Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új kapcsolat kisgyerekkel fórum

Új kapcsolat kisgyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
176. anya4005 (válaszként erre: 175. - 0084acbe42)
2015. okt. 9. 22:59
Akkor valószínűleg egy jóakaró tanácsait olvastad...Csak,mert én kétszer rákérdeztem,mivel próbálkozott,de választ nem találtam,azt hittem,kihagytam.
175. 0084acbe42 (válaszként erre: 174. - Anya4005)
2015. okt. 9. 22:55
Huhh, nagyjából futottam át a hozzászólásokat, olvastam igen, de akkor ezek szerint elnéztem és nem ő írta. Nos akkor a megoldás meg is van, alkalmazkodni kell egymáshoz, kompromisszumot kell kötni aztán vagy tudják tartani vagy nem :)
174. anya4005 (válaszként erre: 173. - 0084acbe42)
2015. okt. 9. 22:06

Te olvastál itt kompromisszumról vagy próbálkozásról vagy fokozatos leszoktatásról anyuka részéről?

Lehet,kihagytam valamit...

2015. okt. 9. 21:16
Egyébként érthető, hogy veled akar aludni és a fiad nagy már ahhoz, hogy folyton átjárj és ott aludj, de mint mondtad nem hajlandó megérteni, sem kompromisszumot kötni, sem a fokozatosságot elfogadni. Minden rendben volt egész addig míg oda nem költözött. Ott őrlődsz kettejük között és ő nem hajlandó megérteni. Amig te a megoldáson és a változáson töröd a fejed addig ő csak zsarol a szakítással ahelyett, hogy hagyná h fokozatosa szoktasd le a gyereked az éjszakai együtt alvásról. (oké lehet elhamarkodott tanács azt mondani, hogy hagyd ott és kicsit sötéten látom a jellemét, de ez a hirtelen pálfordulás kissé önzőnek tűnik. Most költözött oda szinte, minek akar máris hazamenni kikapcsolódni? most már van családja vagy és egy nevelt gyereke akit vállalt)
172. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 171. - 0084acbe42)
2015. okt. 9. 21:09
Arról nem beszélve, hogy egyszer már döntött rosszul, most bevonzott egy második rosszat is...
171. 0084acbe42 (válaszként erre: 97. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 21:05
Én nemigen szoktam ilyet mondani csak ritkán, de szerintem is sürgősen hagyd ott. Amint oda költözött nemhogy alkalmazkodott volna, hanem átírta a "szabályokat". Teljesen uralkodni fog (illetve már uralkodik is) fölötted, kezd szépen kialakulni az alá- és fölérendelt viszony, nyilván nem kérdés, hogy te ebben hol állsz. Elhiteti veled, hogy mindenért te vagy a felelős, minden a te hibád, a viták miattad vannak, a gyerek miattad nem alszik önállóan stb stb. Azt mondja akárkinek meséli a szitut mindenki téged néz hülyének, te ezt hamarosan elhiszed és szépen fokozatosan engedsz neki, alárendeled magad. Hamarosan elhiszel neki mindent de mindent amit mond, te magad is magad tartod majd a hibásnak és hamarosan a gyereket is úgy fogod nevelni ahogy ő mondja mert félsz, hogy elveszíted. Nagyon szépen építgeti a te leendő (vagy már létező) tőle való függésedet. Szépen vedd számba mit ad ő neked, megéri e ez neked. Az összeköltözés oda gyanítom már oda az önbizalmad, lassan az önbecsülésed is oda lesz és -bár ennyiből nehéz leszűrni- nem is vagy boldog, legalábbis több a gond és a vita, mint a boldogság. Szépen követhető folyamat ez, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Szedd össze magad, mérlegelj és dönts úgy, ahogy neked és a fiadnak a legjobb!
170. anya4005 (válaszként erre: 166. - Alidamolnar)
2015. okt. 9. 19:34

Jajj!

Nem mondom,mi is együtt fürdünk a fiúkkal (sokszor hármasban),de 5,5 a nagy!

Szívem szerint nem fürödnék velük,de még nagyon szeleburdiak,így meg felügyelek is,meg haladunk is.

Bár az imént is egyedül fürödtek,mert nincs itthon az apjuk,így nincs,aki kivegye és megtörölje őket,ha én is bent csücsülök....

De egy 14 évessel...Remélem,a fiaim ebben a korban már az első csajuk után kajtatnak majd,nem pedig az én pocakomon játszanak "Pocak-szigeteset" fürdés közben!

169. anya4005 (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2015. okt. 9. 19:30

Én emlékszem! :(

Borzalom!

168. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 166. - Alidamolnar)
2015. okt. 9. 19:19
Na ez sem rossz...
167. fincsi5 (válaszként erre: 165. - 2e137fbcc7)
2015. okt. 9. 19:12
Ez aberrált viselkedés.:((
2015. okt. 9. 19:11
Hogy én se maradjak ki, ismerős csaj a 14 éves lányával aludt a szülői hálószobában, és együtt is fürödtek, egy kádban. (Ott apuka külföldön dolgozott, és pár havonta jött haza.)
165. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2015. okt. 9. 19:09
Szerintem az ilyen no siman onzo. Neki kell a gyerek kozelsege, h potolhatatlan legyen stb. Remes.
164. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 162. - Anya4005)
2015. okt. 9. 19:07
Hiaba mondjuk hogy ezzel oriasi karokat okoz a gyerek psziches/szexualis stb. fejlodesebn...azzal magyarazza, hogy ehhez a gyerek ragaszkodik, es mashogy keptelen aludni. Nyilvan, szuletese ota nem engedi levalni.Ismerek ilyen 35 eves szuzet. Anyuka osztja be a fizujat, kommandirozza, naponta hivogatja, ha 10 percet kesik, mar all a bal. Persze a nok csak megrontanak, nem kellenek haverok sem...az ilyen "anyat" peklapattal fijaznam. A sajat onzo kis vagyai miatt tonkreteszi a fiat.
163. fincsi5 (válaszként erre: 161. - 2e137fbcc7)
2015. okt. 9. 19:01

Azt a betyár!:(( Jajjj

Itt is volt egy csaj, 3-4 éves volt a gyerek, és a cicijén aludt el..emlékszik valaki?

Szilvi biztosan.

162. anya4005 (válaszként erre: 161. - 2e137fbcc7)
2015. okt. 9. 18:57

A kalléganős esete nem,hogy kínos,de egyenesen beteges! Már bocsánat,de...számomra felfoghatatlan,miért csinálnak az egyedülálló anyák "ölebet" a fiaikból.

Egy ismerősöm mesélte annó,hogy a 42 éves pasijának az anyja szó nélkül bemegy a fürdőbe minden alkalommal,és megmossa a hátát...

Vicc! Nem,nem is vicc! Borzalom!!!

(Az ismerősöm nem volt sokáig a hapsival,mert számára is beteg dolog volt.)

2015. okt. 9. 18:51
Az en kolleganom a 12 eves gyerekevel alszik egyutt kezdeektol fogva, apuka sosem volt. Szerinte ok csak nagyon kozel allnak egymashoz es a fiu sem tud nelkule meglenni. Finoman figyelmeztettuk, hogy mar nem kisfiu hanem kiskamasz, nagyon kinos helyzetek is kisulhetnek ebbol. Falra hanyt borso...szoval mi az az 5es fel ev trombitusz eseeben :)
160. 76c87e32e1 (válaszként erre: 158. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 18:31
Az kevés, ha igazat adsz, olyan megoldásra kell jutnotok, ami mindkettőtöknek megfelel. :) Ha belátod például, hogy nem normális dolog minden éjjel átmenni az 5 éves gyerekhez és vele aludni, főleg egy új kapcsolatban, szinte friss összeköltözéskor, akkor próbáld leszoktatni magad. Ha a párod látja, hogy teszel érte, akkor ő is másként áll majd hozzá, és nem lesznek benne indulatok, mintha csak azt látná, hogy megbeszélitek, de te ugyanúgy csinálsz mindent tovább.
2015. okt. 9. 17:25
Köszönöm mindenkinek a tanácsot, véleményt....amire kíváncsi voltam, megtudtam...Üdv mindenkinek! Trombitusz
158. cb636ee5f3 (válaszként erre: 157. - 76c87e32e1)
2015. okt. 9. 16:59
Hahó, ezt írtam? Csak arra céloztam, hogy másoktól is hallom, és toleráva van, ha a gyerek érzékenyebben éli ezt meg. Amúgy a lényeget leszűrtem, és aki korábban csatlakozott, azt is olvasta, hogy sok mindenben igazat adok a páromnak...a módszereivel nem értek egyet.
157. 76c87e32e1 (válaszként erre: 155. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 16:29
De mintha te egy kapcsolatot úgy kezelnél, hogy az csak az anyaságról (apaságról) szól. Szerinted egészséges lenne az, ha egy 5 éves gyerek veletek aludna minden éjjel? Az nem hiányzik, hogy a párodhoz bújj éjszaka, hogy zavartalanul szexeljetek, intim közelségben legyetek?
156. fincsi5
2015. okt. 9. 15:46
Nos; szerintem is külön kellene aludjon a gyerek, de ezt ne egy idegen kedvéért kelljen már megtanulnia!
2015. okt. 9. 15:45
Azt értem és tudom....bár több ismerősöm is van, ahol a gyerek vagy az anyával, vagy a szülei között alszik...ebből a korosztályból...sőt, olyat is ismertem, aki új pasiként került a nő mellé és szintén köztük aludt a nő gyereke. Nem azt mondom, h ez a jó, de sokan tolerálják ezt
154. anya4005 (válaszként erre: 153. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 14:43

Nem,ez tény! De az is,hogy valószínűleg rosszul kezeled a helyzetet,ezért sem kaptam egyértelmű választ...

Ahogy írtam,egy ízig-vérig minta apát (vél,valós vagy lízingelt) is zavarna egy idő után,ha így kezeled az együttalvás kérdését!

Az tény,hogy egy p.cs a pasid,de ő lecserélhető! A gyereked problémáját kéne megoldani,pasitól függetlenül!

2015. okt. 9. 14:38
Itt szerintem rég nem csak az együttalvásról van szó...
152. anya4005 (válaszként erre: 151. - Michelle.r)
2015. okt. 9. 13:24

Ezért írtam,hogy veszett fejsze nyele:

Anyu rohan,ha sír a kicsi,és marha elégedett,hogy mellette megnyugszik,ugyanakkor az anyaságát az is fényezi a saját kis lelkében,hogy még a pasija igényét is figyelmen kívűl hagyja,hiszen: "a gyerek az első"!

Csakhogy itt valami baj van,amit kideríteni és megoldani sokkal nagyobb meló,így marad az együtt alvás. Ami amúgy szuper,ha mindenkinek belefér (ha tudnám,aláhúznám a mindenkit),és kényelmes,és mindenki élvezi,viszont egy 5,5 éves gyereknél már nem egészen egészséges igény az anya éjszakai jelenléte.

Írom ezt úgy,hogy a miérnk most,5 évesen úgy néz ki,végre nem akar köztünk aludni,de nálunk sz ovikezdős időszakon túl már nem beszélhettünk felriadásról,egyszerűen csak velünk akart aludni.

És nem vagyok biztos benne,hogy egy talpig tökéletes apa sokáig tudná tolerálni a gyerekkel éjszakázást,a szeretett nő hiányát,még akkor sem,ha a gyerek a saját vére.

És igen,a kérdésem erre irányult...

151. michelle.r (válaszként erre: 131. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 11:27
5,5 évesen egy gyerek nem riad fel és nem nyugtalan, legalábbis nem állandóan. A gyereknek problémája van, amit jó lenne megoldanod. Szerintem erre irányul a kérdés, hogy tettél-e ez ellen már valamit?
150. Gliese (válaszként erre: 148. - 76c87e32e1)
2015. okt. 9. 10:57
Ezzel teljesen egyetértek. Amit Te csinálsz az majomszeretet. A kisfiadnak az lenne egészséges ha egyedül végig tudná aludni az éjszakát.
149. 76c87e32e1 (válaszként erre: 143. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:51

Nem vagy hülye, de elvált szülők egy új kapcsolatban sokszor nem találják meg az egyensúlyt, és vagy a gyereket hanyagolják el, vagy az új partnert.

De ha te a párodtól folyton azt hallgatod, hogy hülye vagy, akkor gondolkozz el, hogy kell-e neked egy ilyen férfi.

148. 76c87e32e1 (válaszként erre: 126. - Cb636ee5f3)
2015. okt. 9. 10:48

Hidd el, hogy egy apát is kikészít, ha a gyereke miatt minden hajnalban felébred. :) És sok apa (és anya) mondja, hogy hagyni kell. Ezt mindenki maga dönti el, de vér szerinti szülők között is sokszor van hasonló miatt vita, veszekedés.


Értem a problémádat, és nem értek egyet azzal, ahogy a párod reagál, de ha egyedül lennél is, azt tanácsolnám, ha a gyerek felriad éjjel és keres, sír, menj oda, simogasd meg, ha visszaalszik, hagyd ott. És ne ugorj minden felébredésére, gyakran a gyerekek pár perc után visszaalszanak maguktól, akkor is, ha az anyjuk nem megy oda. Elég nagy már a gyereked, nem kisbaba, gondolom, nem akarsz 20 éves koráig vele aludni. :) Könnyen el lehet hidegülni valakitől, ha az az éjszakákat mindig a gyerekével aludva tölti, én ezt azért megértem.

147. Gliese
2015. okt. 9. 10:47
Ilyen viselkedés mellett még egy házasság is tönkremenne, ahol a közös a gyerek.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook