Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyereket SZÁJON csókolni... fórum

Kisgyereket SZÁJON csókolni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. máj. 4. 21:47
A ket fiamat szajon csokolom,meg mindenhol (kiveve a himbilimbit). Nekik az a termeszetes,hogy nekem es apanak is a szajara adnak,de masnak nem. Majd,ha nagyobbak lesznek,szerintem leszoknak rola,ha nem,majd megbeszeljuk,hogy nagyfiuk nem adnak szajrapuszit az osoknek. Addig viszont elvezek minden puszit!!!
37. Kilimcs (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2014. máj. 4. 21:44

na pont ezt mondom, ott meg az arcra a fura... hát hol mi az áltlános szokás.


de ha meg a férjed költözik ide, gondolom ő vált. ennyi, nem? aztán itt is ott is rendebn vana dolog :)

36. MelisUK (válaszként erre: 34. - Klauka_)
2014. máj. 4. 21:43
Nincs ezzel semmi gond, mikor kicsit idősebbek lesznek a gyerekek, úgyis ők fogják maguktól mondani, hogy anya neeee. :P Ha pedig ez normális egy családban, akkor a tini korszak után újra maguktól adják szájra a puszit.
2014. máj. 4. 21:43

Végre valaki más is :)

Már kezdtem rosszul érezni magam :D

34. Klauka_ (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2014. máj. 4. 21:41
Hmmm... mi Apukával köszönéskor, elköszönéskor szájon pusziljuk egymást. Nem csókolózunk a gyerek előtt, viszont abban is biztos vagyok, hogy azzal, ha azt a puszit látja a gyerek, semmi baj nincs. A gyerekeket sosem pusziltam szájon, ennek ellenére mégis előfordul, hogy ő oda akarja adni. Evvan...
2014. máj. 4. 21:40
Az elfejeltettem írni, hogy Skóciában élünk, én vagyok az egyetlen magyar a családban, mindenki más skót. :)
2014. máj. 4. 21:40
Èn mindig furcsànak tartottam szàjon puszilni, nem is szoktam, erre a kisfiam csak szàjra ad nekem puszit...Biztos kinövi majd, de nàluk ez mèg valamièrt így megy!
2014. máj. 4. 21:39
ennél undorítóbbat el se tudok képzelni, komolyan.
2014. máj. 4. 21:39
Nálunk a párom családjánál a szájrapuszi a szokás, a család apraja-nagyja szájon puszil, még a dédnagymama is úgy puszilja meg a legkisebbeket is. Nekem is nagyon furcsa volt, mivel Magyarországról származom és ott ez nem egy elfogadott dolog. Viszont itt ez teljesen normális, a kis unokahúgaim és öcséim engem is szájon puszilnak. Eleinte elfordítottam a fejem, hogy arcra puszi legyen, de csak néztek, hogy mi van, szóval beilleszkedtem. Addig, amíg valaki nem perverz, addig ebben szerintem semmi perverz nincs. A gyermekünket is szájon puszilom, hisz mindenki más is így teszi és nagy a családunk, nem fogok különcködni. Eleinte tényleg furcsa volt, viszont már egy teljesen természetes dologként élem meg.
29. Guruljka (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2014. máj. 4. 21:34

Látom, ez sok helyen így szokás.

Nem tudom, annak a kicsinek milyen, amikor az apja amúgy fokhagymás-kolbászos szájjal, (ráadásul dohányzik is)szájon puszilja, de láttam ilyet.

Egy ismerős fiatalasszony büszkén küldte hozzám a kisfiát puszira, de láttam, hogy a számra akarja, nem engedtem, és az anyjának is megmondtam, hogy én nem puszilok szájon gyereket, a sajátomat sem.

Én ettől viszolygok, elsősorban higiénés okból, de amúgy is.

A gyerek pontosan tudja, hogy van különbség aközött, hova adnak egymásnak puszit a szülei, vagy őneki. Mivel ő világéletében az arcára kapta a puszit, ez lesz a számára a természetes, és nem a szülei közötti.

(Bár nem feltétlenül kell ennek sem a gyerek orra előtt történnie.)

2014. máj. 4. 21:34

Kilimcs, te ezt írtad:

"már miért nem lehet megmondani??"


Nem kötekedés, csak félreértést nem akartam.

2014. máj. 4. 21:32

én meg azt írtam, ha a szülkők a kezdetektől arcon puszilgatják, ő is valószínű ezt tekinti mintának. mert annak örül ...


mindegy.

mi nem puszilunk ygereket szájra, de tényleg szokás kérdése. van ahol meg az a szokás. azt mégse beteg senki lelkileg.

annyira nem akkroa dolog azért a puszi gondolom, csak mivel a i kulturkörünkben nem ez a szokás általánosan, ezért fura.

26. Klauka_ (válaszként erre: 25. - Kilimcs)
2014. máj. 4. 21:29

Ezt írtam:

"Most már meg lehet neki mondani..."

25. Kilimcs (válaszként erre: 21. - Klauka_)
2014. máj. 4. 21:28

már miért nem lehet megmondani?? amúgy meg mit lát.. ha lát rokonokkal, barátokkal találkozni első pillanattól , illetve az arcrapuszit szokja meg a szülőktől ő is arcra akar majd.


nálunk így volt. sián szétválasztották, hogy apa anya egymásnak máshogy ad, mitn nekik. hsiezn anya paa egy pár :)

2014. máj. 4. 21:25
Durva.
2014. máj. 4. 21:24
én nem tenném
22. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 21. - Klauka_)
2014. máj. 4. 21:24
Nem tudom...az én fiam az életben nem próbálta.
2014. máj. 4. 21:22

Amíg nem volt gyermekem, én is irtóztam ettől.

De amióta van, másképpen látom a dolgot. Ma sem tartom szépnek, jónak... na de amikor a gyermeked szeretetből szájon puszil (mert ezt látja Apukától is, hogy Anyát szájon puszilja), akkor nehéz azt mondani, hogy ne!

Most már meg lehet neki mondani (elmúlt 2 éves), hogy az arcomra adjon puszit, mert úgy kell, de ha mégis a számra akarja adni, nem tiltakozom. Egyébként én sosem puszilom szájon.

20. mese
2014. máj. 4. 21:22
szerintem nagyon bizarr, és perverz szokás...
2014. máj. 4. 21:22
Egész pici babaként megpusziltam a fiam kis csücsöri száját, de zárt száraz ajkallal, tényleg csak puszit loptam:) De az nem csók. Az azért durva. És ez a "perverzióm" sem tartott sokáig, csak amig olyan kis cuki baba szája volt.
2014. máj. 4. 21:22

Nekem is hidegrázásom van tőle.

És vannak ismerőseim (18-20 éves lányok) akik olyan fényképet tettek fel facebookra, amiken a 3-4 éves unokahúgukat/öccsüket szájon csókolják. Beteg dolog.

17. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 9. - Nikkky)
2014. máj. 4. 21:20

Közöm semmi...de nekem ez az, ami nem természetes...ebben van valami perverz...:(


Miért nem szólhatsz a párodnak?

16. kisj (válaszként erre: 13. - 16b5d6ae34)
2014. máj. 4. 21:20

mi fúúj?:)

azok a bizonyos smacik, vagy a hozzászólásom?

15. Kubiak
2014. máj. 4. 21:19

Vendégségbe mentem egyik rokonunkhoz és mondták a kisgyerkőcnek hogy adjon puszit és láttam hogy a számra akarja én próbáltam úgy fordulni hogy ne oda adja.

Nekem volt kellemetlen.

14. Suesue
2014. máj. 4. 21:18
Ellene vagyok, de sajnos láttam ilyet.
13. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - Kisj)
2014. máj. 4. 21:18
fúúúúúj:(((((
12. kisj (válaszként erre: 9. - Nikkky)
2014. máj. 4. 21:16

Ez valahol szokás és neveltetés dolga is lehet

Én még emlékszem a TV-ben közvetített brezsnyevi csókokra.

Nekem ez már akkor sem jött be. Brr!

11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 6. - Nikkky)
2014. máj. 4. 21:15
Te normálisan gondolkozol...semmi baj nincs Veled, hiszen az a természetes, hogy nem csókolunk szájon gyereket...sem sajátot, sem másét:)
2014. máj. 4. 21:14

hát szerintem nálunk ez fura...


mondjuk nekem már az is, amikor valaki a ygerekét szerelmemnek hívja...


dehát ahány ház annyi szokás. Én sokmidnent nem vonok le belőle, amíg nekünk nem kötelező :)


szóval nálunk nem szokás, mi arcrapuszi és öleléspártiak vagyunk:D mrmint gyerek és rokon viszonyban (gyerek szülő is)

2014. máj. 4. 21:13

A párommal beszélgettünk

ő felnőtt létére szájon csókolja a szüleit

amitől engem kiráz a hideg, de ebbe nem szólhatok bele


ma azt mondta, a saját gyerekét is szájon fogja..

amit azért nem gondoltam volna

és összeszorult a gyomrom, ha belegondolok..brr

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook