 394. - Cirbolya2)
2010. máj. 4. 23:03

Akkor cirbolya egyezik az izlesunk, en is imadok mindent,ami fozelek, vagy ami alaposan tejfolos :)

Huu es de ennek egy kis tokfozeleket!! pedig en mar nem is vagyok kivanos :) de ezt most nagyon megkivantam!! ahh!

398. pandamama3 (válaszként erre: 388. - Kiddy)
2010. máj. 4. 22:54

Sziasztok, jajj alig gyozlek visszaolvasni benneteket :) !!!


Kiddy,az apai elismero nyilatkozatot a londoni nagykovetseg oldalarol kell kinyomtatni,es alairni mindkettotoknek, a nagykovetsegen fogjak hitelesiteni (azt hiszem,elottuk kell alairni..), ez akkor szukseges,ha nem vagytok hazasok,mint ahogy mi sem.. Ezzel a baba apja elismeri,hogy sajatjanak tekinti a babat.

397. Cicu 86
2010. máj. 4. 20:31
A szülöklapja.hu is nagyon jó!!!
396. Cicu 86 (válaszként erre: 395. - Martamay)
2010. máj. 4. 20:31

:D

Remélem a Barbis mese gyözött!:)

Imádom.Én 3 napja a Verákat nézem,mint1kisgyerek.

Én 57kg.voltam a várandóság elött,és most 63-64vagyok.Fél kilókat ingadozik a sulyom egyik hétröl a másikra,pedig rengeteget eszem!!!

Hát igen,jó nagy család vagyunk.Imádom a gyerekeket.Minden hétvégén Skyp olunk az otthoniakkal.Vebkemera meg minden.Olyan gyorsan nönek!

Igyekszem pihenni.Semmi dolgom nincs is itt.Fözök,meg takarítok.Nemsok.

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM,HOGY LEÍRTAD A FEJÉST!Raktároztam a fejembe,hogy kell.Szerintem menni fog.Csak legyen sok tej.:)

Elötejem már van egy pár hete.Nem is kevés.

Olvastam,hogy 1 éves koráig szoptattad a gyermeked.Én is addig szeretném minimum.

Szerintem nállunk is krumplipaprikás lesz.Köszi a tippet.

A palacsinta meg szinte főétel nállunk.Heti3-4szer sütök.Apa imádja!

Én meg imádom nézni ahogy eszik!:)

Nagyon szép neve van mindkét gyermekednek!


Én a kismama.hu.t olvasom,regisztrálva vagyok az anyuci.hu n,jó az anyaleszek.hu oldal is.(Itt nagyon szép szüléstörténetek is vannak)

Szép estét megyek én is.Éhes lettem.:)

395. martamay (válaszként erre: 393. - Cicu 86)
2010. máj. 4. 20:08

Szia Cicu!


Biztos visszafogysz a ruhaidba, en is tudtam hordani mindent, sot meg sovanyabb is lettem a szules utan par honappal, mint terhesseg elott. 58 kilosan estem teherbe MArtinnal, sikerult magam (szo szerint) felhizlalni 81-re, de Martinom 1 eveskoraban mar csak 55 voltam. Odettel 60 kilosan estem teherbe, aztan 70nel mentem szulni es 52 kg voltam 1 eves koraban. :)

Huhh, 32 hetes vagy, de szupi! Az mar tenyleg nem sok a babuci megszuleteseig!! Ugy el fog telni ez a par het, eszre sem veszed. De pihenj annyit, amennyit csak tudsz, mert utana nem sok lehetoseged lesz arra!

Huhh, 13. unoka lesz a kis Regina? Szep, nagy csaladod van! Nalunk az en reszemrol (2en vagyunk tesok batyammal es neki 1 kislanya van) 3 unoka van, mig ferjem (ok 4en vannak tesok) szuleinek mar 6 unokajuk van. Ugyhogy ossz-vissz a kozeli csaladban 7 gyerkoc van. Aranyosak, edesek! Mindben van valami kulonleges!


A kezzel fejest ugy kell csinalni, hogy masszirozni kell a melled korkorosen. Eloszor egeszen fontrol, szinte a kulcscsontodtol kell nyomkodni lefele, a mellbimbo fele haladva. A tejmirigyeket kell puhitani, fellazitani. Ez eleinte lehet akar 5-8 perc is, aztan amikor rajossz a fortelyra, akkor mar csak par masodperc. Aztan amikor ez megtortent, akkor ovatosan nyomkodod ossze a cicidet ilyen lefele (mellbimbo fele) huzo mozdulattal. Szoval nem a bimbo korul kell nyomni egyszer sem, hanem foljebb.

Van akinek nem megy, nem tud rajonni a titkara, nekem ez valt be. En nem tudtam a gepekkel bajlodni, nekem az volt a borzalmas. A 2. gyerkocnel nem is vittem/vettem egy mellszivot sem.


De jo Nektek, hogy meleg van arrafele. Itt olyan hideg volt ma, hogy en befutottem! Igaz, sut a nap, de en fazom.


En ma krumplipaprikast foztem, tegnap tortilla volt a kaja. Azelott lecsot keszitettem, meg rantott husit rizottoval + meggylevest. Volt hetvegen palacsinta is..:) szoval ilyeneket keszitettem. De holnap mi lesz? Meg nem tudom. Szerintem fokhagymas pulykacombot sutok egy kis krumplival + van jo kis ceklam. :) Nem is en vagyok a kismama, de egyfolytaban csak a kajakrol regelek.. :)))

Ja, tegnap nalunk is bundaskenyer volt reggelire.


Milyen babaoldalakat szoktal olvasgatni? A heten en is jobban raerek, en is belekukkantanek..


Tovabbi jo pihizest mindenkinek! A gyerekek hivnak videozni, vagy dvd-zni pontosabban. Harry Pottert szeretne Martin, Odett meg Barbie-s meset. :) Nem tudom melyik fog nyerni. :) Lehet Harry Potter meg Barbie keverek lesz.. Barbie Potter :)

2010. máj. 4. 19:52

Jo estet Mindenkinek!

Recept ugyben en ma tokfozeleket csinaltam, mar honapok ota nezem van-e fozo tok a boltba..piacon...stb, es ma a sors megajandekozott, merthogy talaltam a tescoba:)!! Nem akartam hinni a szememnek:)! Szoval mar el is keszult,sutottem melle ilyen angol sausage-ot, mert nem akartam most bajlodni fasirttal, azt talan majd holnap!

En amugy imadom a fozelekeket, meg imadok mindent amibe van finom tejfol:)! Ennyit a kajcsikrol, most pont meg mindig nagyon ehes vagyok!

A kisbabam remelem jol van, ma nem nagyon ereztem mocorogni, pedig mar olyan kis eroseket szokott rugdosni, meg tegnap este fajt a hasam, gorcsolt, olyan volt mintha a baba teljesen alul lenne... Ma valamivel jobb volt, de varom hogy megint olyan kis aktiv legyen mint szokott lenni!! Lanyok ugye ez belefer, nyugtassatok meg egy picit, remelem ma csak lustacska volt..

En ma is dolgoztam, de a vartnal korabban vegeztem, nagy ajandek volt ez is:)!

Van egy angol kolleganom, o is kismama, 8 nappal jarok elotte, ma lattam nagyon regota eloszor, el nem akartam hinni milyen nagy hozzam kepest, ugy ereztem mintha nem is lennek kismama mellette... ezen persze probalok nem aggodni miert nem novok annyira, azt mondta az ultrahangasz multkor hogy normalis meretu a hasam.. meg tenyleg latom hogy nagyobb, csak erdekes volt pont osszevetni egy szinte pont egyidos sorstarssal:)!

Hat most mas nem jut eszembe, szerintem is jo lenne tablazat, mar neha en sem tudom kovetni ki hol tart, merthogy egyre tobben vagyunk, eljen-eljen!!

Majd probalok feltenni ide is egy-ket kepet magamrol, hogy lassatok kik vagyunk, en, a parom meg Dorka!

Jo ejt mindenkinek, megyek eszek meg fozeleket:)!

393. Cicu 86
2010. máj. 4. 19:33

Helloka!

A táblázat szuper ötlet,de én nemtudom hogy kell csinálni.

Itt minden okés.Kicsit élmi vagyok,mert Regina megin egész éjjel nyomta a holyagom.

Ma rendberaktam a ruhákat otthon.Basszus csajok,alig van valami ami rámjön.Remélem viszafogyok az elrakott ruhákba.

El sem hiszem,hogy holnap32 hetes leszek.Már nincs sok hátra.Álmomba ma hajnalba megszültem. :)

Ma is nagyon meleg van,de legalább fúj a szél.

Nállunk a családba a kislányom lesz a 13.unoka.Van is egy két elrontott nevelésü gyermek.Én tanultam a nevelési hibákból,hisz velük egy közösségbe élve,láttam mit hol rontanak el.Remélem jó anyuka leszek.Szigorú,de jó.Remélem ha a lányom felnö majd mindent megoszt velem,nem csak anya lánya kapcsolat lesz köztünk hanem ugymond Barátnök is leszünk.Pont Martamay írta a példát amit otthon a családba mindenki elkövet.Ha egyszer nem akkok nem.Nincs az,hogy tizedjére igent mondok,csak ne nyaggason valamiért.És amugy is értse meg elsöre!

A mellszívóra viszatérve még én sem vettem,és ügye itt nincs nagy választék.Az a bajom,hogy itt nincs senki aki elmondana bátmit is.Mint pl.egy védönő.

CSAJOK A KÉZZEL FEJÉST HOGY KELL CSINÁLNI?

Most nagyon butának érzem magam,de elsö baba,még soha senkit nem láttam fejni,és nemtudok senkit megkérni mondja el vagy valami.Kerestem rolla valami videót,de nem találtam.

Elgondolkodtam vegyek e fejögépet itt 3szor anyiért mint amenyiért máshol van.(Jó sokat rátesznek a behozatalra hivatkozva)

Lehet nekem sem fog beválni.Ma megyünk vásárolni.Remélem találok valami szépet az én kis hercegnömnek.Olyan kis aktív.:)

Tegnap tusoltam este,egyre hidegebb vizbe...Ugy élvezte ö is.Nappal mikor nagyon nagyon meleg van alig mozog.Szegényel milesz ha kibujik!

Na nem baj,majd csak egy virágfüzért akasztunk a nyakába! :))))

Van valakinek jó tippe,hogy mit fözzek?Ki mit csinál??

Nekem van egy jó és olcsó receptem.Leírom majd,és felrakom.De tegnap azt csináltam,ma fogyott el.Még egy kis tejberízs van.Eséte meg bundáskenyeret csinálok.

Jaaj csajok én nagyon uncsizok.Olyan lassan telik ez a nap.

Na megyek olvasok valami babaoldalt.

Szép estét!!!

2010. máj. 4. 17:50

Sajnos nem tudok semmilyen konyv-tippet adni, ami esetleg a gyermekneveles utvesztoiben segitene eligazodni. En sosem olvastam ilyesmit es nem tartottam szakkonyvek utasitasaihoz magam. Persze megneztem 1-1 cikket ilyen baba-magazin felekben, mostanaban meg a neten, kikertem idosebbek-okosabbak velemenyet, de leginkabb azt es ugy tettem, ahogy en gondoltam.

Az biztos, hogy a legfontosabb a kovetkezetesseg!! Ha egyszer NEMet mondtal barmire, akkor az 100-ra is NEM legyen. Nem kell tul szigorunak lenni, de nem szabad, hogy az ember fejere nojon a gyerek. Mi sok mindenben kikerjuk a velemenyuket kiskoruktol fogva, de nem ok dontenek. Pl. volt ez az Angliaba koltozes tema is. Huhh, kemeny dio volt, kezzel-labbal tiltakoztak, most meg azt mondjak mindketten (de foleg a fiam Martin), hogy jo hogy itt vagyunk, mert mindent meg tudunk venni (relativ ez is persze, de az o szemszogebol MINDENT), illetve megtanultak angolul. Jelenleg tolmacsnak keszul, mert a suliba franciat tanulnak angolul. :)


Jaaj, emlekszem mar arra amit irtal Macskabagoly. Ti vagytok a kutatok, ugye? Az szuper, ha visszavesz a munkahelyetek! En is igy jottem ki, 1 ev fizetes nelkuli szabit kaptam, de aztan felmondtam otthon es ugy dontottunk maradunk meg egy darabig itt. Aztan meg majd meglatjuk mit hoz a jovo! Meddig maradunk, haza koltozunk-e valaha?! (amit azert nagyon remelek, csak sajnos az sztem nem mostanaban lesz). Es Magyarorszagon merre fogtok elni?


Igen, 31 eves vagyok. Koran kezdtem.. :)) Megvan az elonye es a hatranya is ennek. De gondolom ezt Te is elmondhatod, hogy vannak pozitiv es negativ vonzatai is annak, hogy Neked most szuletik az 1. babad.

391. macskabagoly2 (válaszként erre: 390. - Martamay)
2010. máj. 4. 16:57

Szia Martamay! jo, hogy egy gyereknevelesben mar sokat tapasztalt anyuka is van koztunk :)) Nagyon tetszik az anyosod mondasa, biztosan van benne igazsag! akkor majd az elso 3 evre kulonosen koncentralni fogok :)) Van amugy valami konyv-tipped, ami errol szol, es erdemes elolvasni? tudom, hogy nem lehet konyvbol "tanulni" a gyereknevelest, es bizom az osztoneimben, de azert szivesen megneznek par konyvet is.


Hazamegyunk majus vegen, azert nem tudok osszel mar talalkozni Veletek, ebbol a szempontbol nagyon sajnalom... de ez van. lejar a 2 eves szerzodesunk, otthon pedig max. 2 ev fizetes nelkuli szabira johettunk el ugy, hogy visszavesz a korabbi munkahelyunk. Es mivel ugy gondoltunk, hosszu tavon otthon szeretnenk megprobalni elni, ezert nem kerestunk itt mas munkat/hosszabbitasi lehetoseget.

Azert remelem, meg sokaig kapcsolatban maradunk a forumon keresztul legalabb (a tobbiekkel is).


Most lattam, hogy pont egyidosek vagyunk :) csak te mar sokkal tapasztaltabb :)

2010. máj. 4. 14:31

Sziasztok!


:) jot mosolyogtam Macskabagoly2 az irasodon.. (marmint abszolut jo ertelemben), hogy kuzdenetek kellett a kis vendegekkel. :) Bizony, egy nagy gyerek sokszor farasztobb, mint a picuri. De ahogy Te is irtad, masnak a gyerkoce azert mas. A sajatnak az ember tobbet tur, jobban ismeri a kis szokasait, rigolyait, tudja hogyan kell kezelni, mivel lehet becserkeszni, stb.. En is azt vallom, hogy a neveles ami leginkabb befolyasolja egy gyerek viselkedeset. Mert persze mindegyik mas habitussal, erdeklodessel rendelkezik, dehat a korlatok, a szuloi szo azert kell hogy iranyitsa!!

Erre szokta mindig mondani anyosom a draga, hogy "egy gyereket csak 3 eves koraig lehet nevelni, onnantol pedig csak egyutt lehet elni vele"


Macskabagoly2, miert nem leszel mar osszel Angliaban? Bocsi, ugy nagyjabol vegig olvastam szombaton az osszes hozzaszolast, de most ez kiesik.. Netan elkoltoztok? Hazamentek?


Pandamama, a tablazat nagyon jo otlet! De sajna en sem tudom ide hogyan lehet(ne) feltenni. Nekem 8 eves a lanyom es 10 eves a fiam. Nagy zsivanyok. :)

2010. máj. 4. 12:47

sziasztok regi es kedves uj lanyok-anyukak!


nekunk a hetvegen vendegek voltak, koztuk egy 5 es egy 13 eves koruli kislany, szoval most gyakorolhattam a gyerekekkel (ugyan nem a picikkel) valo "kuzdelmet". hat nem volt konnyu, de remelem, az enyemmel nem lesz ilyen nehez dolgom...;) azert valoszinu nagyon nagy reszben ez neveles kerdese, na meg a sajatjaval az ember folyamatosan egyutt van, igy nem okoz akkora "sokkot" :). remlem legalabbis. hetfon aztan azert kipihentuk magunkat :)


Sokan irtatok, hogy az angolok igy meg ugy rossz fejek (tisztelet a kivetelnek), nem baratsagosak, nem koszonnek, stb. En is tapasztalom/-tam ezeket a dolgokat, bar van kivetel, de azert osszessegeben tenyleg masok.

Errol eszembe jutott, hogy en miota elolvastam egy konyvet errol, legalabb sokkal jobban megertem oket, a viselkedesuket. Mindenkinek NAGYON ajanlom, aki kulfoldikent itt el, mert nagyon erdekes, egy antropologus no (angol) irta:

Kate Fox: Watching the English

Szerintem nem olyan nehez a nyelvezete, es a bevezeto reszt leszamitva baromi erdekes. Csak ismetelni tudom ezt a szot, de ez ra a legjobb jelzo. Nekem legalabbis az volt. Azota neha celzottan figyelve az embereket, jol szorakozom :)


Visszaterve a baba-temahoz: ugyan en mar nem leszek itt Angliaban amikor lesz a talalkozo, amit sajnalok, de azert ha masra is jo lesz a tablazat, es sikerul megcsinalni, en oktober 8-12 korul vagyok kiirva, tehat most a 18. hetem kezdodik.

Es holnap vegre megyek a midwife-hoz! Remelem, lesz olyan gep nala, amivel tud szivhangot hallgatni, mar nagyon szeretnek valami "visszajelzest" :)), mert a mocorgas meg nem eleg biztos...

mindenkinek szep napot!

388. kiddy
2010. máj. 4. 12:40

Sziasztok!!!


Kaptam idopontot Londonba,majus 20 15ora.Kernek 4 peldanyban apai elismero nyilatkozat,az az amit a szuletese utan kaptam amikor regisztraltam a babat???remelem,mert nekem mas papairom nincs.

remelem mindenki jol van


pusz

2010. máj. 4. 08:53

Jo reggelt, megerdeklodom, hogyan kell tablazatot csinalni a forumhoz, es ha benne vagytok,akkor megcsinalom, beirom a forumtagokat, es hogy ki mikorra varja a babajat,vagy kinek mennyi idos gyermeke van..

Oksi?

2010. máj. 3. 23:36

Jo ejt, csajok!

A talalkozo akkor lehetne kicsit kesobb,hogy cirbolya is reszt tudjon venni benne.

Es amugy most ki hany hetes,kimikor szul kb?

Kene csinalnunk tablazatot, igy nehez megjegyezni mindenkit...

Mark holnap lesz 3honapos!! <3

2010. máj. 3. 20:58

Hello Cicu, jo hogy Ti is jol vagytok:)Mindig arra gondolok amikor olvasom az uzeneteidet hogy olyan jo Neked, olyan mintha mindig nyaralnal:)!! En is szeretnek 1x majd valami napos helyen elni, Angliaval nincs problemam, kiveve az idojarast, ha elmennek innen, vagy ha 1x elmegyunk innen, az 80%ban amiatt lesz!!

Kepzeljetek mar tervezem az itthon ulos nyaramat, nem akarok unatkozni ha majd itthon leszek Dorka erkezese elott, es elkezdtem letolteni az internetrol sorozatokat, most eppen Ally Mcbeal-t toltok, en regen azt ugy szerettem:) jo lesz majd ujra nezni:)!

Meg legalabb almodozhatok ujbol, mert en magam is jogi szakot vegeztem otthon, de sajna sosem dolgoztam sehol mint jogasz, hiszen kijottunk ide a kodos albionba......

Mar amugy alig varom hogy itthon legyek, mar csak 3,5 honap amibol lejon egy kis nyaralas, majd kibekkelem valahogy...

Jol van, most megyek tornazom egyet Rekaval, mielott eszunk a vacsibol:)

Jo ejt Minden Kedves Kismaminak!!

2010. máj. 3. 20:29
hetekkel ELOBB, (most olvasom vissza, hogy elirtam, bocsi...)
2010. máj. 3. 20:28

E-bay-en vasarlas eseten ott van az, hogy free vagy £ 2.99. stb postakoltseget szamitanak fel. Ha meg nem postan kuldik, azt is feltuntetik, hogy csak szemelyes atadassal (pl. mi most neztunk egy tetocsomagtartot es azt csak ugy lehetett). Annyira en sem ertek az e-bay-hez, de a multkor megis megtudtam venni egy cipot es mar meg is kaptuk postai uton.

Amugy tenyleg nagyon jo dolgokat arulnak ott, viszont eladni dolgokat...huhh, nem olyan egyszeru. Kepzeljetek, mi arultunk ketszer is autot ott es buy it now-val valaki leutotte es nem jottek el a kocsiert. Az e-bay meg levont a szamlankrol 17 £ot hirdetesert, 33-at meg jutalekert.. a SEMMIRE! Ugyhogy bosszusag az volt nekunk is! Hiaba reklamaltam en a gyenge angolommal, semmire nem mentem vele. Illetve annyira hogy adtak 20£ "kedvezmenyt', ha legkozelebb hirdetni akarok. Adtak a sz@rnak egy pofont, mar bocsanat a kifejezesert..


De izgis nektek, hogy mar korhazi pakk ossze van pakolva. :) Emlekszem, nekem is hetekkel kesobb megvolt. Istenem, de jo is lesz majd ujra babazni valamikor (remelem nem is olyan soka ). Egyebkent Cicu, irtad a mellszivot.. Csak annyit mondok, hogy en is vittem mar a korhazba kettot is, de vegul vegig kezzel fejtem. Nekem nem mentek ezek a vakumos valamik, az az aventa, stb.. Azt hittem letepi a mellbimbomat. :) Persze lehet Neked, illetve masnak meg kezzel nem fog menni. Olyan klassz volt, volt egy pont a mellemen, amit ha megnyomtam, automatikusan jott a tejcsi. A fiamat 1 eves koraig szoptattam, es 7 honapos koraig semmi mast nem adtam neki (csak vizet ill. teat, mert teli baba volt es nyaron toltotte a fel evet, sokszor szomjas volt az otthoni kanikulaban). Es 80 liter anyatejcsit eltudtam adni. Abbol vettuk aztan a hutot. :))


A talalkozo: nekem teljesen mindegy mikor lesz. Alkalmazkodom mindenkihez, hisz en jelenleg meg nem gombolyodom. (de lehet addigra igen..:)))))) )

382. Judy86 (válaszként erre: 379. - Cirbolya2)
2010. máj. 3. 19:56

Szia4

Én szept 6.i vagyok bár ki tudja mit akar a babó:)

Teljesen jól vagyok, bébi aktív nagyon is bár ma lefelé rugdos és az kicsit kellemetlen....sokat csuklik vicces olyankor a hasam csak úgy hullámzik:)

Babakocsit mi otthon vesszük és az ír futárral kihozatjuk így kb 250fontban lesz és nagyon frankó kocsi, ha azt nézzük itt 350nél kezdődnek...és mind olyan semmilyen nincsenek színesek.

381. Cicu 86
2010. máj. 3. 19:55

Jaaj még anyit,hogy nemtudom ki mit vett edig,nekünk még kiságy meg kiskád kell.Meg 1-2aprósá.(Fürdetök,kisollo...)Jaaj meg mellszívó.

A korházi pakkom már öszevan készítve.Biztos ami biztos.

páááá

380. Cicu 86
2010. máj. 3. 19:52

Hello hello Anglia!

Martamay üdv köztünk!

Megin ugy kezdem,hogy bocsi csajok,hogy ritkán írok.Hétköznap nemigazán történik semmi.Reggel felkelek,fözök,pakolok..Délbe jön apa enni aztán én pihizek,meg pakolok ha még van valami.Odamegyek hozzá,nézem ahogy dolgozik,beszélgetünk...Jó,hogy itt dolgozik helyben.Netezni csak annyit netezek,hogy megnézem az üziket.Nem foglal már le a net.Tlán mert nekünk nincs otthon csak az irodában,és lusta vagyok idejönni.Pedig 5 perc.

Rendeltünk1 hónapja antennát Amcsiból,egy ismerösön kersztül,de mindig van valami kifogás,most miért nem jön.Már boszant nagyon.

Jaaaj én is akarok veletek talizni!Élöben!Olyan jó lenne!!!!!:D

Kapot valaki valamit a párjátol esetleg anyák napjára?Én kértem magamnak.Mit is kérhetnék mint dinnyét.:)Amugy is kaptam volna,de jó duma volt.Csajok a hétvégén olyan csodás idö varolt.Ki sem lehetett szedni a vizböl.Beültem a barátnömmel,és ott dumcsiztunk.Ö most megy haza magyarba3hét mulva.Olyan jó neki.Nállunk lesz adig a kutyusuk.Wááá!Nagyon aktív ám.De cuki is!

Voltunk Szombaton Pokerpartin is.Én nem játszottam,még most tanulom.Majd legküzelebb.Apa a második lett.Csak igy barátok között játszunk.Magyarokkal.Kis tétben.10dolcsiban.Volt éjjeli hamburgerezés,és tortaevés.Hajnali4ig voltunk.Olyan jó volt,felsem tünt,h elment az idö.Jól bírtam.:)Reggel 10kor meg keltem,hogy éhenhalok.

Képzeljétek megin fogytam.fél kilót.64 kiló vagyok.Össz visz8kilót híztam.

Jaaj és 31hetes vagyok.Szerdán töltöm a 32.et.

Remélem a kislányom megvárja még apa elvesz. :)

Vásárlás:Én nem vásárolok a neten.Akartam,de macera az ideszállítás.Pedig olyan jó dolgok vannak,semmi pénzért.

Csajok aki megy nyaralni,menyen!Ne hadjon ki semit!Egyszer élünk!

Én is elmennék egy városnézésre.Uncsi,hogy itt tényleg mindig ugyanazokat az arcokat látom.

Na megyek csajok,csinálok egy kis tejberízst,meg meglesem a párom.

Szép éjcakát!!!!

2010. máj. 3. 19:32

Szevasztok Lanyok, ugy unatkozom...a parom meg nincs itthon, en meg mar megint mindent megcsinaltam itthon, a kajcsi is mindjart kesz lesz:)

Judy szerintem mi vagyunk az egy idosok (szept.9re varjuk a babankat)..

Te is erzed mar a babat mogolodni? Hogy viseled ezt az allapotot, van-e esetleg valami kellemetlenseged igy a 22.hetben? Mi most mar nagyon jol vagyunk, mar a gyomoregesem is elmult, es a fejfajasom is csokken, hala az ivokuranak, amit azota is szigoruan betartok:)!!

Anyapocak aranyos vagy hogy szamitasz a mi megjelenesunkre is, olyan jol esett:)!! Ez esetben picit meg varjunk vele, vagy hozzuk elobbre, par hetes babaval nem merek elindulni (vagy meg lehet epp egyben leszunk, de ugy sem merek mar "messzire" menni sose tudni mikor kell mennem a Rosie-ba:)

Okes, akkor folytatom a babakocsi bongeszest, meg en is visszajovok kesobb, latom nagy megint itt az elet:)!!

Udv,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook