Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák fórum

Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. jún. 20. 06:53

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

2015. jún. 19. 20:16

Sziasztok! Totál zavaros volt a fejem az elmúlt időkben a nagy melegtől, nem is haladtam semmit. Kicsit unalmas lesz, ha nem fogok fogyni, de igyekszem, és nem fogom feladni, bár ami a tíz évet jelenti, még mindig csak egy helyben topogok.

Szép hétvégét kívánok! :)))(majd írok jövő héten is, remélem, hogy gyakrabban). :)

163. Eszter18 (válaszként erre: 162. - 12d083b51b)
2015. jún. 8. 19:11

Egészen jól ment a mai napom, de ilyenkor jön a neheze, hogy este már ne egyek semmit. Délig 2 banánt és sok meggyet ettem, nem ettem főtt ételt, mert nem volt kedvem főzni ebben a melegben. Vajas kifli 1db volt most vacsorára + joghurtos uborkasaláta,délben szintén vajas kenyeret ettem ugyanúgy az uborkasalátával, fél zsemle és egy kis húst ettem ami tegnapi menüből maradt.

:)

162. 12d083b51b (válaszként erre: 161. - Eszter18)
2015. jún. 8. 06:54
Igen, szépen sorban alakulnak ki a saját szokások, a saját étrend, amit követni tudunk. Sőt, sokszor pillanatnyi ötlet alapján még valami új recept is összejön!! És ha ízlik, ha jól sikerül, akkor azt is gyorsan le kell írni!! :)))
161. Eszter18 (válaszként erre: 160. - Eszter18)
2015. jún. 7. 19:19
Nagyon nehéz héten vagyok túl, talán a mai nap volt a legjobb diéta szempontjából, gyümölcsnapot tartottam. Csak a reformétrendet fogom végül kialakítani magamnak, meglátjuk, milyen sikerrel. Döntöttem, mert dönteni kell végül, nehéz belekezdenem, remélem, hogy végül kialakul majd a saját életmódom, amit tudok követni. :)
160. Eszter18 (válaszként erre: 158. - 12d083b51b)
2015. jún. 7. 10:33

Szia hópihe14! :)

Megnéztem a Dukan diétát, nem rossz, sőt, az átállási szakaszra kifejezetten nagyszerű. Megpróbálom, közben, amikor majd lehet, már becsempészem azokat az ételeket, amit a raformkonyha követ. Látszik is nálam, hogy egyik pillanatról a másikra nem megy semmi, én is a fokozatosság elvét követem majd, ahogy tanácsolod. Elmentettem a kedvencek közé a cikket, és majd sűrűn kell olvasnom.

Akkor hajrá! :)

159. Eszter18 (válaszként erre: 158. - 12d083b51b)
2015. jún. 7. 10:23
Jó lehet a bulgur, azt sem ettem még, de ha még az ára is barátságosabb, mint a barna rizsnek, akkor mindenképpen nyerő. Ki fogom próbálni, köszi hópihe az ötletet!!! :)))
158. 12d083b51b (válaszként erre: 157. - Eszter18)
2015. jún. 7. 05:31

A reformkonyha vezetésére én is csak fokozatosan fogok tudni áttérni. Szóval azt nem tudom elképzelni, hogy egyszerre kidobálok mindent ami eddig volt, és egyik napról a másikra átállok az újra. Valahogy nem tudom azt elképzelni, hogy a gyomrom, a szervezetem azt így elfogadná, ha már évtizedeken keresztül máshoz volt szokva. Én mindig, mindenben a fokozatosság elvét szeretem követni.


Rizs helyett nekem a bulgur vált be, ha gondolod, próbáld ki!

2015. jún. 7. 05:25

Sziasztok! :) Szűk egy hét eredménye, hogy ott tartok, ahol elkezdtem. Nem is vártam nagy eredményeket az elején, hiszen nem tudom, hogy be tudom-e tartani a reformétrendet.

Több diétaformát kell ma olvasnom, hogy eldöntsem, melyiket tudnám jól alkalmazni. Tetszik a reformétrend, de még tönkölyt, hajdinát, kölest, stb. nem próbáltam enni. Egyszer ettem kuszkuszt, nekem túl száraznak tűnt, de tartármártással végül is jó volt, nagyon laktató.

Ma szünnap van nálam, meg minden vasárnap is, ilyenkor fogok elmélkedni az elmúlt hét történésein, mit csináltam rosszul, vagy jól esetleg.

Írom a naplómat, ma vagyok 89,2 kg, tehát innen is indultam kb. egy hete.

Szép napot kívánok, nálunk nagyon meleg volt tegnap, én kevésbé bírom.

Majd jelentkezem többször ebben a hónapban, mert a július az kiesik, nem tudok írni.

Később beszámolok a letelt hónapról! :)))

156. Eszter18 (válaszként erre: 155. - 12d083b51b)
2015. jún. 6. 19:12
Én nem szeretnék vega lenni, az is jó dolog lehet, de nekem kell néha a hús, még ha kevés is. Amiket leírtál fehérjeforrásnak, az beválhat nálam is. :)
155. 12d083b51b (válaszként erre: 154. - Eszter18)
2015. jún. 6. 06:52

Esetenként én is szoktam szója-kockát használni, kb. havonta 1-2 alkalommal. Az a baj, hogy már ez sem az igazi: génkezelt és hasonló, ki tudja mi van benne.

Még mindig legjobb fehérje-forrás a baromfi, halak, gomba, tojás, túró és hasonló tejtermékek. Persze ha valaki vega, az teljesen más. :)))

154. Eszter18 (válaszként erre: 153. - 12d083b51b)
2015. jún. 5. 22:50
Sziasztok! :)Csak most tudtam bekapcsolódni. Írtam a szójáról, azt írja a könyv, amit olvasok, hogy szójából nem kell sok egy napra, mert nagyon nagy a fehérjetartalma. Kaptam rizspelyhet, még nem is láttam ilyet, hogy árulnának, még nem kóstoltam, de nem lehet rossz. :)
2015. jún. 5. 06:58
Szevasztok, jó reggelt, szép napot mindenkinek!
152. 12d083b51b (válaszként erre: 151. - C0f1ddd69c)
2015. jún. 4. 14:52

Így van, azért is örültem meg neki előtte való napon, hogy rátaláltam, és írtam rá bejegyzést, hogy felkerüljön a lista elejére, akinél esetleg régről be lett jelölve kedvencnek...

Megéri, sőt szerintem ismét kell, hogy napi téma legyen. Szerintem is egyre több ember látja be, hogy valamit változtatni kell a táplálkozás terén

151. c0f1ddd69c (válaszként erre: 134. - 12d083b51b)
2015. jún. 4. 14:28
Később én is láttam, hogy régi a fórum :d de talán attól még hasznos lehet :)
150. 12d083b51b (válaszként erre: 149. - Böbusz)
2015. jún. 4. 06:43

Aranyos vagy!

Csak te is tudod, most már én is tudom, teljesen más dolog valamit "elméletileg tudni", és egészen más ugyanazt a "gyakorlatban megcsinálni!"

És gyakorlat terén én még az útnak igen-igen az elején járok! De igyexxxem!!! :))

149. Böbusz
2015. jún. 4. 06:35

Jó reggelt! Ismét csak röpke időre futja az időmből.


Eszter18, ahogy leírtad, ez nagyon jól hangzik!!!!! Nálunk is megy a "külön főzés", de már rutinos vagyok. :) Annyi mindent írnék... :) de fogok is!!! Hamarosan!


Időközben (több éve) keresztszüleim belevágtak reform élelmiszerek árusításába, használják is őket, szó szerint otthon vannak a témában. :) Évente néhányszor találkozunk (sajnos a távolság miatt), de olyankor olyan alapanyagokkal (és receptekkel, tanácsokkal) halmoznak el, hogy az csak nah! :)


Egy példa:

keresztanyu rántott husijához a panír

1) liszt (ugyebár "bármilyen" jó, kivéve a fehér. Tényleg bármilyen!!!)

2) tojás

3) és itt jön a csavar, egy egyveleg, találomra összekavarva:

apró szemű zabpehely, pattogatott amaránt és "bármilyen" liszt (kivéve a fehér).

ISTENI! :)


hópihe14, nagyon otthon vagy a témában, inni lehetne a soraidat! :) Ott a lényeg, "másként egyek, másként éljek, mint eddig". Megéri változtatni! Meghálálja a szervezet!!!!!!


Szép napot kívánok!!!!!!

2015. jún. 4. 04:54
Sziasztok! :) Nekem szójalisztem van itthon, még nem próbáltam, de főzeléket sűríteni remélem, hogy jó. Nekem eddig a saját gyártású műzli volt a nasi, de most ezt áttettem reggelire, úgy írja a könyv, hogy jó ha ezzel indítjuk a napot. A főzelékeket szeretem, ez lesz a déli étkezés része egyelőre, és este szeretném enni a különféle salátákat. Én az édességről teljes mértékben le szeretnék szokni, már a sütésről leszoktam, de valamilyen nasi csak kellene a legelején még, később ezt is felválthatná más. Én bízom a szójában, egyelőre elhasználom, ami itthon van, később amiket olvastam, a legtöbbjét kipróbálom. Gyógyteákat iszom mindenfélét, váltogatva, most ért véget a csalántea kúrám. Zöldtea az mindennapos, és van a méregtelenítő tea, azt csak időnként beiktatom. Szeretem a leveseket is, de a fehér liszt mától száműzve lesz részemről. Külön kell, hogy főzzek magamnak, próbálom az egyszerű ételeket először. Még van itthon kukoricadarám, az is jó panírozáshoz, remélem. Köszönöm a sok hozzászólást, sok mindent ki fogok próbálni. :)
147. Eszter18 (válaszként erre: 146. - Bichi)
2015. jún. 4. 02:58
Szia! :) D. Karácsony Irén: A reformkonyha örömei. De még nagy örömömre felfedeztem Dr. Oláh Andornak is megvan a Reformkonyha című könyve, az is nagyon jó. És most kezdem olvasni a fórum hozzászólásait is. Sok vegetárianus könyvem van, mert egy időben arra szerettem volna rátérni, de szimpatikusabb a reformkonyha, majd írok a receptek közé a könyvből, ha szabad így idézni. Magamtól csak a szójatermékek vásárlásáig jutottam. :)
146. Bichi (válaszként erre: 145. - Eszter18)
2015. jún. 3. 20:46

Végre egy értelmes ember, aki nem 1 hónap alatt akar lefogyni :)

Amúgy melyik könyvről beszélsz? Annyi van, és mind egy kicsit más elvet követ...

145. Eszter18 (válaszként erre: 144. - 12d083b51b)
2015. jún. 3. 17:24
Mindenképpen a reformkonyhát választom,találtam is itthon könyvet róla,mert már régebben is érdekelt, és vettem. Ez a könyv elmondja, hogy miért olcsóbb ha a reformkonyha szerint étkezünk. Tetszik, mert főzelékfélék is vannak benne, és már az elején kiderül, hogy nemigazán jó, ha húst eszünk. Ezzel nem lesz probléma, tejet sem iszom, csak néha-néha joghurtot, kefírt zabpehellyel, vagy korpával reggelire. Nem tudom, hogy itt a Hoxán lehet-e saját receptgyűjteményt összegyűjteni, de jó lenne ha lehetne. Olvasni fogom legelejétől a hozzászólásokat, a könyv írja, hogy elég sok betegségből is kigyógyultak ezzel a reformétrenddel. Köszi, hogy írtál, még azt írja a könyv, hogy másfél év alatt volt aki 88 kg-ról 68 kg-ra fogyott minden éhezés nélkül, csupán a reformkonyha segítségével. :)Ez a tempó nekem épp megfelelne, utána is lehetne tartani ugyanezt az étrendet.
144. 12d083b51b (válaszként erre: 143. - Eszter18)
2015. jún. 3. 17:02

Szóval szerintem:

- először el kellene döntened, hogy milyen módszerrel akarsz lefogyni.

- Azt kell először figyelembe venni, hogy ott milyen étrend, táplálkozási előírások stb. stb. vannak

- Elsősorban azoktól az emberektől fogsz tudni mint fogyókúrázó az étkezésedhez tanácsot, segítséget kapni!


Azt tudjuk, hogy a fehér lisztből készült ételek (kenyér, tészta, nokedli stb.) nem igazán egészségesek, és az édes-cukros-habos sütik sem ehetők büntetlenül, tehát aki nemcsak lefogyni akar, hanem hosszútávon akarja megtartani a karcsúságát, az megREFORMÁLJA a további étkezését és ezeket mindenképp elhagyja, lecseréli...és még sok minden mást is másként kell csinálni, mint ahogyan azt eddig tettük.


Ez a fórum a reform-konyha-vezetéséhez ad segítséget, ha elejétől kezdve végig-olvasod a hozzászólásokat, nagyon sok mindent meg tudhatsz belőle. Sok-sok tanácsot, praktikát meg lehet ismerni a helyes étrend kialakításával kapcsolatban, akár akarsz fogyózni, akár nem.

Kezdd az olvasással, én is még csak most tanulgatom, jegyzetelek, keresek-kutatok különböző fórumokon, tagok naplójából stb. stb. Hiszem, hogy előbb-utóbb összeáll egy kép, amely már megfelelő kiinduló-alap lesz ahhoz, hogy másként egyek, másként éljek, mint eddig.

143. Eszter18 (válaszként erre: 140. - Böbusz)
2015. jún. 3. 15:14

Szia Böbusz! :) Én vagyok a kakukktojás, új vagyok, de tetszik a reformkonyha, de annyifélét lehet hallani róla, hogy nem tudom, lehet-e pl. húst enni? nem vagyok húspárti, hetente egyszer eszem kb,

de olvastam a hajdináról, tönkölyről, meg zabpehelyről amit írtál, tetszik, még nem próbáltam. én csak zabkorpát, búzakorpát ettem reggelire kefírrel. de ettem rozspelyhet, meg mazsolát, diót, szezámmagot, lenmagot és kis tej, meg méz, műzlinek összeállítva. ez volt a nasi. Örülök, hogy megismertelek, majd ovasom amit írsz. Előre is köszi. :)

142. Eszter18 (válaszként erre: 139. - Bichi)
2015. jún. 3. 15:07
Szia Bichi! :) Inkább csak a nyersétkezés felé hajlok nagyon, plusz tejtermékből a joghurt, és a sajt, néha tojás. Nem vagyok még a reformkonyhával sem nagyon tisztában, írjatok róla, ha van rá idő. Gyógyteás és nyerskosztos étkezést már csináltam úgy, hogy ez volt a délelőtti menü. nem volt meghatározva mennyi zöldségféle, de teából annyit ittam délig, amennyit csak tudtam. És délután már nem voltam nagyon éhes. ezzel fogytam két éve 8-9 kg-ot. csak később visszajöttek a kilók.
2015. jún. 3. 13:36

Böbusz!

Szeretettel köszöntünk a saját fórumodon! Köszönjük, hogy ismét itt vagy, örülök/örülünk neked. Így legalább már nem az van, hogy ebben a reformétkeztetés témában: vak vezet világtalant!


Ha most első nekifutásban leírnád nekünk, hogy mi az, amit az elmúlt évek alatt sikerült megtartanod a konyhádban, az étkezésetekben, és mi az, amit az induláshoz képest ma már valahogy másként csinálsz...???


Majd amikor lesz időd, meló és család után este, bármikor, amikor neked jó...

140. Böbusz
2015. jún. 3. 12:22

Hahó!! Jöttem beköszönni, melóidő járja...


Jó lenne újraéleszteni a fórumot, sok erőt tudna adni, úgy érzem. :)

139. Bichi (válaszként erre: 138. - Eszter18)
2015. jún. 3. 12:17
Miért akarsz böjtölni?
138. Eszter18 (válaszként erre: 137. - 12d083b51b)
2015. jún. 3. 12:00
Én is köszönöm a fórumot, azt hiszem, hogy ezzel indítok, a reformétkezés, mert még a böjtös napok, kúrák is érdekelnek. Méregtelenítés is. Köszi Mindenkinek, aki segít! :)
137. 12d083b51b (válaszként erre: 136. - Eszter18)
2015. jún. 3. 10:52

Eddig azt hittem, hogy ez és még néhány régi-régi elfeledett fórumra "véletlenül" találok rá, pedig az igazság:


Szerintem HOXA az, aki bal oldalra alól felrakja ezeket esetenként, és ha olyan a cím, akkor katt... elég sok, igen jó régi, időközben elhalt fórumot raktam már be a kedvenceim közé.


Ez is egy a sok közül, és jó lenne, ha ismét sikerülne "életet lehelni" bele. A fórum-indító még szerencsére mindig itt van közöttünk, tagok között. Jó lenne, ha vinné tovább, és újabb tanácsokkal, ötletekkel gazdagodna ez a fórum!


Köszönet Bőbusz-nak, köszönet Hoxának! :))

136. Eszter18 (válaszként erre: 135. - 12d083b51b)
2015. jún. 3. 10:41

Szia hópihe14! :)

Remek fórumot ajánlottál, mert épp a reformkonyha a kedvencem. :) Hálás köszönet érte, végigolvasom! :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook