Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák fórum

Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1001. liliom10 (válaszként erre: 1000. - 55Judit)
tegnap 13:54
Van olyan ismerős, aki este megy, mert akkor nincs sor. Bár ezután a cikk után - pláne,hogy péntek jön - lehet, hogy sorok lesznek, még ki nem fogy a benzin. Nekünk is félig volt a múlt héten, akkor tele tankoltuk a kocsit, és nagyon keveset használjuk.
1000. 55Judit (válaszként erre: 999. - Liliom10)
tegnap 13:11
Rojtosra beszélem a számat annyit mondom fiamnak hogy mindig legyen tele a tankja. Hiába. Ma mondta, hogy a kutakon már csak 10 l-t lehet tankolni, az ő tankja meg félig van. Most mehet naponta sorbanállni a kútra. Bár ma még nem volt sorállás.
tegnap 11:33

Menjetek (tankolni,) bevásárolni !

[link]

998. tumbo2 (válaszként erre: 997. - 55Judit)
tegnap 11:23
mert alatta volt a zsinór.
997. 55Judit (válaszként erre: 994. - Tumbo2)
tegnap 10:52
De mi a fenéért kell emelgetni a hűtő?😮
996. tumbo2 (válaszként erre: 992. - Török Évi)
tegnap 09:46
én is egyszer leégettem a vadast,leöntöttem a tetejét,mondták,jobb,mint máskor.húslevest is égettem le,igaz akkor kint kapáltam.most,hogy a sütő villanyos nem kell ugrálni ki-be,mint a régi gáznál,de otthagyni azt sem ajánlatos.
995. tumbo2 (válaszként erre: 988. - 55Judit)
tegnap 09:43
sosem fogja.szerintem borzasztó áremelés lesz,eleve,ha fölemelik a béreket,az üzemanyagot.sok kisbolt bezár,mert mire tenné rá az ársapka miatti különbözetet?én könnyebben elvagyok egyedül,jó a tejfölös tészta is,de ahol több gyerek van.emlékszem a sok diós,lekváros tésztára,a hideg rázott tőlük,mert az édeset utáltam.
994. tumbo2 (válaszként erre: 991. - Globus)
tegnap 09:37
én is mondtam a lányomnak,nem sütünk bejglit.megemeltem a hűtőt,megroppant a derekam.legfeljebb,mézest,meg sajtost,ha eljön,mert hajolni,azt nem tudok.a bejglit megrendelem.az biztos,kell,mert ha összecsapok valamit olyan is lesz.a türelmem meg egyre kevesebb.
993. tumbo2 (válaszként erre: 990. - Liliom10)
tegnap 09:33
vettem 2 csirkemell csontot levesnek..itt valami nagyon nagy baj van,de de még nagyobb lesz.a csirkeláb 1085.-ft.
tegnap 08:10

Én szeretek sütni, de csak akkor, amikor főzni nem kell. Egyszerre a kettő nekem nem megy.

Ma főzés lesz, holnap meg sütök kókuszos csigát.

991. globus (válaszként erre: 986. - 55Judit)
nov. 29. 18:25
Megfözök, mert házon kívül sosem eszünk. De sütni utálok. Ahhoz ihlet kell...
990. liliom10 (válaszként erre: 988. - 55Judit)
nov. 29. 18:14
Az élelmiszerek inflációja 40-50 %, de szerintem sokkal több. Mint tudjuk, a lépegető exkavátoré nem emelkedik, így jöhet ki a 20%. Ahogy olvasom, csak nő tovább az infláció, és úgy néz ki, nem lesz a benzinen ársapka januártól, mert egyre több helyen nincs üzemanyag. Akkor pedig még jobban emelkednek az árak a boltban. :(
989. liliom10 (válaszként erre: 987. - 55Judit)
nov. 29. 18:09
Köszi ! :) Hű, de sokféle van itt ! :) Tervezem, hogy 1-2 félét készítek. Mindig van itthon mazsola, datolya, kókuszreszelék, dió, mogyoró, étcsoki,stb.
988. 55Judit
nov. 29. 15:08
Olvastátok? Januártól akár 17% is lehet a nyugdíjemelés a már most 20%-os infláció mellett. És tényleg ez után is követi az inflációt. Miért reménykedek abban hogy egyszer utol éri?
987. 55Judit (válaszként erre: 983. - Liliom10)
nov. 29. 08:06

Nézd milyen mennyei szaloncukrokat lehet készíteni házilag. Esetleg cukormentesen, egészséges hozzávalókból. Ha párat megnézel, utána ötletelsz magadtól is.

[link]

986. 55Judit (válaszként erre: 984. - Globus)
nov. 29. 08:03
Engem nem zavar ha tömör a kevert tészta. csak akkor sütök amikor növényi tej készítése után kimarad a töret, és azt hasznosítom ilyen formán. Pl. máktej után a mák töretből még sütök csonterősítő sütikét. Adok hozzá durvára darált zabpehelyt, xukor zérót, valami gyümölcsöt, vagy újabban sütőtököt reszelek bele hogy szaftos legyen. Na meg tojást. Reggelinek szoktam enni.
985. 55Judit (válaszként erre: 984. - Globus)
nov. 29. 07:58
Gondoltam megkeresem a tutit és beírom neked, mert tudom valamikor olvastam, de sose használtam tojás helyett semmit. Aztán mégis a linkelést választottam, mert nagyon sok lehetőségről írnak. Íme: [link] Valamelyik csak bejön.
984. globus (válaszként erre: 981. - 55Judit)
nov. 28. 22:13

Nekem a tojáshelyettesítőkkel az a bajom, hogy nyersen remekül működnek, de megsülve szétesnek, ugyanis fehérje nincs bennük. Látszólag szép panír az olajban egyben lefordul a húsról. A helyettesítő por összetétel szerint keményítőből készül. Még legjobban bevált az áztatott útifűmaghéj. Mondjuk panírozni nem jó...

Csicseriborsó: legalább ötször kérdeztem rá ujjongó tagoktól, miként használják az aquafabát, hogy nem esik össze a hab, válasz nem kapok. Se videó róla, semmi.

Kevert sütibe jó a banán,.reszelt alma, de ezek is növelik a gm tészták tömörségét.

nov. 28. 21:50
Akit érdekel olcsón ( a többihez képest) szaloncukor, most van az ALDI-ban 350g 800 Ft-ért, 4 féle ízben. Azt hiszem akciós még szerdán is.
982. 55Judit (válaszként erre: 978. - Tumbo2)
nov. 25. 13:16
Nem kell semmit erőltetni! Időnként nálam is el van hanyagolva hol ez hol az, de engem már nem zavar. Most pl. ott a mosatlan, én meg itt ülök és írogatok. Pár perc pihi jólesik, aztán megcsinálom.😀
981. 55Judit (válaszként erre: 980. - Globus)
nov. 25. 12:31

Szolgálatodra!

[link] A sajtot meg nem muszáj beletenni. Vagy beírod hogy sajthelyettesítőt keresel. Én azt még nem kerestem.

980. globus (válaszként erre: 977. - 55Judit)
nov. 25. 09:35

Szerintem ezt a receptet Bichi már megosztotta velünk a gyors vacsorák témában, én is azóta sütögetem. Jó,hogy eszembe juttattad, már régen volt.

Ha valaki tojás és sajtmentesíteni tudná, az nagyon jó lenne 🙂

979. tumbo2 (válaszként erre: 972. - Török Évi)
nov. 25. 09:35
én is.mikor engem műtöttek,6hét után kérdeztem meg az orvost,hogy már,dolgozhatok,mármint fizikai munkát.azt mondta,ha nem követ tör,akkor igen.
978. tumbo2 (válaszként erre: 974. - 55Judit)
nov. 25. 09:31
tényleg az a legjobb,miért hallgatok a hülye húgomra,hogy én a fájós derekammal fél tudom emelni a hűtőt,mert alatta volt a zsinór.na,lehajoltam,meg próbáltam emelni, hát reccsent egyet a derekam.ő csak jót akar nekem,ja,mint a csávó a reklámban,aki lelökte a kocsit,szerinte az ujjam sem jól kötözöm be,mert tényleg néha későn veszem észre,hogy összevérzek valamit,nem mély a vágás,de ha vízbe nyúlkálok,elkezd vérezni.
977. 55Judit (válaszként erre: 976. - Bichi)
nov. 25. 07:38

Dehogynem! Elől járóban annyit hogy azt tanultam, ha csirkemellet sütünk/rántunk, már reggel sózzuk be a kis kockákat vagy szeleteket, és délben készítsük közvetlen evés előtt, mert csak néhány perc kell neki. A besózástól a rántott mell omlós és szaftos lesz. Ennél az ételnél is így jártam el, bár ez a videó ezt nem mondja: [link]

Én durum lisztet használtam, a kaprot kihagytam, sok petrezselymet tettem bele.

976. Bichi (válaszként erre: 967. - 55Judit)
nov. 25. 07:08
Nem osztanád meg ezt a csodacsirke receptet? Köszi
975. fokhagyma (válaszként erre: 974. - 55Judit)
nov. 24. 18:05
Kolleganőm mesélte, hogy akkor csodálkozik, mikor felteszi a szemüvegét, és látja, mekkora a kosz. A gyerekei azt mondták neki, hogy az a megoldás, hogy ne vegye fel a szemüveget. 😀
974. 55Judit (válaszként erre: 972. - Török Évi)
nov. 17. 07:50

Köszönöm Évi!

Most már látom hol a pókháló és a kosz. Óvatosan nekiálltam már végig takarítani, de nem olyan egyszerű mint gondoltam mert hajolni és emelni is kéne itt-ott. 4 hét a gyógyulási idő, a felénél tartok, azt hiszem megengedek magamnak még egy kis hanyagságot. Végül is nem parancsol nekem senki. 😀

973. 55Judit (válaszként erre: 971. - Liliom10)
nov. 17. 07:46
Jól mondod.😀
972. Török Évi (válaszként erre: 970. - 55Judit)
nov. 16. 17:38

Ez nagyon jó hír! Nem könnyű időszak a műtét utáni pár hét, hisz nagyon kell vigyázni magadra.

További gyógyulást kívánok neked.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2022, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook