Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? fórum

Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
19. ecus (válaszként erre: 18. - 35491a860f)
2009. dec. 8. 13:39

Szerintem ha egy hónapba egyszer megyünk nagybevásárlásra igen is megéri beutazni 25-30 km-t,mert 2 termék árán visszajön a benzinköltség...

Mondjuk nekünk gáz-benzines autónk van ne tudjátok meg hogy mennyivel olcsobb gázzal közlekedni mint benzinnel na ezen elég sokat lehet spórolni szerintem....


Sajnos nem engedhetjük meg magunknak hogy elkapjon a bevásárlási hév...

18. 35491a860f (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2009. dec. 8. 10:37
Igen és köszi. Mi is szoktunk azon vacilálni, hogy megéri-e messzebbre elkocsikázni az olcsóbb cuccok miatt, mint a közelbe megvenni, mert ha belegondol az ember, akkor valóban nem biztos, hogy olcsóbb az a másik helyen vásárolt termék, ha a benzinköltséget is hozzáadom. Írod,hogy írjátok minden egyes bevételt és kiadást. Mit csinálsz olyankor, amikor előtte elkapott a hév, vásárolt valami kevésbé fontosat és kalkulálás után mégsem álltok olyan jól anyagilag és messze van még a köv. fizu. Olyankor mit szoktál csinálni? Vagy ha nem is költöttél semmire, egyszerűen csak volt egy olyan váratlan kiadásod, ami miatt megszorul egy kicsit a családi kassza?
17. ecus
2009. dec. 8. 08:18

sziasztok

Ahogy itt olvasgatlak titeket nagyon ügyesek vagytok sok jót lehet tőletek tanulni...

Csatlakozhatom???

2009. dec. 8. 07:56

én hó elején felveszem a fizetésem adott részét, és kész... ennyi van, ezt kell beosztani (így mindig marad a számlán, amihez nem nyúlunk, és az hónapról hónapra gyarapodik)

még a felvett pénzből is külön kasszába megy 1-2 ezer forint. nem sok, de tk olyan mindegy, hogy 60-ez, vagy 59-et kell beosztani a hónapra, és legalább van egy kis "dugipénz" szülinapokra, karácsonyra :)


egyéb spórolás:

mindent a fürdőben kiürült folyékony-szappanos flaskába töltök (hajzselé, sampon, tusfürdő, stb, de még takarítószereket is, pl domestos), így 4-5x annyi ideig tart.

a tv-k, szg kapcsolós elosztón van, kikapcsolás után az elosztót is kikapcsoljuk, amit lehet (pl mosógép) csak addig dugunk be, amíg használatban van.

15. Papp Szilvia (válaszként erre: 14. - Hpkati)
2009. dec. 7. 18:35
Így van:) csak mi hetente nagybevárásolunk mert kicsi a hütő a konyha és nincs kamra:S de ez is nagyon jó:) hét közben meg kenyérért két naponta, és akkor veszünk valami megpelit magunknak (csoki, chips...de megnézem akkor is mennyibe kerül)...:)
14. hpkati (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2009. dec. 7. 17:18

Mi is így csináljuk!!!

Még annyit tennék hozzá, hogy havonta 1x(fizetés után) csinálunk egy nagy bevásárlást. Megvesszük ami kb. egy hónapra kell. 2-3 naponta megyünk kenyérért boltba(ha nem sütök), így ritkábban tudunk "elcsábulni"....

2009. dec. 7. 17:14

Nézz be erre a fórumra,itt is sok hasznos dolgot,tippet találsz.

Hónap végi spórolás:nagyanyáink és saját ötleteink

2009. dec. 7. 17:08

Mi úgy "spórolunk" hogy írjuk a kiadásainkat és bevételeinket minden nap mindent, így hetente csinálunk egy számolást és látjuk hogy mi az amire feleslegesen költöttünk (mert valjuk be elkapja a hév az embert néha és költekezik:P)... ez sokat segít, látjuk mennyi van még és ha jól állunk akkor lendületet ad:D

amúgy vásárláskor a kilónkénti árakat nézzük, mert sokszor van úgy hogy pl kimérősben olcsóbb mint becsomagolva, vagy a nagyobb drágább mint a kisebb kiszerelés, vagy az akció nem is éri meg annyira...persze ehhez az kell hogy minden héten figyelni az árakat de ez gyakorlott bevásárlóknak nem gond már:) jah és igen, az se mindegy hogy hol? megéri e elbenzinezni oda azért mert ott olcsóbb?sokszor nem:P

ha meg megkívánunk valamit inkább sütök, mert olcsóbb mint a kész sütik és frissebb is:)


remélem tudtam tippet adni:)

2009. dec. 7. 17:02

Én folyton azt nézem mit/hol tudok olcsóbban megvenni.

Igazából nem nagyon lehet spórolni...

Számlákat/Ovit ki kell fizetni.

Ami marad abból kell gazdálkodni.


Én tisztítószert nagy kiszerelésben veszek mert akkor olcsóbb.

10. cbae83ef4f (válaszként erre: 8. - 35491a860f)
2009. dec. 7. 17:02

Abszolut így van, amint mondod.

Én is nagyon utánanéztem az otthonról végzendő munkáknak - hát, siralmas.

Míg Finnországban 20% munkavállaló távmunkás, nálunk ez 1-2%.

FT

2009. dec. 7. 17:02
Meg persze nálunk van egy 11 hónapos baba is, és neki muszáj venni pelenkát, meg popsikenőcsöt. Vettünk már nagyon olcsó pelenkát, de annyira rossz volt a minősége, hogy óránként kellett cserélni, máskülönben nyakig pisis lett, mintha textilpelust tettem volna rá. Ezért mivel, havonta 2-2,5 csomagra mindenképp szükség van, ha a legolcsóbb DM-es vagy Rossmannos pelust veszem is meg, sem tudok túl sokat spórolni rajta, mert akkor is elmegy havi kb. 6000 Ft csak a pelenkára.
8. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 7. 16:59
Igyekszem. Tudom, hogy a bevételen és a kiadáson múlik minden, viszont már 1 éve szinte az égvilágon minden követ megmozgattam ahhoz, hogy ha csak pár ezer forintos többletbevételre is, de szert tegyek. Ez nem igazán jött össze, mert a válságra hivatkozva, sehol nincs olyan értelmes munka, amit itthon is végezhetnék.
2009. dec. 7. 16:58
Hát nekem sem sikerül nagyon spórolni. Néha véletlenül sikerül, de általában elmegy az, aminek el kell mennie.
2009. dec. 7. 16:56
Jaés nem fürdünk, hanem tusolunk, persze tusfürdőzéskor csap elzár :)))
5. cbae83ef4f (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2009. dec. 7. 16:56

Szia,

Nyilvánvaló, hogy egy (családi)költségvetés a matematika szabályai szerint működik.

Mennyit költök s mennyi a bevételem.

Manapság gyakran kerül azzal szembe az ember, hogy melyiken tudok változtatni.

Spórolni gyakorlatilag a végtelenségig lehet, kivéve a kötelező költségeket (közüzem, suli, stb.).

Gyakran azt kell megnézni: milyen bevételem lehet még.

Fentiekből adódik: a mérleget e kettő szabályozza.

Prohászka azt mondta, "csak a földi nyomor meg ne nyomorítsa a lelket".

Szorítok neked, hogy valamilyen egyensúlyt megtalálj.

FT

2009. dec. 7. 16:55

Mi sajnos nem tudunk spórolni:(

Amit meg kell venni azt meg kell...Amit ki kell fizetni azt ki kell...


Mondjuk , amin én spórolok az a mosogatás... nem folyó vízzel, hanem engedek ki külön mosogató ill. öblítő vizet...

2009. dec. 7. 16:55
Igen, az öblítőn én is sokat spóroltam már. Vagy azt csináltam, hogy felhígítom és több litert csinálok belőle, így hónapokig bőven kitart, vagy van amikor nem is veszek. Viszont a többi dolgokon hogy lehet spórolni okosan, hogy jusson is, maradjon is?
2009. dec. 7. 16:51

Tisztítószereken rengeteget lehet spórolni! Nem kell mindent megvenni külön. Én pl. egy mosogatószert használok felmosáshoz is.

Öblítőt meg nem is veszek.

2009. dec. 7. 16:42

Sziasztok!


Kinek milyen trükkjei, spórolási praktikái vannak a családi kasszát illetően? Tényleg ne vegyünk semmit csak ha már szétszakad, szétreped, eltörik, tönkremegy? Nemcsak arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan lehet az ételeknél spórolni, hanem minden egyébbel kapcsolatban. Pl: áram és vízfogyasztás, tisztítószerek, számlákkal, ruházkodással, gyermekneveléssel kapcsolatban. Vagy egyszerűen törődjek bele abba, hogy márpedig emelik az energiaárakat a fizetések viszont erősen stagnálnak, mert a munkaadók előszeretettel hivatkoznak a válságra még olyankor is, amikor szétveti őket a gazdagság? Milyen ötleteitek, praktikáitok vannak? Minden segítő szándékú választ előre is nagyon köszönök!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook