Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
289. maya80 (válaszként erre: 288. - D1d0eece08)
2013. ápr. 11. 13:59

Én még hozzátenném, hogy amikor csak lehetőségem van, kuponokat is használok. Pl. Tes..s újság hátulján néha található 500.-1000 Ft-os kupon, vagy drogériában vásárlás végösszegéből kedvezmény stb.

Rengeteget számít ez is!

288. d1d0eece08 (válaszként erre: 287. - Bugs02)
2013. ápr. 10. 09:43
Remek tanácsot adtál, mindenki aki e kérdést akarja megoldani, követendő példa. Hasonlóképp vásárolok én is jó előre feljegyzetelem mit kell vásárolni, s jöhet az akciós ujságok böngészése. Ez van.
287. Bugs02
2013. márc. 18. 13:03

Még egy dolog a témához:

Amint bedobják az akciós újságot, mi már nézzük mi az olcsó, mi éri meg stb.

pl ami nincs felírva a listára, nem vesszük meg, mert előre szoktuk kiszámolni, menyiből gazdálkodunk.

valamikor vagy 3 éve Németországban voltunk, azt vettem észre, hogy ott ahol jobba a fizetés...sajnos számomra, hogy jóval olcsóbb az élelmiszer...ebben az országban nagyon oda kell figyelni, mire költjük ezt a drága forintot....

286. Bugs02
2013. márc. 18. 12:58

Mindenképpen listát kell készíteni, különben az ember nagyon tud ám költekezni.

Mi egy hónapban egyszer csinálunk nagy bevásárlást, megnézzük mi az ami elfogyott:tisztítószerek, stb.

de mi tisztítószert, sampont, tisztasági dolgokat mindig akciósat veszünk, előre betározunk, amikor valami olcsó pl mosószerek, vc papír, pzs.

Zöldséget, gyümölcsöt heti szinten vásárolunk lehetőleg piacon.

Kis odafigyeléssel, nagyon szépen lehet gazdálkodni, persze kérdés, ti mennyiből gazdálkodtok mennyire pazaroltok pl fölösleges dolgokra.

jah és éhesen ne menjetek vásárolni, mert ilyenkor is ellehet szállni:)

Persze azt gondolom, hogy vannak emberek, akik nem tudják beosztani a pénzt, ezt az iskolába kéne oktatni, hogy hogyan kell jól gazdálkodni.

Nagyon sok összetevője van annak, hogy hogyan lehet jól megélni.

Én látok olyan családot, ahol inkább ruhára költenek mint ennivalóra, a ruha vásárlásnál sokat tud segíteni a turkáló, nem kell mindig új ruha pl egy gyerek ha gyorsan nő minek új.

Nagyon sokat lehet spórolni, mikor szezon végén veszünk a jövő télre ruhákat.

remélem kicsit sikerült valami tippet adnom:)

Jó takarékoskodást kívánok!

285. maya80 (válaszként erre: 283. - Babli)
2010. márc. 12. 09:36
Azt gondoltam, hogy nem unatkozol, de az is boztos, hogy csodás elfoglaltságot van, hisz a gyermek a legnagyobb ajándék!
284. MelisUK (válaszként erre: 282. - Sztolyka)
2010. márc. 11. 17:27

Ez egy jó ötlet, rengeteg féle étel készíthető belőle, pl tejfölös gombás csirke. :D

Mi bacon nyesedéket is szoktunk venni. :D

283. babli (válaszként erre: 281. - Maya80)
2010. márc. 11. 13:57
köszönöm!A te babád is aranyos:-)Jelenleg még nem enhéz így a 3 gyerköccel,estére mondjuk elfáradok,de nagyon szeretem őket,furcsa lenne ha csak 1 lenne,meg szerencsére a nagy nem féltékeny,biztos lesz majd h nem adom oda a játékomat,ez az enyém...de majd azt is kinővi ha lesz ilyen,jelenleg segít etetni,tisztába tenni,fel is venné,már párszor próbálta őket,h bizti büfiznie kell az egyiknek,uh nem unatkozunk az biztos,de nagyon élvezem :-)
2010. márc. 11. 10:09
Szoktatok combnyesedékből készíteni ételt?Csirkére gondoltam.Olcsó.
281. maya80 (válaszként erre: 280. - Babli)
2010. márc. 11. 07:50

Gratulálok! Néztem a képeket is; tündériek!

De gondolom, nem lehet könnyű egyszerre két picivel. No meg ott a harmadik is...

Az én lánykám 29 hónapos, és már nagyon szeretnénk neki kistesót. de egyszerre csak egyet! :)

280. babli (válaszként erre: 279. - Maya80)
2010. márc. 10. 09:20
3 hósak múltak,a nagy meg 27 hós:-)
279. maya80 (válaszként erre: 276. - Babli)
2010. márc. 10. 06:53

Na igen, aki szoptad, az sok mindent nem ehet...

Mennyi idősek az ikrek?

278. babli (válaszként erre: 277. - Vviki2)
2010. márc. 9. 13:00

Nálunk sincs tesco,meg auchen,a legközelebbi az a Lidl,ahoz is utaznunk kell 20 percet kb,esztergomban meg van tesco,de az nagyon pici így ha megyünk akkor pestre megyünk a tescóba,vagy auchenba,de a cora van még közel hozzánk.

Itt cba van s reál,mind a kettő horibilis összegű...értékelés van a reálba mikor már kifolyik a hélyából a banán 69 Ft-ért,de hát azt már nem veszem meg...

hát de ez van sajnos.


Amúgy most tudtam csak meg tőleted,hogy a joghurtot is le lehet fagyasztani...ezt nem tudtam...

277. vviki2 (válaszként erre: 271. - MelisUK)
2010. márc. 9. 12:53

Azért nálatok sokkal olcsóbb a Tesco meg az Asda, mint nálunk a hiperek. Itt a krumpli 100Ft alatt nincs akciósan sem, meg M.o.-on csak akkor akciós ha már rohad...sajnos. Persze vannak kivételek...:-)

Meg a kenyér is más ízű. Hmmmm, de fini kenyeret ettem amikor Cardiffban dolgoztam...! És nem tudod olcsóbban házilag kihozni.

276. babli (válaszként erre: 266. - Maya80)
2010. márc. 9. 12:48
én nagyon szeretem,én nem szoktam berántani,mert így is sűrű lesz,de sajnos úgymond még nem ehetek,mert még szoptatom az ikreket így a kaja nálunk még macerás,hogy mit főzzünk,mert a férjem nem igazán van oda a burgiért...de szoktam neki meg a lányomnak csinálni bablevest,csülök nélkül az is úgymond olcsón megvan...
275. MelisUK (válaszként erre: 274. - Sztolyka)
2010. márc. 9. 11:34

Vannak, akiknek a kelt tészták nem akarnak összejönni, rá kell jönni, hogy hogy kell megcsinálni, nem elég a recept, ugyanabból a receptből egy gyakorlott kelt tésztát készítő kéz mesterművet készít, egy nem gyakorlott pedig akár egy kőkemény kukába való dolgot hoz össze. Persze biztos van, akinek egyből megy, de azt tudom, hogy én azért bénázok a fánkkal és a kaláccsal. :D

Amúgy a tortáim és az egyéb sütőporos sütijeim minidg nagyon jól sikerülnek, de ez a kelt tészta sokszor kikészít. :D:D:D

274. sztolyka (válaszként erre: 273. - MelisUK)
2010. márc. 9. 10:52
köszi!a fánkkal én is így vagyok!
273. MelisUK (válaszként erre: 272. - Sztolyka)
2010. márc. 9. 10:50

A receptje ugyanaz, mint a pizzatészta, ezek az arányok több év alatt lettek tökéletesítve.


1. 1 dl meleg tej, bele 1 tk cukor és 5 dkg élesztő -> habosra feljön (nagyon gyorsan)


2. Fél kg liszt, fél dl oliva olaj, 2 csapott ek cukor, 1 ek só, 2,5 dl lanygos víz.


Ha az élesztő feljött, akkor tegyük a lisztbe, kézzel keverjük, morzsoljuk alaposan össze, majd tegyük bele a sót, cukrot és a vizet meg az olajat apránként adagoljuk hozzá, közben gyúrva a tésztát. Az edény alját lisztezzük meg, tegyük bele a tésztát, tetejét is enyhén lisztezzük meg, meleg vizes konyharuhával takarjuk le, tegyük a tűzhelyre, addig a sütőt max hőfokra állítsuk be, konyhaajtó és ablak legyen bezárva, mire felmelegszik a sütő, addigra a tészta kétszeresére megnő, ez idő alatt a tepsit/tepsiket kivajazzuk, lisztezzük, ha pizzát készítünk, akkor felezzük meg a tésztát, egyik tepsibe az egyik, másikba a másik tészta kerüljön, csak simán az öklünkkel nyomogassuk bele a tepsibe, terítsük szét az aján a tésztát, majd be a sütőbe, max hőfokon 7-10 percig kell sütni. Ezután jöhetnek a feltétek és még 5-10 percig lehet sütni.

Zsömikhez annyi a különbség, hogy azt a megformázás után újra keleszteni kell, újra le kell fedni addig, majd max hőfokon kell elkezdeni sütni, utána lejjebb venni a hőfokot.


A kelt tésztákban nem vagyok otthon, de ezt a kelt tésztát tökéletesre meg tudom csinálni. :D


De pl a kalácsaim sosem az igaziak... :( Ugyanígy a fánk se jön össze...

272. sztolyka (válaszként erre: 270. - MelisUK)
2010. márc. 9. 10:30
Leírod a receptet?!
271. MelisUK
2010. márc. 9. 10:24
Én mindig úgy készítek ételeket, hogy ami le van értékelve vagy akciózva, abból lesz az ebéd. Most pl a krumpli volt leértékelve, mert a zacskóján már pár nap múlva lejár a szavatossága, pedig még olyan gyönyörűek, még csírázni se kezdtek és hatalmasak, 2 és fél kilós zacskó krumpli 30 forint volt, így jópár zacskóval vettünk. No meg banánevés van, mert ez is zacskóba volt, azaz van lejárati dátuma, 6-7 banán keményen 15 forintba került (ennyi van egy zacsiban), ezért vettünk három zacskóval is - több csak bebarnulna, ketten vagyunk rá. :D Ja, és mind a krumplit, mind a banánt a Tesco-ból szereztük be. Jókor kell jó helyen lenni. :D De már kitapasztaltuk, hogy melyik boltba kb mikor értékelik le a dolgokat, joghurtokat, sajtokat, húsokat, mindenfélét potom pénzért be lehet szerezni, csak kell hogy legyen nagy fagyasztó, amibe otthon belevágjuk ezeket a dolgokat, majd mindig felvesszük ami kell. A joghurtokat is le lehet fagyasztani, nem gond, hogy már aznap vagy másnap lejár, mikor megvesszük szinte fillérekért, be kell tenni a fagyasztóba és mindig annyit elővenni, amennyit megennénk. Mi mindig este veszünk fel joghurtot, a hűtőbe hagyjuk felolvadni, másnap reggelire ki is olvad.
270. MelisUK (válaszként erre: 268. - Sztolyka)
2010. márc. 9. 10:06
Felénk olcsóbb a bolti kenyér, mint a házi, így még nem sütöttem. De hamburger zsömlét már csináltam egyszer, az nagyon jól sikerült.
269. MelisUK
2010. márc. 9. 10:05
A krumplis ételek extrán hízlalóak, nem? Amúgy tény, hogy olcsó és rengeteg dolgot lehet belőle készíteni, nekünk is épp két jénai (nem tudom hogy kell leírni) tele van rakott krumplival. :D
2010. márc. 9. 09:47
Házi kenyeret szoktatok sütni?
267. vviki2
2010. márc. 9. 09:36

Na, azt még nem tudtam úgy elkészíteni, hogy finom legyen...:-((( Béna vagyok.

Próbáltam recept szerint, hagymás rántással, de nagyon rossz lett. Párom szerint rántotta-íze volt...bár megette, nekem nem ízlett.

Te hogy készíted?

266. maya80
2010. márc. 9. 08:07
Ha már az olcsó kajáknál tartunk, ajánlani tudom a sárgaborsó főzeléket. Nálunk mindenki imádja, és egy nagy kondérral csak pár száz forintba kerül.
265. 9c6a3d164e (válaszként erre: 264. - Vviki2)
2010. márc. 8. 16:08
Főzős, és spórolós... xd
264. vviki2
2010. márc. 8. 15:09

Na, főzős fórum lett a kedvenc témám...?! ;-DDD

Jöjjenek csak azok az olcsó kaják..:-)

Én legutóbb magam gyúrtam a krumplistésztához a tésztát, így kijött 200Ft alatt a nagy fazék ebéd..;-))) (Na jó, főztem hozzá 100Ft-ból tojáslevest;P)

263. 433384b4bc (válaszként erre: 262. - 9c6a3d164e)
2010. márc. 8. 12:15
Persze hogy vicc:)) Csak nem hagyhattam ki :))
262. 9c6a3d164e (válaszként erre: 260. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 11:53
Ez valami vicc, ugye? annak nem rossz! (o:
261. sztolyka (válaszként erre: 260. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 10:56
Mi?
2010. márc. 8. 10:36
Mákoslecsó? :))
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook