Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? fórum

Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
148. siba22 (válaszként erre: 134. - Kuckuli0820)
2014. aug. 21. 09:07
tudom 6 éves az írásod.DE!!!a nagy fiam velem aludt éjszakánként, kiságyban ami a mi ágyunk mellett volt amit elértem közvetlenül abban csak sírt.aludni egyáltalán nem tudott benne.még nappal sem!szülés előtt én mély alvó voltam,de ahogy megszületett fiam éberebb lettem.de sosem volt olyan gond,hogy ne tudtam volna kipihenni magam.a fiam akkor érezte magát biztonságban ha a nagy ágyon aludt.sosem volt gond a takaróval hisz neki is és nekünk is 1 személyes takarója volt,párnán sose volt fektetve ami a lecsúszását okozhatta volna.a szexel sem volt gond,hisz aki akarja megoldja ezt a kérdést is.nem rossz szülő az aki a gyerekével kb 2-3 éves korig is akár beengedi a gyerekét maguk közé.igaz azóta én elváltam,de új baba érkezik hozzánk de nincs ágyra akasztható kis fekhelyre lehetőségünk,a mózeskosarat meg a földre nem fogom letenni / az ágyra téve meg mi nem férnénk el / kis ágy kéz közelbe lesz mint annó.de ha a gyerek igénye az lesz mint a fiamnál akkor ő is mellettünk fog aludni.nem leszólni kell az ilyen szülőket hanem elfogadni az ő igényüket amit a gyerek szempontjából a legmegfelelőbb.
147. bb2f4e28dd (válaszként erre: 145. - Petrikek)
2008. máj. 26. 13:25
Amúgy nem sértettél meg.
146. bb2f4e28dd (válaszként erre: 145. - Petrikek)
2008. máj. 26. 13:24

Segítek:

[link]

145. petrikek (válaszként erre: 135. - Bb2f4e28dd)
2008. máj. 26. 13:22

Kedves Jamina!

Elnézést ha megsértettelek, vagy bárki mást megsértettem. Nem volt szándékomban. Mivel ilyen tapasztalatom nincs, így tanácsot sem adhatok, de véleményem lehet. Ennyi erővel én is vehetném sértő kritikának, hogy "milyen hálátlan anya, külön szobában altatja a kicsijét" - ezt persze nem szó szerint idéztem, de lehet itt hasonló véleményeket olvasni.

Tisztelem mások döntését, bár szerintem ez nem döntés kérdése, hanem így kialakult szokás. Lehet kényelmi stb. okból. Nem tudom.

A pelus nélküli babás dologra rákeresek, mert kíváncsivá tettél, de gyakorló anyukaként egyenlőre ezt nem tudom elképzelni.

Ez olyan lehet mintha deriválásra vagy integrálásra akarnánk kényszeríteni a 2 éves gyerekünket, aki még csak háromig tud számolni. Egyszerűen pszichésen és testileg-fizikailag nem tartom érettnek rá a kicsi gyereket. Pl.: felemeli a bal kezét ha pisilni és a jobb kezét ha kakilni kell? Egyenlőre ilyen képek lebegnek előttem:) De tényleg kíváncsi vagyok és meg fogom keresni.

Még egyszer elnézést attól, akit megbántottam. Nem akartam.

144. win (válaszként erre: 137. - Serry)
2008. máj. 26. 11:24

A lányom a franciaágyban alszik, mióta a kórházból hazahoztuk (azaz lassan 5 hónapja) és eddig, ha kedvünk szottyant egymásra a férjemmel, még mindig megoldottuk. ;) Cseppet sem viselte meg a kapcsolatunkat.



Ha valaki nem tudja, vagy nem akarja a gyereket az ágyában altatni, ne tegye, de nem kell attól azt hinni egyedül üdvözítő megoldásnak.


Erre én vagyok a legjobb példa. A fiam a legritkáább esetben aludt velünk eddig, kizárólag akkor, ha beteg volt, vagy valami miatt nem tudtuk visszaaltatni a helyén.

A lányomat tudom fekve szoptatni és mondhatom, eleinte, mikor még éjjel is sokszor felkelt, megváltás volt nekem, hogy még csak teljesen fel sem kellett ébrednem ahhoz, hogy megszoptassam. A fiamat nem tudtam fekve szoptatni, és akkor jóval kisebb is volt az ágyunk, így vele eleve a különalvás alakult ki.


Úgyhogy én nyugodtan ki merem jelenteni, mivel próbáltam ezt is, azt is, hogy mindkettőnek lehet/van előnye és hátránya is, de egyik sem jobb vagy rosszabb önmagában. Mindkét lehetőség csak attól tűnik nekem vagy neked jobbnak, hogy mi az álláspontod, milyen a habitusod, és nem utolsó sorban, milyen a gyereked.

Én sem terveztem -a fiammal való tapasztalatok után- a lányomat a mi ágyunkba szoktatni, de pár átkínlódott este/éjszaka után rájöttem, jobban és nyugodtabban alszik mellettem, mintha elalvás után beteszem a kiságyba.

143. d0860dee94 (válaszként erre: 142. - 75moncsi)
2008. máj. 26. 11:19
:O) elég mókás lehetett volna...
2008. máj. 26. 11:18
Most nézem, hogy ti sokkal kisebb gyerekekről beszéltek. Természetesen az enyém már nem "rácsos" ágyban aludt, akkor.
2008. máj. 26. 11:15
Én befeküdtem az ő ágyába, (a kényelemről ne beszéljünk) és ott vártam meg amíg elalszik.
2008. máj. 26. 11:07
Mi is együtt alszunk a gyerekkel és én azt szoktam csinálni, hogy az első mély alvást megvárom ( kézteszt: megemelem a kis kezét és ha tónustalanul esik vissza mellé és nem ébred fel OK) és átpakolom a kiságyba.
139. d@nu
2008. máj. 26. 10:57
A lényeg hölgyek, hogy ez a topik nem arról kellene, hogy szóljon, hogy melyik a jobb: együtt vagy külön aludni, hanem ha már együtt alszunk, akkor hogyan szoktassuk ki a gyerkőcöt a saját ágyába... Hasznos tanácsokat kellene megosztanunk egymással, nem győzködni egymást a magunk igazáról.
138. bb2f4e28dd (válaszként erre: 137. - Serry)
2008. máj. 26. 08:24
Hidd el, megoldom. Mondom ezt úgy, hogy 3 gyerekem van, a legkisebbel együtt alszunk, és 2 szobánk van összesen. És mégsem a gyerekek előtt csináljuk.
137. Serry (válaszként erre: 136. - Bb2f4e28dd)
2008. máj. 26. 08:00

Szia!

Én úgy gondolom,h annak a párnak is megviseli a kapcsolatát ,akik nem csak a hitvesi ágyra korlátozzák a szexulális kultúrájukat.

Gondolj csak bele menyire megvisel az embereket, hogy 30 nm-en élik az életüket, nincs hová félre vonulni egy kicsit. S gondolj abba is bele milyen érzés úgy odabujni esténként a párod mellé, hogy most azért nem tudom átölelni, mert ott egy pic, vagy kettő akik ölelésre szeretgetésre kisajátítják anyukát vagy éppapukát. Szóval nekünk felnőtteknek is szükségünk van meghitt éjszakai pillanatokra is. S ha ott a gyerek ez nehezebb vagy nincs. Jó legyen kedved szerint és neveld úgy a gyerekeid, hogy veled alszanak. A te döntésed.

Az enyémek nem alszanak velünk és nekünk így jó. A kicsi még csak 4 hónapos. A nagy minden este úgyfekszik le, hogy odabujik fél perszre elköszönni és megy. Reggel az én helyemre mászik be. De ennyi.

Ja és egyébként gyerekek közt ,hogyan oldod meg, hogy ne csak a hitvesi ágy, szoba? Hiszen a gyerek az olyan ,ho éjjel ha inni kell bizony ha már tud ki megy a konyhába és mi van ha apa meg anya épp ott van? És nem teáznak? Erre még nem gondoltál, hogyan magyarázod el a gyereknek. S az sem működik, hogy ha ilyet szeretnél elmegy a gyerek a nagyihoz aludni. Mert ugye tudjuk minden párnak más az igénye.

Szóval nekem csak ezek az egyszerű kérdéseim ezzel.

Egy darabig jó az egy ágy, de véleményem szerint inkább az anyának. De én nem tartom természetesnek, hogy a totyogó a hitvesi ágyban aludjon. Ezért én nem is szoktattam a fiaim oda.

136. bb2f4e28dd (válaszként erre: 134. - Kuckuli0820)
2008. máj. 26. 07:19

,,ebben az esetben a baba életveszélyben van,"


Atyám. Na ilyen felvetésekkel tényleg nem érdemes vitatkozni.


Házasélet: nagyon sajnálom azt a párt, akinek ennyire terjed ki a szexuális kultúrája, kizárólag a hitvesi ágyra...

135. bb2f4e28dd (válaszként erre: 130. - Petrikek)
2008. máj. 26. 07:18

Meglepődnél... keress rá a pelus nélküli baba kifejezésre.


Azt kéne elfogadnod (többekkel együtt), hogy az együttalvás nem természetellenes. Legalábbis sokunknak ez jó, bevált, épp úgy a babához tartozik, mint a szoptatás és pelenkázás. Ostoba dolog azt tanácsolni, hogy egyáltalán nem kellett volna a nagyágyban szoktatni. Miért ne?


Ha valaki kiönti a kakaót, és tanácsot kér, hogyan szedje ki a szőnyegből, akkor az a ,,jötanács", hogy te hülye, minek kakózol egyáltalán?


Több tiszteletet mások döntései iránt.

2008. máj. 25. 21:25

Nem kell egy babát odaszoktatni a szülői ágyba.Nem értem, hogyan tud egy anyuka igazán pihenni, ha mellette van a csecsemő, mert ebben az esetben a baba életveszélyben van, ha meg az anyuka azt mondja, hogy ő vigyáz a babára, akkor ő hogyan piheni ki magát.

Szerintem a babának egy kipihent, nyugodt, kiegyensúlyozott anyára van szüksége, s nem olyanra, aki éjjel nem alszik, mert közben figyelnie kell, hogy véletlenül rá ne feküdjön a gyermekére, vagy esetleg a baba alá ne csússzon a nagy talaró alá.

Sajnos volt olyan eset, mikor a pár hónapos csecsemő az anyja mellett alácsúszott a nagy takaró alá,s ott fulladt meg, mert anyuka mélyen elaludt - -esetleg fáradt lehetett--??


A legjobb megoldás, ahogy hazamegyünk a szülészetről , a babát fektessük a mi ágyunk mellé, kiságyba, vagy mózesba, vagy már kapható kimondottan a nagyágy oldalára rögzithető rácsos kis fekhelybe, s ez addig nagyon jó, amíg a baba át nem alussza az éjszakát és mehet a saját szobájába - ha van.. Ebben az esetben ott van mellettünk, de nincs veszélyben, anyukának nem kell éjszaka többször felkelni hozzá, mert akár fekve is elérhető, stb.


Másik kérdés, hogy ha együtt alszunk a babával, gondoltunk - e már arra, hogy a házasságunkat milyen irányba tereljük ezzel?....Nagyon sok rossz házastársi kapcsolat innen indul. Általában az apák előbb unják meg a közös ágyat mint az anyukák, legfeljebb nem mondják, mert már addigra máshol találnak vigasztalást.

133. McKenzi (válaszként erre: 131. - Petrikek)
2008. máj. 25. 20:39
fordított esetben képes lennél ilyen elnézően felfogni? :))
132. petrikek (válaszként erre: 130. - Petrikek)
2008. máj. 25. 20:12
bocs, képzeld...
131. petrikek (válaszként erre: 127. - McKenzi)
2008. máj. 25. 20:09
Jó-jó, de inkább fogjuk fel véleménynek, valaki más véleményének.
130. petrikek (válaszként erre: 129. - Bb2f4e28dd)
2008. máj. 25. 20:08

Persze, de ez a kettő nem egy kategória. Szoptatjuk is és arról is "leszoktatjuk", de ezek törvényszerű dolgok.

De az, hogy adok-e neki szárazcumit, velem alszik-e, vagy engedem e tévézni és sorolhatnánk. Ezek nem "törvényszerű" dolgok. Ezek többségében rajtunk múlnak. Szerintem az, hogy a gyerek külön alszik-e vagy sem, az a mi választásunk, illetve döntésünk. Képzelt, ha úgy döntöttem volna, hogy nem adok rá pelenkát.....

129. bb2f4e28dd (válaszként erre: 125. - Petrikek)
2008. máj. 25. 18:56
Hát, tudod, a pelenka is a fenekükön van pár évig, mégis le akarjuk szoktatni róla őket -illetve várjuk, hogy megérjenek rá...
128. ea19b3e51c (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2008. máj. 25. 18:43

Szia, ezt én is végig kínlódtam. 1-2 éves korukig külön a kiságyban, aztán csak velünk. Ha nem is ott laudtak el a fiaim, éjszaka tuti, hogy átjöttek és a vége az lett, hogy apa ment át az ő ágyukba aludni, mert már nem fértünk el 4en a franciaágyban. (A kisebbik amúgyis rugdosós:().

Aztán szépen lassan előszőr a nagyobbik fiam, kb 6,5 évesen nem mászkált többet éjszaka, a saját ágyában aludt végig.

Most a kisebbik fiam, 5 éves, kezd leszokni a mászkálásról végre, bár ez egy hosszabb folyamat végre. Azzal kezdtük, hogy amikor átjött - félálomban - visszakisértük a saját ágyába. Volt mikor 4szer,5ször is felkelt, de már egyre több az olyan éjszaka, amit végig alszik a SAJÁT ÁGYÁBAN!!!

Türelem, a gyereknek biztonság kell és ha azt a szülővel együttalvás biztosítja, szerintem akkor engedni kell.

Egy idő múlva úgyis ciki lesz...

Amúgy aki azt mondja, hogy a gyereke soha nem akart még vele aludni annak, vagy még nem tud kimásznia kiságybóla gyerkőce, vagy letagadja.

Pedig ez egy tök normális dolog.

Beszélj vele, én elmondtam neki, hogy kényelmetlen így aludni, hogy mit szólnak majd az oviban..., meg a mikulás, ha nem találja az ágyában... ilyeneket.

Most a saját ágyukban lefekszenek, én mesélek, puszit adok és kimegyek a szobából.

Szépen elalszanak maguktól. Kint mindig ég egy halovány fény.

Pár éve még ezt el sem tudtam képzelni.

127. McKenzi (válaszként erre: 125. - Petrikek)
2008. máj. 25. 17:16
Miért szerinted az nem gúnyolódás, ha valaki arra a kérdésre hogy "hogyan szoktassuk le a babát, hogy ne a szülőkkel aludjon" az feleli, hogy eleve se kell odaszoktatni? Márpedig ilyenekkel van tele a fórum, még te is megírtad.
126. d@nu (válaszként erre: 125. - Petrikek)
2008. máj. 25. 17:11
Az azért túlzás, hogy "nem az a normális". Inkább csak eljön az ideje, amikor már jobb, ha a kicsi is külön ágyban alszik.
125. petrikek (válaszként erre: 118. - McKenzi)
2008. máj. 25. 16:49

Én ugyan nem olvastam végig ezt a fórumot csak csemegézgettem, de nem hiszem, hogy a szülők többsége gúnyolódni jár ide. Mindenki teszi a dolgát belátása szerint, de szerintem inkább kényelmi okokból veszik sokan a gyereket maguk mellé. Egyszerűbbnek tűnik, csak aztán akkor miért akarják sokan "leszoktatni" erről a csemetét? Ha jó volt 3-4 évig, akkor miért nem aludhat együtt a szülőkkel 7-10 éves korában is?

Mert nem az a normális....

2008. máj. 25. 16:45

A mi kislányunk kezdetekben egy szobában, de külön ágyban aludt. Elég nehéz volt (inkább nekem) éjaszakai szoptatás után visszatenni, de következetesen tartottam magam ehhez.

Aztán később 1 éves kora körül került külön szobába, ami velünk egy emeleten van és nyitott ajtóknál alszunk, így minden neszre felébredtem (a mai napig).

Már 7 éves. Külön alszik, de esténként általában odabújok mellé, nem altatás, hanem "lelki" okokból. Kicsit még pusmogunk, beszélgetünk, egymáshoz bújunk. De az éjszakát külön ágyban töltjük.

Közhelynek fog hangzani, de szerintem nem is kell rászoktatni a gyereket, hogy velünk egy ágyban aludjon. Ha kezdetektől külön alszik, akkor az a természetes.

123. bb2f4e28dd (válaszként erre: 122. - McKenzi)
2008. máj. 22. 17:21
:)))
122. McKenzi (válaszként erre: 121. - 8063d44440)
2008. máj. 22. 15:52
Meglehet a külön alvással kevésbé racionális anyukák is egyetértenek ez helyzet és családfüggő - de a suttogó féle nevelést szerintem csak racionális anyukák tudják megvalósítani. Én csak a munkámban és pénz kérdésekben tudok racionálisan gondolkozni, azt hiszem másban nem :)))
121. 8063d44440 (válaszként erre: 118. - McKenzi)
2008. máj. 22. 14:45
Kislányom, mikor megszületett külön ágyba aludt de egy szobába, azt elsem tudtam volna képzelni, hogy ne mellettem legyen, ez igy volt 2 és fél éves koráig, akkor elmentünk vidékre kettesben, mivel apánk csak két hét mulva tudott csak utánunk jönni, ez idő alatt természetes volt, hogy a kislányommal alszom. Mikor újra itthon és együtt a család, az természetes volt, hogy kislányom vissza a kiságyba, igen ám de neki ez nem tetszett, villanyoltás után rögtön rázenditett,hogy "én odaakarok tentélni"- mit csináltam - magunk mellé fektettem, éppen addig aludtunk együtt amig kisöccse megnem született, terhesen, jó nagy pocival is középen aludtam, mert azt akarta, hogy mellette legyek.Ha ő ettől nyugodtabb volt, és láttam h jobban alszik, persze, hogy mindent megtettem, még azt is h éjszakánként 5 percenként keltem a wcre, mozogni alig tudtam, mivel kisfiam éppen egy idegszálon ült 1 hónapig,és végigkúsztam az ágyon kinlódva,de nyugodt voltam, mert a lányom szépen aludt.Most az teljesen természetes volt, hogy én a kisfiammal alszom, a párom meg a lányommal, hogy hogy lesz később, nem tudom, de majd kialakul. Engem az nem érdekel, hogy más hogy tudta külön tenni a gyerekét, nekem az a fontos, hogy mindannyian jól aludjunk és a gyerekek nyugodtak legyenek. A külön szoba, külön alvást csak a racionális anyák tudják megvalósitani, legyenek büszkék magukra, én is büszke vok arra, hogy a gyerekeim velem akarnak aludni
120. McKenzi (válaszként erre: 119. - Serry)
2008. máj. 22. 14:40

A könyv valóban hasznos tanács - aki gondban van, legalább van honnan merítenie, mazsolázgathat több könyv közül is, vagy követheti az ösztöneit, de legalább kap a kérdésére választ :)

Azzal, hogy oda se kell szoktatni, nem tud mit kezdeni a kérdést feltevő, főleg, hogy az ő esetében erről szó se volt! :)))

119. Serry (válaszként erre: 118. - McKenzi)
2008. máj. 22. 14:35

Szia!Én nem gúnyolódom senkin. Szerintem tényleg az a legjobb ha kezdettől fogva van kis helye. De persze mindenki máképp csinálja. Ha már a leszokásról van szó ajánlanék egy jó könyvet: Minden gyerek megtanul aludni a címe. Haszno kiskönyvecske. Én is olvastam, pedig igazából csak az elalvás miatt voltak gondjaink.

S aki meg gúnyolódik az sajnos máshol is ezt teszi.Nem szeretem az olyanokat akik arra büszkék,hogy ők milyen jól csinálják... és lenézik azt akinek valamiért nem sikerül vagy nem megy...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook