Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? fórum

Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
49. Aranka2 (válaszként erre: 47. - 35491a860f)
2009. dec. 18. 16:20

Sziasztok !

Én is gyakran felfogom a fürdővizet. Még sohasem volt gond.

Más ha már kicsit savanyú a tej ne öntsd ki ,palacsintának pont jó lesz.

48. 8559ed0e1b (válaszként erre: 47. - 35491a860f)
2009. dec. 18. 15:34

bele sem gondoltam abba amit itt leírtak...egész addig amíg nem írtál:)

Az én gépem is ilyen...nem értem én sem.

47. 35491a860f (válaszként erre: 42. - Zsuzska..)
2009. dec. 18. 14:51

Szia!


Nekem olyan a mosógépem, hogy amikor bekapcsolom és beállítom, hogy pl: 40 fokon mosok, akkor a gép magától feltölti vízzel a mosógépet. Ha én beletenném a fürődvizet plusz bekapcsolnám, elúszna a lakás, mert attól még töltené magát a gép, hogy teletenném fürdővízzel, tehát sehogysem értem az egészet, hogy te ezt hogy csinálod.

46. Zsuzska.. (válaszként erre: 45. - Margareta51)
2009. dec. 18. 10:38

igazad van..ezt már mi is tapasztaltuk a wc-nél!

Ezért akarunk majd a takarékos tartályt venni majd az ünnepek után..már nem lenne idő kicsierélni karácsonyig!

2009. dec. 17. 22:19
Ha mosok a vizet felfogom padlo feltorlesre,wc oblitesre es virag ontozesre hasznalom figyeljetek meg a legnagyobb vizhasznalat a wcnel tortenik egy lehuzas kb.10 liter,arra figyeljetek fel a csapok jol mukodnek mert itt is jelenkezhet plusz fogyasztas.Ritkan fordul elo hogy honap vegen bajban legyek ha megtortenik egy olyan szamla erkezik amirol nem tudtam pld.kaptam egy telefont hogy x osszeget nem fizettem ki a gaznal szamomra erthetetlen a mai napig juliusban volt hasznalva utoljara azt aug.kifizettem.Az elelmiszereket megszoktam venni idejeben nem hagyom utolso percre termeszetesen vannak kivetelek amit csak frissen lehet megvenni,ha vasarolok nagyobb mennyisegben veszem mert jobban betudom osztani itt a husra gondolok,de masnal is meglehet oldani pld.a vanilincukrot,sutoport,tejszinhabport,pudingport a metroban vasarolom 1 kg-os kiszerelesben a csaladban ismerosokkel elosztom 4 -be sokkal olcsobb mint a tasakosok.
44. Zsuzska.. (válaszként erre: 43. - 35491a860f)
2009. dec. 15. 15:05
Mi sem fürdünk mindig, nálunk is a tusolás megy jobban..de ha fürdünk akkor felfogom a vizet!
2009. dec. 15. 10:27
Csak ebbe az a baj számomra, hogy én legtöbbször tusolok, nem szoktam órákig ülni a kádban. A családtagjaim úgyszintén. Tehát mire nekünk összegyűlne a mosáshoz szükséges vízmennyiség, eltelne egy év.
2009. dec. 14. 16:14

Akkor abba bele tudod önteni a vizet:)

Mi addig szoktuk tölteni amíg a dob egy kicsit meg nem süllyed..akkor még egy vödörrel rátöltünk és elég..még így is beszív egy kicsi vizet rá!

ha gondolod próbáld ki..

41. 35491a860f (válaszként erre: 40. - Zsuzska..)
2009. dec. 14. 12:21
Nem. Nekem is felültöltős, sose szerettem a másik fajtát az elöltöltőset.
40. Zsuzska.. (válaszként erre: 39. - 35491a860f)
2009. dec. 13. 11:01

Igen..felültöltős automata..

nem nehéz..nagyobb edénnyel vagy vödörrel csak beleöntözgetjük!

Más ha előltöltős a te mosógéped..abba nem lehet!

39. 35491a860f (válaszként erre: 38. - Zsuzska..)
2009. dec. 13. 07:36
Automata mosógépetek van? Mert abba nehéz elképzelni, hogy beletöltsem a fürdővizet.
38. Zsuzska.. (válaszként erre: 32. - 35491a860f)
2009. dec. 12. 20:00

Mi úgy próbáljuk a vízfogyasztást csökkenteni, hogy ha összegyűlik egy mosásra való ruha akkor a fürdővizet nem engedjük le, hanem beletöltjük a mosógépbe!

Ha még esetleg meleg a víz még áramot is spórolunk, mert nem kell annyit fűtenie a gépnek!

A fürdővízbe pedig még úgyis belemegy a mosószer így kimossa úgyis a ruhát..és többször öblít, tehát nem marad benne szennyeződés!

fehér ruhákhoz én a mosóporhoz szódabikarbónát szoktam tenni, sokkal fehérebbek lesznek a holmik!

Az öblítőhöz pedig egy fél deci citromlevet,puhább lesz a ruha!

vízlágyításra ecetet használok én is!

2009. dec. 12. 17:03
Nálunk is kártyára megy majfdnem mind de ott is tudjuk mennyit lehet egy héten költeni. Kicsit macerás de igy azért mindig marad hóvégére. hajlamosak vagyunk fizetés után többet és jobban költeni sajnos.
36. Lady Blakeney (válaszként erre: 35. - 0d56c4c6dc)
2009. dec. 12. 16:06
Nálunk ez azért nem kivitelezhető, mert csak nagyon kevés készpénzt tartunk itthon, a váratlan kiadásokra. A rezsiköltségeket átutalással rendezzük, a boltokban meg mindenhol kártyával fizetünk. Így sokkal egyszerűbb.
2009. dec. 12. 07:48
Mi befizetjük a csekkeket félre rakjuk ami még kell a gyerköknek utána elosztjuk a maradék pénzt a hátralvő hetek számával és beborítékoljuk. Igy hónap utolsó napjain is van valamennyi.Minden héten csak annyit költünk amennyi a borítékban van.
34. 35491a860f (válaszként erre: 33. - Lady Blakeney)
2009. dec. 12. 07:38
Igen. Ráadásul, ki tudja, hogy az esővíz milyen külső szennyeződéseket tartalmaz, ami nem biztos, hogy a fejbőrnek olyan jót tesz. Még én is gondolkodom, vagy ha meg tudok valakitől valamilyen jó praktikát vízspórolásra, megosztom veletek.
33. Lady Blakeney (válaszként erre: 30. - 35491a860f)
2009. dec. 11. 18:41

Tegnap óta gondolkodom a vízzel való spórolás egyéb lehetőségein, de szerintem már megemlítettük valamennyit:

-fürdés helyett zuhany

-öntözés esővízzel

-csak akkor moss, ha tele a gép

-ne mosogass folyóvízzel.

Más már nem ugrik be. Ha csak az nem, hogy ismertem egy idős nénit, aki csak esővízzel volt hajlandó hajat mosni. Azt állította, hogy jót tesz a hajnak. Ezzel csak az a probléma, hogy az esővíz hideg a fejnek. Ha megmelegítem, akkor meg már energiát használok, ami ugye megint csak pénzbe kerül.

32. 35491a860f (válaszként erre: 31. - Youlcsi)
2009. dec. 10. 15:56
Ezzel az a baj, hogy nekünk rengeteg hófehér ruhánk van, a gyerekeknek is. Nem szívesen tenném össze feketével, vagy lilával. Viszont ha sötéteket mosok, abba időnként beleszoktam dobálni a többi színűt is, hogy ne kelljen 1-2 ruhadarab miatt különmosást végeznem, mert az víz és mosópor pocséklás is egyben. Más módszert valaki tud még?
31. youlcsi (válaszként erre: 30. - 35491a860f)
2009. dec. 10. 15:24

nálunk ugyan nincs gyerek, de én nem mosom külön a fehéret. igazából az én bugyijaim és zoknijaim, meg 1-2 póló miatt felesleges ezért külön mosás... amikor úgy látom, hogy kicsit szürkülnek, akkor beáztatom hipóba néha.

ha bizonytalan vagyok a szín-eresztésben, akkor dobok be a ruhák közé színfogó kendőt (drága, de a honlapjukról lehet ingyenes termékmintát kérni :))


2 év alatt még soha semmi nem eresztette úgy a színét, hogy bármit befogott volna.

2009. dec. 10. 15:20
Viszont, ami engem különösképpen foglalkoztat. Hogy lehet a vízzel spórolni? Nekem van egy kisbabám és egy kisiskolás gyermekem. Miattuk muszáj vagyok többször egy héten mosni, mert ha nem tenném iszonyat módon felgyülemlene a sok szennyes ruha és nem férnénk tőlük a fürdőben. Tudom, az automata mosógépek úgy általában sok vizet fogyasztanak. Ezzel lehet valahogy spórolni? Mert fürdésnél nem lubickolunk, tusolni szoktunk.
29. 35491a860f (válaszként erre: 28. - Lady Blakeney)
2009. dec. 10. 15:16
Amióta megvettük a lakásunkat és új helyre költöztünk, azóta én sem folyóvízzel mosogatok, hanem én is a mosogatóba töltöm a meleg vizet és úgy takarékoskodok. A régi lakásban még megengedtem magamnak ezt a luxust, de akkor még anyagilag is jobban álltunk. A mosogatószerem dobozán a kupakot kicseréltem az egyik kifogyott pumpás bébi tusfürdő pumpás adagolójára, így 1 doboz mosogatószer akár 3-4 hónapig is kitart. Textil szatyrot vettem a LIDL-be, ami elég nagy, tágas és mindig viszem magammal mindenhová, így nem kell nejlonszatyrokért plusz pénzeket kidobálnom. Amikor havonta 1-szer nagybevásárlást tartunk valamelyik hipermarketbe, akkor én is mindig elteszem a sok-sok tesco vagy auchan szatyorkát és nagyon megfelel a kisebb szemeteseinkbe. Az új lakásunkba mindenhová A-tól Z-ig energiatakarékos izzókat tettünk, és valóban kevesebb így a villanyszámlánk, aminek külön örülök. Éjszakára mindent kikapcsolunk, ami árammal működik még a mikrót is kihúzom a konektorból, egyedül a hűtő marad úgy, de az muszáj, mert különben leolvadna. A hó végi kényszer miatt már szinte tökélyre fejlesztettem az olcsó főtt kaja receptjeimet, már ott tartok, hogy valóban képes vagyok 2 hozzávalóból is pl levest csinálni.
28. Lady Blakeney (válaszként erre: 27. - 35491a860f)
2009. dec. 10. 14:56

Szia!

Nagyon szívesen. Közben eszembe jutott még pár dolog.


11: Nálunk gázbojler van a fürdőben. Éjszakára mindig lehajtjuk alacsonyra, éjjel minek fűtsön. Reggel is csak 1-re tekerjük fel, mert napközben úgyis csak kézmosáshoz kell általában, oda meg nem kell forró. Délután 16 - 17 óra felé tekerjük magasabbra, hogy estére a fürdéshez legyen meleg víz. Így szerintem jóval kevesebbet fogyaszt, mint ha folyamatosan menne.

12: Én a mosogatásnál is spórolok. Először is nem folyóvízzel mosogatok. Másodszor mosogatáshoz felesleges a bojlert feltekerni, nem kell oda 80 - 100 liter meleg víz. Én egy lábosba vagy fazékba teszek fel a tűzhelyre vizet melegíteni. Pillanatok alatt felforr, és sokkal kevesebb gázt fogyaszt el ennyi idő alatt a tűzhely, mintha felmelegíteném az egész bojlernyi vizet.

13: Vásárlások alkalmával itt-ott az emberre mindig rásóznak néhány nylon szatyrot. Azokat soha nem szabad eldobni, mert tökéletesen megfelelnek a kukába szemeteszsáknak.

14: A teafilteren is spórolok. Nem a csészébe teszem a filtert, hanem teáskannába forralok vizet, és abba teszek bele 1 db-ot. Így sokkal több tea kijön egy filterből.

27. 35491a860f (válaszként erre: 24. - Lady Blakeney)
2009. dec. 9. 08:21
Köszönöm, sokat segítettél. :)
26. 35491a860f (válaszként erre: 23. - Ria0712)
2009. dec. 9. 08:19
Lehet, hogy már rég behal majd addigra, az sem fog különösebben zavarni, de legalább addig is csevegjünk arról, ami miatt indult ez a fórum.
2009. dec. 8. 19:15
Én a páromat küldöm boltba,mert ha én megyek 1-2 dologért,tuti 1-2 táskával érek haza,mert:AKCIÓ volt,és meg kellett venni :)
2009. dec. 8. 18:46

Sziasztok!

Én is leírom a saját spórolási praktikáimat, ha már rátaláltam erre a fórumra.


1: Én sem használok öblítőt, mint ahogy már többen is írtátok.

2: A mosógéphez nem veszek vízlágyítót, mert drága. Tökéletesen megteszi az ecet.

3: A fogkrémet nem nyomom végig a fogkefén, hanem csak félig. Így dupla ideig elég.

4: Nálunk a lakásban konvektorok vannak. Minimálisra hajtjuk csak fel, inkább alaposan felöltözünk. Gázszolgáltatót is váltottunk, így kevesebbe kerül a gáz.

5: Az ereszcsatornából lefolyó esővizet nagy műanyag hordókba gyűjtjük, azzal öntözöm a virágaimat. Ingyen van, nem terheli a vízszámlát.

6: A házban ahol lehetett, év elején kicseréltük a hagyományos villanyégőket energiatakarékosakra. Ez nagyon jól bevált, mert az idén először fordult elő, hogy nem kellett több ezer FT-ot ráfizetnünk a villany elszámolásnál, mint az előző évekban mindig.

7: Tavasztól őszig száműzzük a hajszárítót a szekrény mélyére. Anélkül is megszárad a haj, ha jó idő van, így nem nő az áramszámla. Nem is beszélve arról, hogy a hajszárító ártalmas a hajnak.

8: Mi a párommal rengeteget spórolunk a fodrászon is. Nekem hosszú hajam van, én elől hátul levágom magamnak könnyűszerrel. Idén a páromnak vettünk egy hajnyírót. Pár ezer forintért már beszerezhető. Azóta ezzel vágom a haját. Ha a fodrász által elkért összeggel összehasonlítjuk, nagyon hamar behozza az árát.

9. Mosóport mindig nagy kiszerelésben veszek, az olcsóbb mint a kicsi.

10: Az élelmiszerboltban folyton figyeljük az akciókat. Amikor olcsó, akkor kell megvenni. Nagyon sok mindent le lehet fagyasztani, és akkor sokáig eláll.


Egyenlőre ennyi. Ha még eszembe jut valami, majd jövök.

23. ria0712 (válaszként erre: 21. - 35491a860f)
2009. dec. 8. 16:55
Kíváncsi vagyok,hogy három hónap után a te fórumod miről fog szólni!
22. 35491a860f (válaszként erre: 19. - Ecus)
2009. dec. 8. 15:44
Költségcsökkentés céljából, mi is kb. 1 hónapja adtuk el benzines sokköpcentis autónkat és vettünk egy diesel autót. Valóban olcsóbb hosszú távon.
21. 35491a860f (válaszként erre: 13. - Ria0712)
2009. dec. 8. 15:43
Igen, ennél a fórumnál kezdtem, de már elnézést, annyi hülyeség folyik azon a fórumon. Egyáltalán nem csak témába vágó dolgokról írnak, hanem nagyon sokan lepacsiztak egymással és ahelyett, hogy a magánjellegű dolgaikat priviben vitatnák meg, beírják a fórumba és oldalakon keresztül arról folyik a téma, hogy ki takarított, meg mosott, főzött, ahelyett, hogy arról írnának, ami a fórum címe. Ezért nyitottam ezt a topikot.
20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Ecus)
2009. dec. 8. 14:23

akkor mi ezen is spórolunk: nincs autónk :)

üzemanyag, biztosítás, stb, stb...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook